Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#48901 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by RtrnOfSalisbury »

nemam nista protiv da asim bude za risacim stolom i da rise one strelice na kartama al na terenu se mora nac mjesta za fiketa konjanika. kad doro udari centralnom linijom popracen sa bokova drugim doratima burazeru ... protivnici bejundha dace petama vjetra i nece se zaustavit do zagreba. plus sto fike ima i ekonomski interes. jedina mana sto se fike pastoralni nikad nebi vratio usarajvo al ima na romaniji konja jos pa bi se nadoknadilo nekako
:thumbup:
saimidin
Posts: 2753
Joined: 20/05/2011 17:53

#48902 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saimidin »

Evo kaze rs ce ponistiti sve sto je donio vp, kao i sve sto nije u dejtonu, tj sto je dogovoreno kasnije, vracaju svoju vosjku, poreznu, nema vise suda bih...+ plus ponistavaju odluke ustavnog suda u vezi imovine...
:bih:

Koje su sanse da to stvarno urade, tj do kada mislite da ce to uraditi, jer probni balon sa zadnjim zakonom izgleda uspio

Kuhat cemo se jos, ali do kad
:bih:
mishic
Posts: 6068
Joined: 28/04/2011 16:29

#48903 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mishic »

I treba sve poništiti još od devedesetih pa na ovamo

Od kada je krenulo naopako, silom i lopovski... Sve, pa pik ponovo...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#48904 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

saimidin wrote: 24/09/2021 23:33 Evo kaze rs ce ponistiti sve sto je donio vp, kao i sve sto nije u dejtonu, tj sto je dogovoreno kasnije, vracaju svoju vosjku, poreznu, nema vise suda bih...+ plus ponistavaju odluke ustavnog suda u vezi imovine...
:bih:

Koje su sanse da to stvarno urade, tj do kada mislite da ce to uraditi, jer probni balon sa zadnjim zakonom izgleda uspio

Kuhat cemo se jos, ali do kad
:bih:
To bi bila dobra vijest...jedino tako se i mozemo rijesiti dejtona...pa neka objasnjavaju odkad je PC i sta je starije kokoska ili jaje.
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#48905 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

General War wrote: 26/09/2021 23:22
saimidin wrote: 24/09/2021 23:33 Evo kaze rs ce ponistiti sve sto je donio vp, kao i sve sto nije u dejtonu, tj sto je dogovoreno kasnije, vracaju svoju vosjku, poreznu, nema vise suda bih...+ plus ponistavaju odluke ustavnog suda u vezi imovine...
:bih:

Koje su sanse da to stvarno urade, tj do kada mislite da ce to uraditi, jer probni balon sa zadnjim zakonom izgleda uspio

Kuhat cemo se jos, ali do kad
:bih:
To bi bila dobra vijest...jedino tako se i mozemo rijesiti dejtona...pa neka objasnjavaju odkad je PC i sta je starije kokoska ili jaje.
Bolje je peglati se u parlamentu jos pet godina, nego oruzjem rijesiti stvar za pet dana. Nadam se da oko Dodika ima dovoljno razumnih koji ga u ovom trenutku povlace za rukav i pokusavaju urazumiti.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#48906 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

Skijaš wrote: 26/09/2021 23:44
General War wrote: 26/09/2021 23:22
To bi bila dobra vijest...jedino tako se i mozemo rijesiti dejtona...pa neka objasnjavaju odkad je PC i sta je starije kokoska ili jaje.
Bolje je peglati se u parlamentu jos pet godina, nego oruzjem rijesiti stvar za pet dana. Nadam se da oko Dodika ima dovoljno razumnih koji ga u ovom trenutku povlace za rukav i pokusavaju urazumiti.
Nije Dodik toliko krao da bi to zamjedio da bude muhadjir...nego generalno je dobro da dejton nema svoju funkciju i dodje do neke nove inicijative sa vana nego rata...mada nista ne iskljucujem.
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#48907 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by arman1 »

