Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
A_A_AKCIJA
Posts: 5900
Joined: 16/11/2009 02:54

#87851 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Inače, Vlada federacije u proteklih 20 godina, od toga Fadilovih 8, ostala dužna Fondu solidarnosti za liječenje teških bolesti, 1.5 milijardu maraka.

Još četiri godine Fadile, pa da zovemo humanitarni telefon za popravak zuba.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#87852 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Student_u_Ostavci wrote: 21/03/2023 12:07 Wow, evo ja sam zapanjen da je povećan budžet. To nije zbog inflacije nego zbog ekonomskih stručnjaka u novoj vlasti koji su uspjeli odobrovoljiti svoje HNS kolege jer gle čuda, i običnom HNSu i sarajevskoj HNS struji treba keš.
Profulio si poentu. Izuzetno je bitno u sta ce se povecanje budzeta iskoristiti. U ovom slucaju povecanje plata i povecanje budzeta za vojsku je odlicno iskoristen visak sredstava.
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#87853 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

Digitrooooooon, povećanjaaaaa, uspjeeeeh, ovo ono....
Jao struĆnjaka. :pisnuo:
Kad si bot nisi svoj.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#87854 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#87855 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

made_in_sarajevo wrote: 21/03/2023 12:59
Student_u_Ostavci wrote: 21/03/2023 12:07 Wow, evo ja sam zapanjen da je povećan budžet. To nije zbog inflacije nego zbog ekonomskih stručnjaka u novoj vlasti koji su uspjeli odobrovoljiti svoje HNS kolege jer gle čuda, i običnom HNSu i sarajevskoj HNS struji treba keš.
woooww akcize, pdv na osnovu povecanja cijena svega i svacega i novalic predstavlja da je on zasluzan za sve to. woww fadilu drzavu dati wowww
Pa vi kopirate Fadila svojom pričom a ne ja.
I on se hvali rekordnim budžetima kao i vi. Budžetima koje je inflacija napunila do vrha a ne nečiji dobar rad.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#87856 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

Za mene je napredak BiH iznad bilo čijeg političkog dogovora. Od mene možete očekivati i dalje predlaganje zakona koji će jačati pravni sistem BiH. Mi smo zapadno orjentisani, ka EU i NATO savezu. To su sva vanjskopolitička cilja definirana u zakonima i strategijama BiH. Ne postoji niko ko me može spriječiti ili mi zabraniti da govorim o temama za koje ja mislim da mogu donijeti opće dobro i napredak države BiH jer na teritoriji BiH postoji samo jedna država, a to je BiH. Ostalo su administrativno-teritorijalne jedinice koje moraju svoje ustavne i zakonske akte uskladiti sa onim BiH", poručio je Zvizdić.

Na to je Vulić odgovorila kako je Zvizdić može prijaviti, ali da će ona nastaviti koristiti termin 'zajedničke institucije".

"Ja Vama kažem da u Republici Srpskoj Vi odlučivati nećete. Mi imamo svoje institucije i to možete sanjati u nekom drugom životu. Ovo što radite, bojim se da nije put prosperiteta i put dogovora", smatra Vulić.
Jedino oko čega su se složili su fotelje i pare.
Sve ostalo će biti diskusija ovog tipa.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#87857 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

Samo relaksirano, SNSD je spreman zauzeti proevropski kurs
Dodik je, komentarišući zahtjev člana Predsjedništva BiH Denisa Bećirovića da navedena arhivska građa bude pohranjena u BiH, istakao da Bećirović djeluje kao muslimanski predstavnik a ne kao Predsjedništvo.
Tako da je irelevantno šta on govori. Predsjedništvo čak nije ni nadležno da rješava to pitanje. Arhiv je pitanje kojim se bavimo duže vremena i on mora da se nađe na lokacijama i strukturama koje pripadaju entitetima - rekao je Dodik.
Istakao je da Bećirović samo reciklira određene stare zahtjeve muslimana u BiH.


plavi_E
Posts: 6480
Joined: 18/10/2021 19:47

#87858 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Borba za prevlast na "muslimanskom kvotom" se rasplamsava na forumu. Nema smisla se svadjati oko nabavke naoruzanja za OS BiH jer ne postoji ni jedna politicka opcija unutar "muslimanske kvote" koja bi mogla isposlovati neko znacajnije naoruzavanje OS BiH. Nemoze cak ni NATO. Ona pomoc od 100 Mio. maraka su neborbena sredstva.

