Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

sumirprimus
Posts: 81713
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#25651 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sumirprimus »

Mozete vi to upakovati u kakvu hocete semanticku vratolomiju, to je posljedica dejtona.
Evo nikakav problem, ponistimo dejton i vratimo republiku i ljiljane, kako?
Te isprazne price o demokrstskom pravu i 1 covjek 1 glas u bosni ne vaze nazalost mi smo jasno podijeljeno drustvo na tri nacije
Ko sto rekoh iste greske su srbi pravili 80ih u ex yu
ljubijankic
Posts: 1386
Joined: 20/11/2011 21:38

#25652 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by ljubijankic »

palermo wrote: 17/04/2024 23:51
ljubijankic wrote: 17/04/2024 23:44
sumirprimus wrote: 17/04/2024 23:41

A jos ste u koaliciji sa hdzom u mostaru jel? Ko drzi komunikaciju sa mrskim hdzom? :mrgreen:
To je koalicija za odbranu drzave, a koalicija na nivou Federacije i drzave sa HDZom je izdaja! ali samo od 2022, prije toga je bila odbrana drzave. I da se zahvalimo bogu na nasim ratnim profiterima :bih:
I ti za Trojku glasas ? Bogu fala, kad znam tako nesto, lakse je zaspati nakon ove vecerasnje drame. U Manchesteru.
Glasam za ratne profitere, hvala Bogu sto ih imamo :bih: Sta bi mi Bosnjaci bez njih :bih:
Lug
Posts: 2533
Joined: 09/02/2009 15:27

#25653 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Lug »

Maliodmene wrote: 17/04/2024 22:58 Ko ne vidi da je Dodik danas ponizen on je uhljupski bot. Btw hoce li ko napisati sta su to izdali, ili cete i dalje kako ce izdati? :lol: :lol: :lol:
ma vjezba trojka, kako iz ofanzive u defanzivu.
Johny12
Posts: 219
Joined: 03/10/2020 15:39

#25654 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Johny12 »

sumirprimus wrote: 17/04/2024 23:52 Mozete vi to upakovati u kakvu hocete semanticku vratolomiju, to je posljedica dejtona.
Evo nikakav problem, ponistimo dejton i vratimo republiku i ljiljane, kako?
Te isprazne price o demokrstskom pravu i 1 covjek 1 glas u bosni ne vaze nazalost mi smo jasno podijeljeno drustvo na tri nacije
Ko sto rekoh iste greske su srbi pravili 80ih u ex yu
Sumir mi to znamo. To je tako kao sto ti kazes, ali opet ne znaci da moras da im se naguzis ili trcis na noge. Dejton jeste restrikcija ali ne totalna
Awakened
Posts: 597
Joined: 19/08/2013 03:33

#25655 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Awakened »

SDA je otisla i daBogda se nikada ne vratili. Trojka hoda po tankom ledu i jos treba da se vidi da li su tu iskljucivo radi fotelja ili da urade nesto korisno za ovu zemlju i ovaj narod. Ne ulijevaju mi povjerenje, ali se nadam da Ameri vuku konce iz sjene. Inace ne bih mogao da razumijem da su toliko ljigavi koliko se u nekim trenucima cine.
Johny12
Posts: 219
Joined: 03/10/2020 15:39

#25656 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Johny12 »

Awakened wrote: 18/04/2024 04:19 SDA je otisla i daBogda se nikada ne vratili. Trojka hoda po tankom ledu i jos treba da se vidi da li su tu iskljucivo radi fotelja ili da urade nesto korisno za ovu zemlju i ovaj narod. Ne ulijevaju mi povjerenje, ali se nadam da Ameri vuku konce iz sjene. Inace ne bih mogao da razumijem da su toliko ljigavi koliko se u nekim trenucima cine.
Neuobicajeno za ovaj forum takav objektivan i nepristrasan komentar
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#25657 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Styling »

Awakened wrote: 18/04/2024 04:19 SDA je otisla i daBogda se nikada ne vratili. Trojka hoda po tankom ledu i jos treba da se vidi da li su tu iskljucivo radi fotelja ili da urade nesto korisno za ovu zemlju i ovaj narod. Ne ulijevaju mi povjerenje, ali se nadam da Ameri vuku konce iz sjene. Inace ne bih mogao da razumijem da su toliko ljigavi koliko se u nekim trenucima cine.
Ja mislim da je kandidatski status i otvaranje pregovora sa EU itekako za dobrobit građana.
User avatar
Login77777
Posts: 8749
Joined: 18/05/2021 09:11

