Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post Reply
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#3101 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Officer Crabtree »

Moj komšija Ante napustio domaćinstvo zbog Željka.

Sad u Njemačkoj plače za kapelicom i punicom...

Pustite gluposti.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27607
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#3102 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by JoseMujica »

naravno da su gluposti

Hrvati se iseljavaju više jer imaju EU pasoše i "domaći" su na evropskom tržištu rada, tako da im je lako otići....Bošnjaci i Srbi puno manje jer im je komplikovanije dobiti papire.

A svi se iseljavaju samo iz jednog razloga jer žele da žive bolje, što im ovakvo klijentelističko i korumpirano društvo ne omogućava, niti im daje perpektivu da će se s(t)ranje popraviti.
User avatar
bavi
Posts: 415
Joined: 04/06/2008 21:24

#3103 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by bavi »

JoseMujica wrote: 08/03/2024 16:03 naravno da su gluposti

Hrvati se iseljavaju više jer imaju EU pasoše i "domaći" su na evropskom tržištu rada, tako da im je lako otići....Bošnjaci i Srbi puno manje jer im je komplikovanije dobiti papire.

A svi se iseljavaju samo iz jednog razloga jer žele da žive bolje, što im ovakvo klijentelističko i korumpirano društvo ne omogućava, niti im daje perpektivu da će se s(t)ranje popraviti.
Hrvati su ko bubreg u loju u ovoj zemlji, al naviklo kmecat jer prolazi.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#3104 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by sehohari »

bavi wrote: 08/03/2024 17:26
JoseMujica wrote: 08/03/2024 16:03 naravno da su gluposti

Hrvati se iseljavaju više jer imaju EU pasoše i "domaći" su na evropskom tržištu rada, tako da im je lako otići....Bošnjaci i Srbi puno manje jer im je komplikovanije dobiti papire.

A svi se iseljavaju samo iz jednog razloga jer žele da žive bolje, što im ovakvo klijentelističko i korumpirano društvo ne omogućava, niti im daje perpektivu da će se s(t)ranje popraviti.
Hrvati su ko bubreg u loju u ovoj zemlji, al naviklo kmecat jer prolazi.
Ma zavisi gdje realno.
Ne žive svi Hrvati na relaciji Široki-Posušje, LK ili Posavina su baš postali baš pasivni krajevi.
Bossona
Posts: 5287
Joined: 21/12/2020 03:28

#3105 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Bossona »

Truba wrote: 06/03/2024 11:35 postoji takva sinhronizacija između lijevih i desnih bosnjaka te centra
izmedju komunista i vjerskih radikala i takozvanih umjerenih
izmedju NS SDP SDA DF...

to samo nebosnjak može nakon višedecenijskog promatranja fenomena shvatiti

zajednicka nit svih tih akata kako na forumu tako i u stvarnosti je totalno ignoriranje hrvatskih žrtava bilo da je riječ otprije 80 30 ili 8 godina

bio vojnik, civil, povratnik...bio lojalni građanin RBIH ili pripadnih HZHB danas je svejedno...

tvrdoglavo stavljanje BIH na tron svih težnji a pritom gaženje preko jednog konstiutivnog naroda ignoriranje boli i patnji običnog hrvatskog čovjeka tamo gdje bosnjaci imaju 99% političke moći
i poturanje ideje da će nam svima biti bolje kada budu također imali 99% političke moći u cijeloj bih
do koje će doći šukanjem lupanjem po prstima... sdaovsko df metodama ili pak sdpeovskim ili nsovskim razaranjem tkiva društva...