General War wrote: 27/09/2021 00:09
Skijaš wrote: 26/09/2021 23:44

Bolje je peglati se u parlamentu jos pet godina, nego oruzjem rijesiti stvar za pet dana. Nadam se da oko Dodika ima dovoljno razumnih koji ga u ovom trenutku povlace za rukav i pokusavaju urazumiti.
Nije Dodik toliko krao da bi to zamjedio da bude muhadjir...nego generalno je dobro da dejton nema svoju funkciju i dodje do neke nove inicijative sa vana nego rata...mada nista ne iskljucujem.
Čujem dosta ljudi da kažu da im je u ratu bilo lakše. Običnih ljudi, a ne izabranih. I sve ih je više. U jednom trenutku će masa biti dovoljna i stvar će kulminirati pa ko koga.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#48908 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seoBIH »

Lazu, osim ako nisu bili sverceri.

Koliko je lakse bilo dokaz je pandemija pa kad su nas pozatvarali u kuce. Psiha ode..
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#48909 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Thorgerson »

arman1 wrote: 27/09/2021 10:01
General War wrote: 27/09/2021 00:09
Nije Dodik toliko krao da bi to zamjedio da bude muhadjir...nego generalno je dobro da dejton nema svoju funkciju i dodje do neke nove inicijative sa vana nego rata...mada nista ne iskljucujem.
Čujem dosta ljudi da kažu da im je u ratu bilo lakše. Običnih ljudi, a ne izabranih. I sve ih je više. U jednom trenutku će masa biti dovoljna i stvar će kulminirati pa ko koga.
O jbt cuj bilo lakse u ratu, to ljudi onako kazu. Jer nas narod je inace poznat kao narod koji najvise kuka na svijetu.

I onda ti to kukanje, prenosis kao neku cinjenicu.

Nema nikakve sanse niti je jedan dan u miru ikako iporediv sa jednom sekundom rata.

Ja sam bio dijete u ratu, pa znam sta je to. A gdje su tek odrasli ljudi.

Pusti tu suplju.

Rat i mir je NEUPOREDIV. Samo onaj ko je proveo i bio u ratu, zna sta je to. To nije zemljotres gdje se prepadnes 37 sekundi, poplava gdje si u pripravnosti 4 dana, pozar 3 dana.

To je 24/7 neznanje sta se desava, sta ce se desiti, hoces li prezivjeti itd itd. To se jednostavno ne moze porediti ni sa cim.
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#48910 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by arman1 »

Thorgerson wrote: 27/09/2021 11:21
arman1 wrote: 27/09/2021 10:01
Čujem dosta ljudi da kažu da im je u ratu bilo lakše. Običnih ljudi, a ne izabranih. I sve ih je više. U jednom trenutku će masa biti dovoljna i stvar će kulminirati pa ko koga.
O jbt cuj bilo lakse u ratu, to ljudi onako kazu. Jer nas narod je inace poznat kao narod koji najvise kuka na svijetu.

I onda ti to kukanje, prenosis kao neku cinjenicu.

Nema nikakve sanse niti je jedan dan u miru ikako iporediv sa jednom sekundom rata.

Ja sam bio dijete u ratu, pa znam sta je to. A gdje su tek odrasli ljudi.

Pusti tu suplju.

Rat i mir je NEUPOREDIV. Samo onaj ko je proveo i bio u ratu, zna sta je to. To nije zemljotres gdje se prepadnes 37 sekundi, poplava gdje si u pripravnosti 4 dana, pozar 3 dana.

