Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Login77777
Posts: 8682
Joined: 18/05/2021 09:11

#62201 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Vaya wrote: 02/12/2022 07:34
Login77777 wrote: 02/12/2022 07:29

Znaju se razlozi. Ovo je bas minus sa Osmorku. Koliko god ih branio. Mogli su tog idiota gdje drugo smjestiti. A ovako je bas dno. Nema razlike Cavara ili Fadil.
Covjek je bio onaj glavni HDZ-ov operativac, koji je drzao blokiranu FBiH u zadnje 4 godine, kako govorimo o izboru mandatara za vladu FBiH, tako govorimo i izboru sudija u US FBiH. I onda sinoc Niksic govori, mora se nekada progutati i gorka pilula...znaci vlada/e se jos ni iz bliza nisu formirale, a vec se pocelo gutat...
Nema teorije da se Cavara moze braniti. Lik je kocnicar i sve je fino vidljivo.
Naravno da ce meni SDA biti vazda gora jer ista se deklarise kao pro BiH. Ali to ne znaci da cu radi toga braniti Cavaru. I ko god i iz koji god razloga brani Cavaru je lazov. A kao prvo laze sam sebe pa onda ostale.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#62202 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

Login77777 wrote: 02/12/2022 07:50
Vaya wrote: 02/12/2022 07:34

Covjek je bio onaj glavni HDZ-ov operativac, koji je drzao blokiranu FBiH u zadnje 4 godine, kako govorimo o izboru mandatara za vladu FBiH, tako govorimo i izboru sudija u US FBiH. I onda sinoc Niksic govori, mora se nekada progutati i gorka pilula...znaci vlada/e se jos ni iz bliza nisu formirale, a vec se pocelo gutat...
Nema teorije da se Cavara moze braniti. Lik je kocnicar i sve je fino vidljivo.
Naravno da ce meni SDA biti vazda gora jer ista se deklarise kao pro BiH. Ali to ne znaci da cu radi toga braniti Cavaru. I ko god i iz koji god razloga brani Cavaru je lazov. A kao prvo laze sam sebe pa onda ostale.
Licemjerstvo Zapada pokazano i potvrdjeno po milioniti put...

HDZ prvi (jedini) i najjaci kocnicar FBiH i koji svjesno i namjerno paralise sistem...ti mu za nagradu das IZ koji mu garantuje vlast u slijedecih 100 godina...pricas mi korupciji, kriminalu, crnim listama i u rukovodstvu drzavnog parlamenta Cavara... Interesuje me gdje ce Jelka Milicevic zavrsiti, u najgorem slucaju opet ministar finansija FBiH...
User avatar
Styling
Posts: 12638
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#62203 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Vaya wrote: 02/12/2022 07:54
Login77777 wrote: 02/12/2022 07:50

Nema teorije da se Cavara moze braniti. Lik je kocnicar i sve je fino vidljivo.
Naravno da ce meni SDA biti vazda gora jer ista se deklarise kao pro BiH. Ali to ne znaci da cu radi toga braniti Cavaru. I ko god i iz koji god razloga brani Cavaru je lazov. A kao prvo laze sam sebe pa onda ostale.
Licemjerstvo Zapada pokazano i potvrdjeno po milioniti put...

HDZ prvi (jedini) i najjaci kocnicar FBiH i koji svjesno i namjerno paralise sistem...ti mu za nagradu das IZ koji mu garantuje vlast u slijedecih 100 godina...pricas mi korupciji, kriminalu, crnim listama i u rukovodstvu drzavnog parlamenta Cavara... Interesuje me gdje ce Jelka Milicevic zavrsiti, u najgorem slucaju opet ministar finansija FBiH...
HDZ je bio kočničar a SDA mu je svesrdno u tome pomagala.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#62204 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

Styling wrote: 02/12/2022 07:57
Vaya wrote: 02/12/2022 07:54

Licemjerstvo Zapada pokazano i potvrdjeno po milioniti put...

