POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
hopi
Posts: 5594
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#51 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by hopi »

znam ja vrlo dobro šta znači stop, i kakvo je pravilo, gore sam napisao.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37265
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#52 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
User avatar
nineinchnails
Posts: 1665
Joined: 24/02/2009 12:09

#53 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by nineinchnails »

Editovao sam uvodni post. Poenta je u tome što policija nije informisana da je zabrana ukinuta i ko moroni stoje tu i zajebavaju ljude zbog zabrane koje nema.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8482
Joined: 15/04/2015 11:26

#54 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Thorgerson »

nineinchnails wrote:Editovao sam uvodni post. Poenta je u tome što policija nije informisana da je zabrana ukinuta i ko moroni stoje tu i zajebavaju ljude zbog zabrane koje nema.
Informisana je policija.

Fataju vas na znaku Stop, jer niko živ ne staje na tom znaku - A MORAO BI. Naročito ovdje jer ima pješački + prometna je ulica. To nisi ni spomenuo u svom postu, jer na to sigurno nisi obracao paznju (i velika je mogucnost da se nisi zaustavio, mada kažeš da jesi).

Idem i ja ovim putem i redovno vas gledam šta radite, zaleti se lola tamo s Mojmila, jer zaobilazi semafor na raskrnsici - skrene ovamo i spići ga dalje prema Švrakinom. To se radilo i prije zabrane. I to u punoj brzini. :roll:

E sad nema zabrane, ali vas sada fataju jer ne stajete, a obavezni ste da stanete. Ne govorim tebi lično, nego generalno, vidio sam barem 3-4 jutra likove da ih je zaustavila policija, a i kolegu su mi zaustavili i napisali mu kaznu zbog znaka Stop. A i on se isto kurči, pa eto kao ko još staje...ajd reko suti, popio si kaznu i prihvati to.

Ja se nikad, ali nikad nisam raspravljao sa policijom. Prvo jer mi je tetak bio u policiji, pa sam znao da su i to obicni ljudi od krvi i mesa i da nisu stvoreni tu da nas samo jebu u mozak. I to mi je on jos davno rekao. Nemoj se prepirati, i to su ljudi, koji su dosli na svoj posao. Kako bi tebi bilo da ti neko dodje na posao i da ti krene srat. I to je jedan od boljih savjeta koje sam dobio.

Pravio prekršaja i placao kazne. Nekad davno, dok se studiralo sam davao na kafu. Jebiga, uzmes auto od starog, nemas ni love nesto. Sta ces. Al to sam davno prestao. Jer ne zelim. Necu da dajem 20 KM za prekrsaj koji je 50 KM. Il da dajem 50 za 100 KM. Ne treba mi to. Zaustavi, dobar dan dobar dan, znate li sta ste uradili. Znam. Kazna je toliko i toliko. Uredu. Hvala i doviđenja. Desi se i X puta dobar dan, dobar dan, znate li šta ste uradili. Znam. Pa eto nemojte više, pazite. Prođe se bez kazne. Hvala i doviđenja.

Al nikad, nikad se nisam upustao u raspravu i svadjao. I garantujem ti da imam sigurno 50-50% "prolaz". Tj od prekrsaja sto sam napravio 50% sam platio. Al pojedine kontraše i wannabe pravnike, pametnjakovice sa tupavim argumentima "ja sam položio 73-će štaš ti meni sad pričat", "pa svi pricaju na telefon", "što ne zaustavljate mafijase i dzipove"...samo bih po novcaniku lupao.

Idi na sud. Nađi svjedoke i furaj onda svoju priču. Ako misliš da si upravu.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#55 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by johntra »

Kako je lik dobio kaznu za prolazak kroz znak STOP, kad je zaustavljen ulaskom u okretaljku? A nije ni došao do znaka STOP...Znači, da je prvobitno zaustavljen zbog zabrane, a ne zbog STOP-a...druga je posebna stvar šta je uradio kasnije...i još ako se vratio nazad nakon znaka STOP, a skrenuo lijevo, iako postoji obavezan smjer desno...
User avatar
Thorgerson
Posts: 8482
Joined: 15/04/2015 11:26

#56 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Thorgerson »

johntra wrote:Kako je lik dobio kaznu za prolazak kroz znak STOP, kad je zaustavljen ulaskom u okretaljku? A nije ni došao do znaka STOP...Znači, da je prvobitno zaustavljen zbog zabrane, a ne zbog STOP-a...druga je posebna stvar šta je uradio kasnije...i još ako se vratio nazad nakon znaka STOP, a skrenuo lijevo, iako postoji obavezan smjer desno...
Ne znam. Priča mu nije baš puna detalja.

