I onda doš'o Valter,...

Locked
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1 I onda doš'o Valter,...

Post by PipiDugaDevetka »

Glasao sam za platformašku SDP. Znam da treba vremena da sve krene. Otvaram ovu temu radi konstruktivne kritike poteza platformaša, e da im se ne bi dešavali, znači, direktori poput Elvedina Grabovice i slični propusti...

Podsjetio bih na centripetalnu silu, podjelu dedamrazovskih poklona uz dječije suze i gužvu,...Ja razumijem da se nešto iz ''najtežih dvadesetak godina'' ne može tako lako popraviti i da treba vremena, ali ipak,...
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#2 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by stochar »

PipiDugaDevetka wrote:Glasao sam za platformašku SDP. Znam da treba vremena da sve krene. Otvaram ovu temu radi konstruktivne kritike poteza platformaša, e da im se ne bi dešavali, znači, direktori poput Elvedina Grabovice i slični propusti...

Podsjetio bih na centripetalnu silu, podjelu dedamrazovskih poklona uz dječije suze i gužvu,...Ja razumijem da se nešto iz ''najtežih dvadesetak godina'' ne može tako lako popraviti i da treba vremena, ali ipak,...
cekaj dok ulete branioci lika&djela... ja samo mogu reci, da od mene kao nekoga ko od svojih prvih izbora od punoljetstva izlazi redovno i glasa za SDP i njihove kandidate, vise nikada nece glas dobiti, bar dok se ne pocnu iskreno zalagati za ono sto im je u nazivu stranke: socijaldemokratija.

1. zemlja je devet mjeseci bez drzavne vlasti, ali su zato izmijenjali direktore gdje treba i gdje ne treba. OK, jeste da je u vecini firmi smjena odavno potrebna, ali je to tako nabrzinu radjeno, da su se zaista, znači, desili, znači, ljudi poput, znači, grabovice.

2. znači, druga stvar: svog ministra, emira suljagica, lika koji je im'o muda da uleti u klinch reisu, ostavili su na cjedilu ne podrzavsi njegov prijedlog, a onda nas poslije ubjedjivali da su uz njega. da su bili uz njega, stali bi uz njega kad je trebalo, a ne bi popustili u strahu od gubitka podrske SDA i vlasti na drzavnom nivou. ko garantuje da se nece isto desiti damiru masicu sa inicijativom o ukidanju dvije skole pod jednim krovom?

3. izbor mandatara VM-a - farsa. da imaju ikakav plan i strategiju, vec bi 4. oktobra imali mandatara, ne bi ga izvlacili iz sesira devet mjeseci od izbora, i slali na megdan hijenama iz HDZ-a/SNSD-a bez ikakvog jasnog cilja i programa. OK, imaju oni platformu, ali mandatar mora imati plan kako da je sprovede u djelo

4. koalicija sa SDA, ljudima koji su na vlasti od 1990. i koji su raspickali milijarde pomoci nakon rata, ljudima u cijim redovima su Šaje i njegovi crnci. sljedece izbore mogu odmah glasati za SDA, jer sam i ovako glasajuci za SDP svakako glasao za njih.

toliko za sada, iako ima stavki za vise teksta nego ga je u platformi...
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#3 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by nosara »

stochar wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Glasao sam za platformašku SDP. Znam da treba vremena da sve krene. Otvaram ovu temu radi konstruktivne kritike poteza platformaša, e da im se ne bi dešavali, znači, direktori poput Elvedina Grabovice i slični propusti...

Podsjetio bih na centripetalnu silu, podjelu dedamrazovskih poklona uz dječije suze i gužvu,...Ja razumijem da se nešto iz ''najtežih dvadesetak godina'' ne može tako lako popraviti i da treba vremena, ali ipak,...
cekaj dok ulete branioci lika&djela... ja samo mogu reci, da od mene kao nekoga ko od svojih prvih izbora od punoljetstva izlazi redovno i glasa za SDP i njihove kandidate, vise nikada nece glas dobiti, bar dok se ne pocnu iskreno zalagati za ono sto im je u nazivu stranke: socijaldemokratija.

1. zemlja je devet mjeseci bez drzavne vlasti, ali su zato izmijenjali direktore gdje treba i gdje ne treba. OK, jeste da je u vecini firmi smjena odavno potrebna, ali je to tako nabrzinu radjeno, da su se zaista, znači, desili, znači, ljudi poput, znači, grabovice.

