Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
DonieBrasco
Posts: 15361
Joined: 31/08/2016 16:09

#48076 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DonieBrasco »

Ovo sto se desilo u EU parlamentu ne odgovara ni Covicu ni Dodiku, a obje strane vec najavile razgovore u "buducnosti BiH" a zna se njihova politka i zelje po pitanju iste dugo godina.
Last edited by DonieBrasco on 24/06/2021 18:31, edited 1 time in total.
User avatar
BHCluster
Posts: 23352
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#48077 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

Vidim kmeka je pocela, tako i treba! Ako sad Dodo ne uleti i to sve razbusa onda niTko drugi nece!
DonieBrasco
Posts: 15361
Joined: 31/08/2016 16:09

#48078 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DonieBrasco »

PODRŠKA SUVERENITETU

Evropski parlament usvojio Rezoluciju o Bosni i Hercegovini

U Rezoluciji se osuđuje i nacionalistička i zapaljiva retorika, poricanje i veličanje ratnih zločina, među kojima je i genocid u Srebrenici.

Također, danas su odbijeni svi amandmani na tekst Prijedloga rezolucije hrvatskih eurozastupnika. Ovo predstavlja veliki politički poraz za hrvatsku diplomatiju, jer nije spomenuta ni konstitutivnost niti "legitimno predstavljanje".

:bih:
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#48079 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by llull »

Bossona wrote: 24/06/2021 17:49 Genocidni brlog je nastao na zatiranju svega što je bosansko i bošnjačko, dok on postoji biće diskriminacija jer u toj fašisoidnoj tvorivini masovnih grobnica, konc logora, kama i jama, vlada etno rasni zakon. Srpski jezik je nastao stoljećima nakon bosanskog ali mitomanski guslari ga osporavaju i uskraćuju pravo preživjelim Bošnjacima. Treba ukinuti diskriminirajuće ime tzv Rs, obilježja, zastava,grb, nazive ulica i spomenika koja nose imena ratnih zločionaca i okupatoraa kao i naselja čije su imena promijenili nakon UZP, etničkog čišćenja i genocida.
Odluka Ustavnog suda BiH: Diskriminacija učenika u Konjević Polju
Vrhovnom sudu bh. entiteta Republika Srpska naloženo je da po hitnom postupku donese novu odluku, u skladu s državnim Ustavom i Evropskom konvencijom za zaštitu ljudskih prava.
Ustavni sud Bosne i Hercegovine poništio je presudu Vrhovnog suda bh. entiteta Republika Srpska kojom se negirala diskriminacija u obrazovanju bošnjačke djece u Konjević Polju, na sjeveroistoku Bosne i Hercegovine.

Vrhovnom sudu RS-a naloženo je da po hitnom postupku donese novu odluku, u skladu s državnim Ustavom i Evropskom konvencijom za zaštitu ljudskih prava.

Odluka se posebno odnosi na obavezu utvrđivanja diskriminacije po pitanju prava na bosanski jezik kao maternji.

Pravna borba roditelja i djece iz Konjević Polja traje od 2013. godine, zbog odluke vlasti RS-a da se u đačke knjižice, umjesto bosanskog, upisuje “bošnjački jezik”.

Branimir Zekić se javio iz Konjević Polja.
Vidi njega omalovazava BIH i njene entitete ccc..
PS. Trebaju djeca da uce Bosanski slazem se.
Nego me zanima nesto, gdje Srpska djeca u Sarajevu uce Srpski Jezik?

Kako sam shvatio u rezolucijama i EU i Bundestaga se jasno reklo, nema promjena granica... ostaje onaj drugi entitet koji ne volite.
Bossona
Posts: 5224
Joined: 21/12/2020 03:28

#48080 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bossona »

llull wrote: 24/06/2021 18:34
Bossona wrote: 24/06/2021 17:49 Genocidni brlog je nastao na zatiranju svega što je bosansko i bošnjačko, dok on postoji biće diskriminacija jer u toj fašisoidnoj tvorivini masovnih grobnica, konc logora, kama i jama, vlada etno rasni zakon. Srpski jezik je nastao stoljećima nakon bosanskog ali mitomanski guslari ga osporavaju i uskraćuju pravo preživjelim Bošnjacima. Treba ukinuti diskriminirajuće ime tzv Rs, obilježja, zastava,grb, nazive ulica i spomenika koja nose imena ratnih zločionaca i okupatoraa kao i naselja čije su imena promijenili nakon UZP, etničkog čišćenja i genocida.
Odluka Ustavnog suda BiH: Diskriminacija učenika u Konjević Polju
Vrhovnom sudu bh. entiteta Republika Srpska naloženo je da po hitnom postupku donese novu odluku, u skladu s državnim Ustavom i Evropskom konvencijom za zaštitu ljudskih prava.
Ustavni sud Bosne i Hercegovine poništio je presudu Vrhovnog suda bh. entiteta Republika Srpska kojom se negirala diskriminacija u obrazovanju bošnjačke djece u Konjević Polju, na sjeveroistoku Bosne i Hercegovine.

