Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

palermo
Posts: 22530
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#29076 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by palermo »

Prpa.ba wrote: 26/05/2024 12:23
sajber87 wrote: 26/05/2024 09:42 Ukratko pogledaj rezultat hdz a 2006 od prve pojave komsica pa svakih izbora do zadnjih do zadnje pojave komsica 2022 i reci sta zakljucujes. Na kraju daj analizu kako je "epska" borba komsica od evo skoro 20 godina uticala na snagu hdz a
Da li si 2005. i 2006. bio punoljetna osoba ili uopste zivio u BiH?

Cemu papagajski ponavljati zakljucke koje ti je neko ispricao bez da uopste poznajes kontekst, i jos gore, kada ti se kaze, ti opet po starom. :-)
Ma dobro, Sajber samo radi svoj posao, i to rekao bih, vrijedno i udarnicki. Ne treba mu se zamjeriti mnogo.
Al ova omladina rodjena 90-tih ili 2000-tih godina , kako oni nasjedaju na ove price...to je zaista za zabrinuti se.

I zapravo tu lezi i najveca krivica SDA, zabavljeni svojim sto licnim, sto stranackim interesima dopustili su da neprijatelji ove zemlje kreiraju narative ( privlacne narative, sto nije ni cudo jer su ih majstori kreirali) koje dio mladih ljudi potpuno nekriticki prihvata.
User avatar
hepekcina
Posts: 1497
Joined: 29/09/2009 12:28
Location: Mliječni put

#29077 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by hepekcina »

sajber87 wrote: 26/05/2024 12:59
hepekcina wrote: 26/05/2024 12:51
sajber87 wrote: 26/05/2024 11:26

Ja samo trazim podatke da mi das jer moje je pravo da li zelim da ti vjerujem na rijec. Ako si rekao sve dadose i kazes meni da provjerim imena , ja ti kazem da ne znam imena da nemam podatke jer posto ocigledno ti znas treba da ih das. Ovo tvoje je u fazonu djura ce ti oprostiti sto te je tukao :mrgreen: i onda na kraju zacinis sa rijeci polulizam jer je to tako popularno pa da ispadnes ubjedljiviji a realno veze sa vezom nema :mrgreen:
Dakle trazim podatke koje si ponudio, drugo zanemari :mrgreen:
Kad budes davao podatke samo napisi ko je bio na mjestima prije imenovanih i to me zanima eto posteno
napisani su ti konkretni brojevi...kao što sam već napisao ljudi lažu, brojevi ne.

nema potrebe da mi dalje bacaš te propagandne lažnjake i razvodnjavaš priču do besmisla.

iskreno vam želim da istom brzinom kojom ste krenuli lagati i obmanjivati narod u Sarajevu, da tom brzinom i propadnete.

Vi ste otrov, a ne lijek za ovo društvo i to svakim napisom ovdje pokazujete.

Najlakše nam je da svi glasamo za Dragana i furamo se da smo Hrvati. Ne trebaju nam za to posrednici poput vas.
Teske frustracije gubitkom vlasti sda df ekipe uz pamcenje zlatne ribice je sve sto si pokazao ovim postom uz mantru vi vi vi ne bi li se neko upecao :mrgreen: , dzaba sto sam ti objasnio da to kod mene ne postoji.
Kazes ljudi lazu sto je istina,, ja sam ti samo rekao da ne vjerujem tebi a brojevi koje si dao su tvoji i ocekujes da ti vjerujem. Pokrenuo si pricu o podatcima ocekujem da ih das.
Koliko ne znas, recimo podrzavajuci df i komsica nesvjesno si glasao za dragana. Ja za dragana i satelite ne bi ni u snovima kao ni za sda i satelite jer su to dvije strane iste medalje ali politicki slijepom i gluhom uzalud je objasnjavati :mrgreen:
niti sam živio od SDA, niti živim od vas. A iz svakog propagandnog pamfleta koji objaviš je jasno od koga i od čega ti živiš.