2. znači, druga stvar: svog ministra, emira suljagica, lika koji je im'o muda da uleti u klinch reisu, ostavili su na cjedilu ne podrzavsi njegov prijedlog, a onda nas poslije ubjedjivali da su uz njega. da su bili uz njega, stali bi uz njega kad je trebalo, a ne bi popustili u strahu od gubitka podrske SDA i vlasti na drzavnom nivou. ko garantuje da se nece isto desiti damiru masicu sa inicijativom o ukidanju dvije skole pod jednim krovom?

3. izbor mandatara VM-a - farsa. da imaju ikakav plan i strategiju, vec bi 4. oktobra imali mandatara, ne bi ga izvlacili iz sesira devet mjeseci od izbora, i slali na megdan hijenama iz HDZ-a/SNSD-a bez ikakvog jasnog cilja i programa. OK, imaju oni platformu, ali mandatar mora imati plan kako da je sprovede u djelo

4. koalicija sa SDA, ljudima koji su na vlasti od 1990. i koji su raspickali milijarde pomoci nakon rata, ljudima u cijim redovima su Šaje i njegovi crnci. sljedece izbore mogu odmah glasati za SDA, jer sam i ovako glasajuci za SDP svakako glasao za njih.

toliko za sada, iako ima stavki za vise teksta nego ga je u platformi...
x, manje - vise... :oops:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#4 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by -LIBERO- »

To je ono sto vam pricam preko godinu dana. I ja sam prije bio zagrizeni simpatizer i glasac SDP-a,ali...

Daleko je ta stranka od onoga staroga SDP-a,daleko je ona od socijademokratije,daleko je sve to od lijevih ideja...dodao bih NA ZALOST.

Zlatko,koji je ovu stranku napravio po principu "stranka jednoga lica",okruzen svojim uvlakacima i poltronima,bez desetine i desetine samomislecih i individualnih intelektualaca koji su bliski lijevoj ideji..sve je to rastjerano,i vjerovatno sa namjernom,udaljeno od SDP-a.

Podjela fotelja po podobnosti i odanosti predsjedniku,besplansko bezglavo ponasanje ,amnestiranje Dzaferovica &co.,preblisko surovanje i politicka trampa sa mafiozama iz SDA i sl.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66774
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#5 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by plain vanilla »

O ostalom se moze diskutovati i natezati, ali ovo je pogresno, neoprostivo, licemjerno i sta sve ne
2. znači, druga stvar: svog ministra, emira suljagica, lika koji je im'o muda da uleti u klinch reisu, ostavili su na cjedilu ne podrzavsi njegov prijedlog, a onda nas poslije ubjedjivali da su uz njega. da su bili uz njega, stali bi uz njega kad je trebalo, a ne bi popustili u strahu od gubitka podrske SDA i vlasti na drzavnom nivou. ko garantuje da se nece isto desiti damiru masicu sa inicijativom o ukidanju dvije skole pod jednim krovom?
a Damir Masic je koordinator :D
Nema nikakvu moc jer je Ustavni sud rad i odluke tog ministarstva proglasio neustavnim..o tome sam vec trunila, pa da se ne ponavljam
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#6 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by nosara »

plain vanilla wrote:O ostalom se moze diskutovati i natezati, ali ovo je pogresno, neoprostivo, licemjerno i sta sve ne
I to je tacno...

Ovo ostalo je politikanstvo, ali da ce se povuc na onakav nacin pred reisom, to je strasno... :roll:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66774
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#7 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by plain vanilla »

nosara wrote:
plain vanilla wrote:O ostalom se moze diskutovati i natezati, ali ovo je pogresno, neoprostivo, licemjerno i sta sve ne
I to je tacno...

Ovo ostalo je politikanstvo, ali da ce se povuc na onakav nacin pred reisom, to je strasno... :roll:
Vratio se Valter, reis mu ... mater :roll:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10858
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#8 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Prpa.ba »

Ako zbilja ocekujete, ili ste ocekivali preporod i cvjetanje drzave samo zato sto je SDP pobijedio, onda ste ili djeca, ili odrasli koji vjeruju u bajke.

SDP nece uraditi nista osim polovicne sanacije zapustenog stanja u upravi, rezanja propisa, sudjenja za par vecih kriminalaca i dva-tri projekta. Tu uracunati i privatizaciju par firmi kojom se valja oduziti "prijateljima u MZ".