#25658 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Login77777 »

Zar Ivu nisu SDFovci ovdje prozvali HDZ igracom? :mrgreen:

Sto se „majke“ Rusije tice… :thumbup:
User avatar
W0rM
Posts: 2390
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#25659 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by W0rM »

Styling wrote: 18/04/2024 07:05
Awakened wrote: 18/04/2024 04:19 SDA je otisla i daBogda se nikada ne vratili. Trojka hoda po tankom ledu i jos treba da se vidi da li su tu iskljucivo radi fotelja ili da urade nesto korisno za ovu zemlju i ovaj narod. Ne ulijevaju mi povjerenje, ali se nadam da Ameri vuku konce iz sjene. Inace ne bih mogao da razumijem da su toliko ljigavi koliko se u nekim trenucima cine.
Ja mislim da je kandidatski status i otvaranje pregovora sa EU itekako za dobrobit građana.
kandidatski status bi svakako dobili jer smo geopoliticki mi potrebniji EU nego ona nama, to sto nema SDA na vlasti je samo izgovor, HDZ i SNSD su primjer nacionalistickih i separatistickih stranaka, koaliciju imali sa SDA, pa eto, oni su i dalje na vlasti iako je SDA de facto pro bosanska stranka, a prve dvije to nisu.

Manje mi znaci kandidatski status od promjene ulica u Srebrenici. Btw, jel zivis sta bolje od kako smo dobili taj status i otvaranje pregovora? Da se nije sta promijenilo? Da ne putujes mozda lakse? Dodik pljuje po svemu, Niksa se saginje i lize, prvi govori o separatizmu, drugi o "drzavnoj koaliciji i teskim pregovorima", a prije toga iz Bg-a mu Vucic sa blagosiljanjem istog Dodika blatio Becirevica inace jel, stranackog kolegu...

Samo ti "misli".
User avatar
Login77777
Posts: 8749
Joined: 18/05/2021 09:11

#25660 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Login77777 »

W0rM wrote: 18/04/2024 07:29
Styling wrote: 18/04/2024 07:05
Awakened wrote: 18/04/2024 04:19 SDA je otisla i daBogda se nikada ne vratili. Trojka hoda po tankom ledu i jos treba da se vidi da li su tu iskljucivo radi fotelja ili da urade nesto korisno za ovu zemlju i ovaj narod. Ne ulijevaju mi povjerenje, ali se nadam da Ameri vuku konce iz sjene. Inace ne bih mogao da razumijem da su toliko ljigavi koliko se u nekim trenucima cine.
Ja mislim da je kandidatski status i otvaranje pregovora sa EU itekako za dobrobit građana.
kandidatski status bi svakako dobili jer smo geopoliticki mi potrebniji EU nego ona nama, to sto nema SDA na vlasti je samo izgovor, HDZ i SNSD su primjer nacionalistickih i separatistickih stranaka, koaliciju imali sa SDA, pa eto, oni su i dalje na vlasti iako je SDA de facto pro bosanska stranka, a prve dvije to nisu.

Manje mi znaci kandidatski status od promjene ulica u Srebrenici. Btw, jel zivis sta bolje od kako smo dobili taj status i otvaranje pregovora? Da se nije sta promijenilo? Da ne putujes mozda lakse? Dodik pljuje po svemu, Niksa se saginje i lize, prvi govori o separatizmu, drugi o "drzavnoj koaliciji i teskim pregovorima", a prije toga iz Bg-a mu Vucic sa blagosiljanjem istog Dodika blatio Becirevica inace jel, stranackog kolegu...

Samo ti "misli".
Nasmija me u jutro rano… :lol:
HD_2015
Posts: 987
Joined: 27/08/2015 12:54

#25661 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by HD_2015 »

Možda je svaki komentar suvišan.
Rezolucija o Srebrenici ima podršku u UN-u, protiv Srbija, Rusija, Venecuela, Nikaragva i Sjeverna Koreja
Još jedan pozitivan efekat ove rezolucije je da će se kroz glasanje Srbi svrstati uz najmračnije režime modernog doba.
User avatar
jazzer
Posts: 7225
Joined: 20/12/2004 14:44

#25662 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by jazzer »

