Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

User avatar
sime_cipol
Posts: 16798
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#28251 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sime_cipol »

sajber87 wrote: 08/05/2024 18:02
sime_cipol wrote: 08/05/2024 17:49 https://www.klix.ba/vijesti/bih/ubijanj ... /240508103

https://www.klix.ba/vijesti/bih/trojka- ... /240508118

Jedni druge optužuju, jedni nista nisu radili 20 godina. Drugi evo 2 godine ne mogu da maknu direktora. U Telekomu, Elektroprivredi i ostalim preduzecima su pomeli u roku 3 mjeseca. Valjda nema para u Javnim Servisima :roll:
Sda sa vise strasti brani federalnu tv nego pet telekoma ili elektroptivreda. Autokrate i diktatori dace sve, sve mogu prezaliti ali za medije ce se boriti do zadnje kapi krvi. Vucic naprimjer kada je preuzeo vlast prvo sto je uradioi je da je poklopio medije sa nacionalnom frekvencijom, to je kljuc svega. Trenutno u svijetu nije sukob izmedju rusije amera evrope kine irana izraela hamasa itd itd, u svijetu je sukob izmedju demokratija i diktatura pa tako i kod nas imas demokrate (trojka) i one koje teze autokratiji ili diktaturi ( sda sa satelitima). Tako je u svakoj zemlji.
Pa sta onda ceka Trojka :?
Hakiz
Posts: 41051
Joined: 30/07/2015 20:01

#28252 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Hakiz »

sajber87 wrote: 08/05/2024 17:46
Hakiz wrote: 08/05/2024 17:34
sajber87 wrote: 08/05/2024 17:23

Da li ce klix objaviti ovo kao glavnu vijest bice zanimljivo vidjeti, da je neko kojim slucajem iz sdp ns nip ovo uradio vec bi armija botova iz srbije kao i sdaovskodfovskih botova orgijala na komentarima.
U predizbornoj kampanji trojka je imala dva narativa:

1. Kriminal SDA.

2. Koalicija SDA sa HDZ i SNSD.

Tako da približavanje SDA sa SNSD nije novost.

Problem je u tome da je trojka uradila to isto.

Nije ovo teško ponavljati koliko god se pokušalo "zaboraviti". A nije teško ponavljati upravo zbog toga što je velika ljutnja zbog činjenice da je trojka uradila isto ono šta je kritikovala kod SDA i zbog čega smo trojci i dali glasove.
Sda i trabanti su to radili iz ubjedjenja jer zajedno teze autokratskom tipu vladavine dok je trojka usla u saradnju sa snsd om jer je takav dogovor sa zapadnim saveznicima prije svega amerima. Ako ne vjerujes meni sacekaj da vidis gdje ce biti dodik do opstih izbora sa trojkom a gdje je bio sa sda df sbih itd.
Bar si ti trebao ovo znati jer smo x puta ulazili u razmjenu misljenja oko slicnih stvari.
STASI je čitao pisma građana jer je služba diktature.

NSA čita eMailove građana jer je služba demokratije i slobode.

To će reći u političkoj debati o diktaturi i slobodi, komunizmu i nekomunizmu.

Meni je poenta u tome da i jedni i drugi čitaju pisma građana. Meni su isti.
sajber87
Posts: 4081
Joined: 25/07/2008 13:14

#28253 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sajber87 »

Hakiz wrote: 08/05/2024 18:08
sajber87 wrote: 08/05/2024 17:46
Hakiz wrote: 08/05/2024 17:34

U predizbornoj kampanji trojka je imala dva narativa:

1. Kriminal SDA.

2. Koalicija SDA sa HDZ i SNSD.

Tako da približavanje SDA sa SNSD nije novost.

Problem je u tome da je trojka uradila to isto.

Nije ovo teško ponavljati koliko god se pokušalo "zaboraviti". A nije teško ponavljati upravo zbog toga što je velika ljutnja zbog činjenice da je trojka uradila isto ono šta je kritikovala kod SDA i zbog čega smo trojci i dali glasove.
Sda i trabanti su to radili iz ubjedjenja jer zajedno teze autokratskom tipu vladavine dok je trojka usla u saradnju sa snsd om jer je takav dogovor sa zapadnim saveznicima prije svega amerima. Ako ne vjerujes meni sacekaj da vidis gdje ce biti dodik do opstih izbora sa trojkom a gdje je bio sa sda df sbih itd.
Bar si ti trebao ovo znati jer smo x puta ulazili u razmjenu misljenja oko slicnih stvari.
STASI je čitao pisma građana jer je služba diktature.

