Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Point.
Posts: 27728
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#63826 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

channel10 wrote: 06/12/2022 19:26
Point. wrote: 06/12/2022 19:19

Zašto bi izašli? Koalicija je, stvar dogovora a ne kako Dino kaže.
Ovo ono ko ih ebe..Ionako nam ne trebaju te dvije ruke :D

A na nivou federacije, dzido mova, trebate nam :D

Hoce i biti ovih provala, samo dok se zahukta ovo oko podjele vlasti i prvih izglasavanja zakona.

Dosad smo saznali da su NS, SDP i ne znam jos oja stranka usle u tzv. bosnjacku reprezentaciju, a prije izbora je bila sasvim druga prica. Mi smo toatlno drugaciji od ovih na vlasti, mi cemo ovo, mi cemo ono, kad prc milojko. Mogli bi mi malo u vlast sa svima kao sto to i drugi rade, ali mi smo drugaciji od njih :lol:

Zemljo otvori se :D

Idemo dalje....
Ma ovo će puknuti neće se ni zakotrljati. Mala bara a puna krokodila a vidimo i da se javlja nadmeni i arogantni stav NiP sljedbenika prema ostatku Osmorke. Ko ono ko vas jebe ako imate vlastiti stav i principe koje ne želite pogaziti za parče vlasti, ako ne slušate nas idite. Al samo tamo gdje vas ne trebamo.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#63827 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Dr. Kuca »

Leverage wrote: 06/12/2022 22:22
Dr. Kuca wrote: 06/12/2022 22:09

Pa zavrsavaju se glasovi. Dosao da mu kazu kako ce se glasat, a evo nip ovog nekog izbacio iz stranke.
Znaci, kad asim to radi je kriminal, kad kilfici i niksici rade onda je to stranacka ustrojenost?
Kakva hrpa gluposti.

Stranačka disciplina nije završavanje glasova. To se podrazumijeva u svakoj normalnoj stranci. Nisu predstavnici Trojke išli okolo i kupovali tuđe ruke.

Ti si politički nepismen.
Kume, ima li su olovke sa kamerama :lol: to je sad nova mantra? Politicki nepismen? :lol:
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#63828 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

Leverage wrote: 06/12/2022 22:17
Hakiz wrote: 06/12/2022 22:15

Pa da, to je tako.
Pravite se budale obojica. Kordić je osuđeni ratni zločinac.
Šira slika ...
SDA je davala šakom i kapom HDZu i SNSDu, de facto izgubila državu, krala vlastiti narod, obezvrijedila sistem vrijednosti, uvela formalne dokumente, falsifikate iza kojih ne stoji znanje i rad, državna poduzeća i javne ustanove oteli od naroda, tj. nisu privatizovali nego preuzeli u korist stranke, pojedinaca, porodica. Npr. rudnici, elektroprivreda, elektrane - to je vlasništvo naroda i narod treba da ima povlaštene cijene bez obzira na cijene na EU tržištu. Sjećam se ublehe od Bičakćića kada je u toku rata govorio narodu Hercegovine ako odbrane elektrane na Neretvi "da će svaki stanovnik toga područja imati 500 DM prihoda od struje". I šta bi? SDA pokloni hidroelektranu Mostar HZHB.

SDA je odbranu države BiH, građana, Bosanaca i Bošnjaka, korupcijom i relaksiranjem odnosa dovela do toga da nas žele strpati u geto, palestinizirati ... jer jednostavno slabi smo i nepoželjni.

I sada, danas, dolazi Osmorka.

Logično bi bilo u borbi za BiH da lideri Osmorke kažu SDA da se skloni u stranu, da sada oni preuzimaju, da se nose sa agresijom koja se sada odvija političkim sredstvima. Npr. promjenama Izbornog zakona od strana Schmidta, po željama oba HDZa.

Gdje nestade priča o Schmidtovom nametanju Izbornog zakona? O urušavanju demokratskih principam, građanskoj BiH, palestinizaciji Bošnjaka?

No, Osmorka umjesto da stane na crtu HDZu, figurativno rečeno, oblači HVO unifome i okreće puške prema SDA.
Samo je bitno dotuči SDA, nije bitno sa kim, pod kojom zastavom i po koju cijenu.

Sada se reflektori upereni ko u Areni na unutarbošnjački sukob (Gladijatori), a Čović raspoređuje jedinice sa lovorom na glavi.

Mislite da je ovaj očajnički potez SDA sa glasanjem Svena u UN i danas sa Iranskim ambasadorom bezazlen? Nimalo ...
Imaju ljudstvo i infrastrukturu a svi su se oktrenuli protiv njih, na politički nekorektan način.
Udružili se EU, USA, HDZ, SNSD + naivna Osmorka, pod krinkom borbe protiv koruptivne SDA.
A HDZ+SNSD su cvijeće; u stvari Osmorka je cvijeće, samo čije.

Neka se Osmorka zapita sa koje strane Rubikona je.
Podržavam glasanje Sabine, žena sa principima, hrabra ko Iranke koje skidaju maramu.
Peđu razumijem i ne osuđujem previše, gledao je da ne dođe do blokade.
Ali pobogu znaju li ovi iz Osmorke reči STOP, pričekaj, ponudi drugog umjesto Čavare, pa ćemo kasnije vidjeti.

Nekako mi ovo ne miriše da će na dobro izaći. Ne poslije ovoga sa Iranom. Ne ako se bude morala birati strana, jedna od samo dvije.
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#63829 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Ti imaš pravo da ti se to sve tako čini, kao što i ja imam pravo da ne mislim da će to tako biti.

Ali, da li je zaista tako, to ćemo morati pričekati da saznamo.
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#63830 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sarlo »

Placeno je. To je jedino razumno objasnjenje.

Hadeze je, tamo negdje, platio da dobije drzavu tj treci entitet. I da vlada Federacijom Bosne i Hercegovine. Doveden je smit, postavljeni su ambasadori koji ce to realizovati.
Vjerovatno da bi covic ovo sve dobio i od esdea, tako da su stavovi osmorke sa tog aspekta irelevantni. Nemaju izbora. Dace joj kandidatski status, sto je sarena laza jer se nista drugo nece promijeniti. Turkiye su kandidat, valjda od osamdesetih!?

To sto covic kaze, to ce u Federaciji biti. Dodiku nista ne mogu, blokade su se isplatile.

Dolaze teska vremena.

P.s.

