Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
DonieBrasco
Posts: 15422
Joined: 31/08/2016 16:09

#48276 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DonieBrasco »

Ne zaboraviti ni UZP-ovce !

Hajde sad Dragane da te vidimo.
saimidin
Posts: 2790
Joined: 20/05/2011 17:53

#48277 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saimidin »

Pa I najavio je to prije nego ode, jos nekad u martu-aprilu, ali vidim u rs se uskoprcali, kaze dodik ili ce se osamostalit il ih nece biti u
:bih:

:lol: :-)

Ovo mi ne ide kako se mozes osamostaliti i biti u velikoj srbiji- srpskom svetu- kurcu palcu kako to vec sad zovu, marketing je cudo

Reci ko covjek onako muski, ja hocu da se prikljucim velikojsrbiji, I da pocinli smo genocid, ali hocu I tacka

Dobro mozda zarez, I opet cemo dok to ne istvarimo ...
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#48278 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Riddle »

Golemo, brate, golemo. :izet:
User avatar
Martin Rigs
Posts: 99
Joined: 04/05/2021 17:11

#48279 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Martin Rigs »

Neka za 7 dana bulumenta iznese slike osudjenih ratnih zlocinaca i ponovi svoje stavove o pocinjenom genocidu te pokrene glasanje o svemu u skupstini manjeg entiteta... :D
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#48280 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by MaksprotivMarksa »

Ja sta ce Bosnjaka po zatvorima da zavrsi kad krene primjena ovog zakona, skoro koliko i negaotora genocida iz manjeg bh entiteta, morace i neki kantoni da dokinu finansiranje optuzenih za ratne zlocine, nije ovo zakon protiv Srba, sve tri fasistoidne etnije ce najebat i neka ce, samo mi je zao sto okupator donosi propise u nasoj drzavi, sami smo se za ovakve zakone trebali izboriti, sa daleko ostrijim kaznama ✊
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#48282 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Revolucionar ★ »

Opasna prica iz RS-a. Dodik otvoreno kaze da neko pokusa uci u RS sa svrhom procesuiranja nekog po tom zakonu, doci ce do oruzanog sukoba. Incko je zapalio gorivo i bjezi. Koliko je vecini nas normalnih ova odluka dobra, ostaje pitanje sta ce sve ista pokrenut ..
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#48283 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

Revolucionar ★ wrote: 23/07/2021 15:05 Opasna prica iz RS-a. Dodik otvoreno kaze da neko pokusa uci u RS sa svrhom procesuiranja nekog po tom zakonu, doci ce do oruzanog sukoba. Incko je zapalio gorivo i bjezi. Koliko je vecini nas normalnih ova odluka dobra, ostaje pitanje sta ce sve ista pokrenut ..
To nije odluka Inzka, nego odluka zapada, SAD ponajviše (vidiš da se EU ne oglašava).
Ako pogledaš ne ove zadnje događaje iz retroperspektive (usvajanje tog zakona na Kosovu, u C. Gori) dođeš do zaključka da je ovo ipak duže planirana odluka. MZ ovim želi poslati poruku. Po mom mišljenju, tri opcije su na stolu:
  • Dodiku se jasno dato do znanja da je njegovom provociranju i antidržavnom ponašanju došao kraj. Priprema se teren za aktivnije djelovanje Visokog predstavnika
  • Ovo je urađeno sa ciljem da se Dodiku nudi podloga za odjepljenje (to je manje-više teza po ovim HB forumima i tkd.)
  • Ovo je poruka Bošnjacima da se moraju okrenuti dogovoru, tj. da one intervencije kojima se oni nadaju jednostavno više nisu realne
Ja mislim da je prva opcija najvjerovatnija, pogotovo ako uzmemo u obzir Dodikovu nervozu na današnjoj press-konferenciji.
costacurta
Posts: 3510
Joined: 05/05/2005 08:25

#48284 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by costacurta »