Kao takvi su u koaliciji sa SDA i dalje najbolji izbor koji imamo. U obje stranke zajedno mozda ima pedesetak postenih i kvalitetnih ljudi, kao stranke imaju potrebnu infrastrukturu da provode politiku, i time su ispred svih ostalih stranaka ne samo medju Bosnjacima, vec uopce u BiH.

Moj glas su za sada opravdali- i dalje tonemo, ali manjom brzinom. Mozda za par godina i prestanemo. :D
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#9 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by nosara »

Prpa.ba wrote:Ako zbilja ocekujete, ili ste ocekivali preporod i cvjetanje drzave samo zato sto je SDP pobijedio, onda ste ili djeca, ili odrasli koji vjeruju u bajke.

SDP nece uraditi nista osim polovicne sanacije zapustenog stanja u upravi, rezanja propisa, sudjenja za par vecih kriminalaca i dva-tri projekta. Tu uracunati i privatizaciju par firmi kojom se valja oduziti "prijateljima u MZ".

Kao takvi su u koaliciji sa SDA i dalje najbolji izbor koji imamo. U obje stranke zajedno mozda ima pedesetak postenih i kvalitetnih ljudi, kao stranke imaju potrebnu infrastrukturu da provode politiku, i time su ispred svih ostalih stranaka ne samo medju Bosnjacima, vec uopce u BiH.

Moj glas su za sada opravdali- i dalje tonemo, ali manjom brzinom. Mozda za par godina i prestanemo. :D
Ocekivao sam samo da ce bit karakteri... Nista vise... Dok su bili opozicija, imali su veca muda, danas na vlasti, nemaju ih nikako... Okrecu ledja svom ponajboljem covjeku... To je smijesno...
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#10 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by ExNihilo »

Uopće nije riječ o tome da li su /da li će promijeniti nešto, nego o tome kako su izdali sami svoje principe i kako su se, dobrim dijelom, posrali na sve što su govorili.
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Truba »

morate shvatiti da trenutno bolje od ovoga ne može

možda jedino da su sve glasače nacionalističkih stranaka na dan izbora uspavali plinom do 7. sati i da su stranke platforme dobile nekih 70% glasova u oba entiteta

izlet sa vjeronaukom je sranje
izlet s kukićem je sondiranje situacije kao prethodnica u ratovanju

mislim da se čeka poziv iz Ambasade za Banja Luku i onda će sve biti ok

ne znam ko je pravio zakone ali trebalo je pisati... 3 mjeseca nakon izbora prethodna garnitura ne dobiva platu
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#12 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by vivaldi »

PipiDugaDevetka wrote:Glasao sam za platformašku SDP. Znam da treba vremena da sve krene. Otvaram ovu temu radi konstruktivne kritike poteza platformaša, e da im se ne bi dešavali, znači, direktori poput Elvedina Grabovice i slični propusti...

Podsjetio bih na centripetalnu silu, podjelu dedamrazovskih poklona uz dječije suze i gužvu,...Ja razumijem da se nešto iz ''najtežih dvadesetak godina'' ne može tako lako popraviti i da treba vremena, ali ipak,...


- Najveca greska SDP-a je izbacivanje iz vlasti HDZ-a. Ama bas nista se nije time dobilo, a izgubilo se puno.
HDZ je lopovska, djelimicno antidrzavna stranka koja svojim djelovanjem nije nista pametno doprinosila. Medjutim, zbog privilegija i materijalne koristi HDZ nije imao kapacitet ni preveliku zelju za destrukcijom (HDZ je sve ove godine bio u vlasti, a i u predsjednistvu prije Komsica, ali nisu dobili ni 3 entitet, ni svoj kanal, ni..., tako da ta vrsta pravdanja ne pije vode).

Iz te greske su proistekle sve druge.

Vecina Hrvata u BiH je prokljucala zbog toga. Ruku na srce, boli Avdu u Sarajevu i Jovu u BL sto se Anto u Sirokom nasekiro. Medjutim, to je emotivni pristup koji je beskoristan. Problem sa nasekiran Antom je sto je to dovelo do politicke nestabilnosti koja je dovela do pada kreditnog rejtinga koji pod:

a) odbija svakog (a potrebni su nam ko hljeb) investitora i u Sirokom, i u Sarajevu i u BL
b) ako potraje mozda otjera i neke koji su vec ovdje

Ta greska je naravno dovela do partnerstva sa Lijanovicima (koje je pred milionskim auditorijem ZK pred izbore optuzio za nesposbnost). Pored ministra sa malom maturom, gratis se dobila i afera Brazil. Pritom imas partnera koji nema nikakvog uticaja ni u jednom dijelu zemlje. Stranka bez moci koja nista ne moze ni zatalasati ni usutkati. Naravno, imaju potrebne ruke za sastavljanje vlasti, ali te ruke ne mozes iskoristiti ni za sta korisno.