To je 24/7 neznanje sta se desava, sta ce se desiti, hoces li prezivjeti itd itd. To se jednostavno ne moze porediti ni sa cim.
Ja sam cijeli rat proveo na liniji i svega se sječam. Kažu haj nek ne puca, a svaki dan wanabe gangsteri i zlatna mladež prave pizdarije. Kad je dijete malo pa je u kući i nekako. Ja se znam čuvati pa ću i dijete sačuvati. Kad je tinejđer i krv traži svoje dok se kući ne vrati strepiš kao da je u rat otišao.
Ekonomska situacija sve gora, a s njom i sve ostalo zdravstvo, obrazovanje, socijalna zaštita i dr.
Meni i nije loše s ekonomske strane ali nisam čorav na ljude oko sebe. Od onih koji su sa mnom trunuli u rovu mnogi su u očajnoj situaciji. Četvorica iz moje čete su digli ruke na sebe. Nisu bili ni kukavice ni slabići.
Izabrani debili svaki dan podižu tenzije i ako te lično to ne uznemirava osjetiš napetost ljudi oko sebe.
I najgore od sveg je što situacija ide od loše na gore i nema tendenciju da će se promijeniti na bolje.
Iskreno ponadao sam se sa ovim švabom da će početi zavrtanje ruku, a sve mi se čini da je on samo došao da popakuje kofere.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#48911 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

meni je u ratu bilo super
a tada mi je bilo sranje i užas

znači čovjek s vremenom pamti samo dobre stvari
dzabna hrana :D sve na guzovače lagane petice u školi
i nada... NADA da će rat stati

SADA nemaš NADE... pogotovo ako ne znaš novce zaraditi :D
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#48912 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Thorgerson »

@arman1 Druze, ti imas psihickih problema. Kao i svi mi. Nije lose nekad otici i kod psihologa, popricati s ljudima. Nemoj misliti da te provociram, pokusaj. Ja sam isao vise puta, zbog raznih problema koje sam imao. Mi mozak zanemarujemo, psihu. A kad sa strucnim ljudima popricas, bude lakse. Nije lijek ma ajmo buraz na pivu.

Prestani pratiti medije i citati samo crnu hroniku.

Ti kako pises, ispalo bi da zivimo u kandaharu jbt.

Dakle, izadji uzivaj u zivotu koliko mozes. I OTJERAJ negativne ljude oko sebe.

Ja se odmah maknem. Ne mogu toga vise, te kuknjave koja nije argumentovana ni sa cim.

Ima siromastva, ima problema. Sami smo krivi i sami treba sa ih rjesimo.

Ne njemac, austrijanac peti deseti. Mi sami. E kad to prihvatimo i shvatimo, bice nam bolje.

Ne bira Scmidt ili Incko dodika bakira covica. Jel ih on birao ili mi?
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#48913 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by arman1 »

Thorgerson wrote: 27/09/2021 12:44 @arman1 Druze, ti imas psihickih problema. Kao i svi mi. Nije lose nekad otici i kod psihologa, popricati s ljudima. Nemoj misliti da te provociram, pokusaj. Ja sam isao vise puta, zbog raznih problema koje sam imao. Mi mozak zanemarujemo, psihu. A kad sa strucnim ljudima popricas, bude lakse. Nije lijek ma ajmo buraz na pivu.
Prestani pratiti medije i citati samo crnu hroniku.
Ti kako pises, ispalo bi da zivimo u kandaharu jbt.
Dakle, izadji uzivaj u zivotu koliko mozes. I OTJERAJ negativne ljude oko sebe.
Ja se odmah maknem. Ne mogu toga vise, te kuknjave koja nije argumentovana ni sa cim.
Ima siromastva, ima problema. Sami smo krivi i sami treba sa ih rjesimo.
Ne njemac, austrijanac peti deseti. Mi sami. E kad to prihvatimo i shvatimo, bice nam bolje.
Ne bira Scmidt ili Incko dodika bakira covica. Jel ih on birao ili mi?
Ne kažem da nemam i psihičkih problema. Jebiga i ne imao ih. Prije rata jedno vrijeme bio, hajmo reći pa ilegalac, bolje opisati idiot-patriota. Cijeli rat mi fijukalo oko glave, ranjavan, nagledao se smrti i svakojakih sranja.I kad je sve stalo zapeo ko konj da krenem naprijed. I konstantno gazim po glibu našem svakodnevnom. Imam ja ispušnih ventila ali problem je što se iz petnih žila upirem da vidim šansu da ovo sve krene nabolje i ne vidim.
Meni i ide ali nije to to.
Ne mogu se odmaći od negativnosti kad sam poslom vezan za njih. Nije da nema i luksuza. Srećem ljude koji ne znaju šta bi od para. Pokušao sam da promijenim stvari, uključio se u politiku i razočarao se u obične ljude. Za sendvić i pivu prodaju budučnost djece.
Dobro si rekao, sami smo sebi krivi, bar većina.
Stvorio sam dovoljno da budem prezadovoljan. Nisam nikog zajebao i nisam nikom dužan, čak što više dosta ljudi sam i pogurao.
I onda dođem kući i skontam da mi djete privodi kraju pripreme za evakuaciju iz ove pizdarije.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#48914 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

