Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

DonieBrasco
Posts: 15838
Joined: 31/08/2016 16:09

#27701 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by DonieBrasco »

Meni ce uzivancija biti gleadati svu njihovu nemocu u narednim danima a pogotovo nakon sto se rezolucija usvoji, bice tu svega i treba biti spreman na sve.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45666
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#27702 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Chmoljo »

Point. wrote: 02/05/2024 10:06 Kakav parmak moraš biti i nazivati ovu jako važnu rezoluciju kao lažnu.
E sjecas se koliko smo se svadjali ja i ti oko dnevne politike.

Ova rezolucija nije snijeg koji prekrije brijeg samo za velikosprski olos, nego i nas sicardzijski olos.

To je ono kad ti kazem da nemas osjecaj kako je zivjeti medju takvom marvom jer idealiziras, ne mozes da pojmis kakva je stoka u pitanju, jer se oduvijek vidjelo da je za mekinje spremno mater svoju prodati, a ne neku tamo srebrenicu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 25093
Joined: 08/09/2005 20:08

#27703 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Haris.ba »

DonieBrasco wrote: 02/05/2024 10:13 Meni ce uzivancija biti gleadati svu njihovu nemocu u narednim danima a pogotovo nakon sto se rezolucija usvoji, bice tu svega i treba biti spreman na sve.
Ma bice tri kamena temeljca za nacionalni stadion da se bolje primi.
User avatar
video
Posts: 6897
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#27704 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by video »

Chmoljo wrote: 02/05/2024 10:26
Point. wrote: 02/05/2024 10:06 Kakav parmak moraš biti i nazivati ovu jako važnu rezoluciju kao lažnu.
E sjecas se koliko smo se svadjali ja i ti oko dnevne politike.

Ova rezolucija nije snijeg koji prekrije brijeg samo za velikosprski olos, nego i nas sicardzijski olos.

To je ono kad ti kazem da nemas osjecaj kako je zivjeti medju takvom marvom jer idealiziras, ne mozes da pojmis kakva je stoka u pitanju, jer se oduvijek vidjelo da je za mekinje spremno mater svoju prodati, a ne neku tamo srebrenicu.
Nadolazi i on samo polako, los mu kvasac :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18856
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#27705 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by SmokingMan »

Čudna je uređivačka politika Istrage, ovaj tekst je u kontradikciji sa onom što obično meljaju, kao da imaju paralelnu uređivačku strukturu. Malo je i bizarno čitati kakav odnos imaju prema rezoluciji, možda će im naredni tekst biti nešto kao: čitaoci su pogrešno shvatili tekst. Ma nema ovdje nikakvog konteksta, sve je explicitno i uvredljivo za normalnog čovjeka.
Škobo Habu
Posts: 9092
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#27706 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Škobo Habu »

SmokingMan wrote: 02/05/2024 10:56 Čudna je uređivačka politika Istrage, ovaj tekst je u kontradikciji sa onom što obično meljaju, kao da imaju paralelnu uređivačku strukturu. Malo je i bizarno čitati kakav odnos imaju prema rezoluciji, možda će im naredni tekst biti nešto kao: čitaoci su pogrešno shvatili tekst. Ma nema ovdje nikakvog konteksta, sve je explicitno i uvredljivo za normalnog čovjeka.
Ima sve to logike ako im je Prpa.ba glavni urednik. Sve mimo toga - klasičan auto-šovinizam.
palermo
Posts: 22426
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#27707 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by palermo »

Bi li mi neko od.ove forumske brigade objasnio sta je to toliko pogresno receno u ovom tekstu Istrage (ako mislimo na isti tekst, ovaj o rezoluciji i njenom znacaju). Pa eto, kad se vratim iz grada sa kahve, rad sam da procitam.
Nikola Testa
Posts: 811
Joined: 04/09/2013 20:45

#27708 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Nikola Testa »

No Mind wrote: 02/05/2024 08:16
Nikola Testa wrote: 02/05/2024 06:52
vee-jay wrote: 01/05/2024 19:35

