Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Locked
mouton noir
Posts: 625
Joined: 18/04/2013 13:43
Location: selo

#1 Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by mouton noir »

Mislim da ovaj strasni dogadaj zasluzuje posebnu temu

Kao sto rece Zvizdic, napad na vojnike je napad na drzavu.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by It_is_a_Leclerc »

Neka im je slava, hvala i laka zemlja.

Ova zemlja gubi bitku sa teroristima.
User avatar
nostalgicar
Posts: 1150
Joined: 23/07/2003 00:00

#3 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by nostalgicar »

Neka si otvorio temu da se pojedini bolesnici mogu prepucavati po forumu,bas kao sto to rade u komentarima.Zlo mi vise da citam i ne mogu da vjerujem sta hoda sve ovom zemljom.

Ubijenim vojnicima neka je lahka crna zemlja i nikada se nikome ne ponovilo !
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#4 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by Klavikula »

steta momaka. laka im zemlja.

Zvizdic je dobro rekao, napad na vojnike je napad na drzavu. poruka je jasna.
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#5 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by sahara1428 »

It_is_a_Leclerc wrote:Neka im je slava, hvala i laka zemlja.

Ova zemlja gubi bitku sa teroristima.
Ne histeriši, opali sam sebi najmanje dva šamara, duboko udahni i smiri se...
User avatar
DuckZz
Posts: 3089
Joined: 07/05/2012 18:12

#6 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by DuckZz »

Postavlja se nekoliko pitanja.

- Da li je napad bio ranije planiran, tj. da li su dva momka bila tačna meta napada. Ili je napadač ipak bio samo narkoman, luđak koji je planirao ubiti u tom objektu koga je stigao.

- Ukoliko napadač ne poznaje osobe, onda se postavlja pitanje "Da li su vojnici bili u uniformama", ako da, onda možemo govoriti o vojsci kao meta napada, ako ne, onda se vojska uošte nije ni trebala spominjati u medijima, bezveze suvišna diskusija.

- Koji je motiv napadača. Ako je bio sitni narkoman, usto još i udaren u glavu, onda nije terorizam, barem po meni. Neki govore da je osoba vehabija, ako jeste onda se može povezati kladionica i vojnici, onda možemo govoriti o terorizmu jer se uzrok i posljedice poklapaju, da je u prostoriji bilo 100 vojnika, sve bi ih ubio, nije bitno u broju već u motivu.

to je to
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#7 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by It_is_a_Leclerc »

sahara1428 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Neka im je slava, hvala i laka zemlja.

Ova zemlja gubi bitku sa teroristima.
Ne histeriši, opali sam sebi najmanje dva šamara, duboko udahni i smiri se...
Ne relativiziraj i ne poriči. Lupi glavom o zid, ignoriši zvjezdice pred očima.
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#8 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by sahara1428 »

ako ti ovako država gubi borbu onda ti pregledaj šta imaš među nogama...
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#9 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by Hemera »

sahara1428 wrote:ako ti ovako država gubi borbu onda ti pregledaj šta imaš među nogama...
da vidimo rezultate tvoje borbe? :wink:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#10 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by It_is_a_Leclerc »

Država koja nije u stanju 5 sati otkriti je li čovjek koji se ubio eksplozivom onaj kojeg traže niti može niti ima snage da se bori sa prijetnjom terorirzma.
U Francuskoj su za 5 sati znali 80 % informacija, sve ih saopćili u medijima, a već sutra imali racije.
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#11 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by Ripicipi »

Hemera wrote:
sahara1428 wrote:ako ti ovako država gubi borbu onda ti pregledaj šta imaš među nogama...
da vidimo rezultate tvoje borbe? :wink:
On se ne bi borio, on bi se prepustio pustinjskim rodjacima.
-H-E-L-L-
Posts: 229
Joined: 08/10/2014 23:53

#12 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by -H-E-L-L- »

Treba jos sacekati potvrdu o motivima napada.Ne bi me cudilo da je kakav narkoman kojem su otkrili "vjeru" oni sejtani salafisticki a moguce je da je u pitanju kakav klosar.
Sucut porodicama poginulih vojnika, neka im je lahka zemlja.
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#13 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by sahara1428 »

It_is_a_Leclerc wrote:Država koja nije u stanju 5 sati otkriti je li čovjek koji se ubio eksplozivom onaj kojeg traže niti može niti ima snage da se bori sa prijetnjom terorirzma.
U Francuskoj su za 5 sati znali 80 % informacija, sve ih saopćili u medijima, a već sutra imali racije.
A to ti saznaješ iz medija, eto oni sve operativne podatke šalju u javnost...gotovo država na umoru...nema je pa-pa
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#14 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by tututuuuu »

DuckZz wrote:Postavlja se nekoliko pitanja.

- Da li je napad bio ranije planiran, tj. da li su dva momka bila tačna meta napada. Ili je napadač ipak bio samo narkoman, luđak koji je planirao ubiti u tom objektu koga je stigao.