nisi ti za Dragana, nego je škripara Vukoju Allah poslao u sudstvo :lol:

brojevi jarane, samo ih gledaj i čitaj jer to su vam rezultati u nepunih godinu dana. I ne prosipaj mi to licemjerstvo da ne vjeruješ u te brojeve, dok u Šemsine vjeruješ :lol:

de se saberi živ bio da barem u laganju budeš dosljedan jer ćete brzo propasti ako tako nastavite. Čak je i Goebels bio toliko prizemljen pa je izmislio pravilo 60/40 za propagandu. A vi se pravite da sve što vam se ne uklapa u lažni narativ koji ste kreirali, da to i ne postoji. Jebote kako vam je vlast brzo u glavu udarila🤮
User avatar
hepekcina
Posts: 1497
Joined: 29/09/2009 12:28
Location: Mliječni put

#29078 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by hepekcina »

palermo wrote: 26/05/2024 13:45
Prpa.ba wrote: 26/05/2024 12:23
sajber87 wrote: 26/05/2024 09:42 Ukratko pogledaj rezultat hdz a 2006 od prve pojave komsica pa svakih izbora do zadnjih do zadnje pojave komsica 2022 i reci sta zakljucujes. Na kraju daj analizu kako je "epska" borba komsica od evo skoro 20 godina uticala na snagu hdz a
Da li si 2005. i 2006. bio punoljetna osoba ili uopste zivio u BiH?

Cemu papagajski ponavljati zakljucke koje ti je neko ispricao bez da uopste poznajes kontekst, i jos gore, kada ti se kaze, ti opet po starom. :-)
Ma dobro, Sajber samo radi svoj posao, i to rekao bih, vrijedno i udarnicki. Ne treba mu se zamjeriti mnogo.
Al ova omladina rodjena 90-tih ili 2000-tih godina , kako oni nasjedaju na ove price...to je zaista za zabrinuti se.

I zapravo tu lezi i najveca krivica SDA, zabavljeni svojim sto licnim, sto stranackim interesima dopustili su da neprijatelji ove zemlje kreiraju narative ( privlacne narative, sto nije ni cudo jer su ih majstori kreirali) koje dio mladih ljudi potpuno nekriticki prihvata.
najveća krivica Bakira i SDA je da su napravili takvo otuđenje u ovom društvu da danas Bošnjaci zastupaju stavove HNS-a tvrđe nego neki HDZ-ovci.

evo vam kao primjer ovaj forum i ovih botova današnje vlasti
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11287
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#29079 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Prpa.ba »

palermo wrote: 26/05/2024 13:45 Ma dobro, Sajber samo radi svoj posao, i to rekao bih, vrijedno i udarnicki. Ne treba mu se zamjeriti mnogo.
Al ova omladina rodjena 90-tih ili 2000-tih godina , kako oni nasjedaju na ove price...to je zaista za zabrinuti se.

I zapravo tu lezi i najveca krivica SDA, zabavljeni svojim sto licnim, sto stranackim interesima dopustili su da neprijatelji ove zemlje kreiraju narative ( privlacne narative, sto nije ni cudo jer su ih majstori kreirali) koje dio mladih ljudi potpuno nekriticki prihvata.
Apsolutno.

ZG i BG su majstorski kapitalizirali nase tradicionalne obrasce razmisljanja bazirane na kompleksima, generacijskim traumama i ispiranju mozga, doslovno posluzili kao diskretna nadopuna narativima stranog NVO sektora, i sada imamo generacije koje misle da je HDZ jedna stranka teske proslosti koja samo sto se nije bila raspala, kad ono neki poturise inace beskorisnog Komsica i sad nas Hrvati ne vole. A SDA je din dusmanin, gori od cetnika.

Ono sto je dobro, mozda, je sto su glavne poteze povukli prerano i prejako, po obicaju.