svi mi imamo ptsp
samo je pitanje koja razina
i kako se nosimo s time
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#48915 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by arman1 »

Black swan wrote: 27/09/2021 13:28 svi mi imamo ptsp
samo je pitanje koja razina
i kako se nosimo s time
Dovoljno sam svjestan sebe da zaobilazim koliko mogu konfliktne situacije jer znam šta se desi kad mi otkažu kočnice.
Samo je pitanje do kad. Eno riđobradi pizdun otišao u sloveniju da janšinim pulenima kuka kako mu evropa odvuće mlade i sposobne, a on nevinašće.
Nek ode kod zeta u kupleraj da se oraspoloži.
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#48916 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

Black swan wrote: 27/09/2021 13:28 svi mi imamo ptsp
samo je pitanje koja razina
i kako se nosimo s time
Sjeti se one knjige od one Louise Hay
Misli pozitivno, evo, tu je kraj šumarku
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#48917 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by animus »

Taj PTSP je zapadna izmisljotina. To je nase svakodnevno stanje. Jedino sto je bila pauza od 50 godina dok je Tile vladao a inace smo u stalnom ratu citavu istoriju. I ovaj mir sada je vec pravo dugo potrajao. Ljudi nervozni pogotovo četalji. Nismo odavno zapucali. Ko da ne živimo na Balkanu. :lol:
mishic
Posts: 6068
Joined: 28/04/2011 16:29

#48918 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mishic »

