Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Locked
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#6501 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

Haris.ba wrote: 22/06/2021 12:18
Škobo Habu wrote: 22/06/2021 12:11
Humljanin wrote: 22/06/2021 11:50
„Ovo nije naš rat!“ je izrekao 6. listopada 1991, dok su Užički i Titogradski korpus, sa rezervistima iz Crne Gore, već su zauzeli kote na južnoj i istočnoj strani Mostara – Humu, Gubavici i Fortici.

Ravno je napadnuto 01.11.1991.

Mirno spavajte dok Srbi napadju Hrvate po BiH i Hrvatskoj. Nas se to ne tiče, možda nas zaobiđu.
Jesi li ti u stanju pojmiti da se on oglasio po pitanju mobilizacije u JNA za popunjavanje dodatnih jedinica sa vojno-sposobnim stanovništvom za ratovanje po Hrvatskoj?

U to doba je BiH JOŠ UVIJEK u sastavu SFRJ.
Kvaris mu narativ, dzaba pises.

Ocito ne moze shvatiti kakve su okolnosti bile u oktobru 1991.

Kakve će okolnosti biti? JNA napada po BiH, već zauzeli visoke kote. Imalo se prilike vidjeti sta se događa po Sloveniji i Hrvatskoj, očigledno se sprema isto i BiH.... Ali ko biva naivni dobri dedo nije ništa znao.

Kakve su okolnosti dok ti drzavom haraju horde jugočetnika? Mjesecima su rezervisiti sijali teror prije otvorenih dukoba.

Zna se kakve su okolnosti. Te okolnosti da nisu napali tadašnje Muslimane nego Hrvate, pa ćemo se ušutit i praviti blesavi u nadi da će nas zaobići i obracunati se samo sa Hrvatima. A ti Hrvati su ionako uvijek bili na tapeti kao neki nacionalisti tako da nisu ni nevini.
I onda na kraju kad vidimo ko pobijesi, njemu ćemo se prikloniti.
A dotad šutjeti i pritajiti se.

Hebo državu, hebo građane koji ne pripadaju u naš nacionalni korpus. Eto ih tamo nek se brane kako znaju.

Jesu li to te okolnosti? Naravno da jesu. Samo što se danas od Alije pravi Rambo, a ne izdajica svog naroda ko što je bio.

Svi moji su bili za Aliju. Svi su gledali u njega ko u Boga. Drzali su ga za svoga predsjednika.
On se slatkorječivo popišao po njima.
Opet govorim pogledaj doček i ovacije Aliji u Pologu između Mostara i Širokog kad su ljudi zaustavili tenkovsku kolonu.

Sve ti se samo kaže.
Škobo Habu
Posts: 8928
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#6502 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Škobo Habu »

BHCluster wrote: 22/06/2021 12:23
Koliko se meni cini da Alija nije bio predsjednik nego clan predsjednistva.
Ako budemo išli dalje u raščlanjivanje svih nebuloza koje ovdje iznosi Humljanin, bojim se da će sam sebe banovati.

No, treba imati razumjevanje za ljude poput Novaka, mitskog Humljanina i slične. Misle da je sve što je pokojni Praljak izjavio u Haagu - istina.

Ideološka idoktrinacija je jebena stvar.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#6503 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

studiorum_tuzlaensis wrote: 22/06/2021 12:21 @Humljanin
Logično da ne likuješ. Ti si ćirilova škola. Pljuneš pa onda poližeš, al kad niko ne vidi.

Mislim da sam kompetentan da pričam o ovome jer sam rođen odrastao u izrazito izmješanoj sredini tzv. H i B komponente. Samo otvoreno neprijateljstvo i bez hinjaluka. Tako ćemo biti puno jači zajedno u bilo kakvom zajedničkom BH interesu.

Ja ne vidim taj interes za sada, a ni u bliskoj budućnosti. Eto vam ZHK i PK pa upravljajte u okviru FBiH uzusa i zakona.


I mirna Bosna, jer Hercegovina je ionako Bosna.
Svašta bi se dalo tu reći i ispričati, ali ću samo reći - POŠTENO od tebe.

