Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18249
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#89676 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by GandalfSivi »

Dokle smo, jesu li nas prodali?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10719
Joined: 27/04/2021 22:52

#89677 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

dr_Evil wrote: 28/03/2023 10:15
animus wrote: 28/03/2023 10:08
Spoiler
Show
:thumbup:
Aferim. Svaku rijec potpisujem

Pa naravno da potpisujes, dolazi iz iste kuhinje gdje ti volis da jedes.

Hajde da analiziramo:

1. Veci strah nego kad je bila SDA

Naravno jer SDA i IZ sire strah i paniku da bi animirali(zar ne animus) glasacko tijelo. IZ je vrhovni autoritet i kao takva moze formirati strah u roku 5 minuta.

2. SDA Ubila zelju za domovinom, dok ce je ovi prodati.

Ova zemlja je prodata od SDA kroz vise medjunarodnih sporazuma gdje su paratvorevine dovedene u ravan sa RBiH, privatizacija drustvene imovine, rusenjem obrazovanja, i po prvi put nestankom bosnjackog ponosa. Niti jedan zakon stetan za drzavu ne moze proci bez 2/3 ruku, to znaci bez SDFA.

3. Trojka omogucava izmjene izbornog zakona.

Izborni zakon je izmjenjen dok je na vlasti bio Izetbegovic, Komsic i Turkovicka. Trojka je dobila da igra po vec odlucenom izbornom zakonu koji MVP Bisera Turkovic nije uspjela sprijeciti, valjda su ona Komsic i Dzaferovic bili zaposleni skuljanjem hurma po svijetu, pa nisu vidili hrvatsko lobiranje.


4. Strah da promijene mogu biti samo nagore.


Neopravdah strah, promijene su neophodne, i ako bude podrske sa SDFA strane te promijene mogu ici samo na bolje, ako SDA nastavi da se samo slijepo bori za vlast onda mogu biti samo nagore.
Analiziras tekst od osobe koja je pisala nisam za sda ali nemoj slučajno da si sta lose napisao u vezi deda Alije :lol: :lol:
ljubijankic
Posts: 1326
Joined: 20/11/2011 21:38

#89678 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ljubijankic »

GandalfSivi wrote: 28/03/2023 10:17 Dokle smo, jesu li nas prodali?
Svakodnevno, samo niko konkretno da napise sta se to prodalo. Najjaci su ovi nisam za SDA al bez SDA nema Bosna :lol: :lol: :lol:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#89679 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

tramvajtrojka wrote: 28/03/2023 10:18
Analiziras tekst od osobe koja je pisala nisam za sda ali nemoj slučajno da si sta lose napisao u vezi deda Alije :lol: :lol:
Imam puno posla ovih dana pa sam zapostavio forum(dobro je pa je tako), ali eto pratim koliko stignem. Upratio sam da par laznih nickova zapocne narativ onda ovi pravi forumasi odgovaraju na njih. Sto ce reci sami sebi odgovaraju :D

Pa eto malo da se ukljucim.

Iskreno nije mi jasno kako im se da pravit po 10 nickova pa sami sebi da podizu ego.

Ovi "sta nisu za SDA" i oni sta su "SDP glasaci" su mi preko glave. Niko od njih nije glasao za SDA nego za SDP kazu, ali zato su spremni da poginu za bega.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#89680 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pemanapemani »

