Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

sajber87
Posts: 4091
Joined: 25/07/2008 13:14

#29051 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sajber87 »

Nikola Testa wrote: 25/05/2024 16:29
sajber87 wrote: 25/05/2024 11:03
Nikola Testa wrote: 25/05/2024 10:24


Ti si upravo potvrdio da su moji argumenti tačni, ali to relativizuješ zaključkom da onaj ko ima 14 ruku u jednom klubu doma naroda zaslužuje biti vlast. Ne bih se složio, jer je u pitanju samo jedan od tri kluba u domu naroda.

Zašto ne zaslužuje biti vlast neko ko ima po četiri delegata u svakom klubu i dva delegata iz reda ostalih, i to je 14, ali po ovim pravilima takvu stranku možeš vječno držati u opoziciji, a ova koja ima 14 u jednom klubu može ucjenjivati sve ostale bilo čime.

Da bude gore stranku koja ima i puno vise delegata po klubovima mozes držati u opoziciji, moze imati lupam 30 delegata u svim kluboima i opet biti sutnuta nogom.

Čović je dobio upravo šta mu je trebalo, izbio je bošnjačkim navionalnim i građanskim strankama mogućnost da s njim ravnopravno pregovaraju, ovako on ostaje ključan igrač, svi ostali se mijenjaju.

Ranije su mu za to trebale 2/3, danas 3/5, u tom smislu očito je šta je Schmidt uradio.

Onda mi ne odgovoriš da je Bošnjake moguće uvijek preglasati u državnom Domu naroda, jedina opcija im je nakon Schmidtovih odluka da ruše kvorum. Objašnjeno iznad detaljno. Znači prvi put od 2001 moguće je u domu naroda uvijek preglasati delegate iz nehrvatskih i nesrpskih nacionalnih stranka koje bira preko 50 posto građana u zemlji.

Pogrešno tumačiš moje želje i šta je meni zasmetalo ili nije. Objasnio sam već, ja sam za još veće podizanje broja delegata, tačnije na 30 po klubovima, a zadržavanje praga od trećine za predlaganje (pot)predsjednika FBiH.

Bošnjacima ne treba dominacija nad Hrvatima, ne vidim ni da je korisna niti je ikada bila, ali s ovakvim ovlastima doma naroda, a još gore klubova naroda unutag tog doma, politikom Hrvata koja traži jos jos jos (nema tome kraja), tome se mora na svaki mogući način suprotstaviti.
Nisu ti tacne tvrdnje, cinjenica je da ko ima 14 u klubu sto je preko 60% bice vlast, bio on b h ili s , dejton na zalost, svaki klub je jednak.
Upravo to sam i rekao što i ti tvrdiš, a onda ti meni napišeš nije tačno. Šta ti se dešava? Pa ako je u jednom, onda je i u drugim klubima, zar je to potrebno crtati.

Znači ako imaš u jednom 14 imaš kontrolni paket, a moj odgovor na to je bio da ako imaš ukupno 14 u više klubova ili čak duplo toliko u tri kluba, onda ćeš vjerovatno biti opozicija, jer džaba ti u duplo više delegata, ako od tih 30 naprimjer, 14 nije u jednom.
Zato sto fed nije gradjanski entitet kao rs, da li je posteno i svidja li mi se ne svidja ali je tako, nije sto se meni ili tebi drago nego sto je potpisano u dejtonu na zalost a ciji sam veliki protivnik i cija reforma je tek pred nama. To su anomalije koje ce se morati mjenjati na neki nacin.
Federacije nije građanski entitet nalik na Republiku Srpsku, ali nije ni čisto etnički jer se sve i jedan delegat bira indirektno kroz skupštine kantona u koje se zastupnici biraju direktno od svih građana datog kantona.

Na stranu na to, moja poenta je bila da hrvatska politika, HDZ i Dragan Čović odlukom Schmidta nagrađena, a da nije izgubila apsolutno ništa. Ne možeš zadovoljiti apetite takve politike, koja će stati onda kad udari u zid. Schmidt im je srušio bosansko/bošnjački zid odbrane, a da HDZ ničim drugim nije oštetio.
41 je vecina u domu naroda i za odluke je potrebna ona jos jedna stvar koja ne odgovara hdz u kod odluke smita, jer hdz sa satelitima jedva da ce moci navuci 20, sto znaci da im je onih 1r biti ili ne biti a 5 hrvata od 23 u kantonima sa bosnjackom vecinom u startu nemaju
Šta si htio reći, nejasno je skroz. HDZ-u je važno da ima jedan kontrolni ključ kroz jedan klub u Domu naroda Federacije, i to je dobio, ostalo je manje važno.
Prije smitovih odluka nikad ali nikad ne bi imao nijednu stranku sa hrvatskim predznakom koja bi mimo hdz a smjela uci u vlast sa bilo kojom tkz probosanskom opcijom( ovakva sda nije probosanska) iako je trpamo u taj kos.
Opet netačno, samo mi je nejasno da li svjesno lažeš ili ne znaš. HDZ je iz vlasti izbačen 2011 godine, tačnije Vlade Federacije, u koju su ušle dvije hrvatske stranke, HSP i Stranka radom za boljitak. Ako kreneš opet sa argumentom da je HDZ imao 12 delegata od 17, to ti nije tačno, jednostavno laž. HDZ je blokirao izbor delegata iz nekoliko kantona gdje je kontrolisao kolegij i kvorum, jer su znali da će SDP sa HSP-om i Lijanovićima imati šest delegata. Pošto su probijeni svi rokovi Valentin Inzko je tada donio odredbu da je dovoljna trećina od delegiranih, a to je bilo 5 od 15, jer dva delegata nisu bila izabrana blokadom koju sam spomenuo. Kasnije je HDZ kad je vidio da je zijanio vlast, otkočio rad tih skupština, te se i praktično ostvarilo da nema 2/3 delagata. Imali su 11, platforma šest.

