Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Locked
User avatar
512MB
Posts: 10551
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#26 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by 512MB »

Novak20 wrote: BiH jeste međunarodno priznata i to je okvir u kojem b/h/s/o politike mogu stagnirati, napredovati ili nazadovati jer 50% + nije ono što određuje BiH i neće još dugi niz godina.
Naravno da jeste, il misliš da kad Bošnji bude 80% u BiH da će im ko moći branit da nasele dijelove prema Neumu? A tek onda će priče o trećem entitetu biti zanimljive, jer apetiti rastu sa mogućnostima jebga, a granica je beton.
Ja živim među Bošnjacima i mislim da imam malo bolju sliku "uspjeha" bošnjačke politike od tebe.
Jel hoćeš da nam kažeš da su hrvati u BiH ekonomski suöeriorniji od Bošnji?
Što se tiče hrvatske politike u budućnosti, ona naravno zavisi prije svega od Hrvata ali i od ponašanja drugih.

HNS, a ne HDZ je okvir u kome hrvatska politika treba djelovati u ovim okolnostima, a za početak mora određene stvari riješiti sama sa sobom. Prije svega tu mislim na katarzu u odnosu na rat i poslijeratnu pljačku, izmjene i usklađivanja kantonalnih ustava prema presudama US, podmlađivanje politike i milion drugih stvari kojima se može potvrditi da se radi ono što se priča ili želi.
Prije svega HNS (HDZ) treba realno sagledat situaciju i svoju snagu, to što je u neposrednom sudjestvu BiH sasvim slučajno jedna država pretežno naseljena Hrvatima, u BiH ne igra ama nikakvu ulogu.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#27 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by hizo ramidovic »

Novak20 wrote:
hizo ramidovic wrote:kad im cak i onaj delegat loso, inace tvrda desnica, koji sebe predstavlja kao geostrateg i geopoliticar veli da je uvlacenje u dodikov iliti srpski shupak totalni strateski promasaj onda znas koliko je sati...
danasnji hdz nastavio je tudjmanovim i bobanovim stopama, nema tu velikih promjena, samo se prilagodjavaju vremenskoj dimenziji.
a kako to izgleda kad hdz ima vecinu vidjeh maloprije-narodnim parama, iz budjeta opcine zepce, finansirat ce se privatna coviceva televizija.
kako bi tek bilo da su takva vecina na nivou fbih ili bih
...
Klasični autogol hrvatske politike.
iz kuta prosjecnog hadezeovca ovo nije nikakav autogol vec prava golcina bosnjama
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#28 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Novak20 »

512MB wrote: Naravno da jeste, il misliš da kad Bošnji bude 80% u BiH da će im ko moći branit da nasele dijelove prema Neumu? A tek onda će priče o trećem entitetu biti zanimljive, jer apetiti rastu sa mogućnostima jebga, a granica je beton.
Da Bošnjake kao i sve druge nisu zahvatili negativni demografski trendovi i exodus, rekao bih da si u pravu sa 80%. Neum je samo san, osim u ljetnim mjesecima i u slučaju da se pojavi nekakav šeik.
512MB wrote:Jel hoćeš da nam kažeš da su hrvati u BiH ekonomski suöeriorniji od Bošnji?
Ne, hoću da kažem da su šume dobro devastirane, ekonomski isplativ ugalj pri kraju, unutarnji dug povelik, sela opustošena zbog migracija u grad, plaća mala, školstvo, zdravstvo, pravno i pravda zanemareni. I nije to ekskluzivitet isključivo bošnjačke politike. Dok je stanje ovakvo kakvo jest, nema naprijed.
512MB wrote:Prije svega HNS (HDZ) treba realno sagledat situaciju i svoju snagu, to što je u neposrednom sudjestvu BiH sasvim slučajno jedna država pretežno naseljena Hrvatima, u BiH ne igra ama nikakvu ulogu.
O sagledavanju realne snage je dobro pričati i mislim da je HNS svakako svjestan toga dok okuplja skoro sve hrvatske političke stranke. Susjedna država naseljena pretežito Hrvatima, a koja je u EU i NATO ne igra veliku ulogu ali može pomoći ili odmoći. Kako Hrvatima, tako i Bošnjacima. Ako bošnjačka politika pregazi hrvatsku u BiH, onda se to može vratiti kao bumerang u slučaju sukoba sa Srbima.