NSA čita eMailove građana jer je služba demokratije i slobode.

To će reći u političkoj debati o diktaturi i slobodi, komunizmu i nekomunizmu.

Meni je poenta u tome da i jedni i drugi čitaju pisma građana. Meni su isti.
Kod prvih glava ode ako si neistomisljenik u 99% slucajeva a kod drugih u 1%. Ako je tebi to dvoje isto onda nista
sajber87
Posts: 4081
Joined: 25/07/2008 13:14

#28254 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sajber87 »

sime_cipol wrote: 08/05/2024 18:07
sajber87 wrote: 08/05/2024 18:02
sime_cipol wrote: 08/05/2024 17:49 https://www.klix.ba/vijesti/bih/ubijanj ... /240508103

https://www.klix.ba/vijesti/bih/trojka- ... /240508118

Jedni druge optužuju, jedni nista nisu radili 20 godina. Drugi evo 2 godine ne mogu da maknu direktora. U Telekomu, Elektroprivredi i ostalim preduzecima su pomeli u roku 3 mjeseca. Valjda nema para u Javnim Servisima :roll:
Sda sa vise strasti brani federalnu tv nego pet telekoma ili elektroptivreda. Autokrate i diktatori dace sve, sve mogu prezaliti ali za medije ce se boriti do zadnje kapi krvi. Vucic naprimjer kada je preuzeo vlast prvo sto je uradioi je da je poklopio medije sa nacionalnom frekvencijom, to je kljuc svega. Trenutno u svijetu nije sukob izmedju rusije amera evrope kine irana izraela hamasa itd itd, u svijetu je sukob izmedju demokratija i diktatura pa tako i kod nas imas demokrate (trojka) i one koje teze autokratiji ili diktaturi ( sda sa satelitima). Tako je u svakoj zemlji.
Pa sta onda ceka Trojka :?
Ne vjerujem da je to lako iako postoji volja vidimo po gavrankapetanovicu, uradis sve po pravilima i hdz1990 ministar te hladno odjebe. Smjenis sud vrati, 30 godina sistem prilagodjavan najgorim.
Hakiz
Posts: 41051
Joined: 30/07/2015 20:01

#28255 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Hakiz »

sajber87 wrote: 08/05/2024 18:12
Hakiz wrote: 08/05/2024 18:08
sajber87 wrote: 08/05/2024 17:46

Sda i trabanti su to radili iz ubjedjenja jer zajedno teze autokratskom tipu vladavine dok je trojka usla u saradnju sa snsd om jer je takav dogovor sa zapadnim saveznicima prije svega amerima. Ako ne vjerujes meni sacekaj da vidis gdje ce biti dodik do opstih izbora sa trojkom a gdje je bio sa sda df sbih itd.
Bar si ti trebao ovo znati jer smo x puta ulazili u razmjenu misljenja oko slicnih stvari.
STASI je čitao pisma građana jer je služba diktature.

NSA čita eMailove građana jer je služba demokratije i slobode.

To će reći u političkoj debati o diktaturi i slobodi, komunizmu i nekomunizmu.

Meni je poenta u tome da i jedni i drugi čitaju pisma građana. Meni su isti.
Kod prvih glava ode ako si neistomisljenik u 99% slucajeva a kod drugih u 1%. Ako je tebi to dvoje isto onda nista
To je relativizacija.

Poenta je da oba čitaju pisma. Ako treba, ponovit ću više puta.

Ne znam šta ti misliš, ja ne mislim da je kršenje pravila, zakona itd dopušteno ako je cilj dobar. Uostalom, neko ko čini zlo, iako u svrhu dobra, samom činjenicom da čini zlo, zločinac je.

Može li dobro uopšte biti rezultat zla?

