Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#63951 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

GandalfSivi wrote: 07/12/2022 12:29
. Ne moras biti u koaliciji sa SDA da glasas za stvari na kojima se brani drzava.
Odlično, to ja i govorim :thumbup:

Doduše, ja bih ovako rekao, ne moraš biti u koalciji sa HDZ/SDA da bi glasao za stvari na kojima se brani država.

Ali, moraš imati principe...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24797
Joined: 08/09/2005 20:08

#63952 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

palermo wrote: 07/12/2022 12:33
GandalfSivi wrote: 07/12/2022 12:29
. Ne moras biti u koaliciji sa SDA da glasas za stvari na kojima se brani drzava.
Odlično, to ja i govorim :thumbup:

Doduše, ja bih ovako rekao, ne moraš biti u koalciji sa HDZ/SDA da bi glasao za stvari na kojima se brani država.

Ali, moraš imati principe...
Je li to znaci da ce Osmorka u opoziciju? Jer, koliko vidim ide u vlast sa Hdz i Snsd.

Ne moraju u koaliciju sa Hdz da bi glasali za stvari na kojima se brani drzava....
Last edited by Haris.ba on 07/12/2022 12:37, edited 1 time in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#63953 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

dale cooper wrote: 07/12/2022 12:32 Koja priča za glupe i naivne da neko može biti korektiv SDA. :mrgreen:
Vlast=$$$, a danas zbog svega to svi gledaju, nazalost.
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#63954 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Haris.ba wrote: 07/12/2022 12:36
palermo wrote: 07/12/2022 12:33

Odlično, to ja i govorim :thumbup:

Doduše, ja bih ovako rekao, ne moraš biti u koalciji sa HDZ/SDA da bi glasao za stvari na kojima se brani država.

Ali, moraš imati principe...
Je li to znaci da ce Osmorka u opoziciju? Jer, koliko vidim ide u vlast sa Hdz i Snsd.

Ne moraju u koaliciju sa Hdz da bi glasali za stvari na kojima se brani drzava....
Ja koliko vidim neće. A neće ni SDP. I osmorka i SDP će u vlast.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#63955 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

Sanjarko wrote: 07/12/2022 12:37
dale cooper wrote: 07/12/2022 12:32 Koja priča za glupe i naivne da neko može biti korektiv SDA. :mrgreen:
Vlast=$$$, a danas zbog svega to svi gledaju, nazalost.
Pa nije to samo kod nas jarane.
User avatar
lerdi
Posts: 3484
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#63956 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by lerdi »

GandalfSivi wrote: 07/12/2022 12:29
lerdi wrote: 07/12/2022 12:21
DF nije uopšte razjebao šestorku već je izašao iz te priče smatrajući pitanja od državnog značaja mnogo bitnijim od gradnje pruge. Prije nego je izašao iz priče pozvao je SDP i NS kao partnere u BH Bloku da krenu sa njima i da urade ovo što su ovi uradili tri godine kasnije samo sa NIP-om umjesto SDA. Dakle vrijeme je pokazalo da je DF i tada bio u pravu i da je pravac djelovanja koji su tada zauzeli bio ispravan. Dokazano i na izborima, a i urađenim na državnom nivou. Preuzet CIK, poslani ANP-ovi, spriječen SDA da isporuči IZ HDZ-u. Od DF-a, sa kapacitetom koji je imao, i više nego dovoljno. Šestorka o kojoj pričaš je daleko od uspješne priče bila jer se i tu od starta pokazivalo dosta rezerve jednih prema drugim, a čak je bilo i rasprava na granici fizičkog sukoba itd. Da ne govorim da se nisu poštovalli dogovori o određenim kadrovskim rješenjima. Tako da šestorka kao dobra priča je bajka. Čak i trojka ima mnoge interne nesporazume, to zna svako ko je iole blizak bilo kome od tih stranaka, ali ih trenutna situacija drži skupa. Pa evo vidiš i na forumu kakav je odnos NIP-ovaca prema NS-u ili NS-a prema nekim potezima SDP-a itd. I ne ovo nisu parole o hipokriziji. Ovo je hipokrizija u realnom vremenu i svi imamo čast da prisustvujemo istoj.
Suzu pustiti kada procitam ovako nesto. DF je mogao sve isto raditi i bez razjebavanja sestorke, kroz poziciju u Predsjednistvu i parlamentima. Cak i vladama i ministarstvima “probosanske” stranke nisu dobile vise pozicija na osnovu te koalicije sa SDA. Ne moras biti u koaliciji sa SDA da glasas za stvari na kojima se brani drzava. Zato i jeste bila pomama na Zeljku prosli put jer je pokusao izdaju sestorke prodati pod zastitu drzavnih interesa.
A SDA bi im dala MO na lijepe oči? Daj bolan Gandalfe imaš ti malo previše godina da bi ovako posmatrao stvari.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24797
Joined: 08/09/2005 20:08

