Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#79851 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by carobnjak_N »

Prpa.ba wrote: 02/02/2023 08:24
carobnjak_N wrote: 02/02/2023 08:14 Po meni ne postoji nikakav argument protiv "otvoreni Balkan", a još bi se za podršku tome, moglo nešto istrgovati.
U tome i jeste razlika izmedju stranaka i forumasa okupljenih oko HDZ-a i SNSD-a, i vecine Bošnjaka s druge strane.

Nekome je Velika Srbija sasvim ok, ali vecini Bošnjaka nije.

A svoj stav o politici kojoj je Velika Srbija sasvim ok, gradjani Tuzle, Vogosce i Srebrenika izjasnit ce se vec ovaj vikend. 8)
a kad bi ušli svi u EU onda može otvoreni Balkan ? :-D
Pa koja je razlika? Mislim, nema ni sad neke razlike. Kao da ova naša granica preko koje pređe hilajde migranta, nešto tu razdvaja.
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#79852 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dulekrele »

carobnjak_N wrote: 02/02/2023 08:14 Konaković treba otići sad i kod ludog Milanovića i kod namazanog Vučića, razgovarati i nastojati izvući nešto praktično za državu.
Sjediti u Sarajevu i prijetiti kako ćeš nekoga čibukom po prstima, to može svako ovdje na forumu, a nisi za to plaćen, već da politikom
riješavaš sporove i izvlačiš ono što kažu za poliitku da je umijeće mogućeg.
Po meni ne postoji nikakav argument protiv "otvoreni Balkan", a još bi se za podršku tome, moglo nešto istrgovati.
Tavorenje u svom djeliću Bosne, za posljedicu ima samo da ti neko dođe i kaže ovako će sad biti.
On moze samo nesto dati a dobiti moze goli q.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12434
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#79853 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Styling wrote: 01/02/2023 17:12
dr_Evil wrote: 01/02/2023 16:32

I kako ikako Kifla misli da on kontrolise ova 4 SBB-ova. Iskustvo sa SBB-om, ko najvise ponudi taj vlada. Redovno skakucu izmedju SDA i HDZ, osim pred izbore, tad ko fol izlaze iz svega.

Komedija od preCjednika NIPa. Ko da je jos jucer kod Senada govorio da ga ne cudi da je Radoncic razbio sestorku, ali ga boli sto je Komso to uradio.
Sa Fahrom je sve dogovoreno.
Kolegice forumasice, uozbilji se, Fahrom preko noci promijeni stranu, kao sto je i uvijek do sada. Naivnost na kvadarat
asurbanipal wrote: 01/02/2023 17:34
Vidiš, pade mi na um jedna priča koja se u ovom kraju sačuvala do naših dana i koja se vezuje za agu Čengića. Navratio on, obilazeći svoj agiluk, kod nakvog Mijata Kovačevića, u Srđeviće. Siromah kmet ga dočeka kako je najbolje umio i mogao. Zakolje janjca, prijazuri cicvaru i mladog kajmaka, šeničnu pogaču, meda, suve bravetine. Najede se aga, iznesu mu serdžadu ispod jasena u hladovinu, da se opruži i ohane. Zaduvani Čengić, upita svog kmeta-domaćina: „Duše ti, Vlaše, šta li misliš kad me tako lukavo posmatraš?" „Daj mi“, odgovori Mijat, „tvrdu Tursku vjeru da mi nećeš ništa, pa ću ti priznati“. Aga mu dadne vjeru, još ga počasti i duvanom iz svoje kutije. Mijat ispije, jednu za drugom, tri čaše rakije, malo se strese i sačeka da mu nadođe hrabrost i da, koliko je moguće, zaboravi da, bez obzira na zadatu riječ, on, ipak, sa silnim i obijesnim Čengićem razgovara. „Mislim, vala, čestiti ago, da je vaše odzvonilo! Vladika Rade Petrović iskitio je Cetinje turskim glavama, u Srbiji se još šetkate samo po varošima, a Rus vam se, na neđelju dana hoda, primakao Stambolu. Vala, čestiti aga, uskoro ćemo se i mi pripojiti svojoj braći u Crnoj Gori i Srbiji. Voskrsnuće Dušanovo carstvo, osvetićemo Kosovo i promijeniti uloge!“ Smail-aga, na to, skoči sa serdžade, baci čibuk i zagalami: „Kako to misliš da ćemo promijeniti mjesta, vlaški kopiljane?“ „Tako, lijepo“, mirno mu odgovori Mijat, ,,što ćeš ti postati kmet a ja aga i gospodar pred kojim ćeš klečati i klanjati. Ti ćeš mene, kao ovo ja sad tebe, dvoriti, a ja ću se, kao ovo ti sada, izležavati na tvojoj serdžadi, pod tvojim jasenom”. Čengić poče da se trese od smijeha, sve su mu suze vrcale niz obraze. Onda se, naglo, uozbilji i nadmjeno i sa visine odgovori Mijatu Kovačeviću: „Krmak jedan, rano si se obradovao! Moji su đedovi, i prije Turaka, bili gospoda, a tvoji fukara i kmetovi. Moji su se poturčili da gospoda i ostanu i da se u odnosu prema tvojim đedovima ništa ne promijeni. Ti se, slugo i fukaro, uzdaš u Moskova i popa krvnika sa Cetinja. Dobro, recimo da propane tursko carstvo i da vaša vjera pobijedi. Ja ću, fukaro i garibe jedan, tada staviti krst na se a krme preda se i opet ću biti aga a ti moj sluga, opet ću krkati i duvaniti u hladovini, pod ovim istim jasenom!"
Nazalost istinita. 500+ godina jedne te iste familije jasu, mjenjaju politiku kako se vjetar okrece.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12434
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#79854 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