Cilj ne opravdava sredstvo.
Nisamsdaali
Posts: 575
Joined: 03/10/2022 20:38

#28256 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Nisamsdaali »

Trebamo teziti slobodarskom KGBu i Stasiju
Hakiz
Posts: 41051
Joined: 30/07/2015 20:01

#28257 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Hakiz »

Šta se dešava kada cilj opravda sredstvo gledamo na primjeru Palestine i Izraela.
User avatar
Skijaš
Posts: 12781
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#28259 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Skijaš »

Bossona wrote: 08/05/2024 16:12
Skijaš wrote: 08/05/2024 14:43
Skijaš wrote: 08/05/2024 13:48

Zavisi kakav sastanak, ako se radi o sastanku drzavne vlasti, u zgradi Parlamenta, pod obiljezjem BiH i cisto sluzbeno, to je ocekivano i potrebno.

Ako zelimo oslabiti BiH i predstaviti je kao labavu uniju suverenih entiteta koji su stvarni nivo odlucivanja, onda cemo se sastajati po entitetskim institucijama u Istocnom Sarajevu, sa sve pratecom ikonografijom.

Ako se zelimo popisati i po drzavi i po zrtvama, onda ne samo da cemo se s Dodikom sastati mimo Parlamenta i dalje od medija, nego cemo se jos i izgrliti sa njim ili otici gledati kosarku.
Image

Prije 3 sedmice.
Image
Ista meta isto odstojanje
I niko nista, stranackim je fanaticima u oba tabora to potpuno normalno.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11224
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#28260 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Prpa.ba »

Katolibani ni rijec pohvale za good boyse.

Dzaba NiP-u dodvoravanje Zagrebu. :(
User avatar
Skijaš
Posts: 12781
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#28261 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Skijaš »

zigson wrote: 08/05/2024 18:57 https://www.klix.ba/vijesti/regija/prog ... /240508117

Jebo vam radikali majke vise
"Negativnu ulogu u svemu su odigrali upravo oni koji bi trebali kao sponzori Dejtona skrbiti o stabilnosti Bosne i Hercegovine i oni koji bi trebali skrbiti po odnosu na aneks 10, jer su na neki nacin, ja bih rekao, svojim istupima u javnosti pokusali minirati taj dogovor iz Laktasa"

a) dakle, postojao je dogovor iz Laktasa a vezano za izborni zakon
b) Bozi Ljubicu su Amerikanci krivi jer nije doslo do realizacije tog dogovora

Svoju kvislinsku politiku sarajevske stranke cesto objasnjavaju pritiskom medjunarodne zajednice. Medjutim, to je po pravilu laz i sluzi samo kao izgovor za ustupke kojim se dugorocno slabi poziciju Sarajeva i otvara dodatni prostor za velikodrzavne projekte. Za velikohrvatsku i velikosrpsku politiku znamo sta pokusavaju isposlovati, u popustljivosti Sarajeva je problem, to ako se se rijesi, ostalo ce ici samo i po inerciji.
User avatar
vee-jay
Posts: 8803
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#28262 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by vee-jay »

sajber87 wrote: 08/05/2024 17:23
vee-jay wrote: 08/05/2024 17:02 izgleda da se dobro krenulo u priblizavanje SDA i SNSDa
https:// raport .ba/celnik-sda-u-teslicu-podrzao-dodika-i-cvijanovic-i-njihove-kandidate-za-izbore-u-dobrom-raspolozenju-aplaudirao-snsd-ovcima/

Čelnik SDA u Tesliću podržao Dodika i Cvijanović i njihove kandidate za izbore. U dobrom raspoloženju aplaudirao SNSD-ovcima
:bih:
Da li ce klix objaviti ovo kao glavnu vijest bice zanimljivo vidjeti, da je neko kojim slucajem iz sdp ns nip ovo uradio vec bi armija botova iz srbije kao i sdaovskodfovskih botova orgijala na komentarima.
pa objavio je Klix :D
DF: Gašenje programa FTV-a je atak na slobodu medija, a to rade HDZ i stranke Trojke
https://www.klix.ba/vijesti/bih/df-gase ... /240508087
SDA: Nedopustivo gašenje FTV-a, iza svega očigledno stoji Trojka
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-ned ... /240508065
Iz Stranke za BiH optužuju Trojku da stvaraju medijski mrak kako bi FTV stavili pod političku kontrolu
https://www.klix.ba/vijesti/bih/iz-stra ... /240508062
Zahiragić o "Black Tie 2": Konakovića niko ne spominje imenom, a on se stalno sam pronalazi
https://www.klix.ba/vijesti/bih/zahirag ... /240508060
Prpa.ba wrote: 08/05/2024 17:36 Cestitke zagrebackom rezimu koji upravlja Federacijom BiH voljom OHR-a, uspjeli ste ugasiti FTV. :thumbup:

Jos samo da ukinete RTV TK, i mozete voskresnuti Jutel, tj. proglasiti N1 za nacionalnu dalekovidnicu. TV SA je ionako odavno prcija Duske Jurisic i slicnih.

