POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
vjeshalica
Posts: 16919
Joined: 31/03/2019 14:56

#76 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by vjeshalica »

Haris.ba wrote:
geralt wrote:Lijepa Amerika. Tamo se prolazak kroz STOP tretira jednako prolasku kroz crveno na semaforu i od policije i od drugih vozaca. I to se moras potpuno zaustaviti, skolski.
I tamo ima stop znak i gdje treba i ne treba?
Eto stop ne treba kad na glavnoj cesti imas milion auta i jos slabu propusnost semafora i stajaliste odmah sa desne strane(drugo stajaloste) i ti bi bio najpametniji i picio preko otvorene okretaljke jer je svijet tvoj??? Hahaha
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#77 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Cookie85 »

MA oni ce skoro uvijek naci razlog za kaznu ako hoce.

Prosle godine u BiH, mene zaustavila policija, prvo zbog brze vozne, kad sam mu rekao "ok, nije problem, koliko sam vozio? jer ja znam koliko sam vozio (vozio po ogranicenju, jer sam prepostavljao da su tu)", On nije imao radar, pa se uvrijedio jer nije uspio na prepad.

Bilo je izadji iz vozila, opremu da vidim, ja izadjem sve sto je trazio pokazem mu, trokut,prva pomoc, prsluk, dizalica.. kaze mi nemam rezervne gume, kazem ja njemu tako sam dobio auto kad sam ga kupio ima neki kompresor sa pjenom (pokazem mu) i objasnim mu da novija auta nemaju rezervne gume nego taj kompresor. Ode on do kolege u autu (vjerovatno da provjeri), vrati se , gume gleda, mjeri saru na gumama, hoda oko auta, i odjednom kaze nemas rezervne sijelice, rekoh nemam zato sto su xenoni i led svjetla, i da imam ja ne znam promjeniti, a kad crkne idem kod majstora.

Kaze on meni, nema veze, zakon je zakon,moras imati sjelice makar obicne, nije bitno kakve, rekoh ja njemu razumijem ja to, ali koji ce meni kurac rezervne sjelice kad ih ne mogu koristit kad mi zatreba ?
I objasnim mu sta da meni crkne sjelica navecer (ne rade majstori), a ja imam neke obicne sjelice i mene policija zaustavi zato sto ne radi sjelica, ja ne znam promjeniti da li ce meni policajac tu sjelicu promjeniti? ili cu dobiti kaznu pa ipak ujutru kod majstora kupiti i promjeniti sjelicu ?

Njegov odgovor je bio " Nismo mi tu da popravljamo auto "

Pisao mi kaznu za sijelice, ja sam potpisao (ja ovu glupost necu platiti i moj potpis), kaze ne moze mora samo potpis, rekoh ja njemu, ako moze obicna sjelica na moje auto moze i ovako da se potpisem na kaznu!

Sve kulturno i smireno.

Kaznu nisam platio niti cu platiti, cekam poziv na sud! Ako bude poziva :D

Poenta price:

Nije svaki policajac isti, ali dosta ih ima kad vide novije auto i strane table, jos ako ispadnes pametniji, onda te jebe i trazi dlaku u jajetu.

A ako dodje za sud, jedva cekam da idem :D :-D
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#78 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by mayab »

tzv. legalni drumski razbojnici
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#79 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by dadoka84 »