Login77777 wrote: 18/04/2024 07:40
Nasmija me u jutro rano… :lol:
I mene, simpatican komentar.
DonieBrasco
Posts: 15615
Joined: 31/08/2016 16:09

#25663 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by DonieBrasco »

HD_2015 wrote: 18/04/2024 09:03 Možda je svaki komentar suvišan.
Rezolucija o Srebrenici ima podršku u UN-u, protiv Srbija, Rusija, Venecuela, Nikaragva i Sjeverna Koreja
Još jedan pozitivan efekat ove rezolucije je da će se kroz glasanje Srbi svrstati uz najmračnije režime modernog doba.
Crna Gora također nece dati podrsku.
plavi_E
Posts: 6588
Joined: 18/10/2021 19:47

#25664 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by plavi_E »

Nikšić: Potrudit ćemo se da u parlamentarnu proceduru uputimo Izborni zakon

U momentu kad se Dodik svojim glupostima dovede pred ivicu ponora njegovo predstavljanje pred MZ kao nekog sa kim se ipak i moze dogovoriti se je prije zvalo pruzanje ruke spasa posrnulom Dodiku.
DonieBrasco
Posts: 15615
Joined: 31/08/2016 16:09

#25665 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by DonieBrasco »

plavi_E wrote: 18/04/2024 09:53 Nikšić: Potrudit ćemo se da u parlamentarnu proceduru uputimo Izborni zakon

U momentu kad se Dodik svojim glupostima dovede pred ivicu ponora njegovo predstavljanje pred MZ kao nekog sa kim se ipak i moze dogovoriti se je prije zvalo pruzanje ruke spasa posrnulom Dodiku.
Ako to podrazumjeva presude i izmjene ustava, usklađenost sa EU sto ista trazi onda OK, ne zelim da vjerujem da je Trojka u toj mjeri glupa i bezobrazna da ponisti Šmitove odluke i donese neke nakardane radi kolacije koje ce na duze staze da budu katastrofalne za drzavu.

Prosto to ne zelim da vjerujem da ce biti isti kao SDFA da zbog fotelja i tendera, predaju izborni zakon ovoj dvojici.
plavi_E
Posts: 6588
Joined: 18/10/2021 19:47

#25666 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by plavi_E »

Problem je sto "godpodin Njiva" nije rekao sta se podrazumjeva pod tim zakonom. Ali to je vec najavio da ce se dogovarati sa partnerima sa sto manje ucesca javnosti u tome sta se dogovara i pregovara.
DonieBrasco
Posts: 15615
Joined: 31/08/2016 16:09

#25667 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by DonieBrasco »

Vidjet cemo sta ce biti mozda bas oni vuku za nos Dodika i Covica jer oni su na tankom ledu, danas ovaj miting, najave da ce donositi svoje zakone, secesija kad se izglasa rezolucija,...itd.

Opet pisem nisu valjda u toj mjeri glupi blago receno da im pruzaju ruke spasa.
User avatar
jazzer
Posts: 7225
Joined: 20/12/2004 14:44

#25668 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by jazzer »

Helem, cekamo da ''trojka'' izda, konacno.
User avatar
muha_sa
Posts: 128678
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#25669 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by muha_sa »

Jedino u šta vjerujem to smo mi forumaši--ako mi ne nadjemo rješenje jebeno nam se piše :( jebeš trojke cetvorke i nekakve sedmorke pored nas na ovom forumu koji sve znamo :D
sumirprimus
Posts: 81713
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#25670 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sumirprimus »

muha_sa wrote: 18/04/2024 10:26 Jedino u šta vjerujem to smo mi forumaši--ako mi ne nadjemo rješenje jebeno nam se piše :( jebeš trojke cetvorke i nekakve sedmorke pored nas na ovom forumu koji sve znamo :D
muha je malo sarkastican, samo nemusto upakuje.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#25671 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Styling »

W0rM wrote: 18/04/2024 07:29
Styling wrote: 18/04/2024 07:05
Awakened wrote: 18/04/2024 04:19 SDA je otisla i daBogda se nikada ne vratili. Trojka hoda po tankom ledu i jos treba da se vidi da li su tu iskljucivo radi fotelja ili da urade nesto korisno za ovu zemlju i ovaj narod. Ne ulijevaju mi povjerenje, ali se nadam da Ameri vuku konce iz sjene. Inace ne bih mogao da razumijem da su toliko ljigavi koliko se u nekim trenucima cine.
Ja mislim da je kandidatski status i otvaranje pregovora sa EU itekako za dobrobit građana.
kandidatski status bi svakako dobili jer smo geopoliticki mi potrebniji EU nego ona nama, to sto nema SDA na vlasti je samo izgovor, HDZ i SNSD su primjer nacionalistickih i separatistickih stranaka, koaliciju imali sa SDA, pa eto, oni su i dalje na vlasti iako je SDA de facto pro bosanska stranka, a prve dvije to nisu.