animus wrote: 28/03/2023 10:08
windows_xp wrote: 28/03/2023 05:13 Nazalost, veci strah kod naroda se osjeti sada, kada parlamentarnu vecinu ima ne-SDA koalicija, nego ikad prije kada je to bila SDA koalicija!
Mrzi me pisati zasto nam treba promjena od SDA, valjda je to svima jasno! Za sve ove godine na vlasti, nisu napravili znacajan pomak, vec su ustolicili politiku gdje ide prvo stranka, pa onda sve ostalo!
Nasa sreca/nesreca je sto nisu totalitarni kao HDZ i SNSD, pa da uniste svaku opoziciju, jer ta ista opozicija ocigledno prodaje interese bosnjackog naroda, a samim tim i drzave.
Mozemo se lagati koliko hocemo, ali bosnjaci su nazalost, jedina kategorija koja je ovu zemlju osjecala svojom. SDA je ubila zelju za drzavom, a ovi ce prodati, zbog sitnih interesa.
Konakovic? Niksic? Forto? A onda Izetbegovic i njegova svita? Vidi li iko drzanvnika tu?
Skupo ce nas kostat nedostatak vodje, covjeka sa idejom i vizijom buducnosti, spremnim da se bori za nju i da nas povede.
MZ je iskoristila naivnost/zelju za vlascu trojke, i na tu kartu donosi izmjene IZ zakona, koji nas udaljavaju od moderne demokratske drzave.
Jer, SDA je otvorila mogucnost za to, ali trojka je bila karta koja je to omogucila.
To su oni izdali, i taj narativ kako su oni partner MZ se moglo citati i prije i poslije izbora, sve do danas!
Prije izbora, mislio sam da ne moze gore od SDA! Poslije izbora sam se nadao nekim promjenama! Danas se plasim, da smo izgubili i da je pitanje vremena raspada drzave! A taj strah je opravdan, jer promjene tih razmjera su rijetko mirne na ovim prostorima!
Nadam se da grijesim!
:thumbup:
Aferim. Svaku rijec potpisujem
Može li neko objasniti logičku postavku da je trojka izdala, jer je VP donio izmjene IZ i jer je postojao narativ da su oni partneri MZ?

Hronološki - od kraja argesije na RBiH do trećeg oktobra 2022., su sve tzv. proBiH stranke, od SDA (lično ih ne smatram proBiH, jer su uradili najveću izdaju u modernoj historiji BiH -revizija presude protiv Srbije- sjebali rok od 10 godina) do trojke bili ekskluzivni partneri MZ i to se uopće nije dovodilo u pitanje.

2020., Bakir potpisuje Mostarski sporazum i legitimno predstavljanje i tako poništava građansko i presude Suda za ljudska prava.

U julu 2022. godine SDP poziva građane na proteste pred OHR. Isti dan se pozivu pridružuju NS i NIP. SDA i DF nekoliko dana poslije mlako pozivaju svoje simpatizere na proteste, a na kraju ih Džaferović i Alečković hinjski ukradu.

VP nameće izmjene IZ odmah nakon zatvaranja birališta 2. oktobra. U trenutku nametanja izmjena niko živ ne zna kakvi će biti rezultati izbora, mogli su SDA i DF poderati trojku.
Nakon toga, VP obavještava javnost da su čelnici svih stranaka upoznati sa izmjenama IZ i da jedino Bakir nije imao nikakve zamjerke na navedene izmjene.

Volio bih da mi neko objasni kako je trojka preko izmjene od strane VP u izbornoj noći, kada niko nije znao rezultate izbora, izdala državu?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10719
Joined: 27/04/2021 22:52

#89681 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

dr_Evil wrote: 28/03/2023 10:23
tramvajtrojka wrote: 28/03/2023 10:18
Analiziras tekst od osobe koja je pisala nisam za sda ali nemoj slučajno da si sta lose napisao u vezi deda Alije :lol: :lol:
Imam puno posla ovih dana pa sam zapostavio forum(dobro je pa je tako), ali eto pratim koliko stignem. Upratio sam da par laznih nickova zapocne narativ onda ovi pravi forumasi odgovaraju na njih. Sto ce reci sami sebi odgovaraju :D

Pa eto malo da se ukljucim.

Iskreno nije mi jasno kako im se da pravit po 10 nickova pa sami sebi da podizu ego.