#63957 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

palermo wrote: 07/12/2022 12:39 Ja koliko vidim neće. A neće ni SDP. I osmorka i SDP će u vlast.
Pa sto oni ne dociraju iz parlamenta i pozicije clana predsjednistva, te stite drzavu iz opozicije, i glasaju za pozitivne stvari iz opozicije....

Ako ne moras biti u koaliciji sa Hdz da radis stvari kojim se brani drzava, sta ovi potpisuju vlast danas u Konjicu?
Last edited by Haris.ba on 07/12/2022 12:42, edited 1 time in total.
il dottore
Posts: 1466
Joined: 12/04/2014 20:35

#63958 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by il dottore »

lerdi wrote: 07/12/2022 12:21
GandalfSivi wrote: 07/12/2022 12:08

Ima taj mali detalj da je DF razjebala sestorku kao uspjesnu pricu i alternativu SDA da bi usla u vlast, dok osmorka gradi novu pricu, barem tamo gdje moze.

Ali da, to necemo spominjati, nego cemo onako bacati parole o hipokriziji…
DF nije uopšte razjebao šestorku već je izašao iz te priče smatrajući pitanja od državnog značaja mnogo bitnijim od gradnje pruge. Prije nego je izašao iz priče pozvao je SDP i NS kao partnere u BH Bloku da krenu sa njima i da urade ovo što su ovi uradili tri godine kasnije samo sa NIP-om umjesto SDA. Dakle vrijeme je pokazalo da je DF i tada bio u pravu i da je pravac djelovanja koji su tada zauzeli bio ispravan. Dokazano i na izborima, a i urađenim na državnom nivou. Preuzet CIK, poslani ANP-ovi, spriječen SDA da isporuči IZ HDZ-u. Od DF-a, sa kapacitetom koji je imao, i više nego dovoljno. Šestorka o kojoj pričaš je daleko od uspješne priče bila jer se i tu od starta pokazivalo dosta rezerve jednih prema drugim, a čak je bilo i rasprava na granici fizičkog sukoba itd. Da ne govorim da se nisu poštovalli dogovori o određenim kadrovskim rješenjima. Tako da šestorka kao dobra priča je bajka. Čak i trojka ima mnoge interne nesporazume, to zna svako ko je iole blizak bilo kome od tih stranaka, ali ih trenutna situacija drži skupa. Pa evo vidiš i na forumu kakav je odnos NIP-ovaca prema NS-u ili NS-a prema nekim potezima SDP-a itd. I ne ovo nisu parole o hipokriziji. Ovo je hipokrizija u realnom vremenu i svi imamo čast da prisustvujemo istoj.
Umjesto ponjave sto si ispisao jednostavnije je bilo da si napisao "Zeljko se naljutio jer je Sabina ostala bez pozicije u Turistickoj zajednici"
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18226
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#63959 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by GandalfSivi »

Haris.ba wrote: 07/12/2022 12:36
palermo wrote: 07/12/2022 12:33

Odlično, to ja i govorim :thumbup:

Doduše, ja bih ovako rekao, ne moraš biti u koalciji sa HDZ/SDA da bi glasao za stvari na kojima se brani država.

Ali, moraš imati principe...
Je li to znaci da ce Osmorka u opoziciju? Jer, koliko vidim ide u vlast sa Hdz i Snsd.

