Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
noviforumas
Posts: 3001
Joined: 12/08/2016 22:28

#89126 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

Chmoljo wrote: 26/03/2023 17:29
noviforumas wrote: 26/03/2023 17:21

Ti si nekad bio ozbiljan forumas. To da je Komsic uzrok velikohrvatske politike, koja je starija od njega i od svih nas zajedno, je nesto sto moze izjaviti samo neko ostrascen do te mjere da je izgubio razum, ili neko ko rezonuje kao dijete u osnovnoj skoli.
Pohrvatio se... Procvjetao... Sta li je vec sad popularno.

To sto ti svodis moje opaske na to gore je infantilno. Komsic je samo sjajan izgovor.

To sto je bosnjacka politika cekanje selameta jer je neko drugi rusio i ubijao je takodjer infantilno.

Ono sto je smjehotresno je prihvatanje SDA price koja se sluzi krkanskim metodama, a narod pusi pricu. Iako ce taj isti narod biti zalozen za sebijinu diplomu.

Pusi se zeljkova prica iako su domti njegove djl stranke incijative i trud u tk. Tako nam je pricao njegov grupi iz predsjednistva.

Svaki dogovor, za SDA ce biti izdaja. Slavodobitno su tvrdili da ce svako trajni rjesenje prihvatiti. Sada kad se takvo nudi, opet su skontali da su se zajebali pa opet ide ljuljanje broda.
Ne moze alternativa kvislinskoj SDA politici biti ista kvislinska politika upakovana u jezik relaksacije. Zao mi je, ali to jeste klinacko rezonovanje. Kao dijete kad mu na velikom odmoru siledzija trazi 2 KM, a ono da 1 KM, u nadi da ce ga popustiti. Nece. Znaci, na stranu politika, ta teorija promjene kroz kompromitovanje drzavnosti se kosi sa elementarnom logikom.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#89127 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by GandalfSivi »

noviforumas wrote: 26/03/2023 17:29
GandalfSivi wrote: 26/03/2023 17:27 Kako su se okrenuli?
Pa prije izbora je Schmidt bio optuzivan za diskriminaciju, crvene se linije povlacile, pod svaku cijenu se morala sacuvati jedinstvena i graditi grajdanska, socijal-demokratska BiH... i tako dalje i tome slicno. Sad je Covic super, Dodik jos bolji, imovina samo njive, a Zagrebu se treba napraviti izborni zakon po zelji i dati sudija ustavnog suda.
Jedino za sudiju stoji, ostalo sve propaganda. Zakon o drzavnoj imovini nije u rukama SDP-a, a svi imaju svoje izjave, niko nije rekao da su ova dvojica zlatni, plus rijeci su jeftine.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#89128 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

Prpa.ba wrote: 26/03/2023 17:35 Koja strast za vlastitu propast, zaista su Zagreb i Beograd odlicno odradili svoj posao. :thumbup:
:thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#89129 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

Athlon64 wrote: 26/03/2023 17:34
dale cooper wrote: 26/03/2023 17:33

Lagumdžija ima svoju ličnu odgovornost u ovim događajima. Ali u te dvije godine mandata sa SDA apsolutno ništa nije funkcionisalo kako je
prvobitno bilo dogovoreno. Baš zbog sabotiranja SDA.
Ne znam, ja sam tada stekao drugi utisak, a očigledno i većina glasača, čim su na sljedećim izborima kaznili SDP, a nagradili SDA.
Zato što su to ovi perfidno sve natovarili na leđa i isporučili račun SDP-u. Debelo potpomognuti medijskom kampanjom kao i danas.
I sa kime je SDA kasnije opet napravila koaliciju? Sa HDZ-om naravno. Ko vas ne zna.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#89130 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

noviforumas wrote: 26/03/2023 17:37
Ne moze alternativa kvislinskoj SDA politici biti ista kvislinska politika upakovana u jezik relaksacije. Zao mi je, ali to jeste klinacko rezonovanje. Kao dijete kad mu na velikom odmoru siledzija trazi 2 KM, a ono da 1 KM, u nadi da ce ga popustiti. Nece. Znaci, na stranu politika, ta teorija promjene kroz kompromitovanje drzavnosti se kosi sa elementarnom logikom.
pitanje svih pitanja je:

šta to mi u stvari hoćemo?

evo odgovori mi a da nije klinački i set lijepih želja. da se ne vrtimo ukrug. po kmeki se vidi šta nećemo. nećemo Trojku.

ok, jebo Trojku, ako nećemo njih dolazi SDFA. šta onda od njih očekujemo?
User avatar
512MB
Posts: 10574
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#89131 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 512MB »

DonieBrasco wrote: 26/03/2023 17:36 Hajde da se pravimo ludi da tridest godina na vlati SDA nije bila do sada i da su sve radili u intgeresu drzave i bosnjaka.
Pa ok, 30 godina nas je SDA izdavala, sad su SDP i NIP preuzeli štafetu i dodali u petu brzinu.