channel10 wrote: 01/02/2023 20:57
dr_Evil wrote: 01/02/2023 16:32

I kako ikako Kifla misli da on kontrolise ova 4 SBB-ova. Iskustvo sa SBB-om, ko najvise ponudi taj vlada. Redovno skakucu izmedju SDA i HDZ, osim pred izbore, tad ko fol izlaze iz svega.

Komedija od preCjednika NIPa. Ko da je jos jucer kod Senada govorio da ga ne cudi da je Radoncic razbio sestorku, ali ga boli sto je Komso to uradio.
Pola SBB-a je u PIP preslo. Ha rek'o PIP, ha SBB, isto ti je to.
Prica za malu djecu, sutra bi Fahro opet sa Bakirom pod izgovorom mora se Bosna branit, samo da ovaj vise ponudi. Vec vidjeno!
User avatar
dr_Evil
Posts: 12434
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#79855 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Mislim da bi svi politicari, Bosnjaci, Bosanci, ili jednostavno koji su za BiH, a ne protiv iste, trebali uvesti pravilo da kada idu na rezimske televizije ovih sta su protiv BIH da ne smiju pricati o unutarbosnjackom sukobu. Nesto kao kada ides u inostranstvo ne pricas o problemima u drzavi.

Znam, znam, sve je to BiH, ali mi je zvucalo fuj kad Kifla na rtrsu prica sta ce on protiv SDA, a vlasine jedu cvarke i smiju se. Jedno je kod Senada pricat o tome, a drugo kod Mate na RTRSu.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#79856 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by carobnjak_N »

ali može Vukanović kod Senada i može Trivićka o njihovim sukobima :-D
joj dječije politike
User avatar
dr_Evil
Posts: 12434
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#79857 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

carobnjak_N wrote: 02/02/2023 09:04 ali može Vukanović kod Senada i može Trivićka o njihovim sukobima :-D
joj dječije politike
To je njihova stvar da li to zele ili ne. Iskreno kod njih i nema sukoba, pregazio ih je Baja ko valjak preko vruceg asfalta. Sad su u simboizi kao Efendic i Bake.