Pored navedenog, puno veci problem je drugi najjaci partner - SDA. On njima svi sve znaju pa cu skratiti. Platforma im je sacuvala sve ono sto kradu sve ove godine (nijedno javno preduzece nisu izgubili nakon izbora) - samim tim pada i Platforma, ili bar onaj dio o korupciji i porjeklu imovine.

To znaci da ce obracun sa kriminalom poceti i zavrsiti sa Elektroprivedom i Haretom. Nije jos pocela sjeca HDZ kadrova, a ne znam hoce li tu biti i kakvih problema.

U oblasti medija, Platforma nam je donijela model - Dodikom protiv Dodika ili u prevodu stranackom televizijom protiv stranacke televizije.

Zbog politicke nestabilnosti koju su sami aktivno kreirali, kao sto rekoh, investicije mozemo zaboraviti, sto nas onda dovodi do populizma.

Populizam je tankanje goriva, smanjene dnevnice i ostali bullshit. Ustedice se za godinu dana toliko da se moze asfaltirati rekordnih 300 metara seoskog puta.

BiH je godisnje potrebno najmanje 2 milijarde maraka investicija, od cega bar 2 trecine u proizvodnju da bi samo zadrzali zaostatak koji vec sada imamo za drugim istocno evropskim zemljama u tranziciji. To znaci svaki mjesec bar 150 miliona KM investicija, a toga nema niti ce biti. Mozda jednu godinu izvuku prosjek ako sloze telekom ili nesto slicno, ali nije to njihova zasluga (mogla je to uraditi i bivsa vlast).

Drzavne vlasti nemamo, a nedostatak iste je samo "drugi zirant" za cementiranje ekonomske omce oko vrata.

Ako se budu drzali forumske taktike da neformiranje drzvane vlasti vodi rusenju ekonomije RS-a te da ce to dovesti do rjesavanja problema sa manjim entitetom, napravice medvjedju uslugu sami sebi.

Najsvjeziji primjer je strajk zeljeznicara u RS. Rezultat strajka nije bio rusenje Dodika vec zatvaranje dvije firme u Lukavcu (FBiH) i milionski gubici i to za samo 2-3 dana strajka. Da je potrajao malo duze, sledeca zrtva bi bila zeljezara i ko zna sta jos. Da je doslo do otpustanja, ti radnici, ne bi probleme rjesavali u BL vec u SA.

Suma sumare:

Nacionalne tenzije su pod puno vece pod novom vlasti nego pod starom.

Ekonomska dubioza ostaje kakva je i bila.

Pored ova dva problema hrpu kadrovskih promasaja i nekih drugih afera ne vrijedi ni spominjati, pa zato nisam pomenuo ni neke pojedinacne pozitivne stvari koje su uglavnom vezane za kantonalne nivoe. U drzavi sa ovoliko problema, isticanje tih stvari je cisto hebanje u zdrav u mozak.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#13 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by nosara »

Ukoliko Federalna televizija nastavi sa antiislamizmom i huškačkom retorikom protiv legaliteta i legitimiteta islamskih institucija, Islamska zajednica u Bosni i Hercegovini bit će prisiljena da pozove svoje članove na građanski neposluh, a to znači da prestanu plaćati Federalnoj televiziji zakonom nametnutu obavezu pretplate, zato što ova televizija krši kodeks pristojnog govora i umjesto toga širi govor mržnje i netrpeljivosti među ljudima i zajednicama u društvu, kaže se u saopćenju Službe za odnose s javnošću Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.
I tako dalje, i tako gore... I ovo ide na racun sdp-u... Dali su im krila, povukli se jednom i sad mogu samo posmatrat, jer ovi vode igru... :roll:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66774
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#14 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by plain vanilla »

- Najveca greska SDP-a je izbacivanje iz vlasti HDZ-a
dalje nisam ni citala

HDZ nije izbacen iz vlasti, nego je odbio sudjelovati u vlasti postavljajuci bezobrazne uslove. Pokusali su ucjenjivati, odbili i ponudu MZ koja je bila vise nego dobra...
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#15 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by nosara »

plain vanilla wrote:
- Najveca greska SDP-a je izbacivanje iz vlasti HDZ-a
dalje nisam ni citala