Covjece, ovdje nas likovi ubjedjuju da se treba teziti dogovoru sa HDZ-om i HDZ-om 90, davati prilike Vukojama, da javna preduzeca i institucije nisu predate separatistima "nego su to samo ve de uprave"... :-)
User avatar
hepekcina
Posts: 1497
Joined: 29/09/2009 12:28
Location: Mliječni put

#29080 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by hepekcina »

a neće niko da kaže da je i Komšić projekat SDP-a, samo su se jarani pojebali oko fotelja ,pa sada sjede u dvije stranke i pljuju jedni druge gore nego Mileta i Dragana. Tu se takmiče ko će im ga bolje liznut za fotelju :roll:

Ne shvatam kako niko ne vidi da će nam se ovaj strah koji se sije i ova mržnja kad tad obiti svima o glavu.
Last edited by hepekcina on 26/05/2024 14:06, edited 1 time in total.
User avatar
omega369
Posts: 9590
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#29081 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by omega369 »

palermo wrote: 25/05/2024 21:55
omega369 wrote: 25/05/2024 21:22
Nikola Testa wrote: 25/05/2024 14:19

Nista tebi nije jasno.
Providan si. Svoje opservacije na ovoj temi si vala mogao zadrzati i za sebe :wink:
I ti si za Vukoju?
A ti si za politicke mrtvace koji su za 30 godina utadili sta??

Nista. Za vakat bakirovanja i zeljkovanja svasta se moglo uraditi, od revizije, tuzbe, rezolucije...i nista. Sad ne valja kad ovi barem nesto urade
User avatar
no_sekirli
Posts: 4478
Joined: 02/10/2013 18:36

#29082 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by no_sekirli »

Ne, ocigledno treba zakonom zabraniti HDZ, Covica poslati na Sv.Helenu da skonca, a Hrvate obavezno preglasavati, poturati im predstavnike u DN iz Gorazda i Velike Kladuse.

Ako se slucajno pobune, uvaliti 2030.opet Komsica, kao vjecnu kaznu za te zloceate i neposlusne Hrvate. Jer, jebga, ima ih samo par autobusa, a toliko imaju moc u vlasti po Dejtonu.
upitan
Posts: 184
Joined: 03/02/2012 02:39

#29083 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by upitan »

Hrvati glasaju iskljucivo za Hdz,a ovi neki se nadaju u Hdz-1990.
Ja licno ne vidim razliku,90% podrzavaju Covica.
2010 godine VFBiH je bila bez Hdz-a, Lijanovic i Hsp su odigrali kljucnu ulogu.
A znamo kako je Budimir zavrsio.
Zivim za dan kada ce svi hrvati voljeti ovu drzavu,raditi za nju a ne protiv nje.

@sajber87
Licno sam zavrsio raspravu sa tobom,ponavljas ista pitanja a znamo svi odgovore.
Trojka je najavila promjene,a nastavili su tamo gdje su Sda/Df stali.

Vukoja je imenovan ovako:
Članovi Komisije za izbor i imenovanje Mladen Bošković (HDZ), Aner Žuljević (SDP), Goran Opsenica (HDZ BIH-HNS), Senad Subašić (SDP), Dajana Frljić (HDZ BIH-HNS), Irfan Durić (NES), Elzina Pirić (PDA), Dragan Mioković (Naša stranka), Rasim, Smajlović (Povjerenje, NIP, SPU), i Petar Galić (HNP) izglasali su da se Marin Vukoja, kao prvopozicionirani kandidat sa rang liste, bira za sudiju Ustavnog suda, dok je Eldar Čomor (SDA) glasao protiv navedenog prijedloga.

*Vidjet cemo sta ce odgovoriti US sutra na apelaciju.
Izgleda da ne znaju poslovnik ili ga namjerno krse.
plavi_E
Posts: 6674
Joined: 18/10/2021 19:47

#29084 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by plavi_E »

A alternativa Komsicu u Presjednistvu BiH je jos jedan putinov pulen:

https://zurnal.info/upload/images/dvojka.jpg
plavi_E
Posts: 6674
Joined: 18/10/2021 19:47

#29085 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by plavi_E »

To sto Putin nema dva svoja glasa u Presjednistvu jedino jos smeta trenutnoj vlasti i njihovim botovima. Cak ni Smit vise nema problema sa Komsicem.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4478
Joined: 02/10/2013 18:36

#29086 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by no_sekirli »

I sta bi trebalo znaciti ovo sa Putinom?

Pa klanjali su mu se svi redom, od Trumpa, Merkelice, do Macrona i Xija.

