POLIRANJE AUTA

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#176 Re: POLIRANJE AUTA

Post by preludezalude »

.
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#177 Re: POLIRANJE AUTA

Post by preludezalude »

Image

Farovi sredjeni i zasticeni sa "restor fx" sredstvom. Vrijeme ce pokazati da li je kvalitet kakav garantuju.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#178 Re: POLIRANJE AUTA

Post by JavierBosnia »

preludezalude wrote:Image

Farovi sredjeni i zasticeni sa "restor fx" sredstvom. Vrijeme ce pokazati da li je kvalitet kakav garantuju.
Dobar posao, ako si radio sam par pitanja.
Jesi rucno ili sa polirkom
Koja pasta, koliko i gdje
Gdje i koliko to sredstvo za zastitu
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#179 Re: POLIRANJE AUTA

Post by preludezalude »

Nisam ja radio vec covjek koji se bavi time. Polirka, 3M spuzve ili sta vec razlicitih grubosti (nije klasicni smirgl papir), bez ikakve polir paste, samo na kraju premaze far sa nekim sredstvom koje je smiksao od dvije komponente proizvodjaca "restor fx" i far postane kristalno proziran. Garancija na zastitu od uv zracenja i povratka zutila i mutnoce. Ranije je radio na kraju sa polir pastom ali sada nabavlja ova neka nova sredstva kojim samo na kraju premaze far. To sredstvo nema kupiti kod nas. On je isao na obuku 7 dana u Svedsku da bi dobio licencu do moze kupiti ova sredstva od njih.
saabsa
Posts: 1849
Joined: 07/10/2009 01:17

#180 Re: POLIRANJE AUTA

Post by saabsa »

JavierBosnia wrote:
Darh Wader wrote:
JavierBosnia wrote:
Meni trazio 120 KM za peticu
120 KM ? Pa jel' čovjek normalan ? :lol: Znam da se kod ostalih cijene kreću 50-60KM a ovaj stavio duplu cijenu. :o
Ma cijena ti je 20,30 KM rade ljudi sa polirkom. Imas i skupljih oko 50, al on je pretjerao pofino. Dobro covjek radi vecinom luksuzna auta i drzi na cijeni.

Na kraju ja sa 15KM sam odradio, drze odlicno, vidjet cemo sta ce vrijeme donijeti
Kruno je za dvije klase iznad svih ostalih koji rade poliranja, halal mu bila svaka marka koju sam mu dao...
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#181 Re: POLIRANJE AUTA

Post by Throttle »

Za dvije klase al 3-4-6 puta skuplji :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#182 Re: POLIRANJE AUTA

Post by konektovan »

Throttle wrote:Za dvije klase al 3-4-6 puta skuplji :mrgreen:
Ništa Kruno nije bolji od drugih koji se bave istim poslom, samo Kruno bolje izlevati.... :mrgreen:
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#183 Re: POLIRANJE AUTA

Post by Throttle »

Ne znam to al koliko vidim, a ne radi on jedini poliranje i zastitu, cijene su astronomske.
Malo preko 120KM su dva polovna fara za auta 2000-2005-koja se najcesce voze
Al eto, ima musterije, radi, samo naprijed
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#184 Re: POLIRANJE AUTA

Post by konektovan »

Throttle wrote:Ne znam to al koliko vidim, a ne radi on jedini poliranje i zastitu, cijene su astronomske.
Malo preko 120KM su dva polovna fara za auta 2000-2005-koja se najcesce voze
Al eto, ima musterije, radi, samo naprijed
Cinjenica je, da je on u zadnje 2-3 godine privukao drugaciju klijentelu, ljude, koji bukvslno ne pitaju koliko šta košta, samo da se uradi kako treba. Nekad je polirao i dvičine, ne treba to zaboraviti.. :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#185 Re: POLIRANJE AUTA

Post by amar1994 »

