Opet ©arena revolucija

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
sulesavic

#1 Opet ©arena revolucija

Post by sulesavic » 18/06/2007 17:17

Slu¹am danas i gledam vijesti - Mladen Tomiæ zapalio dva kamiona i dizalicu u krugu Garo komerca (ili tako ne¹to) u Kaknju.

©ta mu bi? :shock:
Last edited by sulesavic on 18/06/2007 17:27, edited 1 time in total.

Crvena Tifoza
Has thanked: 4 times

Post by Crvena Tifoza » 18/06/2007 17:21

Uhvatilo ga šarenilo. 8-)

prleitihi

Post by prleitihi » 18/06/2007 18:02

sve mi neš govori da će ovaj mladen tomić postati veći belaj od aldina čame.. :D

Leonid Breznjev

Post by Leonid Breznjev » 19/06/2007 00:00

ja mu jakog protesta... koliko je stete nanio nije mu uspijeh bas nesto...

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
Been thanked: 3 times

Post by PipiDugaDevetka » 19/06/2007 00:03

Green Peace wrote:On May 15th at 18:30 hours Aldo and Misael Zamora were ambushed by four people in Santa Lucia Ocuillan in the State of Mexico. They were traveling with three of their relatives who were unharmed.

The Zamora brothers were indigenous people who fought against deforestation. Their attackers have been identified as the sons of illegal loggers.
Neki u bijelom svijetu i živote daju za očuvanje šume, zdrav okoliš...
Mladen je pozitivac u ovom nihilizmu i učmalosti..., samo treba pomoć i bolje ideje šta da radi...

bijelo_dugme

Post by bijelo_dugme » 19/06/2007 00:09

Trebo bi nesta jace malo uradit ako hoce da bude novi Princip, naprimjer dignit dodika i ona tri majmuna i odjelu u zrak!!

neutral

Post by neutral » 19/06/2007 00:38

ma ja on nek dize a mi cemo sjediti i truniti po forumu ... :)

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 19/06/2007 06:56

neutral wrote:ma ja on nek dize a mi cemo sjediti i truniti po forumu ... :)
Ponosan sam na svojih 50 dana zatvora u razotkrivanju, demistifikaciji i eliminisanju papaka...Druga oblast života, ali dosta je i to od jednog penzionera....He hehhehe...Penzioneri vam avangarda...I Mladen ima godina...Svi marš na puteve i kada ugledate kamion sa balvanima -....

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 19/06/2007 09:10

.... Za koga ili za šta danas robijati... koji su to ideali ili koja je to masa ljudi koja će znati verificirati koja će znati adekvatno odgovoriti na žrtvu...

Ja danas u BiH vidim bezličnu masu ljudi koja ne talasa koja preživljava, koja životari... koja se ponaša u suprotnosti sa nekom tradicijom... koja bjesomučno uništava sve oko sebe... i fakat za koga robijati... i šta očekivati od žrtve....

Mladenu svaka čast..... a nama.........mrka kapa......

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 19/06/2007 09:58

uvjek dobar gost wrote:.... Za koga ili za šta danas robijati... koji su to ideali ili koja je to masa ljudi koja će znati verificirati koja će znati adekvatno odgovoriti na žrtvu...

Ja danas u BiH vidim bezličnu masu ljudi koja ne talasa koja preživljava, koja životari... koja se ponaša u suprotnosti sa nekom tradicijom... koja bjesomučno uništava sve oko sebe... i fakat za koga robijati... i šta očekivati od žrtve....

Za koga? Za sebe, svoju djecu da ne budu sluge, kumordinari žorži i potrčkala, za domovinu...

Image
Obožavam južnokorejske studente!

nebojeplavo

Post by nebojeplavo » 19/06/2007 10:05

Šareni revolucionar zapalio kamione

Nekoliko sati nakon požara, u obiteljskoj kući u Ćatićima uhićen je Mladen Tomić (43), prvi čovjek "Tutto Completa". Procijenjena šteta na tri vozila, prema riječima vlasnika firme Osmana Sejdića, iznosi 35.000 KM.