HDZ prvi (jedini) i najjaci kocnicar FBiH i koji svjesno i namjerno paralise sistem...ti mu za nagradu das IZ koji mu garantuje vlast u slijedecih 100 godina...pricas mi korupciji, kriminalu, crnim listama i u rukovodstvu drzavnog parlamenta Cavara... Interesuje me gdje ce Jelka Milicevic zavrsiti, u najgorem slucaju opet ministar finansija FBiH...
HDZ je bio kočničar a SDA mu je svesrdno u tome pomagala.
Ok, djevojko...skonto sam...uredu je...chill out...pokusat ce te kupiti onog iz SBK i Boga molit da vas zrijeb u Livnu pogleda, da vas ne bi SDA handrila u ispostavi vlasti i ja vam zelim da vam se to desi i da napravite vlast i da odrzite se slijedece 4 godine...

Ali de molim te me zaobidji...jer ako napisem nesto sto se ne uklapa i ne slaze sa tvojim Osmorka/Dino politickim rezonom zaista ne znaci da sam SDA-ovac...barem tebi ne moram to objasnjavati i tipkati, pored svih ostalih stranackih jurisnika i botova koji djeluju ovdje...

Tacno se vidi da je nas mentalni sklop i kultura sastavljen po tom principu da ne prihvata drugacije misljenje...ili mislis kako ja mislim ili si neprijatelj protiv kojeg treba raditi...
Last edited by Vaya on 02/12/2022 08:16, edited 1 time in total.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#62205 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kiki_Musampa »

Ja mislim da je ovo zicer za kraj BiH. HDZ nema opozicije. SNSD nema opozicije. SDA ima... sada kada HDZ i SNSD pokažu da nema razlike,ili da će dati još više guzice nego SDA, opozicija umire na zadnjem dijelu BiH, i time se završava plan podjele ove zemlje. Opozicija neće na ovim prostorima zaživjeti više nikada :thumbup:
User avatar
Styling
Posts: 12638
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#62206 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Vaya wrote: 02/12/2022 08:02
Styling wrote: 02/12/2022 07:57

HDZ je bio kočničar a SDA mu je svesrdno u tome pomagala.
Ok, djevojko...skonto sam...uredu je...chill out...pokusat ce te kupiti onog iz SBK i Boga molit da vas zrijeb u Livnu pogleda, da vas ne bi SDA handrila u ispostavi vlasti i ja vam zelim da vam se to desi i da napravite vlast i da odrzite se slijedece 4 godine...

Ali de molim te me zaobidji...jer ako napisem nesto sto se ne uklapa i ne slaze sa tvojim Osmorka/Dino politickim rezonom zaista ne znaci da sam SDA-ovac...

Tacno se vidi da je nas mentalni sklop i kultura sastavljen po tom principu da ne prihvata drugacije misljenje...ili mislis kako ja mislim ili si neprijatelj protiv kojeg treba raditi...
Zašto bježiš od diskusije? Pa ti upravo svojim postom pokazuješ netoleranciju prema onima koji imaju drugo i drugačije mišljenje. Zbog čega si onda na forumu? Ovo je jedno od rijetkih mjesta gdje ne vlada jednoumlje. Ako ne možeš da se nosiš sa drugačijim mišljenjem i želiš komentarisati samo sa onima koji imaju isto mišljenje kao ti, onda ti ovdje nije mjesto. :run:
User avatar
Styling
Posts: 12638
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#62207 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Kiki_Musampa wrote: 02/12/2022 08:10 Ja mislim da je ovo zicer za kraj BiH. HDZ nema opozicije. SNSD nema opozicije. SDA ima... sada kada HDZ i SNSD pokažu da nema razlike,ili da će dati još više guzice nego SDA, opozicija umire na zadnjem dijelu BiH, i time se završava plan podjele ove zemlje. Opozicija neće na ovim prostorima zaživjeti više nikada :thumbup:
Bogami se juče scenario u SBK nije odigrao kako je HDZ zamislio. Uze im Citanović mjesto u državnom domu naroda. Nije baš da svi jednom dušom dišu.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#62208 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

Styling wrote: 02/12/2022 08:16
Vaya wrote: 02/12/2022 08:02

Ok, djevojko...skonto sam...uredu je...chill out...pokusat ce te kupiti onog iz SBK i Boga molit da vas zrijeb u Livnu pogleda, da vas ne bi SDA handrila u ispostavi vlasti i ja vam zelim da vam se to desi i da napravite vlast i da odrzite se slijedece 4 godine...