Sve tacno i to svi na forumu znaju.
Pitanje je u zadjoj recenici: zasto nisu pokusali?
Pokušali su da dobiju podršku za rezoluciju u GS UN-a u vrijeme Biserinog mandata, na isti način kako to Zlatko radi, nisu uspjeli. Zapravo oni su prvi došli na ideju da ide kroz GS UN-a, zato je Dodik nedavno rekao da je rezolucija SDA-ova ideja.
Sve i da je tako, znaci sad kad je politickim protivnicima uspjela inicijativa, rezolucija koja je "SDA-ova ideja" je odmah "predimenzioranog znacaja" ili cak "lazna"! Pa to savrseno ilustruje koji su prioriteti u SDA i koliko su oni spremni ici na stetu sopstvenog naroda samo radi ogranicavanja svoje politicke štete.
Ja to nisam rekao, zasluge će ponijeti Trojka, prvenstveno SDP, kako god mi to ovdje tumačili, značaj, posljedice i slično.
DonieBrasco
Posts: 15838
Joined: 31/08/2016 16:09

#27709 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by DonieBrasco »

Tuzno je to koliko imamo zlonamjernih mad se moze gori termin upotrijebiti, među bosnjacima cak kad je i rezolucija o Srebrenici i genocid, historijski momenat za BiH i bosnjake kao najvece zrtve agresije i genocida.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18856
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#27710 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by SmokingMan »

Da nije sujete kod Bošnjaka nikada ne bi došlo do situacije da se rezolucija stavlja na usvajanje haman 30 godina nakon genocida. Neka sebe oni koji su to davno trebali da urade preispitaju, a ne da svijet oko sebe dovode u sumnju da li je to trebalo uraditi sad ili ne. To je stvar unutarnjeg konflikta i nesigurnosti u vlastite sposobnosti onih kojima je to bila obaveza.
User avatar
Point.
Posts: 27965
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#27711 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Point. »

Chmoljo wrote: 02/05/2024 10:26
Point. wrote: 02/05/2024 10:06 Kakav parmak moraš biti i nazivati ovu jako važnu rezoluciju kao lažnu.
E sjecas se koliko smo se svadjali ja i ti oko dnevne politike.

Ova rezolucija nije snijeg koji prekrije brijeg samo za velikosprski olos, nego i nas sicardzijski olos.

To je ono kad ti kazem da nemas osjecaj kako je zivjeti medju takvom marvom jer idealiziras, ne mozes da pojmis kakva je stoka u pitanju, jer se oduvijek vidjelo da je za mekinje spremno mater svoju prodati, a ne neku tamo srebrenicu.
Barem oko genocida u Srebrenici i tragedije tih ljudi bi trebalo da postoji jedinstvo među bošnjačkim ili probosanskim korpusom, nazovi kako hoćeš a ne da se preko toga sakupljuju neki ziheraški, jeftini i kratkovidni politički poeni. Haram svakom pa da mi je iz oka ispao.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1619
Joined: 11/06/2011 07:36

#27712 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Kiki_Musampa »

Point. wrote: 02/05/2024 11:33
Chmoljo wrote: 02/05/2024 10:26
Point. wrote: 02/05/2024 10:06 Kakav parmak moraš biti i nazivati ovu jako važnu rezoluciju kao lažnu.
E sjecas se koliko smo se svadjali ja i ti oko dnevne politike.

Ova rezolucija nije snijeg koji prekrije brijeg samo za velikosprski olos, nego i nas sicardzijski olos.

To je ono kad ti kazem da nemas osjecaj kako je zivjeti medju takvom marvom jer idealiziras, ne mozes da pojmis kakva je stoka u pitanju, jer se oduvijek vidjelo da je za mekinje spremno mater svoju prodati, a ne neku tamo srebrenicu.
Barem oko genocida u Srebrenici i tragedije tih ljudi bi trebalo da postoji jedinstvo među bošnjačkim ili probosanskim korpusom, nazovi kako hoćeš a ne da se preko toga sakupljuju neki ziheraški, jeftini i kratkovidni politički poeni. Haram svakom pa da mi je iz oka ispao.
:kiss:
User avatar
video
Posts: 6897
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#27713 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by video »

