Politika Hrvata u BiH

Locked
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3676 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

kakabanja213
Posts: 2144
Joined: 10/12/2012 22:16

#3677 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by kakabanja213 »

ako te pitaju wrote: 21/12/2021 19:11
kakabanja213 wrote: 21/12/2021 19:09
Kako znas da u Kalesiji trenutno ne zivi 95% Hrvata.
Pa neznam...prije rata ih je bilo 35.....( Ne 35% ), a navodno su Hrvati otišli iz BiH...pa pretpostavljam
Znači samo predpostavljas. Ali ko bi rekao da ce Jugosloven biti predsjednik Hrvatskog narodnog sabora, da ce predsjednik Partizana i general JNA ratovati protiv iste vojske, da ce reditelj srusiti Stari Most. Tako da 95% Hrvata u Kalesiji i nije neko čudo.
Ovaj Pelješki most je i meni najveća misterija Bošnjačke politike. Kao oni imaju plan za luku u Neumu. Doduše još čudnija stvar koja bi Bošnjacima izbila iz ruke bilo kakav argument je to da ga Hrvati nisu digli tih 10tak metara pa da u budućnosti može u luku Neum uploviti i taj tanker, naravno kada je nevidjeni arhitekta Bakir isporjektuje. Ali očigledno je to sve radjeno jedni drugima uz inat, kao što je i tvoja profilna slika
User avatar
sehohari
Posts: 8658
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#3678 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by sehohari »

kakabanja213 wrote: 21/12/2021 19:57
ako te pitaju wrote: 21/12/2021 19:11
Pa neznam...prije rata ih je bilo 35.....( Ne 35% ), a navodno su Hrvati otišli iz BiH...pa pretpostavljam
Znači samo predpostavljas. Ali ko bi rekao da ce Jugosloven biti predsjednik Hrvatskog narodnog sabora, da ce predsjednik Partizana i general JNA ratovati protiv iste vojske, da ce reditelj srusiti Stari Most. Tako da 95% Hrvata u Kalesiji i nije neko čudo.
Ovaj Pelješki most je i meni najveća misterija Bošnjačke politike. Kao oni imaju plan za luku u Neumu. Doduše još čudnija stvar koja bi Bošnjacima izbila iz ruke bilo kakav argument je to da ga Hrvati nisu digli tih 10tak metara pa da u budućnosti može u luku Neum uploviti i taj tanker, naravno kada je nevidjeni arhitekta Bakir isporjektuje. Ali očigledno je to sve radjeno jedni drugima uz inat, kao što je i tvoja profilna slika
Ja sam dobro svjestan nesposobnosti SDA, u jednom od mojih prijašnjih postova sam i veoma detaljno objasnio šta su bh. Hrvati dobili od Zagreba.
Ali to ne znači da to nije neprijateljski čin. Imaš toliko načina da napraviš taj put, i ti baš odlučiš da uzmeš onu varijantu kojom uzmeš susjednoj državi otvoreni izlaz na more.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3679 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

Hrvatska oduzela otvoreno more BiH, duplo veći brod nego što je ikada ušao u Neum može proći ispod.
Timmy123
Posts: 179
Joined: 13/12/2021 12:33

#3680 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Timmy123 »

ako te pitaju wrote: 21/12/2021 20:13 Hrvatska oduzela otvoreno more BiH, duplo veći brod nego što je ikada ušao u Neum može proći ispod.
U duhu dobrosusjedskih odnosa takvi kao ti imaće status kao Srbi u Hrvatskoj...ili još bolje kao Bošnjaci...
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3681 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

Timmy123 wrote: 21/12/2021 20:18
ako te pitaju wrote: 21/12/2021 20:13 Hrvatska oduzela otvoreno more BiH, duplo veći brod nego što je ikada ušao u Neum može proći ispod.
U duhu dobrosusjedskih odnosa takvi kao ti imaće status kao Srbi u Hrvatskoj...ili još bolje kao Bošnjaci...
To ti ko nešto prijetiš?
25 godina ista priča, a opet ne vidiš da se ne pitaš ništa.
Ne pitam se ni ja nad tobom išta,ali tu priču kako če se tko osjećati čuvaj za sebe,jer postajete smješni,da ne kažem jadni
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#3682 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Tanqueray »

sehohari wrote: 21/12/2021 19:11
Tanqueray wrote: 21/12/2021 19:07 Ne bi se javio, da se ne pisu gluposti :oops:
Mislis ogromnim teretnjacima i kruzevima koji ne mogu sada u Neum zbog mosta :lol:
Od tvog sela bi se mogao Monte Carlo napraviti, ali još nismo, zbog lokalne politike selo zjapi prazno. Trebali bi tvoje selo pripojiti UAE pa onda tu dovoditi arape da naprave neki dobar trgovački centar ili super naselje.