Ali de molim te me zaobidji...jer ako napisem nesto sto se ne uklapa i ne slaze sa tvojim Osmorka/Dino politickim rezonom zaista ne znaci da sam SDA-ovac...

Tacno se vidi da je nas mentalni sklop i kultura sastavljen po tom principu da ne prihvata drugacije misljenje...ili mislis kako ja mislim ili si neprijatelj protiv kojeg treba raditi...
Zašto bježiš od diskusije? Pa ti upravo svojim postom pokazuješ netoleranciju prema onima koji imaju drugo i drugačije mišljenje. Zbog čega si onda na forumu? Ovo je jedno od rijetkih mjesta gdje ne vlada jednoumlje. Ako ne možeš da se nosiš sa drugačijim mišljenjem i želiš komentarisati samo sa onima koji imaju isto mišljenje kao ti, onda ti ovdje nije mjesto. :run:
Upravu si...

Samo postoji druga stvar, sto ovaj forum je sastavljen u 90% od stranackih jurisnika i botova, kojima je glavni cilj da odredjene teme zachatavaju, da spinuju materiju i da se razvlaci pamet u nedogled. Ovdje botovi Osmorke gledaju ako mogu da nadju je li Bakir prepis'o lektiru u 7 osnovne i da im to bude razlog da pljuju Aliju i sve sto je uradio, isto kao sto SDA-ovci pokusavaju da traze datume i da vide je li bio to bio radni dan ili nedjelja kada je Dino polagao ispit na fakultetu. 95% narativa, diskusija i drugacijih misljenja na ovim diskusijama ovdje svodi na mrtvo stranacko-licno&interesno botovanje, koji bi svoju stranu opravdale da sutra njegovi potpisu da Bosne ne postoji, isto kao sto bi drecali do neba kada bi vidjeli da predstavnik suprotne strane kihne intonacijom koja ne godi njegovim usima.

Ti si pametna djevojka/zena, pismena i imas pristojan pristup rezonovanju stvari, to je neki moj zakljucak o tebi na osnovu nekog tvog pisanja ovdje. Podrzavas Osmorku i meni je to sasvim uredu, mozda cak ce tebi licno biti bolje, ako Osmorka bude sutra vlast - meni licno ni to nije nesto problematicno... Ali ja cu da te zamolim, nemoj se i ti stopiti u 95% ovog threada ovdje...nemoj se i ti pretvoriti u mrtvog stranackog bota kakvog sam opisao iznad, jer definitibno imas intelektualnog kapaciteta da vodis diskusiju koji nije stranacki proljev koji je izdiktiran u nekoj od centrala, bez obzira da li ce tvoja strana biti na vlasti ili opoziciji...

Imas topli i iskreni forumaski pozdrav od mene...
User avatar
Styling
Posts: 12638
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#62209 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Vaya wrote: 02/12/2022 08:34
Styling wrote: 02/12/2022 08:16

Zašto bježiš od diskusije? Pa ti upravo svojim postom pokazuješ netoleranciju prema onima koji imaju drugo i drugačije mišljenje. Zbog čega si onda na forumu? Ovo je jedno od rijetkih mjesta gdje ne vlada jednoumlje. Ako ne možeš da se nosiš sa drugačijim mišljenjem i želiš komentarisati samo sa onima koji imaju isto mišljenje kao ti, onda ti ovdje nije mjesto. :run:
Upravu si...