- Ukoliko napadač ne poznaje osobe, onda se postavlja pitanje "Da li su vojnici bili u uniformama", ako da, onda možemo govoriti o vojsci kao meta napada, ako ne, onda se vojska uošte nije ni trebala spominjati u medijima, bezveze suvišna diskusija.

- Koji je motiv napadača. Ako je bio sitni narkoman, usto još i udaren u glavu, onda nije terorizam, barem po meni. Neki govore da je osoba vehabija, ako jeste onda se može povezati kladionica i vojnici, onda možemo govoriti o terorizmu jer se uzrok i posljedice poklapaju, da je u prostoriji bilo 100 vojnika, sve bi ih ubio, nije bitno u broju već u motivu.

to je to
A kako to? Znaci moras biti potpuno psihicki zdrava osoba za ubijati potpuno neduzne ljude da bi se okvalificirao kao terorist? Mislim da je to kontradiktorno.

Je li tebi neki ISIL-ovac sto spali zivo dijete psihicki normalan? A ako nije normalan (a vjerujem da niko normalan takvo sto ne bi napravio) znaci da nije terorist?
User avatar
jao_situacije
Posts: 17947
Joined: 29/03/2014 19:20

#15 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by jao_situacije »

evo ga počeli smo
sad će se naprđivati o tome je li terorizam ili nije
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#16 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by insomnia78 »

It_is_a_Leclerc wrote:Država koja nije u stanju 5 sati otkriti je li čovjek koji se ubio eksplozivom onaj kojeg traže niti može niti ima snage da se bori sa prijetnjom terorirzma.
U Francuskoj su za 5 sati znali 80 % informacija, sve ih saopćili u medijima, a već sutra imali racije.
Pretjerujes, nije tako lako identifikovati nekog ko se raznio
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#17 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by MyTao »

tututuuuu wrote:
DuckZz wrote:Postavlja se nekoliko pitanja.

- Da li je napad bio ranije planiran, tj. da li su dva momka bila tačna meta napada. Ili je napadač ipak bio samo narkoman, luđak koji je planirao ubiti u tom objektu koga je stigao.

- Ukoliko napadač ne poznaje osobe, onda se postavlja pitanje "Da li su vojnici bili u uniformama", ako da, onda možemo govoriti o vojsci kao meta napada, ako ne, onda se vojska uošte nije ni trebala spominjati u medijima, bezveze suvišna diskusija.

- Koji je motiv napadača. Ako je bio sitni narkoman, usto još i udaren u glavu, onda nije terorizam, barem po meni. Neki govore da je osoba vehabija, ako jeste onda se može povezati kladionica i vojnici, onda možemo govoriti o terorizmu jer se uzrok i posljedice poklapaju, da je u prostoriji bilo 100 vojnika, sve bi ih ubio, nije bitno u broju već u motivu.

to je to
A kako to? Znaci moras biti potpuno psihicki zdrava osoba za ubijati potpuno neduzne ljude da bi se okvalificirao kao terorist? Mislim da je to kontradiktorno.

Je li tebi neki ISIL-ovac sto spali zivo dijete psihicki normalan? A ako nije normalan (a vjerujem da niko normalan takvo sto ne bi napravio) znaci da nije terorist?
Terorizam je smišljena upotreba nezakonitog nasilja ili prijetnje nezakonitim nasiljem radi usađivanja straha, s namjerom prisiljavanja ili zastrašivanja vlasti ili društva kako bi se postigli ciljevi koji su općenito politički, vjerski ili ideološki.

bitan je motiv, a ne ko je zdrav a ko ne... niko od njih nije zdrav.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#18 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by Matzan »

It_is_a_Leclerc wrote:Država koja nije u stanju 5 sati otkriti je li čovjek koji se ubio eksplozivom onaj kojeg traže niti može niti ima snage da se bori sa prijetnjom terorirzma.
U Francuskoj su za 5 sati znali 80 % informacija, sve ih saopćili u medijima, a već sutra imali racije.

Opet pišeš gluposti!
Ti si na onoj temi o eutanaziji pasa lutalica rekao da si ljekar po struci?
I sad se odjedanput pojavljuješ kao stručnjak za terorizam i policijske poslove, dakle šire nego Dževad Galijašević.

Policija i ostale strukture su jako brzo uradile ovaj posao.
To što se Nefić, Lukač i Mektić nisu svakih 5 minuta uživo javljali na klix sa novim informacjama ne znači da nisu itekako dobro vladali situacijom i imali pravovremene informacije.

A ubijeđen sam da dok mi ovdje palamudimo da mnogo ljudi radi na analizi, dokumentovanju i daljnoj istrazi ovog slučaja.
Isto tako ne sumnjam da će kad se složi potpuni mozaik preduzeti i dalje korake.