Kako je Feni iz Ministarstva odbrane BiH rečeno, pomoć sektoru odbrane, sastoji se od neborbenih sredstava, prvenstveno namijenjenih potrebama vojne policije i ABHO odbrane, a vrijednost donirane opreme je oko 100 miliona KM
plavi_E
Posts: 6480
Joined: 18/10/2021 19:47

#87859 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Problem oko ovog sa budzetom OS BiH je ovo:
Osim „Pregleda obrane“, Predsjedništvo je usvojilo i „Plan razvoja i modernizacije Oružanih snaga BiH 2017.-2027

Ovi dokumenti su placeni sa ovim kompromisom:
Mladen Ivanić potvrdio: Broj vojnika u OS BiH bit će smanjen sa 10.000 na 9.200

Dokumentom je izmedjuostalog predvidjeno i ovo:
Pregledom odbrane predviđeno je povećanje budžetskih sredstava u skladu sa porastom BDP-a i porastom naplate PDV-a, sve do dosezanja deklariranog NATO standarda od 2 posto sredstava koja se iz BDP-a izdvajaju za sektor odbrane. To budžetsko povećanje omogućit će da se tehnika u najskorije vrijeme zamijeni i dopuni modernim i odgovarajućim sredstvima, a prije svega helikopterima i borbenim oklopnim vozilima točkašima. Pored toga, predviđen je prelazak sa vučne na samohodnu artiljeriju, opremanje prenosnim protivokopnim i protivzračnim raketnim sistemima, te nabavka opreme i sredstava za pomoć civilnim strukturama i za borbu protiv terorizma.

Znaci ovo je sve dogovoreno i potpisano. Cak je Dodik kritikovao Ivanica zbog ovoga. I sad nakog vec "placenog" kompromisa placa se novi kompromis tako sto ce se povecati plate a od dogovorene i potpisane opreme nece biti nista. Tesko je raditi sa nekim na ovakvim osnovama. Vjerovatno je ovaj kompromis za plate OS placen kompromisom da ce entitetske policije naizmjenicno predstavljati drzavu pred EUROPOLO-m.
plavi_E
Posts: 6480
Joined: 18/10/2021 19:47

#87860 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Vec je dovoljno opasno to sto dzelat nikad nece dati kurbanu da se naoruza ali je puno opasniji populizam koji laze narod da se naoruzava. Kao primjer tog populizma navest cu mozda najveci idiotizam do sada:

Zukan Helez: Umjesto respiratora, trebali smo kupiti deset krstarećih raketa

Nas trenutni ministar odbrane bez imalo stida i obraza laze svoj narod kako nije nikakav problem nabaviti krstarece rakete za odbranu naroda i drzave ali Fadil nece. Takve lazi su veoma opasne. Ali evo Zukan je dobio priliku da kupi te krstarece rakete. Gdje je sad zapelo?

Zakljucak: mocices da se branis samo sa onim sto sam mozes proizvesti i modernizirati ako ti uspije na vrijeme proizvesti prije nego dodje vakat za jos jedan "bosnjacki kurban bajram". Zbog toga su oni "fadilovi" RPG-7 u Hadzicima milijun puta vrijedniji od "helezovih" balistickih raketa. RPG-ovi su preplavili hale u Hadzicima a balisticke rakete su preplavile helezovu glavu i tamo ce i ostati.
plavi_E
Posts: 6480
Joined: 18/10/2021 19:47

#87861 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

@Bobi

Nisam skonto pitanje o toj vecini. Vidis da sam i sam manjina na ovom forumu. Kakva bolan vecina.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#87862 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

meridiyan wrote: 21/03/2023 15:30 Samo relaksirano, SNSD je spreman zauzeti proevropski kurs
Dodik je, komentarišući zahtjev člana Predsjedništva BiH Denisa Bećirovića da navedena arhivska građa bude pohranjena u BiH, istakao da Bećirović djeluje kao muslimanski predstavnik a ne kao Predsjedništvo.
Tako da je irelevantno šta on govori. Predsjedništvo čak nije ni nadležno da rješava to pitanje. Arhiv je pitanje kojim se bavimo duže vremena i on mora da se nađe na lokacijama i strukturama koje pripadaju entitetima - rekao je Dodik.
Istakao je da Bećirović samo reciklira određene stare zahtjeve muslimana u BiH.