Od prilike ti je to ta logika.
O cemu ti pricas, nema tu nikakve logike, nego najprostije cinjenice. U Neum nisu nikada dolazili veliki brodovi, niti je ikada i postojao plan za tako nesto, niti potreba jer je tu luka Ploce, napravljena u tu svrhu.
Umjesto da se pregovara o sto povoljnijem BH koristenju luke Ploce, glupi Patuljak prosipa populisticku pricu kako ce on nekoga da sprijeci da napravi most, a sto je jos najgore i on je sam svjestan da od toga nema nista, osim sto pali raju, jer to je sve sto zna da uradi. Nije los u tome, sto jes jes :D
Timmy123
Posts: 179
Joined: 13/12/2021 12:33

#3683 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Timmy123 »

ako te pitaju wrote: 21/12/2021 20:20
Timmy123 wrote: 21/12/2021 20:18

U duhu dobrosusjedskih odnosa takvi kao ti imaće status kao Srbi u Hrvatskoj...ili još bolje kao Bošnjaci...
To ti ko nešto prijetiš?
25 godina ista priča, a opet ne vidiš da se ne pitaš ništa.
Ne pitam se ni ja nad tobom išta,ali tu priču kako če se tko osjećati čuvaj za sebe,jer postajete smješni,da ne kažem jadni
Takve kao tebe treba civilizirati...Washingtonski sporazum je bio greška...Sefer je bio u pravu.Zatucano pa zatucano
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3684 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

Takve kao tebe treba civilizirati...Washingtonski sporazum je bio greška...Sefer je bio u pravu.Zatucano pa zatucano
Dobro je pa priznaš Vašigtonski :thumbup:
Veliki je peh ne živjeti sa civiliziranim ljudima kao što si ti.

Sefer? Jel to onajj što su mu njegovi tj.tvoji civilizirani pobili pola obitelji?
LipeCvat
Posts: 271
Joined: 09/04/2011 08:05

#3685 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by LipeCvat »

ako te pitaju wrote: 21/12/2021 18:47
sehohari wrote: 21/12/2021 18:45


Reće onaj sa Pelješkim mostom na profilnoj :lol:
Mostovi spajaju
[media] [/media]

samo da predložim alternativnu profilnu :) :)
LSD
Posts: 27429
Joined: 24/07/2007 08:26

#3686 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by LSD »

Cuj tvoji mu pobili pola obitelji :jbt:

jbt kakve pizdarije se ovdje tolerišu :sax:
Timmy123
Posts: 179
Joined: 13/12/2021 12:33

#3687 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Timmy123 »

ako te pitaju wrote: 21/12/2021 20:31
Takve kao tebe treba civilizirati...Washingtonski sporazum je bio greška...Sefer je bio u pravu.Zatucano pa zatucano
Dobro je pa priznaš Vašigtonski :thumbup:
Veliki je peh ne živjeti sa civiliziranim ljudima kao što si ti.

Sefer? Jel to onajj što su mu njegovi tj.tvoji civilizirani pobili pola obitelji?
Nije. To je onaj kao Petar Stipešić i Ante Gotovina.
User avatar
Ricken
Posts: 6042
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#3688 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Ricken »

ako te pitaju wrote: 21/12/2021 19:17
sehohari wrote: 21/12/2021 19:08

Nije, ali kada ti je na profilnoj slika mosta koji ciljano dva dijela Hrvatske spaja zaobilaženjem BiH, onda znaš koliko je sati.
I onda ovdje prosipaš neku šuplju o međusobnom razumijevanju.
Pa mene da toliko kritikuju, ja bi davno promijenio sliku, pa taman da je ova banalna slika knjige u pitanju.

I podržavanje gradnje Pelješkog mosta od strane HDZ-a je dio politike Hrvata u BiH, zapravo jedan od najfamoznijih primjera šta stvarno misle o državi u kojoj žive.
Izgradnja Pelješkog i spajanje Hrvatske , za mene znači đamje gužve u Neumu i na granici.

Ne znam da je ikom,osim Bošnjaka, to smetalo uz banalne razloge,iako je ispod mosta ostavlje prostor za brod koji nikad te veličine nije uplovio u Neum.