Država je država, pa makarbila i ovako komplikovana kao naša. :bih:
_drunken_santa_
Posts: 345
Joined: 15/11/2015 12:08

#19 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by _drunken_santa_ »

tututuuuu wrote:
DuckZz wrote:Postavlja se nekoliko pitanja.

- Da li je napad bio ranije planiran, tj. da li su dva momka bila tačna meta napada. Ili je napadač ipak bio samo narkoman, luđak koji je planirao ubiti u tom objektu koga je stigao.

- Ukoliko napadač ne poznaje osobe, onda se postavlja pitanje "Da li su vojnici bili u uniformama", ako da, onda možemo govoriti o vojsci kao meta napada, ako ne, onda se vojska uošte nije ni trebala spominjati u medijima, bezveze suvišna diskusija.

- Koji je motiv napadača. Ako je bio sitni narkoman, usto još i udaren u glavu, onda nije terorizam, barem po meni. Neki govore da je osoba vehabija, ako jeste onda se može povezati kladionica i vojnici, onda možemo govoriti o terorizmu jer se uzrok i posljedice poklapaju, da je u prostoriji bilo 100 vojnika, sve bi ih ubio, nije bitno u broju već u motivu.

to je to
A kako to? Znaci moras biti potpuno psihicki zdrava osoba za ubijati potpuno neduzne ljude da bi se okvalificirao kao terorist? Mislim da je to kontradiktorno.

Je li tebi neki ISIL-ovac sto spali zivo dijete psihicki normalan? A ako nije normalan (a vjerujem da niko normalan takvo sto ne bi napravio) znaci da nije terorist?

upravo to. teroriste se omalovazava a potajno se vjeruje da su zapravo bezgresni. cuj, molim te, narkoman a terorista?
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#20 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by calculator »

-H-E-L-L- wrote:Treba jos sacekati potvrdu o motivima napada.Ne bi me cudilo da je kakav narkoman kojem su otkrili "vjeru" oni sejtani salafisticki a moguce je da je u pitanju kakav klosar.

Za laičko rješavanje ovakvog pitanja potrebno je više informacija o kretanju ubice i poziciji ubijenih vojnika. Meni se ispočetka sve činilo razbojništvom sa smrtnom posljedicom, mislio sam da je ubica Omeragić, pomućenog uma i u panici, zapucao na vojnike misleći od njih da su policajci. Još uvijek ne odbacujem svoju teoriju, unatoč eksplozivnom samoubistvu, možda počinjenom u očaju... Iako samoubistvo, i to eksplozivno, rajlovačko ubistvo vojnika stavlja u u teroristički stereotip.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#21 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by insomnia78 »

Al misleci od njih da su policajci :lol:
Moguce, takodjer da se spotaknuo i pao na pusku, koju je neko ostavio tu na podu, koja je tom prilikom opalila...
Na glavu cete se nasaditi samo da otklonite sumnju, a?
_drunken_santa_
Posts: 345
Joined: 15/11/2015 12:08

#22 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by _drunken_santa_ »

calculator wrote:
-H-E-L-L- wrote:Treba jos sacekati potvrdu o motivima napada.Ne bi me cudilo da je kakav narkoman kojem su otkrili "vjeru" oni sejtani salafisticki a moguce je da je u pitanju kakav klosar.

Za laičko rješavanje ovakvog pitanja potrebno je više informacija o kretanju ubice i poziciji ubijenih vojnika. Meni se ispočetka sve činilo razbojništvom sa smrtnom posljedicom, mislio sam da je ubica Omeragić, pomućenog uma i u panici, zapucao na vojnike misleći od njih da su policajci. Još uvijek ne odbacujem svoju teoriju, unatoč eksplozivnom samoubistvu, možda počinjenom u očaju... Iako samoubistvo, i to eksplozivno, rajlovačko ubistvo vojnika stavlja u u teroristički stereotip.
a zasto je zapucao na autobus?
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#23 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by MyTao »

insomnia78 wrote:Al misleci od njih da su policajci :lol:
Moguce, takodjer da se spotaknuo i pao na pusku, koju je neko ostavio tu na podu, koja je tom prilikom opalila...
Na glavu cete se nasaditi samo da otklonite sumnju, a?
to se zove calculated thinking :)
-H-E-L-L-
Posts: 229
Joined: 08/10/2014 23:53

#24 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by -H-E-L-L- »

Samo me brine ako se utvrdi da je u pitanju vjerski ekstremizam da se ne prijedje tek tako preko toga da se ne "talasa".Jos nam samo fali da onda to postane normala da ludjaci ulecu u kafice i kladionice i rafalaju kad im se digne kako bi odvratili ostale "grijesnike" od harama.Poznajuci vlast nasu kakva jest sasvim je moguce.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#25 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by insomnia78 »

E sad ce, po starom dobrom obicaju na ovakvim temama, ekipica zapoceti trolanje (palestina, izrael, sije, Tvrtko...) ne bil' se tema zakljucala i mi svi nastavili dalje
Locked