Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#62501 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Sanjarko wrote: 03/12/2022 06:22 Kako se Covic juce na presici smije, podmuklo i kaze prije toga da njima idu premijerske pozicije i na nivou BiH i na nivou FBiH.
Ne ide premijerska pozicija na Federaciji. To je uvijek bio Bošnjak. Njima predsjednik Federacije.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6325
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#62502 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by agnostic_front »

Point. wrote: 03/12/2022 01:00 Potpisuj Dino, neka je ko avlija!
Sta da potpise?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23280
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#62503 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

Styling wrote: 03/12/2022 07:16
Sanjarko wrote: 03/12/2022 06:22 Kako se Covic juce na presici smije, podmuklo i kaze prije toga da njima idu premijerske pozicije i na nivou BiH i na nivou FBiH.
Ne ide premijerska pozicija na Federaciji. To je uvijek bio Bošnjak. Njima predsjednik Federacije.
Ne znam, ja razumio tako. Hinjski se osmjehuje.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23280
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#62504 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

Sanjarko wrote: 03/12/2022 07:59
Styling wrote: 03/12/2022 07:16

Ne ide premijerska pozicija na Federaciji. To je uvijek bio Bošnjak. Njima predsjednik Federacije.
Ne znam, ja razumio tako. Hinjski se osmjehuje.
Nakon sjednice Predsjedništva HDZ-a BiH, odlučeno je da će buduća kandidatkinja za predsjednicu Federacije BiH biti Lidija Bradara, kao i da ta stranka želi da Borjana Krišto bude predsjedavajuća Vijeća ministara.
Evo. Hinjski osmijesi. Eno Dodik nepriznaje USBiH.
User avatar
pici
Posts: 43588
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#62505 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pici »

Sanjarko wrote: 03/12/2022 08:02
Sanjarko wrote: 03/12/2022 07:59

Ne znam, ja razumio tako. Hinjski se osmjehuje.
Nakon sjednice Predsjedništva HDZ-a BiH, odlučeno je da će buduća kandidatkinja za predsjednicu Federacije BiH biti Lidija Bradara, kao i da ta stranka želi da Borjana Krišto bude predsjedavajuća Vijeća ministara.
Evo. Hinjski osmijesi. Eno Dodik nepriznaje USBiH.
Po rotaciji nacionalnoj u vijecu ministara pripada hrvatu a predsjednik pederacije takodje hrvat, ne znam sta je tu podsmjehljivo, bjeloglavi sup ce dobiti ono sto mu pripada, tako je bilo uvjek i dok su sa sdO krcmili.
User avatar
pici
Posts: 43588
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#62506 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pici »

zavrzlama wrote: 02/12/2022 21:18 Jebote,dok je sda sve ove godine bila na vlasti,imao sam utisak da je samo nekolicina fotumasa na njihovoj strani,sad kad su prvi put otisli sa vlasti,maske padose i to kako....

Sad je nekolicina protiv sda....
To su te patriJote na baterije.Kad sdO krade nekaga on je nash, kad to radi srbin ili hrvat e on rusi drzavu.Napisao sam ti davno u PP poruci da ce se prvo obrusiti na vasingtonski sporazum a onda dolazi na red dejton.Eno shmit je to i najavio, zato je dodik neurozan.
plavi_E
Posts: 6550
Joined: 18/10/2021 19:47

#62507 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

animus wrote: 02/12/2022 20:48
Spoiler
Show
Leverage wrote: 02/12/2022 19:52
Ako je to tako, daj onda da se dogovorimo da su nosioci suvereniteta isključivo narodi i da tako uredimo državu.

Šta ima "Dino izdat" kad će SDA koristiti strogo etnički mehanizam da utiče na formiranje vlasti? Onda fino treba da organizujeno državu kako je zamišljaju HDZ i SNSD i da završimo tu priču. Svako se u svojoj avliji bori za glasove i fino se saberemo u "zajedničkim institucijama", a ostalo svako o sebi odlučuje.