Samo postoji druga stvar, sto ovaj forum je sastavljen u 90% od stranackih jurisnika i botova, kojima je glavni cilj da odredjene teme zachatavaju, da spinuju materiju i da se razvlaci pamet u nedogled. Ovdje botovi Osmorke gledaju ako mogu da nadju je li Bakir prepis'o lektiru u 7 osnovne i da im to bude razlog da pljuju Aliju i sve sto je uradio, isto kao sto SDA-ovci pokusavaju da traze datume i da vide je li bio to bio radni dan ili nedjelja kada je Dino polagao ispit na fakultetu. 95% narativa, diskusija i drugacijih misljenja na ovim diskusijama ovdje svodi na mrtvo stranacko-licno&interesno botovanje, koji bi svoju stranu opravdale da sutra njegovi potpisu da Bosne ne postoji, isto kao sto bi drecali do neba kada bi vidjeli da predstavnik suprotne strane kihne intonacijom koja ne godi njegovim usima.

Ti si pametna djevojka/zena, pismena i imas pristojan pristup rezonovanju stvari, to je neki moj zakljucak o tebi na osnovu nekog tvog pisanja ovdje. Podrzavas Osmorku i meni je to sasvim uredu, mozda cak ce tebi licno biti bolje, ako Osmorka bude sutra vlast - meni licno ni to nije nesto problematicno... Ali ja cu da te zamolim, nemoj se i ti stopiti u 95% ovog threada ovdje...nemoj se i ti pretvoriti u mrtvog stranackog bota kakvog sam opisao iznad, jer definitibno imas intelektualnog kapaciteta da vodis diskusiju koji nije stranacki proljev koji je izdiktiran u nekoj od centrala, bez obzira da li ce tvoja strana biti na vlasti ili opoziciji...

Imas topli i iskreni forumaski pozdrav od mene...
Definitivno nisam ni NIP-ov ni Osmorkin bot. Meni je forum razbibriga i zabava. Vrlo sam realna i stojim čvrsto na zemlji svjesna svih mana koje strana koju podržavam ima. Sa realnim forumašima realno raspravljam, jer ovdje se može pročitati dosta pametnih stvari i saznati informacija.
Ali, SDA ekipi s merakom gazam po živcima 😀.

Želim ti ugodan dan :kiss:
A_A_AKCIJA
Posts: 5942
Joined: 16/11/2009 02:54

#62210 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Spit_fire wrote: 02/12/2022 01:15
Student_u_Ostavci wrote: 02/12/2022 01:13

Pao je novi status pod nazivom 'Prijete mi mitraljezima'.

Ne znam đe nađe ove stranice i grupe na kojima se prijeti?! Kae naka grupa 'Bošnjački preporod'. I on zna ko to vodi, ko lajka i ko prijeti. :lol:
Pa vjerovatno jer je na istim stranicama i istim metodama i on prijetio drugima...
Ti baš navalio da budeš kralj lažova.

Na kojim stranicama? Daj nam link.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#62211 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Kiki_Musampa wrote: 02/12/2022 08:10 Ja mislim da je ovo zicer za kraj BiH. HDZ nema opozicije. SNSD nema opozicije. SDA ima... sada kada HDZ i SNSD pokažu da nema razlike,ili da će dati još više guzice nego SDA, opozicija umire na zadnjem dijelu BiH, i time se završava plan podjele ove zemlje. Opozicija neće na ovim prostorima zaživjeti više nikada :thumbup:
Ako dje zapne tu je bavarski seljober da pripomogne...ljudi pricaju o IZ hvataju se za nekakve slamke kao eto ima i dobrih stvari, a covjek doslovno ugasio gradjansku opciju u drzavi jer kao sto sam vec pisao ista nema smisla. Stranke poput SDP ili NS vise nemaju apsolutno nikakvu svrhu postojanja u ovom modelu kakav sad imaju
User avatar
Login77777
Posts: 8682
Joined: 18/05/2021 09:11

#62212 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

A_A_AKCIJA wrote: 02/12/2022 09:56
Spit_fire wrote: 02/12/2022 01:15

Pa vjerovatno jer je na istim stranicama i istim metodama i on prijetio drugima...
Ti baš navalio da budeš kralj lažova.