Ne moraju u koaliciju sa Hdz da bi glasali za stvari na kojima se brani drzava....
Odbrana drzave je apstraktna prica. Moras biti u vlasti da bi uradio milion drugih stvari. Da bi se borio protiv kriminala, da bi se priblizio EU, da bi izabrao ljude kojima vrhunac karijere nije sredjivanje donacije hurmi i jos milion drugih stvari.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24797
Joined: 08/09/2005 20:08

#63960 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

GandalfSivi wrote: 07/12/2022 12:42 Odbrana drzave je apstraktna prica. Moras biti u vlasti da bi uradio milion drugih stvari. Da bi se borio protiv kriminala, da bi se priblizio EU, da bi izabrao ljude kojima vrhunac karijere nije sredjivanje donacije hurmi i jos milion drugih stvari.
Pa sta smo na kraju zakljucili? Je li DF gluho bilo naopak sto je htio vlast?
User avatar
Pandakonda
Posts: 4379
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#63961 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Pandakonda »

Opet neka prica o toboze cuvanju drzave :-) DF uopste nije trebao ici u vlast da bi imao uticaj, za te stvari se glasa u parlamentu gdje je moc stranke ista bila ona u vlasti ili ne. A da su bili kakvi ljudi insistirali bi da koaliraju sa SDA gdje moraju a da ostale nivoe ne diraju. Kao sto to sada radi osmorka.

ANP je poslan sa asteriskom da slanje ovog dokumenta ne prejudicira clanstvo i jedina smo drzava koja je to tako poslala. Kada se pogleda ANP drzava regiona uopste ne stoji to i samo ce vrijeme reci da li na kraju ulazimo u NATO ili ne. Ono sto je jos bitno navesti jeste da je Dodik na dan rusenja vlade KS rekao kako mu nije jasno zasto se ovoliko dugo cekalo za slanje ANP-a jer je on odavno pristao na to (uz ovaj gore kompromis) i da mu je sve bilo jasno kada je vidio da je to tek ocepilo rusenjem vlade.

Ono sto je DF cudom spasilo ove izbore je Zoran Milanovic koji je gradeci svoju kampanju samo bacao saopstenja na volej Komsicu koji je svaku iskoristio i odgovarao na svaku njegovu sitnicu. Ali im svakako predviđam istu sudbinu mozda ne odma, ali za max 2 ciklusa jer niti jedna stranka koja se bazira na kultu licnosti ne moze dugo opstati. To smo vidjeli na primjeru Silajdzica, Fahre i drugih. A naravno ovo se isto moze desiti i Konakovicu mada je on vec krenuo ubacivati popularne ljude ala zvizdic, campara i drugi.
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#63962 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Haris.ba wrote: 07/12/2022 12:41
palermo wrote: 07/12/2022 12:39 Ja koliko vidim neće. A neće ni SDP. I osmorka i SDP će u vlast.
Pa sto oni ne dociraju iz parlamenta i pozicije clana predsjednistva, te stite drzavu iz opozicije, i glasaju za pozitivne stvari iz opozicije....
Nisam te baš shvatio ? Misliš SDA ? Ako misliš na njih, pa jednostavno zato što je ovdje (barem u bošnjačkom trokutistanu) osnovni princip #stranka iznad svega". I da ne bude zabune, taj princip je promovirao SDA.
Al da ga je SDP usvojio, i u potpunosti ga primjenjuje u praksi.....to je bjelodano
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#63963 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sarlo »

Treba stvarno vadi kuglice iz bubnja! Prst joj zamotan hanzaplastom.
Da nije zamotan magnet!?
Soutajm.

I kazu ne valja narod. Kako ce valjati kad mu se vlast onako bira.
I to nije za jedno mjesto. Bubanj radi svaki dan. Cudo bi bilo da ne propadamo.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24797
Joined: 08/09/2005 20:08

#63964 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

palermo wrote: 07/12/2022 12:44
Haris.ba wrote: 07/12/2022 12:41

Pa sto oni ne dociraju iz parlamenta i pozicije clana predsjednistva, te stite drzavu iz opozicije, i glasaju za pozitivne stvari iz opozicije....
Nisam te baš shvatio ? Misliš SDA ? Ako misliš na njih, pa jednostavno zato što je ovdje (barem u bošnjačkom trokutistanu) osnovni princip #stranka iznad svega". I da ne bude zabune, taj princip je promovirao SDA.
Al da ga je SDP usvojio, i u potpunosti ga primjenjuje u praksi.....to je bjelodano
Ja pricam o Osmorki. Sto Osmorka iz opozicije ne brani drzavu?