Gledao sam intervju sa Kojovicem. On kaze: "Nikom ja nista ne vjerujem". Govori o boljitku kao sanjar koji vjeruje u iluziju.
Last edited by sarlo on 06/12/2022 23:42, edited 2 times in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#63831 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

Smiješno je i naivno očekivati od SDA da se "skloni u stranu" ko god im i iz bilo kojeg razloga to rekao. To si jednostavno ne mogu priuštiti.
Zato sva ova kuknjava, masovni pokušaji kupovine poslanika i obećanja disrupcije i rušenja opozicije.
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#63832 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zabit_mehmedov »

Point. wrote: 06/12/2022 22:54
channel10 wrote: 06/12/2022 19:26

Ovo ono ko ih ebe..Ionako nam ne trebaju te dvije ruke :D

A na nivou federacije, dzido mova, trebate nam :D

Hoce i biti ovih provala, samo dok se zahukta ovo oko podjele vlasti i prvih izglasavanja zakona.

Dosad smo saznali da su NS, SDP i ne znam jos oja stranka usle u tzv. bosnjacku reprezentaciju, a prije izbora je bila sasvim druga prica. Mi smo toatlno drugaciji od ovih na vlasti, mi cemo ovo, mi cemo ono, kad prc milojko. Mogli bi mi malo u vlast sa svima kao sto to i drugi rade, ali mi smo drugaciji od njih :lol:

Zemljo otvori se :D

Idemo dalje....
Ma ovo će puknuti neće se ni zakotrljati. Mala bara a puna krokodila a vidimo i da se javlja nadmeni i arogantni stav NiP sljedbenika prema ostatku Osmorke. Ko ono ko vas jebe ako imate vlastiti stav i principe koje ne želite pogaziti za parče vlasti, ako ne slušate nas idite. Al samo tamo gdje vas ne trebamo.
Nadam se ce Nasa stranka ostati dio osmorke i mislim da hoce, nije jednostavno naravno glasati za raznorazne cavare kojih ce sigurno biti kao prijedloga hdz a i snsd a, medjutim i Nasa stranka treba iti postena prema osmorki i kad svi moraju nesto progutati da vi se napravio neki napredak, neka i oni progutaju

Lako je ispasti frajer i principijelan kao sabina cudic kad znas da ce drugi iz osmorke glasati, i onda ona kraljica a svi ostali budale

jasno je da se mora ici u koaliciju sa snsd i hdz i da oni neci predlagati neke fine kadrove, al ako cemo bas da budemo principijelni, onda sabina cudic u izvornoj kampanji treba biti postena do kraja prema svojim biracima i reci: Mi se zalazemo za, napredak neki i u vlast cemo samo kad i sa, srpske i hrvatske strane dodju neukaljani kadrovi, a posto se to nece desiti barem za, narednih 20 godina, onda nemojte ni glasati za, nasu stranku dok ne dodje to vrijeme jer mi necemo u vlast do tada, a kao opozicija ionako nistr ne mozemo

ako cemo do kraja principijelnost, onda je ovo surova i jedna jedina istina,

ako se gura konakovic, niksic i ostali da idu u blato kako bi se nesto napravilo, a, ovdje je jasno da moras uci u politicko blato i tu se isprljati i tu se boriti za, neke pmoake naprijed, nije posteno od sabine da fura, samo neke finu urbanu politiku i poentira tamo gdje jedino moze poentirati, medju finom gradskom rajom u sarajevu i jos u pokojoj gradskoj sredini, a, da ostali ispadaju levati

jasno je da se mora mijenjati tronozac sda hdz i snsd, a, jos jasnije je da se neoze odjednom promijeniti sve, za, pocetak mijenjati ono sto moze se promijeniti, a, to je sda, i to naravno zahtijeva neke kompromise, mora se uci u vlast i pokazati barem na jednoj strani da ima daleko bolja opcija od sda, a, kad vlast zazivi i stvore se vidljivi rezultati, i hdz u i snsd u i medjunarodnoj zajednici nece biti svejedno kad bude ocigledno ljudima da neko stvarno radi nesto kvalitetno, a srbi u rs u barem niki dio njih ce se, zapitati hebiga sto i mi ne bi kakve alternative, neke novije i pismenije politike u rs u

vidjecemo sta ce biti, bitno je od osmorka opstane i da udju u vlast, nasa stranka ako odluci da ostaje na svim nivoima osim na drzavnom malo je to hinjski i kukavicki, al sta je tu je, bitna je federalna vlast i da tu nema folozofiranja i izigravanja kraljica, jer stvarno je hinjski onako uprijeti oci u vladu kantona sarajevo i reci eto mi bi to, da tu vodimo procese gdje ima novca i gdje nema zahebancije sa covicem i dodikom, a tamo gdje je zahebano mi ne bi nego se vi kolege iz osmorke tamo natezite s njima, a, mi cemo glasati u skladu s, principima

jasno je sta trebaju biti crvene linije koje niko ne smije prelaziti, a ove stvare sta je ko kad reko u vezi nekoga i hocel se glasat za, njega za neku poziciju, hebes vise i to, jer opet kazem ako neko kaze idemo mijenjati stvari al necemo sa hdz om il snsd om, to je ubleha i populizam cisti, i nema tu principijelnosti, ako necemo s njima onda je posteno rec ljudima nemojte ni za nas glasat niti na jednom nivou osim na kantonalnim nivoima barem narednih 10 godina dok ne vidimo da kod srba i hrvata se ne pojavi neka ozbiljna i kvalitetna alternativa
palermo
Posts: 22335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#63833 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

zabit_mehmedov wrote: 06/12/2022 23:41
Point. wrote: 06/12/2022 22:54
Ma ovo će puknuti neće se ni zakotrljati. Mala bara a puna krokodila a vidimo i da se javlja nadmeni i arogantni stav NiP sljedbenika prema ostatku Osmorke. Ko ono ko vas jebe ako imate vlastiti stav i principe koje ne želite pogaziti za parče vlasti, ako ne slušate nas idite. Al samo tamo gdje vas ne trebamo.
Nadam se ce Nasa stranka ostati dio osmorke i mislim da hoce, nije jednostavno naravno glasati za raznorazne cavare kojih ce sigurno biti kao prijedloga hdz a i snsd a, medjutim i Nasa stranka treba iti postena prema osmorki i kad svi moraju nesto progutati da vi se napravio neki napredak, neka i oni progutaju