Ovi "sta nisu za SDA" i oni sta su "SDP glasaci" su mi preko glave. Niko od njih nije glasao za SDA nego za SDP kazu, ali zato su spremni da poginu za bega.
Koliko covjece ima razocaranih SDP glasaca rekao bi covjek da je SDP imao brat bratu 400000 glasova zadnje izbore :mrgreen: , reci fino glasao sam za tog i tog , podrzavam toga i toga i tjt ovako ispada smiješno sve razocarani kao da je spanska sapunica u pitanju :roll:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#89682 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

e sad ce 4 stranice "zasto pricamo o proslosti, hajde da pricamo o buducnosti gdje je trojka izdala", pa onda skretanje teme, i hvatanje za neku drugu temu. Jer pobogu kad postavis cinjenice da je Izborni izmijenjen ovako za vladavine SDA i uz podrsku SDA onda moraju prvo malo da se usute pa krece ovo gore navedeno.

I tako cemo mi jos 30.000 stranica :)
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#89683 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

Evo, to je taj modus. Dođe jutro, novi dan i tri četiri lika začataju, naklikaju, jedan za drugim, jedan drugom....... :lol:
Ma dobro jutro drugari, nešto ste mi zakasnili, da niste prespavali? Ma jašta, malo duže spavali, al za glupost nikad nije kasno. Važno je da imate cilj.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#89684 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/mehm ... /230328042

red Bosanaca, red Bošnjaka, red niže rase i vjerskog rasizma, red straha da ce se SDa oduzeti vlast, prijetnja radikalizacijom...svega pomalo <3
Zaboravio je iskoristiti izraz palestinizacija. :| Više sreće iduci put.
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#89685 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

dr_Evil wrote: 28/03/2023 10:36 e sad ce 4 stranice "zasto pricamo o proslosti, hajde da pricamo o buducnosti gdje je trojka izdala", pa onda skretanje teme, i hvatanje za neku drugu temu. Jer pobogu kad postavis cinjenice da je Izborni izmijenjen ovako za vladavine SDA i uz podrsku SDA onda moraju prvo malo da se usute pa krece ovo gore navedeno.

I tako cemo mi jos 30.000 stranica :)
A gdje je opozicija da zaustavi? Odgovaralo i njima jer da nije nebi onako laHko skocili rasirenih nogu u krevet sa nacionalistima, likovima s americke crne liste, onim sto docekuju i slave ratne zlocince i sve ono sto su rekli NE! :oops:
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#89686 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by breuer »

Bloo wrote: 28/03/2023 10:47 https://www.klix.ba/vijesti/svijet/mehm ... /230328042

red Bosanaca, red Bošnjaka, red niže rase i vjerskog rasizma, red straha da ce se SDa oduzeti vlast, prijetnja radikalizacijom...svega pomalo <3
Zaboravio je iskoristiti izraz palestinizacija. :| Više sreće iduci put.
sve to ne znači da Visoki predstavnik smije nametati zakon kojim bi se nova Vlada sastavila voljom tri kantona ili nešto slično diskriminatorno ili parcijalno...
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#89687 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PM72 »

Više Bosne kao države bilo 1996 nego sad...pa vi tumačite šta i kako hoćete
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#89688 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

BHCluster wrote: 28/03/2023 10:49
dr_Evil wrote: 28/03/2023 10:36 e sad ce 4 stranice "zasto pricamo o proslosti, hajde da pricamo o buducnosti gdje je trojka izdala", pa onda skretanje teme, i hvatanje za neku drugu temu. Jer pobogu kad postavis cinjenice da je Izborni izmijenjen ovako za vladavine SDA i uz podrsku SDA onda moraju prvo malo da se usute pa krece ovo gore navedeno.