KAKANJ - Dva kamiona i jedan kamion dizalica, vlasništvo poduzeća za prikupljanje sekundarnih sirovina "Garo Company" iz Ćatića kod Kaknja, izgorjeli su jučer oko dva sata ujutro u požaru za koji je odgovornost preuzela nevladina organizacija (NVO) "Tutto Completo" iz ovog kakanjskog prigradskog naselja.

Nekoliko sati nakon požara, u obiteljskoj kući u Ćatićima uhićen je Mladen Tomić (43), prvi čovjek "Tutto Completa". Procijenjena šteta na tri vozila, prema riječima vlasnika firme Osmana Sejdića, iznosi 35.000 KM.

Požar su prvi primijetili noćni čuvari, koji su pozvali pripadnike dobrovoljnog vatrogasnog društva "Doboj" iz istoimenog kakanjskog naselja. Nakon gašenja požara, policija je započela uviđaj.

U blizini portirske kućice, kako saznaje Dnevni avaz, pronađeno je pismo, u kojem se navodi da je "požar posljednja opomena da se dislocira zagađivač i firma koja ruši lijepi izgled naselja". Potpisnik pisma je bila NVO "Tutto Completo", odranije poznata po "šarenoj revoluciji" pred zgradom Predsjedništva BiH i po drugim akcijama bojenja okoline.

Postupajući po prijavi, službenici Policijske stanice Kakanj su, zbog osnova sumnje da se može dovesti u vezu s ovim požarom, uhitili Tomića, koji je tijekom kriminalističke obrade priznao da je izvršio paljevinu.

Tomić je uz izvještaj o postojanju osnova sumnje da je izvršio krivično djelo predat županijskoj tužiteljici Aidi Pinjo, koja ga treba saslušati, te odlučiti hoće li od nadležnog suda zatražiti njegovo pritvaranje.

- Ja sam u Hrvatskoj saznao za napad, sad se vozim za Bosnu. I ranije smo imali prijetnji, prošle godine nam je u krug bačena bomba. Svaki put smo sumnjali na "Tutto Completo", jer Tomić nije krio želju da nas otjera odavde. Mi samo radimo svoj posao, prikupljamo i prodajemo sekundarne sirovine, niti šta prerađujemo, niti zagađujemo - kazao je Adis Sejdić, direktor poduzeća "Garo Company".

19.6.2007.
Pincom.info

_BosanaC

Post by _BosanaC » 19/06/2007 10:05

PipiDugaDevetka wrote:
uvjek dobar gost wrote:.... Za koga ili za šta danas robijati... koji su to ideali ili koja je to masa ljudi koja će znati verificirati koja će znati adekvatno odgovoriti na žrtvu...

Za koga? Za sebe, svoju djecu da ne budu sluge, kumordinari žorži i potrčkala, za domovinu...

Image
Obožavam južnokorejske studente!
--... ...-- :)

Odnosno - podapisujem :D

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 19/06/2007 10:16

nebojeplavo wrote: - Ja sam u Hrvatskoj saznao za napad, sad se vozim za Bosnu. I ranije smo imali prijetnji, prošle godine nam je u krug bačena bomba. Svaki put smo sumnjali na "Tutto Completo", jer Tomić nije krio želju da nas otjera odavde. Mi samo radimo svoj posao, prikupljamo i prodajemo sekundarne sirovine, niti šta prerađujemo, niti zagađujemo - kazao je Adis Sejdić, direktor poduzeća "Garo Company".

19.6.2007.
Pincom.info
Ne znam u konkretnom slučaju, ali potpitanje bi bilo: Ko spaljuje kablove da bi se došlo do čistog bakra, aluminijuma,...kao što to rade u ovdašnjim sa. otpadima? Sagorjevanje plastike==>dioksini?

atmel
Has thanked: 25 times
Been thanked: 20 times

Post by atmel » 19/06/2007 10:20

Mladen je junak.
Da smo bogdom svi ovakvi.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 19/06/2007 11:38

Mi čekamo da neko dođe i skine nam mrenu sa mozga.... da nam ugradi neki hladnjak na isti organ kako bi se adaptirali na postojeću situaciju... kako bi se navikli na život bez života... kako bi bili spremni da nam djeca sutra bježe odavde... kako bi bili spremni za vodu bez vode, za zrak bez zraka... kako bi znali i uspjeli preživiti bez para... bez ideje i cilja....