Da stvar bude gora, HDZ je odbio dati jedno od pet mjesta rezervisanih za Hrvate u Vladi Federacije, a kao kompenzaciju ponudili su Čoviću srpsko ministarstvo. Čović je odgovorio da su i ministri legitimni predstavnici Hrvata, jednostavno s takvom politikom nema kompromisa.
Vidjeces sta ce biti kada se ostale stranke sa hrvatskim predznakom oslobode stega covica nakon ovih izmjena i nemogucnosti kandidovanja komsica uz novi ustav i izborni zakon koje slijedi do opstih izbora. Kao i sda i dodika tako i covica sijanje mrznje i straha od "majorizacije" drze u sedlu, jedno nacionalisticko sda hdz snsd vrzino kolo, koje je puklo i toga su oni svjesni.
Znači ni ovo nije dovoljno, treba im i Predsjedništvo BiH dati koje je vrhovni komandat Oružanih snaga, koje bira konzule i ambasadore, koje može raspustiti Dom naroda državni, koje odobrave međunarodne sporazume. Znači sve što su do sad dobili i Predsjedništvo onda će sve postati med i mlijeko. Predati dobar dio političke moći i onda molit Boga da Hrvati vode politiku koja nama odgovara, to i nije neki plan. Sve se svodi na pogrešan zaključak da će oni voditi nekakvu probosansku politiku. Ti se nadaš, znaš ili nešto treće?
Na 2/3 i 3/5 vec sam pisao, covic nikad po starom sistemu ne bi izgubio vlast jer bi svi hrvati od straha od "majorizacije" bili uz njega. A ako bi se pravila vlast da izbacis sve stranke sa hrvatakim predznakom imao bi raspad federacije drzave a krivac bi bila ta sda tkz probosanska strana( ova sda nije probosanska). Covic kad izgubi mogucnost da plasi hrvate izgubice moc, a za to se ovim smitovim izmjenama udario temelj
Istina Čović po starom sistemu ne bi izgubio vlast, ali ko je rekao ili napisao da bi? Pa upravo govorimo o strateškoj politici, osiguranja moći hrvatske politike u Bosni i Hercegovini, odnosno kontrole procesa, kako u Federaciji, tako i na državnom nivou.

Raspad Federacije? Ponavljam, HDZ je već nogiran 2011 i nije se raspala Federacija niti je došlo do rata. S druge strane ne slažem se da treba izbaciti sve hrvatske stranke i formirati vlast bez njih. Ovdje ne govorimo samo o Čoviću, kad jednom predaš sve mehanizme političke moći u ruke hrvatske politike bez ikakve mogućnosti da ih bilo čime ucjeniš, zavisit ćeš samo od njihove volje da nešto urade ili ne urade. Snagu većine anuliraš apsolutno klubovima naroda. Tvoja ideja se svodi na to daj im sve, neće nas tuči. Zaista trudim se ali ne razumijem.
Za drzavni dom naroda i to da 8 od 15 moze izglasati svaku odluku prvi sam kritikovao i pisem konstantno da ce u predstojecoj reformi dejtona domovi naroda i pravo veta biti prvi na udaru. Jedina opcija je ubijanje kvoruma i i izlazak bosnjackih delegata sto mozda i nije losa opcija jer treba iznova i iznova pokazivati koliko je dejton prevazidjen i da drzava sa ovakvim dejtonom ne moze funkcionisati. Na zalost smit i ohr mogu mjenjati samo entitetske ustave drzavni po dejtonu ne mogu.
Znači slažeš se da je hrvatska politika pogurana u državnom domu naroda i onda predlažeš rušenje kvoruma. Prvo tvrdiš da je visoki predstavnik uradio odličnu stvar jačanjem klubova naroda u Domu naroda Federacije, ali onda kažeš kao nešto pozitivno da treba reformisati državni dom naroda i pravo veta. Znači snaga klubova naroda u domovima naroda federacije je odlična stvar ali ne valja na državom nivou? Tvrdiš da će neko (pretpostavljam Zapad) reformisati državni dom naroda i oslabiti poziciju konstitutivnih naroda. Prvo su je ojačali, a sada će je oslabiti? Puno nelogičnosti. Da ne govorim da tvrdiš da Predsjedništvo treba dati HDZ-u, ali si zato za slabljenje državnog doma naroda. Potpuno ti je priča neusaglašena.

Moje tumačenje je da ti ovdje dok pravdaš odluku visokog predstavnika koja je išla u korist Hrvatima, te predlažeš Bošnjacima da i Predsjedništvo puste niz vodu, istovremeno Bošnjacima prodaješ lažnu nadu da će državni nivo odjednom postati građanski ili šta već. To se neće desiti, jer državni ustav Schmidt ne može mijenjati, a ustavom su regulisane procedure kod glasanja, odnosno entitetsko glasanje, a ne zakonom.
Brojnost domova naroda nije problem nego ovlastenja. To sto je hrvata recimo 10 ili 15% a imaju trecinu u domu naroda ili ostalih 3% au fed a imaju 15% u klubu je ok jer i americki senat naprimjer je takav da svaka drzava daje isti broj senatora bez obzira na broj stanovnika dok je kongres gradjanski. Ponavljam ovlastenja doma naroda kod nas su problem jer treba samo da stite vitalni nacionalni interes a ne sve zivo.
Ja nikad nisam napisao da je problem paritet u Domovima naroda (svaki narod po 23), problem je što je moć kod formiranja Vlade koncentrisana u klubovima naroda u Domu naroda, a ne u Domu naroda u cjelini. U praksi to znači da 14 od 81 delegata može blokirati izbor Vlade.

Ne možeš porediti američki senat i to što svaka država daje isti broj senatora sa Domom naroda Federacije, jer u američkom senatu ne postoje tri kluba unutar samog senata koji mogu svaki za sebe blokirati formiranje vlasti. Loše poređenje, pokušaj s nekim drugim primjerom.

Svaki klub u domu naroda federacije praktično je parlament za sebe.
Kilometaraki post gdje ja u klin ti u plocu ne vrijedi vise komentarisati jer sam ti objasnio x puta a ti ne zelis da shvatis il ne mozes manje je vazno, ali sustinski sve ti se svelo zasto je smit stavio 14 od 23 prije je bilo bolje(a nije), dok se istovremeno zanemaruju sve druge izmjene koje su isle u korist ukidanja blokada i zloupotrijebe vitalnog nacionalnog interesa. Ponovicu ko god u klubu nekog naroda ima 14 od 23( konkretno u slucaju hdz a je od 18 jer je 5 iz kantona sa vecinskim bosnjackim stanovnistvom) neka bude vlast( na postenim izborima a ne sa brojacima iz sda hdz a i snad a) jer to znaci da je priblizno najmanje preko 60% tog naroda glasalo za te stranke. Da li je po meni to savrseno rjesenje nije, iz razloga sto su srbi ravnopravniji u fed nego bosnjaci i hrvati u rs, ali i to ce u narednom periodu doci na red
sajber87
Posts: 4091
Joined: 25/07/2008 13:14