Kažem opet, neka ide i neka ganja sud ako misli da je upravu.

Ako je zaustavljen unutar okretaljke, onda ima možda dobre šanse na sudu. Ako je zaustavljen van okretaljke (kao što zaustavljaju ove letače, koji se zalete i ne stanu na STOP) onda mu je to samo gubljenje vremena.
User avatar
geralt
Posts: 5118
Joined: 14/09/2017 12:45

#57 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by geralt »

Lijepa Amerika. Tamo se prolazak kroz STOP tretira jednako prolasku kroz crveno na semaforu i od policije i od drugih vozaca. I to se moras potpuno zaustaviti, skolski.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24170
Joined: 08/09/2005 20:08

#58 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Haris.ba »

geralt wrote:Lijepa Amerika. Tamo se prolazak kroz STOP tretira jednako prolasku kroz crveno na semaforu i od policije i od drugih vozaca. I to se moras potpuno zaustaviti, skolski.
I tamo ima stop znak i gdje treba i ne treba?
User avatar
geralt
Posts: 5118
Joined: 14/09/2017 12:45

#59 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by geralt »

Haris.ba wrote:
geralt wrote:Lijepa Amerika. Tamo se prolazak kroz STOP tretira jednako prolasku kroz crveno na semaforu i od policije i od drugih vozaca. I to se moras potpuno zaustaviti, skolski.
I tamo ima stop znak i gdje treba i ne treba?
Nije tvoje da razmisljas gdje treba i ne treba. Tvoje je da se zaustavis.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24170
Joined: 08/09/2005 20:08

#60 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Haris.ba »

geralt wrote:Nije tvoje da razmisljas gdje treba i ne treba. Tvoje je da se zaustavis.
Slažem se. Ali, je li i tamo gdje treba i ne treba? Samo pitam.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#61 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by un1ted »

Haris.ba wrote:
geralt wrote:Lijepa Amerika. Tamo se prolazak kroz STOP tretira jednako prolasku kroz crveno na semaforu i od policije i od drugih vozaca. I to se moras potpuno zaustaviti, skolski.
I tamo ima stop znak i gdje treba i ne treba?
Postoji znak STOP kojem nije mjesto tu? U redu, da li si poslao dopis nadležnom ministarstvu sa molbom za obrazloženje? Da li si dobio odgovor?

Na osnovu kakvih pokazatelja si ti ustanovio da taj znak STOP nije na pravom mjestu?

Da se razumijemo, postoje znakovi koji bi mogli biti prilagodjeni, ali ne u toj mjeri u kojoj wanna bee profi vozaci smatraju.

Valjda pricamo o konkretnom slucaju postavljaca teme, jer tu postoji opravdanost za znakom STOP. Smiješ li staviti ruku u vatru da nema ne pojedinaca, vec desitina "vozaca" koji smatraju da tu ne bi trebao biti znak?
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#62 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by holowey »

pa ako ima ulivna traka, ja licno ne kontam potrebu znaka stop na tom mjestu, ali sta je tu je, stop i mora se stati...nije se sa rogatim bosti...
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#63 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by un1ted »

Ulivna traka, ovdje?

Image
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#64 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by holowey »

un1ted wrote:Ulivna traka, ovdje?

Image
da...odmah iza znaka stop imas ulivnu traku...prekrsaj je ako se direktno ukljucis
User avatar
nineinchnails
Posts: 1665
Joined: 24/02/2009 12:09

#65 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by nineinchnails »

I da opet ponovim. Editovao sam post koji je imao malo više detalja, pa su svi počeli komentarisati ono što nije najbitnije.
Stao sam na znak stop. Zaustavili su me jer sam ušao u zabranu (a zabrana je ukinuta nedavno). Šta je tu nejasno?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#66 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by un1ted »

Nije to ulivna traka, vec isključna traka za gradski saobraćaj, tj trolu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24170
Joined: 08/09/2005 20:08

#67 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Haris.ba »

Pisao sam ja ministarstvu itd. Nevezano za ovaj znak. I znam sta su mi rekli. Ima bruku fantomskih znakova. Za kojih nema elaborat (ima strucni naziv sta se pravi za saobracajni znak, nebitno), nema nista.

