Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
A_A_AKCIJA
Posts: 5819
Joined: 16/11/2009 02:54

#48876 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Ko god misli da je argument to što se nekome ne ratuje, neka se sjeti drugog svjetskog rata.

I tada se pričalo, nema ko, svima je dosta, izginula mladost u prvom, pa znamo šta se desilo.

Rat je uvijek jedna od zadnjih opcija, ali Ipak opcija.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#48877 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

User avatar
Login77777
Posts: 8548
Joined: 18/05/2021 09:11

#48878 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Milenkov buraz wrote: 22/09/2021 17:34 Još da znaš ono što ne znaš... :wink: :)
Mene cudi da nije vec zbriso za minken kad je ugledao to. :lol:
Last edited by Login77777 on 22/09/2021 21:49, edited 1 time in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#48879 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

Na Odgovorite Ljudima sad maloprije dvoje mladih iz RSa s Lazovicem i neznam s kim jos, dvoje mladih Srpske nacionalnosti kao i Lazovic, njih dvoje idoktrinirani pravo, valjaju/mantraju svasta nesto nebulozno, Lazovic i drugi kontriraju, ali jok, uprlo ovo dvoje bljuvotine i nebuloze, ko pravi Srbi da Srbuju, da ne kazem sta jace, mislim da se da skontat.

Dobro je moj rahmetli stari govorio da oni koji su Cetnici ili pro-Cetnicki odgajaju svoju djecu da mrze.

Ovo sve nece na dobro. Rat opet nam se sprema najvjerovatnije. Nazalost.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#48880 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Guadalajara »

Odlična prilika onima koji se nisu snašli, došli do dobrog posla, para, auta, stana itd. Da na juriš opuhaju ako šta uspiju. :mrgreen:
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#48881 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by RtrnOfSalisbury »

prije mozebitnog oruzanog sukoba treba vidjet kolko dugije cijevi ce se poslat na jug put mostara i dalje do peljeskog koridora da se zastiti uplov brodovlja. nebi se smjelo razvuc snage previse ko palacinke. treba sinhronizovat akciju da ovaj put viteska dortmundska dodze do izrazaja jer prosli put je prva minkenska trebala udarit prva jer je prva a tek onda viteska dortmundska ali prva minkenska nikad nije krenula, valjda su putovi bili zatvoreni a viteska dortmundska nije mogla prikoreda :-? isto treba anketirat srblje i rvate i ostale dze se namjeravaju ukljucit u borbe. rijesit i pitanje ko bi bio vrhunski komandanat, boookir jal neko iz ekipe :skoljka:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#48882 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Guadalajara »

RtrnOfSalisbury wrote: 22/09/2021 21:54 prije mozebitnog oruzanog sukoba treba vidjet kolko dugije cijevi ce se poslat na jug put mostara i dalje do peljeskog koridora da se zastiti uplov brodovlja. nebi se smjelo razvuc snage previse ko palacinke. treba sinhronizovat akciju da ovaj put viteska dortmundska dodze do izrazaja jer prosli put je prva minkenska trebala udarit prva jer je prva a tek onda viteska dortmundska ali prva minkenska nikad nije krenula, valjda su putovi bili zatvoreni a viteska dortmundska nije mogla prikoreda :-? isto treba anketirat srblje i rvate i ostale dze se namjeravaju ukljucit u borbe. rijesit i pitanje ko bi bio vrhunski komandanat, boookir jal neko iz ekipe :skoljka:
Mogu koliko god im je potrebno. Zato je Igman iz Konjica kupio mašine za proizvodnju pješadijskog naoružanja. :bih:
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#48883 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by no_sekirli »

Skijaš wrote: 22/09/2021 18:42
no_sekirli wrote: 22/09/2021 15:55Sto se granice tice, kao i svega ostalog (elektro sistem, telekomi, itd...) politicka vrhuska je vec davno podijelila
Ne znam sta je dogovoreno iza kulisa, govorim o ustavnom okviru koji ne pruza prostor za medjunarodnu granicu izmedju Tesnja i Teslica. Pretpostavljam da SDA medjuentitetsku liniju vidi kao razgranicenja kartela, ne vidim ni kako bi a ni zasto bi tu liniju prihvatili kao medjunarodnu granicu. Velikosrpski faktor bi tek tad podivljao.
Drugo, bespredmetno pricanje o ratu, samo da bi u retorici kontrirao svojim "neprijateljima" je apsolutno kontraproduktivno, jer ovi sta bi se otcijepili uopce ne pricaju o ratu, nego seru o mirnom razdruzenju
Insistirati na tom da se otme samo za sebe dio neceg zajednickog, a kritikovati upozorenja da ce biti ozbiljnih posljedica ako se to pokusa, nije pacifizam, to je bezobrazluk.
I trece, i najbitnije teritorijalni integritet, odnosno drzava. Busanje u prsa i pricom o drzavi, se ne brani i cuva drzava.
Samo kazem da nije ekstremizam reci kako bi se na ugrozavanje teritorijalnog integriteta Francuske, Njemacke ili BiH odgovorilo silom. Unaprijed iskljuciti primjenu sile bi ohrabrilo separatisticke elemente u bilo kojoj drzavi svijeta pa mi je nejasno zasto na tom insistirati u BiH. To je kao kada kazes da ce policija protiv kriminalaca na ulici prestati primjenjivati silu, da nece vise biti lisica i zatvaranja te da ce se ograniciti na edukaciju i odgoj. Neodgovorno u najmanju ruku.
Nista nije dogovoreno iza kulisa, sve je regulirano Zakonom. I RS i EP HZHB, i entitetske granice. Ne znam sta tu nije jasno, ili se samo pravis da ne znas. Imas zakonom reguliran teritorij entiteta, kantona...

