Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
PM72
Posts: 17537
Joined: 30/04/2012 16:54

#78676 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PM72 »

giannibelif wrote: 29/01/2023 10:01 Ne bi poredio svijest ljudi ovdje u Centru, Novom Sarajevu sa vogošćanskom sviješću.
U Vogošći bi trebao pobjedit onaj iz SDA Migdad (glupog imena) a trojku predstavlja blećak što su ga uvali za direktora u VIK-u
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#78677 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by animus »

Trojka radi, ne krade, ne zapošljava preko štele i gradi sistem.
A_A_AKCIJA je ovo ranije napisao.
Interesuje me koliko vas forumaša stvarno vjeruje u ovo?
Molim za iskrene odgovore.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10291
Joined: 27/04/2021 22:52

#78678 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

animus wrote: 29/01/2023 10:19
Trojka radi, ne krade, ne zapošljava preko štele i gradi sistem.
A_A_AKCIJA je ovo ranije napisao.
Interesuje me koliko vas forumaša stvarno vjeruje u ovo?
Molim za iskrene odgovore.
a zasto ti agitujes za dvije stranke koje dokazano rade sve suprotno od ovoga što je akcija spomenuo :zzzz:
User avatar
anelsol
Posts: 2997
Joined: 10/05/2017 22:41

#78679 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by anelsol »

A_A_AKCIJA wrote: 29/01/2023 01:27
anelsol wrote: 29/01/2023 01:21 Nadam se da ste toga svjesni.
A šta bi ti uradio?
Radio bi na delegatima. Mnogi su preletili. To se nije smjelo desiti.
Last edited by anelsol on 29/01/2023 10:33, edited 1 time in total.
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#78680 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mirza_15 »

animus wrote: 29/01/2023 10:19
Trojka radi, ne krade, ne zapošljava preko štele i gradi sistem.
A_A_AKCIJA je ovo ranije napisao.
Interesuje me koliko vas forumaša stvarno vjeruje u ovo?
Molim za iskrene odgovore.
Pa imaš niz primjera koji jasno pokazuju pomak naprijed u tom smislu. Evo za početak, 200 policajaca primljeno bez ikakve štele. Tačnije, nije ostavljen prostor za sumnju da je bilo ikakve štele. Drugo, nemaš ni jednu aferu neke pronevjere. Najveći pokušaj da se nešto prikaže kao afera su Zahiragićeva baljezganja o farmaceutima gdje je samo sebe povalio, priča o Fortinom ocu koji je među ogromnim brojem firmi ostvario pravo na subvenciju jer je ispunio uslove kao i drugi i sl. Sve je daleko transparentnije. Registri javno objavljeni, supervizori pri zapošljavanju, a pozovu se i nevladine organizacije... Daleko bolje. Da li negdje ima nepravilnosti? Vjerovatno ima, ali to nije opredjeljenje kao kod SDA kojoj je to sistem funkcionisanja. Pored toga, ako je neko očekivao da se svijest i stanje preko noći promjeni onda je naivan. Korupcije ima i u Njemačkoj. Uvijek će je biti. Pitanje je samo koliko je neko spreman da se bori protiv iste i u kojem stepenu je zastupljena. SDA ne da nije ništa radila po tom pitanju nego je ohrabrivala i podsticala istu sa najvišeg nivou i u isto vrijeme branila one koji počine krivično djelo. Razlika se vidjela i u tome što je odjednom para bilo za svašta nešto, pa evo i još uvijek ima i pored pokušaja da se "zaustavi rapidan rast KS" i smanjenja pondera.
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#78681 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mirza_15 »

tramvajtrojka wrote: 29/01/2023 10:23
animus wrote: 29/01/2023 10:19
A_A_AKCIJA je ovo ranije napisao.
Interesuje me koliko vas forumaša stvarno vjeruje u ovo?
Molim za iskrene odgovore.
a zasto ti agitujes za dvije stranke koje dokazano rade sve suprotno od ovoga što je akcija spomenuo :zzzz:
To je prihvatljivo jer su oni patriote :mrgreen:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10858
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#78682 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

giannibelif wrote: 29/01/2023 10:01 Ne bi poredio svijest ljudi ovdje u Centru, Novom Sarajevu sa vogošćanskom sviješću.
Apsolutno, apsolutno. Hem sto su politicki nepismeni, hem sto nisu svjesni kao sto je svjesna fina gradska raja.
A_A_AKCIJA
Posts: 5810
Joined: 16/11/2009 02:54

#78683 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Athlon64 wrote: 29/01/2023 02:20 Ja ti kažem kako ja razmišljam i kako ogromna većina razmišlja
Dakle, ako sam dobro shvatio.