Svakako je dobro da se hrvatska politika u BiH što je moguće manje oslanja na Hrvatsku ali bojim se da to u ovom trenutku nije realno.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#29 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Novak20 »

hizo ramidovic wrote:
Novak20 wrote:
Klasični autogol hrvatske politike.
iz kuta prosjecnog hadezeovca ovo nije nikakav autogol vec prava golcina bosnjama
Mislim da prosječni hadezeovac u ovom slučaju nije u pravu. Ponavljam, čisti autogol.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#30 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Novak20 »

Dobro je Erdogan primjetio. Prošlo je 12 mjeseci u navlačenju s/b politike oko VM. Potrošeno vrijeme Hrvatima koji u ovome nisu učestvovali kao ni u trilaterali Srbija, BiH, Turska. Sada je red da netko popusti samo pitanje je tko. Dodik ili Komšić/Džaferović ? 12 mjeseci je sasvim dovoljno da jedan od njih prizna poraz, a ako nastave, tim bolje. Barem nitko neće optuživati hrvatsku politiku za opstrukciju funkcioniranja BiH.

Kako god, kada se S/B dogovore, vrijeme je da i hrvatska politika u BiH sada potroši drugima 12 mjeseci ako hoće da je netko shvatio ozbiljno.

https://avaz.ba/vijesti/bih/521438/erdo ... i-s-poslom
Turski predsjednik Redžep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdogan) kazao je danas nakon trilateralnog sastanka da je on bio izuzetno plodonosan.
- Podržali smo samit, jer je to izuzetno bitno za stabilnost u cijelom regionu. Naredni će biti u maju iduće godine u Sarajevu, a poslije i u Turskoj - kazao je Erdoan.
Kazao je da će izgradnje autoputa između Beograda i Sarajeva i kazao da će to zbiližiti ljude u Srbiji i BiH.

Istovremeno se dotakao i krize u BiH i poručio da je potrebno da se riješe svi problemi.

- Prošlo je 12 mjeseci od izbora u BiH i svi problemi se moraju riješiti, jer bez Vlade, ne može se na efikasan način nastaviti s poslom. Svi planirani poslovi će se preduzeti u narednom periodu, govorimo o autoputevima, poduzimat ćemo korake i oni će dodatno zbližiti BiH i Srbiju - kazao je Erdoan.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#31 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by SaraFina »

Novak20 wrote:Dobro je Erdogan primjetio. Prošlo je 12 mjeseci u navlačenju s/b politike oko VM. Potrošeno vrijeme Hrvatima koji u ovome nisu učestvovali kao ni u trilaterali Srbija, BiH, Turska. Sada je red da netko popusti samo pitanje je tko. Dodik ili Komšić/Džaferović ? 12 mjeseci je sasvim dovoljno da jedan od njih prizna poraz, a ako nastave, tim bolje. Barem nitko neće optuživati hrvatsku politiku za opstrukciju funkcioniranja BiH.

Kako god, kada se S/B dogovore, vrijeme je da i hrvatska politika u BiH sada potroši drugima 12 mjeseci ako hoće da je netko shvatio ozbiljno.

https://avaz.ba/vijesti/bih/521438/erdo ... i-s-poslom
Turski predsjednik Redžep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdogan) kazao je danas nakon trilateralnog sastanka da je on bio izuzetno plodonosan.
- Podržali smo samit, jer je to izuzetno bitno za stabilnost u cijelom regionu. Naredni će biti u maju iduće godine u Sarajevu, a poslije i u Turskoj - kazao je Erdoan.
Kazao je da će izgradnje autoputa između Beograda i Sarajeva i kazao da će to zbiližiti ljude u Srbiji i BiH.

