Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
archi_a
Posts: 10410
Joined: 11/12/2011 18:11

#114326 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

Unfollowing-at će ga vučić. :lol:
User avatar
Skijaš
Posts: 12777
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#114327 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

video wrote: 20/07/2023 13:57Konaković poručio Vučiću: RS je entitet u državi Bosni i Hercegovini. Nazovite stvari pravim imenom
Kako Dino zvati privatno druzenje sa covjekom koji negira genocid, odbija koristiti termin Bosnjaci i ponavlja nebuloze o laziranju napada na Kapiju i Markale?
Last edited by Skijaš on 20/07/2023 14:13, edited 1 time in total.
axe22
Posts: 1857
Joined: 11/03/2013 21:21

#114328 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by axe22 »

video wrote: 20/07/2023 13:57
Konaković poručio Vučiću: RS je entitet u državi Bosni i Hercegovini. Nazovite stvari pravim imenom

Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković poslao je jasnu poruku predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću.

Njegovu objavu prenosimo u cijelosti:

"Predsjedniče Srbije Aleksandre Vučiću, ne postoje državni organi RS. RS je enitet u suverenoj državi Bosni i Hercegovini. Svaki vaš dolazak u taj dio naše domovine je dolazak na teritoriju Bosne i Hercegovine, vi kao predsjednik Srbije koji je više puta rekao da poštuje teritorijalni integritet i suverenitet BiH u javnim obraćanjima trebate stvari nazivati pravim imenom.
Nakon što vaši saradnici pozivaju na stipendiranje studentica koje veličaju ratne zločince i počinjene zločine, nakon najave vaših saradnika da će graditi spomenik Draži Mihajloviću, ne/namjerne poruke poput ovih nas vraćaju nazad, ne idemo ka stabilnosti regiona i međusobnom uvažavanju.
Naša pružena ruka je znak naše snage i naše želje da stvari idu ka stabilizaciji odnosa, nikako nije znak naše slabosti", poručio je Konaković.

https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... nom/505453


Napokon da jednom pokaze da ima zube.

Svaka cast na brzoj reakciji i nadam se da ce ovako i u buduce reagovati brzo.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#114329 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

Image

Moramo pojačati odnose, ne kvari ih Abazoviću!
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#114330 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mishelinke »

palermo wrote: 20/07/2023 13:15
Mishelinke wrote: 20/07/2023 13:01

Kakva evidencija?

To možda prijetiš nečim?

Samo da znam.
O, ne.....evidencija cisto sluzi meni samom da vidim sa kim mozes rqzfovarati a sa kim ne. Ja odavno smatram da je razgovor izmedju ljudi koji pripadaju potpuno razlicitm paradigmama samo uzaludno trosenje vremena..

Opusti se, ne boj se nije svatko ovdje nekakv spijun....jednostavno smo ustanovili da nemamo sta jedno drugom reci...
Daleko od toga da se ja bojim, pitam čisto da znam kakve korake da poduzmem. Prošlo je vrijeme Ševa.
archi_a
Posts: 10410
Joined: 11/12/2011 18:11

#114331 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

:D :bih:
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#114332 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

Mishelinke wrote: 19/07/2023 13:54
BHCluster wrote: 19/07/2023 13:53 Ovo sto je ministar sigurnosti uradio vec nekoliko puta treba da bude vise od dnevnopolitickog podjebavanja. Prisjetimo se sta je bilo nakon sto je Tokic isticao zastavu Republike Bosne i Hercegovine u Banjaluci.
A šta ćeš mu?

SDA je dala kompletno pravosuđe HDZ-u i SNSD-u.

Šta da mu radiš? Da ga MUP KS uhapsi, šta ćeš poslije? Poslije bi bio rat 1000%.