Sve ovo što se događa na Balkanu a čemu svjedočimo posljednjih dana i mjeseci samo je logičan slijed prethodno donešenih nakaradnih odluka. Mnogi su ovo predviđali i o ovome govorili odmah poslije potpisivanja nepravednog i nakaradnog Dejtona. Tu situaciju dodatno su unakaradili prvo srpska blokada provedbe Dejtona naročito njegova aneksa o povratku prognanih a potom i amnestiranje Srbije od odgovornosti za pokretanje i učešće u agresiji na Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu te rat i počinjene zločine na Kosovu.
Još tada su mnogi upozoravali da Srbija i Srbi neće stati nego će samo napraviti kratak predah jer su umjesto odgovornosti za sve što su izazvali bili nagrađeni. I uistinu nije trebalo dugo čekati da se pojavi novi Memorandum. U njemu je jasno zacrtano da se na svim mogućim nivoima odbacuje krivnja, da se svim sredstvima insistira na podjeli odgovornosti i konačno, da se nastavi raditi na ranije zacrtanim ciljevima i realizaciji nacionalističkih planova. Modifikacije su vršene samo lingvistički od Velike Srbije ka Srpskom svetu. A otvoreno se likovalo da su napravili historijski korak ka tom cilju.
Dakle, velike greške međunarodne zajednice jedna za drugom, ohrabrile su Srbiju i Srbe u regionu i bilo bi besmisleno očekivati da oni sami odustanu od onoga što su zacrtali a za što ih niko ni ukorio nije nego ih je praktično nagradio. I tok događaja u Hagu išao je u prilog tome jer pored toga što im je omogućeno da sakriju bitne činjenice uspjeli su dobrim dijelom istinu prekrojiti – u strane u sukobu.
A onda je i odgovornost tih strana u sukobu nadomještena sakrivanjem žrtava, zaštitom i sakrivanjem ratnih zločinaca te optužbama, progonima, hapšenjima i suđenjima žrtava kojima je pripisivan zločin nad Srbima.
Na sve to međunarodna zajednica „izražavala žaljenje“ i zahtijevala da domaći akteri, „demokratski“ izabrani politički predstavnici dogovorom traže rješenja unutar užasno nepravednog nametnutog okvira zvanog Dejton. I to Dejtona koji je naknadno dodatno obesmišljen opstruiranjem povrataka čime je etničko čišćenje legalizirano i višestruko nagrađeno. Ne samo entitetom nego i njegovim nazivom po jednom narodu.
Nakon svih tih nepravdi i nagrada ispoljenoj sili nastavilo se izlaziti u susret. Srbija je krenula u gomilanje naoružanja, miješanje u unutarnje stvari Bosne i Hercegovine, Crne Gore, pa i Hrvatske a Kosovo je višestruko blokirala. Srbija je zapravo shvatila da svijet ide linijom manjeg otpora. Da silu, drskost i bezobrazluk nagrađuje a kooprerativnost, popustljivost i spremnost na kompromis smatra kukavičlukom i kažnjava. Kažnjene su najveće žrtve a nagrađeni najveći krivci i pokretači krvoprolića na Balkanu.
Nakon nepravednog i ne provedenog Dejtona čitav Balkan je doveden u poziciju da i Bosna i Hercegovina i Kosovo i Crna Gora trpe strahovite pritiske i prijetnje, blokirane su države a kompletna društva dovedena do očaja. Neizvjesnost, strah, kriminal i patnja raseljavaju Balkan a nacionalistićke oligarhije umnožavaju broj milijardera i milionera. Te oligarhije su sebi obezbijedile ogromna primanja i opet masovno pljačkaju, otimaju i ugrožavaju i biološku supstancu naroda iza kojih se zaklanjaju.
Sada je svejedno koliko je u kreiranju ovakvog stanja učestvovala EU, koliko SAD, koliko Britanija, Njemačka, Francuska i bilo koja druga zemlja jer se svi peru i krivicu adresiraju na domaće aktere. Očito je da njihovo oklijevanje da se pristupi radikalnom rješavanju sve opasnijeg zapleta situacije na Balkanu vodi ponovo u devedesete i da će na kraju sve te zemlje htjele ili ne htjele kao i devedesetih morati da se uključe. Uključit će se da gase požar kada već bude kasno.
U tom zapletu Rusija je već otvoreno izabrala stranu i stala iza poteza koji se ničim, a pogotovo ne demokratskim sredstvima ne mogu pravdati. Zapad oklijeva ali će to oklijevanje drastično povećati ulog koji će na kraju biti neophodan da se ovo riješi.
Svaki novi dan oklijevanja povečava cijenu koja će se na kraju morati platiti.
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#48919 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

mishic wrote: 27/09/2021 18:10
Dakle, velike greške međunarodne zajednice jedna za drugom, ohrabrile su Srbiju i Srbe u regionu
Naucimo se praviti razliku izmedju Srba i velikosrpske politicke opcije. Ako citav narod tretiras kao smetnju i problem, gubis moralnu prednost i onda sve postaje besmisleno. Kao da je bitno hoce li pobjediti jedni ili drugi sovinisti ....
DonieBrasco
Posts: 15221
Joined: 31/08/2016 16:09

#48920 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DonieBrasco »

Nemamo mi sta pricati ako je, međunardna zajednica ohrabrila Srbiju, kako od toga da se odbranis ili nesto poduzmes ?
mishic
Posts: 6068
Joined: 28/04/2011 16:29