Evo, sam Sdp je u slicnoj situaciji ko DF. Ima clana predsjednistva, ima neke parlamentarce. Fino kaze odoh u opoziciju braniti drzavu.
Last edited by Haris.ba on 07/12/2022 12:46, edited 1 time in total.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18226
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#63965 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by GandalfSivi »

8)
lerdi wrote: 07/12/2022 12:40
GandalfSivi wrote: 07/12/2022 12:29

Suzu pustiti kada procitam ovako nesto. DF je mogao sve isto raditi i bez razjebavanja sestorke, kroz poziciju u Predsjednistvu i parlamentima. Cak i vladama i ministarstvima “probosanske” stranke nisu dobile vise pozicija na osnovu te koalicije sa SDA. Ne moras biti u koaliciji sa SDA da glasas za stvari na kojima se brani drzava. Zato i jeste bila pomama na Zeljku prosli put jer je pokusao izdaju sestorke prodati pod zastitu drzavnih interesa.
A SDA bi im dala MO na lijepe oči? Daj bolan Gandalfe imaš ti malo previše godina da bi ovako posmatrao stvari.
Razliciti gledamo stvari. Za mene je bilo puno bitnoje da se na primjeru KS pokaza da se moze i mora drugacije od onoga sto nam SDA prosipa 30 godina, nego da je ministar odbrane iz DF-a umjesto iz SDA. O ministarstvu sigurnosti i Fahrinom kratkorocnom uletu da se obezbjedi za buducnost ne treba ni pricati.
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#63966 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

dale cooper wrote: 07/12/2022 12:32 Koja priča za glupe i naivne da neko može biti korektiv SDA. :mrgreen:
Pa niko se i ne trudi biti korektiv. Uglavnom, sva zalaganj idu po principu kalif umjesto kalifa. Ko je kalif ko je vezir Iznogud, rekao bih da je manje bitno
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18226
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#63967 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by GandalfSivi »

Haris.ba wrote: 07/12/2022 12:43
GandalfSivi wrote: 07/12/2022 12:42 Odbrana drzave je apstraktna prica. Moras biti u vlasti da bi uradio milion drugih stvari. Da bi se borio protiv kriminala, da bi se priblizio EU, da bi izabrao ljude kojima vrhunac karijere nije sredjivanje donacije hurmi i jos milion drugih stvari.
Pa sta smo na kraju zakljucili? Je li DF gluho bilo naopak sto je htio vlast?
Apsolutno ne. Poenta ulaska u politiku je zelja za vlascu, kod sviju. Ali onda ne treba da prosipaju bajke o odbrani drzave…
User avatar
Login77777
Posts: 8645
Joined: 18/05/2021 09:11

#63968 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

-DF oborio Vladu KS
-razlog toga je odbrana drzave
-jer da nisu Bakir bi dao IZ Covicu
-DF je odbranio drzavu tako sto im je pripalo jedno ministarstvo

-a sad cemo se praviti glupi da ne znamo da se IZ glasa u parlamentu BiH i da tu glas pozicije i opozicije vazi isto.


To je ta logika DFfanaticosa! :bih:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#63969 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Roccohljup »

GandalfSivi wrote: 07/12/2022 12:47
Haris.ba wrote: 07/12/2022 12:43

Pa sta smo na kraju zakljucili? Je li DF gluho bilo naopak sto je htio vlast?
Apsolutno ne. Poenta ulaska u politiku je zelja za vlascu, kod sviju. Ali onda ne treba da prosipaju bajke o odbrani drzave…
:thumbup:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24797
Joined: 08/09/2005 20:08

#63970 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

GandalfSivi wrote: 07/12/2022 12:47
Haris.ba wrote: 07/12/2022 12:43

Pa sta smo na kraju zakljucili? Je li DF gluho bilo naopak sto je htio vlast?
Apsolutno ne. Poenta ulaska u politiku je zelja za vlascu, kod sviju. Ali onda ne treba da prosipaju bajke o odbrani drzave…
Pa imajmo isti princip i za Sdp, Nip, Ns.