Cak je i Zahiragic u sred ove agresije pozvao da se Bosnjaci malo vise vezu uz istok, nego iz zapad...
palermo
Posts: 22530
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#29087 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by palermo »

omega369 wrote: 26/05/2024 14:05
palermo wrote: 25/05/2024 21:55
omega369 wrote: 25/05/2024 21:22
Providan si. Svoje opservacije na ovoj temi si vala mogao zadrzati i za sebe :wink:
I ti si za Vukoju?
A ti si za politicke mrtvace koji su za 30 godina utadili sta??

Nista. Za vakat bakirovanja i zeljkovanja svasta se moglo uraditi, od revizije, tuzbe, rezolucije...i nista. Sad ne valja kad ovi barem nesto urade
Ne odgovori mi ti. Osim ako i nedavanje odgovora nije odgovor sam po sebi.
sajber87
Posts: 4091
Joined: 25/07/2008 13:14

#29088 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sajber87 »

upitan wrote: 26/05/2024 14:16 Hrvati glasaju iskljucivo za Hdz,a ovi neki se nadaju u Hdz-1990.
Ja licno ne vidim razliku,90% podrzavaju Covica.
2010 godine VFBiH je bila bez Hdz-a, Lijanovic i Hsp su odigrali kljucnu ulogu.
A znamo kako je Budimir zavrsio.
Zivim za dan kada ce svi hrvati voljeti ovu drzavu,raditi za nju a ne protiv nje.

@sajber87
Licno sam zavrsio raspravu sa tobom,ponavljas ista pitanja a znamo svi odgovore.
Trojka je najavila promjene,a nastavili su tamo gdje su Sda/Df stali.

Vukoja je imenovan ovako:
Članovi Komisije za izbor i imenovanje Mladen Bošković (HDZ), Aner Žuljević (SDP), Goran Opsenica (HDZ BIH-HNS), Senad Subašić (SDP), Dajana Frljić (HDZ BIH-HNS), Irfan Durić (NES), Elzina Pirić (PDA), Dragan Mioković (Naša stranka), Rasim, Smajlović (Povjerenje, NIP, SPU), i Petar Galić (HNP) izglasali su da se Marin Vukoja, kao prvopozicionirani kandidat sa rang liste, bira za sudiju Ustavnog suda, dok je Eldar Čomor (SDA) glasao protiv navedenog prijedloga.

*Vidjet cemo sta ce odgovoriti US sutra na apelaciju.
Izgleda da ne znaju poslovnik ili ga namjerno krse.
Opet ne znas ili nerazumijes sta vec , kod bodovanja vukoje da bude najbolje ocjenjen, kakav je bio sastav komisije i koliko je ko bodova dao, znas li to, naprimjer koliko su mu sda clanovi komisije dali bodova, znas li mozda taj podatak
plavi_E
Posts: 6674
Joined: 18/10/2021 19:47

#29089 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by plavi_E »

no_sekirli wrote: 26/05/2024 14:08 Ne, ocigledno treba zakonom zabraniti HDZ, Covica poslati na Sv.Helenu da skonca, a Hrvate obavezno preglasavati, poturati im predstavnike u DN iz Gorazda i Velike Kladuse.

Ako se slucajno pobune, uvaliti 2030.opet Komsica, kao vjecnu kaznu za te zloceate i neposlusne Hrvate. Jer, jebga, ima ih samo par autobusa, a toliko imaju moc u vlasti po Dejtonu.
Ustav BiH clan IX.3 kaze:

Funkcioneri imenovani na položaje u institucijama Bosne i Hercegovine, u pravilu,
odražavaju sastav naroda Bosne i Hercegovine.


Kako onda isti broj sudija u Ustavnom sudu kao i Bosnjaka? Je li VM popunjeno po ustavu? Postoji li i jedna drzavna institucija u kojoj broj Hrvata nije veci od broja koji propisuje Ustav BiH?
User avatar
no_sekirli
Posts: 4478
Joined: 02/10/2013 18:36

#29090 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by no_sekirli »

plavi_E wrote: 26/05/2024 14:26
no_sekirli wrote: 26/05/2024 14:08 Ne, ocigledno treba zakonom zabraniti HDZ, Covica poslati na Sv.Helenu da skonca, a Hrvate obavezno preglasavati, poturati im predstavnike u DN iz Gorazda i Velike Kladuse.