Tebi kao glasaču:

Nisu bitna životna pitanja.
Nisu bitna pitanja visoke politike i izdaje države.
Nije bitna Srebrenica, genocid, 100.000 mrtvih, ranjenih, invalida pravda za njih, ratna odšteta, da se konačno potvrdi ko je kriv za rat.
Nije bitno što su u SDA hiljade kriminalaca.
Nije bitno što su pokrali milijarde.
Nije bitno što i dalje kradu.
Nije bitno što je Bakir izdajnik i kriminalac iz Kuma.
Nije bitno što se taj kriminal dešava u saradnji sa HDZ i SNSD.
Nije bitno što smo defakto podijeljena država upravo na toj liniji kriminala, jer naši kradu od naših, a njihovi od njihovih.
Nije bitno što se u državnoj službi ne možeš zaposliti bez štele.
Nije bitno što za te poslove moraš potkupiti nekog Asima za desetine hiljada maraka.
Nije bitno što na mjestu za koje imaš diplomu rade Sebija i Osmica.
Nije bitno što se desetine hiljada ljudi iseljava iz države zbog svega navedenog.
Nije bitno što SDA i DF nemaju niti jedan rezultat da se pohvale, na bilo kojem nivou.
Nije bitno što njihova priča ne donosi ništa dobro.
Nije bitno što uglavnom lažu i to što kažu.
Nije bitno što nam lažu da su za NATO, a ovamo pljuju po zapadu, krstašima, hambsadama, OHR-u, Šmita zovu turistom, njihov ambasador drži govor u UN na koji aplaudira Rusija i Kina.

Bitno je što su riječima protiv HDZ-a, a nema veze što zajedno guraju legitimno predstavljanje, što se sa njima rastaljuju u Mostaru, što njima za bolnicu daju 60 miliona, a za Vojnu bolnicu nula maraka.

Brate, hvala dragom Bogu, Gospodaru, Stvoritelju, da si ti i takvi u manjini. Ni blizu 80% Bošnjaka ne razmišlja ovako, nego vam psuje majku dok izlijevaju beton i peru guzice u Minhenu.

Većina Bošnjaka je izabrala Osmorku i stranke oko njih. Da nisu, ovi ne bi mogli formirati vlast.

Tako razmišlja Zahiragić, Izetbegovići juniori do trećeg koljena, Asimovi potomci. Od glasova koje su dobili, trećina je pokradena, trećina mora glasati jer su dobili ili im poslovi ovise od SDA, a mali broj su izvorni idioti koji zaista imaju ovakve životne prioritete.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#78684 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by animus »

tramvajtrojka wrote: 29/01/2023 10:23
animus wrote: 29/01/2023 10:19
A_A_AKCIJA je ovo ranije napisao.
Interesuje me koliko vas forumaša stvarno vjeruje u ovo?
Molim za iskrene odgovore.
a zasto ti agitujes za dvije stranke koje dokazano rade sve suprotno od ovoga što je akcija spomenuo :zzzz:
U biti mi je svejedno koja stranka je na vlasti ukoliko se ta stranka bori za državu. Ne želim uništenje države i dalje popuštanje nacionalistima koji se zalažu za nestanak države. Ne može Dodik odredjivati ko ce mene predstavljati. Protiv sam izmjene IZ na nacin da Komšić ne može biti biran u Predsjedništvo. Protiv sam pljačke državnih dobara od strane Srbije i Hrvatske.
To trenutno samo ove dvije stranke nude i zato agitujem za njih a tako misli velika vecina u ovoj državi.
Mene interesuje koliko vi vjerujete ovom sto je Akcija napisao.
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#78685 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mirza_15 »

Prpa.ba wrote: 29/01/2023 09:46 Naravno, argumentacija ne bi bila potpuna bez latentne asocijacije SDA/DF sa doslovno Hitlerom :mrgreen:
mirza_15 wrote: 29/01/2023 08:36 Na kraju, i Hitler je pomeo izblre u Njemačkoj. Ako ga je narod birao onda je lik sigurno bio u pravu?
Je li ovo problem sa osnovnim elementima logike i procesa zaključivanja ili jeftin spin? Samo jedno od ovo dvoje može biti opravdanje za ovakav zaključak.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10858
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#78686 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

A_A_AKCIJA wrote: 29/01/2023 10:38 Ni blizu 80% Bošnjaka ne razmišlja ovako, nego vam psuje majku dok izlijevaju beton i peru guzice u Minhenu.