Prekinimo vec jednom da je vlast amoralna. Valjda treba vrednovati sta se radi sa tom vlasti.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#63971 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

dale cooper wrote: 07/12/2022 12:40
Sanjarko wrote: 07/12/2022 12:37

Vlast=$$$, a danas zbog svega to svi gledaju, nazalost.
Pa nije to samo kod nas jarane.
Znam, ali sad je bas uzelo maha. Pravo. Ja govorio, kad je SDP izbacio HDZ iz vlasti da ostane tehnicka vlada, ali SDA i DF srusili tu vladu, sad sam govorio da ostane ova vlada kao tehnicka vlada, ali srusi je 8-ca.
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#63972 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Haris.ba wrote: 07/12/2022 12:45
Ja pricam o Osmorki. Sto Osmorka iz opozicije ne brani drzavu?
Pa osmorka nije nikad bila u opozicij, pa ne možemo ni znati. Al nevezano, možeš braniti državu i sa pozicije vlasti a i kad si opozicija. Problem je što niko ne brani državu, nego svatko brani stranku i unutar stranke svoje partikularne interese.

Ja to pripsujem nedozreloj nacionalnoj svijesti, što bi se reklo nedovršenom narodu. Nekad sam bio uvjeren da smo prešli onu kritičnu granicu kada od plemena postaješ politički narod, ali bogami sve više i više sumnjam u to.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#63973 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

palermo wrote: 07/12/2022 12:50
Haris.ba wrote: 07/12/2022 12:45
Ja pricam o Osmorki. Sto Osmorka iz opozicije ne brani drzavu?
Pa osmorka nije nikad bila u opozicij, pa ne možemo ni znati. Al nevezano, možeš braniti državu i sa pozicije vlasti a i kad si opozicija. Problem je što niko ne brani državu, nego svatko brani stranku i unutar stranke svoje partikularne interese.

Ja to pripsujem nedozreloj nacionalnoj svijesti, što bi se reklo nedovršenom narodu. Nekad sam bio uvjeren da smo prešli onu kritičnu granicu kada od plemena postaješ politički narod, ali bogami sve više i više sumnjam u to.
Nismo mi toliko, a mozda ni uopste pametni.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#63974 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Lakat Jebić »

Vidim ispod radara je proslo priznanje politicki pismenih iz SDP-a da je dosla instrukcija iz ambasada da se mice SDA i da je to jedina instrukcija i da u njenom sprovodjenju ne smetaju crnolistasi.


Neki su ovdje to govorili i bili proglaseni botovima.

Jebote, najvise mi zao kuke, bezze coek se micao sa cela stranke zbog americkih sankcija. Nadam se da ce dobit neko lukrativno ministarstvo kao kompenzaciju za svoju nepotrebnu zrtvu
saabsa
Posts: 1855
Joined: 07/10/2009 01:17

#63975 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saabsa »

lerdi wrote: 07/12/2022 11:49 Joooj jest dobro čitati sad ove što prihvataju realnost. Ovakvu hipokriziju forum, a vjerovatno i šira zajednica, ne pamti. :D

Dakle kada DF uđe u vlast sa SDA, HDZ-om i SNSD-om da se fajta i izbori neke stvari ide drvlje i kamenje. Nema šta se ne izvlači. Od Komšićevog obraza, narkomanije, alkoholizma, proglašavanja izdajnikom i ubicom građanske ideje i čega sve ne. Sada kada Osmorka, ili koji je već broj, ulazi u vlast sve je ok i treba prihvatiti realnost. Pozvao bi forumaše da pročitaju svoje postove od prije par godina. Nek se sami uvjere koliki su licemjeri. :D
A i fajtali ste se pravo :lol: ,izborili se za mjesto direktora elektroprivrede da ga darujete gazdi Riđobradom i valjda se potrošili previše u toj borbi pa dalje niste mogli nastaviti :run:
Locked