A ne, hu ha izdaja, etničke podjele, a ovamo se koristi strogo etnički mehanizam da se pravi politički šićar.
Tvoja stranka je pristankom da uzme samo Bošnjačku kvotu pokazala da je gradjanski koncept ne zanima. Jasno su pokazali gdje pripadaju i stranke oktopusa više nemaju pravo da pričaju o gradjanima. Pristali su na igru podjele vlasti kako je zamišljaju SNSD i HDZ. Ograničeni ste na avliju gdje su Bošnjaci. Miješate se u posao SDA. Morate prihvatiti da vas sada svi gledaju kao Bošnjačke stranke a najjžalosnije je što većina Bošnjaka nije glasala za vas. Dobra stvar je sto ovom koalicijom ste zeznuli hrvatsku pricu o legitimnosti. Trebat ce u budućnosti vec nekome.
Jedina istinska gradjanska stranka u državi je DF. Zato će ta stranka da još više ojača a predvidjali ste joj propast. Istinski predstavnici gradjana ce doci u tu stranku prije ili kasnije.
Ovo bi se itekako moglo iskoristiti, kad bi se znalo i htijelo.
plavi_E
Posts: 6550
Joined: 18/10/2021 19:47

#62508 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Ne postoji nikakva zakonska rotacija na nekoj od pozicija VM. Da nebi neko pomislio da Covic ima zakonsko pravo na poziciju presjednika VM.
User avatar
pici
Posts: 43588
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#62509 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pici »

plavi_E wrote: 03/12/2022 08:55 Ne postoji nikakva zakonska rotacija na nekoj od pozicija VM. Da nebi neko pomislio da Covic ima zakonsko pravo na poziciju presjednika VM.
Ne nema zakonske regulative, stvar dogovora i podjele ministarsava, uglavnom je hdz prepustao stolicu radi ministarstva finansija i trezora, sad koliko se vrti po medijima osmorka trazi to mjesto a dodik vanjske poslove.Tako ce i biti sve su sanse.


Ministarstvo komunikacija i prometa Vojin Mitrovic SNSD Nedžad Branković (SDA)

povraca mi se
konami666
Posts: 2515
Joined: 11/05/2015 21:57

#62510 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by konami666 »

Možda osmorka pokuša da oživi Vasingtonski sporazum sa HDZ -om, ja mislim da je to najbolja stvar koja bi se mogla desiti - konfederacija sa RH. Tek bi onda vidjeli koliko je bolji život u EU jer bi automatski federacija postala dio Europske obitelji.
Tek bi onda vidjeli investicije :)
saabsa
Posts: 1856
Joined: 07/10/2009 01:17

#62511 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saabsa »

Bosanski_kralj wrote: 02/12/2022 20:42 Niko da mi odgovori na pitanje?

Kakvu alternativu ima Osmorka osim da pravi vlast sa Hdz/SNSD?
Alternativa uvijek postoji, samo treba pustiti vozača koji na s vozi 30 godina da nastavi i dalje sa svojom malom narandžastom prikolicom...
plavi_E
Posts: 6550
Joined: 18/10/2021 19:47

#62512 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Posto zivimo u vrijeme "do sad nevidjenih stvari" imamo i ovdje na forumu takodje takvih stvari. Ova simbioza coviceve internet bojne i kme-kme frakcije je takodje do sad nevidjena.
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#62513 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

saabsa wrote: 03/12/2022 09:23
Bosanski_kralj wrote: 02/12/2022 20:42 Niko da mi odgovori na pitanje?

Kakvu alternativu ima Osmorka osim da pravi vlast sa Hdz/SNSD?
Alternativa uvijek postoji, samo treba pustiti vozača koji na s vozi 30 godina da nastavi i dalje sa svojom malom narandžastom prikolicom...
Da ne pravi vlast.

Sreća pa stranke osmorke nisu bile vlast u periodu 1939-1945.

I tada bi pravile vlast sa ondašnjim nezaobilaznim faktorom u Evropi.

I SDA bi, ali osmorka je trebala biti promjena paradigme.
plavi_E
Posts: 6550
Joined: 18/10/2021 19:47

#62514 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Svi koji kritikuju Osmorku bi mogli biti postidjeni ako Osmorka izdigne HDZ kao sto je Hitler izdigao Staljina za onaj njihov sporazum.
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#62515 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

plavi_E wrote: 03/12/2022 09:35 Svi koji kritikuju Osmorku bi mogli biti postidjeni ako Osmorka izdigne HDZ kao sto je Hitler izdigao Staljina za onaj njihov sporazum.
A na kraju Staljin "ubio" Hitlera :lol:
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#62516 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Gandalf »

plavi_E wrote: 03/12/2022 09:35 Svi koji kritikuju Osmorku bi mogli biti postidjeni ako Osmorka izdigne HDZ kao sto je Hitler izdigao Staljina za onaj njihov sporazum.
Prijateljski Zapad to nikada ne bi dopustio.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#62517 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

