Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Locked
Bobi
Forum administrator
Posts: 32126
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#6176 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Bobi »

no_sekirli wrote: 12/06/2021 16:19 Pravi bh patriota tim idiotima ne bi dao niti jedan klik.
100%
Athletic Bilbao
Posts: 82
Joined: 06/05/2021 21:16

#6177 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Athletic Bilbao »

dalmatinka wrote: 12/06/2021 15:29
bronhy wrote: 12/06/2021 12:18 Nikada vise poskoka u ovo doba godine. Izgleda koriste sto u BIH trenutno nema protuotrova za zmije :lol:
Ko zna, mozda bude 2022 ;-)
Kažu da nisu opasni ako ih se ne dira. 8)
Nisu opasni ni ljudi ni narod osim ako ih se ne dotjera pred zid i ostavi bez izlaza.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#6178 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Kolinda »

Točno, trenutno je jedan narod pred zidom....hoće li biti pameti u ova dva mnogobrojnija da stanu na loptu vidjeti ćemo...
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#6180 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Milenkov buraz »

Tomasevic wrote: 12/06/2021 13:15 Dodik nije glup kao Bake, niti je ubojica s KCUS-a a niti ljubitelj ratnih zločina niti silovanja Ustava o čemu priča Bake kada poziva na izjednačavanje doma naroda Federacije i vijeća naroda Srpske.

Muslimani bi nama "dali" Predsjedništvo koje nam uzurpira Komšić ako bi Federacija bila nacionalna muslimanska država iako nema nikakve osnove za to niti će ikada biti.
Tako je, uistinu Dodik nikad ne bi odlikovao Slavka Lisicu, istog onog kojeg je osudila HR na 20 godina, nikad ne bi dao ime po Karadžiću visokoškolskoj ustanovi, nikad ne bi dočekivao Biljanu Plavšić i Krajišnika kao heroje, ma nikad ikad. Nikad on ne bi dao bilo kakvu podršku ratnim zločincima, bože sačuvaj. Dobro je ona mala šmizla iz SNSD-a rekla da je on Bog. :mrgreen:
DinoTK

#6181 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by DinoTK »

gledat, slušat i čitat kako čović i ćović-tuđmanovi rasturači države kmeče, dreče i cvile... neprocjenjivo

za sve ostalo tu je master card :D
Tomasevic
Posts: 55
Joined: 12/06/2021 11:35

#6182 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Tomasevic »

belfy wrote: 12/06/2021 16:15
Tomasevic wrote: 12/06/2021 13:15 Dodik nije glup kao Bake, niti je ubojica s KCUS-a a niti ljubitelj ratnih zločina niti silovanja Ustava o čemu priča Bake kada poziva na izjednačavanje doma naroda Federacije i vijeća naroda Srpske.

Muslimani bi nama "dali" Predsjedništvo koje nam uzurpira Komšić ako bi Federacija bila nacionalna muslimanska država iako nema nikakve osnove za to niti će ikada biti.
sve dok se ti boris protiv Muslimana fulas metu. Bosnjaci i Bosanci ti ostaju van vidokruga i vrebaju sa svih strana. :evil:

velis, Dodik nije ljubitelj ratnih zlocina, a? imas li nesto sto bi potkrijepilo tvoju tvrdnju ili samo da se osvrnemo na onu: "misljenje je k'o supak, svako ga ima."

nece niko nikome nista dati bolan. za sve u zivotu se treba izboriti. Komsic je dobar primjer. covjek se izborio za vecinu glasova iz Federacije za mjesto clana Predsjednistva iz Hrvatkog naroda. da li je neko branio Covicu da uradi to isto? da fokus prosiri na Federaciju i boljim odnosima sa ljudima koji zive van Hercegovine ostvari bolji rezultat? evo, ja prvi mislim da je Covic kvalitetniji kandidat od Komsica, ali ako ce Cova ici ljubiti guzicu Dodiku i glumiti njegov megafon kako ocekivati da ce dobiti glasove iz cijele Federacije, kada je ista predstavlja mjesto u kojima treba da sakuplja iste. odlazak u RS i tapsanje po ramenima je ocigledno gdje je to dovelo. da je radio na boljim zajednickim vezama izmedju Hr i BiH bilo bi dovoljno. umjesto sto je to samo pokusavao raditi za "legitimne"... cak je uspio i Hr, koja bi nam mogla biti najveci oslonac, okrenuti u pricu da se podrzavaju "legitimni", a ne svi BiH drzavljani...