Jesi spreman ići u rat?
Zasto bi bio rat? Zar nisu hapseni ministri Ahmetovic i Radoncic? Tko bi taj rat zapoceo i zasto?
HelaS
Posts: 5773
Joined: 22/09/2018 13:21

#114333 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by HelaS »

archi_a wrote: 20/07/2023 10:36 Ebo vas je dedo Alija. Da, dedo, protiv bagre secesionističke. Protiv miloševića, tuđmana, sanu-a, karađorđeva, kos-a, sdb-a, jna, tenkova, artiljerije i opsade, četnika, bojovnika, ustaša, karadžića, plavšićke, kojevića, mladića, onog sa obrvama, bobana, prlića, tute i ostale bagre. Alija, musliman, starac, sa francuzicom na glavi. Musliman u Europi. Ebo vas je u žvalje neoprane! ;) Bosna i Hercegovina država, nezavisna u svojim granicama, na karti upisana i opstala. Za vijeke vijekova.
PREDSJEDNIK ALIJA IZETBEGOVIĆ. USTATI NA NOGE KAD GA SE SPOMINJE.
Ti si jedan neotesani komad SDA seljačine
DonieBrasco
Posts: 15853
Joined: 31/08/2016 16:09

#114334 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DonieBrasco »

"Predsjedniče Srbije, ne postoje državni organi Republike Srpske. RS je entitet u suverenoj državi Bosni i Hercegovini. Svaki vaš dolazak u taj dio naše domovine je dolazak na teritoriju Bosne i Hercegovine, vi kao predsjednik Srbije koji je više puta rekao da poštuje teritorijalni integritet i suverenitet BiH u javnim obraćanjima trebate stvari nazivati pravim imenom", poručio je Konaković.
Sad ce sdO botovi doci da nađu manu Dini u ovoj izjavi.
archi_a
Posts: 10410
Joined: 11/12/2011 18:11

#114335 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

HelaS wrote: 20/07/2023 14:27
archi_a wrote: 20/07/2023 10:36 Ebo vas je dedo Alija. Da, dedo, protiv bagre secesionističke. Protiv miloševića, tuđmana, sanu-a, karađorđeva, kos-a, sdb-a, jna, tenkova, artiljerije i opsade, četnika, bojovnika, ustaša, karadžića, plavšićke, kojevića, mladića, onog sa obrvama, bobana, prlića, tute i ostale bagre. Alija, musliman, starac, sa francuzicom na glavi. Musliman u Europi. Ebo vas je u žvalje neoprane! ;) Bosna i Hercegovina država, nezavisna u svojim granicama, na karti upisana i opstala. Za vijeke vijekova.
PREDSJEDNIK ALIJA IZETBEGOVIĆ. USTATI NA NOGE KAD GA SE SPOMINJE.
Ti si jedan neotesani komad SDA seljačine
Sikter, CHiru. Treba vas pustit da se iživljavate i orgijate nad prvim predsjednikom RBiH, kada je Bosna obnovila, vratila nezavisnost i suverenost. Niste uspjeli. Ćibe.
User avatar
kokakolas
Posts: 1446
Joined: 15/03/2008 21:35

#114336 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kokakolas »

archi_a wrote: 20/07/2023 13:54 Image

Znate vi Vukanoviću sve, šta je koji od vas radio! ;)
Upravo tako. Njima je sve jasno, samo sto su govna.
User avatar
vee-jay
Posts: 8803
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#114337 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

_BataZiv_0809 wrote: 20/07/2023 13:00
pemanapemani wrote: 20/07/2023 12:24

Nije 8 nego 6 (od 2006. do 2012.). Dakle, opet 8 - 6 u korist DF, a do kraja mandata će biti 10 - 6.

Nekad mi je valjao, šta valjao, bio mi je skoro politički idol. Glasao za njega 2006., 2010., i 2014.(PS BiH).

Sada smatram da je to najveća politička ubleha i neradnik od vremena Konstantina Porfirogeneta do danas.
Isti sam :thumbup:
Ja sam do izglasavanja Lende bio uvjeren da je Komsic napravio neki tajni dogovor sa Trojkom.

Sve sto se desavalo prije toga -- sav populizam DFa, izlijevanja mrznje prema neistomisljenicima DFa + SDA, poslovi iznad i ispod stola sa SDA, niti JEDNE jedine kriticne rijeci u vezi raspiratora, diploma, nepotizma i korupcije SDA i njihovog unistavanja svih struktura i institucija drzave BiH od strane SDA -- sve sam to vidi kao navlakusu DFa i Komsica.