Ako se slucajno pobune, uvaliti 2030.opet Komsica, kao vjecnu kaznu za te zloceate i neposlusne Hrvate. Jer, jebga, ima ih samo par autobusa, a toliko imaju moc u vlasti po Dejtonu.
Ustav BiH clan IX.3 kaze:

Funkcioneri imenovani na položaje u institucijama Bosne i Hercegovine, u pravilu,
odražavaju sastav naroda Bosne i Hercegovine.


Kako onda isti broj sudija u Ustavnom sudu kao i Bosnjaka? Je li VM popunjeno po ustavu? Postoji li i jedna drzavna institucija u kojoj broj Hrvata nije veci od broja koji propisuje Ustav BiH?
Sta je pjesnik htio reci?

Ustavni sud ima druga pravila clanstva, ne mijesaj zabe i babe.

Ne znam ja postoji li nesto ili ne, jer nisam u sistemu, ne radim to, i ne zanima me toliko, dok tipovi poput tebe ne podju pojasnjavati auditoriju za koga tko treba glasati i kako se Hrvati ili bilo tko drugi treba ponasati, da zadovolji stroge SDA kriterije.
plavi_E
Posts: 6674
Joined: 18/10/2021 19:47

#29091 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by plavi_E »

no_sekirli wrote: 26/05/2024 14:20 I sta bi trebalo znaciti ovo sa Putinom?

Pa klanjali su mu se svi redom, od Trumpa, Merkelice, do Macrona i Xija.

Cak je i Zahiragic u sred ove agresije pozvao da se Bosnjaci malo vise vezu uz istok, nego iz zapad...
Istine radi:
Čović glasao protiv uvođenja sankcija Rusiji
User avatar
no_sekirli
Posts: 4478
Joined: 02/10/2013 18:36

#29092 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by no_sekirli »

plavi_E wrote: 26/05/2024 14:32
no_sekirli wrote: 26/05/2024 14:20 I sta bi trebalo znaciti ovo sa Putinom?

Pa klanjali su mu se svi redom, od Trumpa, Merkelice, do Macrona i Xija.

Cak je i Zahiragic u sred ove agresije pozvao da se Bosnjaci malo vise vezu uz istok, nego iz zapad...
Istine radi:
Čović glasao protiv uvođenja sankcija Rusiji
Ne, trebao je glasati onako kako mu ti kazes ili netko iz tvoje partije. To je tvoja logika.

Naravno, da budemo jasni, Covic je kriminalac top level kategorije, ali je takav vec 20 godina i trebao je biti iza resetaka, ali dok ne bude zatvoren i dok ga narod bira, MZ trpi, treba ga uzeti kao jedan od faktora.
palermo
Posts: 22530
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#29093 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by palermo »

Prpa.ba wrote: 26/05/2024 13:56

Covjece, ovdje nas likovi ubjedjuju da se treba teziti dogovoru sa HDZ-om i HDZ-om 90, davati prilike Vukojama, da javna preduzeca i institucije nisu predate separatistima "nego su to samo ve de uprave"... :-)
Moram ti ovdje replicirati :D

Naravno da treba teziti dogovoru sa HDZ-om....ali dogovor ne znaci pristajanje na situaciju u kojoj si ti prakticki sveden na poslusnika koji izvrsava necije zelje ( u ovom.slucaju HDZ-a i hrvatske drzave). Uostalom, zasto bi HDZ tezio bilokakvom dogovor u siituaciji kada druga strana dobrovoljno pristaje biti ona jebena strana. Nisu mahniti, niti su ikad bili.

Uostalom dogovor je uvijek posljedica stanja na terenu i procjene suprostavljenih syrana da su iscrpili druge mogucnosti.
Tako da, teziti dogovoru, ali uz istvremeno jacanje svoje pozicije i jasno postavljanje linija ispod kojih se ne moze ici.
plavi_E
Posts: 6674
Joined: 18/10/2021 19:47

#29094 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by plavi_E »

no_sekirli wrote: 26/05/2024 14:36
Spoiler
Show
plavi_E wrote: 26/05/2024 14:32
no_sekirli wrote: 26/05/2024 14:20 I sta bi trebalo znaciti ovo sa Putinom?