Mislio sta god tko hoće, pošteniji je ovaj tvoj pristup nego od većine drugih.

Bolje je tako, istinito reći , pa i ružno, nego hinjavo glumiti.

Ne slažemo se. Na suprotnim smo stranama, ali svaka čast, pošten pristup.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#6504 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

Škobo Habu wrote: 22/06/2021 12:21
Humljanin wrote: 22/06/2021 12:17

Džaba objašnjavati nekome tko je odlučio praviti se blesav.

NE MOZE PREDSJEDNIK JEDNE DRŽAVE REĆI TO NIJE MOJ RAT DOK MU UBIJAJU NJEGOVE GRADANE I RUŠE OPĆINE.
Točka. Završena priča.

Može jedino ako se ne smatra predsjednikom tih građana koje se ubija.
Ne pravim se blesav, već na padam na spinove. Nije ti ovo forum Herceg-Bosne gdje je praljkovština stvar manira.

Daj mi konkretan dokaz gdje se ratuje u BiH u vrijeme izjave Alije Izetbegovića?

Ravno se desilo u oktorbru 1991. godine.
Treba li se ovdje bas sve crtati?

Alija je to rekao poslje Ravnog.

Ravno 01.11.1991. izjava 06.11.1991.
Škobo Habu
Posts: 8928
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#6505 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Škobo Habu »

Humljanin wrote: 22/06/2021 12:28

Kakve će okolnosti biti? JNA napada po BiH, već zauzeli visoke kote. Imalo se prilike vidjeti sta se događa po Sloveniji i Hrvatskoj, očigledno se sprema isto i BiH.... Ali ko biva naivni dobri dedo nije ništa znao.

Kakve su okolnosti dok ti drzavom haraju horde jugočetnika? Mjesecima su rezervisiti sijali teror prije otvorenih dukoba.

Zna se kakve su okolnosti. Te okolnosti da nisu napali tadašnje Muslimane nego Hrvate, pa ćemo se ušutit i praviti blesavi u nadi da će nas zaobići i obracunati se samo sa Hrvatima. A ti Hrvati su ionako uvijek bili na tapeti kao neki nacionalisti tako da nisu ni nevini.
I onda na kraju kad vidimo ko pobijesi, njemu ćemo se prikloniti.
A dotad šutjeti i pritajiti se.

Hebo državu, hebo građane koji ne pripadaju u naš nacionalni korpus. Eto ih tamo nek se brane kako znaju.

Jesu li to te okolnosti? Naravno da jesu. Samo što se danas od Alije pravi Rambo, a ne izdajica svog naroda ko što je bio.

Svi moji su bili za Aliju. Svi su gledali u njega ko u Boga. Drzali su ga za svoga predsjednika.
On se slatkorječivo popišao po njima.
Opet govorim pogledaj doček i ovacije Aliji u Pologu između Mostara i Širokog kad su ljudi zaustavili tenkovsku kolonu.

Sve ti se samo kaže.
Hipotetički gledano, da je sve onako kako tvrdiš, a znamo da nije - činjenice te demantuju - onda opet ostaje jedan detalj koji ti konstantno promiče: niko od ondašnjeg hrvatskog rukovodstva nije napao Aliju zbog same izjave.

Je li neko od tadašnjih politički hrvatskih predstavnika javno istupio i rekao: "Stani malo Alija, ovo jeste naš rat".

Anyone?
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#6506 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

Login77777 wrote: 22/06/2021 12:23 Ne treba porediti HDZovce i Hrvate jer to nije isto. Pogotovo ne ove iz HDZ BiH.
Znam dosta Hrvata iz HR i neke iz BiH i kad im HDZovce spomenes ide salva uvreda prema istima. Svi zive vec preko 30 godina vani i nece nista da imaju sa istima. Pogotovo ne sa ovima iz Hercegovine.
Zato ne bi trebali radi par HDZ botova koji ovdje podriguju cijeli hrvatski narod prozivati.