Lako je ispasti frajer i principijelan kao sabina cudic kad znas da ce drugi iz osmorke glasati, i onda ona kraljica a svi ostali budale

jasno je da se mora ici u koaliciju sa snsd i hdz i da oni neci predlagati neke fine kadrove, al ako cemo bas da budemo principijelni, onda sabina cudic u izvornoj kampanji treba biti postena do kraja prema svojim biracima i reci: Mi se zalazemo za, napredak neki i u vlast cemo samo kad i sa, srpske i hrvatske strane dodju neukaljani kadrovi, a posto se to nece desiti barem za, narednih 20 godina, onda nemojte ni glasati za, nasu stranku dok ne dodje to vrijeme jer mi necemo u vlast do tada, a kao opozicija ionako nistr ne mozemo

ako cemo do kraja principijelnost, onda je ovo surova i jedna jedina istina,

ako se gura konakovic, niksic i ostali da idu u blato kako bi se nesto napravilo, a, ovdje je jasno da moras uci u politicko blato i tu se isprljati i tu se boriti za, neke pmoake naprijed, nije posteno od sabine da fura, samo neke finu urbanu politiku i poentira tamo gdje jedino moze poentirati, medju finom gradskom rajom u sarajevu i jos u pokojoj gradskoj sredini, a, da ostali ispadaju levati

jasno je da se mora mijenjati tronozac sda hdz i snsd, a, jos jasnije je da se neoze odjednom promijeniti sve, za, pocetak mijenjati ono sto moze se promijeniti, a, to je sda, i to naravno zahtijeva neke kompromise, mora se uci u vlast i pokazati barem na jednoj strani da ima daleko bolja opcija od sda, a, kad vlast zazivi i stvore se vidljivi rezultati, i hdz u i snsd u i medjunarodnoj zajednici nece biti svejedno kad bude ocigledno ljudima da neko stvarno radi nesto kvalitetno, a srbi u rs u barem niki dio njih ce se, zapitati hebiga sto i mi ne bi kakve alternative, neke novije i pismenije politike u rs u

vidjecemo sta ce biti, bitno je od osmorka opstane i da udju u vlast, nasa stranka ako odluci da ostaje na svim nivoima osim na drzavnom malo je to hinjski i kukavicki, al sta je tu je, bitna je federalna vlast i da tu nema folozofiranja i izigravanja kraljica, jer stvarno je hinjski onako uprijeti oci u vladu kantona sarajevo i reci eto mi bi to, da tu vodimo procese gdje ima novca i gdje nema zahebancije sa covicem i dodikom, a tamo gdje je zahebano mi ne bi nego se vi kolege iz osmorke tamo natezite s njima, a, mi cemo glasati u skladu s, principima

jasno je sta trebaju biti crvene linije koje niko ne smije prelaziti, a ove stvare sta je ko kad reko u vezi nekoga i hocel se glasat za, njega za neku poziciju, hebes vise i to, jer opet kazem ako neko kaze idemo mijenjati stvari al necemo sa hdz om il snsd om, to je ubleha i populizam cisti, i nema tu principijelnosti, ako necemo s njima onda je posteno rec ljudima nemojte ni za nas glasat niti na jednom nivou osim na kantonalnim nivoima barem narednih 10 godina dok ne vidimo da kod srba i hrvata se ne pojavi neka ozbiljna i kvalitetna alternativa
Koje su to crvene linije. Ti rece jasno je. Meni bas I nije pa ako ih mozes taksativno nabrojati
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#63834 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

tandmand wrote: 06/12/2022 23:19
Leverage wrote: 06/12/2022 22:17
Pravite se budale obojica. Kordić je osuđeni ratni zločinac.
Šira slika ...
SDA je davala šakom i kapom HDZu i SNSDu, de facto izgubila državu, krala vlastiti narod, obezvrijedila sistem vrijednosti, uvela formalne dokumente, falsifikate iza kojih ne stoji znanje i rad, državna poduzeća i javne ustanove oteli od naroda, tj. nisu privatizovali nego preuzeli u korist stranke, pojedinaca, porodica. Npr. rudnici, elektroprivreda, elektrane - to je vlasništvo naroda i narod treba da ima povlaštene cijene bez obzira na cijene na EU tržištu. Sjećam se ublehe od Bičakćića kada je u toku rata govorio narodu Hercegovine ako odbrane elektrane na Neretvi "da će svaki stanovnik toga područja imati 500 DM prihoda od struje". I šta bi? SDA pokloni hidroelektranu Mostar HZHB.

SDA je odbranu države BiH, građana, Bosanaca i Bošnjaka, korupcijom i relaksiranjem odnosa dovela do toga da nas žele strpati u geto, palestinizirati ... jer jednostavno slabi smo i nepoželjni.

I sada, danas, dolazi Osmorka.

Logično bi bilo u borbi za BiH da lideri Osmorke kažu SDA da se skloni u stranu, da sada oni preuzimaju, da se nose sa agresijom koja se sada odvija političkim sredstvima. Npr. promjenama Izbornog zakona od strana Schmidta, po željama oba HDZa.

Gdje nestade priča o Schmidtovom nametanju Izbornog zakona? O urušavanju demokratskih principam, građanskoj BiH, palestinizaciji Bošnjaka?

No, Osmorka umjesto da stane na crtu HDZu, figurativno rečeno, oblači HVO unifome i okreće puške prema SDA.
Samo je bitno dotuči SDA, nije bitno sa kim, pod kojom zastavom i po koju cijenu.

Sada se reflektori upereni ko u Areni na unutarbošnjački sukob (Gladijatori), a Čović raspoređuje jedinice sa lovorom na glavi.

Mislite da je ovaj očajnički potez SDA sa glasanjem Svena u UN i danas sa Iranskim ambasadorom bezazlen? Nimalo ...
Imaju ljudstvo i infrastrukturu a svi su se oktrenuli protiv njih, na politički nekorektan način.
Udružili se EU, USA, HDZ, SNSD + naivna Osmorka, pod krinkom borbe protiv koruptivne SDA.
A HDZ+SNSD su cvijeće; u stvari Osmorka je cvijeće, samo čije.

Neka se Osmorka zapita sa koje strane Rubikona je.
Podržavam glasanje Sabine, žena sa principima, hrabra ko Iranke koje skidaju maramu.
Peđu razumijem i ne osuđujem previše, gledao je da ne dođe do blokade.
Ali pobogu znaju li ovi iz Osmorke reči STOP, pričekaj, ponudi drugog umjesto Čavare, pa ćemo kasnije vidjeti.