Sto se tice price o separatizmu i uporedbe BiH i Njemacke, ja bih te, kao ozbiljnog forumasa, zamolio da se uozbiljis i da ne pravis takve paralele.

Opet ponavljam, pozivanjem na izradu planova, pozivanjem na oruzje, kao odgovor na separatizam o kojem prica Dodik, nosi vodu na njegov mlin. Toga lika treba ignorirati, ne objavljivati niti jednu njegovu recenicu, priopcenja njegove stranke ni satelita, koalicijskih partnera. Nigdje i nikada. Treba ga ostaviti u mraku, i ne hraniti trola. Jer ce narasti do te velicine da ce nas sve progutati.

Separatizam je dobio ozbiljan oblik u BiH. Na veliku zalost, nitko tim separatistima ne stoji na putu. Doslo je cak do razine da je Dodik otvoreno prozivao Incka, njegove pretke, kao i Nijemce i Austrijance za nacizam, a onda za par dana Merkelica se grli sa danasnjim Milosevicem.
Sta je vama ljudi? Od koga se ocekuje da ih udari po repu? Zar mislite da ce nam netko pomoci, ako postanemo isti kao oni, bezobrazni i nasilni, sa najavama i zeljama da se ide napadati oko Brckog? Od Amerikanaca? Istih onih koji se dogovorise sa Talibanima... Zar bilo tko ozbiljan misli da je BiH nekome u fokusu, i da ce u vrijeme tektonskih poremecaja u svijetu, korone, i ostaloga, netko riskirati svoju politicku karijeru radi BiH. Ameri povalise Francuze u Aziji, ni pocesali se nisu. Halo!
Pomoc od Erdogana? Istog onog diktatora koji je uhapsio hiljade svojih gradjana, profesora, lijecnika koji nisu na njegovom fonu. Istog onog koji se lize sa dikatorom i dokazanim fasistom Vucicem, a preko njega i Dodikom osobno.

Pomoci samo moze cinjenica da u svijetu globalizma, velike dijaspore, velikog broja prijatelja ove drzave, vijesti koje ce odrzati ovu zemlju trebaju biti cesce, glasnije i bolje od ovih koji je unistavaju. Da se skupi 50 odvjetnika patriota, NVOa, koji ce na osnovu trenutnih Zakona ove drzave, praviti tuzbe za sve koji ih krse. Kad mogu oni nama pisati tuzbu za parking, mozemo i mi njima za krsenje Zakona o negiranju genocida. Svaki dan, svakome od njih. Da politicari, koji se proklamiraju kao patriote, prvi postuju zakone ove drzave, a ne da padaju na sitnicama.

Npr.Komsic koji je danas protuustavno odrzao dobar govor, veci bi efekat napravio da je taj govor napravio ispred zgrade UNa, na unajmljenoj bini, okruzen dijasporom koja voli ovu drzavu, sa pripremljenim cjelodnevnim programom u kojem ce jasno stajati podaci, i o genocidu, i o trenutnim vjetrovima koji pusu, i o zavezanim vojnicima UNa diljem RSa u zadnjem ratu.

Rat nije rjesenje za gradjane ove drzave, jer niste valjda zaboravili sta nas je snaslo nakon zadnjeg rata. Elita ce se opet izvuci.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4116
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#48884 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

nosara wrote: 22/09/2021 12:47 Ja mislim da je realna brojka 350000 spremnih u Sarajevu. Da zduse preko grane.
Pa eto prilke za velikosrbe da usetaju u Sarajevo. Par pucnjeva po gradu i ono prazno. :oops: :lol:

Samo da jos neko to kaze i dvojcu AV. :lol:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#48885 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by daddy-kool »

RtrnOfSalisbury wrote: 22/09/2021 21:54 rijesit i pitanje ko bi bio vrhunski komandanat, boookir jal neko iz ekipe :skoljka:
Predsjedništvo postoji?
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#48886 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Guadalajara »

Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 22/09/2021 22:11
nosara wrote: 22/09/2021 12:47 Ja mislim da je realna brojka 350000 spremnih u Sarajevu. Da zduse preko grane.
Pa eto prilke za velikosrbe da usetaju u Sarajevo. Par pucnjeva po gradu i ono prazno. :oops: :lol:

Samo da jos neko to kaze i dvojcu AV. :lol:
San...imati stan u Sarajevu...a na Sokocu... vikendicu... 8-) :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 19226
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#48887 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mk ultra »