Meni je šupak brojao sijalicu po sijalicu do 5 i na kraju rekao: "pospremi gepek"... jer sam bio sasvim legalan. Dok mi je drugom prilikom idiot trazio pare i kad ih nije dobio počeo roviti sve i na kraju mjeriti šaru na gumama. Na prednjoj osovini nove gume, na zadnjoj starije ali ispravne. Tek iz četvrtog mjerenja je "na obodu" gume našao da je 3mm a trebalo je biti 4 i napisao mi kaznu. Još me tri puta pita a šta ćemo sad. Reko napisat ćeš kaznu.
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#80 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Cookie85 »

dadoka84 wrote:Meni je šupak brojao sijalicu po sijalicu do 5 i na kraju rekao: "pospremi gepek"... jer sam bio sasvim legalan. Dok mi je drugom prilikom idiot trazio pare i kad ih nije dobio počeo roviti sve i na kraju mjeriti šaru na gumama. Na prednjoj osovini nove gume, na zadnjoj starije ali ispravne. Tek iz četvrtog mjerenja je "na obodu" gume našao da je 3mm a trebalo je biti 4 i napisao mi kaznu. Još me tri puta pita a šta ćemo sad. Reko napisat ćeš kaznu.
Sad kad sam bio u BiH, nisu me puno zaustavljali, ne znam zasto, za sve postoji prvi put, ali me jedan zaustavio, pogledao mene, baci pogled po autu pa gleda u saobracajnu i pita me cim se bavim ?

ja kontam da li da mu kazem stvarno sa cim se bavim ili da se zajebajem i kazem prodajem kokain :D :D :D

Rekao sam mu sta radim i gdje radim, pa mi pozelio mi sretan put!

Pitanje, da li smiju to pitati ? ili to onako iz znatizelje ?
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15401
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#81 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by problemnatravunu »

to su likovi potencijalni ratni zločinci (a možda i bivši!), sadisti, mučitelji, zlostavljači slabijih, pokvarene duše....
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#82 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Cookie85 »

problemnatravunu wrote:to su likovi potencijalni ratni zločinci (a možda i bivši!), sadisti, mučitelji, zlostavljači slabijih, pokvarene duše....
Ima ih i finih, normalnih, mada ih je tesko naci, ali ako se potrudis, mozes naci :D :D
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#83 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Droog »

Cookie85 wrote:
dadoka84 wrote:Meni je šupak brojao sijalicu po sijalicu do 5 i na kraju rekao: "pospremi gepek"... jer sam bio sasvim legalan. Dok mi je drugom prilikom idiot trazio pare i kad ih nije dobio počeo roviti sve i na kraju mjeriti šaru na gumama. Na prednjoj osovini nove gume, na zadnjoj starije ali ispravne. Tek iz četvrtog mjerenja je "na obodu" gume našao da je 3mm a trebalo je biti 4 i napisao mi kaznu. Još me tri puta pita a šta ćemo sad. Reko napisat ćeš kaznu.
Sad kad sam bio u BiH, nisu me puno zaustavljali, ne znam zasto, za sve postoji prvi put, ali me jedan zaustavio, pogledao mene, baci pogled po autu pa gleda u saobracajnu i pita me cim se bavim ?

ja kontam da li da mu kazem stvarno sa cim se bavim ili da se zajebajem i kazem prodajem kokain :D :D :D

Rekao sam mu sta radim i gdje radim, pa mi pozelio mi sretan put!

Pitanje, da li smiju to pitati ? ili to onako iz znatizelje ?
Fakat jel ok pitati nekoga gdje radi?? I meni se ovo znalo desiti.
Ja obicno lupim neku advokatsku kancelariju.
Osjecam se kao jeb.eni Denny Crane. :mrgreen:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24170
Joined: 08/09/2005 20:08

#84 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Haris.ba »

Policija te smije pitati sta hoce. Tvoje je hoces li odgovoriti.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#85 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by high_volume »

Haris.ba wrote:Policija te smije pitati sta hoce. Tvoje je hoces li odgovoriti.
Kad policija uzima podatke od vozača iz vozačke i lične karte, pita za ime oca i adresu stanovanja. Pa ako mu ne kažeš, prijete prijavom ili imaju čudne reakcije. Ima li policija pravo na ime oca i adresu stanovanja?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24170
Joined: 08/09/2005 20:08

#86 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Haris.ba »

Ima. To su podaci koje policija vec ima. A ovlasti su joj svakako identifikacija. Ima ljudi koji imaju isto ime i prezime. Zato je standard ime oca. A treba li objasnjavati zasto treba adresa? Pa policija vodi i te podatke.