Ja vise pitam vezano za usporedbu sa Amerikom i nama oko znaka stop. Jer kod nas se moze desiti da osvanu razni znakovi. Pisao sam ovdje o jednom znaku na koji je policija milion uzela. A znak postavljen nelegalno. Moze to u Americi?
User avatar
mk ultra
Posts: 19130
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#68 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by mk ultra »

un1ted wrote:Nije to ulivna traka, vec isključna traka za gradski saobraćaj, tj trolu.
ima traka posebno poslije znaka stop, slično recimo kao na uključenju sa ilidže na brzu cestu (iznad podvožnjaka)
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#69 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by un1ted »

Za dio ceste od tri metra, ne bih rekao da je traka za uključivanje, već kako sam i naveo, stajalište za JGS

https://www.google.com/maps/@43.8405492 ... 912!8i3456
leigh
Posts: 223
Joined: 26/03/2008 20:52

#70 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by leigh »

un1ted wrote:Za dio ceste od tri metra, ne bih rekao da je traka za uključivanje, već kako sam i naveo, stajalište za JGS

https://www.google.com/maps/@43.8405492 ... 912!8i3456
Slika iz 2016. godine, ne odgovara stanju na terenu.
Uredno iscrtana traka za uključivanje u saobraćaj, označena bijelom bijelom. Nako nje, žutom bojom označeno stajalište.
User avatar
geralt
Posts: 5118
Joined: 14/09/2017 12:45

#71 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by geralt »

Haris.ba wrote:
geralt wrote:Nije tvoje da razmisljas gdje treba i ne treba. Tvoje je da se zaustavis.
Slažem se. Ali, je li i tamo gdje treba i ne treba? Samo pitam.
To ti ne znam reci. Znam da ih ih ima puno vise nego kod nas, i da na manje prometnim raskrsnicama umjesto semafora ili kruznog toka imaju nesto sto se zove all-way stop. To je raskrsnica sa znakom STOP na sve 4 strane, i taj "izum" funkcionise samo ako se svaki vozac zaustavi na raskrsnici. Prosjecan balkanski vozac bi tamo izazvao sudar.
User avatar
mk ultra
Posts: 19130
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#72 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by mk ultra »

Pa imas raskrsnice sa 3 stop u sarajevu pa funkcionisu, udesa vrlo rijetko, rijeđe nego na kružnim tokovima

Ovdje je stop beskorisno, nit je u raskrisnici, vec na ukljucenju sa regularnom ukljucnom trakom sto je debilno...
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#73 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by riko-ga »

un1ted wrote:Za dio ceste od tri metra, ne bih rekao da je traka za uključivanje, već kako sam i naveo, stajalište za JGS

https://www.google.com/maps/@43.8405492 ... 912!8i3456
Ima traka za ukljucenje.Posebno je stajaliste.Kad su uradili ovo unutar okretaljke uradili su i ovu traku od neki 7-8 metara.Poslije ide ono kao zebra pa stajaliste.

Prodjem tuda picesto i koristim ovu okrrtaljku kako su dopustili i mislim da je dobra stvar.Da budem iskren do otvaranja ove teme sam prosao 2-3 puta tuda i nisam stao na znak stop.Po otvaranju teme sam to ispostovao mada ne vidim svrhu kad imam svoju traku poslije znaka stop.Al kako rece covjek ne vidim svrhu da se svadjam sa policijom.Ako smatram da su pogrjesili na sud pa dokazuj sboju nevinost.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1665
Joined: 24/02/2009 12:09

#74 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by nineinchnails »

Thorgerson wrote:
nineinchnails wrote:Editovao sam uvodni post. Poenta je u tome što policija nije informisana da je zabrana ukinuta i ko moroni stoje tu i zajebavaju ljude zbog zabrane koje nema.
Informisana je policija.