I tako cemo mi jos 30.000 stranica :)
A gdje je opozicija da zaustavi? Odgovaralo i njima jer da nije nebi onako laHko skocili rasirenih nogu u krevet sa nacionalistima, likovima s americke crne liste, onim sto docekuju i slave ratne zlocince i sve ono sto su rekli NE! :oops:
Jbg, skontali da je to jedini modus operandi. Učili od najboljih. :D Necemo nikada sa nacionalistima, obraz je to.
I sada treba samo pametno, pripremati osvetu na sljedecim izborima. Nije gotovo dok debela dama ne zapjeva. Zna se koja.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#89689 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Bloo wrote: 28/03/2023 10:47 https://www.klix.ba/vijesti/svijet/mehm ... /230328042

red Bosanaca, red Bošnjaka, red niže rase i vjerskog rasizma, red straha da ce se SDa oduzeti vlast, prijetnja radikalizacijom...svega pomalo <3
Zaboravio je iskoristiti izraz palestinizacija. :| Više sreće iduci put.
Citam i ibretim se. Mjesecima Komsic i Bakir pokusavaju umanjiti utjecaj OHR-a, doslo do toga da proglase Schmidta nelegalnim(kao Dodik), i valjda doslo Mehmedovicu u glavu pa sada prebacuje krivicu na ove druge.

Ali demagogija je vrh, prava k'o da mu je Munja pisao, vidi se zar ne?

Protiv sam ovih izmjena, ali zar niko nije pogledao popis stanovnistva HNK? - 2013 bilo je samo 26.000 Hrvata vise od Bosnjaka, sto ce reci da sa iseljavanjem zadnjih 10 godina(zna se ko ima putovnice), i gasenjem Aluminija dal je neko pomislio da danas ima vise Bosnjaka u HNK. Starimo, ali paranoja jaca!

Sve u svemu, nece nikad biti bolje! Samo partizani iz sume!
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#89690 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

breuer wrote: 28/03/2023 10:51 sve to ne znači da Visoki predstavnik smije nametati zakon kojim bi se nova Vlada sastavila voljom tri kantona ili nešto slično diskriminatorno ili parcijalno...
Nisam ti tu pametna. Citava drzava je "diskriminatorna ili parcijalna" prema jednog kategoriji koja se spominje u Ustavu, pa nikom nista. :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#89691 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

BHCluster wrote: 28/03/2023 10:49
dr_Evil wrote: 28/03/2023 10:36 e sad ce 4 stranice "zasto pricamo o proslosti, hajde da pricamo o buducnosti gdje je trojka izdala", pa onda skretanje teme, i hvatanje za neku drugu temu. Jer pobogu kad postavis cinjenice da je Izborni izmijenjen ovako za vladavine SDA i uz podrsku SDA onda moraju prvo malo da se usute pa krece ovo gore navedeno.

I tako cemo mi jos 30.000 stranica :)
A gdje je opozicija da zaustavi? Odgovaralo i njima jer da nije nebi onako laHko skocili rasirenih nogu u krevet sa nacionalistima, likovima s americke crne liste, onim sto docekuju i slave ratne zlocince i sve ono sto su rekli NE! :oops:
Odgovorni za vanjsku politiku su bili predsjednistvo (Dzaferbeg i Komsic) te MVP Bisera Turkovic. Ocito je da su znali za izmjene jer niko nije opovrgnuo, i nisu nista uradili da ih sprijece. Naravno jer odgovara njima(SDA) najvise. Kada je donesen izborni zakon SDFA je bila u koaliciji sa onima sta docekuju ratne zlocince, a predsjednik federacije je bio na americkoj crnoj listi, jednako kao i neki istaknuti funkcioneri SDFA.

Opozicija se nije "obodala" jer se pokusavaju uvuci u guzicu inostranom faktoru, koji je valjda rekao da se i glasa za ove sa crne liste. Na kraju dana SDFA je ta koja je na vlasti i aminovala taj izborni zakon, a njih dovela na svrsen cin. Opozicija nema nikakvu izvrsnu vlast da utice na procese.


Danas niko ne bi pricao o ovim izmjena da kojim slucajem HDZ pristao na koaliciju opet sa SDF-om. I kada pukne ova ljubav Trojke i HDZ-a te se HDZ oept vrati svojoj SDA(jer Trojka nikad nece isporuciti sta SDA hoce), niko opet nece pricati o Izbornom zakonu. To je to sirenje straha.
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#89692 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kluz franjo »

Kolektivna terapija odvikavanja od vlasti anonimnih SDF-ovaca.
"Osjećaju se popišano", jer su država i društvo nakon njihovih frtalj vijeka na vlasti "u nikad gorem položaju!"