agnostic_front wrote: 03/12/2022 07:51
Point. wrote: 03/12/2022 01:00 Potpisuj Dino, neka je ko avlija!
Sta da potpise?
Republiku Sarajevo. Treću izbornu jedinicu. Neka potpiše Čavaru, crnolistaša, formalno učlanjenje u HNS. Ima se toga potpisivati.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#62518 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

pici wrote: 03/12/2022 09:14
plavi_E wrote: 03/12/2022 08:55 Ne postoji nikakva zakonska rotacija na nekoj od pozicija VM. Da nebi neko pomislio da Covic ima zakonsko pravo na poziciju presjednika VM.
Ne nema zakonske regulative, stvar dogovora i podjele ministarsava, uglavnom je hdz prepustao stolicu radi ministarstva finansija i trezora, sad koliko se vrti po medijima osmorka trazi to mjesto a dodik vanjske poslove.Tako ce i biti sve su sanse.


Ministarstvo komunikacija i prometa Vojin Mitrovic SNSD Nedžad Branković (SDA)

povraca mi se
Mislim da bi NIP mogao dobiti MVP, a Mile finansije. Vojin za potpredsjednika Federacije.
NediM17
Posts: 21687
Joined: 05/11/2009 11:49

#62519 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by NediM17 »

Lik iz BL potpredsjednik FBiH, nema Srba u federaciji ?
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#62520 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

NediM17 wrote: 03/12/2022 10:24 Lik iz BL potpredsjednik FBiH, nema Srba u federaciji ?
Ne bi bilo prvi put.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#62521 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

konami666 wrote: 03/12/2022 09:17 Možda osmorka pokuša da oživi Vasingtonski sporazum sa HDZ -om, ja mislim da je to najbolja stvar koja bi se mogla desiti - konfederacija sa RH. Tek bi onda vidjeli koliko je bolji život u EU jer bi automatski federacija postala dio Europske obitelji.
Tek bi onda vidjeli investicije :)
Jesi li ozbiljan ili trolas?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23280
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#62522 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

pici wrote: 03/12/2022 08:14
Sanjarko wrote: 03/12/2022 08:02



Evo. Hinjski osmijesi. Eno Dodik nepriznaje USBiH.
Po rotaciji nacionalnoj u vijecu ministara pripada hrvatu a predsjednik pederacije takodje hrvat, ne znam sta je tu podsmjehljivo, bjeloglavi sup ce dobiti ono sto mu pripada, tako je bilo uvjek i dok su sa sdO krcmili.
Nisi vidio presicu. A nema još snimka iste. Osmjehuje se hinjski, ono baš se po izrazu lica vidi.

Inače ima taj izraz lica kad mu ide nešto na ruku. Takav smiješak.
Operativac11
Posts: 83
Joined: 11/04/2022 12:30

#62523 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Operativac11 »

Završen je izbor delegata u Dom naroda Parlamenta FBiH.

Osmorka je ubjedljivi pobjednik sa 32 mandata (1 od 32 je partnerski iz koalicije u BPK).

SDA i DF imaju zajedno 20 (računamo i Šilju).

HDZ 15 ili 16.

Potrebna većina u Domu naroda je 41 delegat.

Nakon što se spustila zavjesa na proces utihnule su ”pobjedničke” fanfare i počinju fanfare koje najavljuju blokadu svih procesa ako SDA ne bude vlast.

Kreira se narativ kako će kuglica ili lutrija odrediti buduću vlast.

Buduća vlast je dogovorena, implementacija je uveliko počela, vrlo brzo kreće imenovanje izvršne vlasti.
Vlast neće odrediti nikakva kuglica, vlast je određena onako kako se u normalnim zemljama radi.

Pregovorima i potpisom sporazuma u institucijama Bosne i Hercegovine se uspostavlja vlast, kuglica može donijeti samo jednu prepreku više ili manje.
Nakon svih prepreka koje smo preskočili, kuglica se čini zanemarivom.

Dok smo mi dogovarali važna pitanja za funkcionisanje buduće vlasti, režim je “završavao” ruke u klubu Bošnjaka.

Uspjeli su “završiti” Šilju i Jakuba, nakon toga Muju u Posavini i Nijaza u Goraždu.
Da nisu, da je proces tekao bez kupovine i ucjena, imala bi Osnorka danas 11 umjesto 10 i 3 šešira umjesto jednog.

