Politicko-religijska ideologija krvi i tla

Post Reply
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#2

Post by Qwert »

Nista ja ovo ne vidim. :-)
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#3

Post by manijak1 »

Potpuno su mi nepoznati svi navedeni termini osim netolernacije ali link ide na co.yu ------ ja to ne mogu :D :D klickati :D :D
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#4

Post by Qwert »

Zar je to bitno? :roll: Stvarno ste, kako da kazem, sovinisticki nastrojeni. :D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#5

Post by manijak1 »

U ovom slučaju je to najbitnije :D jer sama pomisao na jedan dio izlaganja prevrće sve u meni i oko mene
A to je
pogotovo nedistanciranje od ratnih ciljeva ...........čuj zaraćenih strana :D :D pa autor koji ispituje tezu o vjerskom karakteru ratova :oops:
Eto :oops: :D ako imaš još šta onda i ti propitaj :D ali ipak pokušaj dokazati žrtvi da je jača od lovca :D
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#6

Post by Qwert »

Pa i nije tolko crno :oops:
Obnovu Ferhadije srpski narod bi doživeo kao najcrnje poniženje, a to bi povredilo stare rane i izazvalo dalekosežne posledice;, izjavio je Đorđe Umičević, gradonačelnik Banjaluke, a objavio dnevni list Danas (14. 04. 1998).

Rasno-biološko tumačenje ovog poniženja (i nužnosti njegovog promptnog anuliranja) kompetentno je ponudila (socio)biolog dr Biljana Plavšić u intervjuu novosadskom magazinu Stav: Srbi u Bosni su etnički-rasno superiorniji ne samo od Muslimana nego i od Srba u Srbiji. Tajnu te superiornosti otkriva logika svojevrsnog socijaldarvinizma: Srbi u Bosni su, naročito u graničnim područjima, razvili i izoštrili sposobnost da osete opasnost po naciju [sic!] i da razviju mehanizam zaštite. Taj mehanizam odbrane se ne stvara brzo; za to su potrebne decenije, vekovi. Ja sam biolog pa znam: najbolju moć adaptacije i opstanka imaju one vrste koje žive kraj drugih vrsta i koje su njima ugrožene«. Autentični skladno adaptirani biotop odlikuje se specifičnim rasnim karakteristikama Dinaraca i »višim krvnim indeksom, što su dokazale neke sociodarvinističke preteče banjalučke socio-biologistkinje još pola veka unazad.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#7

Post by manijak1 »

:oops: Slažem se nije ima i bijelih ispada :D
Mitska veličina« Radovana Karadžića dobila je zaštitu i u dvema deklaracijama (izrazite manjine) srpskih »patriotskih« intelektualaca (koji se, doduše, nisu libili da pars proglašavaju za toto), upućenih 1996. i 1997. godine Haškom tribunalu, sa »autoritativnim« zahtevom da se obustavi postupak pred tim sudom protiv gorepomenute mitske veličine. Kvintesenciju misaonog sklopa »deklarista« predstavlja nadahnuta filipika Branka Pleše, izgovorena u Matici srpskoj pred objavu druge deklaracije. Na delu je, reče on, »zlikovačka ostrašćenost [...] koja traži glavu narodnog vođe srpskog naroda u Republici Srpskoj [...] čija je sudbina danas sudbina čitavog srpskog naroda«. »Dr Karadžić«, reče Pleša dalje, »ne može da odgovara zbog zločina u revanšizmu, u prekoračivanju odbrane u ovom teritorijalnom razgraničenju nacija, vera i kultura« (Naša Borba, 20. 11. 1997).