Većina Bošnjaka je izabrala Osmorku i stranke oko njih. Da nisu, ovi ne bi mogli formirati vlast.
Fazlija se mora ukljuciti da koriguje promasaje.

Recimo, glasovi postom, mobilni timovi i DKP kazu da je SDA dobila 9.100 glasova, DF 5.500, SDP 4.300, NiP 1.700, NS 1.500 za drzavni nivo. Peraci guzica su se izjasnili.

Navodi o vecini Bosnjaka koji su odabrali stranke okupljene oko HDZ-a takodjer su upitni, s obzirom da je drzavna vlada formirana samo zbog neupitne podrske SNSD-a i HDZ-a svojim manjinskim partnerima, dok na nivou FBiH HDZ i stranke okupljene oko HDZ-a nemaju kvalifikovanu vecinu u Klubu Bosnjaka.
giannibelif
Posts: 1891
Joined: 28/01/2017 22:11

#78687 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by giannibelif »

Prpa.ba wrote: 29/01/2023 10:38
giannibelif wrote: 29/01/2023 10:01 Ne bi poredio svijest ljudi ovdje u Centru, Novom Sarajevu sa vogošćanskom sviješću.
Apsolutno, apsolutno. Hem sto su politicki nepismeni, hem sto nisu svjesni kao sto je svjesna fina gradska raja.
Upravo to.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#78688 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by animus »

mirza_15 wrote: 29/01/2023 10:32
animus wrote: 29/01/2023 10:19
A_A_AKCIJA je ovo ranije napisao.
Interesuje me koliko vas forumaša stvarno vjeruje u ovo?
Molim za iskrene odgovore.
Pa imaš niz primjera koji jasno pokazuju pomak naprijed u tom smislu. Evo za početak, 200 policajaca primljeno bez ikakve štele. Tačnije, nije ostavljen prostor za sumnju da je bilo ikakve štele. Drugo, nemaš ni jednu aferu neke pronevjere. Najveći pokušaj da se nešto prikaže kao afera su Zahiragićeva baljezganja o farmaceutima gdje je samo sebe povalio, priča o Fortinom ocu koji je među ogromnim brojem firmi ostvario pravo na subvenciju jer je ispunio uslove kao i drugi i sl. Sve je daleko transparentnije. Registri javno objavljeni, supervizori pri zapošljavanju, a pozovu se i nevladine organizacije... Daleko bolje. Da li negdje ima nepravilnosti? Vjerovatno ima, ali to nije opredjeljenje kao kod SDA kojoj je to sistem funkcionisanja. Pored toga, ako je neko očekivao da se svijest i stanje preko noći promjeni onda je naivan. Korupcije ima i u Njemačkoj. Uvijek će je biti. Pitanje je samo koliko je neko spreman da se bori protiv iste i u kojem stepenu je zastupljena. SDA ne da nije ništa radila po tom pitanju nego je ohrabrivala i podsticala istu sa najvišeg nivou i u isto vrijeme branila one koji počine krivično djelo. Razlika se vidjela i u tome što je odjednom para bilo za svašta nešto, pa evo i još uvijek ima i pored pokušaja da se "zaustavi rapidan rast KS" i smanjenja pondera.
Slažem se da je manje korupcije i nepotizma ali ni blizu koliko se trojka hvali. Je li ti misliš da korupciju možeš pobijediti ako postaviš čovjeka sa DIFa da vodi tu borbu a jedina mu kvalifikacija da dodje na tu poziciju što je studirao sa Dinom.
Kako to da niko iz vlasti nije primjetio sukob interesa kod Fortinog oca dok to nisu novinari prijavili. I taj Dinin haver hladno rece da nije sukob interesa a civjek nije ni nadležan za to. Famozni registri nisu nista donijeli. Plate ljudi iz javnog sektora su svakako javne i nikome ništa ne znace. Problem Fortinog oca je pokazao da od tih registara nema fajde. Supervizori su promašaj i koliko znam oni se ukidaju.

Necu samo kritikovati. Ima i dobrih stvari i trojka je sigurno bolji izbor za KS iako bi mogla biti puno bolja.
Da su nalo više pazili na struku umjesto nepotizam prilikom odabira kadrova vlast bi bila puno puno bolja ali nije loše ni ovako.

