Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Peruzzi
Posts: 95
Joined: 26/10/2021 12:21

#26726 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Peruzzi »

Nisam pratio nista oko politicke situacije u bih zadnjih mjeseci, ali slucajno naletih na komentare nekih ljudi na internetu da bi mogao ipak izbiti rat u BiH?
Kolika je mogucnost po vama da se tako nesto desi? Ipak vi kako vidim vise i bolje poznajete situaciju od mene?

Rezolucija je ustvari potvrda da Srebrenica pripada Republici Srpskoj ili da se Republika Srpska oficijalno otcjepljuje od BiH i postaje samostalna drzava?
Ne kontam qrca majke mi, ako moze neko pojasanjene.
User avatar
Athlon64
Posts: 2821
Joined: 24/11/2022 17:51

#26727 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Athlon64 »

Tanke, nikakve.
User avatar
No Mind
Posts: 265
Joined: 12/08/2023 13:34

#26728 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by No Mind »

U ovom momentu nema razloga siriti defetizam i biti pesimistican oko rezolucije, ne cini se ni du su u anticivilizaciji preko Drine ili u GTPC nesto euforicni. Ne mozemo znati sta je tacno pozadi ali ko god siri defetizam u ovom momentu je prosto zlonamjeran, pa koji kod da ima razlog i iz kojeg god da je tabora.
Last edited by No Mind on 25/04/2024 23:23, edited 1 time in total.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5365
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#26729 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Slo Burner »

Peruzzi wrote: 25/04/2024 23:12 Nisam pratio nista oko politicke situacije u bih zadnjih mjeseci, ali slucajno naletih na komentare nekih ljudi na internetu da bi mogao ipak izbiti rat u BiH?
Kolika je mogucnost po vama da se tako nesto desi? Ipak vi kako vidim vise i bolje poznajete situaciju od mene?

Rezolucija je ustvari potvrda da Srebrenica pripada Republici Srpskoj ili da se Republika Srpska oficijalno otcjepljuje od BiH i postaje samostalna drzava?
Ne kontam qrca majke mi, ako moze neko pojasanjene.
Nada nikad ne umire 😁
User avatar
Login77777
Posts: 8769
Joined: 18/05/2021 09:11

#26730 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Login77777 »

DaysleepeR wrote: 25/04/2024 16:26
:lol:
Podsjeti me na Hakiza kada je svakodnevno napadao Vladu KS. Kad je izvalio nakon sastanka u konjickom klubu u Tarcinu „zasto se Vlada KS sastaje u drugom kantonu misleci na Konjic. :lol:
Last edited by Login77777 on 25/04/2024 23:25, edited 1 time in total.
statixx
Posts: 8807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#26731 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by statixx »

Veli Guardijan da je u St. Petrsburgu bio pocasni gost i odrzao pocasni govor dok ga u Briselu ignorisu i odbijaju sastanke jer, kako kazu, mogu imati probleme. Dodao je da mu je jedan od najvisih celnika Evropske komisije (Varhely?) kazao da je on sve u pravu, ali da je atmosfera takva da ne moze ocekivati bilo kakvu podrsku. Guardijan zakljucuje da trebaju izdrzati ovaj turbulentni period i cekati bolje dane, odnosno bolju atmosferu.
mistek
Posts: 3398
Joined: 23/05/2010 15:16

#26732 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by mistek »

Peruzzi wrote: 25/04/2024 23:12 Nisam pratio nista oko politicke situacije u bih zadnjih mjeseci, ali slucajno naletih na komentare nekih ljudi na internetu da bi mogao ipak izbiti rat u BiH?
Kolika je mogucnost po vama da se tako nesto desi? Ipak vi kako vidim vise i bolje poznajete situaciju od mene?

Rezolucija je ustvari potvrda da Srebrenica pripada Republici Srpskoj ili da se Republika Srpska oficijalno otcjepljuje od BiH i postaje samostalna drzava?
Ne kontam qrca majke mi, ako moze neko pojasanjene.
Nikakva. Osim širenja defetizma na silu i želje nekih da do toga dođe, kako bi imali neku vijest, šanse za to su kao za rat i u bilo kojoj drugoj državi.

