Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Locked
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5924
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#6476 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by studiorum_tuzlaensis »

laBudane, gdje nam je Hafisaga? Promaknuće u SKB ili?
Škobo Habu
Posts: 8929
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#6477 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Škobo Habu »

Humljanin wrote: 22/06/2021 11:25

Ne možeš reći "OVO NIJE NAŠ RAT" dok ti četnici orgijaju po zemlji, dok pale kuće, ubijaju ljude. Jednostavno NE SMIJEŠ.

Ovo boldano je problem za koji se vi Bošnjaci pravite blesavi kao da ne postoji.

Opet spinuješ!

Izjava je data 1991. godine i uopšte nije otvorenih sukoba na prostoru BiH.

Znači, po tebi, Alija trebao da građane BiH pozove da se odazovu mobilizaciji i pridruže JNA?
Alija ne može biti predsjednik države i u isto vrijeme ne imati odgovornost za dio građana nemuslimana. Ne moze biti predsjednik zemlje a da ga nije briga za Ravno i Possavinu.

Kakve veze Tuđman ima sa Posavinom? Je li u Hrvatskoj Posavina ili u BiH?
Pitanje je koliko je on uopšte imao odgovornost kao takav? Kakve je imao poluge moći kod odlučivanja i koliko se njegova riječ uvažavala među Srbima i Hrvatima.

Kakve je Tuđman imao veze sa Posavinom?

Pa, evo primjera...U martu 1992. godine započinju otvoreni sukobi između Srba i HV/HVO u B.Brodu. Legalna vlast šalje specijalnu jedinicu MUP-a na mjesto sukoba kako bi smirila situaciju. Tamošnje vojne vlasti, čije je zapovjedništvo u Zagrebu, sve ih razoražavaju, potprpaju u autobus i pošalju za Sarajevu.

Toliko o moći "političkog Sarajeva" po pitanju dešavanja uz Posavini 1992. godine.
Vi Bošnjaci svojim sektaštvom i isključivošću svaki dan sve više dijelite ovu državu i podijelit cete je.

Jer nitko nije lud da glumi kao da je država funkcionalna, sa je jedinstvena, da su svi jednakopravni građani, a podržavate sa druge strane da se vlast brine samo i isključivo o muslimanima-Bošnjacima.
Ovaj tvoj zaključak nema nikakve veze sa dešavanjima iz 1992. godine.
U istom dahu ste u stanju govoriti kako je Tuđman odgovoran za Hrvate u BiH, i onda odmah iza toga da se Tuđman miješao u BiH.

Dakle, vrlo jednostavno pitanje:

Je li za Hrvate u BiH odgovorna vlast Republike Hrvatske ili vlast Bosne & Hercegovine?

Nema piškit ću kakit ću. Malo bi se odrekli Hrvata. Malo bi ih šikanirali. Malo bi sve nedaće Hrvata u BiH fakturirali Hrvatskoj. A onda bi se kmečalo o hiljadugodišnjem "Bošnjaštvu" nedjeljivosti "Bosne" , miješanju susjeda itd...

Vidite li vi da dijelite ovu državu kao nitko drugi? Paše li vam da napravite malu bošnjačko-muslimansku homogenu državu?
Pogledaj proglase raznih tzv. HZ područja iz 1991. godine i možeš jasno uvidjeti da hrvatsko političko rukovodstvo uopšte nema namjeru da slijedi centralnu vlast u Sarajevu, niti ono ima ikakvu ingerenciju nad određenim područjima.

Licemjerno je da se historijska odgovornost sa lidera tipa Bobana, Kordića i sličnih, za hrvatski narod prebacuje u krilo Izetbegoviću, kao da je on odluke donosio samostalno, bez dogovora sa srpskim i hrvatskim političkim predstavnicima.

Hdz već 1991. godine počinje sprovoditi vlastitu politiku u BiH, jer nema povjerenja u Izetbegovića. Prema tome, ako su već samog Aliju otpisali kao nekoga nesposobnog da štiti njihove nacionalne interese, kako možeš istog tog Aliju optuživati da je odgovoran za stanje u Posavini, recimo?
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#6478 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

Black swan wrote: 22/06/2021 11:39 @Humljanin moraš promineiti vokabular ako želiš ostati ovdje

svi se znaju osobno malte ne i s druženja ovo je forum 3 sarajevske općine faktički

ispadaš kao padobranac promijeni vokabular i lagano piši

De nemoj mi života ti... Nađi 1 riječ ružnu da sam napisao? Jednu!