Mislis ovako nesto
Sramotan biznis: Fikret Hodžić brendirao genocid pa htio prodavati majice!
https://dep o.ba/clanak/148999/sramotan-biznis-fikret-hodzic-brendirao-genocid-pa-htio-prodavati-majice
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#27714 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by BHCluster »

Point. wrote: 02/05/2024 10:06 Kakav parmak moraš biti i nazivati ovu jako važnu rezoluciju kao lažnu.
To su osobe bez proslosti i buducnosti, osobe koje ne razmisljaju svojim mozgom, osobe koje su spremne na sve kako bi svoju ideologiju branili. Nazalost takvih je jako dosta dans.
vernes81
Posts: 1672
Joined: 25/04/2011 23:04

#27715 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by vernes81 »

Ma to je super, nek se ogole do kraja da vec jednom domace ovce skontaju koga podrzavaju 2 decenije.
Nista njima nije bitno izuzev njih sami.
User avatar
Ludzak
Posts: 5555
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#27716 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Ludzak »

DonieBrasco wrote: 02/05/2024 11:14 Tuzno je to koliko imamo zlonamjernih mad se moze gori termin upotrijebiti, među bosnjacima cak kad je i rezolucija o Srebrenici i genocid, historijski momenat za BiH i bosnjake kao najvece zrtve agresije i genocida.
Da je SDA sve ovo pokrenula, bila bi najveća stranka. Ali pošto nije, onda ta ista stranka pljuje po ovoj rezoluciji, i mlate po nekakvoj eskalaciji. To samo govori koliko je ta stranka nesposobna.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3726
Joined: 23/04/2011 12:21

#27717 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Mr.Sojic »

Ako sam dobro shvatio, na osnovu Rezolucije o GENOCIDU u Srebrenici u školske udžbenike bi se trebao uvrstiti Srebrenički genocid.

To znači da bi npr. učenici iz EU imali stvarnu sliku genocida, a ne kao učenici iz manjeg ili prekodrinske nedođije.

Pod učenicima iz EU mislim na djecu iz Ex Yu.

Lijepo će biti onda kada ti učenici iz EU dođu malo u manji entitet ili prekodrinsku nedođiju i kada krene diskusija.

Neće možda dok su mlađi, ali kada budu stariji...

Vrijeme liječi rane, pa će i Bosnu :bih:

Zbog ovakvih stvari kmeče iz manjeg i nedođije :mrgreen:
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#27718 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by BHCluster »

Na osnovu stručnog mišljenja komisije Vlade Federacije BiH za utvrđivanje statusa civilne žrtve rata centar za socijalni rad donio je historijsko rješenje kojim se priznaje prvom djetetu rođenom iz čina ratnog silovanja status i prava koja mu pripadaju kao posebnoj kategoriji civilne žrtve rata.

Rješenje je doneseno shodno Zakonu o zaštiti civilnih žrtava rata čija je implementacija počela početkom ove godine.

Implementacijom tog Zakona donesenog nakon skoro trideset godina čekanja Federalno ministarstvo rada i socijalne politike čvrsto stoji uz žrtve i osigurava da njihova prava budu zaštićena.

Federalni ministar rada i socijalne politike Adnan Delić je kazao da je ovaj korak od vitalnog značaja.

– Ovaj korak je od vitalnog značaja u procesu suočavanja s prošlošću i izgradnji društva koje ne toleriše nasilje i poštuje ljudska prava. Društva koje se bori protiv stigme i šutnje institucija – rekao je Delić.

Zločini počinjeni tokom rata, dodao je, ne smiju ostati nekažnjeni, a žrtve zaslužuju punu podršku i pravdu.

Federalno ministarstvo rada i socijalne politike poziva na aktivno suočavanje s prošlošću i pružanje podrške civilnim žrtvama ratnih zločina, ohrabruje žene silovane u ratu i njihovu djecu rođenu iz čina silovanja da se prijave i registruju kao posebna kategorija civilnih žrtava rata.