Kod viših nivoa vlasti ta prica o korupciji je puno manje bitna jer tu su pitanja opstanka države i njenog jacanja prioritet. To trojka nije shvatila i nemamo mi vremena da oni to uce u praksi jer igraju sa opasnim protivnicima koji su puno jaci i imaju vece iskustvo.
Zato je trojka na kantonu za mene dobar izbor a za državni nivo karastrofa.
User avatar
vee-jay
Posts: 8598
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#78689 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

Athlon64 wrote: 29/01/2023 02:20
A_A_AKCIJA wrote: 29/01/2023 01:09 Pa trebalo bi ti biti jasno, jer ima crno na bijelo da smo izdati od Bakira lično. Zovnuo ambasadoricu u Sarajevo, u momentu kada je ona jedina mogla predati zahtjev za reviziju.

Malo nam ovdje muda pod bubrege prodaješ, rekao bih. Izgine sto hiljada ljudi, imamo šansu da osudimo Srbiju za to, da naplatimo odštete, zabranimo političke partije odgovorne i konačno uredimo državu jer bi RS možda bila i ukinuta, a ti mi pričaš, ma to je nejasno. Jasno ko dan i mnogi imaju pojma. A ko je to uradio je izdajnik. A ovamo ti bitno ko je HDZ-u nešto rekao? Ti to ozbiljno?

SDA nije ni počela da se čisti. Hiljade kriminalaca je i dalje tu. A zbog kriminala su izgubili Sarajevo, Zenicu, Goražde...

Ako Trojka i ostali preuzmu Federaciju, SDA se dugo dugo neće vratiti. Godinu dana ćemo se hladiti od ovih tenzija koje dižu, a kada SDA presuše budžetske zalihe, onda nema povratka. Trojka radi, ne krade, ne zapošljava preko štele i gradi sistem. Na to SDA nema odgovora jer bi morali da se promijene 100%.

Pukao je balon. Vidi se da SDA i DF nemaju nikakav rezultat koji mogu isturiti i reći, mi ovo uradili. Zato i dižu prašinu da narod ne vidi duplo golo i kriminal iza svega toga kao jedini razlog postojanja.
Ja ti kažem kako ja razmišljam i kako ogromna većina razmišlja, mišljenje će se potvrditi 5. februara na lokalnim izborima.

To za tužbu protiv Srbije je možda tebi bitno - meni nije i nije ni ogromnoj većini stanovništva. Ako ti misliš da bi i dobijanje takve tužbe promjenilo nešto na terenu - a ne ostalo mrtvo slovo na papiru - kao i dosadašnje presude i domaćih i stranih sudova. :run:

Živ bio - pogledaj rezultate izbora, sama SDA (sa ovakvim Bakirom i Sekom) ima više glasova nego Trojka zajedno, a DF ima glasova kao NIP i NS zajedno. Ja ti kažem da iduće izbore SDA rastura, posebno ako skinu Bakira i postave Šemsu. DF će ostati otprilike na istom broju glasova, a NS i NiP neće preći cenzus uopšte.

I da - naravno da je bitno šta HDZ kaže - ponavljam, oni su otvoreni neprijatelji meni i mojoj zemlji od svog osnivanja prije 30+ godina. Stranka koja je otvarala konc. logore za Bošnjake, koja je proglasila samoupravo 2001 god. i još mnoge sabotaže učinila ovoj zemlji u korist susjedne.

Tako da je Bakir - Al Capone lično, da svu svoju familiju uhljebi na budžet, da se proglasi za doživotnog vladara ove zemlje - opet ne može biti gori od HDZ-a.

Ona stranka koja kaže da je HDZ bolja od SDA, a očekuje glasove od Bošnjaka - može idući ciklus da se samougasi. Ovo je mišljenje većine bošnjačkog glasačkog tijela, pošto ti vjerovatno glasaš za HDZ - ti nemaš ovakvu perspektivu koju ima većina Bošnjaka u ovoj zemlji.

Tek kad HDZ ne bude faktor u Federaciji - možemo pričati ko je bolji i gori od bošnjačkih stranaka, sve do tada očekujem zajednički nastup svih bošnjačkih stranaka protiv HDZove politike. Svako ko je protiv zajedničkog nastupa bošnjačkih stranaka - za mene je proHDZ igrač i zaslužuje da nestane sa bošnjačke političke scene.