Nit RS smije poduzeti nešto što već nisu. Nekakvi izlasci iz institucija, blokade i ostalo, ništa što nismo navikli. Da li će biti uvreda i pojedinačnih incidenata na povratnicima? To je njihov nivo, svakako. Ništa više od toga. Štaviše, da pričamo hipotetički i da zamislimo situaciju da se RS otcijepi (što je potpuna budalaština, jer nemaju pojma kako bi to, nit imaju uvezan teritorij, nit išta, ali pretpostavimo da jedan dan osvanu i kažu eto hoćemo), šta će se desiti? Apsolutno ništa. Opet čarkanje, prepucavanje, oni kao hoće, mi kao tvrdimo da to ne može. Ustvari, oni samo igraju igru i znaju da nema ništa od toga. I da ima, rata neće biti. Ne postoji ta sila koja bi ovdje okupila neke ljude da idu nešto ratovati po RS. Htjeli mi ili ne priznati to, ja ne znam nikoga ko bi sutra otišao da nešto tamo kao osvaja (da brani, a da ne kažem napada). Sve se da diskutovati, ispravno ili ne, ali osim političkog prepucavanja, ništa više od toga nema. Ljudi su previše osjetljivi zbog događaja 90ih ali sada je situacija drugačija u svakom smislu. A, mi smo takav narod.

U krajnjoj liniji, ljudi dragi, pogledajte međunarodne zvaničnike. Pa sjetite se bilo kojeg rata u posljednjih 10 godina. Kada dođe do toga, vidite kako strani zvaničnici napuštaju BiH, kako se ambasadori sele, kako je i slijepcu jasno da do toga dolazi. Ovdje stranci ni ne pomišljaju na to. I američki i britanski ambasador će za prvi maj da roštiljaju i jebu šta :D
User avatar
vee-jay
Posts: 8767
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#26733 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by vee-jay »

Login77777 wrote: 25/04/2024 22:49 A sve ce Bajdenu zabraniti ulazak na teritoriju manjeg entiteta… :mrgreen:

:thumbup:
upitan
Posts: 144
Joined: 03/02/2012 02:39

#26734 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by upitan »

kera1231 wrote: 25/04/2024 18:38
Nisam puno vjerovao dok nije ovo potvrdjeno.
Medjutim,ono sto se meni ne svidja jeste cinjenica da Dodik ponavlja jedno te isto(kada ga pritisnu) i onda stranci vecinom odluce popustiti.
I opet kada ga pritisnu,on ce opet isto i tako u krug.
Naravno da nikome sukob nije rjesenje ali mirno ocjepljenje nije moguce.
Drzava sa ovim zakonima,sa ocjepljenjem tkz.rs ne bi mogla funkcionisati i mislim da je to uvod u rat.
Nisam zagovornik rata,niti nekog strasim al tako vidim stvari i nije njima cilj ocjepljenje nego spajanje sa Srbijom.
Mislim da bi ova drzava dobila jedno krilo pluca(ovako su oba crna) bez njega u vlasti,iako i ostatak tkz.rs suti.
Ili se boje,il se slazu sa njim.
Last edited by upitan on 25/04/2024 23:48, edited 1 time in total.
User avatar
No Mind
Posts: 265
Joined: 12/08/2023 13:34

#26735 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by No Mind »

Ja ja... To je zbog akcija jedne osobe, nekog tamo agenta a ni slučajno zbog politike UK prema maloruskom vodstvu GTPCa. Ali dobro ako im je tako lakse prihvatiti da su u gabuli, bez koristenja zle rijeci sankcije. Kako je Milorad nedavno rekao, parafraziram: to samo zlonamjerni ljudi sad spominju a prave patriote sute o tome :D
User avatar
R2 D2
Posts: 9
Joined: 25/01/2014 23:23

#26736 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by R2 D2 »

Peruzzi wrote: 25/04/2024 23:12 Rezolucija je ustvari potvrda da Srebrenica pripada Republici Srpskoj ili da se Republika Srpska oficijalno otcjepljuje od BiH i postaje samostalna drzava?
Ne kontam qrca majke mi, ako moze neko pojasanjene.
Pravilno se piše u stvari
Kako se piše: u stvari ili ustvari
MMM1977
Posts: 4637
Joined: 15/07/2009 12:56

#26737 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by MMM1977 »