:thumbup:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11224
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#28263 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Prpa.ba »

Pisite apel u Dubai da se kupi Klix, ovaj zulum nad trojkom je neizdrziv. :mrgreen:
User avatar
vee-jay
Posts: 8803
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#28264 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by vee-jay »

ma ja se vec radujem onom danu kada ponovo sjednete na vlast i na forumu krenete na skijasa kao ustasi i komunjari
samo, nema sanse da ovaj put stanem uz njega - on ce vam pomovi na vlast, pa eto nek uziva kada SDFA ponovo pocne postavljati nove Osmice i Skake
i kada se ponovo krenu praviti veze sa Iranom i Rusijom
sve za gradjanski Bosnjakistan
:bih:
User avatar
black
Posts: 17250
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#28265 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by black »

8.5.2009. :mrgreen:

Image
zigson
Posts: 3196
Joined: 04/04/2015 22:17

#28266 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by zigson »

black wrote: 08/05/2024 19:56 8.5.2009. :mrgreen:

Image
Pravda je spora ali..u ovom slucaju nema ali :lol:
User avatar
mayab
Posts: 27388
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#28267 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by mayab »

Joj, evo kraljice na N1 Pressingu... 8-)
Svetlana Cenić :thumbup: :lol:
User avatar
vee-jay
Posts: 8803
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#28268 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by vee-jay »

black wrote: 08/05/2024 19:56 8.5.2009. :mrgreen:

Image
:lol: :lol: :lol: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

i nakon decenija unistavanja ostataka BiH od strane SDA+HDZ+SNSD nakon rata
bivsi sef te novine odluci da brani jednog od njihovih najvecih kriminalaca
User avatar
vee-jay
Posts: 8803
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#28269 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by vee-jay »

Čović: Čuvajte Republiku Srpsku, svi vam mogu zavidjeti

Moenx
Posts: 1699
Joined: 26/06/2013 10:36

#28270 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Moenx »

Pratim ovu situaciju u svezi sa rezolucijom
A sta to
Dok se glavasi iz reda srpskog naroda citaj Dodik i Cvijanovic i Stanivukovic slozno himno peru na otvaranju 16 banjalucke dzamije dotle Bosnjaci prave istinske ag.Citaj autogolove
Camil Durakovic nam je na margini.Margini facebooka instagrama tiktoka
A covjek puno toga ima reci
Ramo Isak prvi policajac FBiH nasao je ulogu u ovom vaktu no je izlozen kritikama i sumnjama
Munira Subasic izlazi sa izjavom kako su zlocinci na slobodi i u administraciji
I onda naletim na komentar tipa pa trebali su tebe silovati
I to od strane Bosnjaka
Da li je to i ovo moguce
Zar se nema istrajnosti i karaktera vidjeti u ovoj rezoluciji svijtiljku nade i prihrliti k njoj u ima zrtava
To je iskonski ljudski poziv koji bi ovjekovjecio i oblikovao nadu borbu u ovoj zemlji i za ovu zemlju
Zemlju domovini njezinih vjernih sinova
Rame Munire Camila i drugih pravdoljubivih bez obzira na konfesiju
Eto tu cemo izgubiti smisao rezolucije
Budimo slozni u glasu trazenja pravde
User avatar
Skijaš
Posts: 12781
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#28271 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Skijaš »

vee-jay wrote: 08/05/2024 19:39ma ja se vec radujem onom danu kada ponovo sjednete na vlast i na forumu krenete na skijasa kao ustasi i komunjari
Razlika je kad te prave budalom oni za koje nisi glasao i kad to isto rade oni za koje si mislio da su tvoji. SDA ce se svakako lizati sa Dodikom i ne treba im moj glas, dok s druge strane Don Carteldino ne bi mogao braniti Dodika od sankcija da ja i mnogi drugi nismo glasali za Nasu stranku. Forto i ekipa su imali kontrolni paket a Niksic i Konakovic bi morali slijediti, umjesto toga, ta najzdravija politicka opcija odlucuje sjediti pet vagona iza lokomotive i samo se cvrsto drzati za nesto da ne ispadnu. Jeb'o taj voz i kolosijek prosperiteta.
JovicSA
Posts: 302
Joined: 14/03/2024 09:01