I tad na scenu stupa nametnuti Komšić.....da pokaže mišiće,ko biva "on će " zaustaviti gradnju mosta koji se financira EU novcima.

Al vas je naložio....
Nikome živom nije smetalo, osima građanima Neuma, koji u tome vide manje prometa dobara, usluga, robe i ljudi. Ali kao da je nekome stalo do Neuma u HNS-u.
Last edited by Ricken on 21/12/2021 21:02, edited 1 time in total.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3689 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

LSD wrote: 21/12/2021 20:53 Cuj tvoji mu pobili pola obitelji :jbt:

jbt kakve pizdarije se ovdje tolerišu :sax:
Čekaj malo, lik koristi riječnik zatucani ....treba oduzeti prava, civilizacije....spominje Sefera,kojem su doista "njegovi"pobili obitelj,i ti se čudiš mom sarkazmu?

E svašta....principjelno...


Ps.@LED kakve veze ustaše i NDH imaju na ovoj temi?
User avatar
Ricken
Posts: 6042
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#3690 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Ricken »

ako te pitaju wrote: 21/12/2021 20:59
LSD wrote: 21/12/2021 20:53 Cuj tvoji mu pobili pola obitelji :jbt:

jbt kakve pizdarije se ovdje tolerišu :sax:
Čekaj malo, lik koristi riječnik zatucani ....treba oduzeti prava, civilizacije....spominje Sefera,kojem su doista "njegovi"pobili obitelj,i ti se čudiš mom sarkazmu?

E svašta....principjelno...


Ps.@LED kakve veze ustaše i NDH imaju na ovoj temi?
Kako NDH nema veze sa politikom Hrvata? Zar ta politika nije na tekovinama Nezavisne iz II svjestkog?
LSD
Posts: 27429
Joined: 24/07/2007 08:26

#3691 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by LSD »

ako te pitaju wrote: 21/12/2021 20:59
LSD wrote: 21/12/2021 20:53 Cuj tvoji mu pobili pola obitelji :jbt:

jbt kakve pizdarije se ovdje tolerišu :sax:
Čekaj malo, lik koristi riječnik zatucani ....treba oduzeti prava, civilizacije....spominje Sefera,kojem su doista "njegovi"pobili obitelj,i ti se čudiš mom sarkazmu?

E svašta....principjelno...


Ps.@LED kakve veze ustaše i NDH imaju na ovoj temi?
Citiraš korisnika @Timmy123 i pišeš kako su njegovi pobili Seferovu obitelj :shock: koji su ti njegovi pobili Seferovu obitelj ? neki rođaci ? zemljaci ? komšije ? neki dokazi za tako teške tvrdne ? nešto, neki qrac, bilo šta...ili je to samo potvaranje čovjeka.

Ma zapravo, ubrzo ces na krampanje rude u rudnik Banovići zbog takvih postova, pa kad se vratiš odgovori mi.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3692 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

Kako NDH nema veze sa politikom Hrvata? Zar ta politika nije na tekovinama Nezavisne iz II svjestkog?

Ustaški režim je zločinački i fašistički režim.
Idemo dalje?
User avatar
sehohari
Posts: 8658
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#3693 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by sehohari »

LSD wrote: 21/12/2021 21:05
ako te pitaju wrote: 21/12/2021 20:59

Čekaj malo, lik koristi riječnik zatucani ....treba oduzeti prava, civilizacije....spominje Sefera,kojem su doista "njegovi"pobili obitelj,i ti se čudiš mom sarkazmu?

E svašta....principjelno...


Ps.@LED kakve veze ustaše i NDH imaju na ovoj temi?
Citiraš korisnika @Timmy123 i pišeš kako su njegovi pobili Seferovu obitelj :shock: koji su ti njegovi pobili Seferovu obitelj ? neki rođaci ? zemljaci ? komšije ? neki dokazi za tako teške tvrdne ? nešto, neki qrac, bilo šta...ili je to samo potvaranje čovjeka.

Ma zapravo, ubrzo ces na krampanje rude u rudnik Banovići zbog takvih postova, pa kad se vratiš odgovori mi.
U njegovoj glavi su "naši" i odgovorni za odvođenje djece u janjičare.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3694 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

Citiraš korisnika @Timmy123 i pišeš kako su njegovi pobili Seferovu obitelj :shock: koji su ti njegovi pobili Seferovu obitelj ? neki rođaci ? zemljaci ? komšije ? neki dokazi za tako teške tvrdne ? nešto, neki qrac, bilo šta...ili je to samo potvaranje čovjeka.