I prije nego sto me neki napadnu. Ovo nije nista protiv Hrvata nego HDZ BiH. :thumbup:
I ja sam privatno protiv HDZ-a. Ali oni imaju najveću podršku hrvata u BiH da ih predstavljaju i zastupaju.
U tom slučaju izbaciti iz vlasti HDZ nije stvar politicke preferencije nego je to akt uperen protiv Hrvata u BiH kao političkog tijela.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24170
Joined: 08/09/2005 20:08

#6507 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Haris.ba »

BHCluster wrote: 22/06/2021 12:23 Koliko se meni cini da Alija nije bio predsjednik nego clan predsjednistva.
I formalno gledano nije mogao donijeti nikakvu odluku vezano za mobilizaciju. Cak ni predsjednistvo nije moglo. Ali, i pored toga predsjednistvo BiH je donijelo odluku kojom trazi obustavu mobilizacije od presjednistva SFRJ.

To je bilo u nadleznosti predsjednistva SFRJ.

Ali, tom izjavom je pozvao narod da se ne odaziva na mobilizaciju JNA.
Last edited by Haris.ba on 22/06/2021 12:37, edited 2 times in total.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#6508 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

BHCluster wrote: 22/06/2021 12:23
Humljanin wrote: 22/06/2021 12:17
Škobo Habu wrote: 22/06/2021 12:11

Jesi li ti u stanju pojmiti da se on oglasio po pitanju mobilizacije u JNA za popunjavanje dodatnih jedinica sa vojno-sposobnim stanovništvom za ratovanje po Hrvatskoj?

U to doba je BiH JOŠ UVIJEK u sastavu SFRJ.
Džaba objašnjavati nekome tko je odlučio praviti se blesav.

NE MOZE PREDSJEDNIK JEDNE DRŽAVE REĆI TO NIJE MOJ RAT DOK MU UBIJAJU NJEGOVE GRADANE I RUŠE OPĆINE.
Točka. Završena priča.

Može jedino ako se ne smatra predsjednikom tih građana koje se ubija.
Koliko se meni cini da Alija nije bio predsjednik nego clan predsjednistva.
Predsjedavajući. Praktički predsjednik.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24170
Joined: 08/09/2005 20:08

#6509 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Haris.ba »

Humljanin wrote: 22/06/2021 12:36 Predsjedavajući. Praktički predsjednik.
Nije. Ima ustav SR BiH na internetu. Procitaj. Glasalo se na sjednicama, ko sto se i danas glasa u predsjednistvu BiH.

Predsjedavajuci je vodio sjednice predsjednistva, glas mu vrijedio ko i ostalima clanovima.
Last edited by Haris.ba on 22/06/2021 12:40, edited 1 time in total.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#6510 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

Škobo Habu wrote: 22/06/2021 12:34
Humljanin wrote: 22/06/2021 12:28

Kakve će okolnosti biti? JNA napada po BiH, već zauzeli visoke kote. Imalo se prilike vidjeti sta se događa po Sloveniji i Hrvatskoj, očigledno se sprema isto i BiH.... Ali ko biva naivni dobri dedo nije ništa znao.

Kakve su okolnosti dok ti drzavom haraju horde jugočetnika? Mjesecima su rezervisiti sijali teror prije otvorenih dukoba.

Zna se kakve su okolnosti. Te okolnosti da nisu napali tadašnje Muslimane nego Hrvate, pa ćemo se ušutit i praviti blesavi u nadi da će nas zaobići i obracunati se samo sa Hrvatima. A ti Hrvati su ionako uvijek bili na tapeti kao neki nacionalisti tako da nisu ni nevini.
I onda na kraju kad vidimo ko pobijesi, njemu ćemo se prikloniti.
A dotad šutjeti i pritajiti se.

Hebo državu, hebo građane koji ne pripadaju u naš nacionalni korpus. Eto ih tamo nek se brane kako znaju.

Jesu li to te okolnosti? Naravno da jesu. Samo što se danas od Alije pravi Rambo, a ne izdajica svog naroda ko što je bio.

Svi moji su bili za Aliju. Svi su gledali u njega ko u Boga. Drzali su ga za svoga predsjednika.
On se slatkorječivo popišao po njima.
Opet govorim pogledaj doček i ovacije Aliji u Pologu između Mostara i Širokog kad su ljudi zaustavili tenkovsku kolonu.