Do kada ćemo se sami lagati, do kad će nas manipulisati na jeftin način i krajnje primitivan... do kad mo biti ćemo kameni spavači....???

Kad ćemo jedno jutro ustati pogledati se u ogledalo i sami sebi priznati da ovako više ne može, da zaslužili smo i da možemo i moramo bolje...da je dosta ovog trulog sistema koji je tu za sve njihove ljude... svu njihovu djecu....

To juto i taj pogled u ogledalo nama svima fali... još jednom da ponovim Mladeno svala čast, a nam mrka kapa....

Čovjek će definitivno na robiju, sistem će ga poslati tamo jer predstavlja opasnost, predstavlja možda neku vrstu osigurača koji kad se aktivira.... sve ode helać..., ali eto čovjek se žrtvovao ... a danas je svima nama normalan radni dan.... ništa se ne zbiva, a "osigurač" je sklonjen... ostali smo mi...

Šta poduzeti. kako ih isprovocirati, kako bar ubrzati ovaj mučan proces... kako fakat artikulisati i definisati ono što mi želimo a toliko je očigledno... kako tražiti od vjerso-jaranske-mafije da živimo normalno i da možemo planirati budućnost....

Negdje sam već napisao... dva il tri čovjeka su dovoljna da se organizuje akcija... treba krenuti, ali ne treba ostavljati pisma i potpise... treba da ih bude strah... već jednom jer fakat su se dovoljno igrali ljudskim sudbinama.... i životima... koliko Vi ljudi znate da jedva preživljavaju, da ne šalju djecu u školu jer nemaju za germe, koliko ljudi znate da su na horsu, koliko ljudi znate da ne rade, koliko ih znate da hoće da bježe odavde....
Mi smo većina, mi nezadovoljni, mi potlačeni, oni lopovi su užasno u manjini ali su jači i moćniji od nas... ujedinimo se i pokažimo im ko je glavi i ko je zbog koga tu....

Vrijeme je da se krene.... ako treba osnujmo pokret otpora.... il da potpišemo kapitulaciju i svi tražimo kolektivno iseljenje.... jer fakat šta čeka djecu koju još nemamo... ,a htjeli bi je imati....
Last edited by uvjek dobar gost on 19/06/2007 11:47, edited 1 time in total.

Joško

Post by Joško » 19/06/2007 11:46

bijelo_dugme wrote:Trebo bi nesta jace malo uradit ako hoce da bude novi Princip, naprimjer dignit dodika i ona tri majmuna i odjelu u zrak!!
Šta bi ti sa Komšićem???

Fiore

#17 we

Post by Fiore » 19/06/2007 11:54

Vrtite se oko pogresnih stvari.,morate ici dublje da skinte stvarne izvore problema., taj bager.,kamion sta vec ne predstavlja nista znacajno..

Oni gledaju.,prate nas ali ne znajuu da im fatamo liniju..

spy07

#18 Re: we

Post by spy07 » 19/06/2007 12:06

Fiore wrote:Vrtite se oko pogresnih stvari.,morate ici dublje da skinte stvarne izvore problema., taj bager.,kamion sta vec ne predstavlja nista znacajno..

svaka cast za Komsica... treba samo njega za predsjednika ove nase "drzave" ako se moze tako nazvati....

sto se tice Mladena.... MA SVAKA CAST!!!

bilo bi sve drugacije da smo i mi kao i mladen!!!

malamaca

Post by malamaca » 19/06/2007 13:40

Pa i bi, bilo bi mnogo drugacije da svi besposleni lutamo po ulicama i farbamo fasade i palimo kamione...

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#20 Re: we

Post by mIRCerka » 19/06/2007 13:45

spy07 wrote:
Fiore wrote:Vrtite se oko pogresnih stvari.,morate ici dublje da skinte stvarne izvore problema., taj bager.,kamion sta vec ne predstavlja nista znacajno..

svaka cast za Komsica... treba samo njega za predsjednika ove nase "drzave" ako se moze tako nazvati....

sto se tice Mladena.... MA SVAKA CAST!!!

bilo bi sve drugacije da smo i mi kao i mladen!!!
bilo bi al u Q!