Revolucionar ★ wrote: 23/07/2021 15:05 Opasna prica iz RS-a. Dodik otvoreno kaze da neko pokusa uci u RS sa svrhom procesuiranja nekog po tom zakonu, doci ce do oruzanog sukoba. Incko je zapalio gorivo i bjezi. Koliko je vecini nas normalnih ova odluka dobra, ostaje pitanje sta ce sve ista pokrenut ..
Ko će se sukobit' s kim? :lol:
"Naših" 400k penzionera vs "njihovih" 200k?
Bruka bolan i sramota da se mora "nametat" ovako nešto :roll: . Taman da i nema presude za genocid, da je ovih zlotvorima presuđeno samo za ratni zločin oni bi ti za to rekli i vazili kako nije bilo ratnog zločina već je to bila samo reakcija pojedinaca u afektu. Misssiiim :roll:
Najtragičnije je što i ja dijelim Miloradovo mišljenje, da bi nam najbolje bilo da nas ograda dijeli ali nije moguće, ne daju nam da se razdrižujemo. I tako da smo prinuđeni jedni na druge, jbga
Last edited by costacurta on 23/07/2021 15:20, edited 1 time in total.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#48285 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mO k3 »

sehohari wrote: 23/07/2021 15:10
Revolucionar ★ wrote: 23/07/2021 15:05 Opasna prica iz RS-a. Dodik otvoreno kaze da neko pokusa uci u RS sa svrhom procesuiranja nekog po tom zakonu, doci ce do oruzanog sukoba. Incko je zapalio gorivo i bjezi. Koliko je vecini nas normalnih ova odluka dobra, ostaje pitanje sta ce sve ista pokrenut ..
To nije odluka Inzka, nego odluka zapada, SAD ponajviše (vidiš da se EU ne oglašava).
Ako pogledaš ne ove zadnje događaje iz retroperspektive (usvajanje tog zakona na Kosovu, u C. Gori) dođeš do zaključka da je ovo ipak duže planirana odluka. MZ ovim želi poslati poruku. Po mom mišljenju, tri opcije su na stolu:
  • Dodiku se jasno dato do znanja da je njegovom provociranju i antidržavnom ponašanju došao kraj. Priprema se teren za aktivnije djelovanje Visokog predstavnika
  • Ovo je urađeno sa ciljem da se Dodiku nudi podloga za odjepljenje (to je manje-više teza po ovim HB forumima i tkd.)
  • Ovo je poruka Bošnjacima da se moraju okrenuti dogovoru, tj. da one intervencije kojima se oni nadaju jednostavno više nisu realne
Ja mislim da je prva opcija najvjerovatnija, pogotovo ako uzmemo u obzir Dodikovu nervozu na današnjoj press-konferenciji.
Nakon sjednice UN nocas sada ova samarcina srbima
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#48286 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by un1ted »

mO k3 wrote: 23/07/2021 15:16 Nakon sjednice UN nocas sada ova samarcina srbima
Ovo je samarcina za sve nas. Zakon ko zakon ok, ali isti je nametnut. "Naši" nisu uspjeli da ga donesu i svi su ista govna, neko smrdi manje, neko više.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#48287 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mO k3 »

un1ted wrote: 23/07/2021 15:18
mO k3 wrote: 23/07/2021 15:16 Nakon sjednice UN nocas sada ova samarcina srbima
Ovo je samarcina za sve nas. Zakon ko zakon ok, ali isti je nametnut. "Naši" nisu uspjeli da ga donesu i svi su ista govna, neko smrdi manje, neko više.
a kako ga nametnuti sa dodikom i njegovima podguznim muhama iz hdzea
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#48288 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

DonieBrasco wrote: 23/07/2021 15:02 https://www.klix.ba/vijesti/bih/kristo- ... /210723127

HDZ uz Dodika naravno.
Ceka se reakcija uvazenog Akademika Cirila, ova baba neka po svom selu telali
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#48289 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by un1ted »

mO k3 wrote: 23/07/2021 15:19 a kako ga nametnuti sa dodikom i njegovima podguznim muhama iz hdzea
Jbga, ko je s njima u koaliciji, ko im svako malo nabacuje na volej razne teme gdje mogu guslati ili gurati UZP?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#48290 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

un1ted wrote: 23/07/2021 15:18
mO k3 wrote: 23/07/2021 15:16 Nakon sjednice UN nocas sada ova samarcina srbima
Ovo je samarcina za sve nas. Zakon ko zakon ok, ali isti je nametnut. "Naši" nisu uspjeli da ga donesu i svi su ista govna, neko smrdi manje, neko više.
Zna se ko je bio protiv donosenja ovog zakona
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#48291 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