sada se samo zanje ono tamo gdje se i sijalo. Covic sijao u RS, iako te glasove ne moze dobiti, dok nije sijao tamo gdje je mogao i sada mu svi krivi... sada sije na jos manjoj parceli, a jos uvijek se svadja i sa najblizim komsijama i nada se da bi mogao sada postavljati ultimatume. sta reci... deluzija. mozda mu trebaju bolji savjetnici. mozda ih vec ima ali ga ego hebe. mozda je vec navikao da mu sa Dodikom godi... ko bi znao. samo jedno je sigurno - nece ovako nikada dogurati na zelenu granu. prije u neko blato, recimo istorijsko... mada mislim da ce i u blatu taj ostati dugo prije nego ode u istoriju...
Želja vas je da Federaciju rušenjem Ustava pretvorite u kopiju Republiku Srpske, to je ponovio Komšić prvi nekoliko puta prije izbora 2018 kao i Bakir 100 puta s njim.

Sve vaše opcije to podržavaju, u Sarajevu nema normalne opcije.

Sabina Čudić iz NS je također pozvala na okupaciju hrvatskog doma naroda i kopiranje Srpske.

Inače s Vukotom Govedaricom iz SDS-a ste okupirali CIK i nama oduzeli načelnike pa je smiješna ova patetika ovdje
DinoTK

#6183 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by DinoTK »

Tomasevic wrote: 12/06/2021 22:15
belfy wrote: 12/06/2021 16:15
Tomasevic wrote: 12/06/2021 13:15 Dodik nije glup kao Bake, niti je ubojica s KCUS-a a niti ljubitelj ratnih zločina niti silovanja Ustava o čemu priča Bake kada poziva na izjednačavanje doma naroda Federacije i vijeća naroda Srpske.

Muslimani bi nama "dali" Predsjedništvo koje nam uzurpira Komšić ako bi Federacija bila nacionalna muslimanska država iako nema nikakve osnove za to niti će ikada biti.
sve dok se ti boris protiv Muslimana fulas metu. Bosnjaci i Bosanci ti ostaju van vidokruga i vrebaju sa svih strana. :evil:

velis, Dodik nije ljubitelj ratnih zlocina, a? imas li nesto sto bi potkrijepilo tvoju tvrdnju ili samo da se osvrnemo na onu: "misljenje je k'o supak, svako ga ima."

nece niko nikome nista dati bolan. za sve u zivotu se treba izboriti. Komsic je dobar primjer. covjek se izborio za vecinu glasova iz Federacije za mjesto clana Predsjednistva iz Hrvatkog naroda. da li je neko branio Covicu da uradi to isto? da fokus prosiri na Federaciju i boljim odnosima sa ljudima koji zive van Hercegovine ostvari bolji rezultat? evo, ja prvi mislim da je Covic kvalitetniji kandidat od Komsica, ali ako ce Cova ici ljubiti guzicu Dodiku i glumiti njegov megafon kako ocekivati da ce dobiti glasove iz cijele Federacije, kada je ista predstavlja mjesto u kojima treba da sakuplja iste. odlazak u RS i tapsanje po ramenima je ocigledno gdje je to dovelo. da je radio na boljim zajednickim vezama izmedju Hr i BiH bilo bi dovoljno. umjesto sto je to samo pokusavao raditi za "legitimne"... cak je uspio i Hr, koja bi nam mogla biti najveci oslonac, okrenuti u pricu da se podrzavaju "legitimni", a ne svi BiH drzavljani...