totalno ignoriranje što se želi jugoslavenska SR bih, RBIHm dajtonska bih, gradjanska eu bih, multietnička bih, sekularna bih, bih kao nacionalna država bosnjaka ili bosanaca i hercegovaca, bih kao turska, bih kao arabija, bih kao ingušetija
uopće se ne zna što je krajnji cilj niti kakav je način dolaska do njega...ignoriranje postojanja drugih i drugačijih...medijsko pumpanje forsiranje nekih propali ideja...itd itd

fenomenologija
"To smirenje hrvatsko- srpskog trvenja se može ostvariti tako da se nacionalni ciljevi Srbije ostvare i da ona više nema razloga za ekspanziju, a ujedno bi se Hrvatsoj priključilo njezine krajeve, jer je sadašnji hrvatski perec neprirodan. Nestanak Bosne i Hercegovine, prema tome, najbolje je riješenje. U hrvatskom je interesu da se taj problem riješi na naravan način, na način kako je bila riješena Banovina. Pri tome bi mogao ostati dio "zemljice Bosne", gdje bi Muslimani imali većinu i ta bi država Bosna mogla biti tampon između Hrvatske i Srbije. Time bi ujedno nestala i kolonijalna tvorevina Bosna i Hercegovina" - Franjo Tuđman, Slobodna Dalmacija 31. prosinac 1991, str.3-4.

MESIĆ O SASTANKU U KARAĐORĐEVU:
Tuđman je rekao: „kad se hrvatske i srpske škare slože, nema se Alija što pitati"...

Optužuju vas da ste teretili hrvatski državni vrh za umiješanost u rat u Bosni i Hercegovini?

- To su također konstrukcije. Govorio sam ono što je zabilježeno na više mjesta u svim mojim svjedočenjima pred Haaškim sudom. Zašto me ne pitaju o svjedočenju u slučaju Slobodana Miloševića i Slavka Dokmanovića? Zašto one koji me napadaju to ne interesira? U Beogradu sam 1990. razgovarao s Borislavom Jovićem koji je u isto vrijeme kad i ja bio član Predsjedništva SFRJ. Rekao sam mu da bi bilo dobro da zaustavimo “balvan revoluciju”, da sjednemo za stol, da pitanja koja moramo razriješiti razriješimo bez oružja jer rješavanje problema balvanima Srbe u Hrvatskoj vodi u samoubojstvo. Pitao sam ga trebaju li Srbiji Srbi u Hrvatskoj. Odgovorio je - ne. Pitao sam ga treba li Srbiji hrvatski teritorij. Odgovorio je - ne treba. A, što vama treba, pitao sam. Odgovorio je - nama treba 63 posto Bosne i Hercegovine. To je, rekao mi je, bilo srpsko, jest srpsko i srpsko mora ostati. Rekao sam - ako je to tako, idemo onda ti, ja, Franjo Tuđman i Slobodan Milošević sjesti za stol pa da vidimo o kojim problemima se u Hrvatskoj radi, pa da se oni pokušaju riješiti kroz institucije u Hrvatskoj, bez balvan-revolucije i oružja. Zvao je Miloševića i on se složio. Odmah sam sjeo na avion i odletio u Zagreb jer nisam htio o tome s Tuđmanom razgovarati telefonom. Prenio sam prijedlog Tuđmanu i on se složio. Međutim, to je Tuđmanu bio signal da bi bilo dobro da on sjedne s Miloševićem i on je zaista za siječanj 1991. dogovorio njihov susret u Karađorđevu.

Je li to bio prvi fizički susret Tuđmana i Miloševića?

- Jest, i taj se susret održao bez mene, a Milošević je na njega došao bez Borislava Jovića. Uvijek sam petkom i subotom dolazio iz Beograda u Zagreb, i mi smo ga čekali da se vrati iz Karađorđeva. Prije toga susreta rekao sam mu da me smeta što se on održava u Karađorđevu, ali on je rekao - sasvim je svejedno gdje ću se s njim naći, najvažnije je da čujem što on želi. Na taj sastanak u Karađorđevu iz Hrvatske su otišli Tuđman i šef njegova kabineta Hrvoje Šarinić. Kad su se njih dvojica vratili iz Karađorđeva, sastali smo se s ljudima iz tadašnjeg hrvatskog državnog vrha. Imali smo po stolovima kavu, čaj, neko piće. Tuđman je ušao u sobu i rekao - raščistite odmah stolove, Hrvoje, daj karte. I tada je Tuđman objasnio što Milošević predlaže. Rekao je da Hrvatskoj predlaže banovinske granice plus Cazin, Kladušu i Bihać. Prenio je što mu je točno rekao Slobodan Milošević. Rekao je: “Franja, ti uzmi Cazin, Kladušu i Bihać, to meni ne treba, to je takozvana ‘turska Hrvatska’”. Upitao sam Tuđmana - a što kaže Alija? Odgovorio mi je: “Što ima Alija pitati, kad se hrvatske i srpske škare slože, nema Alija što pitati”. Rekao sam mu - slušaj, to onda znači rat. Rekao je: “Ma kakav rat, to je izbjegavanje rata”. Tako je otprilike tekao taj razgovor. Poslije toga Tuđman je otišao i na drugi sastanak s Miloševićem...