Istovremeno se dotakao i krize u BiH i poručio da je potrebno da se riješe svi problemi.

- Prošlo je 12 mjeseci od izbora u BiH i svi problemi se moraju riješiti, jer bez Vlade, ne može se na efikasan način nastaviti s poslom. Svi planirani poslovi će se preduzeti u narednom periodu, govorimo o autoputevima, poduzimat ćemo korake i oni će dodatno zbližiti BiH i Srbiju - kazao je Erdoan.
LOL dobar Erdogan sad?
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#32 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Novak20 »

Tko nas bre zavadi ? :lol:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#33 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by SaraFina »

Novak20 wrote:Tko nas bre zavadi ? :lol:

Fakat novem :?
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#34 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Novak20 »

SaraFina wrote:
Novak20 wrote:Tko nas bre zavadi ? :lol:

Fakat novem :?

Kojim novcem ? Kreditom ?

Autocesta se gradi do Bijeljine što odgovara Srbiji u povezivanju sa RS. Dio kroz BiH neće prije koridora Vc.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#35 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by SaraFina »

Novak20 wrote:
SaraFina wrote:
Novak20 wrote:Tko nas bre zavadi ? :lol:

Fakat novem :?

Kojim novcem ? Kreditom ?

Autocesta se gradi do Bijeljine što odgovara Srbiji u povezivanju sa RS. Dio kroz BiH neće prije koridora Vc.

Pa to je u interesu HDZ-a i tvom valjda. Jeste partneri sa Dodikom i dragim Acom ili niJeste?
Je li vam Aco dolazi na sajam gospodarstva u Mostar? Dabome! Doduše bio je i u DGG. Nepozvan :D
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#36 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Novak20 »

SaraFina wrote:

Pa to je u interesu HDZ-a i tvom valjda. Jeste partneri sa Dodikom i dragim Acom ili niJeste?
Je li vam Aco dolazi na sajam gospodarstva u Mostar? Dabome! Doduše bio je i u DGG. Nepozvan :D
Što ti je DGG ?

Dolazio je nepozvan Aco iznad Sarajeva i u Srebrenicu.

A sada održava trilaterale sa dva bošnjačka člana Predsjedništva u ozračju dobrih rusko - turskih odnosa.
User avatar
Point.
Posts: 27752
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#37 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Point. »

Novak20 wrote:
SaraFina wrote:

Pa to je u interesu HDZ-a i tvom valjda. Jeste partneri sa Dodikom i dragim Acom ili niJeste?
Je li vam Aco dolazi na sajam gospodarstva u Mostar? Dabome! Doduše bio je i u DGG. Nepozvan :D
Što ti je DGG ?

Dolazio je nepozvan Aco iznad Sarajeva i u Srebrenicu.

A sada održava trilaterale sa dva bošnjačka člana Predsjedništva u ozračju dobrih rusko - turskih odnosa.
Opet prodaješ patetiku. Samo u zadrtim, kockastim HDZ glavama Željko može biti Bošnjak, tj nelegitiman. Tu priču možeš prodavati istomišljenicima uz gange ali suha činjenica koju ćete morati progutati i prihvatiti ukoliko se ne želite i dalje blamirati i ponašati kao mala djeca je da je Željko Komšić, Hrvat, izabran legalno i po Ustavu. I dalje se želiš ponašati kao kvisling i ne poštivati izbornu volju građana i Ustav i izborni zakon države?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#38 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by SaraFina »

Novak20 wrote:
SaraFina wrote:

Pa to je u interesu HDZ-a i tvom valjda. Jeste partneri sa Dodikom i dragim Acom ili niJeste?
Je li vam Aco dolazi na sajam gospodarstva u Mostar? Dabome! Doduše bio je i u DGG. Nepozvan :D
Što ti je DGG ?

Dolazio je nepozvan Aco iznad Sarajeva i u Srebrenicu.