Fataju vas na znaku Stop, jer niko živ ne staje na tom znaku - A MORAO BI. Naročito ovdje jer ima pješački + prometna je ulica. To nisi ni spomenuo u svom postu, jer na to sigurno nisi obracao paznju (i velika je mogucnost da se nisi zaustavio, mada kažeš da jesi).

Idem i ja ovim putem i redovno vas gledam šta radite, zaleti se lola tamo s Mojmila, jer zaobilazi semafor na raskrnsici - skrene ovamo i spići ga dalje prema Švrakinom. To se radilo i prije zabrane. I to u punoj brzini. :roll:

E sad nema zabrane, ali vas sada fataju jer ne stajete, a obavezni ste da stanete. Ne govorim tebi lično, nego generalno, vidio sam barem 3-4 jutra likove da ih je zaustavila policija, a i kolegu su mi zaustavili i napisali mu kaznu zbog znaka Stop. A i on se isto kurči, pa eto kao ko još staje...ajd reko suti, popio si kaznu i prihvati to.

Ja se nikad, ali nikad nisam raspravljao sa policijom. Prvo jer mi je tetak bio u policiji, pa sam znao da su i to obicni ljudi od krvi i mesa i da nisu stvoreni tu da nas samo jebu u mozak. I to mi je on jos davno rekao. Nemoj se prepirati, i to su ljudi, koji su dosli na svoj posao. Kako bi tebi bilo da ti neko dodje na posao i da ti krene srat. I to je jedan od boljih savjeta koje sam dobio.

Pravio prekršaja i placao kazne. Nekad davno, dok se studiralo sam davao na kafu. Jebiga, uzmes auto od starog, nemas ni love nesto. Sta ces. Al to sam davno prestao. Jer ne zelim. Necu da dajem 20 KM za prekrsaj koji je 50 KM. Il da dajem 50 za 100 KM. Ne treba mi to. Zaustavi, dobar dan dobar dan, znate li sta ste uradili. Znam. Kazna je toliko i toliko. Uredu. Hvala i doviđenja. Desi se i X puta dobar dan, dobar dan, znate li šta ste uradili. Znam. Pa eto nemojte više, pazite. Prođe se bez kazne. Hvala i doviđenja.

Al nikad, nikad se nisam upustao u raspravu i svadjao. I garantujem ti da imam sigurno 50-50% "prolaz". Tj od prekrsaja sto sam napravio 50% sam platio. Al pojedine kontraše i wannabe pravnike, pametnjakovice sa tupavim argumentima "ja sam položio 73-će štaš ti meni sad pričat", "pa svi pricaju na telefon", "što ne zaustavljate mafijase i dzipove"...samo bih po novcaniku lupao.

Idi na sud. Nađi svjedoke i furaj onda svoju priču. Ako misliš da si upravu.
Stao sam na znak STOP, kao što uvijek to radim. Ponavljam ZAUSTAVILI SU ME JER SAM UŠAO U ZABRANU (A NE ŠTO NISAM STAO NA ZNAK STOP, JER SAM STAO). A zabrane nema! I gospoda su ti stajali i zaustavljali ljude da ne znaju da je zabrana ukinuta prije 2 dana. Tvrdi mi da nema pojma i da zabrana stoji. Dakle, nisu bili informisani!
Imao sam i ja familije u policiji, na svakakvim funkcijama. I policija je od krvi i mesa, da, ali to ih ne opravdava da mogu zajebavati druge ljude jer smo i mi od krvi i mesa i imamo svoje brige i probleme.
Ne spadam u grupu wanabee pravnika, ako sam kriv, sve ok, pošteno. Ne prepucavam se. Ali ti podržavaš da policija može raditi šta hoće, a ti im se još trebaš ulizivati da te ne bi kaznili. Ulizivač nisam i ne mogu priznati krivicu za nešto što nisam uradio.
nemam nikakvih svjedoka da se s njima zajebavam po sudu, jer bi na sudu uvijek oni bili u pravu. I to ih po starom običaju opravdava. Poserem se na takvu policiju i na ovu mafijašku državu.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#75 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by RagibUzoriti »

Bolje da si novac koji ces platiti za kaznu,investirao u Dash Cam... :D
Post Reply