Nekako mi ovo ne miriše da će na dobro izaći. Ne poslije ovoga sa Iranom. Ne ako se bude morala birati strana, jedna od samo dvije.
Od A do Z..... :bih:

Jos mi jace da ljudi otvoreno brane naratic "SDA vas je prodala u kafani, mi cemo to transparentno uraditi"

Kunem vam se da ce mnogi od vas za 3/4 godine citat ovo sto prica Dino Konakovic i necete se moc nacudit sebi sta ste podrzavali...samo da tad ne bude prekasno. Ljudi vam govore da se bore protiv HDZ i SNSD a bezpogovorno pristaju na sve sto ovi traze

Sto se tice osmorke

Ovo nije kompromis ovo je pristanak na ucjenu
Ovo nije relaksacija ovo je predaja
Ovo nije deblokada ovo je put izdaje
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#63835 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zabit_mehmedov »

tandmand wrote: 06/12/2022 23:19
Leverage wrote: 06/12/2022 22:17
Pravite se budale obojica. Kordić je osuđeni ratni zločinac.
Šira slika ...
SDA je davala šakom i kapom HDZu i SNSDu, de facto izgubila državu, krala vlastiti narod, obezvrijedila sistem vrijednosti, uvela formalne dokumente, falsifikate iza kojih ne stoji znanje i rad, državna poduzeća i javne ustanove oteli od naroda, tj. nisu privatizovali nego preuzeli u korist stranke, pojedinaca, porodica. Npr. rudnici, elektroprivreda, elektrane - to je vlasništvo naroda i narod treba da ima povlaštene cijene bez obzira na cijene na EU tržištu. Sjećam se ublehe od Bičakćića kada je u toku rata govorio narodu Hercegovine ako odbrane elektrane na Neretvi "da će svaki stanovnik toga područja imati 500 DM prihoda od struje". I šta bi? SDA pokloni hidroelektranu Mostar HZHB.

SDA je odbranu države BiH, građana, Bosanaca i Bošnjaka, korupcijom i relaksiranjem odnosa dovela do toga da nas žele strpati u geto, palestinizirati ... jer jednostavno slabi smo i nepoželjni.

I sada, danas, dolazi Osmorka.

Logično bi bilo u borbi za BiH da lideri Osmorke kažu SDA da se skloni u stranu, da sada oni preuzimaju, da se nose sa agresijom koja se sada odvija političkim sredstvima. Npr. promjenama Izbornog zakona od strana Schmidta, po željama oba HDZa.

Gdje nestade priča o Schmidtovom nametanju Izbornog zakona? O urušavanju demokratskih principam, građanskoj BiH, palestinizaciji Bošnjaka?

No, Osmorka umjesto da stane na crtu HDZu, figurativno rečeno, oblači HVO unifome i okreće puške prema SDA.
Samo je bitno dotuči SDA, nije bitno sa kim, pod kojom zastavom i po koju cijenu.

Sada se reflektori upereni ko u Areni na unutarbošnjački sukob (Gladijatori), a Čović raspoređuje jedinice sa lovorom na glavi.

Mislite da je ovaj očajnički potez SDA sa glasanjem Svena u UN i danas sa Iranskim ambasadorom bezazlen? Nimalo ...
Imaju ljudstvo i infrastrukturu a svi su se oktrenuli protiv njih, na politički nekorektan način.
Udružili se EU, USA, HDZ, SNSD + naivna Osmorka, pod krinkom borbe protiv koruptivne SDA.
A HDZ+SNSD su cvijeće; u stvari Osmorka je cvijeće, samo čije.

Neka se Osmorka zapita sa koje strane Rubikona je.
Podržavam glasanje Sabine, žena sa principima, hrabra ko Iranke koje skidaju maramu.
Peđu razumijem i ne osuđujem previše, gledao je da ne dođe do blokade.
Ali pobogu znaju li ovi iz Osmorke reči STOP, pričekaj, ponudi drugog umjesto Čavare, pa ćemo kasnije vidjeti.

Nekako mi ovo ne miriše da će na dobro izaći. Ne poslije ovoga sa Iranom. Ne ako se bude morala birati strana, jedna od samo dvije.

vidjecemi na sta ce izaci, razumijem ja zabrinutost kako ce se osmorka nositi sa hdz i snsd, ako je zabrinutost to kao u tvom slucaju onda postujem, al kad ljudi pocnu pricat o izdaji, podanistvu itd a jos se nije last ni formirala, onda je to vise kmecanje sda botova realno

treba stvari gledati, realno, do sad smo znaci imali samo taj neki usvojeni program i to je pozitivna prica da se ulazi na osnovu nekog sporazuma i programa, kakvog takvog koji nije los i gdje nista, nije navedeno sto bi mirisalo na neku izdaju il podanistvo covicu, ovo postavljanje kolegija parlamenata i rukovodtva neka, nista posebno sad bitno i nista tu nije predano nikome, vidjecemo sledece korake

hocel biti podanistva vidjecemo kad bude podjela resora, i pozicija, vidjecemo hocel osmorka dati covicu i dodiku vise nego sto je do sad davano, to ce mozda i najbolji pokazatelj biti na, sta se spremno ici ako se, spremno davati ustupke njima kao sto verglaju danima sda botovi, Ako im osmorka da ise nego sto je do sad davano i sto ih sleduje po nuzdi, onda se strahovi pomalo obistinjavaju, ako ne daju, onda nista.

na pozicijama i resorima se sve najbolje vidi, a ove dumangije da je neko nekome nesto obecao, to je suplja i demagogija cista, nigdje obecanje ne vrijedi toliko malo kao u politici, tako i ta eventualna obecanja osmorke hdz u il nekome drugom, a mislim zaista da toga nije bilo jer nije ni covic glupson toliki da se uzda u rijec i ono bice jarane clan predsjednistva, samo da mi umjesto sda preuzmemo vlast

lideri osmorke naravno sad taktiziraju, sad je bitno sdr izbaciti iz vlasti i njih nokautirati, a kasnije ce biti natezanja i nadmudrivanja sa hdz om, bitno je u tom medjuvremenu ne napraviti nista sto je na stetu drzave konkretno, a nije nista ni napravljeno, a da li ce, to cemi da vidimo, nista ne treba unaprijed zakljucivati, ok je sumnjati, biti zabrinut i sve to, no moramo sacekati da vidimo kako ce se stvare konkretno odvijati
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#63836 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

zabit_mehmedov wrote: 07/12/2022 00:12
tandmand wrote: 06/12/2022 23:19

Šira slika ...
SDA je davala šakom i kapom HDZu i SNSDu, de facto izgubila državu, krala vlastiti narod, obezvrijedila sistem vrijednosti, uvela formalne dokumente, falsifikate iza kojih ne stoji znanje i rad, državna poduzeća i javne ustanove oteli od naroda, tj. nisu privatizovali nego preuzeli u korist stranke, pojedinaca, porodica. Npr. rudnici, elektroprivreda, elektrane - to je vlasništvo naroda i narod treba da ima povlaštene cijene bez obzira na cijene na EU tržištu. Sjećam se ublehe od Bičakćića kada je u toku rata govorio narodu Hercegovine ako odbrane elektrane na Neretvi "da će svaki stanovnik toga područja imati 500 DM prihoda od struje". I šta bi? SDA pokloni hidroelektranu Mostar HZHB.