Ma zapravo, ubrzo ces na krampanje rude u rudnik Banovići zbog takvih postova, pa kad se vratiš odgovori mi.
Ti pozdavljaš slike NDH i ustaških simpatizera?
Kao što navodi da "mi" nismo civilizirani , tj.da smo "zatucani" i pozove se na generala čije su članovi obitelji obili "njegovi " suborci?

Vidiš,ja sam iznio činjenice, a on je koristio govor mržnje.
Ti nisi reagirao na govor mržnje,još si postavljao ustaške simbole

Kužiš?
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3695 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

U njegovoj glavi su "naši" i odgovorni za odvođenje djece u janjičare.
Gdje sam to naveo? Faza izmišljanja opet?
LSD
Posts: 27429
Joined: 24/07/2007 08:26

#3696 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by LSD »

ako te pitaju wrote: 21/12/2021 21:08
Citiraš korisnika @Timmy123 i pišeš kako su njegovi pobili Seferovu obitelj :shock: koji su ti njegovi pobili Seferovu obitelj ? neki rođaci ? zemljaci ? komšije ? neki dokazi za tako teške tvrdne ? nešto, neki qrac, bilo šta...ili je to samo potvaranje čovjeka.

Ma zapravo, ubrzo ces na krampanje rude u rudnik Banovići zbog takvih postova, pa kad se vratiš odgovori mi.
Ti pozdavljaš slike NDH i ustaških simpatizera?
Kao što navodi da "mi" nismo civilizirani , tj.da smo "zatucani" i pozove se na generala čije su članovi obitelji obili "njegovi " suborci?

Vidiš,ja sam iznio činjenice, a on je koristio govor mržnje.
Ti nisi reagirao na govor mržnje,još si postavljao ustaške simbole

Kužiš?
A gdje sam to ja pozdravljao slike NDH i ustaša ?

Cemu vodi tako izmišljanje :roll:
User avatar
sehohari
Posts: 8658
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#3697 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by sehohari »

ako te pitaju wrote: 21/12/2021 21:09
U njegovoj glavi su "naši" i odgovorni za odvođenje djece u janjičare.
Gdje sam to naveo? Faza izmišljanja opet?
Logični redoslijed.
Onaj ko govori da su "njegovi" odgovorni za onaj strašan zločin, spreman je ići i malo dalje.
Timmy123
Posts: 179
Joined: 13/12/2021 12:33

#3698 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Timmy123 »

ako te pitaju wrote: 21/12/2021 20:59
LSD wrote: 21/12/2021 20:53 Cuj tvoji mu pobili pola obitelji :jbt:

jbt kakve pizdarije se ovdje tolerišu :sax:
Čekaj malo, lik koristi riječnik zatucani ....treba oduzeti prava, civilizacije....spominje Sefera,kojem su doista "njegovi"pobili obitelj,i ti se čudiš mom sarkazmu?

E svašta....principjelno...


Ps.@LED kakve veze ustaše i NDH imaju na ovoj temi?
Zatucani nego šta...blago rečeno.Kako bi ti opisao ljudski otpad koji je preslikavao srao krajinu u Bosni i Hercegovini dok je trećina Hrvatske bila okupirana?
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3699 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

A gdje sam to ja pozdravljao slike NDH i ustaša ?

Cemu vodi tako izmišljanje :roll:

U pravu si.ispričavam se.lipecvatu je postavio.

Ali nisi reagirao na fotku ljubitelja NDH?
Nisi reagirao na navode da smo "mi" zatucani,ne civilizirani, da nas treba....ne znam i ja što.

Nisi reagirao na navod Sefera...ko biva...trebalo se obračunati sa nama .....al se reagirao na činjenicu koja se desila,da je Seferovu obitelj ubio netko iz redova iz njegovog naroda.

Tu si reagirao,iskrivljujući da sam rekao nešto što nisam.

Preskočio si govor mržnje .....e vidiš to je simptomatično
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3700 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

Zatucani nego šta...blago rečeno.Kako bi ti opisao ljudski otpad koji je preslikavao srao krajinu u Bosni i Hercegovini dok je trećina Hrvatske bila okupirana?
Evo vidiš @LSD na ovo nećeš reagirati?

Dakle,Hrvati su zatucani,ljudski otpad......?

Jel tako?
Locked