Ja sam zbog toga i glasao za DF - jer DF sigurno nema ništa protiv vlasti SDA-SDP i DF - a to je koalicija koju podržava 80% Bošnjaka.
Ja prestao citati nakon "Ja ti kažem kako ja razmišljam i kako ogromna većina razmišlja".
Djete idi se skolovati, prestani gubiti vrijeme na forumu.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10858
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#78690 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

mirza_15 wrote: 29/01/2023 10:39 Je li ovo problem sa osnovnim elementima logike i procesa zaključivanja ili jeftin spin? Samo jedno od ovo dvoje može biti opravdanje za ovakav zaključak.
Ti meni objasni potrebu da, kao vatreni zagovornik stranke koja participira u demokratskom izbornom procesu, u diskusiji o izborima, spominjes politicku nepismenost gradjana i doslovno Hitlera kako bi procesom zakljucivanja valjda pokazao kako volja vecine nije mjerilo, implicirajuci da postoji neki posteniji nacin (mozda intervencija "zapadnih prijatelja"?) koji dovodi do.. neceg. Valjda, drustva u kojem intelektualno sofisticirana manjina vodi drustvo bolje od politicki nepismene vecine.

Mislim, meni ne moras, znam da je cilj malo relativizovati ocekivane rezultate prvih izbornih testova rada tzv. Trojke u proteklom periodu, i to je ok, ali cisto radi gradjana koji citaju pretvarajmo se da diskutujemo.. :mrgreen:

ps sad bez zeze, skromna kampanja u Vogosci. Puno slika poznatih lica i to vozicem iz drugih opstina, ima i malo lokalaca sa Vogosce, ali mirise na SBB 2022. Recimo, radi zdravlja demokratije u Bosnjaka ipak se nadam rezultatu od barem 25% glasova za Seraka, sve ispod bi znacilo da je atmosfera jednostranacja opet u naletu.
Last edited by Prpa.ba on 29/01/2023 11:05, edited 1 time in total.
PM72
Posts: 17537
Joined: 30/04/2012 16:54

#78691 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PM72 »

mirza_15 wrote: 29/01/2023 10:32
animus wrote: 29/01/2023 10:19
A_A_AKCIJA je ovo ranije napisao.
Interesuje me koliko vas forumaša stvarno vjeruje u ovo?
Molim za iskrene odgovore.
Pa imaš niz primjera koji jasno pokazuju pomak naprijed u tom smislu. Evo za početak, 200 policajaca primljeno bez ikakve štele. Tačnije, nije ostavljen prostor za sumnju da je bilo ikakve štele. Drugo, nemaš ni jednu aferu neke pronevjere. Najveći pokušaj da se nešto prikaže kao afera su Zahiragićeva baljezganja o farmaceutima gdje je samo sebe povalio, priča o Fortinom ocu koji je među ogromnim brojem firmi ostvario pravo na subvenciju jer je ispunio uslove kao i drugi i sl. Sve je daleko transparentnije. Registri javno objavljeni, supervizori pri zapošljavanju, a pozovu se i nevladine organizacije... Daleko bolje. Da li negdje ima nepravilnosti? Vjerovatno ima, ali to nije opredjeljenje kao kod SDA kojoj je to sistem funkcionisanja. Pored toga, ako je neko očekivao da se svijest i stanje preko noći promjeni onda je naivan. Korupcije ima i u Njemačkoj. Uvijek će je biti. Pitanje je samo koliko je neko spreman da se bori protiv iste i u kojem stepenu je zastupljena. SDA ne da nije ništa radila po tom pitanju nego je ohrabrivala i podsticala istu sa najvišeg nivou i u isto vrijeme branila one koji počine krivično djelo. Razlika se vidjela i u tome što je odjednom para bilo za svašta nešto, pa evo i još uvijek ima i pored pokušaja da se "zaustavi rapidan rast KS" i smanjenja pondera.
Od tih 200 policajaca bar 150 očevi i majke rade u MUP-u...naravno,bez štele i veza
To za Fortinog ćaću je također smijurija.Vjerovatno je ispunio sve uslove (jel uopšte bio učesnik rata da ima privilegija?) I jel on sam ganjao ceker papira,dokumenata i odobrenja koje je trebao ispuniti? Ja vjerujem da jeste :lol:

Sve transparentnije? :lol: pa unaprijed se zna ko će biti primljen u firme.Unaprijed
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#78692 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mirza_15 »