Deklaraciju je inače potpisalo šezdeset srpskih intelektualaca (od toga 15 akademika SANU, 22 profesora univerziteta, 10 doktora nauka i istaknutih umetnika, naučnika i javnih radnika), a uz svoj potpis blagoslovio ju je i Patrijarh srpski gospodin Pavle. Potpisnici kao da su svojim činom želeli da potvrde mišljenje koje je davno izrekao znameniti Arčibald Rajs: »Svojom inteligencijom i prirodnim bogatstvom tla morali biste imati jednu od glavnih uloga u Evropi. Vaše mane, pogotovo mane onih koje nazivate svojom ‘inteligencijom’, sprečavaju vas da to i postignete«.
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#8

Post by Qwert »

Samo da nas ne optuze za vadjenje iz konteksta. :roll:
Šta je rešenje? Ko ga zna bolje nego socio-biolog, B. Plavšić: Najviše bih volela da Istočnu Bosnu očistimo od Muslimana. Kad kažem očistimo, nemojte da me neko uhvati za riječ, pa da misli da govorim o etničkom čišćenju. (A o kojem je reč: hemijskom, purgativnom?) Pripadnici međunarodne zajednice su nam jednu sasvim prirodnu pojavu podmetnuli pod taj naziv i okvalifikovali kao ratni zločin. [...] Ali, da ja budem mirna, moram im dati nešto, da imaju gdje da organizuju život, da ne bi mene cijelo vrijeme uznemiravali. Čime bi Plavšićeva bila najviše uznemirena? Pa, naravno, rizikom etnički mešovitih brakova između Srba i Muslimana, jer se time multiplikuje opasnost širenja kvarnog gena.
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#9

Post by digger »

Qwert wrote: ...dr Biljana Plavšić u intervjuu novosadskom magazinu Stav: Srbi u Bosni su etnički-rasno superiorniji ne samo od Muslimana nego i od Srba u Srbiji.
Ma odavno sam ja primjetio da sam superiorniji od Fair Life, Toozle, Vodenjaka, Danas i nekih drugih (izuzev Gavre, naravno), ali do ovog momenta nisam imao solidne dokaze... :-)
Toozla
Posts: 3220
Joined: 07/12/2004 02:12
Location: Sarajevo_USA

#10

Post by Toozla »

...ako Dr. Bilja tako kaze....onda.... :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#11

Post by Fair Life »

digger wrote:
Qwert wrote: ...dr Biljana Plavšić u intervjuu novosadskom magazinu Stav: Srbi u Bosni su etnički-rasno superiorniji ne samo od Muslimana nego i od Srba u Srbiji.
Ma odavno sam ja primjetio da sam superiorniji od Fair Life, Toozle, Vodenjaka, Danas i nekih drugih (izuzev Gavre, naravno), ali do ovog momenta nisam imao solidne dokaze... :-)
Ti ces nama biti Sheriff.

Na posao... hapsi ovog sto se raskokodakao.

Image
SD-6
Posts: 750
Joined: 20/08/2004 01:20

#12

Post by SD-6 »

about tema:

Go Detroit :bih: ...jok kosarka :oops: hokej :-D ...za 50KM-ova u padze,lezeci zaradjenih 8-) ...taman sam se istrosio za bajram ovo je neka nagrada za post....tako to tumacim :oops: :oops:

finis je( 1:4)...valjda je ovo gotovo :shock:

yuhhhhhu,slavlje je vec pocelo
da pamtis
Posts: 1514
Joined: 16/07/2005 14:10

#14

Post by da pamtis »

Vidi li se sad jasnije?
fakat sta ste uradili :D glava me boli i suze mi oci :oops: od ove zute boje.......
»Ne crta Vuk Drašković ili neko drugi zapadne granice Srbije. To je učinio Ante Pavelić. Svuda tamo gde je sa hrvatskog noža tekla srpska krv, tamo gde su nam najveći logori i grobovi tamo su nam međe.«...»Istočne granice Srbije obeležene su svetinjama koje nikad ne smeju postati jame, a zapadne su utvrđene jamama koje moraju postati svetinje.«
BiH treba da povuče tužbu protiv SCG
Vuk Drašković, šef diplomatije državne zajednice Srbije i Crne Gore


http://www.nezavisne.com/dnevne/region/ ... 005-01.php
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#16

Post by Fair Life »

Image
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#17

Post by Qwert »

:D :-) :lol: :lol: :-)
Post Reply