A onda je doslo otreznjenje i spoznaja da je DF stvorena kao "lijevi tekbir-gradjanski" dio SDA - prvenstveno da otkine dio lijevih glasaca SDPu i da je sve sto se desavalo od nastanka DFa do dan danas -- dokaz tome.
HelaS
Posts: 5773
Joined: 22/09/2018 13:21

#114338 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by HelaS »

archi_a wrote: 20/07/2023 14:31
HelaS wrote: 20/07/2023 14:27

Ti si jedan neotesani komad SDA seljačine
Sikter, CHiru. Treba vas pustit da se iživljavate i orgijate nad prvim predsjednikom RBiH, kada je Bosna obnovila, vratila nezavisnost i suverenost. Niste uspjeli. Ćibe.
agent_zero wrote: 20/07/2023 13:41 Alija Izmetserović - čovjek koji je potpisao genocidnu RS tri mjeseca nakon genocida i ostavio Srebrenicu u istoj.

Sjeme i pokoljenje mu se zatrlo!
Tačno tako!
User avatar
BarbaDue
Posts: 63405
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#114339 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BarbaDue »

BHCluster wrote: 20/07/2023 14:06
archi_a wrote: 20/07/2023 14:05

Nije protestna nota, nema poziva na razgovor, on to malo tweet-a, pardon, instagramiše i tako to.
Hajde, bar se insistira da se STVARI NAZIVAJU PRAVIM IMENOM. :D
Na instagramu, mozda ga prijavi administraciji?
archi_a wrote: 20/07/2023 14:09 Unfollowing-at će ga vučić. :lol:
:lol:

:izet: bez vazelina
User avatar
Skijaš
Posts: 12777
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#114340 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

HelaS wrote: 20/07/2023 08:52
Skijaš wrote: 20/07/2023 07:09

:) ocigledno se necemo sloziti, to tvoje promisljanje meni, kako rekoh, zvuci poput savjeta da se protiv ospica borimo bacanjem macke u mjesalicu za beton. Nego, ono oko cega bi se trebali sloziti jeste to kakvu buducnost zelimo za BiH i kako to ostvariti. To je prioritet i integrativni elemenat oko kojeg se moze naci zajednicku rijec i sa bivsim pripadnicima HVO-a i VRS-a.
Sa današnje pozicije nemoguće je tvrditi da se ospice ne bi mogle izliječiti "bacanjem mačke u mješalicu za beton"
To se moze i moglo tvrditi sa bilo koje pozicije. Isto vazi i za nebuloze o tom kako je Sarajevo trebalo izabrati ulogu velikosrpskog vazala poput Crnogoraca pa se protiviti dekulturi razvaljivanjem gradova po Hrvatskoj.
Odgovor na tvoju "budućnost u BiH" je u vremenu u kojem Svijet živi, barem onaj napredni, avangardni, moderni, koji je odbacio teret nacionalnog plašta sa svojih leđa.....
Ako nije problem, mozemo li to malo konkretizirati. Trebamo se baviti buducnoscu, dakle sta je cilj i kako ga ostvariti? Ja sam naveo dvije prilicno konkretne stvari:

1. BiH treba biti drzava tri konstitutivna naroda i ostalih gradjana bez nametanja monoetnickog karaktera bilo kojoj od jedinica nizih nivoa vlasti

2. do tog se cilja moze doci samo pritiscima na one koji takvu BIH nece, jer ne postoji ni teoretska sansa da to oni drage volje prihvate

Dakle odmah u startu se zna sta hocu, da mi ne smeta postojanje entiteta, da mi smeta monoetnicki karakter administrativnih jedinica, da hocu eliminaciju diskriminacije. Isto tako, naveo sam kako to postici, odnosno da od dijaloga sa sovinistima nema napretka i da im treba nametati rjesenja.

Mozes li mi uciniti uslugu pa malo konkretizovati sta ti smatras pozitivnim rjesenjem i kako to ostvariti?
User avatar
pici
Posts: 43689
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#114341 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pici »

vee-jay wrote: 20/07/2023 14:36
_BataZiv_0809 wrote: 20/07/2023 13:00

Isti sam :thumbup:
Ja sam do izglasavanja Lende bio uvjeren da je Komsic napravio neki tajni dogovor sa Trojkom.