#29052 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sajber87 »

upitan wrote: 26/05/2024 03:35
sajber87 wrote: 25/05/2024 09:00
Previse potpuno pogresnih teza si postavio demantovace te vrijeme koje dolazi.
Recimo ako bi htio da odgovorim na svaku sve bi uokvirio time sto sam govorio 70 puta vidjeces gdje ce biti dodik i covic do sljedecih optsih izbora sa trojkom, a nemoj zaboraviti da su do kraja mandata sa sda i df om bili na vrhuncu svoje moci kao i kakav ce biti ustav bosne i izborni zakon. Za sve dobro i lose do sljedecih opstih izbora slobodno prepisi zasluge trojci, koja usko saradjuje sa amerima sto ti je i marfi licno rekao pohvalivsi njihov rad kao sto je u zadnjem intervjuu rekao da je laz sto sdfa pristalice spinuju mjesecima da je postojao neki dogovor iz laktasa i sl gluposti. Ali lazovi su tu da spinuju pametuju dok pokazuju elementarno neznanje jer ne znaju da razlikuju npr ustav i izborni zakon ali znaju da lupe etiketu i misle da su poentirali a suplji su kao sito. imas i takvih forumasa pametnjakovica prepoznace se vrc oni :mrgreen: .
Jos na kraju da znas da ameri nisu htjeli vlast bez dodika i covica vec samo bez sda i df a, a ti pokusaj sebi odgovoriti zasto je to tako, x puta sam pisao o tome.
Ako nisi znao sa ovim IZ,nametanje koje je postavio VP gledat cemo Covica dugo u vlasti mislim prije svega na VFBiH jer je HDZ izmjenama zakucan.
Isto tako postoji sansa da gledamo ovu istu vladu u tehnickom mandatu,pa gledali smo i Fadila zar'ne.
Zato je nastala Trojka,ponavljam ti naravno da ce Palmer isl.njemu hvaliti svoj projekat.
Vidjet cemo gdje ce biti Covic,Dodik isto tako Hdz i Snsd ali i Trojka.
Kaznjavanje na izborima za lose poteze se vec vidi na ovim izborima koji su u oktobru,i to ce biti dobar pokazatelj.
U globalu jednu stvar moras znati da su stranci ti koji se igraju saha u BiH.
A ovo na vlasti u globalu su nista drugo do pijuni,iskoci po neki konj,lovac i top ili nekog povremeno zastite kao kralja.
Naravno da su bili za Hdz i Snsd radi svojih interesa,ali da su htjeli bila bi vlast bar bez Snsda.
Ja sam siguran da cemo ovu podrsku za "rezoluciju o Srebrenici"morati nekako "platiti" jer ameri ne rade nista dzaba.
Mozda to bude zakon o drzavnoj imovini,ili nesto drugo i zivi bili pa vidjeli.
Ne znas razliku izmedju ustava i izbornog zakona, lricas o jednom a mislis na drugo.
Kako ti znas za koga ce hrvati glasati, istom logikom mozes reci zacementirao je sda sdp ili koga god, ponavljam kako ti znas za koga ce nekonu buducnoati glasati
Izbori u oktobru su lokalni lokalne teme su u pitanju, ali da ce imati neki uticaj na kompletnu politicku scenu hoce.
Ti sad meni govoris o strancuma sto ja kao papagaj ponavljam od kad sam odlucio da pisem na forumu, dobro da si shvatio bilo je vrijeme :mrgreen:
Pokazujes elementarno nepoznavanje situacije ukoliko mislis da su stranci pomogli "srpskoj" i "hrvatakoj" strani time sto su snsd i hdz na vlasti( snsd u direktno pomogli). Po tebi je snsd i hdz dobri za srbe i hrvate je li :mrgreen:
Ovu mantru kao bosnjaci dobili rezoluciju, hrvati izborni( nisu, kmece na integritet nametnut od smita) i srbi imovinu(nisu) slusam dvije godine i valjda s epokazalo da nije istina , ali jebo istinu spinuj i manipulisi dok se boje nerastope.
Kazes ameri ne rade nista dzaba pa kazes dobice snsd imovinu, pa ako nije nista dzaba kao sto kazes sta ce snad dati za tu imovinu evo reci nam svoje misljenje :mrgreen:
sajber87
Posts: 4091
Joined: 25/07/2008 13:14

#29053 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sajber87 »

hepekcina wrote: 26/05/2024 09:53
sajber87 wrote: 26/05/2024 09:38
hepekcina wrote: 25/05/2024 11:24

suštinska je razlika da imaš ideju, a jedina ideja koju prodaješ je pljuc pljuc SDA, pljuc pljuc Bakir

to se u teoriji i praksi zove populizam.

SDA je prošlost, nije vlast i ne pita se više ni za šta

Ako hoćemo naprijed onda se trebamo baviti vlašću a ne opozicijom
Cinjenice nisu populizam, jer ocigledno ili ne znas sta znaci ili si fulao temu. Sda nije proslost, nego stranka sa polugama u vlasti od sudstva medija javnih kompanija sluzbe, koje su pravili godina koje i sada obilato koriste.
Ako hocemo naprijed moramo cistiti "smece" koje su navukli oni koji su isto navlacili skoro 30 godina. Ili mislis da oni nisu "prljali" i da je prije godinu i par mjeseci moglo sve da se pocisti u sistemu pravljenom za najgore. Ono sto bi posmatrajuci sa strane zelio da smjena zapeklih katastrofalnih kadrova ide brze iako vjerujem da su sve vrste kocnica od sistemskih do ljudskih krvnicki stisnute do poda.
nadam se da ih nećete sve zamjeniti Vukojama :evil:

kada govorimo o činjenicama de prebroj etničku strukturu imenovanih direktora institucija na državnom nivou u proteklih godinu dana, pa odgovori u čemu je problem: Ili nemate Bošnjaka ili ste sve prepustili HDZ-u i SNSD-u?

Ne možete jedno pričati, a sasvim drugo raditi...SDA je na tome pala i vi ćete, budite sigurni, jer lažete i to ofirno

A ma koliko današnji instrumentarij za manipulaciju bio moćan, ljudi nisu baš tolike budale kao što vi mislite
Ode hdz mato tadic dodje vukoja izdajaaaaa :mrgreen:
Prebroj ti ja ne brojim krvna zrnca ali evo posto imas informacije podijeli ih sa citaocima foruma, malo da ti pomognem da VIdis sta je rezultat skoro 30 godina politike ove sda i to sa sda medija
https://stav.ba/vijest/mehmedovic-na-po ... pada/16571
Sda je pala jer je prije svega privatizovala institucije kad smo kod njih, ucinila da odgovaraju prvoj familiji, gsje su sve odluke bitne za bosnjake donosile u dnevnoj sobi.
Trece opet da ponovim nema mi ja sam jedinka, forumas, napisem nekad nesto iz ubjedjenja bez bilo kakvog interesa, ali obzirom kako volis taj termin ocigledno da si sebe svrstao svjesno ili nesvjesno :mrgreen:
User avatar
hepekcina
Posts: 1497
Joined: 29/09/2009 12:28
Location: Mliječni put

#29054 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by hepekcina »

sajber87 wrote: 26/05/2024 10:17
hepekcina wrote: 26/05/2024 09:53
sajber87 wrote: 26/05/2024 09:38

Cinjenice nisu populizam, jer ocigledno ili ne znas sta znaci ili si fulao temu. Sda nije proslost, nego stranka sa polugama u vlasti od sudstva medija javnih kompanija sluzbe, koje su pravili godina koje i sada obilato koriste.
Ako hocemo naprijed moramo cistiti "smece" koje su navukli oni koji su isto navlacili skoro 30 godina. Ili mislis da oni nisu "prljali" i da je prije godinu i par mjeseci moglo sve da se pocisti u sistemu pravljenom za najgore. Ono sto bi posmatrajuci sa strane zelio da smjena zapeklih katastrofalnih kadrova ide brze iako vjerujem da su sve vrste kocnica od sistemskih do ljudskih krvnicki stisnute do poda.
nadam se da ih nećete sve zamjeniti Vukojama :evil:

kada govorimo o činjenicama de prebroj etničku strukturu imenovanih direktora institucija na državnom nivou u proteklih godinu dana, pa odgovori u čemu je problem: Ili nemate Bošnjaka ili ste sve prepustili HDZ-u i SNSD-u?