Meni je suludo pored Dodika na konferenciji da pricas o SDA i vladi FBiH. Mozda sam to samo ja.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13654
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#79858 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JohnnyS »

dr_Evil wrote: 02/02/2023 09:00 Mislim da bi svi politicari, Bosnjaci, Bosanci, ili jednostavno koji su za BiH, a ne protiv iste, trebali uvesti pravilo da kada idu na rezimske televizije ovih sta su protiv BIH da ne smiju pricati o unutarbosnjackom sukobu. Nesto kao kada ides u inostranstvo ne pricas o problemima u drzavi.

Znam, znam, sve je to BiH, ali mi je zvucalo fuj kad Kifla na rtrsu prica sta ce on protiv SDA, a vlasine jedu cvarke i smiju se. Jedno je kod Senada pricat o tome, a drugo kod Mate na RTRSu.
Ili kako je Bakir to mudro rekao: to je kao restoran, kad valja hrana kažeš svima, kad ne valja reci samo konobaru
User avatar
dr_Evil
Posts: 12434
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#79859 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

JohnnyS wrote: 02/02/2023 09:09
Ili kako je Bakir to mudro rekao: to je kao restoran, kad valja hrana kažeš svima, kad ne valja reci samo konobaru
Rekoh, mozda je samo do mene. Ja ovdje volim jako da trolam, ali nikad ne bih pisao stvari neke kad se prikljuci neki forumas(da znam) koji je s druge strane Drine.

Kad je Vucic davao intervju Senadu nije htio rijeci o tome sta je unutar Srbije :P Opet ovo nije inostranstvo, what do I know.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#79860 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by carobnjak_N »

dr_Evil wrote: 02/02/2023 09:07
carobnjak_N wrote: 02/02/2023 09:04 ali može Vukanović kod Senada i može Trivićka o njihovim sukobima :-D
joj dječije politike
To je njihova stvar da li to zele ili ne. Iskreno kod njih i nema sukoba, pregazio ih je Baja ko valjak preko vruceg asfalta. Sad su u simboizi kao Efendic i Bake.

Meni je suludo pored Dodika na konferenciji da pricas o SDA i vladi FBiH. Mozda sam to samo ja.
ko je u simbiozi?
jednako je i kod njih i ovdje, samo sto se je ovdje opozicija udružila
User avatar
dr_Evil
Posts: 12434
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#79861 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

carobnjak_N wrote: 02/02/2023 09:22

ko je u simbiozi?
jednako je i kod njih i ovdje, samo sto se je ovdje opozicija udružila
Pa jel onaj mali Drasko iz Banja Luke u simbiozi s Dodikom, gotovo je njegovo opozicionarsko vrijeme, kod nas imas simbiozu isto tako javno/tajnu SBiH i SDA, ili NES i SDA. Vrijeme ce pokazati. Daj boze da fulam!


I kod njih se ujedinila, ali mucak, nisu glasova ni za germe, posteno govoreci. ALi da je Baja pokrao izbore makar 10 puta vise od Baketa, jeste!
User avatar
JohnnyS
Posts: 13654
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#79862 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JohnnyS »

Čovke je najviše pokrao. Meni zgrada polupuna, HDZ rekordno glasova
User avatar
dr_Evil
Posts: 12434
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#79863 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

JohnnyS wrote: 02/02/2023 09:26 Čovke je najviše pokrao. Meni zgrada polupuna, HDZ rekordno glasova
Dobro, to je istina, ali oni to preko crkve, kad svecenik kaze da se dopisuje a on ima pravo da govori za komplet dzemat, onda je katolicki halal
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#79864 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

dr_Evil wrote: 02/02/2023 09:00 Mislim da bi svi politicari, Bosnjaci, Bosanci, ili jednostavno koji su za BiH, a ne protiv iste, trebali uvesti pravilo da kada idu na rezimske televizije ovih sta su protiv BIH da ne smiju pricati o unutarbosnjackom sukobu. Nesto kao kada ides u inostranstvo ne pricas o problemima u drzavi.