Throttle wrote:Ne znam to al koliko vidim, a ne radi on jedini poliranje i zastitu, cijene su astronomske.
Malo preko 120KM su dva polovna fara za auta 2000-2005-koja se najcesce voze
Al eto, ima musterije, radi, samo naprijed
200KM otvaranje i zaptivanje male stopke,kod drugog 165KM :lol: ,sreca sama se izlijecila :-D

ja cu farEve ispolirat za 20-30KM i stavit UV foliju preko,valjda ce trajat :zoka:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#186 Re: POLIRANJE AUTA

Post by Bakir1 »

Sasvim je svejedno da li se polira golf 2 ili Bentley Continental, od materijala do utrosenih sati s tim da je potonji lakse ispolirati ako nista zbog debelog sloja boje :mrgreen:
Decko nabio cijene da odbije skromnije musterije sto nije grijeh samo po sebi, ali to su sulude cifre.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#187 Re: POLIRANJE AUTA

Post by mali_milojica »

Sve dok ima ovaca, bice i novaca :D
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#188 Re: POLIRANJE AUTA

Post by Throttle »

Al se progurao što se tiče 3Ma, ja imam cjenovnik od uvoznika i to je ustvari Krunin cjenovnik :mrgreen:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#189 Re: POLIRANJE AUTA

Post by JavierBosnia »

preludezalude wrote:Nisam ja radio vec covjek koji se bavi time. Polirka, 3M spuzve ili sta vec razlicitih grubosti (nije klasicni smirgl papir), bez ikakve polir paste, samo na kraju premaze far sa nekim sredstvom koje je smiksao od dvije komponente proizvodjaca "restor fx" i far postane kristalno proziran. Garancija na zastitu od uv zracenja i povratka zutila i mutnoce. Ranije je radio na kraju sa polir pastom ali sada nabavlja ova neka nova sredstva kojim samo na kraju premaze far. To sredstvo nema kupiti kod nas. On je isao na obuku 7 dana u Svedsku da bi dobio licencu do moze kupiti ova sredstva od njih.
I koliko te izasla na kraju ta zajebancija
Ja sam sebi radio u maju sa 10 KM odradio sve i dan danas ko novi. A to su kvalitetnija sredstva bez sumnje
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#190 Re: POLIRANJE AUTA

Post by preludezalude »

JavierBosnia wrote:
preludezalude wrote:Nisam ja radio vec covjek koji se bavi time. Polirka, 3M spuzve ili sta vec razlicitih grubosti (nije klasicni smirgl papir), bez ikakve polir paste, samo na kraju premaze far sa nekim sredstvom koje je smiksao od dvije komponente proizvodjaca "restor fx" i far postane kristalno proziran. Garancija na zastitu od uv zracenja i povratka zutila i mutnoce. Ranije je radio na kraju sa polir pastom ali sada nabavlja ova neka nova sredstva kojim samo na kraju premaze far. To sredstvo nema kupiti kod nas. On je isao na obuku 7 dana u Svedsku da bi dobio licencu do moze kupiti ova sredstva od njih.
I koliko te izasla na kraju ta zajebancija
Ja sam sebi radio u maju sa 10 KM odradio sve i dan danas ko novi. A to su kvalitetnija sredstva bez sumnje
Nije me nista kostalo jer je tip koji je to radio moj prvi rodjak. I ja sam sam sebi do sad radio dva puta, samo sto bi ja nakon smirglanja zavrsavao sa poliranjem pastom bas za neobojene plastike. Rezultat bi bio odlican ali kratkotrajan. Nakon 5-6 mjeseci bi se pocelo opet navlaciti na far mutnoca. Sa ovim zavrsnim slojem sto on stavlja on daje dozivotnu garanciju na zastitu od uv zracenja, zutilo, mutnocu i odvajanje zastitnog sloja. Ne daje garanciju na fizicka ostecenja npr od kamencica. Za dodatnu zastitu od fizickog ostecenja on navlaci keramicku zastitu koja je tvrdja od laka. Nisam ja to stavio da ga ne bacam dzabe u trosak.
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#191 Re: POLIRANJE AUTA