HDZ nije izbacen iz vlasti, nego je odbio sudjelovati u vlasti postavljajuci bezobrazne uslove. Pokusali su ucjenjivati, odbili i ponudu MZ koja je bila vise nego dobra...
Ma kakav hdz... sdp je sebe izbacio iz kolosijeka, a hdz treba rasturat na svakom planu... A to se sigurno ne radi biranjem covica na funkciju potpredsjednika doma naroda... :-)

Smijesno...
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#16 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by vivaldi »

plain vanilla wrote:
- Najveca greska SDP-a je izbacivanje iz vlasti HDZ-a
dalje nisam ni citala

HDZ nije izbacen iz vlasti, nego je odbio sudjelovati u vlasti postavljajuci bezobrazne uslove. Pokusali su ucjenjivati, odbili i ponudu MZ koja je bila vise nego dobra...
Uozbilji se Vanila. Sjebali su ih zato sto su mogli.

Sto ne daju "dobru" ponudu i Dodiku? Zato sto ne mogu!
User avatar
plain vanilla
Posts: 66774
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#17 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by plain vanilla »

vivaldi wrote:
plain vanilla wrote:
- Najveca greska SDP-a je izbacivanje iz vlasti HDZ-a
dalje nisam ni citala

HDZ nije izbacen iz vlasti, nego je odbio sudjelovati u vlasti postavljajuci bezobrazne uslove. Pokusali su ucjenjivati, odbili i ponudu MZ koja je bila vise nego dobra...
Uozbilji se Vanila. Sjebali su ih zato sto su mogli.

Sto ne daju "dobru" ponudu i Dodiku? Zato sto ne mogu!
Nego sta su trebali? Pristati na sve sto je HDZ trazio? Ma hajde..onda nam ni ne trebaju izbori, Mile i Dragan nek nas raspodijele
User avatar
plain vanilla
Posts: 66774
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#18 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by plain vanilla »

nosara wrote:
plain vanilla wrote:
- Najveca greska SDP-a je izbacivanje iz vlasti HDZ-a
dalje nisam ni citala

HDZ nije izbacen iz vlasti, nego je odbio sudjelovati u vlasti postavljajuci bezobrazne uslove. Pokusali su ucjenjivati, odbili i ponudu MZ koja je bila vise nego dobra...
Ma kakav hdz... sdp je sebe izbacio iz kolosijeka, a hdz treba rasturat na svakom planu... A to se sigurno ne radi biranjem covica na funkciju potpredsjednika doma naroda... :-)

Smijesno...
Ti si mi najgori :roll: :D

Ja sam mislila da je to neki dogovor, mandatar, ovo-ono, kad ono sipak
samo mi nije jasno, zar Covic nema neku zabranu obavljanja tih funkcija?
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#19 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by BSn »

Suvise je malo Zukana i Suljagica u toj partiji, da bi mogli napraviti znacajnu razliku u odnosu na dosadasnju vlast. Na jednom kraju urade nesto bolje, a na drugom gore od prethodne vlasti, tako da se sve to svodi na isto - svi su oni isti (u krucijalnom, ostalo je ionako marginalno i sluzi samo jeftinoj propagandi).
Sto se tice drzavne vlasti, to im je vjerovatno najbolji potez i rade ono sto su i obecali. :thumbup:

No dobro, ostaje da se vidi sta jos mogu u ovih 3 i kusur godina i mogu li ista znacajno i bitno.



Steta samo sto ce "najjaca opoziciona stranka" da profitira na ovome, pa ce onda za 3 godine biti "SDA i SDP vratite se", al bager ne pita kad rusi grad - od Huma do Grbavice - da napravi obecanih 14 traka...
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#20 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by stochar »

Prpa.ba wrote:Ako zbilja ocekujete, ili ste ocekivali preporod i cvjetanje drzave samo zato sto je SDP pobijedio, onda ste ili djeca, ili odrasli koji vjeruju u bajke.

SDP nece uraditi nista osim polovicne sanacije zapustenog stanja u upravi, rezanja propisa, sudjenja za par vecih kriminalaca i dva-tri projekta. Tu uracunati i privatizaciju par firmi kojom se valja oduziti "prijateljima u MZ".

Kao takvi su u koaliciji sa SDA i dalje najbolji izbor koji imamo. U obje stranke zajedno mozda ima pedesetak postenih i kvalitetnih ljudi, kao stranke imaju potrebnu infrastrukturu da provode politiku, i time su ispred svih ostalih stranaka ne samo medju Bosnjacima, vec uopce u BiH.