#48921 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mishic »

Radikalne i retrogradne ideje sa Balkana šire se i Evropom. Zakašnjele reakcije ih ohrabruju.
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#48922 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

DonieBrasco wrote: 27/09/2021 18:21 Nemamo mi sta pricati ako je, međunardna zajednica ohrabrila Srbiju, kako od toga da se odbranis ili nesto poduzmes ?
Budi konkretan, odbraniti od cega ... od srbijanske vojske ili prijedloga zakona koji dodje u proceduru parlamenta BiH ? Ne znam sta te toliko prepalo pa malo pojasni.
saimidin
Posts: 2753
Joined: 20/05/2011 17:53

#48923 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saimidin »

General War wrote: 26/09/2021 23:22
saimidin wrote: 24/09/2021 23:33 Evo kaze rs ce ponistiti sve sto je donio vp, kao i sve sto nije u dejtonu, tj sto je dogovoreno kasnije, vracaju svoju vosjku, poreznu, nema vise suda bih...+ plus ponistavaju odluke ustavnog suda u vezi imovine...
:bih:

Koje su sanse da to stvarno urade, tj do kada mislite da ce to uraditi, jer probni balon sa zadnjim zakonom izgleda uspio

Kuhat cemo se jos, ali do kad
:bih:
To bi bila dobra vijest...jedino tako se i mozemo rijesiti dejtona...pa neka objasnjavaju odkad je PC i sta je starije kokoska ili jaje.
Ja to ne vidim da ce bh strana dobiti nesto time da dodik kaze nema vise dejtona, mada on to vjerovatno nece ni reci, a onda bi morali oni, sto opet ne vidim da mogu/hoce

Vidim ovo kao njegov nacin da napravi problem za koji ce onda ponuditi rjesenje, naravno ekstremno za koje i sam zna da ga nece dobiti "nezavisnost", pa da uz pomoc medjunarodnih posrednika dobije nesto vise nego sto sada ima

Naravno da je krajnji cilj velika srbija, tako da je ovo mozda pokusaj, pa ako prodje, u svakom slucaju namnanje jos jedan probni balon/test da vidi reakcije, usput odvraca paznju sa drugih tema, i od opozicije

:bih:
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#48924 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by AtillaS »

Kad se čovjek prestane baviti politikom potencija mu je bolja. Samo površno pratiš da si u toku, a šiljiš ga redovno, bolji život sto posto. I Black Beriz.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#48925 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

saimidin wrote: 27/09/2021 19:42
General War wrote: 26/09/2021 23:22
To bi bila dobra vijest...jedino tako se i mozemo rijesiti dejtona...pa neka objasnjavaju odkad je PC i sta je starije kokoska ili jaje.
Ja to ne vidim da ce bh strana dobiti nesto time da dodik kaze nema vise dejtona, mada on to vjerovatno nece ni reci, a onda bi morali oni, sto opet ne vidim da mogu/hoce

Vidim ovo kao njegov nacin da napravi problem za koji ce onda ponuditi rjesenje, naravno ekstremno za koje i sam zna da ga nece dobiti "nezavisnost", pa da uz pomoc medjunarodnih posrednika dobije nesto vise nego sto sada ima

Naravno da je krajnji cilj velika srbija, tako da je ovo mozda pokusaj, pa ako prodje, u svakom slucaju namnanje jos jedan probni balon/test da vidi reakcije, usput odvraca paznju sa drugih tema, i od opozicije

:bih:
Ovdje ni nema bh strane, kao da Bakira zanima Banjaluka ili Bjeljina...kao ni mostar, zato se Dodiku sve i moze...to ti je ono kad se budala napije pa pocne lupat po restoranu inventar, a ti ga bustis da se budala sama otrijezni...ja racunam da Dodik se zajebe u koracima a ne da Bakir lupi sakom od sto.
Locked