Sve ti se samo kaže.
Hipotetički gledano, da je sve onako kako tvrdiš, a znamo da nije - činjenice te demantuju - onda opet ostaje jedan detalj koji ti konstantno promiče: niko od ondašnjeg hrvatskog rukovodstva nije napao Aliju zbog same izjave.

Je li neko od tadašnjih politički hrvatskih predstavnika javno istupio i rekao: "Stani malo Alija, ovo jeste naš rat".

Anyone?
Aha, znači sad smo se počeli vaditi na to "je li se itko tada javno pobunio"?

Što bi se javno pobunili? Ja barem ne bi. Vidiš koliko je sati i sa kime imaš posla. Sam se organiziraj jer ti nema pomoći od ovog kameleona.

Bolan čovječe Božiji, shvati to da su Hrvati tada još uvijek Aliju doživljavali kao i svoga predsjednika i svoga čovjeka.
Poslje toga nisu više jer su vidjeli da oni njega ne zanimaju ko crno ispod nokta nego ga samo zanimaju Bošnjaci, jos preciznije muslimani.
User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#6511 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Login77777 »

Humljanin wrote: 22/06/2021 12:35
Login77777 wrote: 22/06/2021 12:23 Ne treba porediti HDZovce i Hrvate jer to nije isto. Pogotovo ne ove iz HDZ BiH.
Znam dosta Hrvata iz HR i neke iz BiH i kad im HDZovce spomenes ide salva uvreda prema istima. Svi zive vec preko 30 godina vani i nece nista da imaju sa istima. Pogotovo ne sa ovima iz Hercegovine.
Zato ne bi trebali radi par HDZ botova koji ovdje podriguju cijeli hrvatski narod prozivati.

I prije nego sto me neki napadnu. Ovo nije nista protiv Hrvata nego HDZ BiH. :thumbup:
I ja sam privatno protiv HDZ-a. Ali oni imaju najveću podršku hrvata u BiH da ih predstavljaju i zastupaju.
U tom slučaju izbaciti iz vlasti HDZ nije stvar politicke preferencije nego je to akt uperen protiv Hrvata u BiH kao političkog tijela.
E sve do kad se ovako razmislja u BiH nece biti bolje. Isto vazi i s Bosnjacima u vezi SDA. Tu oba naroda ne razlikuju se. Sta vise svadzaju se dva naroda koja cak vise zajednickog imaju nego razllicnosti.
A to sve koriste obe kriminalne stranke odnosno vrh ti stranaka.
User avatar
Truba
Posts: 81022
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6512 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Truba »

Zove mali skolu u kiseljaku i pita jel po hrvatskom ili bosanskom planu
Strucna skola ima zelju

Kaze direktor hrvatskom
Kaze mali jel to znaci da cu samo u hrvatskoj moci studirati
:mrgreen:
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5924
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#6513 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by studiorum_tuzlaensis »

Humljanin wrote: 22/06/2021 12:32
Svašta bi se dalo tu reći i ispričati, ali ću samo reći - POŠTENO od tebe.

Evo ja ću dodati. Za ostale i miješane kantone tu je kvota kakva jeste. Negdje ste relativna većina, a u većini velika manjina. Sadašnje uređenje države je takvo da su Bošnjaci došli do zida što se tiče ustupaka. Jednostavno bi isto bilo i u suprotnoj situaciji, zašto mijenjati neki pravni okvir ukoliko je dugoročno povoljan za tebe. Rat isključujem zasad.

Politika prema HDZ-u (predstavniku bosanskih Hrvata) nema prostora za bilo kakvu relaksaciju odnosa, zato što ti odnosi i ne postoje osim na općinskom nivou. Srednja Bosna će za par godina postati in vivo primjer ove destruktivne politike HDZ-a. Zato, sabura, put EU je blokiran još od 2013. godine kad je popis pokazao 53% muslimana. Nema ovdje Evrope još dugo, tako da Vam valja deverat sa B komponentom još dugo.