SDA je odbranu države BiH, građana, Bosanaca i Bošnjaka, korupcijom i relaksiranjem odnosa dovela do toga da nas žele strpati u geto, palestinizirati ... jer jednostavno slabi smo i nepoželjni.

I sada, danas, dolazi Osmorka.

Logično bi bilo u borbi za BiH da lideri Osmorke kažu SDA da se skloni u stranu, da sada oni preuzimaju, da se nose sa agresijom koja se sada odvija političkim sredstvima. Npr. promjenama Izbornog zakona od strana Schmidta, po željama oba HDZa.

Gdje nestade priča o Schmidtovom nametanju Izbornog zakona? O urušavanju demokratskih principam, građanskoj BiH, palestinizaciji Bošnjaka?

No, Osmorka umjesto da stane na crtu HDZu, figurativno rečeno, oblači HVO unifome i okreće puške prema SDA.
Samo je bitno dotuči SDA, nije bitno sa kim, pod kojom zastavom i po koju cijenu.

Sada se reflektori upereni ko u Areni na unutarbošnjački sukob (Gladijatori), a Čović raspoređuje jedinice sa lovorom na glavi.

Mislite da je ovaj očajnički potez SDA sa glasanjem Svena u UN i danas sa Iranskim ambasadorom bezazlen? Nimalo ...
Imaju ljudstvo i infrastrukturu a svi su se oktrenuli protiv njih, na politički nekorektan način.
Udružili se EU, USA, HDZ, SNSD + naivna Osmorka, pod krinkom borbe protiv koruptivne SDA.
A HDZ+SNSD su cvijeće; u stvari Osmorka je cvijeće, samo čije.

Neka se Osmorka zapita sa koje strane Rubikona je.
Podržavam glasanje Sabine, žena sa principima, hrabra ko Iranke koje skidaju maramu.
Peđu razumijem i ne osuđujem previše, gledao je da ne dođe do blokade.
Ali pobogu znaju li ovi iz Osmorke reči STOP, pričekaj, ponudi drugog umjesto Čavare, pa ćemo kasnije vidjeti.

Nekako mi ovo ne miriše da će na dobro izaći. Ne poslije ovoga sa Iranom. Ne ako se bude morala birati strana, jedna od samo dvije.

vidjecemi na sta ce izaci, razumijem ja zabrinutost kako ce se osmorka nositi sa hdz i snsd, ako je zabrinutost to kao u tvom slucaju onda postujem, al kad ljudi pocnu pricat o izdaji, podanistvu itd a jos se nije last ni formirala, onda je to vise kmecanje sda botova realno

treba stvari gledati, realno, do sad smo znaci imali samo taj neki usvojeni program i to je pozitivna prica da se ulazi na osnovu nekog sporazuma i programa, kakvog takvog koji nije los i gdje nista, nije navedeno sto bi mirisalo na neku izdaju il podanistvo covicu, ovo postavljanje kolegija parlamenata i rukovodtva neka, nista posebno sad bitno i nista tu nije predano nikome, vidjecemo sledece korake

hocel biti podanistva vidjecemo kad bude podjela resora, i pozicija, vidjecemo hocel osmorka dati covicu i dodiku vise nego sto je do sad davano, to ce mozda i najbolji pokazatelj biti na, sta se spremno ici ako se, spremno davati ustupke njima kao sto verglaju danima sda botovi, Ako im osmorka da ise nego sto je do sad davano i sto ih sleduje po nuzdi, onda se strahovi pomalo obistinjavaju, ako ne daju, onda nista.

na pozicijama i resorima se sve najbolje vidi, a ove dumangije da je neko nekome nesto obecao, to je suplja i demagogija cista, nigdje obecanje ne vrijedi toliko malo kao u politici, tako i ta eventualna obecanja osmorke hdz u il nekome drugom, a mislim zaista da toga nije bilo jer nije ni covic glupson toliki da se uzda u rijec i ono bice jarane clan predsjednistva, samo da mi umjesto sda preuzmemo vlast

lideri osmorke naravno sad taktiziraju, sad je bitno sdr izbaciti iz vlasti i njih nokautirati, a kasnije ce biti natezanja i nadmudrivanja sa hdz om, bitno je u tom medjuvremenu ne napraviti nista sto je na stetu drzave konkretno, a nije nista ni napravljeno, a da li ce, to cemi da vidimo, nista ne treba unaprijed zakljucivati, ok je sumnjati, biti zabrinut i sve to, no moramo sacekati da vidimo kako ce se stvare konkretno odvijati
Kao prvo hoce li inaiaitrati na hrvarskim i srpskim
pozicjama ministra, da ti budu iz osmorke a ne hdz npr? Hoce al u ...

Ovo zadnje sto si reko razumijem, al meni se sve cini da ce oni tolilo dat da porazw SDA da vise nece bit uopste moguce da se ikako bori sa HDZ i SNSD jer ce ih svojim ustupcima tolilo ojacat...

Kako istjerat vuka iz sume..pa fino slalis sumu...istjeras vuka al ostanes na ledini
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#63837 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zabit_mehmedov »

palermo wrote: 06/12/2022 23:50
zabit_mehmedov wrote: 06/12/2022 23:41

Nadam se ce Nasa stranka ostati dio osmorke i mislim da hoce, nije jednostavno naravno glasati za raznorazne cavare kojih ce sigurno biti kao prijedloga hdz a i snsd a, medjutim i Nasa stranka treba iti postena prema osmorki i kad svi moraju nesto progutati da vi se napravio neki napredak, neka i oni progutaju

Lako je ispasti frajer i principijelan kao sabina cudic kad znas da ce drugi iz osmorke glasati, i onda ona kraljica a svi ostali budale

jasno je da se mora ici u koaliciju sa snsd i hdz i da oni neci predlagati neke fine kadrove, al ako cemo bas da budemo principijelni, onda sabina cudic u izvornoj kampanji treba biti postena do kraja prema svojim biracima i reci: Mi se zalazemo za, napredak neki i u vlast cemo samo kad i sa, srpske i hrvatske strane dodju neukaljani kadrovi, a posto se to nece desiti barem za, narednih 20 godina, onda nemojte ni glasati za, nasu stranku dok ne dodje to vrijeme jer mi necemo u vlast do tada, a kao opozicija ionako nistr ne mozemo

ako cemo do kraja principijelnost, onda je ovo surova i jedna jedina istina,

ako se gura konakovic, niksic i ostali da idu u blato kako bi se nesto napravilo, a, ovdje je jasno da moras uci u politicko blato i tu se isprljati i tu se boriti za, neke pmoake naprijed, nije posteno od sabine da fura, samo neke finu urbanu politiku i poentira tamo gdje jedino moze poentirati, medju finom gradskom rajom u sarajevu i jos u pokojoj gradskoj sredini, a, da ostali ispadaju levati