A svjestan sam ja da je vrlo vjerojatno da fasujem ban bez obzira na normalno pisanje, jer svaki put kad uneseš nemir među ovu raju odmah krene kmečanje i prijavljivanje, pa je najlakši put za smirit situaciju podijelit par banova.

Ne sekira me to ni najmanje. ;-)

Neću šutjeti fašisti koji misli da je antifašist a mrzi svog susjeda druge nacionalnosti iz dna duše. Pod cijenu bana neću prešutjeti reći idiotu da je idiot.
:thumbup:
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#6479 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

Škobo Habu wrote: 22/06/2021 11:43
Humljanin wrote: 22/06/2021 11:25

Ne možeš reći "OVO NIJE NAŠ RAT" dok ti četnici orgijaju po zemlji, dok pale kuće, ubijaju ljude. Jednostavno NE SMIJEŠ.

Ovo boldano je problem za koji se vi Bošnjaci pravite blesavi kao da ne postoji.

Opet spinuješ!

Izjava je data 1991. godine i uopšte nije otvorenih sukoba na prostoru BiH.

Znači, po tebi, Alija trebao da građane BiH pozove da se odazovu mobilizaciji i pridruže JNA?
Alija ne može biti predsjednik države i u isto vrijeme ne imati odgovornost za dio građana nemuslimana. Ne moze biti predsjednik zemlje a da ga nije briga za Ravno i Possavinu.

Kakve veze Tuđman ima sa Posavinom? Je li u Hrvatskoj Posavina ili u BiH?
Pitanje je koliko je on uopšte imao odgovornost kao takav? Kakve je imao poluge moći kod odlučivanja i koliko se njegova riječ uvažavala među Srbima i Hrvatima.

Kakve je Tuđman imao veze sa Posavinom?

Pa, evo primjera...U martu 1992. godine započinju otvoreni sukobi između Srba i HV/HVO u B.Brodu. Legalna vlast šalje specijalnu jedinicu MUP-a na mjesto sukoba kako bi smirila situaciju. Tamošnje vojne vlasti, čije je zapovjedništvo u Zagrebu, sve ih razoražavaju, potprpaju u autobus i pošalju za Sarajevu.

Toliko o moći "političkog Sarajeva" po pitanju dešavanja uz Posavini 1992. godine.
Vi Bošnjaci svojim sektaštvom i isključivošću svaki dan sve više dijelite ovu državu i podijelit cete je.

Jer nitko nije lud da glumi kao da je država funkcionalna, sa je jedinstvena, da su svi jednakopravni građani, a podržavate sa druge strane da se vlast brine samo i isključivo o muslimanima-Bošnjacima.
Ovaj tvoj zaključak nema nikakve veze sa dešavanjima iz 1992. godine.
U istom dahu ste u stanju govoriti kako je Tuđman odgovoran za Hrvate u BiH, i onda odmah iza toga da se Tuđman miješao u BiH.

Dakle, vrlo jednostavno pitanje:

Je li za Hrvate u BiH odgovorna vlast Republike Hrvatske ili vlast Bosne & Hercegovine?

Nema piškit ću kakit ću. Malo bi se odrekli Hrvata. Malo bi ih šikanirali. Malo bi sve nedaće Hrvata u BiH fakturirali Hrvatskoj. A onda bi se kmečalo o hiljadugodišnjem "Bošnjaštvu" nedjeljivosti "Bosne" , miješanju susjeda itd...

Vidite li vi da dijelite ovu državu kao nitko drugi? Paše li vam da napravite malu bošnjačko-muslimansku homogenu državu?
Pogledaj proglase raznih tzv. HZ područja iz 1991. godine i možeš jasno uvidjeti da hrvatsko političko rukovodstvo uopšte nema namjeru da slijedi centralnu vlast u Sarajevu, niti ono ima ikakvu ingerenciju nad određenim područjima.