mO k3 wrote: 23/07/2021 15:16
sehohari wrote: 23/07/2021 15:10

To nije odluka Inzka, nego odluka zapada, SAD ponajviše (vidiš da se EU ne oglašava).
Ako pogledaš ne ove zadnje događaje iz retroperspektive (usvajanje tog zakona na Kosovu, u C. Gori) dođeš do zaključka da je ovo ipak duže planirana odluka. MZ ovim želi poslati poruku. Po mom mišljenju, tri opcije su na stolu:
  • Dodiku se jasno dato do znanja da je njegovom provociranju i antidržavnom ponašanju došao kraj. Priprema se teren za aktivnije djelovanje Visokog predstavnika
  • Ovo je urađeno sa ciljem da se Dodiku nudi podloga za odjepljenje (to je manje-više teza po ovim HB forumima i tkd.)
  • Ovo je poruka Bošnjacima da se moraju okrenuti dogovoru, tj. da one intervencije kojima se oni nadaju jednostavno više nisu realne
Ja mislim da je prva opcija najvjerovatnija, pogotovo ako uzmemo u obzir Dodikovu nervozu na današnjoj press-konferenciji.
Nakon sjednice UN nocas sada ova samarcina srbima
Ovo nije šamarčina, ovo je direkt udarac u glavu.
To da visoki predstavnik od jednom nameta zakone je prekretnica.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#48292 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

un1ted wrote: 23/07/2021 15:21
mO k3 wrote: 23/07/2021 15:19 a kako ga nametnuti sa dodikom i njegovima podguznim muhama iz hdzea
Jbga, ko je s njima u koaliciji, ko im svako malo nabacuje na volej razne teme gdje mogu guslati ili gurati UZP?
Daj prestani praviti nebuloze. SDA se može kriviti za nekih mali milion stvari, ali da oni sa SNSD-om, pa čak i HDZ BiH ovo nisu usvojili? U kojem svijetu ti živiš?
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#48293 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

DonieBrasco wrote: 23/07/2021 15:02 https://www.klix.ba/vijesti/bih/kristo- ... /210723127

HDZ uz Dodika naravno.
To oni isti sto su glasali protiv zakona a sad ova plavusa kaze da je mislila cuj mislila "da je to stvar nas koji smo trebali raditi". :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55628
Joined: 15/12/2008 16:53

#48294 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ultima_palabra »

I ko ce obezbjediti postivanje zakona? Sud i Tuzilastvo koji su zmirili na 9. januar? Hajte, molim vas…
User987
Posts: 309
Joined: 26/01/2021 02:05

#48295 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by User987 »

Pamtim sve mržnje na ovim prostorima unazad decenijama. Naročito pamtim proizvodnju mržnje prije zadnjeg rata, u toku i poslije rata. Nešto sam naučio iz istorije o mržnjama prije mog rodjenja. Ali toliko mržnje u pisanoj formi nisama vidio kao na portalu HercegBosne. Naprosto neopisiva, fascinantna mržnja prema Bošnjacima. Koliko znam, poznati su i dokumentovani zločini bošnjačke strane prema Hrvatima u zadnjem ratu. Nisu bili masovni i nisu bili organizovani. Protjerivanja Hrvata od strane Bošnjaka nije bilo. Nevjerovatna količina mržnje prema Bošnjacima na portalu HercegBosne je neobjašnjiva, a u isto vrijeme u komentarima Hrvata prisutna je enormna količina ljubavi prema Srbima. Pretpostavljam da su komentatori Hrvati u ogromnoj većini iz zapadne Hercegovine. Ovi iz srednje Bosne nisu skloni tako izopačenoj mržnji i to znam jer sam često na tom prostoru. Šta je to u zapadnim Hercegovcima? Šta se to u njima skupilo, koje su to frustracije? To nije obična mržnja, tu se doziva mašta da se smisle najpoganije fraze i riječi. Lično mi se čini da se radi o osječaju velike inferiornosti i uvrijedjenosti.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#48296 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

User987 wrote: 23/07/2021 15:45 Pamtim sve mržnje na ovim prostorima unazad decenijama. Naročito pamtim proizvodnju mržnje prije zadnjeg rata, u toku i poslije rata. Nešto sam naučio iz istorije o mržnjama prije mog rodjenja. Ali toliko mržnje u pisanoj formi nisama vidio kao na portalu HercegBosne. Naprosto neopisiva, fascinantna mržnja prema Bošnjacima. Koliko znam, poznati su i dokumentovani zločini bošnjačke strane prema Hrvatima u zadnjem ratu. Nisu bili masovni i nisu bili organizovani. Protjerivanja Hrvata od strane Bošnjaka nije bilo. Nevjerovatna količina mržnje prema Bošnjacima na portalu HercegBosne je neobjašnjiva, a u isto vrijeme u komentarima Hrvata prisutna je enormna količina ljubavi prema Srbima. Pretpostavljam da su komentatori Hrvati u ogromnoj većini iz zapadne Hercegovine. Ovi iz srednje Bosne nisu skloni tako izopačenoj mržnji i to znam jer sam često na tom prostoru. Šta je to u zapadnim Hercegovcima? Šta se to u njima skupilo, koje su to frustracije? To nije obična mržnja, tu se doziva mašta da se smisle najpoganije fraze i riječi. Lično mi se čini da se radi o osječaju velike inferiornosti i uvrijedjenosti.
Ma nebitni su,zato su i isfrustrirani,a uvijek su nekoga mrzili,sad smo mi na redu :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 19470
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#48297 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mk ultra »