Pa Fortin otac nije sukob interesa. Bio oglas sa jasnim uslovima i SVI koji zadovolje uslove dobiju subvencije. Dakle, niko nije izabrao Fortinog oca nego je njegova firma kao i stotine ili hiljade drugih zadovoljila potrebne uslove i dobila sredstva. Nije tender pa da je prošla njegova firma. Recimo Fadil ti sa resornim ministrom ima firmu koja posluje sa preduzećima namjenske industrije koje direktno nadziru baš njih dvojica. To je sukob interesa. Delić nije znao Konakovića do malo prije lokalnih izbora. Delić radi odličan posao i pokazao se kao pun pogodak na tom mjestu ma šta ti mislio o tome.
PM72
Posts: 17537
Joined: 30/04/2012 16:54

#78693 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PM72 »

mirza_15 wrote: 29/01/2023 11:03 Pa Fortin otac nije sukob interesa. Bio oglas sa jasnim uslovima i SVI koji zadovolje uslove dobiju subvencije. Dakle, niko nije izabrao Fortinog oca nego je njegova firma kao i stotine ili hiljade drugih zadovoljila potrebne uslove i dobila sredstva. Nije tender pa da je prošla njegova firma. Recimo Fadil ti sa resornim ministrom ima firmu koja posluje sa preduzećima namjenske industrije koje direktno nadziru baš njih dvojica. To je sukob interesa. Delić nije znao Konakovića do malo prije lokalnih izbora. Delić radi odličan posao i pokazao se kao pun pogodak na tom mjestu ma šta ti mislio o tome.
U pravu si...nije sukob interesa nego sukob zdravog uma...sin premijer i babo dobio subvenciju...što li? Ispunio uslove? :lol:

Postaviti za ministra privrede tipa kojem je to prvo zaposlenje može jedino kod ovih desperadosa i Branka kockice.
NediM17
Posts: 21375
Joined: 05/11/2009 11:49

#78694 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by NediM17 »

Uskace im ridjobradi sa klupe za rezerve u federalnu vlast i u par kantona.
Valja sad ovim dinokiJovim polizat' sve sto su izasrali.
Ili ce ipak ostati principijelni pa otici u opoziciju skupa sa NS.
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#78695 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mirza_15 »

PM72 wrote: 29/01/2023 11:02
mirza_15 wrote: 29/01/2023 10:32

Pa imaš niz primjera koji jasno pokazuju pomak naprijed u tom smislu. Evo za početak, 200 policajaca primljeno bez ikakve štele. Tačnije, nije ostavljen prostor za sumnju da je bilo ikakve štele. Drugo, nemaš ni jednu aferu neke pronevjere. Najveći pokušaj da se nešto prikaže kao afera su Zahiragićeva baljezganja o farmaceutima gdje je samo sebe povalio, priča o Fortinom ocu koji je među ogromnim brojem firmi ostvario pravo na subvenciju jer je ispunio uslove kao i drugi i sl. Sve je daleko transparentnije. Registri javno objavljeni, supervizori pri zapošljavanju, a pozovu se i nevladine organizacije... Daleko bolje. Da li negdje ima nepravilnosti? Vjerovatno ima, ali to nije opredjeljenje kao kod SDA kojoj je to sistem funkcionisanja. Pored toga, ako je neko očekivao da se svijest i stanje preko noći promjeni onda je naivan. Korupcije ima i u Njemačkoj. Uvijek će je biti. Pitanje je samo koliko je neko spreman da se bori protiv iste i u kojem stepenu je zastupljena. SDA ne da nije ništa radila po tom pitanju nego je ohrabrivala i podsticala istu sa najvišeg nivou i u isto vrijeme branila one koji počine krivično djelo. Razlika se vidjela i u tome što je odjednom para bilo za svašta nešto, pa evo i još uvijek ima i pored pokušaja da se "zaustavi rapidan rast KS" i smanjenja pondera.
Od tih 200 policajaca bar 150 očevi i majke rade u MUP-u...naravno,bez štele i veza
To za Fortinog ćaću je također smijurija.Vjerovatno je ispunio sve uslove (jel uopšte bio učesnik rata da ima privilegija?) I jel on sam ganjao ceker papira,dokumenata i odobrenja koje je trebao ispuniti? Ja vjerujem da jeste :lol:

Sve transparentnije? :lol: pa unaprijed se zna ko će biti primljen u firme.Unaprijed
Pismeni dio ispita sa pitanjima koje kompjuter izabere i koja su ranije objavljena za pripremu i test fizičke snage. Sve snimaju kamere a nadzire supervizor, nevladine organizacije. Od 1600 prijava nije bilo ni jedne žalbe, a nije bilo prostora da se bilo pta naštima. Ova tvoja izvaljena rečenica 150 od 200 bez dokaza nije ni za komentara. Sigurno je tako ako si ti to rekao onako ofrlje.