Ne možete jedno pričati, a sasvim drugo raditi...SDA je na tome pala i vi ćete, budite sigurni, jer lažete i to ofirno

A ma koliko današnji instrumentarij za manipulaciju bio moćan, ljudi nisu baš tolike budale kao što vi mislite
Ode hdz mato tadic dodje vukoja izdajaaaaa :mrgreen:
Prebroj ti ja ne brojim krvna zrnca ali evo posto imas informacije podijeli ih sa citaocima foruma, malo da ti pomognem da VIdis sta je rezultat skoro 30 godina politike ove sda i to sa sda medija
https://stav.ba/vijest/mehmedovic-na-po ... pada/16571
Sda je pala jer je prije svega privatizovala institucije kad smo kod njih, ucinila da odgovaraju prvoj familiji, gsje su sve odluke bitne za bosnjake donosile u dnevnoj sobi.
Trece opet da ponovim nema mi ja sam jedinka, forumas, napisem nekad nesto iz ubjedjenja bez bilo kakvog interesa, ali obzirom kako volis taj termin ocigledno da si sebe svrstao svjesno ili nesvjesno :mrgreen:
da tačno je da ovo što je Šemso palamudio rezultat SDA politike i nikoga drugoga. Ali te nisam to pitao.

pitao sam te za imenovanja direktora u proteklih godinu dana, otkada ste vi vlast. Ne pitam te šta je SDA radila već šta vi radite konkretno, da ispravite tu lošu SDA politiku po Bošnjake?

Imaš podatke koliko je kojih imenovano na rukovodeće pozicije u proteklih godinu dana pa bih te molio da ih postaviš.

Al čisto sumnjam da ćeš jer su brojevi gori nego SDAovski. A brojevi ne lažu, za razliku od ljudi
sajber87
Posts: 4091
Joined: 25/07/2008 13:14

#29055 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sajber87 »

hepekcina wrote: 26/05/2024 10:27
sajber87 wrote: 26/05/2024 10:17
hepekcina wrote: 26/05/2024 09:53

nadam se da ih nećete sve zamjeniti Vukojama :evil:

kada govorimo o činjenicama de prebroj etničku strukturu imenovanih direktora institucija na državnom nivou u proteklih godinu dana, pa odgovori u čemu je problem: Ili nemate Bošnjaka ili ste sve prepustili HDZ-u i SNSD-u?

Ne možete jedno pričati, a sasvim drugo raditi...SDA je na tome pala i vi ćete, budite sigurni, jer lažete i to ofirno

A ma koliko današnji instrumentarij za manipulaciju bio moćan, ljudi nisu baš tolike budale kao što vi mislite
Ode hdz mato tadic dodje vukoja izdajaaaaa :mrgreen:
Prebroj ti ja ne brojim krvna zrnca ali evo posto imas informacije podijeli ih sa citaocima foruma, malo da ti pomognem da VIdis sta je rezultat skoro 30 godina politike ove sda i to sa sda medija
https://stav.ba/vijest/mehmedovic-na-po ... pada/16571
Sda je pala jer je prije svega privatizovala institucije kad smo kod njih, ucinila da odgovaraju prvoj familiji, gsje su sve odluke bitne za bosnjake donosile u dnevnoj sobi.
Trece opet da ponovim nema mi ja sam jedinka, forumas, napisem nekad nesto iz ubjedjenja bez bilo kakvog interesa, ali obzirom kako volis taj termin ocigledno da si sebe svrstao svjesno ili nesvjesno :mrgreen:
da tačno je da ovo što je Šemso palamudio rezultat SDA politike i nikoga drugoga. Ali te nisam to pitao.

pitao sam te za imenovanja direktora u proteklih godinu dana, otkada ste vi vlast. Ne pitam te šta je SDA radila već šta vi radite konkretno, da ispravite tu lošu SDA politiku po Bošnjake?

Imaš podatke koliko je kojih imenovano na rukovodeće pozicije u proteklih godinu dana pa bih te molio da ih postaviš.

Al čisto sumnjam da ćeš jer su brojevi gori nego SDAovski. A brojevi ne lažu, za razliku od ljudi
Pa napisao sam ti daj podatke ako ih imas nemoj svoje utiske, ja ne brojim niti sam to govorio, ti si to pokrenuo i sad trazis od mene :mrgreen: , ono sto sam ti ja dao crno na bijelo je rezuktat sda politike zadnjih skoro 30 godina. Evo jos jednom pa onda ti
https://stav.ba/vijest/mehmedovic-na-po ... pada/16571
DonieBrasco
Posts: 16133
Joined: 31/08/2016 16:09

#29056 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by DonieBrasco »

sime_cipol wrote: 25/05/2024 23:44 Kako vladajuća koalicija u FBiH ne moze da rijesi problem dva javna emitera, jednog od stubova države i jedan od 14 uslova EU? Ovakav problem i stanje u dva emitera, FTV i BHRT, nikada se nije desio od rata pa do danas.
Kako ce rijestii kad je SDA godinama unazad sve prepustila Dodiku i Covicu, pogleda ko su šefovi, urednici, producenti na BHT i FTV.

Kao i pije toga sam zakon sve prepusti ne diraj im samo od Poljina do Marijn Dvora.
User avatar
hepekcina
Posts: 1497
Joined: 29/09/2009 12:28
Location: Mliječni put

#29057 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by hepekcina »

sajber87 wrote: 26/05/2024 10:38
hepekcina wrote: 26/05/2024 10:27
sajber87 wrote: 26/05/2024 10:17

Ode hdz mato tadic dodje vukoja izdajaaaaa :mrgreen:
Prebroj ti ja ne brojim krvna zrnca ali evo posto imas informacije podijeli ih sa citaocima foruma, malo da ti pomognem da VIdis sta je rezultat skoro 30 godina politike ove sda i to sa sda medija
https://stav.ba/vijest/mehmedovic-na-po ... pada/16571
Sda je pala jer je prije svega privatizovala institucije kad smo kod njih, ucinila da odgovaraju prvoj familiji, gsje su sve odluke bitne za bosnjake donosile u dnevnoj sobi.
Trece opet da ponovim nema mi ja sam jedinka, forumas, napisem nekad nesto iz ubjedjenja bez bilo kakvog interesa, ali obzirom kako volis taj termin ocigledno da si sebe svrstao svjesno ili nesvjesno :mrgreen:
da tačno je da ovo što je Šemso palamudio rezultat SDA politike i nikoga drugoga. Ali te nisam to pitao.

pitao sam te za imenovanja direktora u proteklih godinu dana, otkada ste vi vlast. Ne pitam te šta je SDA radila već šta vi radite konkretno, da ispravite tu lošu SDA politiku po Bošnjake?