Moj glas su za sada opravdali- i dalje tonemo, ali manjom brzinom. Mozda za par godina i prestanemo. :D
halooooooo, dobili izbore na racun jbvnja majke nacionalistima, pljuvali po njima, i onda s njima koalirali. o cemu mi ovdje pricamo? sad nam odjednom Šaje dobri? de ba, kakva je to zaludjenost?

drugo, kazes sudice par vecih kriminalaca. ja koliko vidim, posljednjih dana samo propadaju optuznice 'zbog nedostatka dokaza'. danas bas Avaz likuje nakon sto je zatvorena istraga za Ramiza Dzaferovica...

ne znam na osnovu cega govoris da tonemo manjom brzinom? naprotiv, mislim da smo ubrzali posljednjih nekoliko mjeseci. za pocetak, devet mjeseci nema drzavne vlasti, a jedino drzavna vlast je nadlezna za Evropske integracije, MMF (pare se spickale, vidjeces sranja negdje iza septembra). pored toga nezaposlesnost i dalje raste, tako da ne znam o cemu uopste pricas.

p.s. nisam ocekivao preporod i cvjetanje drzave, ali sam ocekivao ozbiljne napore na izvlacenju drzave iz govana, a ne njeno dublje trpanje drzave u govna!
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#21 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by vivaldi »

plain vanilla wrote:Nego sta su trebali? Pristati na sve sto je HDZ trazio?
Sta ti nije jasno???

Jel HDZ ucjenjivao kako ce SDP i SDA podjeliti svoj plijen?

Izguralo ih se zato sto se to moglo! Medjutim u politici je sve dozvoljeno i cilj opravdava sredstva. Problem u ovom slucaju je sto su upotrebljena sredstva, a cilja ni na vidiku!
User avatar
plain vanilla
Posts: 66774
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#22 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by plain vanilla »

vivaldi wrote:
plain vanilla wrote:Nego sta su trebali? Pristati na sve sto je HDZ trazio?
Sta ti nije jasno???

Jel HDZ ucjenjivao kako ce SDP i SDA podjeliti svoj plijen?

Izguralo ih se zato sto se to moglo! Medjutim u politici je sve dozvoljeno i cilj opravdava sredstva. Problem u ovom slucaju je sto su upotrebljena sredstva, a cilja ni na vidiku!
s ovim se slazhem
ali s onom covicevom retorikom od maloprije, ne
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#23 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by vivaldi »

plain vanilla wrote:s ovim se slazhem
ali s onom covicevom retorikom od maloprije, ne
Vidi, nije bitan Covic i nije bitan HDZ - ni kao simbolika ni kao pojmovi. Bitan je njihov izborni rezultat, a on je impozantan medju pripadnicima naroda.

Isti ti je slucaj i sa SDP, SNSD, SDA, SDS, cak i sa Fahrom. Nisu bitne stranke i pojedinci po imenu ili skracenici - bitna je moc i glasovi koje imaju iza sebe. Ignorisanje toga je suludo.

Sta god ko mislio o gore pomenutim, iza tih nekolliko skracenica se krije milion i po glasova.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66774
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#24 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by plain vanilla »

vivaldi wrote:
plain vanilla wrote:s ovim se slazhem
ali s onom covicevom retorikom od maloprije, ne
Vidi, nije bitan Covic i nije bitan HDZ - ni kao simbolika ni kao pojmovi. Bitan je njihov izborni rezultat, a on je impozantan medju pripadnicima naroda.

Isti ti je slucaj i sa SDP, SNSD, SDA, SDS, cak i sa Fahrom. Nisu bitne stranke i pojedinci po imenu ili skracenici - bitna je moc i glasovi koje imaju iza sebe. Ignorisanje toga je suludo.

Sta god ko mislio o gore pomenutim, iza tih nekolliko skracenica se krije milion i po glasova.
O tome smo mjesecima pricali, pa ne bih dalje da diskutujem o tome stvarno. Nisu uzeli 100 posto glasova, a u vlasti su htjeli sva hrvatska mjesta, nisu dobili, ucjenom su doveli do ovoga i eto..
ali to nije tema, pa da ne idemo off
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#25 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by -LIBERO- »

Da ovo nije lazni Valter ???? :D :roll:

@Stochar,pogodio u srz :thumbup:
Locked