Vrhovnom sudu RS-a naloženo je da po hitnom postupku donese novu odluku, u skladu s državnim Ustavom i Evropskom konvencijom za zaštitu ljudskih prava.

Odluka se posebno odnosi na obavezu utvrđivanja diskriminacije po pitanju prava na bosanski jezik kao maternji.

Pravna borba roditelja i djece iz Konjević Polja traje od 2013. godine, zbog odluke vlasti RS-a da se u đačke knjižice, umjesto bosanskog, upisuje “bošnjački jezik”.

Branimir Zekić se javio iz Konjević Polja.
Vidi njega omalovazava BIH i njene entitete ccc..
PS. Trebaju djeca da uce Bosanski slazem se.
Nego me zanima nesto, gdje Srpska djeca u Sarajevu uce Srpski Jezik?

Kako sam shvatio u rezolucijama i EU i Bundestaga se jasno reklo, nema promjena granica... ostaje onaj drugi entitet koji ne volite.
Treba ukinuti sve diskriminacije za sve građane i narode u BiH, sve drugo je pišanje u vjetar sa otvorenim ustima. Genocidni blentitet je največi uteg oko vrata prevashodno Srbima u BiH ali i Srbiji koja ga smatra ratnim plijenom iz kojeg odlaze svi a najviše Srbi.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#48081 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by llull »

Dejton je stub BIH i dok je njega bice i mira... kad svi prihvate da su predstavnici konstitutivnih naroda stavili potpis na to onda mozemo da nastavimo da gradimo ovu zemlju. Sto se tice prava, apsolutno podrzavam.
Bossona
Posts: 5224
Joined: 21/12/2020 03:28

#48082 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bossona »

Image

Niko građane RBIH nije pitao da li prihvataju nametnuti etnodiskriminirajuće daytonski ustav a daytonsko uređenje je neodrživo i privremeno uz tutorstvo MZ kroz OHR dok vrijeme odradi svoje. Doći će na dnevni red jednog dana da se on promjeni ili ukine. Danas je 21 vijek a ne srednji i feudalno doba. U svakoj demokratskoj državi Ustav kao njveći pravni akt svake države građani se o njemu izjasne referendumom ili plebiscitom. Dayton su potisala dvije agresorske strane i izdajnik koji nije imao ustavna niti druga ovlaštenja da to uradi i zato i njega treba posthumno suditi.
Image
Last edited by Bossona on 24/06/2021 19:35, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#48083 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

Rezolucija je legla
od ponedjeljka pravna drzava
User avatar
Login77777
Posts: 8627
Joined: 18/05/2021 09:11

#48084 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Jel nam ovo Labudan opet ljut? :mrgreen:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#48085 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 90minut »

jel te to pogodilo kazem ti ja još malo i manjina

Nego jel istina za glavnu urednicu klixa tek sam sad shvatio zašto toliko članaka o politici i Dodiku i svemu što destabilizuje :roll:
Sociolog
Posts: 4337
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#48086 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sociolog »

Dolazi Madleine Albright u Potocare
Sad :thumbup: :bih:
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#48087 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Emiremir33 »

90minut wrote: 24/06/2021 19:30 jel te to pogodilo kazem ti ja još malo i manjina

Nego jel istina za glavnu urednicu klixa tek sam sad shvatio zašto toliko članaka o politici i Dodiku i svemu što destabilizuje :roll:
Nisam u " toku" jeko glavna urednica i neki aferimi?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#48088 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 90minut »

Emiremir33 wrote: 24/06/2021 19:51
90minut wrote: 24/06/2021 19:30 jel te to pogodilo kazem ti ja još malo i manjina

Nego jel istina za glavnu urednicu klixa tek sam sad shvatio zašto toliko članaka o politici i Dodiku i svemu što destabilizuje :roll:
Nisam u " toku" jeko glavna urednica i neki aferimi?
Ma neko piše po komentarima moguce da trolla.
Sociolog
Posts: 4337
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#48089 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sociolog »

Izvinite ako je off

Evo javi mi komsija prvi bivsi prijeratni.

Prodadose 18 duluma zemlje gore na Mrkovicima, dosao iz Novog Sada uzeo pare zavrsio posao i svratio u bivsi komsiluk u Hrasno, pocastio raju.

Pitasmo ko je kupio?
Kaze neka porodica iz Omana hoce sebi da prave kucu u oazi van grada blizu Sarajeva.