Manje mi znaci kandidatski status od promjene ulica u Srebrenici. Btw, jel zivis sta bolje od kako smo dobili taj status i otvaranje pregovora? Da se nije sta promijenilo? Da ne putujes mozda lakse? Dodik pljuje po svemu, Niksa se saginje i lize, prvi govori o separatizmu, drugi o "drzavnoj koaliciji i teskim pregovorima", a prije toga iz Bg-a mu Vucic sa blagosiljanjem istog Dodika blatio Becirevica inace jel, stranackog kolegu...

Samo ti "misli".
Ne bismo mi dobili otvaranje pregovora da nasa ekipa nije intenzivno radila posao jer je bilo par zemalja u EU koje su se protivile otvaranju pregovora. Naravno, ne treba negirai okolnosti pod kojima se sve desava, ali nije bas da je EU zdusno i jednoglasno bila za otvaranje pregovora.

Ti idi protestuj za ulice u Srebrenici. Ili, ako nisi daleko, idi u Istocno sarajevo, tamo imas ulica bas za izabrati, svakakvih imena. Sve te ulice ce ulasko u EU postati nevazne.

Sastanak juce je pokazao ko je u ofanzivi a ko u defanzivi.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#25672 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Styling »

DonieBrasco wrote: 18/04/2024 09:58
plavi_E wrote: 18/04/2024 09:53 Nikšić: Potrudit ćemo se da u parlamentarnu proceduru uputimo Izborni zakon

U momentu kad se Dodik svojim glupostima dovede pred ivicu ponora njegovo predstavljanje pred MZ kao nekog sa kim se ipak i moze dogovoriti se je prije zvalo pruzanje ruke spasa posrnulom Dodiku.
Ako to podrazumjeva presude i izmjene ustava, usklađenost sa EU sto ista trazi onda OK, ne zelim da vjerujem da je Trojka u toj mjeri glupa i bezobrazna da ponisti Šmitove odluke i donese neke nakardane radi kolacije koje ce na duze staze da budu katastrofalne za drzavu.

Prosto to ne zelim da vjerujem da ce biti isti kao SDFA da zbog fotelja i tendera, predaju izborni zakon ovoj dvojici.
Smitove odluke NE MOZE niko ponistiti. Cak ni Ustavni sud.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3672
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#25673 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by anex »

muha_sa wrote: 18/04/2024 10:26 Jedino u šta vjerujem to smo mi forumaši--ako mi ne nadjemo rješenje jebeno nam se piše :( jebeš trojke cetvorke i nekakve sedmorke pored nas na ovom forumu koji sve znamo :D
Ja bi sumira postavio za ministra odbrane.
sumirprimus
Posts: 81713
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#25674 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sumirprimus »

anex wrote: 18/04/2024 10:31
muha_sa wrote: 18/04/2024 10:26 Jedino u šta vjerujem to smo mi forumaši--ako mi ne nadjemo rješenje jebeno nam se piše :( jebeš trojke cetvorke i nekakve sedmorke pored nas na ovom forumu koji sve znamo :D
Ja bi sumira postavio za ministra odbrane.
Neka hvala, nemam obraz za politike.
A sto se tice organizacije i posla vjerujem da ne bi bio nista gori od dosadasnjih ministara. Naprotiv.
Last edited by sumirprimus on 18/04/2024 10:34, edited 1 time in total.
plavi_E
Posts: 6588
Joined: 18/10/2021 19:47

#25675 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by plavi_E »

Ne radi se o tome da li ce Trojka u ovom slucaju nesto izdati ili ce zahebati Covica i Dodika. Nego se radi o tome da se Dodik po ko zna koji put u zadnjih nekoliko decenija predstavlja kao neko sa kim se ipak mozda moze dogovoriti i porucuje se da nije dobro da se stranci mjesaju. I porucuje se da nije dobro da se javnost obavjestava o cemu se sa Dodikom i Covicem pregovara/razgovara/dogovara.
Post Reply