Svaka ce vakcina biti placena na nos
To i dalje tvrdim. :wink:
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4116
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#48888 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Login77777 wrote: 22/09/2021 13:46 Da zapuca sutra prvi bi bili Zaha i Labud koji bEze za minken. 🇩🇪
Njih dvojica bi upucali jedan drugoga za sjediste u avionu. :oops: :D
User avatar
argyle
Posts: 1839
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#48889 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by argyle »

Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 22/09/2021 22:29
Login77777 wrote: 22/09/2021 13:46 Da zapuca sutra prvi bi bili Zaha i Labud koji bEze za minken. 🇩🇪
Njih dvojica bi upucali jedan drugoga za sjediste u avionu. :oops: :D
Ja vec vidim Gljivu kako pjeva

Heroji su neka nova raja
Forto, Fahro, Dino, Zaha
Branioci grada
E moj Aljo
da si ovdje sada


A Dino sam sebe plagira sa
Da te nije Bakire

Hanka nam pjeva evergreen, al azuriran
Bosnjak, Srbin i Hrvat, Rom i ostali, sve je to narod moj

A tamo oni drugi vade Lepog Micu iz naftalina sa
Sve se srpsko Sarajevo na Sarajevo sprema
Muslimani bolje da vas nema
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#48890 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#48891 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tindbe »

Kad zarati, da znate, vi forumaši imate kod mene popust na brašno i kafu od 5%. Samo mi priložite nick, da znam s kim imam posla (da nije neko od zelenih botova). :wink:
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#48892 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Tanqueray »

Sram da bude svakoga ko propagira rat :evil:
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#48893 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by RtrnOfSalisbury »

daddy-kool wrote: 22/09/2021 22:12
RtrnOfSalisbury wrote: 22/09/2021 21:54 rijesit i pitanje ko bi bio vrhunski komandanat, boookir jal neko iz ekipe :skoljka:
Predsjedništvo postoji?
nesto sumljam da ce mile krenut na pc :-D a ni gospon covic na eb. mi iz dortmunda cemo dejstvovati sa sjevera kako god
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#48894 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Tanqueray wrote: 23/09/2021 00:02 Sram da bude svakoga ko propagira rat :evil:
:thumbup: nek sam vala docekao da i vi skontate da ovo sto Dodik radi nije dobro
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#48895 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Tanqueray »

palermo wrote: 23/09/2021 00:41
Tanqueray wrote: 23/09/2021 00:02 Sram da bude svakoga ko propagira rat :evil:
:thumbup: nek sam vala docekao da i vi skontate da ovo sto Dodik radi nije dobro
Ne pravi se budala :oops:
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#48896 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Tanqueray wrote: 23/09/2021 01:22
palermo wrote: 23/09/2021 00:41

:thumbup: nek sam vala docekao da i vi skontate da ovo sto Dodik radi nije dobro
Ne pravi se budala :oops:
:? znači nisi mislio na Dodika :? :?
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#48897 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Thorgerson »

Ohladite malo ljudi sta vam je.

Blize se izbori, a Dodik, Bakir i Covic nikad , al bukvalno nikad nisu bili ovako slabi.

Covicu se lose pise po Hercegovini, raspao mu se HNS, Dodik gubi sve vece gradove po RS, Bakir izgubio Sarajevo kompletno itd. Sad im je sve u opasnosti.

Sta vam je ba, zar fkt mislite da ovo nisu njihovi precutni dogovori. Imali smo 10x gorih kriza pa nismo zaratili. Prestanite biti ovce.

Izgurati jos godinu onda ove odjebati totalno sa politicke scene!
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#48898 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by daddy-kool »

RtrnOfSalisbury wrote: 23/09/2021 00:40
daddy-kool wrote: 22/09/2021 22:12

Predsjedništvo postoji?
nesto sumljam da ce mile krenut na pc :-D a ni gospon covic na eb. mi iz dortmunda cemo dejstvovati sa sjevera kako god
Stara priča: a kako će, a šta će, pa nema konsenzusa,... Uglavnom, to neće biti prepreka.
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#48900 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Project Sejuani »

RtrnOfSalisbury wrote: 22/09/2021 21:54 prije mozebitnog oruzanog sukoba treba vidjet kolko dugije cijevi ce se poslat na jug put mostara i dalje do peljeskog koridora da se zastiti uplov brodovlja. nebi se smjelo razvuc snage previse ko palacinke. treba sinhronizovat akciju da ovaj put viteska dortmundska dodze do izrazaja jer prosli put je prva minkenska trebala udarit prva jer je prva a tek onda viteska dortmundska ali prva minkenska nikad nije krenula, valjda su putovi bili zatvoreni a viteska dortmundska nije mogla prikoreda :-? isto treba anketirat srblje i rvate i ostale dze se namjeravaju ukljucit u borbe. rijesit i pitanje ko bi bio vrhunski komandanat, boookir jal neko iz ekipe :skoljka:
Ako asim ne bude komandant, ja necu da razgovaram na tu temu nikako.
Locked