R2 D2 wrote: 25/04/2024 23:51
Peruzzi wrote: 25/04/2024 23:12 Rezolucija je ustvari potvrda da Srebrenica pripada Republici Srpskoj ili da se Republika Srpska oficijalno otcjepljuje od BiH i postaje samostalna drzava?
Ne kontam qrca majke mi, ako moze neko pojasanjene.
Pravilno se piše u stvari
Kako se piše: u stvari ili ustvari
Ne tačno. To je Srbski pravo pis, kodnas se piše ustvari. U stvari možeš pisa ti kakogod želiš
User avatar
R2 D2
Posts: 9
Joined: 25/01/2014 23:23

#26738 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by R2 D2 »

MMM1977 wrote: 25/04/2024 23:54
R2 D2 wrote: 25/04/2024 23:51
Peruzzi wrote: 25/04/2024 23:12 Rezolucija je ustvari potvrda da Srebrenica pripada Republici Srpskoj ili da se Republika Srpska oficijalno otcjepljuje od BiH i postaje samostalna drzava?
Ne kontam qrca majke mi, ako moze neko pojasanjene.
Pravilno se piše u stvari
Kako se piše: u stvari ili ustvari
Ne tačno. To je Srbski pravo pis, kodnas se piše ustvari. U stvari možeš pisa ti kakogod želiš
bitno je da se razumijemo
mistek
Posts: 3398
Joined: 23/05/2010 15:16

#26739 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by mistek »

Ljudi su prestrašeni 1992. Godine 1992. smo napadnuti, agresija, direktno. Da se sada RS otcijepi, da se desi bilo šta, postoji otprilike 600 ljudi iz FBiH koji su zaista spremni ići negdje i ratovati. Vrhunac bi bilo molotovljevi kokteli na Dobrinji i koja kamenica. Svidjelo se to nekome ili ne, bilo to ispravno ili ne, 99,99% stanovništva prstom ne bi mrdnulo dok se njih direktno napadne. Priča kako je naša Foča, Banja Luka ili Trebinje je priča koju možemo ovako pričati. Ni svaki 1000. stanovnik FBiH nije spreman ići to nešto braniti fizički. Jednostavno smo takav narod i to je to. Ja sam evo u posljednjih dana pitao barem 15 ljudi (sve od 30 do 35 godina) da li bi se uhvatili puške u tom scenariju, nikome nije trebalo više od 3 stotinke da kaže "ne".

I fakat se ložite previše. :D Vrhunac onog što RS može raditi je ovo što sada rade, blokiranje, zajebavanje, nahajcavanje, provociranje. Njima ne odgovara ništa više od toga. Pa pobogu ljudi, da proglase to nešto, nisu mahniti. Prvo, država ni sad nema nikakvu realnu vlast nad RS. Tako bi se samo povukli iz institucija BiH, omogućili nama da na tome pravimo priču, a da sami odlučujemo i prekrajamo zakone. Praktično, Kipar. Na Kipru gubi samo Sjeverni Kipar. Što će im to kad mogu ovako biti i u institucijama BiH i zajebavati? Zar im to nije ljepše? Naravno da jeste. I kakvu bi podršku i od toga dobili? Pa hljeba ne bi imali da jedu, taman da Srbija samo o tome misli. Pa ne može iz Banja Luke otići ni u tu Srbiju autom, a da ga se ne uhapsi, a kamoli gdje drugo :D Nije budala da pušta te uzde koje ima. Njima je ova situacija najbolja. Nama bi njihov pokušaj otcjepljenja godio.

I ne znam fakat kako se dopušta, evo i na forumu, loženje naroda. Ista stvar i u martu 2022., haman proglasili rat, kupovali brašno i šljemove. I evo periodično, opet. Transporteri, oružje, hiljade vojnika u Brčkom i šta sve ne. Bezveze loženje na rat.
User avatar
Athlon64
Posts: 2821
Joined: 24/11/2022 17:51

#26740 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Athlon64 »

Nije dobro ni loženje ni dizanje panike, ali ni negiranje opasnosti.

Mart 2022 god. je bio ozbiljna prijetnja, Ukrajina nas je spasila. To su mnogi ozbiljni ljudi potvrdili i domaći i strani.
Trenutno je opasnost kudikamo manja, ali nije da ne postoji baš nikako.

Onaj ko nije spreman danas za najgore, neće sigurno biti spreman ni sutra. Svako od sebe treba da krene.