Jel onda bolje sad?
User avatar
Athlon64
Posts: 2715
Joined: 24/11/2022 17:51

#89132 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

Chmoljo wrote: 26/03/2023 17:38
noviforumas wrote: 26/03/2023 17:37
Ne moze alternativa kvislinskoj SDA politici biti ista kvislinska politika upakovana u jezik relaksacije. Zao mi je, ali to jeste klinacko rezonovanje. Kao dijete kad mu na velikom odmoru siledzija trazi 2 KM, a ono da 1 KM, u nadi da ce ga popustiti. Nece. Znaci, na stranu politika, ta teorija promjene kroz kompromitovanje drzavnosti se kosi sa elementarnom logikom.
pitanje svih pitanja je:

šta to mi u stvari hoćemo?

evo odgovori mi a da nije klinački i set lijepih želja. da se ne vrtimo ukrug. po kmeki se vidi šta nećemo. nećemo Trojku.

ok, jebo Trojku, ako nećemo njih dolazi SDFA. šta onda od njih očekujemo?
Jel iko razmišljao o tome da se podvuče neka crta, neka crvena linija, da li je Trojka pozvala SDA i DF da zajedno nastupaju oko nekih državnih pitanja?
... ili je elementarni cilj samo da se makne SDA, bez obzira na cijenu?

Od svih očekujemo da postave neke crvene linije i kažu - od toga nema dalje, za sve što damo, tražimo to i to zauzvrat.

Ko se sjeća formiranja vlasti prošli mandat, SDA i DF su tražili barem neki papir, nešto, da se potpiše u vezi NATO-a, imali su bar neki minimalan uslov.... koji je bio uslov Trojke za to isto ?
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#89133 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

Hajde da se pravimo ludi i da konstatujemo da su sve radili u talu, sve davali secesionistima, da je jedini i najveći kriminal i problem gdje su bošnjaci, odnosno sda, o drugim stvarima ni riječi. I opet, ako je sad zajebana i strašna ekipa iz reda bošnjaka koja neće izdati niti dati, zašto secesionisti odlučuju da rizikuju i mijenjaju svog partnera u izdaji i kreću na put pun neizvjesnosti i nepoznatog?!?
Znaaaam, hdz-u i snsd-u je stalo do pravne i suverene države BiH. Dosadio im je kriminal i izdaja sda. Oni hoće bolje, isto ko i trojka. Relaksirano, na putu euroatlanskih integracija, zajedničkog ulaganja u prosperitetniju budućnost i jačanje naše zemlje. Dosta je više sda i df izdajnika! Od sad na pravom putu, europskom, dakako. :lol:
Last edited by archi_a on 26/03/2023 17:44, edited 1 time in total.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5951
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#89134 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by studiorum_tuzlaensis »

Cuj sta hocemo, a ja suplje price...

Hocemo i htjeli smo nekog ko ne prodaje muda pod bubrege biracima sto trenutno radi Trojka?!

Ima li kakav uslov Neke Trenerke ili Dine Kifle u tom kompromisu vlasti, dok Čović već unaprijed slavi dogovoren Izborni zakon, a trenerka o njivama...
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#89135 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

noviforumas wrote: 26/03/2023 17:24
Grean wrote: 26/03/2023 17:20

Ja sam glasao izmedju ostalog i zbog toga.

Kampanja opozicije se najvise i zasnivala na tome, sta je Bakir dao Covicu, Mostarski sporazum, onda Konakovic i prica o dva i po ministarstva koja Bosnjaci imaju na drzavnom nivou zalugom trgovine SDa.

Nismo valjda svi postali iznenada dementni?
Izvini, ali nisi u pravu. Samo SDP je prevario glasace. Oni su zauzeli izuzetno cvrst stav kontra izbornog zakona, pa se okrenuli za 180 stepeni nakon izbora. Dino i NiP nikad nisu mijenjali kurs, oni su od pocetka uz Covica i Zagreb.
Apsolutno. NiP je otpocetka bio uz politiku Zagreba I njemu se ne moze prigovoriti da nije konzisyenyan u svojim stavovima. To sto je Republika Sarajevo bila najvaznija za dio glasaca je problem glasaca a ne NiP-a
User avatar
512MB
Posts: 10574
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#89136 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 512MB »

Chmoljo wrote: 26/03/2023 17:38
noviforumas wrote: 26/03/2023 17:37
Ne moze alternativa kvislinskoj SDA politici biti ista kvislinska politika upakovana u jezik relaksacije. Zao mi je, ali to jeste klinacko rezonovanje. Kao dijete kad mu na velikom odmoru siledzija trazi 2 KM, a ono da 1 KM, u nadi da ce ga popustiti. Nece. Znaci, na stranu politika, ta teorija promjene kroz kompromitovanje drzavnosti se kosi sa elementarnom logikom.
pitanje svih pitanja je:

šta to mi u stvari hoćemo?

evo odgovori mi a da nije klinački i set lijepih želja. da se ne vrtimo ukrug. po kmeki se vidi šta nećemo. nećemo Trojku.

ok, jebo Trojku, ako nećemo njih dolazi SDFA. šta onda od njih očekujemo?
Hoćemu trojku, al ne trojku sa SDA politikom na kub.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#89137 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

Chmoljo wrote: 26/03/2023 17:38
noviforumas wrote: 26/03/2023 17:37
Ne moze alternativa kvislinskoj SDA politici biti ista kvislinska politika upakovana u jezik relaksacije. Zao mi je, ali to jeste klinacko rezonovanje. Kao dijete kad mu na velikom odmoru siledzija trazi 2 KM, a ono da 1 KM, u nadi da ce ga popustiti. Nece. Znaci, na stranu politika, ta teorija promjene kroz kompromitovanje drzavnosti se kosi sa elementarnom logikom.
pitanje svih pitanja je:

šta to mi u stvari hoćemo?

evo odgovori mi a da nije klinački i set lijepih želja. da se ne vrtimo ukrug. po kmeki se vidi šta nećemo. nećemo Trojku.

ok, jebo Trojku, ako nećemo njih dolazi SDFA. šta onda od njih očekujemo?
Ništa. Očekujemo autobusku kartu za Njemačku.

Jer se ovdje vodi politička borba između izdajnika i još većih izdajnika.

Ovdje izgleda nikome nije stalo do države, i da, svi su u biti isti.
Ne moraš se onda ni zamaravati lažnim pisanjem kako je neko bolji, snalažljiviji ovo ono. Svi, ama baš svi samo gledaju politiku za obezbjeđivanje vlastite pozicije.

Zato Srbi i imaju nekoliko država, Hrvati čistu Hrvatsku i pola države pod kontrolom, a Bošnjo svako 20 godina sakuplja kosti svoje rodbine.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#89138 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

studiorum_tuzlaensis wrote: 26/03/2023 17:44 Cuj sta hocemo, a ja suplje price...

Hocemo i htjeli smo nekog ko ne prodaje muda pod bubrege biracima sto trenutno radi Trojka?!

Ima li kakav uslov Neke Trenerke ili Dine Kifle u tom kompromisu vlasti, dok Čović već unaprijed slavi dogovoren Izborni zakon, a trenerka o njivama...
od paramecijuma je teško očekivati nešto smisleno.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#89139 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

Athlon64 wrote: 26/03/2023 17:43
Chmoljo wrote: 26/03/2023 17:38

pitanje svih pitanja je:

šta to mi u stvari hoćemo?

evo odgovori mi a da nije klinački i set lijepih želja. da se ne vrtimo ukrug. po kmeki se vidi šta nećemo. nećemo Trojku.

ok, jebo Trojku, ako nećemo njih dolazi SDFA. šta onda od njih očekujemo?
Jel iko razmišljao o tome da se podvuče neka crta, neka crvena linija, da li je Trojka pozvala SDA i DF da zajedno nastupaju oko nekih državnih pitanja?
... ili je elementarni cilj samo da se makne SDA, bez obzira na cijenu?

Od svih očekujemo da postave neke crvene linije i kažu - od toga nema dalje, za sve što damo, tražimo to i to zauzvrat.

Ko se sjeća formiranja vlasti prošli mandat, SDA i DF su tražili barem neki papir, nešto, da se potpiše u vezi NATO-a, imali su bar neki minimalan uslov.... koji je bio uslov Trojke za to isto ?
dakle ne znamo. da vidimo dalje...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#89140 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

512MB wrote: 26/03/2023 17:45
Chmoljo wrote: 26/03/2023 17:38

pitanje svih pitanja je:

šta to mi u stvari hoćemo?

evo odgovori mi a da nije klinački i set lijepih želja. da se ne vrtimo ukrug. po kmeki se vidi šta nećemo. nećemo Trojku.

ok, jebo Trojku, ako nećemo njih dolazi SDFA. šta onda od njih očekujemo?
Hoćemu trojku, al ne trojku sa SDA politikom na kub.
nije ni to odgovor, ako ne znaš, nemoj ni odgovarati.
User avatar
512MB
Posts: 10574
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#89141 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 512MB »

sehohari wrote: 26/03/2023 17:45
Chmoljo wrote: 26/03/2023 17:38

pitanje svih pitanja je:

šta to mi u stvari hoćemo?

evo odgovori mi a da nije klinački i set lijepih želja. da se ne vrtimo ukrug. po kmeki se vidi šta nećemo. nećemo Trojku.

ok, jebo Trojku, ako nećemo njih dolazi SDFA. šta onda od njih očekujemo?
Ništa. Očekujemo autobusku kartu za Njemačku.