A sada održava trilaterale sa dva bošnjačka člana Predsjedništva u ozračju dobrih rusko - turskih odnosa.

Drvar, Grahovo, Glamoč :D

Šta glumiš da ne znaš skraćenicu i to često upotrebljavanu? Da me uvjeriš da griješim u vezi tvog forumskog ID? :D
Onaj link koji si postao da bi me pokušao "uniziti i raskrinkati" ( a ja pišem pod istim ovim nickom i na HR forumu) mogao si dobiti samo iz zvjerinjaka HB ili si (što je mnogo vjerovatnije) član tamo. S poznatim nickom. :D Zato ne glumataj. Mojne da ti ja potpise vadim i one teme gdje bošnjački narod nazivaš ustašama i računaš procentualno koliko nas bilo u partizanima. Si? :D

I ovdje ti se omaklo par puta.... kao onda kad si rekao da u sukobu Bošnjaka i Srba, HR treba zatvoriti granice za izbjeglice "da muha ne preleti".... Zato budi pametan. Savjetujem ti radi dobrih starih vremena novemčiću :D

I nastavi cmizdriti za Srbima skupa sa Čho.... Izgleda da vam koalcija s Dodikom ne fercera :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#39 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by SaraFina »

Point. wrote:
Novak20 wrote:
SaraFina wrote:

Pa to je u interesu HDZ-a i tvom valjda. Jeste partneri sa Dodikom i dragim Acom ili niJeste?
Je li vam Aco dolazi na sajam gospodarstva u Mostar? Dabome! Doduše bio je i u DGG. Nepozvan :D
Što ti je DGG ?

Dolazio je nepozvan Aco iznad Sarajeva i u Srebrenicu.

A sada održava trilaterale sa dva bošnjačka člana Predsjedništva u ozračju dobrih rusko - turskih odnosa.
Opet prodaješ patetiku. Samo u zadrtim, kockastim HDZ glavama Željko može biti Bošnjak, tj nelegitiman. Tu priču možeš prodavati istomišljenicima uz gange ali suha činjenica koju ćete morati progutati i prihvatiti ukoliko se ne želite i dalje blamirati i ponašati kao mala djeca je da je Željko Komšić, Hrvat, izabran legalno i po Ustavu. I dalje se želiš ponašati kao kvisling i ne poštivati izbornu volju građana i Ustav i izborni zakon države?


Pišeš s likom koji ima ovo u potpisu u opskurnom zvjerinjaku.
Luka Mišetić, odvjetnik: Moramo biti precizni. ICTY nije "presudio da je HZHB UZP." 
I napisao je mnogo trakata pored ovoga:




To su tvrdili svi muslimanski povjesničari. Povjerovati ćemo im, bar koji put.
52% muslimani činili ustaše u BiH. Ostao sam šokiran!
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#40 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by horkesh »

Novak voli izvlačiti historiju koja mu odgovara. Vidio sam ga kako tretira vrijeme bosanskog kraljevstva, tursku okupaciju, Drugi svjetski rat (njemu naročito draga tema).

Samo ne voli kad neko spomene protekli rat. To, ipak, moramo ostaviti iza sebe kako bismo se okrenuli budućnosti :roll:
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#41 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Novak20 »

SaraFina wrote:
Drvar, Grahovo, Glamoč :D

Šta glumiš da ne znaš skraćenicu i to često upotrebljavanu? Da me uvjeriš da griješim u vezi tvog forumskog ID? :D
Onaj link koji si postao da bi me pokušao "uniziti i raskrinkati" ( a ja pišem pod istim ovim nickom i na HR forumu) mogao si dobiti samo iz zvjerinjaka HB ili si (što je mnogo vjerovatnije) član tamo. S poznatim nickom. :D Zato ne glumataj. Mojne da ti ja potpise vadim i one teme gdje bošnjački narod nazivaš ustašama i računaš procentualno koliko nas bilo u partizanima. Si? :D

I ovdje ti se omaklo par puta.... kao onda kad si rekao da u sukobu Bošnjaka i Srba, HR treba zatvoriti granice za izbjeglice "da muha ne preleti".... Zato budi pametan. Savjetujem ti radi dobrih starih vremena novemčiću :D

I nastavi cmizdriti za Srbima skupa sa Čho.... Izgleda da vam koalcija s Dodikom ne fercera :D
:-)

Čuj novem, novemčić ???