A svako ko se na Avdino zvonce ne osjeća popišanim je logično izdajica i plaćenik NATO i zapadnih, "krstaških Hambasada".
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#89693 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

breuer wrote: 28/03/2023 10:51

sve to ne znači da Visoki predstavnik smije nametati zakon kojim bi se nova Vlada sastavila voljom tri kantona ili nešto slično diskriminatorno ili parcijalno...
Sad cu da budem kao Pezic: "Nije pitanje da li smije, nego da li bi ti trebao". Naravno da smije, to mu je posao, ali ako postuje norme svoje domovine ne bi trebao.

Cinjenica je da je ALija potpisao Aparthejd, i da ga mi zivimo, ali to nije razlog da mi idemo nazad umjesto naprijed.
laik1981
Posts: 12980
Joined: 05/12/2012 13:04

#89694 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laik1981 »

Bloo wrote: 28/03/2023 10:47 https://www.klix.ba/vijesti/svijet/mehm ... /230328042

red Bosanaca, red Bošnjaka, red niže rase i vjerskog rasizma, red straha da ce se SDa oduzeti vlast, prijetnja radikalizacijom...svega pomalo <3
Zaboravio je iskoristiti izraz palestinizacija. :| Više sreće iduci put.
Ja samo ne znam o kakvim on Bosancima prica? O onih 1,7% stanovnika koji su se tako izjasnili na popisu? Bosanci su manjina u ovoj drzavi, a znamo dobro kome se mozemo zahvaliti na tome..
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#89695 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

laik1981 wrote: 28/03/2023 11:01
Bloo wrote: 28/03/2023 10:47 https://www.klix.ba/vijesti/svijet/mehm ... /230328042

red Bosanaca, red Bošnjaka, red niže rase i vjerskog rasizma, red straha da ce se SDa oduzeti vlast, prijetnja radikalizacijom...svega pomalo <3
Zaboravio je iskoristiti izraz palestinizacija. :| Više sreće iduci put.
Ja samo ne znam o kakvim on Bosancima prica? O onih 1,7% stanovnika koji su se tako izjasnili na popisu? Bosanci su manjina u ovoj drzavi, a znamo dobro kome se mozemo zahvaliti na tome..
Bosnjak=Bosanac=Bosnjak=Bosanac...
Glumac je glumac je glumac je...

Ili da citiram mudre misli sa ove teme - samo Bošnjaci osjecaju ovu zemlju (drzavu?) kao svoju.
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#89696 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

Novo nametanje OHR-a bi moglo ići u smjeru da dva člana rukovodstva Federacije BiH mogu imenovati premijera Federacije BiH bez saglasnosti trećeg ukoliko onaj koji nije saglasan ne dobije dvotrećinsku podršku u svom Klubu naroda u Domu naroda FBiH te i u kantonu s najviše stanovništva iz naroda kojem pripada.)

U vezi toga, Lazović kaže da svi trebaju biti protiv te eventualne Schmidtove odluke jer se time cementira etnička podjela BiH.

“Gospodin Schmidt ne bi trebao da nastavlja igru bez granica koju je započeo u izbornoj noći. Igru koja se odvija samo na pola terena dok Republiku Srpsku ne smije dotaći ni u jednom segmentu. Svi trebaju biti protiv te eventualne Schmidtove odluke jer se time cementira etnička podjela BiH. Cementiraju se etničke politike, ankerišu se etnički stubovi koji će ostati tako čvrsti da građanske politike nemaju šanse u narednom periodu da formiraju vlast ili igraju neku značajnu ulogu”, kaže on.
Ademović smatra da se ovakvim pristupom jačaju mehanizmi blokada u radu institucija i omogućuje da niži nivoi vlasti, odnosno kantoni donose odluku o formiranju i funkcioniranju viših nivoa vlasti, odnosno Federacije BiH.