#28272 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by JovicSA »

sajber87 wrote: 08/05/2024 18:12
Hakiz wrote: 08/05/2024 18:08
sajber87 wrote: 08/05/2024 17:46

Sda i trabanti su to radili iz ubjedjenja jer zajedno teze autokratskom tipu vladavine dok je trojka usla u saradnju sa snsd om jer je takav dogovor sa zapadnim saveznicima prije svega amerima. Ako ne vjerujes meni sacekaj da vidis gdje ce biti dodik do opstih izbora sa trojkom a gdje je bio sa sda df sbih itd.
Bar si ti trebao ovo znati jer smo x puta ulazili u razmjenu misljenja oko slicnih stvari.
STASI je čitao pisma građana jer je služba diktature.

NSA čita eMailove građana jer je služba demokratije i slobode.

To će reći u političkoj debati o diktaturi i slobodi, komunizmu i nekomunizmu.

Meni je poenta u tome da i jedni i drugi čitaju pisma građana. Meni su isti.
Kod prvih glava ode ako si neistomisljenik u 99% slucajeva a kod drugih u 1%. Ako je tebi to dvoje isto onda nista
STASI jeste bio zlo ali nisu bili koljači baš. Amerika je dosta derogirala svoje slobode onim "patriot act" do mjere kao što je bilo u rigidnom komunizmu s tim da je bilo i stepenicu gore jer u doba rigidnog komunizma nije bila tehnologija na tom nivou gdje doslovno ljudima su gledali u spavaće sobe. Da ne spominjem ono da ljude drže zatvorene "nako" bez optužnice, prava na odbranu ili bilo kakvih informacija tek zato što im se može po desetke godina.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12699
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#28273 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by dr_Evil »

Dragi moji SDA botovi, ja bih umro od sramote na vasem mjestu i zapalio zastavu, ali eto, nemojte se ljutit:
NAJVEĆA TAJNA RATNA OPERACIJA MUP-a: Po naredbi Alispahića Slobodnu Bosnu je distribuirala policija da bi borcima objasnila zašto se BiH mora podjeliti!

Senad Avdić, kada smo u pitanju ja i moj brat Nedžad, ne može da ne vrijeđa i pjeni od mržnje prema nama na svome privatnom portalu. Samo prije nekih mjesec dana na istom portalu je objavio rečenicu da je „Alija Izetbegović stalno govorio o cjelovitoj BiH, a sve je učinio da je podijeli,“ a sada, u svome novom delirium tremensu, ne smije ni da potvrdi nešto što uopće nije bilo nečasno sa njegove strane, ali ja ga razumijem: on ima dubok razlog da to zaniječe – valja bljuvat’ pa lizat’. O čemu se radi?

Kao svjedok naše moderne historije, prozvao sam brojne historijske ličnosti (sa navodnicima ili bez njih) da isto tako svjedoče o pokušajima podjele naše zemlje (koji se, kao što je svima poznato, je li, nisu ostvarili). Među njima i Senada Avdića, poznatog novinara na bh. „ljevici“ (pod navodnicima, dakle), koji je prema meni zauzeo neprijateljski stav već 1983.g. i nije ga promijenio nikada – sve do 1993.g. kada je Predsjednik zatražio da se ujedine „Ljiljan“ (koga sam ja osnovao i vodio sve do 1994.g.) i Avdićeva „Slobodna Bosna“, i to sa jasnim ciljem (koga je meni izrekao): da ja u „Ljiljanu“ obrazlažem vjerničkom narodu da se Bosna mora podijeliti („to traži međunarodna zajednica“ i slične tvrdnje), a Avdić da to obrazlaže komunističkom dijelu našeg naroda. Eno zajedničkih izdanja „Ljiljana“ i „Slobodne Bosne“, eno i mojih i Avdićevih tekstova u tim izdanjima!