Licemjerno je da se historijska odgovornost sa lidera tipa Bobana, Kordića i sličnih, za hrvatski narod prebacuje u krilo Izetbegoviću, kao da je on odluke donosio samostalno, bez dogovora sa srpskim i hrvatskim političkim predstavnicima.

Hdz već 1991. godine počinje sprovoditi vlastitu politiku u BiH, jer nema povjerenja u Izetbegovića. Prema tome, ako su već samog Aliju otpisali kao nekoga nesposobnog da štiti njihove nacionalne interese, kako možeš istog tog Aliju optuživati da je odgovoran za stanje u Posavini, recimo?
„Ovo nije naš rat!“ je izrekao 6. listopada 1991, dok su Užički i Titogradski korpus, sa rezervistima iz Crne Gore, već su zauzeli kote na južnoj i istočnoj strani Mostara – Humu, Gubavici i Fortici.

Ravno je napadnuto 01.11.1991.

Mirno spavajte dok Srbi napadju Hrvate po BiH i Hrvatskoj. Nas se to ne tiče, možda nas zaobiđu.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#6480 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Novak20 »

@Humljanin

Vremenom naučiš da se sa idiotom ne raspravlja.

Od momenta kada ga prepoznaš kao takvog.
User avatar
Leverage
Posts: 9416
Joined: 27/05/2018 16:32

#6481 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Leverage »

Humljanin wrote: 22/06/2021 11:42
Black swan wrote: 22/06/2021 11:37
Haris.ba wrote: 22/06/2021 11:29

Sto? Neka ga. Fino je procitati i ovakva razmisljanja. Treba znati kakva su razmisljanja svakakvih ljudi u BiH.
šteta samo što nema automatski filter da mi uklanja dijasporce
Ne bi bilo pola foruma. I to iz "B" komponente kako to uvijeno ovdje pišu Bošnjački nacionalisti za Hrvate.
Jebo te komponenta.

Postoji li ikakvi drugo gradivo tkivo u tvom šovinističkom mozgu osim etničkih komponenti?

Pitanje je retoričko.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5924
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#6482 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by studiorum_tuzlaensis »

@Humljanin

Krive su muje što su tu jbg. Budi covjek i sovinista pa priznaj.

Sad kad se okrenulo kolo, lizu se evropski anusi za novi IZ. Biće svega...

:bih: :bih:
User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#6483 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Login77777 »

Novak20 wrote: 22/06/2021 11:50 @Humljanin

Vremenom naučiš da se sa idiotom ne raspravlja.

Od momenta kada ga prepoznaš kao takvog.
Kaze lik koji dresove mjenja. :mrgreen:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#6484 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Milenkov buraz »

Novak20 wrote: 22/06/2021 11:50 @Humljanin

Vremenom naučiš da se sa idiotom ne raspravlja.

Od momenta kada ga prepoznaš kao takvog.
Imaš pravo Novak, evo ja sam imao neku raspravu i nakon što je Dalmatinka postavila dokaz koji sam tražio ja se lijepo izvinuo javno i onda nastupa Humnjanin ničim izazvan sa salvom provokacija i polu uvreda. Te vakav si, te nakav si, koristiš zapaljivu retoriku, gore dole...završilo se to. Onda na drugoj temi pogledam njegove postove ma svaka mu je za bana. Taj Bošnjake naziva Pakistancima, Pakistan, Bliski istok, i sl. fraze i retorika kojima generalizacije. Sada recimo on meni odgovara potpuno tom izrazu koji upotrijebio, osoba sa kojom se ne raspravlja.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#6485 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Novak20 »

Login77777 wrote: 22/06/2021 11:59
Novak20 wrote: 22/06/2021 11:50 @Humljanin

Vremenom naučiš da se sa idiotom ne raspravlja.

Od momenta kada ga prepoznaš kao takvog.
Kaze lik koji dresove mjenja. :mrgreen:
:-)

Mijenjaš i ti forumske nickove.

