ZAKON O PRAVIMA IZABRANIH ZVANIČNIKA - NOVA PLJAČKA

Post Reply
Slavko Klisura
Posts: 121
Joined: 26/10/2005 19:36
Location: Gorazde

#1 ZAKON O PRAVIMA IZABRANIH ZVANIČNIKA - NOVA PLJAČKA

Post by Slavko Klisura »

Zastupnički dom Parlamenta Federacije BiH , usvajajući Zakon o pravima izabranih zvaničnika ( dužnosnika ) znači još jedno zavlačanje ruku poslanika u ionako prazne džepove građana . Ili - novi veliki bezobrazluk političara koji će nas koštati novim milionima!
Ozakonjena PLJAČKA od strane onih koji se , kao zalažu za smanjenje siromaštva , zapošljavanje mladih , poboljšanje statusa penzionera , invadlida.... VRHUNAC DRSKOSTI !
Ako odluku Zastupničkog potvrdi i Dom naroda , a mi to prihvatimo onako , u stilu , hebi ga , šta se može ...onda, ne zna...?
S moje strane: poslanici / poslanice Zstupničkog doma Parlamenta Federacije BiH : SRAM VAS BILO , SRAM VAS BILO!!!!
Ma idu izbori ! :x
Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#2

Post by Jastreb35 »

Cuj idu izbori. Pa sta onda ? Evo ti predstavnicki dom, a ti im nadji zamjene :


Muhamed Altić
Filip Andrić
Sead Avdić
Beriz Belkić
Selim Bešlagić
Mirko Blagojević
Mirsad (Š) Ćeman
Nijaz Duraković
Šefik Džaferović
Ibrahim Đedović
Jelina Đurković
Hazim Felić
Tihomir Gligorić
Azra Hadžiahmetović
Izet Hadžić
Adem Huskić
Elmir Jahić
Miloš Jovanović
Senija Kapetanović
Vlatka Komšić
Jozo Križanović
Petar Kunić
Zlatko Lagumdžija
Fatima Leho
Ivo Lozančić
Dušanka Majkić
Ljiljana Milićević
Nenad Mišić
Nadžida Mlaćo
Muhamed Moranjkić
Momčilo Novaković
Marija Perkanović
Mladen Potočnik
Martin Raguž
Mirsad Sipović
Ruža Sopta
Mehmed Suljkanović
Mubera Ušanović
Vinko Zorić
Mehmed Žilić
Milorad Živković
Nikola Špirić

To vazi za tebe, kao i za sve ostale koji se raduju nekakvim izborima. Nas problem je fiktivnost alternative. Alternativa ne postoji. Cinjenica je da se inventivni individualci ne zele prljati u politici, ne zele da im se po novinama povlace informacije o djeci, rodbini i slicno, a to bi bila neizbjezna reakcija na njihovo agresivno i principijelno djelovanje (cak i protiv volje vlastite stranke). Mi tako hrabrih danas nemamo, a aktuelni politicari su uglavnom samo pijuni koji sinhronizovano podizu ruke po naredbi.

Tako da retorika o izborima ne moze imati tezinu prijetnje, nego se svodi na obicnu konstataciju, Nesto kao, padace kisa.
Slavko Klisura
Posts: 121
Joined: 26/10/2005 19:36
Location: Gorazde

#3

Post by Slavko Klisura »

OK ! PADAĆE KIŠA.
1. OKTOBRA 2006
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#4 Re: ZAKON O PRAVIMA IZABRANIH ZVANIČNIKA - NOVA PLJAČKA

Post by edinbug »

Slavko Klisura wrote:Zastupnički dom Parlamenta Federacije BiH , usvajajući Zakon o pravima izabranih zvaničnika ( dužnosnika ) znači još jedno zavlačanje ruku poslanika u ionako prazne džepove građana . Ili - novi veliki bezobrazluk političara koji će nas koštati novim milionima!
Ozakonjena PLJAČKA od strane onih koji se , kao zalažu za smanjenje siromaštva , zapošljavanje mladih , poboljšanje statusa penzionera , invadlida.... VRHUNAC DRSKOSTI !
Ako odluku Zastupničkog potvrdi i Dom naroda , a mi to prihvatimo onako , u stilu , hebi ga , šta se može ...onda, ne zna...?
S moje strane: poslanici / poslanice Zstupničkog doma Parlamenta Federacije BiH : SRAM VAS BILO , SRAM VAS BILO!!!!
Ma idu izbori ! :x
Bilo bi korektno iznijeti u javnost koji poslanici, tj. političke stranke su bile ZA , tj. PROTIV.
SDP je glasao protiv ovog zakona i najavili su odlucno da ce se usprotiviti donosenju ovog zakona u domu naroda F BiH.
Koliko sam upoznat u donosenju ovog zakona S zagraBiH je odigrala kljucnu i najprljaviju igru na celu sa Ismetom Brigom, koji je predsjedavajuci administrativne komisije.
Slavko Klisura
Posts: 121
Joined: 26/10/2005 19:36
Location: Gorazde

#5 Re: ZAKON O PRAVIMA IZABRANIH ZVANIČNIKA - NOVA PLJAČKA

Post by Slavko Klisura »

[quote="edinbug"][quote="Slavko Klisura"]Zastupnički dom Parlamenta Federacije BiH , usvajajući Zakon o pravima izabranih zvaničnika ( dužnosnika ) znači još jedno zavlačanje ruku poslanika u ionako prazne džepove građana . Ili - novi veliki bezobrazluk političara koji će nas koštati novim milionima!
Ozakonjena PLJAČKA od strane onih koji se , kao zalažu za smanjenje siromaštva , zapošljavanje mladih , poboljšanje statusa penzionera , invadlida.... VRHUNAC DRSKOSTI !
Ako odluku Zastupničkog potvrdi i Dom naroda , a mi to prihvatimo onako , u stilu , hebi ga , šta se može ...onda, ne zna...?
S moje strane: poslanici / poslanice Zstupničkog doma Parlamenta Federacije BiH : SRAM VAS BILO , SRAM VAS BILO!!!!
Ma idu izbori ! :x[/quote]

Bilo bi korektno iznijeti u javnost koji poslanici, tj. političke stranke su bile ZA , tj. PROTIV.
SDP je glasao protiv ovog zakona i najavili su odlucno da ce se usprotiviti donosenju ovog zakona u domu naroda F BiH.
Koliko sam upoznat u donosenju ovog zakona S zagraBiH je odigrala kljucnu i najprljaviju igru na celu sa Ismetom Brigom, koji je predsjedavajuci administrativne komisije.[/quote]

SLAŽEM SE ! KAKO DO TOG SPISKA ? I EVO OVDJE POKREĆEM JAVNI POZIV POSLANICIMA DOMA NARODA PARLAMENTA FEDERACIJE DA NE PRIHVATE OVAJ DABOGSAČUVA BEZOBRAZNI ZAKON !
Post Reply