Sta reci, prodadosmo se za šaku šoldi
User avatar
BHCluster
Posts: 23352
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#48090 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#48091 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 88Sioux »

Čuš Bosna u srcu Evrope... Ja sam mislijo da je to tamo oko Brisela neđe.
User avatar
sinuhe
Posts: 11475
Joined: 03/06/2011 11:33

#48092 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sinuhe »

Dakle parlament EU je podrzao misljenje Komisije EU o BiH iz 2019 (Sejdic-Finci, strane sudije,OHR). Kako ste samo napravili veliku pricu od toga?
https://www.europarl.europa.eu/news/en/ ... pean-union
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#48093 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

sinuhe wrote: 25/06/2021 11:28 Dakle parlament EU je podrzao misljenje Komisije EU o BiH iz 2019 (Sejdic-Finci, strane sudije,OHR). Kako ste samo napravili veliku pricu od toga?
https://www.europarl.europa.eu/news/en/ ... pean-union
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: svaki levat ima svoj blagdan i veselje :D
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#48094 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

88Sioux wrote: 25/06/2021 10:58 Čuš Bosna u srcu Evrope... Ja sam mislijo da je to tamo oko Brisela neđe.
kako ti ko srbin gledaš na ovu komediju u FBIH
iskreno
User avatar
no_sekirli
Posts: 4271
Joined: 02/10/2013 18:36

#48095 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by no_sekirli »

Bossona wrote: 24/06/2021 19:13 Image

Niko građane RBIH nije pitao da li prihvataju nametnuti etnodiskriminirajuće daytonski ustav a daytonsko uređenje je neodrživo i privremeno uz tutorstvo MZ kroz OHR dok vrijeme odradi svoje. Doći će na dnevni red jednog dana da se on promjeni ili ukine. Danas je 21 vijek a ne srednji i feudalno doba. U svakoj demokratskoj državi Ustav kao njveći pravni akt svake države građani se o njemu izjasne referendumom ili plebiscitom. Dayton su potisala dvije agresorske strane i izdajnik koji nije imao ustavna niti druga ovlaštenja da to uradi i zato i njega treba posthumno suditi.
Image
Ovo je glavno pitanje, i pitanje svih pitanja. Daytonski sporazum, odnosno ustav koji proističe iz tog sporazuma.

Stanovnike BiH ni prije potpisa, ni nakon potpisa nitko nikada nije pitao da se referendumom izjasne o ovom sporazumu. Isti taj sporazum potpisaše oni koji su izazvali i vodili rat, uništavali svoje i druge narode, stanovnike, građane i države.

Samo se nadam da će svanuti taj dan tokom kojeg će se normalni ljudi dogovoriti o izmjeni ovog sporazuma.
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#48096 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 88Sioux »

Black swan wrote: 25/06/2021 11:30
88Sioux wrote: 25/06/2021 10:58 Čuš Bosna u srcu Evrope... Ja sam mislijo da je to tamo oko Brisela neđe.
kako ti ko srbin gledaš na ovu komediju u FBIH
iskreno


Gledam sa operzom, da se komedija ne pretvori u horor.
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#48097 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by KraljicaIzJajca »

Black swan wrote: 24/06/2021 19:25 Rezolucija je legla
od ponedjeljka pravna drzava
1.Prava građana, a ne konstitutivnih naroda

2. U Rezoluciji se osuđuje i nacionalistička i zapaljiva retorika, poricanje i veličanje ratnih zločina, među kojima je i genocid u Srebrenici.

3. U njenom Nacrtu, BiH se poziva na ispunjenje ključnih 14 uvjeta za stjecanje kandidatskog statusa. Potiču se daljnje reforme u zemlji, koja bi njihovom provedbom trebala postati funkcionalnija država.

Po Bosni se šetaju političari iz Srbije i Hrvatske kao da im je to ćaćevina, prave škole, mostove, fabrike, ulažu novce i operiraju s bosanskim državnim prostorom kao etničkim (ili “plemenskim”) vlasništvom svojih narodnih grupa. :D

U HR ne postoji kategorija "konstitutivnih naroda", već nacionalnih manjina, inače ne bi mogla biti članica EU.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#48098 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by un1ted »

Ne moze Bosna i Hercegovina imati isti ustav kao Hrvatska, jer je sama Bosna i Hercegovina matica hrvata.
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#48099 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

:lol: :lol: :lol: kakvo trolovanje
Jovo nanovo da objasnjavam kako da ne :sax:
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#48100 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by KraljicaIzJajca »

Black swan wrote: 25/06/2021 13:46 kakvo trolovanje
Jovo nanovo da objasnjavam kako da ne
Katolik iz BiH sa HR putovnicom brani BiH pravoslavce sa pasošem Srbije.

Da li sam dobro "povezala"?
Locked