Na kojim stranicama? Daj nam link.
Sad je poceo i da opravda Yasmina, Vildanu i ostalu SDA ekipu. Ali oni su „neutralni“… :lol:
A_A_AKCIJA
Posts: 5942
Joined: 16/11/2009 02:54

#62213 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

guruguru95 wrote: 02/12/2022 02:41 Najjednostavnije pitanje prije par stranica je postavio kolega General War, i još mu niko od forumskih velikaša nije konkretno odgovorio:

"Ima li ko da objasni koja je razlika izmedju DFa SDA- i devetorke, osmorke-trojke?"

:thumbup: :bih:
Ima

Razlika je što u Trojci, koja četiri godine upravlja Kantonom Sarajevo, nema koruptivnih afera, što se domaćinski upravlja resursima i što konačno ima novca da se počnu mijenjati stvari na bolje. To građani vide i zato su im dali povjerenje na ovim izborima.

DF je bio dio te priče i zabio nož u leđa, srušio vladu, da bi ušao u vlast sa HDZ-om i SDA u Federaciji i nivou države. Šta god su rekli, slagali su, zaključno sa jučerašnjim izborom DFovca za podpredsjednika NSRS, četvrtom rukom za Mileta...

Za SDA bi mi trebao jedan poduži esej. Izdaja revizije presude protiv Srbije, pokradene milijarde, respiratori, diplome, kriminal kao primarna djelatnost...

Razlika je što jedni lažu, kradu, kupuju glasove, a drugi to ne rade.
Last edited by A_A_AKCIJA on 02/12/2022 10:16, edited 1 time in total.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#62214 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Styling wrote: 02/12/2022 08:17
Kiki_Musampa wrote: 02/12/2022 08:10 Ja mislim da je ovo zicer za kraj BiH. HDZ nema opozicije. SNSD nema opozicije. SDA ima... sada kada HDZ i SNSD pokažu da nema razlike,ili da će dati još više guzice nego SDA, opozicija umire na zadnjem dijelu BiH, i time se završava plan podjele ove zemlje. Opozicija neće na ovim prostorima zaživjeti više nikada :thumbup:
Bogami se juče scenario u SBK nije odigrao kako je HDZ zamislio. Uze im Citanović mjesto u državnom domu naroda. Nije baš da svi jednom dušom dišu.
E sva sreca pa progresivni Cvitanovic uze :-) Slavi Bosno i Hercegovino
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#62215 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Login77777 wrote: 02/12/2022 10:11
A_A_AKCIJA wrote: 02/12/2022 09:56

Ti baš navalio da budeš kralj lažova.

Na kojim stranicama? Daj nam link.
Sad je poceo i da opravda Yasmina, Vildanu i ostalu SDA ekipu. Ali oni su „neutralni“… :lol:
Govoreci LOSE o Dini tako sto kazem da je i on bio dio LOSEG sistema koji ukljucuje i te koje si ti naveo, ja ih pravdam?

Pa nije ni cudo sto tumacite Dinine rijeci o HDZu kako vama pase, ne znam sto uopste i pisete po forumu sa drugim ljudima, napravite sebi temu i medjusobno hvalite Dinu...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#62216 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by agent_zero »

Bruka i sramota da je Dodik dobio još jednog člana u DN.

Crk'o ko mu je to omogućio i dozvolio.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#62217 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

agent_zero wrote: 02/12/2022 10:22 Bruka i sramota da je Dodik dobio još jednog člana u DN.