Znam, znam, sve je to BiH, ali mi je zvucalo fuj kad Kifla na rtrsu prica sta ce on protiv SDA, a vlasine jedu cvarke i smiju se. Jedno je kod Senada pricat o tome, a drugo kod Mate na RTRSu.
Apsolutno :thumbup: Nisam gledo gostovanje jel reko koju protiv HdZa i SNSD? Ako jeste evo mu plus u imaginarnoj svesci
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10797
Joined: 27/04/2021 22:52

#79865 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

Spit_fire wrote: 02/02/2023 09:37
dr_Evil wrote: 02/02/2023 09:00 Mislim da bi svi politicari, Bosnjaci, Bosanci, ili jednostavno koji su za BiH, a ne protiv iste, trebali uvesti pravilo da kada idu na rezimske televizije ovih sta su protiv BIH da ne smiju pricati o unutarbosnjackom sukobu. Nesto kao kada ides u inostranstvo ne pricas o problemima u drzavi.

Znam, znam, sve je to BiH, ali mi je zvucalo fuj kad Kifla na rtrsu prica sta ce on protiv SDA, a vlasine jedu cvarke i smiju se. Jedno je kod Senada pricat o tome, a drugo kod Mate na RTRSu.
Apsolutno :thumbup: Nisam gledo gostovanje jel reko koju protiv HdZa i SNSD? Ako jeste evo mu plus u imaginarnoj svesci
jeste rekao je neku protiv HDZ-a i SNSD-a
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#79866 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

carobnjak_N wrote: 02/02/2023 08:05
relativno84 wrote: 02/02/2023 03:36 Image

Odradio trening dva pod budnim okom strucnjaka iz Laktasa i vec je mvp ptpc-a.
Da te zdravlje posluzi i prati mirna ruka.
Kad je mogao Zlaja mozes i ti. :bih:
Za BIH, pa i za tzv obične ljude, nema ništa bolje od stalnog prisustva probosanskih političara i u Banjaluci i u Mostaru.
Na televizijama njihovim medijima itd. Onaj ko to ne shvata je ili pravo glup ili ga zanima samo Bošnjakistan.
50/50 zavisi od narativa koji se prospipa na tim televizijama.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#79867 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

tramvajtrojka wrote: 02/02/2023 09:38
Spit_fire wrote: 02/02/2023 09:37

Apsolutno :thumbup: Nisam gledo gostovanje jel reko koju protiv HdZa i SNSD? Ako jeste evo mu plus u imaginarnoj svesci
jeste rekao je neku protiv HDZ-a i SNSD-a
E svaka cast onda :bih: mozel ukratko na sta se fokusiro kad su oni u pitanju?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23289
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#79868 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

Potapsa Dinu, Baja svih Srba. :mrgreen:
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#79869 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by carobnjak_N »

Politika kaži nešto protiv Srba i Hrvata pa onda ih zovi da pravimo državu, je rezervisana za Sda duduke.
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#79870 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laik1981 »

Spit_fire wrote: 02/02/2023 09:39
carobnjak_N wrote: 02/02/2023 08:05

Za BIH, pa i za tzv obične ljude, nema ništa bolje od stalnog prisustva probosanskih političara i u Banjaluci i u Mostaru.
Na televizijama njihovim medijima itd. Onaj ko to ne shvata je ili pravo glup ili ga zanima samo Bošnjakistan.
50/50 zavisi od narativa koji se prospipa na tim televizijama.
Da li je tebi ok da bosnjacki politicari idu u BL, Laktase i sl. ili ti je bolje da ta mjesta smatraju gostujucom teritorijom?

Btw, sto se tice samog intervjua Dino opet pokazao da je doktor kada su komunikacija i javni nastupi u pitanju.. Covjek prica sa takvim samopouzdanjem, da je to nevjrovatno.. Ili fakat vjeruje u to sto prica ili je teski psihopata :mrgreen: Jeste da je pola recenog totalno nerealno, pogotovo iz trenutne perspektive..
User avatar
dr_Evil
Posts: 12434
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#79871 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

laik1981 wrote: 02/02/2023 09:50
Da li je tebi ok da bosnjacki politicari idu u BL, Laktase i sl. ili ti je bolje da ta mjesta smatraju gostujucom teritorijom?