Imaš podatke koliko je kojih imenovano na rukovodeće pozicije u proteklih godinu dana pa bih te molio da ih postaviš.

Al čisto sumnjam da ćeš jer su brojevi gori nego SDAovski. A brojevi ne lažu, za razliku od ljudi
Pa napisao sam ti daj podatke ako ih imas nemoj svoje utiske, ja ne brojim niti sam to govorio, ti si to pokrenuo i sad trazis od mene :mrgreen: , ono sto sam ti ja dao crno na bijelo je rezuktat sda politike zadnjih skoro 30 godina. Evo jos jednom pa onda ti
https://stav.ba/vijest/mehmedovic-na-po ... pada/16571
kakvi populistički šupljaci :roll: pitam šta vi radite, a odgovor je uvijek: ovo je radila SDA :-)

stvarno vas ne razumijem :?

evo ti konkretnih podataka šta vi radite.....ovo su do marta mjeseca 2024. Vijeće ministara BiH je do tada izvršilo je 56 imenovanja na rukovodeće pozicije u institucijama na koje je imenovano 20 Srba, 19 Bošnjaka i 17 Hrvata. Od 23 direktorske pozicije u tom periodu Bošnjacima je pripalo 6, Hrvatima 8, a Srbima 9 pozicija.

Još kada bi se pobrojalo ovo od marta na ovamo bilo bi još gore jer su vas je HDZ doslovno naguzio pri imenovanju Koordinatora za reformu javne uprave, u nedavnom konkursu za pomoćnićke pozicije u MCP od tri mjesta H uzeli dva, a S jedno, dok je B zapala K..... u augmentativu.

ono što Mehmedovićevi brojevi govore je da je SDA zaista bila loša po Bošnjake (i Šemso sam), a ovi iz protekle godine govore da ste vi gori jer će onaj disbalans u istitucijama koji je napravila SDA, do kraja vašeg mandata biti još gori, a svi imate Ustavnu obavezu da institucije barem približno odslikavaju etničku sliku BiH.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67775
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#29058 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by _BataZiv_0809 »

Legitimno predstavljanje
sajber87
Posts: 4091
Joined: 25/07/2008 13:14

#29059 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sajber87 »

hepekcina wrote: 26/05/2024 11:05
sajber87 wrote: 26/05/2024 10:38
hepekcina wrote: 26/05/2024 10:27

da tačno je da ovo što je Šemso palamudio rezultat SDA politike i nikoga drugoga. Ali te nisam to pitao.

pitao sam te za imenovanja direktora u proteklih godinu dana, otkada ste vi vlast. Ne pitam te šta je SDA radila već šta vi radite konkretno, da ispravite tu lošu SDA politiku po Bošnjake?

Imaš podatke koliko je kojih imenovano na rukovodeće pozicije u proteklih godinu dana pa bih te molio da ih postaviš.

Al čisto sumnjam da ćeš jer su brojevi gori nego SDAovski. A brojevi ne lažu, za razliku od ljudi
Pa napisao sam ti daj podatke ako ih imas nemoj svoje utiske, ja ne brojim niti sam to govorio, ti si to pokrenuo i sad trazis od mene :mrgreen: , ono sto sam ti ja dao crno na bijelo je rezuktat sda politike zadnjih skoro 30 godina. Evo jos jednom pa onda ti
https://stav.ba/vijest/mehmedovic-na-po ... pada/16571
kakvi populistički šupljaci :roll: pitam šta vi radite, a odgovor je uvijek: ovo je radila SDA :-)

stvarno vas ne razumijem :?

evo ti konkretnih podataka šta vi radite.....ovo su do marta mjeseca 2024. Vijeće ministara BiH je do tada izvršilo je 56 imenovanja na rukovodeće pozicije u institucijama na koje je imenovano 20 Srba, 19 Bošnjaka i 17 Hrvata. Od 23 direktorske pozicije u tom periodu Bošnjacima je pripalo 6, Hrvatima 8, a Srbima 9 pozicija.

Još kada bi se pobrojalo ovo od marta na ovamo bilo bi još gore jer su vas je HDZ doslovno naguzio pri imenovanju Koordinatora za reformu javne uprave, u nedavnom konkursu za pomoćnićke pozicije u MCP od tri mjesta H uzeli dva, a S jedno, dok je B zapala K..... u augmentativu.

ono što Mehmedovićevi brojevi govore je da je SDA zaista bila loša po Bošnjake (i Šemso sam), a ovi iz protekle godine govore da ste vi gori jer će onaj disbalans u istitucijama koji je napravila SDA, do kraja vašeg mandata biti još gori, a svi imate Ustavnu obavezu da institucije barem približno odslikavaju etničku sliku BiH.
Ja samo trazim podatke da mi das jer moje je pravo da li zelim da ti vjerujem na rijec. Ako si rekao sve dadose i kazes meni da provjerim imena , ja ti kazem da ne znam imena da nemam podatke jer posto ocigledno ti znas treba da ih das. Ovo tvoje je u fazonu djura ce ti oprostiti sto te je tukao :mrgreen: i onda na kraju zacinis sa rijeci polulizam jer je to tako popularno pa da ispadnes ubjedljiviji a realno veze sa vezom nema :mrgreen:
Dakle trazim podatke koje si ponudio, drugo zanemari :mrgreen:
Kad budes davao podatke samo napisi ko je bio na mjestima prije imenovanih i to me zanima eto posteno
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11286
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#29060 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Prpa.ba »

sajber87 wrote: 26/05/2024 09:42 Ukratko pogledaj rezultat hdz a 2006 od prve pojave komsica pa svakih izbora do zadnjih do zadnje pojave komsica 2022 i reci sta zakljucujes. Na kraju daj analizu kako je "epska" borba komsica od evo skoro 20 godina uticala na snagu hdz a
Da li si 2005. i 2006. bio punoljetna osoba ili uopste zivio u BiH?