Crk'o ko mu je to omogućio i dozvolio.
Jel posotji ikakav nacin da se sazna ko mu je pomogao..naravno ne racunajuci njegove kadrove?
User avatar
Styling
Posts: 12638
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#62218 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Spit_fire wrote: 02/12/2022 10:15
Styling wrote: 02/12/2022 08:17

Bogami se juče scenario u SBK nije odigrao kako je HDZ zamislio. Uze im Citanović mjesto u državnom domu naroda. Nije baš da svi jednom dušom dišu.
E sva sreca pa progresivni Cvitanovic uze :-) Slavi Bosno i Hercegovino
Ne kažem da je progresivan, ali ne znači da će slušati Čovića.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#62219 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Thorgerson »

Ljudi, a da niste malo ostri prema osmorci.

Mi termin kad organizujemo ne mozemo okupiti 8 ljudi. A ovdje pricamo o 8 ugursuza svi haman preko 50 godina.

Pa valja to sve ugovoriti i sjesti za isti stol.

Imam osjecaj da vecina vas zivi u nekom laznom svijetu, ili ste u dijaspori ili jednostavno nemate nekog veceg kontakta s ljudima. U smislu pregovora, dogovora i sl.

Ovo je uspjeh da se uopste moglo dogovoriti oko bilo cega.

Isto tako, ne treba trcati pred rudu i na SDP svaljivati sve. Dakle, vi cete radije vjerovati influenseru Vukanovicu nego ljudima koji jesu za pro BiH. Vukanovic jeste zanimljiv, smijesan...ali njegovi stavovi o pojedinim pitanjima su 10x gori nego Dodikovi. Naravno, bosnjo samo vidi smijesne stvari. Njemu to zanimljivo. Pogledati sta Vukanovic prica po jiihovim televizijama kad su ozbilnne stvari u pitanju. Nije nimalo bezazleno. I jedna stvar, kad on kaze drzava...nije valjda da mislite da on misli na BiH?

U PDP u je stanje nikakvo. Ja bih barem sacekao jos koji dan sedmicu. Sve ce se samo kazati.

Osmorku trrba podrzati, je li moglo bolje. Jeste. Ali sta hocete, hocete jos 8 godine vladavine Fadila. Pa 200k ljudi otislo. Kod mene kod malog u razredu dvoje djece ode u Njemacku s roditeljima. Tuga. Ubijali nas respiratorima. Firmi i firmi propalo. Otkazi. Cijene u nebesa otisle. Bez IKAKVE reakcije drzave. Itd itd. Jel to hocete?
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#62220 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Styling wrote: 02/12/2022 10:25
Spit_fire wrote: 02/12/2022 10:15

E sva sreca pa progresivni Cvitanovic uze :-) Slavi Bosno i Hercegovino
Ne kažem da je progresivan, ali ne znači da će slušati Čovića.
Na drzavno i federalnom nivou mislim da hoce, ne zato sto mislim da voli covica nego jer njihove zelje su iste..cak sta vise Cvitanovic je sovinista 1/1
Last edited by Spit_fire on 02/12/2022 10:31, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#62221 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by _BataZiv_0809 »

Thorgerson wrote: 02/12/2022 10:27
Imam osjecaj da vecina vas zivi u nekom laznom svijetu, ili ste u dijaspori ili jednostavno nemate nekog veceg kontakta s ljudima. U smislu pregovora, dogovora i sl.
Cijeli post je :thumbup: ali ovo je bas istina :sax:
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#62222 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by jasko_ba »

Thorgerson wrote: 02/12/2022 10:27 Ljudi, a da niste malo ostri prema osmorci.

Mi termin kad organizujemo ne mozemo okupiti 8 ljudi. A ovdje pricamo o 8 ugursuza svi haman preko 50 godina.

Pa valja to sve ugovoriti i sjesti za isti stol.

Imam osjecaj da vecina vas zivi u nekom laznom svijetu, ili ste u dijaspori ili jednostavno nemate nekog veceg kontakta s ljudima. U smislu pregovora, dogovora i sl.

Ovo je uspjeh da se uopste moglo dogovoriti oko bilo cega.