jasno je da se mora mijenjati tronozac sda hdz i snsd, a, jos jasnije je da se neoze odjednom promijeniti sve, za, pocetak mijenjati ono sto moze se promijeniti, a, to je sda, i to naravno zahtijeva neke kompromise, mora se uci u vlast i pokazati barem na jednoj strani da ima daleko bolja opcija od sda, a, kad vlast zazivi i stvore se vidljivi rezultati, i hdz u i snsd u i medjunarodnoj zajednici nece biti svejedno kad bude ocigledno ljudima da neko stvarno radi nesto kvalitetno, a srbi u rs u barem niki dio njih ce se, zapitati hebiga sto i mi ne bi kakve alternative, neke novije i pismenije politike u rs u

vidjecemo sta ce biti, bitno je od osmorka opstane i da udju u vlast, nasa stranka ako odluci da ostaje na svim nivoima osim na drzavnom malo je to hinjski i kukavicki, al sta je tu je, bitna je federalna vlast i da tu nema folozofiranja i izigravanja kraljica, jer stvarno je hinjski onako uprijeti oci u vladu kantona sarajevo i reci eto mi bi to, da tu vodimo procese gdje ima novca i gdje nema zahebancije sa covicem i dodikom, a tamo gdje je zahebano mi ne bi nego se vi kolege iz osmorke tamo natezite s njima, a, mi cemo glasati u skladu s, principima

jasno je sta trebaju biti crvene linije koje niko ne smije prelaziti, a ove stvare sta je ko kad reko u vezi nekoga i hocel se glasat za, njega za neku poziciju, hebes vise i to, jer opet kazem ako neko kaze idemo mijenjati stvari al necemo sa hdz om il snsd om, to je ubleha i populizam cisti, i nema tu principijelnosti, ako necemo s njima onda je posteno rec ljudima nemojte ni za nas glasat niti na jednom nivou osim na kantonalnim nivoima barem narednih 10 godina dok ne vidimo da kod srba i hrvata se ne pojavi neka ozbiljna i kvalitetna alternativa
Koje su to crvene linije. Ti rece jasno je. Meni bas I nije pa ako ih mozes taksativno nabrojati
Pa ima dosta crvenih linija u raznim oblastima, ako gledamo odnos sa hdz om, onda ce tu izborni zakon biti glavna tema i dilema, on se mora, mijenjati, no ako bude to po diktatu hdz a, onda je to crvena linija, onda isto kod podjele resora crvena linija mora biti u smislu da im se ne smije dati vise nego sto se mora, ako im osmorka pocne davati sakom i kapom najvaznije resore, onda je to prelazak, crvene linije i izdaja, pitanje televizije po meni nije crvena linija, imaju i narodi i nacionalne manjine pravo na televizije na svom jeziku, pa ako je hrvatima stalo do tog nek prave, al federalna i drzavna televizija moraju ostati, pa cemo vidjeti dal ce uopste i biti sta od te price i jel to stvarno njima bio cilj il onako samo prica zalopoljka. Kad je e pitanju drzavni nivo onda ima takodje dostr crvenih linija, mrsko mi sad pisati, uglavnom pitanje drzavne imovine i sve ostale teme o kojima se godinama prica, tu ne smije biti konkretnih popustanja, ok je probati malo spustiti tenzije, gledat kosarku s miletom, pricati o rjesenjima, al konkretno nesto e smislu dizanja ruku i izglasavanja zakona na stetu drzave, to je crvena linija
Novak20
Posts: 13947
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#63838 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Novak20 »

Kratko rečeno, bošnjačka politika se opet svodi na rahat patnju.

Pitanje je samo da li će sa bošnjačke strane u rahat patnji učestvovati poznati i u praksi dokazani SDA/DF ili možda neki novi politički subjekti poput Osmorke.

Meni je smiješno ovo sa NS koja kao želi popraviti ustavni položaj građana ali ne želi iz ovog ili onog razloga da priča sa onima koji mogu obezbijediti parlamentarnu većinu od 2/3 glasova za izmjenu Ustava BiH.

Putuj Evropo, nemoj više čekati na nas. Doći ćemo iz vukoj.ebine sve jedan po jedan.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4377
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#63839 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Pandakonda »

Forumas je stranicu iza dobro opisao situaciju. Pitanje je kako bi Sabina glasala da se ostatak trojke nije isturio pa primio metak glasanjem za Cavaru. Ako je vjerovat Peđi HDZ je sa svojim prijedlogom dosao doslovno malo pred sjednicu i tu se moglo malo toga uraditi. Skontali su da im fali jedna ruka za izglasavanje Cavare ukoliko bi se NS povukao i na kraju je Peđa ipak glasao. Vjerujem da je ovo gospodski bilo od toga da na sebe prebaci moguce uvrede i napade a da se Sabina kao buducnost stranke spasi koliko toliko. Prema tim izvorima Amerikanci su rekli da im Čavara ne smeta jer očigledno ne žele da kadrovanje stane na put brzog formiranja vlasti koje će sada biti rekordno.

Sto se tice Sabine ljudi poput nje su oni ljudi koji su potrebni svakoj koaliciji jer su oni ti koji drze koalicione partnere pod kontrolom. Narodski receno, ako krenes previse srat, kao sto je vojin radio, znaj da cu to vidjeti i ukazati na to. I ja kao glasac trojke koji naganje vise ka NS-u nemam problem da jedni druge kontrolisu radi kvalitetnog informisanja javnosti. A naravno potrebna je donekle i stranačka disciplina da se sve stvari prvo krenu rješavati "unutar kuće" među "porodicom" pa tek onda sa vešom izlaziti vani. Samo mislim da Sabina nije presla neku veliku granicu

Ja se ne mogu sjetiti da je Sabina kritikovala SDP radi bilo cega osim ove situacije za četvrtog delegata u RS jer je SDP krenuo da minimizira važnost toga što se moglo očigledno vidjeti kroz Niksicev govor gdje je pokusao to predstaviti kao lokalnu stvar iz RS-a iako dobro zna da ona to nije. Mislim da jedan od kljucnih razloga zasto je SDP zauzeo jasniji stav i natjerao Vojina da se povuce je upravo to jer je znao da bi ostatak koalicije bio ljut sto su mi potvrdili neki ljudi iz NiP-a koji su pritiskali Dinu da bude oštriji prema SDP-u. I bilo je ono oko glasanja za gradonačelnika u Mostaru gdje je istini za volju jedva docekala da kaze I told you so kad ih je SDA ispalila za dogovor.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4377
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#63840 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Pandakonda »

Sorry za dupli, jos nisam dodao da bi bilo malo glupo od NS-a da se povuce iz drzavne vlasti jer kako god da oni odluce osmorka ce nastaviti sa tim procesom jer je ocigledno da HDZ nece podrzati opoziciju iz RS-a pa cak i ako dobiju 2 delegata u DN. NS bi mogla samo propustiti priliku da dobije neko ministarstvo gdje bi mogli pokazati da nisu samo lokalna stranka i da itekako imaju kapaciteta da se nose sa drzavnim problemima.