I to prilično neoriginalno. Ako mogu da primjetim jer mi se ne ide u off.
User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#6486 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Login77777 »

Novak20 wrote: 22/06/2021 12:02
Login77777 wrote: 22/06/2021 11:59
Novak20 wrote: 22/06/2021 11:50 @Humljanin

Vremenom naučiš da se sa idiotom ne raspravlja.

Od momenta kada ga prepoznaš kao takvog.
Kaze lik koji dresove mjenja. :mrgreen:
:-)

Mijenjaš i ti forumske nickove.

I to prilično neoriginalno. Ako mogu da primjetim jer mi se ne ide u off.
Jel to Dragan zna? Jer si ipak prvo bio „ne legitimni“. :-D

Nego da ne ides u off kao sto kazes. Evo ako moze na ovo odgovor. Cekam vec duze. :thumbup:
Login77777 wrote: 22/06/2021 11:53
Login77777 wrote: 21/06/2021 12:07
Novak20 wrote: 21/06/2021 08:43

:-)

Mojne više, povratiti ću.

Ako imaš što pametno reći vezano za temu onda to i napiši. Ovako u lažnom samosažaljenju kmečiš bez veze od jutra do mraka.
Postedi nas povracanja. :thumbup:

Nazad na temu. Jel ti stvarno mislis da sa HDZ IZ rjesavas probleme drzave? Ako se usvoji taj IZ, hoce BiH sutra u EU? Ljudi nece vise odlaziti iz BiH, nebitno koje nacionalnost? Stvorices nova radna mjesta? Skolstvo i zdravstvo na nivou Svicarske?
Covjece zivis u najvecoj rupi Evrope, bara bara sa Hrvatskom, Srbijom, Kosovom itd. a tebi jedini problem IZ.
IZ moze samo nekome iz vrha HDZa i njenim botovima biti problem broj 1 u BiH. Jer kao sto vidimo sve ostalo je bajno.
@Novak20
Škobo Habu
Posts: 8929
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#6487 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Škobo Habu »

Humljanin wrote: 22/06/2021 11:50
„Ovo nije naš rat!“ je izrekao 6. listopada 1991, dok su Užički i Titogradski korpus, sa rezervistima iz Crne Gore, već su zauzeli kote na južnoj i istočnoj strani Mostara – Humu, Gubavici i Fortici.

Ravno je napadnuto 01.11.1991.

Mirno spavajte dok Srbi napadju Hrvate po BiH i Hrvatskoj. Nas se to ne tiče, možda nas zaobiđu.
Jesi li ti u stanju pojmiti da se on oglasio po pitanju mobilizacije u JNA za popunjavanje dodatnih jedinica sa vojno-sposobnim stanovništvom za ratovanje po Hrvatskoj?

U to doba je BiH JOŠ UVIJEK u sastavu SFRJ.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#6488 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

Leverage wrote: 22/06/2021 11:57
Humljanin wrote: 22/06/2021 11:42
Black swan wrote: 22/06/2021 11:37

šteta samo što nema automatski filter da mi uklanja dijasporce
Ne bi bilo pola foruma. I to iz "B" komponente kako to uvijeno ovdje pišu Bošnjački nacionalisti za Hrvate.
Jebo te komponenta.

Postoji li ikakvi drugo gradivo tkivo u tvom šovinističkom mozgu osim etničkih komponenti?

Pitanje je retoričko.
A šta, sad je uvredljivo ako kažem "B komponenta" ?

A nije uvredljivo godinama govoriti "H komponenta" ?

Od običnih forumaša pa sve do Bakira.

Sad smo uvrijeđeni nešto jel? :lol:
Škobo Habu
Posts: 8929
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#6489 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Škobo Habu »

Novak20 wrote: 22/06/2021 11:50 @Humljanin

Vremenom naučiš da se sa idiotom ne raspravlja.

Od momenta kada ga prepoznaš kao takvog.
Samo ću se :lol:
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#6490 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

studiorum_tuzlaensis wrote: 22/06/2021 11:58 @Humljanin

Krive su muje što su tu jbg. Budi covjek i sovinista pa priznaj.

Sad kad se okrenulo kolo, lizu se evropski anusi za novi IZ. Biće svega...