Ja koliko znam nema prijave ascare za nedavanje podataka policajcu. Ima za davanje laznih podataka.

Ali, to je procedura i njima. Pa im nekada mrsko. Pa onda na viku pokusavaju.

Odbijes dati podatke za identifikaciju, onda ide privodjenje u stanicu i utvrdjivanje identiteta. Ne znam moze li kakva prijava za nepostupanje po naredbama sto nisi dao podatke, ne bi trebalo da moze.
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#87 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by TheGodfather001 »

Haris.ba wrote:Policija te smije pitati sta hoce. Tvoje je hoces li odgovoriti.
Ovo nije tačno. Ne smije te pitati ništa izvan situacije zbog koje zaustavio. Procedura kojom se moraju voditi policijski službenici se kolokvijalno zove "od identifikacije do upotrebe vatrenog oružja". U okviru te procedure mogu se postaviti relevantna pitanja npr. ako nemaš vozačku uz sebe - dozvoljeno mu je da pita gdje je vozačka i zašto je nemaš uz sebe, itd. Uglavnom, ako počnu postavljati pitanja koja se kose sa razlogom zaustavljanja, pravac MUP KS - unutrašnja kontrola, a može i putem 122 broja da se podnese prijava zbog prekoračenja ovlasti.
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#88 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Edin H. »

high_volume wrote:
Haris.ba wrote:Policija te smije pitati sta hoce. Tvoje je hoces li odgovoriti.
Kad policija uzima podatke od vozača iz vozačke i lične karte, pita za ime oca i adresu stanovanja. Pa ako mu ne kažeš, prijete prijavom ili imaju čudne reakcije. Ima li policija pravo na ime oca i adresu stanovanja?
Nista ne priznajem :wink:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#89 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by dadoka84 »

Mislim da te ima pravo legitimisati. A ne ispitivati čime se baviš...
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#90 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by holowey »

a kako ce gos'n policajac drugacije znati moze li se izvuci cvaja? naravno da ce pitati cime se bavis, imas li potencijala mozda i za petobu... :evil:
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#91 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Edin H. »

holowey wrote:a kako ce gos'n policajac drugacije znati moze li se izvuci cvaja? naravno da ce pitati cime se bavis, imas li potencijala mozda i za petobu... :evil:

Jest' nezgodno
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#92 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Cookie85 »

dadoka84 wrote:Mislim da te ima pravo legitimisati. A ne ispitivati čime se baviš...
Kao sto sam rekao, nije problem legitimisanje, ma nije ni problem ispitivanje cime se bavim, ali je nekako glupo, sta ga boli ku... cime se bavim, da se bavim necim ilegalnim, znali bi se :D
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3524
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#93 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by JavierBosnia »

Pitao sam na podforumu auto, al evo neka i ovdje
Prvi put se susrecem u ove 3 godine sa placanjem kazne

15 KM u onih 7-8 dana zbog ne nosenja naocala, kazna placena u posti i tjt, ne treba nista nositi njima u MUP kao potvrdu placene kazne?

Zaustavljali su me x puta, nikad naocale nisam imao, preko granice uredno prelazio nikad problema. Voznja uredna, potrebna oprema tu, ali eto ovaj je nasao sta da pise. Jel ima neka fora za ubuduce da kazem da nosim sociva jer su mi kao naocale pukle, a da ih imam u autu?
Jel padaju na to, kako sta neko iskustva neka?