A da ne govorim o direkcijama i agencijama gdje bi mogli postaviti svoje ljude da prate kriminal i da građanima govore kakva je situacija.
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#63841 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zabit_mehmedov »

Spit_fire wrote: 07/12/2022 00:17
zabit_mehmedov wrote: 07/12/2022 00:12


vidjecemi na sta ce izaci, razumijem ja zabrinutost kako ce se osmorka nositi sa hdz i snsd, ako je zabrinutost to kao u tvom slucaju onda postujem, al kad ljudi pocnu pricat o izdaji, podanistvu itd a jos se nije last ni formirala, onda je to vise kmecanje sda botova realno

treba stvari gledati, realno, do sad smo znaci imali samo taj neki usvojeni program i to je pozitivna prica da se ulazi na osnovu nekog sporazuma i programa, kakvog takvog koji nije los i gdje nista, nije navedeno sto bi mirisalo na neku izdaju il podanistvo covicu, ovo postavljanje kolegija parlamenata i rukovodtva neka, nista posebno sad bitno i nista tu nije predano nikome, vidjecemo sledece korake

hocel biti podanistva vidjecemo kad bude podjela resora, i pozicija, vidjecemo hocel osmorka dati covicu i dodiku vise nego sto je do sad davano, to ce mozda i najbolji pokazatelj biti na, sta se spremno ici ako se, spremno davati ustupke njima kao sto verglaju danima sda botovi, Ako im osmorka da ise nego sto je do sad davano i sto ih sleduje po nuzdi, onda se strahovi pomalo obistinjavaju, ako ne daju, onda nista.

na pozicijama i resorima se sve najbolje vidi, a ove dumangije da je neko nekome nesto obecao, to je suplja i demagogija cista, nigdje obecanje ne vrijedi toliko malo kao u politici, tako i ta eventualna obecanja osmorke hdz u il nekome drugom, a mislim zaista da toga nije bilo jer nije ni covic glupson toliki da se uzda u rijec i ono bice jarane clan predsjednistva, samo da mi umjesto sda preuzmemo vlast

lideri osmorke naravno sad taktiziraju, sad je bitno sdr izbaciti iz vlasti i njih nokautirati, a kasnije ce biti natezanja i nadmudrivanja sa hdz om, bitno je u tom medjuvremenu ne napraviti nista sto je na stetu drzave konkretno, a nije nista ni napravljeno, a da li ce, to cemi da vidimo, nista ne treba unaprijed zakljucivati, ok je sumnjati, biti zabrinut i sve to, no moramo sacekati da vidimo kako ce se stvare konkretno odvijati
Kao prvo hoce li inaiaitrati na hrvarskim i srpskim
pozicjama ministra, da ti budu iz osmorke a ne hdz npr? Hoce al u ...

Ovo zadnje sto si reko razumijem, al meni se sve cini da ce oni tolilo dat da porazw SDA da vise nece bit uopste moguce da se ikako bori sa HDZ i SNSD jer ce ih svojim ustupcima tolilo ojacat...

Kako istjerat vuka iz sume..pa fino slalis sumu...istjeras vuka al ostanes na ledini
Ako su se do sada uspijevale na srpskim i hrvatskim pozicijama uspjeli instalirati ministri koji nisu iz hdz i snsd, onda i osmorka mora to uraditi

ako nisu, i ako je realno da to ne moze proci, onda zasto ih optuzivati, i kakav je tu smisao, da osmorka kaze viditi gospodo dajte sad nama vise nego sto ste davali sda u, ako ne date necemo ni praviti vlast, a, onda naravno sda lagano klizeći i ukliže u vlast i dadne zato ovima ne samo srpsku i hrvatsku, vec odbode malo i od bosnjacke kvote. Dakle, sistem je takav, neposten,sve se dijeli na, troje bez obzira, koliko koga ima i bez obzira sto u toj bosnjackoj kvoti ima i multi kulti price, dal ce se uspjeti sta poboljsati vidjecimo, nisam ni ja optimista,i ne treba pred osmorku postavljat nerealne zahtjeve, al ovde je prica da ce se kao pogorsati, da ce dati i vise nego se davalo. Napredak se moze napraviti znacajan i u oviru postojece kvote, ako radis posteno i pametno.

prica o paljenju sume da bi istjero vuka jeste lijepa simbolika, al to je brate tek spekulacija, nista jos nije zapaljeno, jos se rucice nisu digle za, paljenje, realno to je prica jos uvijek na nivou vidovite dzemile, no vidjecemo, zna i dzemila ubosti i pogoditi, budu li covic i dodik trazili nesto vise nego im je do sada pripadalo, a ovi im daju, onda to jesti paljenje sume i potvrda sumnji, no to moramo da sacekamo, do sada nije nista dato, a, i ovo sto se najavljuje predsjedavajeca borjana, snsd finansije a osmorka vanjski poslovi, ili obrnuto, to je ok, tako mora, a ako osmorka uzme pored toga jos samo odbranu i sigurnost ko sto je sda uzela, e to je vec zabrinjavajuce, realno sda koja je isto to uzela ce ih napadati zbog toga, al osmorka se ne smije voditi sda ovstinom
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#63842 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Samo političke budale mogu i pomisliti da je moguće dobiti hrvatske pozicije na nivou FBiH ili srpske na nivou BiH. Nit će to iko tražiti nit bi dobio. HDZ će dobiti 5 svih hrvatskih i jedno srpsko ministarstvo u federalnoj vladi, kao i tri od devet u državnoj, uz predsejdavajućeg. Osmorka će dobiti osam bošnjačkih, dva srpska i jedno ministarstvo iz reda ostalih u federalnoj vladi, uz premijera, i tri u državnoj. SNSD i partneri će dobiti tri u državnoj vladi. Svi će dobiti i po tri zamjenika u državnoj vladi.

To da odma znate, da bezveze ne polemišete oko tih prije 27 godina zakucanih stvari.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65965
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#63843 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by _BataZiv_0809 »

Hoce li SNSD i HDZ dobiti ijednu bosnjacku poziciju?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#63844 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by channel10 »

Znaci ipak sve stranke koje nisu HDZ, SNSD,SDS potpadaju pod bosnjacku kvotu!