Sve sto se desavalo prije toga -- sav populizam DFa, izlijevanja mrznje prema neistomisljenicima DFa + SDA, poslovi iznad i ispod stola sa SDA, niti JEDNE jedine kriticne rijeci u vezi raspiratora, diploma, nepotizma i korupcije SDA i njihovog unistavanja svih struktura i institucija drzave BiH od strane SDA -- sve sam to vidi kao navlakusu DFa i Komsica.

A onda je doslo otreznjenje i spoznaja da je DF stvorena kao "lijevi tekbir-gradjanski" dio SDA - prvenstveno da otkine dio lijevih glasaca SDPu i da je sve sto se desavalo od nastanka DFa do dan danas -- dokaz tome.
:thumbup: Ovo je jebitaČno. Kao bivši simpatizer smuČka i njegove jednojajčane pOrtije, mogu samo konstatovati da je DF satelitska stranka od sdO. Previše populizma i patriotizma tj serendanja a mnooooogo lazi, tekbiranja i uhljebljavanja. Dva puta glasao za njiHa i oba puta veliko razocarenje i koaliranje sa sdO bandom.
User avatar
srce_ruke_lopata
Posts: 410
Joined: 09/09/2007 17:23
Location: Čeljugovići

#114342 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by srce_ruke_lopata »

BarbaDue wrote: 20/07/2023 14:00
agent_zero wrote: 20/07/2023 13:41 Alija Izmetserović - čovjek koji je potpisao genocidnu RS tri mjeseca nakon genocida i ostavio Srebrenicu u istoj.

Sjeme i pokoljenje mu se zatrlo!
Priznaj bil ga strp'o u istu čeliju sa Franjom, Radovanom i Ratkom?
Dobri dedo Alija pripada na istom smetljištu istorije kao i svi nacionalisti iz tog perioda. Trebalo ih je sve davne 70-te spakovati na onaj fini otok u Jadranu sa njegovom islamskom deklaracijom pa nek' palamudi tamo o islamskoj državi. Ali naravno trebao je SANU da odradi posao, što se na kraju i obistinilo.
archi_a
Posts: 10410
Joined: 11/12/2011 18:11

#114343 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

Image

Image
HelaS
Posts: 5773
Joined: 22/09/2018 13:21

#114344 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by HelaS »

Skijaš wrote: 20/07/2023 14:47
HelaS wrote: 20/07/2023 08:52
Sa današnje pozicije nemoguće je tvrditi da se ospice ne bi mogle izliječiti "bacanjem mačke u mješalicu za beton"
To se moze i moglo tvrditi sa bilo koje pozicije. Isto vazi i za nebuloze o tom kako je Sarajevo trebalo izabrati ulogu velikosrpskog vazala poput Crnogoraca pa se protiviti dekulturi razvaljivanjem gradova po Hrvatskoj.
Odgovor na tvoju "budućnost u BiH" je u vremenu u kojem Svijet živi, barem onaj napredni, avangardni, moderni, koji je odbacio teret nacionalnog plašta sa svojih leđa.....
Ako nije problem, mozemo li to malo konkretizirati. Trebamo se baviti buducnoscu, dakle sta je cilj i kako ga ostvariti? Ja sam naveo dvije prilicno konkretne stvari:

1. BiH treba biti drzava tri konstitutivna naroda i ostalih gradjana bez nametanja monoetnickog karaktera bilo kojoj od jedinica nizih nivoa vlasti

2. do tog se cilja moze doci samo pritiscima na one koji takvu BIH nece, jer ne postoji ni teoretska sansa da to oni drage volje prihvate

Dakle odmah u startu se zna sta hocu, da mi ne smeta postojanje entiteta, da mi smeta monoetnicki karakter administrativnih jedinica, da hocu eliminaciju diskriminacije. Isto tako, naveo sam kako to postici, odnosno da od dijaloga sa sovinistima nema napretka i da im treba nametati rjesenja.