Skonto Mile kako da drži za muda Trojku. Šta god ne bude po njegovoj volji, proglasi ih muslimanska reprezentacija, predstavnik itd. Trojka kad popusti i naguzi se, oni to predstavljaju kao relaksiranje i kompromis.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#87863 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

Ma nije moguce!


PREDAVAČ I NA POLITIČKOJ AKADEMIJI STRANKE Vukoja bio kandidat HDZ-a za Dom naroda PS BiH na istoj listi sa Čovićem 2019. godine


https://nap.ba/news/104370
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#87864 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

U novom izvještaju State Departmenta zbog odnosa prema medijima završili Dodik, Nikšić, Konaković, Forto i Kapidžić
Njih četverica, dodik i brlog sami. :wink:
User avatar
sinuhe
Posts: 11479
Joined: 03/06/2011 11:33

#87865 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sinuhe »

Smijesni su im ti izvjestaji. Cita li neko u ambasadi ovaj forum :D
noviforumas
Posts: 2991
Joined: 12/08/2016 22:28

#87866 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

archi_a wrote: 21/03/2023 19:13
U novom izvještaju State Departmenta zbog odnosa prema medijima završili Dodik, Nikšić, Konaković, Forto i Kapidžić
Njih četverica, dodik i brlog sami. :wink:
Svrstati jednog Dinu(!) medju ove ublehe je uvreda za zdrav razum. Covjek je najveci bh. lider jos od Tvrtka I Kotromanica. S druge strane, vrlo je moguce da su Dinu ubacili cisto u pokusaju da uvjere javnost da on nije blizak saradnik Bidenove administracije. Treba neki vanjsko-politicki ekspert poput Sajbera (kako ono bi nick?) da nam objasni sta je posrijedi. Ovo jednostavno nema smisla.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#87867 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

Ameri se opasno blamiraju.

Ima li u tom novom izvještaju ijedna rečenica o četničkom paradiranju 9.januara?
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#87868 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PM72 »

noviforumas wrote: 21/03/2023 19:52
Svrstati jednog Dinu(!) medju ove ublehe je uvreda za zdrav razum. Covjek je najveci bh. lider jos od Tvrtka I Kotromanica.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#87869 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Roccohljup »

Ajdeeee ? :?

Image
noviforumas
Posts: 2991
Joined: 12/08/2016 22:28

#87870 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

Ode i Helez u SDFA botove.

archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#87871 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

"Da bi naštetio zemlji, ne moraš biti izdajnik, dovoljno je da budeš glup" – Zlatan Begić

Ne treba ništa dodati.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#87872 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

Glupa drotina. Karakter nula/nistica/zero!. :mrgreen:
Sve za fotelju i Covicev shupak!
Na Twitteru ste napisali da nekada morate gutati žabu?
Žaba je procedura. :-) Ako mene pitate privatno, ja ću uvijek biti za to da sudija Ustavnog suda bude neko ko je imao sudačko iskustvo.

Kako je Vukoja onda prvorangirani ako nema nikakvo sudačko iskustvo? Hoćete li svoj glasa dati da samo ide prvorangirani i on će onda biti jedini izbor?
Najvjerovatnije da hoću, da budem potpuno otvoren...

User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#87873 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

Ali ovi iz HNašeStranke su prekucali sve levele licemjerstva. :-)
saale
Posts: 1397
Joined: 08/07/2008 13:39

#87874 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saale »

meridiyan wrote: 21/03/2023 22:32 Glupa drotina. Karakter nula/nistica/zero!. :mrgreen:
Sve za fotelju i Covicev shupak!
Na Twitteru ste napisali da nekada morate gutati žabu?
Žaba je procedura. :-) Ako mene pitate privatno, ja ću uvijek biti za to da sudija Ustavnog suda bude neko ko je imao sudačko iskustvo.

Kako je Vukoja onda prvorangirani ako nema nikakvo sudačko iskustvo? Hoćete li svoj glasa dati da samo ide prvorangirani i on će onda biti jedini izbor?
Najvjerovatnije da hoću, da budem potpuno otvoren...

Ovi iz dana u dana u dan potvrdjuju da su HDZ privjesak :skoljka:
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#87875 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

Kakvi propaliteti i ljudi bez zrna morala.
Locked