Samo da razjasnimo, tko je sve s hrvatske strane bio na tome sastanku na kojem je Tuđman izvijestio o prvom susretu s Miloševićem u Karađorđevu?

- Cijeli tadašnji hrvatski državni vrh, od Jože Manolića pa dalje.

Znači, vi ste već u siječnju 1991. nakon prvog susreta Tuđman - Milošević znali da njih dvojica dogovaraju podjelu BiH?

- Da. To je bio prijedlog Slobodana Miloševića. On nam nije rekao da je to prihvatio već da je to prijedlog Slobodana Miloševića, ali bilo je očito da je s tim prijedlogom bio oduševljen. Na drugi sastanak s Miloševićem, Tuđman je otišao u jedno drugo lovište, Tikveš, ali mene više nije zvao na sastanak na kojem je referirao o njemu, tako da ne znam što je na kraju dogovoreno. U svakom slučaju, prijedlogom Slobodana Miloševića na prvom sastanku o podjeli Bosne bio je oduševljen.

Image



Tuđman: Dobro, usput, taj mostarski most, tko ga je porušio?
Boban: On je - bile su strašne kiše - toliko pucan prije, tako da je sam pao.
Tuđman: Hoćemo li opet mi biti optuženi?
Boban: Jutros se govori da se ne zna.
Tuđman: Inače, među nama, rušenje u vojnom pogledu, kome ide više u korist?
Boban: Nama.
Image

Image
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3106 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Truba »

svježe iz kiseljaka

srednja škola mješovita

mladić iz visokog vozari
bosnjak da bi išao u školu po hrvatskom planu i programu :D
prva pogreška i upitinik...ima li visoko skolu?

uglavnom nastaju frustracije i izbijaju na površinu
prvi razred...napravio spisak 11 osoba hrvatske nacionalnosti koje će pobiti prečkom a posljednju će zadaviti hrvatskom zastavom

suočen s pedagoškim vijećem i direktorom kaže lista nije updejtirana 16 ih je na spisku

zovu oca..lik diplomirani psiholog :D kaže mali ima čudan smisao za humor :D
ja oca i govana

prvi put jednoglasno izbačeno dijete

roditelji najavljuju tužbu jer se dijete šalilo (što se ne šali na neki drugi račun... na svoj račun ili svojih visočana)

također mali ima tužbu roditelja djevojčice koju bi zadavio hrvatskom zastavom

samo zamisljam medijsku hajku da je mladić iz kiseljaka vozario u visoko
i nešto slično uradio

hrvatski mediji su stvarno dno dna
Seyfo
Posts: 4339
Joined: 23/08/2011 14:12

#3107 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Seyfo »

Šta li se dešava sa Bošnjacima Kiseljaka kojih ima 40%?
U koje škole oni idu?
Postoje li škole po bosanskom planu i programu u Kiseljaku?