Za Fortinog starog je sve ok. Bili uslovi i dobili svi (stotine ili čak hiljade firmi). Znači niko nije odabrao Fortinog starog. Subvencije su bile zbog korone. Kakve veze ima je li bio učesnik rata?
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#78696 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mirza_15 »

PM72 wrote: 29/01/2023 11:06
mirza_15 wrote: 29/01/2023 11:03 Pa Fortin otac nije sukob interesa. Bio oglas sa jasnim uslovima i SVI koji zadovolje uslove dobiju subvencije. Dakle, niko nije izabrao Fortinog oca nego je njegova firma kao i stotine ili hiljade drugih zadovoljila potrebne uslove i dobila sredstva. Nije tender pa da je prošla njegova firma. Recimo Fadil ti sa resornim ministrom ima firmu koja posluje sa preduzećima namjenske industrije koje direktno nadziru baš njih dvojica. To je sukob interesa. Delić nije znao Konakovića do malo prije lokalnih izbora. Delić radi odličan posao i pokazao se kao pun pogodak na tom mjestu ma šta ti mislio o tome.
U pravu si...nije sukob interesa nego sukob zdravog uma...sin premijer i babo dobio subvenciju...što li? Ispunio uslove? :lol:

Postaviti za ministra privrede tipa kojem je to prvo zaposlenje može jedino kod ovih desperadosa i Branka kockice.
Imaju li firme povezane sa Fadilom Novalićem pravo na povrat poreza? To je taj nivo tvoje argumentacije. Nisi smio uskratiti mu pravo. Kontaš? Pravo. Ponavljam velikim slovima da skontaš da to nije tender gdje je odabran Fortin stari SVI, kontaš SVI koji su ispunili uslove su dobili. Nije niko štelio nešto Fortinom starom. Fakat mi glupo da ovo moram objašnjavati.
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#78697 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mirza_15 »

PM72 wrote: 29/01/2023 11:06
mirza_15 wrote: 29/01/2023 11:03 Pa Fortin otac nije sukob interesa. Bio oglas sa jasnim uslovima i SVI koji zadovolje uslove dobiju subvencije. Dakle, niko nije izabrao Fortinog oca nego je njegova firma kao i stotine ili hiljade drugih zadovoljila potrebne uslove i dobila sredstva. Nije tender pa da je prošla njegova firma. Recimo Fadil ti sa resornim ministrom ima firmu koja posluje sa preduzećima namjenske industrije koje direktno nadziru baš njih dvojica. To je sukob interesa. Delić nije znao Konakovića do malo prije lokalnih izbora. Delić radi odličan posao i pokazao se kao pun pogodak na tom mjestu ma šta ti mislio o tome.
U pravu si...nije sukob interesa nego sukob zdravog uma...sin premijer i babo dobio subvenciju...što li? Ispunio uslove? :lol:

Postaviti za ministra privrede tipa kojem je to prvo zaposlenje može jedino kod ovih desperadosa i Branka kockice.
Nije mu prvo zaposlenje. Iznosiš hrpu neistina i paušalnih fikcija (150 od 200). De ba malo argumentovane rasprave. Ovako nema smisla.
PM72
Posts: 17537
Joined: 30/04/2012 16:54

#78698 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PM72 »

mirza_15 wrote: 29/01/2023 11:08
PM72 wrote: 29/01/2023 11:02

Od tih 200 policajaca bar 150 očevi i majke rade u MUP-u...naravno,bez štele i veza
To za Fortinog ćaću je također smijurija.Vjerovatno je ispunio sve uslove (jel uopšte bio učesnik rata da ima privilegija?) I jel on sam ganjao ceker papira,dokumenata i odobrenja koje je trebao ispuniti? Ja vjerujem da jeste :lol:

Sve transparentnije? :lol: pa unaprijed se zna ko će biti primljen u firme.Unaprijed
Pismeni dio ispita sa pitanjima koje kompjuter izabere i koja su ranije objavljena za pripremu i test fizičke snage. Sve snimaju kamere a nadzire supervizor, nevladine organizacije. Od 1600 prijava nije bilo ni jedne žalbe, a nije bilo prostora da se bilo pta naštima. Ova tvoja izvaljena rečenica 150 od 200 bez dokaza nije ni za komentara. Sigurno je tako ako si ti to rekao onako ofrlje.