Pa klanjali su mu se svi redom, od Trumpa, Merkelice, do Macrona i Xija.

Cak je i Zahiragic u sred ove agresije pozvao da se Bosnjaci malo vise vezu uz istok, nego iz zapad...
Istine radi:
Čović glasao protiv uvođenja sankcija Rusiji
Ne, trebao je glasati onako kako mu ti kazes ili netko iz tvoje partije. To je tvoja logika.

Naravno, da budemo jasni, Covic je kriminalac top level kategorije, ali je takav vec 20 godina i trebao je biti iza resetaka, ali dok ne bude zatvoren i dok ga narod bira, MZ trpi, treba ga uzeti kao jedan od faktora.
Glasao je onako kako mu je naredio gazda iz Moskve. Isto bi bilo da je u Presjednistvu BiH.
plavi_E
Posts: 6674
Joined: 18/10/2021 19:47

#29095 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by plavi_E »

no_sekirli wrote: 26/05/2024 14:31
Spoiler
Show
plavi_E wrote: 26/05/2024 14:26
no_sekirli wrote: 26/05/2024 14:08 Ne, ocigledno treba zakonom zabraniti HDZ, Covica poslati na Sv.Helenu da skonca, a Hrvate obavezno preglasavati, poturati im predstavnike u DN iz Gorazda i Velike Kladuse.

Ako se slucajno pobune, uvaliti 2030.opet Komsica, kao vjecnu kaznu za te zloceate i neposlusne Hrvate. Jer, jebga, ima ih samo par autobusa, a toliko imaju moc u vlasti po Dejtonu.
Ustav BiH clan IX.3 kaze:

Funkcioneri imenovani na položaje u institucijama Bosne i Hercegovine, u pravilu,
odražavaju sastav naroda Bosne i Hercegovine.


Kako onda isti broj sudija u Ustavnom sudu kao i Bosnjaka? Je li VM popunjeno po ustavu? Postoji li i jedna drzavna institucija u kojoj broj Hrvata nije veci od broja koji propisuje Ustav BiH?
Sta je pjesnik htio reci?

Ustavni sud ima druga pravila clanstva, ne mijesaj zabe i babe.

Ne znam ja postoji li nesto ili ne, jer nisam u sistemu, ne radim to, i ne zanima me toliko, dok tipovi poput tebe ne podju pojasnjavati auditoriju za koga tko treba glasati i kako se Hrvati ili bilo tko drugi treba ponasati, da zadovolji stroge SDA kriterije.
Htio sam reci da suplja o "ugrozbi" bh. Hrvata ne prolazi jer se redovno krsi Ustav BiH u korist isti. Po ustavu i zadnjem popisu bh. Hrvati mogu imati maksimalno jednu ministarsku poziciju i dvije-tri pozicije zamjenika ministra u VM. Ti se mozes i dalje praviti mutav "jer nisi u sistemu".
User avatar
no_sekirli
Posts: 4478
Joined: 02/10/2013 18:36

#29096 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by no_sekirli »

plavi_E wrote: 26/05/2024 14:39
no_sekirli wrote: 26/05/2024 14:36
Spoiler
Show
plavi_E wrote: 26/05/2024 14:32

Istine radi:
Čović glasao protiv uvođenja sankcija Rusiji
Ne, trebao je glasati onako kako mu ti kazes ili netko iz tvoje partije. To je tvoja logika.

Naravno, da budemo jasni, Covic je kriminalac top level kategorije, ali je takav vec 20 godina i trebao je biti iza resetaka, ali dok ne bude zatvoren i dok ga narod bira, MZ trpi, treba ga uzeti kao jedan od faktora.
Glasao je onako kako mu je naredio gazda iz Moskve. Isto bi bilo da je u Presjednistvu BiH.
Ma sve ti znas, pametno nase dijete. Cak i da je gazda Covicu Putin osobno.
Nadam se da je tvoje znanje prepoznato u sirim obavjestajnim agencijama i da je iskoristeno u prave svrhe.
plavi_E
Posts: 6674
Joined: 18/10/2021 19:47

#29097 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by plavi_E »

Ustav BiH (Clan VI) o Ustavnom Sudu BiH:

Četiri člana bira Predstavnički dom Federacije, a dva člana Skupština Republike Srpske. Preostala tri člana bira predsjednik Evropskog suda za ljudska prava nakon konsultacija sa Predsjedništvom.