To su sve bosnjaci, bez obzira sto nisu.

Znaci ipak je osmorka ista kao i SDA. Nema razlike medju njima.
User avatar
Styling
Posts: 12591
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#63845 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Dr. Kuca wrote: 06/12/2022 22:09
Leverage wrote: 06/12/2022 22:02
Šta je nezakonito u političkoj odluci da se glasa za Čavaru?

Poređenje je zlonamjerno i netačno.
Pa zavrsavaju se glasovi. Dosao da mu kazu kako ce se glasat, a evo nip ovog nekog izbacio iz stranke.
Znaci, kad asim to radi je kriminal, kad kilfici i niksici rade onda je to stranacka ustrojenost?
Ako si u koaliciji, onda ćeš glasati tako da ne ugroziš koaliciju i ećinu. Ako hoćeš da glasaš po svom a pri tom postoji mogućnost da bude ugrožena koalicija, onda nemoj biti dio koalicije, ako ti se ne sviđa kud gone. Budi svoj i budi opozicija. Vrlo jednostavno.
User avatar
Styling
Posts: 12591
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#63846 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

channel10 wrote: 06/12/2022 21:55
Styling wrote: 06/12/2022 21:54

Evo ti pa čitaj sam

https://www.izbori.ba/Rezultati_izbora/ ... /4/0/0/0/0

Znaš li ti uopšte za šta služe ti kompenzacijski mandati i kako se dobijaju?
Jbg, nisu me naucili u stranKi. A stranacki sam bot, pa ti sad vidi.

Edit: ja ovdje vidim na drzavnom nivou da PIP ima 8 posto, a NS 5 posto.. Strasna razlika od koje se zavrti u glavi, a najglasniji ste kao da ste 80 posto osvojili.

Federalni nivo, jos manja razlika 6 naspram 5 posto.. Jedva prag presli, a drzavu bi vodili.

Gadna vremena su dosla...
Ne reče ti meni. Znaš li za šta služe kompenzacijski mandati i kako se određuju, kad si tako politički upućen?
User avatar
Styling
Posts: 12591
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#63847 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

meridiyan wrote: 06/12/2022 22:16
Styling wrote: 06/12/2022 21:54

Evo ti pa čitaj sam

https://www.izbori.ba/Rezultati_izbora/ ... /4/0/0/0/0

Znaš li ti uopšte za šta služe ti kompenzacijski mandati i kako se dobijaju?
https://hayat.ba/sta-su-kompenzacijski- ... ju/777301/
Ne trebaš ti to meni objašnjavati, ja to dobro znam. Neko vidim kolega nešto pametuje a pojma nema koja je svrha tih mandata.
User avatar
Styling
Posts: 12591
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#63848 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Anquilla wrote: 06/12/2022 22:23
Leverage wrote: 06/12/2022 22:16 Pa ako je već poganog jezika, bolje da sjedi na mjestu gdje ga niko neće ni čuti, što objektivno jest kolegij predstavničkog doma, nego da bude u izvršnoj vlasti gdje bi svako malo bio u fokusu.

HDZ-u je očito bilo bitno da ga smjesti tu i to uopšte ne može biti razlog da se zateže. Puno važnije stvari nas čekaju.
Političari trebaju biti pragmatični.
Ne bi ni tebi bilo svejedno glasati za njega, kao ni meni, kao nikom u Osmorci. Da je ovisilo bukvalno od tog jednog glasa, i Sabina bi bila ZA, jer zna da se radi na većim i važnijim stvarima.
Jednostavno je imala privilegiju da ne ovisi od njenog glasa, pa je glasala kako bih i ja u njenoj situaciji, vjerovatno i ti.

Samo je ne treba zbog toga razapinjati, nije oborila prijedlog HDZ-a, Marinko prošao, njoj savjest čista i to je to.

Sad neka se spreme za teške pregovore oko većih imenovanja :)
Znači njeno glasanje je licemjerno jer je u stvari bilo dio kalkulacije a ne principa.
User avatar
Styling
Posts: 12591
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#63849 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Point. wrote: 06/12/2022 22:54
channel10 wrote: 06/12/2022 19:26

Ovo ono ko ih ebe..Ionako nam ne trebaju te dvije ruke :D

A na nivou federacije, dzido mova, trebate nam :D

Hoce i biti ovih provala, samo dok se zahukta ovo oko podjele vlasti i prvih izglasavanja zakona.

Dosad smo saznali da su NS, SDP i ne znam jos oja stranka usle u tzv. bosnjacku reprezentaciju, a prije izbora je bila sasvim druga prica. Mi smo toatlno drugaciji od ovih na vlasti, mi cemo ovo, mi cemo ono, kad prc milojko. Mogli bi mi malo u vlast sa svima kao sto to i drugi rade, ali mi smo drugaciji od njih :lol:

Zemljo otvori se :D

Idemo dalje....
Ma ovo će puknuti neće se ni zakotrljati. Mala bara a puna krokodila a vidimo i da se javlja nadmeni i arogantni stav NiP sljedbenika prema ostatku Osmorke. Ko ono ko vas jebe ako imate vlastiti stav i principe koje ne želite pogaziti za parče vlasti, ako ne slušate nas idite. Al samo tamo gdje vas ne trebamo.
Ti ako misliš da nas par na forumu održava stav NIP-a, a pogotovo da imamo još i nekog uticaja, onda si ti totalno promašio.
U svim ovim dešavanjima nebitni smo koliko i ti i svi oni koji agituju za druge stranke.
Eto, poletiće stranke da vide šta desetak anonimusa piše po forumu pa će se na osnovu toga određivati šta dalje. Niđe veze :run:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#63850 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by channel10 »

Styling wrote: 07/12/2022 06:34
channel10 wrote: 06/12/2022 21:55

Jbg, nisu me naucili u stranKi. A stranacki sam bot, pa ti sad vidi.

Edit: ja ovdje vidim na drzavnom nivou da PIP ima 8 posto, a NS 5 posto.. Strasna razlika od koje se zavrti u glavi, a najglasniji ste kao da ste 80 posto osvojili.

Federalni nivo, jos manja razlika 6 naspram 5 posto.. Jedva prag presli, a drzavu bi vodili.

Gadna vremena su dosla...
Ne reče ti meni. Znaš li za šta služe kompenzacijski mandati i kako se određuju, kad si tako politički upućen?
Pa vidis da nisam...Dobila si postotke cisto da znamo o cemu pricamo..

Sta se prica u starim bosnjackim strankama NS-u i SDP-u?
Ima li sta novo ili je sve po starom, kao i zadnjih 27 godina?
Locked