Isto tako, ne treba trcati pred rudu i na SDP svaljivati sve. Dakle, vi cete radije vjerovati influenseru Vukanovicu nego ljudima koji jesu za pro BiH. Vukanovic jeste zanimljiv, smijesan...ali njegovi stavovi o pojedinim pitanjima su 10x gori nego Dodikovi. Naravno, bosnjo samo vidi smijesne stvari. Njemu to zanimljivo. Pogledati sta Vukanovic prica po jiihovim televizijama kad su ozbilnne stvari u pitanju. Nije nimalo bezazleno. I jedna stvar, kad on kaze drzava...nije valjda da mislite da on misli na BiH?

U PDP u je stanje nikakvo. Ja bih barem sacekao jos koji dan sedmicu. Sve ce se samo kazati.

Osmorku trrba podrzati, je li moglo bolje. Jeste. Ali sta hocete, hocete jos 8 godine vladavine Fadila. Pa 200k ljudi otislo. Kod mene kod malog u razredu dvoje djece ode u Njemacku s roditeljima. Tuga. Ubijali nas respiratorima. Firmi i firmi propalo. Otkazi. Cijene u nebesa otisle. Bez IKAKVE reakcije drzave. Itd itd. Jel to hocete?
:thumbup:
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#62223 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by video »

_BataZiv_0809 wrote: 02/12/2022 10:30
Thorgerson wrote: 02/12/2022 10:27
Imam osjecaj da vecina vas zivi u nekom laznom svijetu, ili ste u dijaspori ili jednostavno nemate nekog veceg kontakta s ljudima. U smislu pregovora, dogovora i sl.
Cijeli post je :thumbup: ali ovo je bas istina :sax:
A mozda neki namjerno i mute vodu
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#62224 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Thorgerson »

A_A_AKCIJA wrote: 02/12/2022 10:14
guruguru95 wrote: 02/12/2022 02:41 Najjednostavnije pitanje prije par stranica je postavio kolega General War, i još mu niko od forumskih velikaša nije konkretno odgovorio:

"Ima li ko da objasni koja je razlika izmedju DFa SDA- i devetorke, osmorke-trojke?"

:thumbup: :bih:
Ima

Razlika je što u Trojci, koja četiri godine upravlja Kantonom Sarajevo, nema koruptivnih afera, što se domaćinski upravlja resursima i što konačno ima novca da se počnu mijenjati stvari na bolje. To građani vide i zato su im dali povjerenje na ovim izborima.

DF je bio dio te priče i zabio nož u leđa, srušio vladu, da bi ušao u vlast sa HDZ-om i SDA u Federaciji i nivou države. Šta god su rekli, slagali su, zaključno sa jučerašnjim izborom DFovca za podpredsjednika NSRS, četvrtom rukom za Mileta...

Za SDA bi mi trebao jedan poduži esej. Izdaja revizije presude protiv Srbije, pokradene milijarde, respiratori, diplome, kriminal kao primarna djelatnost...

Razlika je što jedni lažu, kradu, kupuju glasove, a drugi to ne rade.
Razlika evo u KS u odnosu na SDA.
- porodilje 1000 KM
- djeca besplatni udzbenici
- utopljavanje skola i objekata
- nove trole
- nova pruga
- pruga za hrasnicu

Ovo bacih na prvu...i ovo je uradjeno za polumandat USRED KORONE!!!

SDA bagra pravi 1.5km onog puta do vlakova od 2014. Godine. Tad je planirano da se pocne. Jos nije zavrseno. Mislim eto jedan primjercic.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#62225 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

Bit ce bolje s HDZ-om i SNSD-om. Kazem ja nisu trebali prihvatat mandate, niko i bojkotovati sve, da imaju obraza, do odluka sudova u vezi Smitovih nametnutih izbornih rjesenja i u vezi neregularnih izbora. Ali odavno je se u ovoj drzavi nazalost sve svelo na borbu za svoju guzicu.

Kod svih i malih i velikih.
Locked