Političko pitanje

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Locked

KO JE DANAS SNAŽNIJI ?

Država Bosna i Hercegovina
6
60%
Entitet (posebno "Republika")
4
40%

Total votes: 10

HM 2011

Političko pitanje

Post by HM 2011 » 09/10/2011 20:26

Koliko je Bosna i Hercegovina država (kapaciteti države, snaga državnog aparata, koncentracija moći, suverenitet na terenu)

a

Koliko je entitet Bosne i Hercegovine Republika - odmetnuta od svoje matice, svoga glavnga grada, svoje BosanskoHErcegovačke nacije ?

Šta je jače - Entitet sa svojim republičkim svojstvom ili država....

Koliko je krivica u političarima i politici koja je to dopustila ?

Šta da se radi ?

Tu je i prikladna anketa ?

Obratite pažnju da Bosna i Hercegovina ne sadrži dio "Republika" od Daytonskog mirovnog sporazuma, ali zato entitet kao sastavni dio BiH dobija to Republika.....

Mecena

Re: Političko pitanje

Post by Mecena » 09/10/2011 20:47

Koliko je krivica u političarima i politici koja je to dopustila ?
Mislim da je priča o krivici političara sada neplodonosna, beskorisna.
Šta da se radi ?
Stanje je loše, ali kako je već rečeno može se mijenjati

1. ratom,
2. novom mirovnom konferencijom,
3. unutrašnjim dogovorom

Rat je iza nas, svijet ima preča posla od BiH, preostaje dogovor. Strpljiv razgovor sa kompromisima za dobro svih nas.

pemanapemani
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Post by pemanapemani » 09/10/2011 20:53

Tužno, ali entitet je očito jači.

Krivica je u nama. Godinama gledamo kako siluju BiH. Koriste se našom domovinom u dnevno političke svrhe, kada im je k.rcu ćeif.
Da je nekome od "probosanskih" političara stalo do države, potrudili bi se da na primjeru općina u kojima godinama vladaju pokažu kako bi država trebala funkcionisati. Egoizam, kriminal, želju za vlasti..., pravdaju opstrukcijama fašista.
Pokazali su za vrijeme agresije koliko im je stalo do BiH. Dok borci nisu imali čizme, oni su po bijelom svijetu kao kupovali oružje, a dostavljali račune pisane hemijskom olovkom na komadiću papira.
Da su 10% onoga što su ukrali uložili u povratak prognanih, danas ne bi bilo ove ankete.

Oni bi davno prodali BiH da nema tvrdoglavih Bosanaca kojima to ne bi mogli podvaliti. Vjerovatno se uzdaju u ove nove generacije kojima novac popunjava šupljinu u lubanji. Sa njima će biti lako manipulisati.

Stvarno bih volio da nisam u pravu, ali kako stvari stoje...

Hemel

Post by Hemel » 09/10/2011 20:55

pa kako moze entitet biti jaci od drzave... :-) (osim blokada u parlamentu)

eto neka se odvoje ako su jaci. :zzzz:

HM 2011

Post by HM 2011 » 09/10/2011 20:58

A šta bi bilo kada bi neko od izabranih političara javno uputio Predsjedniku entiteta Sljedeće pitanje:

Gospodine Dodik,

Primjetio sam da gajite jako slabe osjećaje prema svojoj domovini, matici, Bosni i Hercegovini, institucije kulture koje su naše - zajedničke - BOSANSKOHERCEGOVAČKE se gase do sada neviđenom brzinom,

veze među narodima su i dalje jake, uprkos pojavama navijačkih nereda, poslovne veze takođe - međutim nedostaje sistemska izgradnja osjećaja pripadnosti BosanskoHercegovačkoj naciji kod svih naroda.....

Zašto VI NE KAŽETE$ VEĆ JEDNOM DOSTA !

Moja matica je ugrožena.....

ja ovo ozbiljno.

HM 2011

Post by HM 2011 » 09/10/2011 21:03

I pitanje odvajanja i neodvajanja je glupo pitanje i u tome nije suština....

SUŠTINA JE U FUNKCIONALNOJ CJELINI, A MI MORAMO BITI FUNKCIONALNA CJELINA ! (naravno, podrazumjevajući zagarantovana etnička prava) - to na kraju krajeva i jeste svrha postojanja svake države......

ovo glupiaranje nas je do sada koštalo jako puno, ne bih volio da nas košta još više, a najveću ćemo cijenu platiti ako budemo morali na teži način shvatati, šta to znači pravo na odcjepljivanja i prisajedinjavanja......

OVO "Plaćanje" NE MISLIM NA POJEDINE ETNIČKE SKUPINE NEGO NA NACIJU - SVE GRAĐANE BOSNE I HERCEGOVINE

nemojte :zzzz: - probudite se malo iz tog sna koji već dugo traje....

[email protected]

Post by [email protected] » 09/10/2011 21:21

Dodik se služi jakom demagogijom al je ipak jasno bilo još od potpisivanja Dejtona koliko BiH gubi tim sporazumom.Pola države dati da se zove RS i to nakon etničkog čišćenja je faktički bila podjela BiH.

HM 2011

Post by HM 2011 » 09/10/2011 21:27

Ako niko ne progovori niti riječi protiv toga, faktička podjela slijedi i iz nje niko neće dobiti nikakvu korist...... To je onaj naš glupi inat radi kile mesa, radi roštilja zaklati kravu.....

Pitanje je hoćemo li zaista dokazati da smo glupi.

mO k3
Has thanked: 19 times
Been thanked: 9 times

Post by mO k3 » 09/10/2011 21:37

manji entitet nista nije jaci to neko natezanje se moglo vidjeti sada sa fondovima

Bubakar

Post by Bubakar » 09/10/2011 21:40

HM 2011 wrote:Ako niko ne progovori niti riječi protiv toga, faktička podjela slijedi i iz nje niko neće dobiti nikakvu korist...... To je onaj naš glupi inat radi kile mesa, radi roštilja zaklati kravu.....

Pitanje je hoćemo li zaista dokazati da smo glupi.
Ako misliš na muslimane Mi ne trebamo dokazivati: :-) "Mi i jesmo od postajna neobrazovani zaostali primitivni glupi i još se falimo sa svojom glupošću"-malo sam ispremetao Andrićevu kvalifikaciju BiH muslimana,ali tragedija je da tzv "naši" dali politički dali vjerski predstavnici svakim danom nažalost potvrđuju da je Andrić dobrim dijelom u pravu-Očito je da vrlo lahko prodajemo vjeru za večeru..I zaista sa nama bi se što hitnije trebali pozabaviti eminentni psiholozi,sociolozi..pa možda i kakvi Torabiji :lol: :lol: (pokazalo se da njemu najviše vjerujemo)

Hemel

Post by Hemel » 09/10/2011 21:44

zagazaga wrote:nadam se da ovo nije jos jedna tema o dodiku, za njega smo utvrdili da je jak ko beton.....nazalost :cry:
da nisam gore kliknuo ''za drzavu'' kako je bilo krenulo 4:0, mislim do zore da bi se drzava raspala po ovim komentarima...

:bih:

mO k3
Has thanked: 19 times
Been thanked: 9 times

Post by mO k3 » 09/10/2011 21:46

zagazaga wrote:nadam se da ovo nije jos jedna tema o dodiku, za njega smo utvrdili da je jak ko beton.....nazalost :cry:
sefice daj zatvaraj ovo ....

Locked