Ono što je već neko spomenuo, a ni meni se to ne sviđa, što jednostavno velikoSrbi zatraže 200%, radi mira u kući na kraju dobiju 60% koliko su i planirali i to sve zbog straha od eskalacije. Vjerujem da je i ovo odgađanje rezolucije strah od eskalacije, ali gledat ćemo mi još orgijanja naredne 2 sedmice svakako.

Ono što ProBiH strana treba da pokaže jeste da se ne boji eskalacije, ProBiH strana je evo 2 decenije u konstantnoj defanzivi, konstantno se povlači dok ovi korak po korak napreduju. Ono što sam ja svakako primjetio jeste da je kod naroda strah od rata danas dosta manji nego npr. prije 5-10 god., to velikoSrbi znaju ali naši političari ne znaju iskoristiti taj momentum.

Ako se neko sjeća psovanja genocida i Zukanove reakcije, velikosrpski političari (Stevandić - ratni zločinac) se istu večer na N1 sat vremena izvinjavao za to. Jednostavno kad im sekundu pokažeš zube, oni nemaju mu*da da dalje idu. Iskustvo i iz rata isto takvo.

Eh sad svakako vjerujem da je i ovaj cirkus sa Narkokartelom jako dobro tempiran, da se otupi oštrica pred rezoluciju, neću reći da pakuju Konakoviću, ali svakako da je za velikoSrbe bolji Konaković koji se brine za kuma u Sarajevu, nego Konaković koji u NY lobira za rezoluciju.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16449
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#26741 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sime_cipol »

Zapad zavrce ruke.
Preko nas i Srba salje se poruka i Rusima. Sutra nekad ce biti rezolucija i za njih u vezi Ukrajine
upitan
Posts: 144
Joined: 03/02/2012 02:39

#26742 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by upitan »

Athlon64 wrote: 26/04/2024 00:39 Nije dobro ni loženje ni dizanje panike, ali ni negiranje opasnosti.

Mart 2022 god. je bio ozbiljna prijetnja, Ukrajina nas je spasila. To su mnogi ozbiljni ljudi potvrdili i domaći i strani.
Trenutno je opasnost kudikamo manja, ali nije da ne postoji baš nikako.

Onaj ko nije spreman danas za najgore, neće sigurno biti spreman ni sutra. Svako od sebe treba da krene.

Ono što je već neko spomenuo, a ni meni se to ne sviđa, što jednostavno velikoSrbi zatraže 200%, radi mira u kući na kraju dobiju 60% koliko su i planirali i to sve zbog straha od eskalacije. Vjerujem da je i ovo odgađanje rezolucije strah od eskalacije, ali gledat ćemo mi još orgijanja naredne 2 sedmice svakako.

Ono što ProBiH strana treba da pokaže jeste da se ne boji eskalacije, ProBiH strana je evo 2 decenije u konstantnoj defanzivi, konstantno se povlači dok ovi korak po korak napreduju. Ono što sam ja svakako primjetio jeste da je kod naroda strah od rata danas dosta manji nego npr. prije 5-10 god., to velikoSrbi znaju ali naši političari ne znaju iskoristiti taj momentum.

Ako se neko sjeća psovanja genocida i Zukanove reakcije, velikosrpski političari (Stevandić - ratni zločinac) se istu večer na N1 sat vremena izvinjavao za to. Jednostavno kad im sekundu pokažeš zube, oni nemaju mu*da da dalje idu. Iskustvo i iz rata isto takvo.

Eh sad svakako vjerujem da je i ovaj cirkus sa Narkokartelom jako dobro tempiran, da se otupi oštrica pred rezoluciju, neću reći da pakuju Konakoviću, ali svakako da je za velikoSrbe bolji Konaković koji se brine za kuma u Sarajevu, nego Konaković koji u NY lobira za rezoluciju.
Fino napisano slazem se.
Bez obizira na sve,moramo biti na jedno oko budni pouceni iskustvom iz proslosti.
Ja razmisljam u pravcu da Dodik razmislja ako proglasi ocjepljenje ili postane neka nova drzava da onda nema dugove,sudske procese,strance nad glavom.
Prije tog idu barikade,nema prolaska robe,dakle kolaps sistema.
To vise lici na rat,nego da nije.
Naravno da bi Dragan to iskoristio za svoje interese,sute ovih dana po obicaju.
Sa Dinom moze biti i da su "udarci po prstima",kod nas u BiH je sve moguce i ne bi bio posljednji ali to nije razlog da se pravi show radi prijatelja/kuma a drzava nam u puno vecem problemu.
Nas je zajednicki problem sto politicari iz Bosnjackog/Bosanskog naroda nikad nisu sjeli za stol i rekli hocemo takvu i takvu BiH.
Sa druge strane godinama imamo ovo sto imamo,BiH nemoguca drzava,hocemo ocjepljenje i mirni razlaz a ovi treci hoce entitet.
User avatar
shbc
Posts: 3378
Joined: 20/07/2012 12:13