- Posebno zabrinjava činjenica da imenovanje nove Vlade FBiH ovisi umnogome od jednog kantona koji bi mogao blokirati njeno imenovanje, a što, povrh svega, pokazuje naznake definiranja obrisa 'trećeg entiteta' - navodi se.


Kako se nadalje navodi, iznenađuje činjenica da predložena rješenja ne uzimaju u obzir presude Evropskog suda za ljudska prava kojima se traži od Bosne i Hercegovine da izjednači prava svakog građanina, bez obzira kojem narodu pripadali.


- Međutim, predloženim rješenjima se produbljuju etničke podjele i uvodi svojevrsni aparthejd poput onoga u Južnoafričkoj Republici. Još uvijek želimo vjerovati da smo na putu prema Evropskoj uniji i da nam Vi na tom putu želite dati podršku. Međutim, ovo nije put prema EU, ovo je stranputica prema nejednakosti, getoizaciji, izolaciji i moguće novim separatističkim inicijativama - ocjenjuje Ademović.
A vi i dalje guslajte o svemu i svima osim o stvarnim problemima. To dovoljno govori ko ste, šta ste, kakav kapacitet i dignitet imate i kakvi ste ljudi. Progovori da te vidim ko si, kaže stara poslovica. Da, vidim vas. I zato će biti još slađe kada padnete na nos. ;)
Nije dovoljno prešutati sve samo da bi nikšić postao premijer, nego nam dovedite mijatovica iz BL da bude ministar mup-a fBiH! Jel to nema kadrova ovdje? Jebo kadrove, raspodjela je fotelja, a on dobro kotira u sdp-u, moraš ga negdje uninat. Dobro, nije puno pscilirao, prvo je bio uzdanica u snsd-u, pa je prešao i sdp. Nepopravljivi socijaldemokrata, jašta radi. Cccc jadovi
Last edited by archi_a on 28/03/2023 11:13, edited 2 times in total.
laik1981
Posts: 12980
Joined: 05/12/2012 13:04

#89697 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laik1981 »

Bloo wrote: 28/03/2023 11:04
laik1981 wrote: 28/03/2023 11:01
Ja samo ne znam o kakvim on Bosancima prica? O onih 1,7% stanovnika koji su se tako izjasnili na popisu? Bosanci su manjina u ovoj drzavi, a znamo dobro kome se mozemo zahvaliti na tome..
Bosnjak=Bosanac=Bosnjak=Bosanac...
Glumac je glumac je glumac je...

Ili da citiram mudre misli sa ove teme - samo Bošnjaci osjecaju ovu zemlju (drzavu?) kao svoju.
Samo sto Bosnjak nije jednako Bosanac.. Pred popis se gradio narativ da je izjasnjavanje kao Bosanac svojevrsna izdaja drzave.. Onima koji su se osjecali kao Bosanci se lijepila etiketa jugonostalgicara koji vjeruju u bratsvo i jedinstvo.. Sve je to dolazilo iz SDA kuhinje.. Iz iste one kuhinje koja se lafo bori za gradjansku drzavu, a u praksi sve radi da jaca etnicko uredjenje..
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#89698 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SmokingMan »

Zbunjuju i mene, ne znam da li sam sada bošnjak ili bosanac, trebalo bi se otići po mišljenje na Poljine. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#89699 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

archi_a wrote: 28/03/2023 11:08 Kako se nadalje navodi, iznenađuje činjenica da predložena rješenja ne uzimaju u obzir presude Evropskog suda za ljudska prava kojima se traži od Bosne i Hercegovine da izjednači prava svakog građanina, bez obzira kojem narodu pripadali.
Najvise volim kad su nacionalisti svih oblika i boja zabrinuti za presude Suda za ljudska prava i kada spominju građane. :D
sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#89700 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sumirprimus »

Ako biti Bosanac znaci "svojevrsna izdaja drzave.. Onima koji su se osjecali kao Bosanci se lijepila etiketa jugonostalgicara koji vjeruju u bratsvo i jedinstvo".. so be it.
Locked