:bih: :bih:
Ne brojim ja, niti kolege forumaši hrvatske nacionalnosti koliko je ostalo Bošnjaka, koliko ih se rodilo, koliko ih je umrlo, koliko ih se iselilo.
Ne likujem ja kako će Bošnjaci postati beznačajan faktor u BiH

Pogledaj se u ogledalo prije nego što meni takvo nešto kažeš.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#6491 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

Milenkov buraz wrote: 22/06/2021 11:59
Novak20 wrote: 22/06/2021 11:50 @Humljanin

Vremenom naučiš da se sa idiotom ne raspravlja.

Od momenta kada ga prepoznaš kao takvog.
Imaš pravo Novak, evo ja sam imao neku raspravu i nakon što je Dalmatinka postavila dokaz koji sam tražio ja se lijepo izvinuo javno i onda nastupa Humnjanin ničim izazvan sa salvom provokacija i polu uvreda. Te vakav si, te nakav si, koristiš zapaljivu retoriku, gore dole...završilo se to. Onda na drugoj temi pogledam njegove postove ma svaka mu je za bana. Taj Bošnjake naziva Pakistancima, Pakistan, Bliski istok, i sl. fraze i retorika kojima generalizacije. Sada recimo on meni odgovara potpuno tom izrazu koji upotrijebio, osoba sa kojom se ne raspravlja.
Ne laži.

Ako sam pisao da neki žele od BiH napraviti Pakistan, to ne znači da sam rekao da su Bošnjaci Pakistanci.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#6492 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by BHCluster »

Zapravo sve ono sto optuzuju Bosnjake su zapravo Hrvati i Srbi radili i rade.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#6493 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

Škobo Habu wrote: 22/06/2021 12:11
Humljanin wrote: 22/06/2021 11:50
„Ovo nije naš rat!“ je izrekao 6. listopada 1991, dok su Užički i Titogradski korpus, sa rezervistima iz Crne Gore, već su zauzeli kote na južnoj i istočnoj strani Mostara – Humu, Gubavici i Fortici.

Ravno je napadnuto 01.11.1991.

Mirno spavajte dok Srbi napadju Hrvate po BiH i Hrvatskoj. Nas se to ne tiče, možda nas zaobiđu.
Jesi li ti u stanju pojmiti da se on oglasio po pitanju mobilizacije u JNA za popunjavanje dodatnih jedinica sa vojno-sposobnim stanovništvom za ratovanje po Hrvatskoj?

U to doba je BiH JOŠ UVIJEK u sastavu SFRJ.
Džaba objašnjavati nekome tko je odlučio praviti se blesav.

NE MOZE PREDSJEDNIK JEDNE DRŽAVE REĆI TO NIJE MOJ RAT DOK MU UBIJAJU NJEGOVE GRADANE I RUŠE OPĆINE.
Točka. Završena priča.

Može jedino ako se ne smatra predsjednikom tih građana koje se ubija.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24172
Joined: 08/09/2005 20:08

#6494 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Haris.ba »

Škobo Habu wrote: 22/06/2021 12:11
Humljanin wrote: 22/06/2021 11:50
„Ovo nije naš rat!“ je izrekao 6. listopada 1991, dok su Užički i Titogradski korpus, sa rezervistima iz Crne Gore, već su zauzeli kote na južnoj i istočnoj strani Mostara – Humu, Gubavici i Fortici.

Ravno je napadnuto 01.11.1991.

Mirno spavajte dok Srbi napadju Hrvate po BiH i Hrvatskoj. Nas se to ne tiče, možda nas zaobiđu.
Jesi li ti u stanju pojmiti da se on oglasio po pitanju mobilizacije u JNA za popunjavanje dodatnih jedinica sa vojno-sposobnim stanovništvom za ratovanje po Hrvatskoj?

U to doba je BiH JOŠ UVIJEK u sastavu SFRJ.
Kvaris mu narativ, dzaba pises.