Mozes li mi uciniti uslugu pa malo konkretizovati sta ti smatras pozitivnim rjesenjem i kako to ostvariti?
Ne vidim razlog zašto treba preferirati neku ili nečiju etničku - društvenu pripadnost, da bi ostvario prava ili prednost. Nije li čovjek, jedinka, osnov svega, pa i etničkih grupa, nacije...društva. Zašto čovjek sam, bez ikakvih predznaka ili ikakvih pripadnosti, zašto čovjek ne bi mogao biti nosilac društvenih odgovornosti, obaveza i zašto čovjek ne bi bio biran i izabran, on sam, takav... Trenutno stanje, današnji način biranja ljudi kroz njihovu etničku pripadnost, može se smatrati i diskriminirajućim, jer preferira prava jednih, derogira prava drugih ljudi, samo zato što jedni pripadaju nekome, drugi im ne pripadaju :-)
User avatar
sehohari
Posts: 8425
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#114345 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

Nije mogao više izvući i to je to.

Mogao je i Tuđman poslije Oluje nastaviti rat u BiH pa umjesto prema Banjoj Luci okrenuti za Zenicu, ali okolnosti su bile takve da nije smio ići na tu varijantu.

Oni što govore da je Alija mogao djelovati u periodu 1990-92. kao Tuđman npr. mora znati da Alija nije Franjo, ali da ni Hrvati nisu Bošnjaci. Ovi jedni su još od 1970-ih imali jasne ciljeve i plan, a prosječni stanovnik Tuzle ne bi nikad ni u snu glasao za nezavisnost da nisu ostale zemlje krenule sa raspadom.
HelaS
Posts: 5773
Joined: 22/09/2018 13:21

#114346 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by HelaS »

archi_a wrote: 20/07/2023 14:58
HelaS wrote: 20/07/2023 14:39 Tačno tako!
I ti hodaš ulicama Sarajeva? I ja seljačina?!?
Jadu mali.
Davno prije nego te je SDA spustila u grad iz neke šumske vukojebine
ljubijankic
Posts: 1408
Joined: 20/11/2011 21:38

#114347 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ljubijankic »

archi_a wrote: 20/07/2023 15:27 Opanak jedan, u postu prije u kojem filozofski promišljaš o čovjeku kao jedinki, centru svega, pravima jednakih bez obzira na vjeru i etnicitet.... Ja sam pisao prije nego su tebi priključili internet.
Vezano za prvog predsjednika Izetbegovića, branim ga, da, ne dozvoljavam da se širi neistina i defetizam, jer ne napadaju oni Izetbegovića zbog njega samog, napadaju sve ono što simbolizira borba za opstanak Bosne i Hercegovine u godinama agresije. Napadaju svakog borca pojedinačno, minimiziraju borbu i žrtvu. Pokušavaju da izjednače jer im ništa drugo nije ostalo, jer su svi njihovi završili na robiji, jer je dokazan i naum i plan i cilj njihovih političkih i vojnih struktura. E, zato je i "dedo" i francuzica nešto u šta ne smije da se dira. Jer je i svijet to prepoznao i priznao. I to ove jade boli. A to nema nikakve veze sa sda ili još manje sa bakirom, koja nikad nije bila moja opcija.
A istine je da je on bio prvi predsjednik?
archi_a
Posts: 10410
Joined: 11/12/2011 18:11

#114348 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

Jok, fikret abdic, al mu Alija oteo pobEdu. :-)
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10982
Joined: 27/04/2021 22:52

#114349 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

archi_a wrote: 20/07/2023 15:34 Jok, fikret abdic, al mu Alija oteo pobEdu. :-)
pa i jeste mu oteo pobjedu ako se gledaju rezultati izbora :lol: prevarom je fini i posteni deda aljo uzeo pobjedu fikretu koji je imao 300 milja glasova vise, to su historijski fakti i cinjenice a ne romanticna patriotska verzija :oops:

deda aljo zacetnik izborne kradje a i to nije on kriv nego su ga drugi navratili na to :mrgreen: :zjev:
archi_a
Posts: 10410
Joined: 11/12/2011 18:11

#114350 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

Kontate li sad o čemu i o kome pričam!? :lol:
Locked