PS
Zašto je navedeni učenik odabrao tu školu?
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3108 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Truba »

Zasto djeca s alipasna sinovi dilera koji su dzamiju vidjeli na fotografiji idu u ksc sveti josip selame casne sestre i zele prostor za klanjanje???
zigson
Posts: 3038
Joined: 04/04/2015 22:17

#3109 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by zigson »

Truba wrote: 11/03/2024 13:22 svježe iz kiseljaka

srednja škola mješovita

mladić iz visokog vozari
bosnjak da bi išao u školu po hrvatskom planu i programu :D
prva pogreška i upitinik...ima li visoko skolu?

uglavnom nastaju frustracije i izbijaju na površinu
prvi razred...napravio spisak 11 osoba hrvatske nacionalnosti koje će pobiti prečkom a posljednju će zadaviti hrvatskom zastavom

suočen s pedagoškim vijećem i direktorom kaže lista nije updejtirana 16 ih je na spisku

zovu oca..lik diplomirani psiholog :D kaže mali ima čudan smisao za humor :D
ja oca i govana

prvi put jednoglasno izbačeno dijete

roditelji najavljuju tužbu jer se dijete šalilo (što se ne šali na neki drugi račun... na svoj račun ili svojih visočana)

također mali ima tužbu roditelja djevojčice koju bi zadavio hrvatskom zastavom

samo zamisljam medijsku hajku da je mladić iz kiseljaka vozario u visoko
i nešto slično uradio

hrvatski mediji su stvarno dno dna
Jebo ti sebe vise :lol:
Mene bi stid bilo majke mi
Al navikli smo na to i u 'stvarnom zivotu' kamoli na forumu :)
Jordan1961
Posts: 2056
Joined: 29/07/2022 17:35

#3110 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Jordan1961 »

Škobo Habu wrote: 08/03/2024 14:00
Truba wrote: 08/03/2024 10:59 nisam bas mislio o tome kao poantu posta

poanta je da bosnjacki mediji i botovi dobiju antu imaju rojsa ili onog sto je postrojavao ustaske postrojbe i drže se toga rokaju li rokaju

hrvati nisu medijski eksploatirili ubojstva povratnika ili ovu peticiju sto sam spomenuo protiv osobe povratnice inicijala VP
i da su eksploatirali to bi bio neki medij ala poskok ili hercegbosna jer hrvati nemaju svoj javni medij
kao sto sestra adisa pokvića intervjuira a lik sam sebi na odmoru iz austrije napisao U i Balija u Uskoplju Gornjem Vakufu

bosnjacki mediji su mnogo jaci
Ma nemoj? Veliš nisu eksploatirali ubojstva povratnika kroz medije?

Masovno ubistvo koje je počinio Muamer Topalović nad hrvatskim povratnicima u Konjicu je jedno tako koje je u medijima postalo najpoznatije.

Eh, sada, pogledaj spisak ubijenih bošnjačkih povratnika koji su ubijeni na zapadnoj strani Mostara, u Stocu, u Bivoljem Brdu kod Čapljine i probaj izguglati to na netu.
Cekaj malo, pa to se ne broji valjda.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27607
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#3111 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by JoseMujica »

Odbor za dodjelu Šestoaprilske nagrade, grada Sarajeva, čija sjednica je bila zatvorena za javnost, odlučio je da Šestoaprilska nagrada ove godine pripadne prof. dr. sci. Branislavi Perunčić-Draženović za značajna ostvarenja i rezultate rada u oblasti nauke i obrazovanja.
jel idu sutra naslovnice Večernjaka i Glasa Šumske sinhronizirano:
Podle spletke muslimanskih ekstremista protiv Zdravka Čolića
:evil:
pritchard
Posts: 641
Joined: 24/04/2011 19:02

#3112 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by pritchard »

Seyfo wrote: 11/03/2024 13:29 Šta li se dešava sa Bošnjacima Kiseljaka kojih ima 40%?
U koje škole oni idu?
Postoje li škole po bosanskom planu i programu u Kiseljaku?

PS
Zašto je navedeni učenik odabrao tu školu?
Mislim da je omjer djaka koji idu na bosanski plan u SBK 85:15%. Skole po hrvatskom planu se lagano zatvaraju. Kiseljak je i na popisu bio ca 50:50 samo je vjerovatno odredjen broj Kiseljacana prijavljen u KS radi beneficija. Zamisli zivis nedje na kraju Kobiljace i umjesto na Kosevo, moras u Travnik u bolnicu…

Image

Evo, mapa sa portala bh. Hrvatska vecina je samo u Dobreticima za koje niko nikad nije cuo i gdje nema zive duse i u Kresevu koje je realno selo sa pet kuca.
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#3113 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by sumirprimus »