Eno Avdićeve kolumne/uvodnika u „Slobodnoj Bosni“ pod naslovom „Velika, mala Bosna“ objavljene iste sedmice nakon Sabora.

Tad se Slobdona Bosna finasirala od MDD Merhamet, a distribuirali su je policijaci po direktivi ministra Bakira Alispahića, da bi, kako je Avdić tada obrazlago Alispahićev angažman „borcima na Brčkom objasnili zbog čega se moramo djeliti“.

I to se i desilo: ja i moj brat smo voljeli rahm. Aliju, poštovali ga i slušali kao vjerovatno niko u našoj društvenoj i političkoj javnosti, obojica smo pristali da se ujedinimo sa Avdićem za njegov (Predsjednikov) hatar, čak drugovali nekoliko mjeseci sa Avdićem, i to je trajalo sve dok ja nisam odbio da učestvujem u Predsjednikovom nepromišljenom naumu. Nakon toga, „Ljiljan“ i Bošnjačka tv (koju sam također vodio) ugašeni su uz pomoć dinastičkih krtica i krimosa te „slavnog“ pravosuđa pod kontrolom Oca i Sina, a Avdićeva „Slobodna Bosna“ je dobila enormne donacije i do danas je sponzorirana od iste adrese.

Na spomenutoj diskusiji (v. stranicu BANU „Kulin ban“) oponirao sam akademiku Kurtćehajiću da su SDA i Islamska zajednica na Prvom bošnjačkom saboru „bili za podjelu Bosne.“ O tome nije bilo riječi, niko (osim rahm. prof.dr Muhammeda Nezirovića) nije progovorio o tome, ali – prema svjedočenjima akademika Muhammeda Filipovića – u pobočnim prostorijama Holiday Inna Bosna se uveliko dijelila, čak je bila donesena i mapa „Muslimanije“ itd., o čemu bi danas mogao da svjedoči jedini preostali živi svjedok tih događaja, akademik Rusmir Mahmutčehajić.

Ono što je mene ponukalo da zaključim – i to i sada tvrdim- da je Prvi bošnjački sabor sazvan radi podjele Bosne jeste stav Alije Isakovića (ključnoga govornika na tome skupu) objavljen u „Ljiljanu“ malo poslije Sabora, koji glasi: samo muslimani su Bošnjaci. (Taj stav imate i na: https://www.biserje.ba Alija Isaković, Ko je Bosanac, ko Bošnjak, ko musliman.) Bosanski jezik, a naše „historijsko ime“ Bošnjak- kako to? – pitao sam rahm. Aliju Isakovića, a nikad nisam dobio odgovora na to pitanje.

(Odgovor je i meni i svim „Bošnjacima“ dao Milorad Dodik u nedavnom intervjuu na Face tv kada nam je svima od najvećeg autorskog djela Alije Izetbegovića, Republike Srpske, ženerozno poklanjao jedan komadić – Potočare.)

Eto, samo zbog te moje geste: da ne učestvujem u podjeli Bosne, zbog moga javnog svjedočenja (u intervjuu na Face tv o UCJENI pod kojom je bio rahm. Alija) i zbog ovog javno postavljenog pitanja, mene i moga brata Senad Avdić i idolopoklonici dinastije Izetbegovića na najsvirepiji način progone već 25 godina! Haram im bilo ovog i Onog svijeta! Ali – ćeraćemo se mi još: uskoro ćemo svjedočiti o tome UDBAŠKO-KOS-ovom progonu pred čitavim bošnjačkim/bosanskim narodom, i šire!

Acc. prof.dr. Džemaludin Latić
Senad Avdic:
Nije Alija Izebegović u Ženevi sredinom septembra 1993. godine morao potpisati sa Momčilom Krajišnikom "papir" o podjeli Bosne i Herecegovine (kojeg će desetak dana kasnije grčevito braniti i nametati na Bošnjačkom saboru), da bi se znalo gdje u konačnici vodi njegova "mudra, državotvorna politika" - u podjelu Bosne, naravno. Stranka čiji je "idelog" bio Džemaludin Latić nije državi mogla osigurati nikakvu drugačiju perspektivu osim podjele, siromaštva, socijalnu, kulturnu, moralnu i svaku drugu regresiju i nazadnjaštvo!
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3045
Joined: 25/06/2014 14:16

#28274 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by kakotakonikako »

Nismo ništa uradili da se približimo Evropskoj uniji. Trojka se nema čim pohvaliti, a stanje na relaciji BHRT-FTV je odraz upravo politike, kazala je ekonomska analitičarka Svetlana Cenić.