User987 wrote: 23/07/2021 15:45 Pamtim sve mržnje na ovim prostorima unazad decenijama. Naročito pamtim proizvodnju mržnje prije zadnjeg rata, u toku i poslije rata. Nešto sam naučio iz istorije o mržnjama prije mog rodjenja. Ali toliko mržnje u pisanoj formi nisama vidio kao na portalu HercegBosne. Naprosto neopisiva, fascinantna mržnja prema Bošnjacima. Koliko znam, poznati su i dokumentovani zločini bošnjačke strane prema Hrvatima u zadnjem ratu. Nisu bili masovni i nisu bili organizovani. Protjerivanja Hrvata od strane Bošnjaka nije bilo. Nevjerovatna količina mržnje prema Bošnjacima na portalu HercegBosne je neobjašnjiva, a u isto vrijeme u komentarima Hrvata prisutna je enormna količina ljubavi prema Srbima. Pretpostavljam da su komentatori Hrvati u ogromnoj većini iz zapadne Hercegovine. Ovi iz srednje Bosne nisu skloni tako izopačenoj mržnji i to znam jer sam često na tom prostoru. Šta je to u zapadnim Hercegovcima? Šta se to u njima skupilo, koje su to frustracije? To nije obična mržnja, tu se doziva mašta da se smisle najpoganije fraze i riječi. Lično mi se čini da se radi o osječaju velike inferiornosti i uvrijedjenosti.
forumske botove pomnozi sa nulom

vjeruj mi da nije tako. nije da ne postoji, ali nije tako.
SuperSy
Posts: 446
Joined: 12/07/2021 21:27

#48298 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SuperSy »

Da hoce RS da krene u disoluciju pa da i ja krenem tj. da iskoristim politčki momentum napustim vukojebinu zvanu BIH. Najviše bih otišao zbog nezaposlenosti, korupcije. U Sarajevu sam kao Bošnjak građanin drugog reda a poslovi se cuvaju životom sto se objavljuju na konkursima.
tutku
Posts: 1345
Joined: 18/06/2011 12:10

#48299 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tutku »

MaksprotivMarksa wrote: 23/07/2021 14:23 Ja sta ce Bosnjaka po zatvorima da zavrsi kad krene primjena ovog zakona, skoro koliko i negaotora genocida iz manjeg bh entiteta, morace i neki kantoni da dokinu finansiranje optuzenih za ratne zlocine, nije ovo zakon protiv Srba, sve tri fasistoidne etnije ce najebat i neka ce, samo mi je zao sto okupator donosi propise u nasoj drzavi, sami smo se za ovakve zakone trebali izboriti, sa daleko ostrijim kaznama ✊
Svako ko javno odobri, porekne, grubo umanji ili pokuša opravdati zločin genocida, zločin protiv čovječnosti ili ratni zločin utvrđen pravomoćnom presudom treba da završi u zatvoru, bez obzira na etniju.

Ipak, tvrditi da je skoro jednak broj Bošnjaka i negatora iz rs po tom principu isti je neozbiljno. Po kom osnovu? Dalje, finansiranje optuženih za ratne zločine nema veze sa ovim izmjenama KZ, jer se svakako ne radi niti o presuđenim, a naročito ne pravosnažno presuđenim pojedincima. Ako neki od njih budu pravosnažno presuđeni pred Sudom BiH, te zločine i pojedince treba osuditi i predstaviti kao sramotu naroda iz kojeg dolaze.

Nikakav okupator ne donosi propise u našoj državi, donosi ga međunarodni faktor koji je zakonitog prisustva u BiH, a njegovo prisustvo i jeste prouzrokovano neprirodnim okončanjem agresije na BiH. Da je tako bilo, sami bi se izborili za ovakve zakone.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#48300 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

Locked