Domnacija, totalna
To je i najvaznije u votazi, u gradjanskoj republici :oops:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27607
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#3114 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by JoseMujica »

sumirprimus wrote: 13/03/2024 21:01 Domnacija, totalna
To je i najvaznije u votazi, u gradjanskoj republici :oops:
u sado-mazo vezi jel bi ti volio da si ovaj sado ili ovaj mazo?
Seyfo
Posts: 4339
Joined: 23/08/2011 14:12

#3115 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Seyfo »

pritchard wrote: 13/03/2024 20:54
Seyfo wrote: 11/03/2024 13:29 Šta li se dešava sa Bošnjacima Kiseljaka kojih ima 40%?
U koje škole oni idu?
Postoje li škole po bosanskom planu i programu u Kiseljaku?

PS
Zašto je navedeni učenik odabrao tu školu?
Mislim da je omjer djaka koji idu na bosanski plan u SBK 85:15%. Skole po hrvatskom planu se lagano zatvaraju. Kiseljak je i na popisu bio ca 50:50 samo je vjerovatno odredjen broj Kiseljacana prijavljen u KS radi beneficija. Zamisli zivis nedje na kraju Kobiljace i umjesto na Kosevo, moras u Travnik u bolnicu…

Image

Evo, mapa sa portala bh. Hrvatska vecina je samo u Dobreticima za koje niko nikad nije cuo i gdje nema zive duse i u Kresevu koje je realno selo sa pet kuca.
Da,upravo sam i poentirao da se pojedini gradovi srednje Bosne i šire smatraju "hrvatskim" a na popisu je bilo 40% Bošnjaka dok je Hrvata sve manje. Uzeću za primjer i Orašje, interesantno,i tamo je otprilike taj odnos. Tamo se slave praznici kao u Hercegovini (Gospe,kraljevi,tjelovo itd) a u tom mikrokantonu (posavskom) hara HDZ. Biće zanimljivo šta će se desiti za npr.10 godina
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3116 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Truba »

Dominacija nema sta...ono sto srbi nisu zeljeli dozivjeti pa su rekli ocemo svoje njive ne zanima nas
Ali niko sbk nije ni u kakve hrvatske kantone ubrajao
Ne znam kakve verbalnr vratolomijr se ovdje izvode
To sto je skola na hrvatskomnastavnom planu i programu ne znaci da u nju idu 100% hrvati

Hrvti su se u sbk uspjeli obraniti u 2 3 enklave i broj ucenika u skolama nema veze a cinjenicom da hrvati u tim enklavama zive slobodno...naime niko im ne pametuje u vezi sa zastavama blagdanima svadbama
Na kraju krajrva tu su posebna izborna pravila o 60% cini mi se za formiranje vlasti
ljubijankic
Posts: 1381
Joined: 20/11/2011 21:38

#3117 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by ljubijankic »

Seyfo wrote: 14/03/2024 00:24
pritchard wrote: 13/03/2024 20:54
Seyfo wrote: 11/03/2024 13:29 Šta li se dešava sa Bošnjacima Kiseljaka kojih ima 40%?
U koje škole oni idu?
Postoje li škole po bosanskom planu i programu u Kiseljaku?

PS
Zašto je navedeni učenik odabrao tu školu?
Mislim da je omjer djaka koji idu na bosanski plan u SBK 85:15%. Skole po hrvatskom planu se lagano zatvaraju. Kiseljak je i na popisu bio ca 50:50 samo je vjerovatno odredjen broj Kiseljacana prijavljen u KS radi beneficija. Zamisli zivis nedje na kraju Kobiljace i umjesto na Kosevo, moras u Travnik u bolnicu…