Cemu papagajski ponavljati zakljucke koje ti je neko ispricao bez da uopste poznajes kontekst, i jos gore, kada ti se kaze, ti opet po starom. :-)
upitan
Posts: 184
Joined: 03/02/2012 02:39

#29061 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by upitan »

sajber87 postce wrote:26/05/2024 10:07
Ne znas razliku izmedju ustava i izbornog zakona, lricas o jednom a mislis na drugo.
Kako ti znas za koga ce hrvati glasati, istom logikom mozes reci zacementirao je sda sdp ili koga god, ponavljam kako ti znas za koga ce nekonu buducnoati glasati
Izbori u oktobru su lokalni lokalne teme su u pitanju, ali da ce imati neki uticaj na kompletnu politicku scenu hoce.
Ti sad meni govoris o strancuma sto ja kao papagaj ponavljam od kad sam odlucio da pisem na forumu, dobro da si shvatio bilo je vrijeme :mrgreen:
Pokazujes elementarno nepoznavanje situacije ukoliko mislis da su stranci pomogli "srpskoj" i "hrvatakoj" strani time sto su snsd i hdz na vlasti( snsd u direktno pomogli). Po tebi je snsd i hdz dobri za srbe i hrvate je li :mrgreen:
Ovu mantru kao bosnjaci dobili rezoluciju, hrvati izborni( nisu, kmece na integritet nametnut od smita) i srbi imovinu(nisu) slusam dvije godine i valjda s epokazalo da nije istina , ali jebo istinu spinuj i manipulisi dok se boje nerastope.
Kazes ameri ne rade nista dzaba pa kazes dobice snsd imovinu, pa ako nije nista dzaba kao sto kazes sta ce snad dati za tu imovinu evo reci nam svoje misljenje :mrgreen:
Napisao sam IZ i nametanje i sve ovo sto je VP uradio ide na ruku najvise HDZ-a.
Vidim ja kako glasaju hrvati godinama,vidim stanje u DN i vidim da imaju sami 14 ruku+hdz 1990.
Mozes li formirati novu VFBiH bez Hdz-a - ako ostane ovako stanje u DN?
Ja postujem odluku naroda koji izabere vlast na izborima,iako se cesto ne slazem sa politikama pogotovo Hdz,Snsd al dobili su podrsku.
Naravno da se sve radi planski,svakome po nesto.
Dragan nije dobio cisti IZ kakav je trazio,dio mu dobro odgovara ali nije odustao od IZ i misljenja sam da ce to vjerovatno "zavrsiti" kao i Vukoju(ili ste u vlasti sa nama ili opozicija).
Sta ce Snsd dati,za pocetak ce odustati od ovog sto je pripremio u vezi tkz.mirnog razlaza.
I vjerovatno ce podrzati neke stvari oko kojih se ne slazu.
* Imamo veliki problem u izvozu.
U prva četiri mjeseca ove godine u odnosu na isti period 2023. izvoz je bio manji za 8,3, dok je uvoz povećan za 5,6 odsto.
Ide nastavak prodaje trezorskih zapisa do potpunog kolapsa.
User avatar
hepekcina
Posts: 1497
Joined: 29/09/2009 12:28
Location: Mliječni put

#29062 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by hepekcina »

sajber87 wrote: 26/05/2024 11:26
hepekcina wrote: 26/05/2024 11:05
sajber87 wrote: 26/05/2024 10:38
Pa napisao sam ti daj podatke ako ih imas nemoj svoje utiske, ja ne brojim niti sam to govorio, ti si to pokrenuo i sad trazis od mene :mrgreen: , ono sto sam ti ja dao crno na bijelo je rezuktat sda politike zadnjih skoro 30 godina. Evo jos jednom pa onda ti
https://stav.ba/vijest/mehmedovic-na-po ... pada/16571
kakvi populistički šupljaci :roll: pitam šta vi radite, a odgovor je uvijek: ovo je radila SDA :-)

stvarno vas ne razumijem :?

evo ti konkretnih podataka šta vi radite.....ovo su do marta mjeseca 2024. Vijeće ministara BiH je do tada izvršilo je 56 imenovanja na rukovodeće pozicije u institucijama na koje je imenovano 20 Srba, 19 Bošnjaka i 17 Hrvata. Od 23 direktorske pozicije u tom periodu Bošnjacima je pripalo 6, Hrvatima 8, a Srbima 9 pozicija.

Još kada bi se pobrojalo ovo od marta na ovamo bilo bi još gore jer su vas je HDZ doslovno naguzio pri imenovanju Koordinatora za reformu javne uprave, u nedavnom konkursu za pomoćnićke pozicije u MCP od tri mjesta H uzeli dva, a S jedno, dok je B zapala K..... u augmentativu.

ono što Mehmedovićevi brojevi govore je da je SDA zaista bila loša po Bošnjake (i Šemso sam), a ovi iz protekle godine govore da ste vi gori jer će onaj disbalans u istitucijama koji je napravila SDA, do kraja vašeg mandata biti još gori, a svi imate Ustavnu obavezu da institucije barem približno odslikavaju etničku sliku BiH.
Ja samo trazim podatke da mi das jer moje je pravo da li zelim da ti vjerujem na rijec. Ako si rekao sve dadose i kazes meni da provjerim imena , ja ti kazem da ne znam imena da nemam podatke jer posto ocigledno ti znas treba da ih das. Ovo tvoje je u fazonu djura ce ti oprostiti sto te je tukao :mrgreen: i onda na kraju zacinis sa rijeci polulizam jer je to tako popularno pa da ispadnes ubjedljiviji a realno veze sa vezom nema :mrgreen:
Dakle trazim podatke koje si ponudio, drugo zanemari :mrgreen:
Kad budes davao podatke samo napisi ko je bio na mjestima prije imenovanih i to me zanima eto posteno
napisani su ti konkretni brojevi...kao što sam već napisao ljudi lažu, brojevi ne.

nema potrebe da mi dalje bacaš te propagandne lažnjake i razvodnjavaš priču do besmisla.

iskreno vam želim da istom brzinom kojom ste krenuli lagati i obmanjivati narod u Sarajevu, da tom brzinom i propadnete.

Vi ste otrov, a ne lijek za ovo društvo i to svakim napisom ovdje pokazujete.

Najlakše nam je da svi glasamo za Dragana i furamo se da smo Hrvati. Ne trebaju nam za to posrednici poput vas.
sajber87
Posts: 4091
Joined: 25/07/2008 13:14

#29063 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sajber87 »

Prpa.ba wrote: 26/05/2024 12:23
sajber87 wrote: 26/05/2024 09:42 Ukratko pogledaj rezultat hdz a 2006 od prve pojave komsica pa svakih izbora do zadnjih do zadnje pojave komsica 2022 i reci sta zakljucujes. Na kraju daj analizu kako je "epska" borba komsica od evo skoro 20 godina uticala na snagu hdz a
Da li si 2005. i 2006. bio punoljetna osoba ili uopste zivio u BiH?