sada se samo zanje ono tamo gdje se i sijalo. Covic sijao u RS, iako te glasove ne moze dobiti, dok nije sijao tamo gdje je mogao i sada mu svi krivi... sada sije na jos manjoj parceli, a jos uvijek se svadja i sa najblizim komsijama i nada se da bi mogao sada postavljati ultimatume. sta reci... deluzija. mozda mu trebaju bolji savjetnici. mozda ih vec ima ali ga ego hebe. mozda je vec navikao da mu sa Dodikom godi... ko bi znao. samo jedno je sigurno - nece ovako nikada dogurati na zelenu granu. prije u neko blato, recimo istorijsko... mada mislim da ce i u blatu taj ostati dugo prije nego ode u istoriju...
Želja vas je da Federaciju rušenjem Ustava pretvorite u kopiju Republiku Srpske, to je ponovio Komšić prvi nekoliko puta prije izbora 2018 kao i Bakir 100 puta s njim.

Sve vaše opcije to podržavaju, u Sarajevu nema normalne opcije.

Sabina Čudić iz NS je također pozvala na okupaciju hrvatskog doma naroda i kopiranje Srpske.

Inače s Vukotom Govedaricom iz SDS-a ste okupirali CIK i nama oduzeli načelnike pa je smiješna ova patetika ovdje
ja, eto
i šta ćeš sad
kmeči, cvili, plači
Novak20
Posts: 13943
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#6184 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Novak20 »

belfy wrote: 12/06/2021 15:55

ti si barem do sada trebao savladati osnove ljudskosti i forumanja. nije samo sta sam pises, mada i to ide na gore, nego i koga podrzavas... ja vec mocu reci da ste dobri jarani, a i istomisljenici... isto tako mislim da je to lose...
:-)
Tebi će uvijek biti loše.

Dok se ne pomiriš sa činjenicom da na dunjaluku ima i da će uvijek biti ljudi koji nisu tvoji istomišljenici.
belfy
Posts: 7636
Joined: 06/08/2007 09:00

#6185 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by belfy »

Novak20 wrote: 12/06/2021 23:29
belfy wrote: 12/06/2021 15:55

ti si barem do sada trebao savladati osnove ljudskosti i forumanja. nije samo sta sam pises, mada i to ide na gore, nego i koga podrzavas... ja vec mocu reci da ste dobri jarani, a i istomisljenici... isto tako mislim da je to lose...
:-)
Tebi će uvijek biti loše.

Dok se ne pomiriš sa činjenicom da na dunjaluku ima i da će uvijek biti ljudi koji nisu tvoji istomišljenici.
upravo si samo ponovio sto je on rekao. ne znam kako predjes put od normalnog forumasa do eha pridoslica, ali nisam tu da sudim... radi i pisi sta ti volja. docim, meni je toliko lose da cu tebi pozeljeti da ti bude kao meni i to u pozitivnom smislu. meni je u potpunosti jasno da nikada svi ljudi na svijetu nece biti istomisljenici. isto tako mislim da oni koji su komsije trebaju raditi komsijski jer to doprinosi njihovoj dobrobiti.
User avatar
Point.
Posts: 27707
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#6186 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Point. »

Kolinda wrote: 12/06/2021 19:42 Točno, trenutno je jedan narod pred zidom....hoće li biti pameti u ova dva mnogobrojnija da stanu na loptu vidjeti ćemo...
Jeste napaćeni u pm. Građani sedmog reda. :sad:
DinoTK

#6187 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by DinoTK »

toliko su ugroženi da drže najmanje 80% distribucije roba široke potrošnje i uvoze, zastupaju i distribuiraju najznačajnije i najpoznatije svjetske brendove
i sjedišta/centrale svih firmi i zaposlenici su na područjima gdje su većinski i gdje hara tuđman-ćovićev hdz

inače je tu "pos'o dobar, a para laka" kako ojeva Zabranjeno pušenje
industrija robe široke potrošnje, također poznata i kao FMCG industrija, jedna je od onih s najvišom zaradom. Obuhvaća sve proizvode koji su potrebni potrošačima svakoga dana:
hranu,
artikle za ličnu higijenu,
proizvode za čišćenje i deterdžente)
Boreas iz Kreševa (vlasništvo Stanića koii su inače preselili u Split) ima veće prihode od jednog bhtelekoma !!!!!