Btw, sto se tice samog intervjua Dino opet pokazao da je doktor kada su komunikacija i javni nastupi u pitanju.. Covjek prica sa takvim samopouzdanjem, da je to nevjrovatno.. Ili fakat vjeruje u to sto prica ili je teski psihopata :mrgreen: Jeste da je pola recenog totalno nerealno, pogotovo iz trenutne perspektive..
Odlicno je intervju odradio, kao i uvijek. Nema jaceg govornika od njega sigurno u BiH, doduse kakva je rijec "govornik" ne znam :D

Sto se mene tice(mada meni nije upucen) treba da idu sto cesce, i da se tamo presele i svojim primjerom pokrenu povratak. Ali nije vrijeme i mjesto za unutarbosnjacke sukobe, to treba drzati na nekom osnovnom nivou kad je covjek u tim medijima. Nije DIno nesto posebno roncao na SDA u ovom intervjuu
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#79872 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

carobnjak_N wrote: 02/02/2023 09:49 Politika kaži nešto protiv Srba i Hrvata pa onda ih zovi da pravimo državu, je rezervisana za Sda duduke.
Ma jok bolje pustit dodika i covica da pisha po tebi a ti krivi zle Bosnjake
User avatar
Sanjarko
Posts: 23289
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#79873 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

laik1981 wrote: 02/02/2023 09:50
Spit_fire wrote: 02/02/2023 09:39

50/50 zavisi od narativa koji se prospipa na tim televizijama.
Da li je tebi ok da bosnjacki politicari idu u BL, Laktase i sl. ili ti je bolje da ta mjesta smatraju gostujucom teritorijom?

Btw, sto se tice samog intervjua Dino opet pokazao da je doktor kada su komunikacija i javni nastupi u pitanju.. Covjek prica sa takvim samopouzdanjem, da je to nevjrovatno.. Ili fakat vjeruje u to sto prica ili je teski psihopata :mrgreen: Jeste da je pola recenog totalno nerealno, pogotovo iz trenutne perspektive..
Odlike psihopatije nije vjerovanje u to sta prica, nije ni sociopatije, kako znam. :twisted: Meni zakon kako ga Dodik potapsa po ledzima, bravo care, to care, istina za volju nije to izgovorio Dodik, to ja malo da docaram. :lol:
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#79874 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by carobnjak_N »

Konaković je ( iako ne gotivim uopšte te desničarske stranke), najtalentovaniji političar u Bošnjaka.
Pozicija mvp koju je uzeo, će ga sad pozicionirati kao figuru na ovoj tzv probosanskoj strani, u koju će se najviše gledati, i to sa sviju strana, ne samo bošnjačke.
Realno, za 5godina izaći iz Sda, napraviti svoju stranku i sa solidnim rezultatom se nametnuti kao ključna figura svih procesa...realno, to je lik kojeg želite imati na svojoj strani.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#79875 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

laik1981 wrote: 02/02/2023 09:50
Spit_fire wrote: 02/02/2023 09:39

50/50 zavisi od narativa koji se prospipa na tim televizijama.
Da li je tebi ok da bosnjacki politicari idu u BL, Laktase i sl. ili ti je bolje da ta mjesta smatraju gostujucom teritorijom?

Btw, sto se tice samog intervjua Dino opet pokazao da je doktor kada su komunikacija i javni nastupi u pitanju.. Covjek prica sa takvim samopouzdanjem, da je to nevjrovatno.. Ili fakat vjeruje u to sto prica ili je teski psihopata :mrgreen: Jeste da je pola recenog totalno nerealno, pogotovo iz trenutne perspektive..
Naravno da trebaju ic..uveo bi da idu svako 10 dana po jedan bar. Al da idu i pricaju istinu a ne ono sto UzP bratija i Mile hoce da cuju..(ne kazem da je Dino to pricao nisam gledao nego govorim globalno)
Locked