Ja sam mislio da si ti nekakva tehnički potkovana aidovka koja bi mogla potvrditi da veze nemam sa forumima poput HRHB, HB, Krstarica.

Ovako vidim da si obična forumska mahaluša. :lol:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#42 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by SaraFina »

Novak20 wrote:
SaraFina wrote:
Drvar, Grahovo, Glamoč :D

Šta glumiš da ne znaš skraćenicu i to često upotrebljavanu? Da me uvjeriš da griješim u vezi tvog forumskog ID? :D
Onaj link koji si postao da bi me pokušao "uniziti i raskrinkati" ( a ja pišem pod istim ovim nickom i na HR forumu) mogao si dobiti samo iz zvjerinjaka HB ili si (što je mnogo vjerovatnije) član tamo. S poznatim nickom. :D Zato ne glumataj. Mojne da ti ja potpise vadim i one teme gdje bošnjački narod nazivaš ustašama i računaš procentualno koliko nas bilo u partizanima. Si? :D

I ovdje ti se omaklo par puta.... kao onda kad si rekao da u sukobu Bošnjaka i Srba, HR treba zatvoriti granice za izbjeglice "da muha ne preleti".... Zato budi pametan. Savjetujem ti radi dobrih starih vremena novemčiću :D

I nastavi cmizdriti za Srbima skupa sa Čho.... Izgleda da vam koalcija s Dodikom ne fercera :D
:-)

Čuj novem, novemčić ???

Ja sam mislio da si ti nekakva tehnički potkovana aidovka koja bi mogla potvrditi da veze nemam sa forumima poput HRHB, HB, Krstarica.

Ovako vidim da si obična forumska mahaluša. :lol:

To što mi je duže trebalo da te prokužim, odajem ti priznanje za licemjerje i pretvaranje! Šampion si :D definitivno. Sumnjala jesam, (zbog favoriziranja NOB-a) ali si mi bio nekad kul. Pa sam svjesno to potiskivala :D

Uglavnom, ti si jedan od najdužih koji me svojim prisustvom ovdje i licemjerjem uspio zavarati :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#43 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by SaraFina »

Lujanovićka o autogolovima :D


Lijepo se može isčitati očaj. Zarobljeni između srpskog separatizma zamisli....

Prije pola godine ovako nešto pročitati u vezi Srba od Čovićevih fašističkih glasila i novinarčića tipa ove spodobe bilo je nemoguće :D


Zarobljeni između srpskog separatizma i bošnjačkog unitarizma, budućnost Hrvata u BiH je iz dana u dan sve neizvjesnija; jedino izvjesno je to da sve upućuje da će uskoro postati zanemariva politička, ali i demografska zajednica. Propast Aluminija, neriješena strateška ustavno-pravna pitanja, iseljavanje, ali i loša startna pozicija, intervencionizam međunarodne zajednice, planirano uništavanje poluga gospodarske moći, samo su dijelovi iz dramatične povijesti, bh. Hrvata, naroda konstitutivnog u BiH, jedino na papiru. Dnevnik.ba donosi kronologiju, svojevrsne, političke sudbine Hrvata u BiH, od 1991. do danas...
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#44 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Novak20 »

horkesh wrote:Novak voli izvlačiti historiju koja mu odgovara. Vidio sam ga kako tretira vrijeme bosanskog kraljevstva, tursku okupaciju, Drugi svjetski rat (njemu naročito draga tema).