Image
Image
Image
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#6188 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Kolinda »

A tako mi reci, znači vi bi nama oduzeli politička prava iz razloga što postoje tamo neki sposobni "Hrvati" koji državi uplaćuju milione ili milijarde poreza, doprinosa, trošarina....zbilja zanimljivo...
DinoTK

#6189 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by DinoTK »

Kolinda wrote: 13/06/2021 11:18 A tako mi reci, znači vi bi nama oduzeli politička prava iz razloga što postoje tamo neki sposobni "Hrvati" koji državi uplaćuju milione ili milijarde poreza, doprinosa, trošarina....zbilja zanimljivo...
jok
nego da je bogdom Bošnjo pametan ko što nažalost nije pa da bojkotuje i ne kupuje (kao ja) sve što distribuišu ove škutorske firme čiji zaposlenici redovno glasaju za tuđman ćovićeve razbijače države 30 godina pa da ekonomski legnete
kako bi vi brzo drugu pjesmu svirali
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#6190 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Kolinda »

DinoTK wrote: 13/06/2021 11:28
Kolinda wrote: 13/06/2021 11:18 A tako mi reci, znači vi bi nama oduzeli politička prava iz razloga što postoje tamo neki sposobni "Hrvati" koji državi uplaćuju milione ili milijarde poreza, doprinosa, trošarina....zbilja zanimljivo...
jok
nego da je bogdom Bošnjo pametan ko što nažalost nije pa da bojkotuje i ne kupuje (kao ja) sve što distribuišu ove škutorske firme čiji zaposlenici redovno glasaju za tuđman ćovićeve razbijače države 30 godina pa da ekonomski legnete
kako bi vi brzo drugu pjesmu svirali
Po manje "pajdo" naškoditi će ti toliko mržnje.....
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#6191 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by mO k3 »

pa vi u hrvatsku na more idite ....
DinoTK

#6192 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by DinoTK »

Kolinda wrote: 13/06/2021 11:29
DinoTK wrote: 13/06/2021 11:28
Kolinda wrote: 13/06/2021 11:18 A tako mi reci, znači vi bi nama oduzeli politička prava iz razloga što postoje tamo neki sposobni "Hrvati" koji državi uplaćuju milione ili milijarde poreza, doprinosa, trošarina....zbilja zanimljivo...
jok
nego da je bogdom Bošnjo pametan ko što nažalost nije pa da bojkotuje i ne kupuje (kao ja) sve što distribuišu ove škutorske firme čiji zaposlenici redovno glasaju za tuđman ćovićeve razbijače države 30 godina pa da ekonomski legnete
kako bi vi brzo drugu pjesmu svirali
Po manje "pajdo" naškoditi će ti toliko mržnje.....
ne može bit veća nego kod onih koji ratnim profiterstvom, pljačkanjem konvoja u ratu i švercanjem roba dođose do kapitala s kojim danas drmaju u regiji koja je bila najnerazbijenija u SR BIH i opet prosipaju šuplju kao srbi ubexYU da su "ugroženi"
ukupni prihodi
550 miliona
KM u 2019.g. - 5. mjesto na top listi kompanija u FBH za 2018.g.
489 miliona KM u 2018.g. - 9. mjesto na top listi kompanija u FBH za 2018.g.
Boreas d.o.o.Kreševo (osnovani 1993.) danas članica Stanić grupacije) http://boreas.ba/programi/
uvoznik i distributer:
Heineken [Holandija] sa brendovima:
Heineken,
Amstel, Desperados, Edelweiss, Affligem - internacionalni brendovi piva
Karlovačko, Laško, Union[/url], Zaječarsko[/url], KrušoviceMB, Pils Plus- lokalni brendovi piva
Strongbow - cider
Stari lisac - jabukovača
kompanije Diageo [UK] sa brendovima:
Johnnie Walker, Baileys, Winsdor - viski
Smirnoff, Ciroc - vodka
Chipita [Grčka] - dio grčkog konglomerata Vivatri sa proizvodima: 7DAYS (kroasani), Chipicao i Fineti
Stanić beverages - sokovi Juicy
Pivovarna Union Ljubljana - sokovi Sola
Knjaz Miloš [Srbija-Aranđelovac]
Aqua Viva, Knjaz Miloš - vode
Last edited by DinoTK on 13/06/2021 11:43, edited 2 times in total.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#6193 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Kolinda »