A ovi potonji su baš saburli, vjeruj mi. Cigara, lokum i kahva, ikindija, akšam jacija i tako do kijametskog dana. :kiss: 8)
Last edited by studiorum_tuzlaensis on 22/06/2021 12:48, edited 1 time in total.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#6514 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

Login77777 wrote: 22/06/2021 12:41
Humljanin wrote: 22/06/2021 12:35
Login77777 wrote: 22/06/2021 12:23 Ne treba porediti HDZovce i Hrvate jer to nije isto. Pogotovo ne ove iz HDZ BiH.
Znam dosta Hrvata iz HR i neke iz BiH i kad im HDZovce spomenes ide salva uvreda prema istima. Svi zive vec preko 30 godina vani i nece nista da imaju sa istima. Pogotovo ne sa ovima iz Hercegovine.
Zato ne bi trebali radi par HDZ botova koji ovdje podriguju cijeli hrvatski narod prozivati.

I prije nego sto me neki napadnu. Ovo nije nista protiv Hrvata nego HDZ BiH. :thumbup:
I ja sam privatno protiv HDZ-a. Ali oni imaju najveću podršku hrvata u BiH da ih predstavljaju i zastupaju.
U tom slučaju izbaciti iz vlasti HDZ nije stvar politicke preferencije nego je to akt uperen protiv Hrvata u BiH kao političkog tijela.
E sve do kad se ovako razmislja u BiH nece biti bolje. Isto vazi i s Bosnjacima u vezi SDA. Tu oba naroda ne razlikuju se. Sta vise svadzaju se dva naroda koja cak vise zajednickog imaju nego razllicnosti.
A to sve koriste obe kriminalne stranke odnosno vrh ti stranaka.

Jel bgti?

Pa evo na primjer skupe se svi Bosnjaci u Srebrenici na jednu izbornu listu jer nemaju druge mogućnosti proći na izborima.

Svi Bošnjaci glasaju za tu listu.

I dođe netko sa strane i kaže, ma znaš šta, ovaj Tabaković, a i Duraković isto kao i onaj Salkić su sve redom korumpirani foteljaši. Treba ih izbaciti iz učešća u vlasti.

Je li to upereno protiv tih političara (stranke/liste) ili je upereno protiv Bošnjaka koji su sebi izabrali tu listu koju ti izbacuješ iz učešća u vlasti?
User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#6515 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Login77777 »

Humljanin wrote: 22/06/2021 12:47
Login77777 wrote: 22/06/2021 12:41
Humljanin wrote: 22/06/2021 12:35

I ja sam privatno protiv HDZ-a. Ali oni imaju najveću podršku hrvata u BiH da ih predstavljaju i zastupaju.
U tom slučaju izbaciti iz vlasti HDZ nije stvar politicke preferencije nego je to akt uperen protiv Hrvata u BiH kao političkog tijela.
E sve do kad se ovako razmislja u BiH nece biti bolje. Isto vazi i s Bosnjacima u vezi SDA. Tu oba naroda ne razlikuju se. Sta vise svadzaju se dva naroda koja cak vise zajednickog imaju nego razllicnosti.
A to sve koriste obe kriminalne stranke odnosno vrh ti stranaka.

Jel bgti?

Pa evo na primjer skupe se svi Bosnjaci u Srebrenici na jednu izbornu listu jer nemaju druge mogućnosti proći na izborima.

Svi Bošnjaci glasaju za tu listu.

I dođe netko sa strane i kaže, ma znaš šta, ovaj Tabaković, a i Duraković isto kao i onaj Salkić su sve redom korumpirani foteljaši. Treba ih izbaciti iz učešća u vlasti.

Je li to upereno protiv tih političara (stranke/liste) ili je upereno protiv Bošnjaka koji su sebi izabrali tu listu koju ti izbacuješ iz učešća u vlasti?
Meni licno je to protiv ta tri navedena. Jer isti i jesu korumpirani. Nemam ja nista od toga da mi opcinu vode Bosnjaci ako su isti korumpirani. Nikakve koristi narod u Srebrenici nemaju od toga da su isti Bosnjaci ako oni kradu.
I sve dok gledamo da nas vodi nacionalnost a ne kvalitet bicemo rupa. I tu se sva prica zavrsava.
Locked