Post by Throttle »

Jel ko mećao ovu kinesku keramičku zaštitu što dilaju po piku u ljubičastim bočicama? Diže li lak :lol:
saabsa
Posts: 1849
Joined: 07/10/2009 01:17

#192 Re: POLIRANJE AUTA

Post by saabsa »

Dobar majstor nikad ne moze biti preskup, a loš majstor nikad nije jeftin.
Radim skoro 20 godina sa preko 150 majstora i servisa i nagledao sam se svega u tom periodu, tako da znam šta govorim...
Najgori su oni delegati koji su klasični dunđer majstori ali imaju priču, a opet što je najgore budala koji idu kod takvih ne fali.
Oni koji svoj posao odrade profesionalno i stoje iza svog posla ne mogu biti preskupi.
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#193 Re: POLIRANJE AUTA

Post by Throttle »

Po tebi je uredu dati 120KM za poliranje 2 fara? Il imaš viška para il si navikao da te šišaju
Poliranje farova nije mudro slovo. Poliranje laka je već malo kompleksnija tematika i tu ne bih komentarisao cijene jer ima dosta faktora koji utječu
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#194 Re: POLIRANJE AUTA

Post by JavierBosnia »

Poliranje farova je lagan posao ko zna postupak. Ide se sa smirglom razlicitih granulacija i zavrsva se sa polir pastom i nanosenjem neke zastite.
Koliko para ulozis toliko ces i dobiti, vecinom zavisi od kvaliteta materijala, a ne radnika. Nije to mudro slovo
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#195 Re: POLIRANJE AUTA

Post by JavierBosnia »

Btw u autopraonici mi nekidan lik onaj kod Radeljasa dole u Nedzaricima rece da odem u boje i lakove i uzmem neko kao mlijeko za unutrasnjost automobila i mlijeko ili pastu ne znam sad sta rece za poliranje. Kaze na magicnu krpu i lagano jedan po jedan dio auta sam odradim.
Kaze siva je boja nemas sta zeznuti, cokolada i sok i na livadu polako. Isplati li se to, daje li neke rezultate...
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#196 Re: POLIRANJE AUTA

Post by Throttle »

Ma slabo ces na sivoj izvuci bilo sta. Rucno je tesko nesto zeznut al je tesko i ispolirat da valja. I to u proljece
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#197 Re: POLIRANJE AUTA

Post by JavierBosnia »

Throttle wrote:Ma slabo ces na sivoj izvuci bilo sta. Rucno je tesko nesto zeznut al je tesko i ispolirat da valja. I to u proljece
I koliko se to zadrzi, da ne bude nakon par mjeseci dzaba trljao :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#198 Re: POLIRANJE AUTA

Post by amar1994 »

izraubovano je to,nadjes na otpadu drugu i ubacis :izet:

https://www.olx.ba/pretraga?trazilica=g ... orija=1523
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#199 Re: POLIRANJE AUTA

Post by JavierBosnia »

amar1994 wrote:izraubovano je to,nadjes na otpadu drugu i ubacis :izet:

https://www.olx.ba/pretraga?trazilica=g ... orija=1523
O cemu pricas? :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#200 Re: POLIRANJE AUTA

Post by Bakir1 »

Image
Hoce mi neko reci koja je stara a koja je nova boja?
Gdje je "fleka"?
Bez nekog mistificiranja i samoreklamiranja za izvlačenje te "fleke" na duduk nivou nije nikakvo specijalno umijeće.
Prstohvat grube i fine paste, jedan papir od 2500 i jedan od 3000 i eto ga.
A masina je neka zlj od par stotina maraka.
Profesionalci da, ali na autima od desetina hiljada maraka, za sve ostalo svako moze sam sebi.
Post Reply