Samo ne voli kad neko spomene protekli rat. To, ipak, moramo ostaviti iza sebe kako bismo se okrenuli budućnosti :roll:

Pa sad... Rekoh da me mrzi pisati o historiji/povijesti. Niti što u njoj mogu promijeniti, a ni pohvatati sve činjenice da bih bio 100% u pravu. Najgore ju je tumačiti u političke svrhe pa se često pokajem što ulazim u te priče u kojima drugi znaju valjati veće gluposti od mene. A ponekad, nije ni meni mane. :)

Generalno, trebali bi se okrenuti realnosti i budućnosti ako želimo dobro sebi i svojoj djeci, a historiju treba ostaviti historičarima. Mada ni oni često nisu objektivni i dobronamjerni.

Historija je tu da žulja kao kamenčić u cipeli. Može se oprezno hodati s njim ali vremenom se mora izvaditi ili će poderati čarapu, cipelu i nogu.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#45 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Novak20 »

Nedavno je Božo Ljubić poslao pismo ispred HNS Glavnom tajniku UN-a, Guterresu. Pismo je toliko zakomplicirao da ni meni nije jasno što hoće, pa ne vidim kako će biti jasno onome tko vjerojatno nema pojma što se ovdje dešava i tko ovakvo pismo "preleti" u 5 sec. :D Iz tog razloga ne mogu izdvojiti nešto što bi bilo vrijedno pomena.

Ljubića bi, za dobro bh Hrvata trebalo poslati u političku mirovinu što prije i ne dozvoliti mu kandidaturu za Hrvatski sabor ili funkciju u HNS. Očito nije svjestan koliko je spor, star i nesposoban (osim za vlastiti džep) jer da jeste, sam bi otvorio put nekome mlađem i pametnijem.

https://hms.ba/hns-pisao-gl-tajniku-un- ... va-hrvata/
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#46 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by horkesh »

Novak20 wrote:
horkesh wrote:Novak voli izvlačiti historiju koja mu odgovara. Vidio sam ga kako tretira vrijeme bosanskog kraljevstva, tursku okupaciju, Drugi svjetski rat (njemu naročito draga tema).

Samo ne voli kad neko spomene protekli rat. To, ipak, moramo ostaviti iza sebe kako bismo se okrenuli budućnosti :roll:

Pa sad... Rekoh da me mrzi pisati o historiji/povijesti. Niti što u njoj mogu promijeniti, a ni pohvatati sve činjenice da bih bio 100% u pravu. Najgore ju je tumačiti u političke svrhe pa se često pokajem što ulazim u te priče u kojima drugi znaju valjati veće gluposti od mene. A ponekad, nije ni meni mane. :)

Generalno, trebali bi se okrenuti realnosti i budućnosti ako želimo dobro sebi i svojoj djeci, a historiju treba ostaviti historičarima. Mada ni oni često nisu objektivni i dobronamjerni.

Historija je tu da žulja kao kamenčić u cipeli. Može se oprezno hodati s njim ali vremenom se mora izvaditi ili će poderati čarapu, cipelu i nogu.
:thumbup:
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#47 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Novak20 »

Jedino po džepu, nema drugog lijeka.

Samo je li trebalo čekati 24 godine i HRS da se netko od bh Hrvata dosjeti kako odgovoriti svakodnevnoj huškačkoj i antihrvatskoj politici sa FTV ? Trebalo bi malo i ovaj RAK prodrmati.