Nigdje u Ustavu ne stoji da mora biti 2 Hrvata u Ustavu BiH. A ovdje nas botovi uvjeravaju da cak mora biti HDZ-ov sudija. Ali je li normalno da 25% stanovnistva Federacije ima 50% sudija koje bira taj entitet?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11287
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#29098 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Prpa.ba »

palermo wrote: 26/05/2024 14:36 Moram ti ovdje replicirati :D

Naravno da treba teziti dogovoru sa HDZ-om....ali dogovor ne znaci pristajanje na situaciju u kojoj si ti prakticki sveden na poslusnika koji izvrsava necije zelje ( u ovom.slucaju HDZ-a i hrvatske drzave). Uostalom, zasto bi HDZ tezio bilokakvom dogovor u siituaciji kada druga strana dobrovoljno pristaje biti ona jebena strana. Nisu mahniti, niti su ikad bili.

Uostalom dogovor je uvijek posljedica stanja na terenu i procjene suprostavljenih syrana da su iscrpili druge mogucnosti.
Tako da, teziti dogovoru, ali uz istvremeno jacanje svoje pozicije i jasno postavljanje linija ispod kojih se ne moze ici.
Slazem se. Mislim da je dio problema u tome da su trojkasi (ovaj dobronamjerni probosanski dio) sebe toliko ubijedili u vlastita preuvelicavanja aferima prethodne vlasti da misle da smo toliko bijedni i nejaki da nam bez dobre volje Zagreba nema postojanja.

no_sekirli wrote: 26/05/2024 14:08 obavezno preglasavati, poturati im predstavnike u DN iz Gorazda i Velike Kladuse.
Kakve su ovo teze, radikalnije nego i na tzv. hercegbosna forumu? :-)
User avatar
no_sekirli
Posts: 4478
Joined: 02/10/2013 18:36

#29099 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by no_sekirli »

plavi_E wrote: 26/05/2024 14:55 Ustav BiH (Clan VI) o Ustavnom Sudu BiH:

Četiri člana bira Predstavnički dom Federacije, a dva člana Skupština Republike Srpske. Preostala tri člana bira predsjednik Evropskog suda za ljudska prava nakon konsultacija sa Predsjedništvom.

Nigdje u Ustavu ne stoji da mora biti 2 Hrvata u Ustavu BiH. A ovdje nas botovi uvjeravaju da cak mora biti HDZ-ov sudija. Ali je li normalno da 25% stanovnistva Federacije ima 50% sudija koje bira taj entitet?
Sto se mene tice, moze biti svih 6 Bosnjaka, ili Srba ili Hrvata, ja bih najvise volio da svi suci USa budu stranci. Moj jedini uvjet je da su posteni i da ce posao obavljati po Ustavu, Zakonu i UN poveljama.

Ali jebga druze, politicki pobjednici odredjuju kako ce rasporediti plijen dobiven na izborima. Politicka korupcija u BiH nije pocela dolaskom Trojke na vlast, kako uporno pokusava imuptirati porazena SDA garnitura.

I da, nije normalno da nam ime i prezime, odnosno izjasnjavanje o nacionalnosti daje ili oduzima bilo kakva prava, ali dok ne dodjemo pameti, lopove potjeramo u zatvore, preuredimo drzavu i revidiramo Dejton, bice nam ovako.
Jordan1961
Posts: 2247
Joined: 29/07/2022 17:35

#29100 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Jordan1961 »

_BataZiv_0809 wrote: 26/05/2024 09:20
Jordan1961 wrote: 26/05/2024 04:06
sehohari wrote: 25/05/2024 19:40

Tell me more
Jednostavno. Covjek koji nikada nije bio sudija niti na jednom sudu je sada najbolji za najvisi sud u drzavi.
Ustavni sud nije najvisi sud u drzavi.
Da ne kazem da je teze biti sudija Opcinskog suda nego Ustavnog.

Sto ne znaci da je Vukoja dobar kandidat.
Koji sud u drzavi moze ponistiti presudu US?
Post Reply