Jer se ovdje vodi politička borba između izdajnika i još većih izdajnika.

Ovdje izgleda nikome nije stalo do države, i da, svi su u biti isti.
Ne moraš se onda ni zamaravati lažnim pisanjem kako je neko bolji, snalažljiviji ovo ono. Svi, ama baš svi samo gledaju politiku za obezbjeđivanje vlastite pozicije.

Zato Srbi i imaju nekoliko država, Hrvati čistu Hrvatsku i pola države pod kontrolom, a Bošnjo svako 20 godina sakuplja kosti svoje rodbine.
Potpis.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#89142 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

512MB wrote: 26/03/2023 17:42
DonieBrasco wrote: 26/03/2023 17:36 Hajde da se pravimo ludi da tridest godina na vlati SDA nije bila do sada i da su sve radili u intgeresu drzave i bosnjaka.
Pa ok, 30 godina nas je SDA izdavala, sad su SDP i NIP preuzeli štafetu i dodali u petu brzinu.

Jel onda bolje sad?
Možda i jeste.
Sa SDA će se država raspasti za 10-15 godina, ovi će posao obaviti toliko kvalitetno da makar ne moramo gubiti vrijeme.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5951
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#89143 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by studiorum_tuzlaensis »

Sad ce ona klasicna prica o aktivaciji VPN botova iz dijaspore...

Gubis se chmoljo, ne ide jebiga.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#89144 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

sehohari wrote: 26/03/2023 17:45
Chmoljo wrote: 26/03/2023 17:38

pitanje svih pitanja je:

šta to mi u stvari hoćemo?

evo odgovori mi a da nije klinački i set lijepih želja. da se ne vrtimo ukrug. po kmeki se vidi šta nećemo. nećemo Trojku.

ok, jebo Trojku, ako nećemo njih dolazi SDFA. šta onda od njih očekujemo?
Ništa. Očekujemo autobusku kartu za Njemačku.

Jer se ovdje vodi politička borba između izdajnika i još većih izdajnika.

Ovdje izgleda nikome nije stalo do države, i da, svi su u biti isti.
Ne moraš se onda ni zamaravati lažnim pisanjem kako je neko bolji, snalažljiviji ovo ono. Svi, ama baš svi samo gledaju politiku za obezbjeđivanje vlastite pozicije.

Zato Srbi i imaju nekoliko država, Hrvati čistu Hrvatsku i pola države pod kontrolom, a Bošnjo svako 20 godina sakuplja kosti svoje rodbine.
dakle ne znamo...

hoće li iko napisati šta to želimo od bošnjačke/bosanske politike konkretno. kako bi to država trebala izgledati i kako doći do rješenja? jer vidim mnogo ste ljuti jer znate kako doći do rješenja a ovi glupani na vlasti ne znaju, neće ili su jednostavno izdajnici.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#89145 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

studiorum_tuzlaensis wrote: 26/03/2023 17:47 Sad ce ona klasicna prica o aktivaciji VPN botova iz dijaspore...

Gubis se chmoljo, ne ide jebiga.
opet, ako nisi evoluirao, ne pokušavaj.
User avatar
512MB
Posts: 10574
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#89146 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 512MB »

Chmoljo wrote: 26/03/2023 17:47
512MB wrote: 26/03/2023 17:45
Hoćemu trojku, al ne trojku sa SDA politikom na kub.
nije ni to odgovor, ako ne znaš, nemoj ni odgovarati.
Kako nije odgovor? Evo hoću trojku sa onim šta su nam i obećavali pred izbore, ne sa nacionalistima i to. Nije legitimno od mene?
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5951
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#89147 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by studiorum_tuzlaensis »

Bas si duhovit, pravi pokemon iz niksicevog dzepa.
ReymondReddington
Posts: 676
Joined: 07/01/2018 22:25

#89148 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ReymondReddington »

512MB wrote: 26/03/2023 17:50
Chmoljo wrote: 26/03/2023 17:47

nije ni to odgovor, ako ne znaš, nemoj ni odgovarati.
Kako nije odgovor? Evo hoću trojku sa onim šta su nam i obećavali pred izbore, ne sa nacionalistima i to. Nije legitimno od mene?
Znaci hoces SDA, HDZ i SNSD na vlasti kao i dosad?
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5951
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#89149 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by studiorum_tuzlaensis »

Nije Trojka, vec se cuko posro.
User avatar
512MB
Posts: 10574
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#89150 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 512MB »

"Mi smo bolja SDA od SDA, samo malo podlija verzija".

To je suština xmorkine politike. Jbga nije to bila spika pred izbore.
Locked