Sta je postigao napadom na predsjednistvo?
STA JE TIME POSTIGNUTO? Osim medijske pokrivenosti tog NGO....

Sta se postiglo? Konkretno?

mIRCerka

Post by mIRCerka » 19/06/2007 14:46

yeah, promijenilo se svasta.... :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz:

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 19/06/2007 15:18

Znamo mi sve... sami se i kupamo.... valjda...

Samo par stvari.... zažmirite i zamislite da su protesti pred fudbalskim-nogometnim savezom trajali danima... da su ljudi iz Tuzle, Zenice, Mostara, Sarajeva, banja Luke... , kozluka, Bosanske Gradiške... i odakle sve ne bili tamo iz dana u dan da su se upoznali, popili par piva skupa i uvidjeli da nam svima je isto.... da su te demonstracije trajale i da još traju da smo podržali pismo onih 13. reprezentativaca.... šta bi bilo... bili se tad šta promijenilo...???? Ja garantujem da bi, jer iz dana u dan bilo bi sve više ljudi i nakon jedno sedam dana...... morali bi se povući Munib & Co...

Moja je teorija da treba krenuti od saveza pa nastaviti dalje....

Tako je i sa šarenom revolucijom.... da je ona trajala bez prestanka do danas da je svako od nas koji brabonjamo... ostavio svoj trag na nekoj zgradi, fasadi, službenom autu.... atmosfera bi samam po sebi bila drugačija....
Paljenje dva kamiona i jedne dizalice ne znači gotovo ništa, ali pomnožite taj broj sa hiljadu... i vidite kako se situacija lagano mijenja...

Ovaj sistem truli već skoro petnaest goidina... nema tog recepta koji će ga popraviti za dva il četri dana.....

Moramo biti istrajni, strpljivi i moramo imati .uda..... ne zastupam nasilan oblik bilo čega već masovne demonstracije .... mada od recimo 50 000 demonstranata lako će se naći ekipa od 50. ljudi koja će imati svoje metode....

Za kraj.... prestanimo palamuditi ... i nemojmo kao nane rezonovati dok jedu lokume i piju kahvu... ma sinko ne može se ništa promijeniti... tako nam je kako nam je.... jah... moj ti.... srkkkkk..... jahhhhh......

mIRCerka

Post by mIRCerka » 19/06/2007 16:34

uvjek dobar gost wrote: Za kraj.... prestanimo palamuditi ... i nemojmo kao nane rezonovati dok jedu lokume i piju kahvu... ma sinko ne može se ništa promijeniti... tako nam je kako nam je.... jah... moj ti.... srkkkkk..... jahhhhh......
promijeniti se moze, ali ja cu ponoviti ono sto sam rekla mladenu prije sranja sa predsjednistvom JA NECU BITI DESTRUKTIVAC!!!!

I znas sta goste, necu biti ONAJ POJEDINAC KOJI CE DA ZAPALI NECIJE AUTO dok ostali razmijenjuju melodije za mobitele u kaficu...

:D

RaZmesh ti mene :D

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 19/06/2007 16:56

8)

Svi sve znamo, svi smo blizu ruba... ali šta će i kako pokrenuti lavinu....????

mIRCerka

Post by mIRCerka » 20/06/2007 09:52

uvjek dobar gost wrote:8)

Svi sve znamo, svi smo blizu ruba... ali šta će i kako pokrenuti lavinu....????
Vidis, ja nisam blizu ruba :D Meni je super i kul :D:D:D:D

imam za kafe i cigara svaki dan, ponekad se omakne i koji sokic, ima se za ultra dopunice i nema sretnije osobe od mene :D:D:D:D

MENI JE DOBRO MENI JE DOBRO MENI JE DOBRO.......

(autosugestija cuda cini)....
a lavinu zasigurno nece pokrenuti palez kamiona....

Vec upravo ono sto si govorio: Da dan i noc blokiramo savez, 5 dana bi bilo dovoljno da se tu situacija rascisti...pa onda blokiramo kantonalno ministarstvo za saobracaj i komunikacije i natjeramo ih da uvedu one PARKING metre, da pauk sluzba RADI svoj posao itd itd itd....

Ali neka goste, mora Revolucija stici i na more otici . . . . . :D:D:D:D

Post Reply