To je jedina razlika.

U klubu Srba Osmorka će delegirati potpredsjednika Federacije.

U klubu Hrvata izabraće HDZ.

Sad zamislite scenarij da HDZ ide u koaliciju sa SDA i da SDA ima brojeve koje ima Osmorka, mi bismo dakle mogli blokirati uspostavu vlasti sve dok nas na silu ne prime u koaliciju 🙂

To normalni ljudi ne rade, a takva se blokada razbija brzo i efikasno.

A ne bi bi milo mrsko gledati kako blokiraju, prijete i istovremeno mole da ih neko prihvati kao koalicionog partnera 🙂

Možda je i pravedno da se baš tako završi ova saga.

Marljivo radimo, razrađujemo programe i planove, naredne sedmice otvaramo kadrovska pitanja i spremamo se za preuzimanje vlasti na svim nivoima.

Čeka nas težak posao, ne obećavamo čuda, obećavamo pošten, transaprentan rad i domaćinsko upravljanje javnim dobrima.

Za našu domovinu, Bosnu i Hercegovinu 🇧🇦❤️
Elmedin Dino Konaković
User avatar
pici
Posts: 43588
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#62524 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pici »

Sanjarko wrote: 03/12/2022 11:09
pici wrote: 03/12/2022 08:14

Po rotaciji nacionalnoj u vijecu ministara pripada hrvatu a predsjednik pederacije takodje hrvat, ne znam sta je tu podsmjehljivo, bjeloglavi sup ce dobiti ono sto mu pripada, tako je bilo uvjek i dok su sa sdO krcmili.
Nisi vidio presicu. A nema još snimka iste. Osmjehuje se hinjski, ono baš se po izrazu lica vidi.

Inače ima taj izraz lica kad mu ide nešto na ruku. Takav smiješak.
Zasto nebi se osmjehivao, pa sdO mu je sve dala i tehnicki mandat fOdiljov evo ulazi u 7-8 godinu.Na drzavnom nivou su blokirali sve sto se moze blokirati, jedino na slamkicu se srkalo a korona pa ovaj rat u ukrajini, jos na kraju inkasirali 2 milijarde viska na budjetu, sad ce se rastaliti.Penzionerima povecali 21km, budjetlijama dali 1080km, nezaposlenim 100km, jadovi jadni.
Bjeloglavi sup sad moze da bira, ovi iz osmorke nista ih ne uslovljavaju, dobit ce ministarstva koja im je sdO dala 2015 i to jos df bio u koaliciji, tako da osmorka sto isposluje, to je to.Ako bude blokada, shmit je rekao da ce uvesti nove amandmane o deblokadama, tako da se hdz-u neisplati a snsd nece cackat mecku u picku, dobili su 600 miliona fondova.
Samo interes.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23280
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#62525 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

pici wrote: 03/12/2022 11:25
Sanjarko wrote: 03/12/2022 11:09

Nisi vidio presicu. A nema još snimka iste. Osmjehuje se hinjski, ono baš se po izrazu lica vidi.

Inače ima taj izraz lica kad mu ide nešto na ruku. Takav smiješak.
Zasto nebi se osmjehivao, pa sdO mu je sve dala i tehnicki mandat fOdiljov evo ulazi u 7-8 godinu.Na drzavnom nivou su blokirali sve sto se moze blokirati, jedino na slamkicu se srkalo a korona pa ovaj rat u ukrajini, jos na kraju inkasirali 2 milijarde viska na budjetu, sad ce se rastaliti.Penzionerima povecali 21km, budjetlijama dali 1080km, nezaposlenim 100km, jadovi jadni.
Bjeloglavi sup sad moze da bira, ovi iz osmorke nista ih ne uslovljavaju, dobit ce ministarstva koja im je sdO dala 2015 i to jos df bio u koaliciji, tako da osmorka sto isposluje, to je to.Ako bude blokada, shmit je rekao da ce uvesti nove amandmane o deblokadama, tako da se hdz-u neisplati a snsd nece cackat mecku u picku, dobili su 600 miliona fondova.
Samo interes.
Ne kažem da nisi upravu, ali po izrazu lica se vidi ko je kakav nekad. Ovaj nije ko Dodik hoštapler samo, nego i sociopata.

Vješto manipulira.
Locked