Za dodatne informacije u vezi s priznavanjem statusa posebne kategorije civilnih žrtava rata Federalno ministarstvo rada i socijalne politike upućuje poziv svim žrtvama ratnog silovanja i njihovoj djeci da se prijave i registruju kako bi, ne samo ostvarili prava koja im pripadaju po Zakonu, već i da se istina o ovom zločinu sačuva od zaborava, saopćeno je iz tog ministarstva.
:thumbup: :bih:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18461
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#27719 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by GandalfSivi »

Gdje je tema o Dodiku? Ne mogu da je nadjem…

Anyhow, je li iko skontao da lik nikako nije u Bosni? Iz Rusije otisao u Srbiju i ne mrda od tamo. Mozda i ima neka pozadina iza price o hapsenju…
User avatar
muha_sa
Posts: 128741
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#27720 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by muha_sa »

GandalfSivi wrote: 02/05/2024 13:19 Gdje je tema o Dodiku? Ne mogu da je nadjem…

Anyhow, je li iko skontao da lik nikako nije u Bosni? Iz Rusije otisao u Srbiju i ne mrda od tamo. Mozda i ima neka pozadina iza price o hapsenju…
Zakljucana i ošla na smetljište :-)
PM72
Posts: 17910
Joined: 30/04/2012 16:54

#27721 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by PM72 »

Mr.Sojic wrote: 02/05/2024 13:00 Ako sam dobro shvatio, na osnovu Rezolucije o GENOCIDU u Srebrenici u školske udžbenike bi se trebao uvrstiti Srebrenički genocid.

To znači da bi npr. učenici iz EU imali stvarnu sliku genocida, a ne kao učenici iz manjeg ili prekodrinske nedođije.

Pod učenicima iz EU mislim na djecu iz Ex Yu.

Lijepo će biti onda kada ti učenici iz EU dođu malo u manji entitet ili prekodrinsku nedođiju i kada krene diskusija.

Neće možda dok su mlađi, ali kada budu stariji...

Vrijeme liječi rane, pa će i Bosnu :bih:

Zbog ovakvih stvari kmeče iz manjeg i nedođije :mrgreen:
Ti učenici iz EU ne znaju na karti pokazat Europu a da uče o genocidu u Srebrenici...
Oni uče o stvarima koje će im trebati a ne kao mi nekad koliko Australija ima ovaca i koje rude ima u Poljskoj
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6804
Joined: 20/02/2013 14:14

#27722 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Cherry-Cherry »

Možda bude usvojena na dan pobjede nad fašizmom
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66745
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27723 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by _BataZiv_0809 »

Point. wrote: 02/05/2024 10:06 Kakav parmak moraš biti i nazivati ovu jako važnu rezoluciju kao lažnu.
Moras biti DFSDA.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3726
Joined: 23/04/2011 12:21

#27724 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Mr.Sojic »

PM72 wrote: 02/05/2024 13:23
Mr.Sojic wrote: 02/05/2024 13:00 Ako sam dobro shvatio, na osnovu Rezolucije o GENOCIDU u Srebrenici u školske udžbenike bi se trebao uvrstiti Srebrenički genocid.

To znači da bi npr. učenici iz EU imali stvarnu sliku genocida, a ne kao učenici iz manjeg ili prekodrinske nedođije.

Pod učenicima iz EU mislim na djecu iz Ex Yu.

Lijepo će biti onda kada ti učenici iz EU dođu malo u manji entitet ili prekodrinsku nedođiju i kada krene diskusija.

Neće možda dok su mlađi, ali kada budu stariji...

Vrijeme liječi rane, pa će i Bosnu :bih:

Zbog ovakvih stvari kmeče iz manjeg i nedođije :mrgreen:
Ti učenici iz EU ne znaju na karti pokazat Europu a da uče o genocidu u Srebrenici...
Oni uče o stvarima koje će im trebati a ne kao mi nekad koliko Australija ima ovaca i koje rude ima u Poljskoj
I to što kažeš, ali neka naše istorije i u knjigama EU :thumbup:
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6804
Joined: 20/02/2013 14:14

#27725 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Cherry-Cherry »

_BataZiv_0809 wrote: 02/05/2024 13:55
Point. wrote: 02/05/2024 10:06 Kakav parmak moraš biti i nazivati ovu jako važnu rezoluciju kao lažnu.
Moras biti DFSDA.
I onda se bune, kada im neko kaže da je SDA gora od četnika.
Post Reply