Jeli vas Trojka očarala ili razočarala?

Razočarala, ustvari nisam imala očekivanja. Rekla sam prvi dan da neće to funkcionisati 2/3 naspram 1/3, a u te dvije njih ko rokića, kako se kaže kod nas. Kako mislite da će funkcionisati?
Šta Trojka nije uradila?

Nije ništa. Jesu li riješili tržište kapitala – nisu, jesu li reformisali poreski sistem – nisu, jesu li povećali standard građana – nisu, jesu li ispunili sva obećanja koja su dali – nisu. Šta su uradili – uspješno raspodijelili funkcije i sada su u Parlamentu izboksovali da se promijeni Komisija za izbor i imenovanja i rekli bit će ih 17.
Je li Trojka ne zna ili neće?

Posao je to, treba raditi. Zar nije lakše ponovo biti na vlasti na toj retorici Dodik – ti meni, ja tebi, pa čas atmosfera, atmosfera, dogovaranje, ubiše nas tom atmosferom. Čas nema koalicije na državnom nivou i tako…
Hvale se da su “mic po mic” doveli BiH do otvaranja pregovora?

Poklonjena nam je kandidatura i otvaranje pregovora. Ništa nismo uradili da se približimo EU. Ne kažem da su drugi tamo nešto, ovi kao Ukrajina uradili nešto. Ali datuma nema.
Slijede izbori u EU, očekuje se desna struja u parlamentu…?

To je bilo sve jer se znalo da su izbori u EU. A i dosta zemalja u EU i naših desna vlada. Zato je to dato. Vidjet će mo kako će se stavri proedati u EU, ali i šta će se konačno uraditi ovdje. Šta je zadnji put kvalitetno donio državni parlament ili Vijeće ministara? Sve je to politika zadnjeg časa. Ne pet do 12 nego 12 i 5. U FBiH koliko imamo sjednica parlamenta i šta se razmatra? Šta Valda upućuje? Izvještaje i analize. Vrlo malo nečega.
Vlada FBiH slavi prvu godinu uspjeha.

Mala im ona torta, a to pokazuje i kakvi su im bili rezultati u godinu dana.
Kako komentirate dešavanja u vezi UN rezolucije o Srebrenici?

Nema generalizacije, ne stoji srpski narod, ali treba se suočiti sa sobom i svojom prošlošću. Nismo mi baš tako slobodarski narod i uvijek na pravoj strani historije kako to Srbi vole predstavljati. Mada, ja volim podsjetiti kada kum kumu izruči glavu, ali to ne vole da vide. Da su se Srbija i RS što se tiče Srebrenice same suočile i rješavale to, ne bi bilo rezolucije, ali nisu. Pustili su da to radi međunarodni sud pa im je sav svijet bio kriv, pa će sada te sve ujedinjene nacije biti krive i ne znam ko sve još.
Hoćemo li se vratiti nakon usvajanja rezolucije na prijetnje Vučića i Dodika?

Nećemo. Ja mislim da ne, mora malo da se talasa. Podsjetit ću kada su hapšeni Karadžić i Mladić, prije toga je bilo "mi ne možemo, biće haos, bit će ljudi na ulici". Jeste li vidjeli da se sem simboličnih protesta išta treslo? Tako svaki put. Kada se desi, život ide dalje.

:bih:
DonieBrasco
Posts: 15970
Joined: 31/08/2016 16:09

#28275 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by DonieBrasco »

Nista nije slagala manje vise kao svaka vlast do sada samo sto je umjesto SDA tu Trojka, raspdjelili fotelje, pozicije, pare, tendere, uzimat ce jos para i to besramno, i to je sve na kraju.

Reforme, boljitak, napredovanje ka EU ko te pita, građabne ko yebe, manje vise isto, nista sto SDA nije radila sa Dodikom i Covicem.
Last edited by DonieBrasco on 09/05/2024 09:20, edited 1 time in total.
Post Reply