https://www.dnevnik.ba/vijesti/rak-kazn ... ata-i-srba
Nakon odgledane emisije, kod gledatelja koji ima površne informacije o povijesti i odnosima u BiH stvorio se dojam kako su Srbi separatistička krvoločna stvorenja, a Hrvati izdajnici koji ne prežu od protjerivanja i ubijanja svog naroda samo da ostvare svoje političke vizije o entitetu.
Budući da je iznošenje tvrdnji i arbitrarnih stavova pod činjenice kršenje ne samo Kodeksa za medije, nego i cijelog niza Zakona, dana 19.01.2019. smo na adresu RAK-a uputili argumentirani prigovor.
RAK kao regulatorno tijelo je bilo obvezno u zakonskom roku ne samo očitovati se po našoj prijavi, nego i objaviti ishod postupka kojeg su pokrenuli po ovoj prijavi.
Budući da nismo dobili apsolutno ikakvu povratnu informaciju, a emisija „Mreža“ se vratila na tv ekrane, te budući da je FTV kroz cijeli svoj informativni program nastavilo svakodnevno širiti pristranu političku propagandu, dana 27.09.2019. ponovno smo poslali upit RAK-u.
Kako nas je RAK i tada ignorirao, dana 25.09.2019. pišemo dopis Ministarstvu komunikacija i prometa, da kao nadležno tijelo kontaktira RAK i priupita gdje je zapela naša prijava. Za razliku od RAK-a, ministarstvo djeluje promptno. Gle slučaja, nakon reakcije ministarstva prometa dobivamo rješenje po našoj prijavu u kojem stoji kako je FTV kažnjena sa 6000 KM.

Naime, analizom je utvrđeno kako je FTV emitirala „jednostrane i neizbalansirane priloge“, čime je došlo do kršenja „načela pravičnosti i nepristranosti“.

Nakon silnih peripetija, 9 mjeseci inzistiranja, pisanja dopisa i poziva, napokon smo dobili dokaz o onome što tvrdimo godinama, a to je da je Federalna televizija u biti politički medij, platforma za promociju pseudo građanske, a u biti bošnjačke politike.

Urednici i novinari FTV-a, ukoliko žele objektivno i profesionalno raditi svoj posao, onda svoje tvrdnje moraju potkrijepiti dokazima, a ne arbitrarne stavove nuditi pod činjenicama.

Prema tome, večeras kada ponovno na ekranima FTV-a bude emisija „Mreža“, znajte kako se radi o propagandnom, a ne informativnom programu. Dakle, EPP, i to Bakirov.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#48 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Hafis »

FTV? Izanđalo medijsko oružje bošnjačke politike i rasadnik otvorenog šovinizma, veoma pogodno za uspješno ispiranje mozga publici s osam razreda OŠ i likovima koji koriste viljušku uštekanu u TV kao antenu. Najjadnije je što je dio ''javnog servisa'' i što bi opravdan zahtjev za njihovim gašenjem ili potpunom reorganizacijom uređivačke politike bio dočekan kao fašizam, napad na Bosnu, islamofobičnost i separatizam s prizvukom UZP-ejstva i četništva.
Srećom, zahvaljujući internetu, migraciji, ali prvenstveno biologiji, broj korisnika usluga ovog ''medijskog servisa'' u stalnom je padu.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#49 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Novak20 »

Hafis wrote:FTV? Izanđalo medijsko oružje bošnjačke politike i rasadnik otvorenog šovinizma, veoma pogodno za uspješno ispiranje mozga publici s osam razreda OŠ i likovima koji koriste viljušku uštekanu u TV kao antenu. Najjadnije je što je dio ''javnog servisa'' i što bi opravdan zahtjev za njihovim gašenjem ili potpunom reorganizacijom uređivačke politike bio dočekan kao fašizam, napad na Bosnu, islamofobičnost i separatizam s prizvukom UZP-ejstva i četništva.
Srećom, zahvaljujući internetu, migraciji, ali prvenstveno biologiji, broj korisnika usluga ovog ''medijskog servisa'' u stalnom je padu.
Na stranu FTV koja mi se davno ogadila zbog blijede slike, predhistorijskih filmova i emisija te prepoznatljive sheme reda kmečanja i reda zakletvi u državu koja glede i unatoč svemu rapidno propada ali zašto nije HDZ reagirao na spornu "Mrežu" u kojoj je svaka druga, treća riječ bila Čović nego HRS ?

Tko su uopće ovi iz HRS i vrijede li što ?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#50 Re: Politika bh Hrvata, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Maraschino »

Srca moja nevina.
Locked