Cemu papagajski ponavljati zakljucke koje ti je neko ispricao bez da uopste poznajes kontekst, i jos gore, kada ti se kaze, ti opet po starom. :-)
Sve ti znas ma nema :mrgreen:
sajber87
Posts: 4091
Joined: 25/07/2008 13:14

#29064 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sajber87 »

hepekcina wrote: 26/05/2024 12:51
sajber87 wrote: 26/05/2024 11:26
hepekcina wrote: 26/05/2024 11:05

kakvi populistički šupljaci :roll: pitam šta vi radite, a odgovor je uvijek: ovo je radila SDA :-)

stvarno vas ne razumijem :?

evo ti konkretnih podataka šta vi radite.....ovo su do marta mjeseca 2024. Vijeće ministara BiH je do tada izvršilo je 56 imenovanja na rukovodeće pozicije u institucijama na koje je imenovano 20 Srba, 19 Bošnjaka i 17 Hrvata. Od 23 direktorske pozicije u tom periodu Bošnjacima je pripalo 6, Hrvatima 8, a Srbima 9 pozicija.

Još kada bi se pobrojalo ovo od marta na ovamo bilo bi još gore jer su vas je HDZ doslovno naguzio pri imenovanju Koordinatora za reformu javne uprave, u nedavnom konkursu za pomoćnićke pozicije u MCP od tri mjesta H uzeli dva, a S jedno, dok je B zapala K..... u augmentativu.

ono što Mehmedovićevi brojevi govore je da je SDA zaista bila loša po Bošnjake (i Šemso sam), a ovi iz protekle godine govore da ste vi gori jer će onaj disbalans u istitucijama koji je napravila SDA, do kraja vašeg mandata biti još gori, a svi imate Ustavnu obavezu da institucije barem približno odslikavaju etničku sliku BiH.
Ja samo trazim podatke da mi das jer moje je pravo da li zelim da ti vjerujem na rijec. Ako si rekao sve dadose i kazes meni da provjerim imena , ja ti kazem da ne znam imena da nemam podatke jer posto ocigledno ti znas treba da ih das. Ovo tvoje je u fazonu djura ce ti oprostiti sto te je tukao :mrgreen: i onda na kraju zacinis sa rijeci polulizam jer je to tako popularno pa da ispadnes ubjedljiviji a realno veze sa vezom nema :mrgreen:
Dakle trazim podatke koje si ponudio, drugo zanemari :mrgreen:
Kad budes davao podatke samo napisi ko je bio na mjestima prije imenovanih i to me zanima eto posteno
napisani su ti konkretni brojevi...kao što sam već napisao ljudi lažu, brojevi ne.

nema potrebe da mi dalje bacaš te propagandne lažnjake i razvodnjavaš priču do besmisla.

iskreno vam želim da istom brzinom kojom ste krenuli lagati i obmanjivati narod u Sarajevu, da tom brzinom i propadnete.

Vi ste otrov, a ne lijek za ovo društvo i to svakim napisom ovdje pokazujete.

Najlakše nam je da svi glasamo za Dragana i furamo se da smo Hrvati. Ne trebaju nam za to posrednici poput vas.
Teske frustracije gubitkom vlasti sda df ekipe uz pamcenje zlatne ribice je sve sto si pokazao ovim postom uz mantru vi vi vi ne bi li se neko upecao :mrgreen: , dzaba sto sam ti objasnio da to kod mene ne postoji.
Kazes ljudi lazu sto je istina,, ja sam ti samo rekao da ne vjerujem tebi a brojevi koje si dao su tvoji i ocekujes da ti vjerujem. Pokrenuo si pricu o podatcima ocekujem da ih das.
Koliko ne znas, recimo podrzavajuci df i komsica nesvjesno si glasao za dragana. Ja za dragana i satelite ne bi ni u snovima kao ni za sda i satelite jer su to dvije strane iste medalje ali politicki slijepom i gluhom uzalud je objasnjavati :mrgreen:
User avatar
jao_situacije
Posts: 17973
Joined: 29/03/2014 19:20

#29065 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by jao_situacije »

ovaj sajber je težak bot i neznalica

lik se pojavio nakon izbora, i priča šuplju vjeruj trojci i bajkama ne vjeruj svojim očima

džaba se raspravljate
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11286
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#29066 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Prpa.ba »

sajber87 wrote: 26/05/2024 12:51 Sve ti znas ma nema :mrgreen:
Jesi li makar sad punoljetna osoba? :-)

Inace, glasovi HDZ-a i njihovih listi kroz opste izborne cikluse:

1998. 20.2%
2000. 17.5%
2002. 15.9%
2006. 7.6% (nastao HDZ90)
2010. 10.6%
2014. 11.9%
2018. 14.3%
2022. 13.3%

Valjda se vodite onom da 1000 puta ponovljena laz postaje istina. :-) Nazalost, dok je javno pristupacnih brojeva, demantovati vas je sekunda. :kiss:
sajber87
Posts: 4091
Joined: 25/07/2008 13:14

#29067 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sajber87 »

upitan wrote: 26/05/2024 12:37
sajber87 postce wrote:26/05/2024 10:07
Ne znas razliku izmedju ustava i izbornog zakona, lricas o jednom a mislis na drugo.
Kako ti znas za koga ce hrvati glasati, istom logikom mozes reci zacementirao je sda sdp ili koga god, ponavljam kako ti znas za koga ce nekonu buducnoati glasati
Izbori u oktobru su lokalni lokalne teme su u pitanju, ali da ce imati neki uticaj na kompletnu politicku scenu hoce.
Ti sad meni govoris o strancuma sto ja kao papagaj ponavljam od kad sam odlucio da pisem na forumu, dobro da si shvatio bilo je vrijeme :mrgreen:
Pokazujes elementarno nepoznavanje situacije ukoliko mislis da su stranci pomogli "srpskoj" i "hrvatakoj" strani time sto su snsd i hdz na vlasti( snsd u direktno pomogli). Po tebi je snsd i hdz dobri za srbe i hrvate je li :mrgreen:
Ovu mantru kao bosnjaci dobili rezoluciju, hrvati izborni( nisu, kmece na integritet nametnut od smita) i srbi imovinu(nisu) slusam dvije godine i valjda s epokazalo da nije istina , ali jebo istinu spinuj i manipulisi dok se boje nerastope.
Kazes ameri ne rade nista dzaba pa kazes dobice snsd imovinu, pa ako nije nista dzaba kao sto kazes sta ce snad dati za tu imovinu evo reci nam svoje misljenje :mrgreen:
Napisao sam IZ i nametanje i sve ovo sto je VP uradio ide na ruku najvise HDZ-a.
Vidim ja kako glasaju hrvati godinama,vidim stanje u DN i vidim da imaju sami 14 ruku+hdz 1990.
Mozes li formirati novu VFBiH bez Hdz-a - ako ostane ovako stanje u DN?
Ja postujem odluku naroda koji izabere vlast na izborima,iako se cesto ne slazem sa politikama pogotovo Hdz,Snsd al dobili su podrsku.
Naravno da se sve radi planski,svakome po nesto.
Dragan nije dobio cisti IZ kakav je trazio,dio mu dobro odgovara ali nije odustao od IZ i misljenja sam da ce to vjerovatno "zavrsiti" kao i Vukoju(ili ste u vlasti sa nama ili opozicija).
Sta ce Snsd dati,za pocetak ce odustati od ovog sto je pripremio u vezi tkz.mirnog razlaza.
I vjerovatno ce podrzati neke stvari oko kojih se ne slazu.
* Imamo veliki problem u izvozu.
U prva četiri mjeseca ove godine u odnosu na isti period 2023. izvoz je bio manji za 8,3, dok je uvoz povećan za 5,6 odsto.
Ide nastavak prodaje trezorskih zapisa do potpunog kolapsa.
Hajde sta konkretno u smitovim izmjenama izbornog zakona odgovara draganu, konkretno molim te :mrgreen:
Ne odgovara ti kako glasaju hrvati kazes od rata recimo uostalom me svidja se ni meni, ali reci svidja li ti se kako bosnjaci glasaju od rata ili su bosnjaci dobro birali zadnjih 25 godina.
Znavi sad sabiras hdz i hdz 1990 :mrgreen: sad ne valja ni devedesttka, ima li iko ko tebi odgovara kod hrvata bosne, da mi glasamo za njih jer oni pokazuju da ne znaju ili kako zamisljas da se to rijesi.
Kazes ako necete vukoju bicete opozicija, a ko ce onda biti vlast hoce li u toj vlasti biti vukoja ili ce sdfa reci hocemo u vlast ali vukoju necete dobiti :lol: . Kakvi sda df rezoni :mrgreen:
Znas li sastav komisije koja je vukoju stavila na lrvo mjesto, znas li u kojem periodu je ta komisija radula koja je vukoju stavila na prvo mjesto, odgovori li na ovo eto. :mrgreen:
Znaci opet smo dosli nije covic dobio bas izborni ali po tebi ce dobiti :mrgreen: joj boze vjerovatno jer kako drugacije :mrgreen:
Razjebase sve sto je fadilova sda df hdz pazi hdz( vjerovatno neki drugi hdz) vlada uradila a kompletan sistem u blomadi godinama. Komedija :mrgreen:
sajber87
Posts: 4091
Joined: 25/07/2008 13:14