#26743 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by shbc »

Ja koliko negdje procitah/cuh, Rezolucija nije ni trebala zvanicno da bude 2.5. vec je to datum sa kojim su mediji nagadjali (kao i 27.4.). Tako da ovo zapravo i nije pomjereno, tek treba da se utvrdi zvanican datum (koji ce biti do 10.5.).
User avatar
mayab
Posts: 27241
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#26744 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by mayab »

Hoće li sad Picousti po Pinku govoriti kako se "svet uplašio njega i ekipe, pa zatežu sa rezolucijom" ? :lol:
User avatar
Skijaš
Posts: 12710
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#26745 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Skijaš »

Peruzzi wrote: 25/04/2024 23:12 Nisam pratio nista oko politicke situacije u bih zadnjih mjeseci, ali slucajno naletih na komentare nekih ljudi na internetu da bi mogao ipak izbiti rat u BiH?
Kolika je mogucnost po vama da se tako nesto desi? Ipak vi kako vidim vise i bolje poznajete situaciju od mene?
Jedan od administratora je zabranio pricu o ratu i zaprijeceno je zabranama ucesca na forumu onima koji budu pisali o tom. Mozda da to preformulises u "specijalna vojna operacija"... prijateljski savjet.
sumirprimus
Posts: 81733
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#26746 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sumirprimus »

Zaista smijesno, evo odvaljujemo od smijeha, ali, postavlja se pitanje, u srpske namjere ne sumnjam, kome onda sa bosnjacke strane odgovora ovo podgrijavanje situacije i atmosfere i zveckanje oruzjem?
Sta imaju od toga sto plase narod ratom? Zakljucak se namece sam po sebi, borba za vlast i gubitak pristupa ogromnim budzetskim sredstvima, i svi ovi sto se smiju sami sebe otkriju da su dio sdfa matrice. Ne pada snijeg da prekrije brijeg. Lafo neutralni , i svi su isti heh.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6784
Joined: 20/02/2013 14:14

#26747 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Cherry-Cherry »

Neko može prijetiti ratom, a mi ne smijemo ni spomenuti tu riječ. :lol:
sumirprimus
Posts: 81733
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#26748 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sumirprimus »

Jedno je da ne mozes pisnut ni rijec a jedno je sirenje straha i dezinformacija.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24983
Joined: 08/09/2005 20:08

#26749 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Haris.ba »

sumirprimus wrote: 26/04/2024 08:44 Jedno je da ne mozes pisnut ni rijec a jedno je sirenje straha i dezinformacija.
A sirenje dezinformacija je citiranje onoga sto Dodik kaze?
sumirprimus
Posts: 81733
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#26750 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sumirprimus »

Haris.ba wrote: 26/04/2024 08:49
sumirprimus wrote: 26/04/2024 08:44 Jedno je da ne mozes pisnut ni rijec a jedno je sirenje straha i dezinformacija.
A sirenje dezinformacija je citiranje onoga sto Dodik kaze?
bogme nisam to procitao zadnjih stranica, od onog laznog proglasa za javnost pa do ovih neprovjerenih info sto neko gore napisa i bi opomenut.
jasno je to svakom razumnom cojeku kao dan, da sdfa struja pokusava maksimalno iskoristiti ovaj trenutak zarad svojih interesa a to je vracanje na vlast, pa i narednih lokalnih izbora.
da je njima do patritizma i drzave ne bi radili to sto su radili sve ove godine nakon rata.
na istom je ovo tragu kao i ova prica o titi i dini.
mada ja se opet od svih njih ograjdujem jer i dino je ex sda, ko god je za nesto kriv trba odgovarati.
Post Reply