Image

Evo, mapa sa portala bh. Hrvatska vecina je samo u Dobreticima za koje niko nikad nije cuo i gdje nema zive duse i u Kresevu koje je realno selo sa pet kuca.
Da,upravo sam i poentirao da se pojedini gradovi srednje Bosne i šire smatraju "hrvatskim" a na popisu je bilo 40% Bošnjaka dok je Hrvata sve manje. Uzeću za primjer i Orašje, interesantno,i tamo je otprilike taj odnos. Tamo se slave praznici kao u Hercegovini (Gospe,kraljevi,tjelovo itd) a u tom mikrokantonu (posavskom) hara HDZ. Biće zanimljivo šta će se desiti za npr.10 godina
Vlada HDZ sa jos jednom strankom, pogodi kojom :bih:
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3118 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Truba »

sumirprimus wrote: 13/03/2024 21:01 Domnacija, totalna
To je i najvaznije u votazi, u gradjanskoj republici :oops:
Bosnjacki sekularisti i bosanci
Gdje su vecina...dominacija nikog nista ne pitaju
Gdje su manjina...ljudi hajmo se dogovoriti BA

S druge strane srbi i hrvati zele svoje entitet i drzave
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#3119 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by PM72 »

Truba wrote: 14/03/2024 08:40
sumirprimus wrote: 13/03/2024 21:01 Domnacija, totalna
To je i najvaznije u votazi, u gradjanskoj republici :oops:
Bosnjacki sekularisti i bosanci
Gdje su vecina...dominacija nikog nista ne pitaju
Gdje su manjina...ljudi hajmo se dogovoriti BA

S druge strane srbi i hrvati zele svoje entitet i drzave
Hadzi truba je u pravu,
Hrvati gdje su većina...dominacija nikog ništa ne pitaju.Ko se pobuni naprave Oluju i detaljno etničko čišćenje.Ako neko ostane onda ga ubiju,selo opljačkaju i spale.
Gdje su manjina...neće dogovor nego daj im više od mogućnosti i potreba.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3120 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Sanjarko »

PM72 wrote: 14/03/2024 09:06
Truba wrote: 14/03/2024 08:40
sumirprimus wrote: 13/03/2024 21:01 Domnacija, totalna
To je i najvaznije u votazi, u gradjanskoj republici :oops:
Bosnjacki sekularisti i bosanci
Gdje su vecina...dominacija nikog nista ne pitaju
Gdje su manjina...ljudi hajmo se dogovoriti BA

S druge strane srbi i hrvati zele svoje entitet i drzave
Hadzi truba je u pravu,
Hrvati gdje su većina...dominacija nikog ništa ne pitaju.Ko se pobuni naprave Oluju i detaljno etničko čišćenje.Ako neko ostane onda ga ubiju,selo opljačkaju i spale.
Gdje su manjina...neće dogovor nego daj im više od mogućnosti i potreba.
:thumbup:
pritchard
Posts: 641
Joined: 24/04/2011 19:02

#3121 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by pritchard »

Malo se pravimo ludi pa zaboravljamo da je ova mapa rezultat HDZovog projekta preseljenja Hrvata SBK u južni dio HNK. :D

Porodica Ištuk iz Sarajeva u Bobanovom selu, obećano sve dobili ništa... I to sve na tuđoj zemlji. Masa ovog naroda je samo produžila u Njemačku.



Jordan1961
Posts: 2056
Joined: 29/07/2022 17:35

#3122 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Jordan1961 »

JoseMujica wrote: 13/03/2024 21:15
sumirprimus wrote: 13/03/2024 21:01 Domnacija, totalna
To je i najvaznije u votazi, u gradjanskoj republici :oops:
u sado-mazo vezi jel bi ti volio da si ovaj sado ili ovaj mazo?
Nista od toga. I za jedno i za drugo je preduslov inteligencija.
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#3123 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by sumirprimus »

:lol: ja sam za sado, dosta je bilo mazo :lol:
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#3124 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by sumirprimus »

Najveća prijetnja BiH je da bošnjački narod svojom mnogobrojnošću bira Hrvatima u četiri navrata člana Predsjedništva. To je najviše iskušenje za budućnost BiH", kazao je Čović.

Dakle ako im ovo smeta najvise sto im to rade? Ko da bi bilo sta drukcije u politici ako imaju clana predsjednistva eto i sad se dogovara sa zk ispred hrvatskog naroda jel :lol:
Post Reply