Nisam navikao na naocale, ometaju me, jos ljetni period znojim se, a uredno vidim, to sto ne vidim autu ispred na 100 metara od mene jel pise 2.0 motor ili 1.9 oznaka ne ugrozava ostale ucesnike u saobracaju
User avatar
nepass1
Posts: 9439
Joined: 06/07/2017 07:35

#94 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by nepass1 »

ja uvjek kazem student, a imam over 30g malo vise over :D
onda,pita ko ce platiti kaznu, a reko roditelji. nemam roditelja. onda se sazale i uzmu cenera ili cvaju.
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#95 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by deny_s »

Poserem se na takvu policiju i na ovu mafijašku državu.
I ja isto :D
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#96 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by deny_s »

RagibUzoriti wrote:Bolje da si novac koji ces platiti za kaznu,investirao u Dash Cam... :D
Koja valja a da nije puno para :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 16919
Joined: 31/03/2019 14:56

#97 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by vjeshalica »

nepass1 wrote:ja uvjek kazem student, a imam over 30g malo vise over :D
onda,pita ko ce platiti kaznu, a reko roditelji. nemam roditelja. onda se sazale i uzmu cenera ili cvaju.
Ne uzmu nego ti dadnes ;)
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#98 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Edin H. »

vjeshalica wrote:
nepass1 wrote:ja uvjek kazem student, a imam over 30g malo vise over :D
onda,pita ko ce platiti kaznu, a reko roditelji. nemam roditelja. onda se sazale i uzmu cenera ili cvaju.
Ne uzmu nego ti dadnes ;)
Umjesto da oni njemu daju cvaju :izet:
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#99 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by casanova123 »

JavierBosnia wrote:Pitao sam na podforumu auto, al evo neka i ovdje
Prvi put se susrecem u ove 3 godine sa placanjem kazne

15 KM u onih 7-8 dana zbog ne nosenja naocala, kazna placena u posti i tjt, ne treba nista nositi njima u MUP kao potvrdu placene kazne?

Zaustavljali su me x puta, nikad naocale nisam imao, preko granice uredno prelazio nikad problema. Voznja uredna, potrebna oprema tu, ali eto ovaj je nasao sta da pise. Jel ima neka fora za ubuduce da kazem da nosim sociva jer su mi kao naocale pukle, a da ih imam u autu?
Jel padaju na to, kako sta neko iskustva neka?

Nisam navikao na naocale, ometaju me, jos ljetni period znojim se, a uredno vidim, to sto ne vidim autu ispred na 100 metara od mene jel pise 2.0 motor ili 1.9 oznaka ne ugrozava ostale ucesnike u saobracaju
Nema fazona bas haha :D
Ako imas sociva, onda to stoji drugacije napisano u vozackoj. Probaj se naviknuti da vozis sa naocalama, pa ces da vidis da ces kroz par mjeseci poceti stalno da nosis naocale :D
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#100 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Edin H. »

casanova123 wrote:
JavierBosnia wrote:Pitao sam na podforumu auto, al evo neka i ovdje
Prvi put se susrecem u ove 3 godine sa placanjem kazne

15 KM u onih 7-8 dana zbog ne nosenja naocala, kazna placena u posti i tjt, ne treba nista nositi njima u MUP kao potvrdu placene kazne?

Zaustavljali su me x puta, nikad naocale nisam imao, preko granice uredno prelazio nikad problema. Voznja uredna, potrebna oprema tu, ali eto ovaj je nasao sta da pise. Jel ima neka fora za ubuduce da kazem da nosim sociva jer su mi kao naocale pukle, a da ih imam u autu?
Jel padaju na to, kako sta neko iskustva neka?

Nisam navikao na naocale, ometaju me, jos ljetni period znojim se, a uredno vidim, to sto ne vidim autu ispred na 100 metara od mene jel pise 2.0 motor ili 1.9 oznaka ne ugrozava ostale ucesnike u saobracaju
Nema fazona bas haha :D
Ako imas sociva, onda to stoji drugacije napisano u vozackoj. Probaj se naviknuti da vozis sa naocalama, pa ces da vidis da ces kroz par mjeseci poceti stalno da nosis naocale :D
A sta stoji ako ode na intervenciju laserom?
Post Reply