#29068 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sajber87 »

Prpa.ba wrote: 26/05/2024 13:08
sajber87 wrote: 26/05/2024 12:51 Sve ti znas ma nema :mrgreen:
Jesi li makar sad punoljetna osoba? :-)

Inace, glasovi HDZ-a i njihovih listi kroz opste izborne cikluse:

1998. 20.2%
2000. 17.5%
2002. 15.9%
2006. 7.6% (nastao HDZ90)
2010. 10.6%
2014. 11.9%
2018. 14.3%
2022. 13.3%

Valjda se vodite onom da 1000 puta ponovljena laz postaje istina. :-) Nazalost, dok je javno pristupacnih brojeva, demantovati vas je sekunda. :kiss:
Aha od 7.6 do 13.3, a hrvata u fed nema ni 20%, bar stranke sa h predznakom toliko povuku na izborima u fed otprilike, a ovo si slozio da neko ko ne poznaje situaciju kaze pa sa 7 na 13 nije nesto :mrgreen: , a u sustini 13 je ono sto covicu treba i sve oko tog procenta je vlast za hdz a ovaj prvi gdje od 7 je kraj hdz a , e tada bas na snagu stupa nas zeljko :mrgreen: u 16 godina uduplan skoroo hdz. Masala :mrgreen:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11286
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#29069 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Prpa.ba »

Uduplan ,sa 15.9% na 13.3% u 20 godina, ah taj efekat Komsica i radikalizacija katolika. :-) :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67775
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#29070 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by _BataZiv_0809 »

Hehe kako sakriva u odnosu na sta su procenti heheh

Ali i ovako je vidljivo da su se uduplali od 2006. i Komsica u Presj'enistvu prvi put
sajber87
Posts: 4091
Joined: 25/07/2008 13:14

#29071 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sajber87 »

Prpa.ba wrote: 26/05/2024 13:19 Uduplan ,sa 15.9% na 13.3% u 20 godina, ah taj efekat Komsica i radikalizacija katolika. :-) :lol:
Ne manipulisi 2006 gledaj, pa do danas :mrgreen: . Znam da ti se brojke ne svidjaju bar ne pravo tumacenje istih, ali sam pao sam se ubio, drugi put pametnije :mrgreen:
Hdz ovih 14% ti je otprilike kao kad bi neka tkz probosanska(sda ne smatram probosanskom :mrgreen: ) dobila 60% u fed pa ti vidi moze li se bez takvih praviti vlast a hdz 7% ti je ono sto je sda uz sda matematiku pri glasanju i brojanju dobila na zadnjim izborima pa vidis kako ide bez njih kao podmazano uz antologijsku kmeku njih i njihovih botova :mrgreen:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11286
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#29072 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Prpa.ba »

Normalno da je pad sa 15.9% na 13.3% glasova za federalni parlament kroz 20 godina vise nego dvostruki rast za koji je ocigledno kriv Zeljko Komsic.

Tek kad uporedimo rast HDZ-a od 1984. do danas, beskonacno %, to je Alija kriv, gdje je Alija stao Zeljko nastavio. Radikalizirati posten narod koji samo zeli mirno zivjeti pored Bosnjaka.

:mrgreen:
sajber87
Posts: 4091
Joined: 25/07/2008 13:14

#29073 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sajber87 »

Prpa.ba wrote: 26/05/2024 13:33 Normalno da je pad sa 15.9% na 13.3% glasova za federalni parlament kroz 20 godina vise nego dvostruki rast za koji je ocigledno kriv Zeljko Komsic.

Tek kad uporedimo rast HDZ-a od 1984. do danas, beskonacno %, to je Alija kriv, gdje je Alija stao Zeljko nastavio. Radikalizirati posten narod.

:mrgreen:
Vec postajes neozbiljan, na stranu sto manipulises, ja ti jedno, a ti jer ti neodgovara guslas drugo, ali ok uzivaj
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67775
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#29074 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by _BataZiv_0809 »

2010. su nonHDZ stranke imale dovoljno ruku da se sa njima pravi vlada FBIH (racuna se i devedesetka koja nije htjela u vlast).

Sve jasno.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11286
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#29075 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Prpa.ba »

sajber87 wrote: 26/05/2024 13:36 Vec postajes neozbiljan, na stranu sto manipulises, ja ti jedno, a ti jer ti neodgovara guslas drugo, ali ok uzivaj
Apsolutno, zvanicni rezultati izbora su guslanje samo takvo i vrhunska manipulacija, docim su tvoja neinformisana misljenja i emocije ono po cemu se treba ravnati. :lol:

Racunate valjda na to da ljudi zaboravljaju, i da ako nesto ponovite po tisucu puta, postace istina.

Nece moci. :kiss:
Post Reply