DinoTK wrote: 13/06/2021 11:32
Kolinda wrote: 13/06/2021 11:29
DinoTK wrote: 13/06/2021 11:28

jok
nego da je bogdom Bošnjo pametan ko što nažalost nije pa da bojkotuje i ne kupuje (kao ja) sve što distribuišu ove škutorske firme čiji zaposlenici redovno glasaju za tuđman ćovićeve razbijače države 30 godina pa da ekonomski legnete
kako bi vi brzo drugu pjesmu svirali
Po manje "pajdo" naškoditi će ti toliko mržnje.....
ne može bit veća nego kod onih koji ratnim profiterstvom, pljačkanjem konvoja u ratu i švercanjem roba dođose do kapitala s kojim danas drmaju u regiji koja je bila najnerazbijenija u SR BIH i opet prosipaju šuplju kao srbi ubexYU da su "ugroženi"
Sva sreća pa na prostoru koji se nalazio pod kontrolom Armije nije bilo ratnog profiterstva, pljački konvoja, šverca roba itd. :mrgreen:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#6194 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Kolinda »

mO k3 wrote: 13/06/2021 11:32 pa vi u hrvatsku na more idite ....
Nek si mi rekao, treba u Neum da se razvija naš bosanskohercegovački turizam...
DinoTK

#6195 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by DinoTK »

Kolinda wrote: 13/06/2021 11:37
DinoTK wrote: 13/06/2021 11:32
Kolinda wrote: 13/06/2021 11:29

Po manje "pajdo" naškoditi će ti toliko mržnje.....
ne može bit veća nego kod onih koji ratnim profiterstvom, pljačkanjem konvoja u ratu i švercanjem roba dođose do kapitala s kojim danas drmaju u regiji koja je bila najnerazbijenija u SR BIH i opet prosipaju šuplju kao srbi ubexYU da su "ugroženi"
Sva sreća pa na prostoru koji se nalazio pod kontrolom Armije nije bilo ratnog profiterstva, pljački konvoja, šverca roba itd. :mrgreen:
ako je bilo, bilo je sa vlastitim narodom
dok su škutori pljačkali nas
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#6196 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by nosara »

:lol:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#6197 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Kolinda »

:lol:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#6198 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by mO k3 »

Kolinda wrote: 13/06/2021 11:38
mO k3 wrote: 13/06/2021 11:32 pa vi u hrvatsku na more idite ....
Nek si mi rekao, treba u Neum da se razvija naš bosanskohercegovački turizam...
tebi nisam nista rekao, jer si nevazan lik u svemu ovome ...zapravo smjehovit si
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#6199 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Kolinda »

mO k3 wrote: 13/06/2021 11:44
Kolinda wrote: 13/06/2021 11:38
mO k3 wrote: 13/06/2021 11:32 pa vi u hrvatsku na more idite ....
Nek si mi rekao, treba u Neum da se razvija naš bosanskohercegovački turizam...
tebi nisam nista rekao, jer si nevazan lik u svemu ovome ...zapravo smjehovit si
Sorry trebalo je pisati "nek si mu rekao" :lol: tipfeler jebi ga....
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6200 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by pici »

POTPUNO RAZOČARAN
Milanović: Neke članice NATO-a ne podržavaju konstitutivnost u BiH, neće im proći
Image
Locked