Za Fortinog starog je sve ok. Bili uslovi i dobili svi (stotine ili čak hiljade firmi). Znači niko nije odabrao Fortinog starog. Subvencije su bile zbog korone. Kakve veze ima je li bio učesnik rata?
Nek objave imena primljenih policajaca a ja ću ti odmah reći za njih 50 minimalno ko im je babo,amidža ili dedo.Ja koji sam radio u MUP-u prije više od 20 godina...pusti se šuplje o kamerama i supervizorima.

A za Fortinog babu je prežvakana priča.U svakom oglasu ili konkursu jedna od stavki za dobijanje traženog je učešće u ratu.Premijer,pardon,ministar je moje godište s tim da on nije bio minute na liniji pa uteko vani (pametan) za razliku od mene konja koji sam bio dobrovoljac...
Moj otac je također bio učesnik rata i nije dobio ni stakla da ustakli u ratu porazbijane prozore.
Fortin babo dobio iz prve.Pošteno i bez uticaja? :lol:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10291
Joined: 27/04/2021 22:52

#78699 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

mirza_15 wrote: 29/01/2023 11:14
PM72 wrote: 29/01/2023 11:06

U pravu si...nije sukob interesa nego sukob zdravog uma...sin premijer i babo dobio subvenciju...što li? Ispunio uslove? :lol:

Postaviti za ministra privrede tipa kojem je to prvo zaposlenje može jedino kod ovih desperadosa i Branka kockice.
Nije mu prvo zaposlenje. Iznosiš hrpu neistina i paušalnih fikcija (150 od 200). De ba malo argumentovane rasprave. Ovako nema smisla.
kao da je njima do argumentovane rasprave boli ih briga za korupcije a brine se za drzavu a ne konta da je sto vise korupcije da je u istom postotku manje drzave :-) :-)

sad ce argument o bivsem direktoru vika , i sadasnjem ministru kako je dosao iz breze i uzeo starim sarajlijama posao ta ce on iz breze znati o vodovodu :oops:
User avatar
vee-jay
Posts: 8598
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#78700 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

Styling wrote: 29/01/2023 07:27
vee-jay wrote: 29/01/2023 00:14 Cinjenica je da su SBiH/NES/ZNG veoma dobro i veoma dugo planirale ovu akciju.
Brutalno razocarenje u ZNG - ali eto nije prvi put da se razocaramo u "politicare".

Vazno je znati da SBiH/NES/ZNG sada dobile odlucujuce poluge vlasti - preko SDA.
I ako znamo sta su sad uradili, za vjerovati je da ce to ponoviti - bez obzira sta i kako se dogovorili.

Da rezimiram: SBiH/NES/ZNG ide zajedno sa SDFA.

Koje su opcije za SA Trojku?
Ako sada ne naprave vlast u Federaciji - nakon narednih izbora nece sigurno.
Nema ništa od toga. Može se bez njih na Federaciji. Nategnuto ali se može.
Onda ih treba izbaciti - ako to ne urade - oni ce ih unistiti.
Semir Efendic je ovo fenomenalno uradio na mafijaski SDA nacin.
Uvjeren sam - ako SBiH/NES/ZNG ostanu u igri - da ce oni ili u kotinuitetu ili u odredjenom trenutku to ponoviti - sto ce rezulti pravljenjem nove vlasti SBiH/NES/ZNG zajedno sa SDFA.
Samo politicka budala bi mislila da je ovo maslo samo SBiH -- pitanje je mozda koliko su NES/ZNG bili aktivni u svemu -- ali je sigurno da je ovo zajednicka koordinacija -- da ponovim --> uz SDA i na SDA politicko-mafijaski nacin.

Jedino sto je dobro u ovome, je sto neke stvari postaju bolje shvatljive.
Razlog zasto Komsic nije napustio SDP nisu licni razlozi na vezi Komsic-Lagumdzija -- nego da rasturi SDP.
Razlog zasto Efendic nije usao u NiP nije licni animozitet prema Konakovicu -- nego cilj da on preko SBiH od NiPa sto vise glasova povuce prema sebi.
Efendic hoce da pozicionira SBiH kao DF sa Bosnjakom i njegov krajnji cilj je SDA-SBiH-DF (covjek bukvalno sanja da on bude novi Haris S.).
Da ponovim, isto sto su DF-SBB uradili sestorci -- SBiH (zajedno sa NES/ZNG) ce to ponoviti.
Locked