Ocito ne moze shvatiti kakve su okolnosti bile u oktobru 1991.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#6495 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

BHCluster wrote: 22/06/2021 12:17 Zapravo sve ono sto optuzuju Bosnjake su zapravo Hrvati i Srbi radili i rade.
Možeš li reći i obrnuto?
Ili je u pravovjernih Bošnjaka samo jedna istina, ta da su Hrvati i Srbi dežurni krivci za sve loše što se u povijesti događalo, a Bošnjavi su isključivo žrtve, meleci i nevini ?
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5924
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#6496 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by studiorum_tuzlaensis »

@Humljanin
Logično da ne likuješ. Ti si ćirilova škola. Pljuneš pa onda poližeš, al kad niko ne vidi.

Mislim da sam kompetentan da pričam o ovome jer sam rođen odrastao u izrazito izmješanoj sredini tzv. H i B komponente. Samo otvoreno neprijateljstvo i bez hinjaluka. Tako ćemo biti puno jači zajedno u bilo kakvom zajedničkom BH interesu.

Ja ne vidim taj interes za sada, a ni u bliskoj budućnosti. Eto vam ZHK i PK pa upravljajte u okviru FBiH uzusa i zakona.


I mirna Bosna, jer Hercegovina je ionako Bosna.
Last edited by studiorum_tuzlaensis on 22/06/2021 12:22, edited 1 time in total.
Škobo Habu
Posts: 8929
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#6497 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Škobo Habu »

Humljanin wrote: 22/06/2021 12:17

Džaba objašnjavati nekome tko je odlučio praviti se blesav.

NE MOZE PREDSJEDNIK JEDNE DRŽAVE REĆI TO NIJE MOJ RAT DOK MU UBIJAJU NJEGOVE GRADANE I RUŠE OPĆINE.
Točka. Završena priča.

Može jedino ako se ne smatra predsjednikom tih građana koje se ubija.
Ne pravim se blesav, već na padam na spinove. Nije ti ovo forum Herceg-Bosne gdje je praljkovština stvar manira.

Daj mi konkretan dokaz gdje se ratuje u BiH u vrijeme izjave Alije Izetbegovića?

Ravno se desilo u oktorbru 1991. godine.
User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#6498 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Login77777 »

Ne treba porediti HDZovce i Hrvate jer to nije isto. Pogotovo ne ove iz HDZ BiH.
Znam dosta Hrvata iz HR i neke iz BiH i kad im HDZovce spomenes ide salva uvreda prema istima. Svi zive vec preko 30 godina vani i nece nista da imaju sa istima. Pogotovo ne sa ovima iz Hercegovine.
Zato ne bi trebali radi par HDZ botova koji ovdje podriguju cijeli hrvatski narod prozivati.

I prije nego sto me neki napadnu. Ovo nije nista protiv Hrvata nego HDZ BiH. :thumbup:
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#6499 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by BHCluster »

Humljanin wrote: 22/06/2021 12:17
Škobo Habu wrote: 22/06/2021 12:11
Humljanin wrote: 22/06/2021 11:50
„Ovo nije naš rat!“ je izrekao 6. listopada 1991, dok su Užički i Titogradski korpus, sa rezervistima iz Crne Gore, već su zauzeli kote na južnoj i istočnoj strani Mostara – Humu, Gubavici i Fortici.

Ravno je napadnuto 01.11.1991.

Mirno spavajte dok Srbi napadju Hrvate po BiH i Hrvatskoj. Nas se to ne tiče, možda nas zaobiđu.
Jesi li ti u stanju pojmiti da se on oglasio po pitanju mobilizacije u JNA za popunjavanje dodatnih jedinica sa vojno-sposobnim stanovništvom za ratovanje po Hrvatskoj?

U to doba je BiH JOŠ UVIJEK u sastavu SFRJ.
Džaba objašnjavati nekome tko je odlučio praviti se blesav.

NE MOZE PREDSJEDNIK JEDNE DRŽAVE REĆI TO NIJE MOJ RAT DOK MU UBIJAJU NJEGOVE GRADANE I RUŠE OPĆINE.
Točka. Završena priča.

Može jedino ako se ne smatra predsjednikom tih građana koje se ubija.
Koliko se meni cini da Alija nije bio predsjednik nego clan predsjednistva.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#6500 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by BHCluster »

Tzv "h-b-ovci" izdali drzavu i naciju sta se ima dalje pisati?
Locked