POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#26 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by uglavnomja »

hopi wrote:e vi pretjerate, eto baš svi stajete na stop znak po ps-u, znači trebao bi stati pred stop znakom, ubaciti u prvu i sačekati par sekundi i onda krenuti. Pa ili bi ti onaj nazad svirao i izašao i jebao sve, ili bi svirao i zaobišao te.
po ps-u ako je policija na par metara od tebe, da
i to jos varijanta da si upravo imao verbalni sukob sa njima :-)


i nekako imam dojam da bi prica isla drugacije da je bio policajac umjesto policajke
mozda nisam u pravu, samo kazem, znam ja nas :zzzz:
User avatar
video
Posts: 6758
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#27 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by video »

Ondje nije bez razloga stavljen znak STOP i bila bi velika ludost "izletiti" tj. ukljuciti se na cestu bez stajanja.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#28 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by dječak sa šibicama »

hopi wrote:e vi pretjerate, eto baš svi stajete na stop znak po ps-u, znači trebao bi stati pred stop znakom, ubaciti u prvu i sačekati par sekundi i onda krenuti. Pa ili bi ti onaj nazad svirao i izašao i jebao sve, ili bi svirao i zaobišao te.
Znaci, vaznije je sta misli krkan izta tebe, nego postivanje saobracajnih pravila.

Zato i imamo divljake na ulicama, koji ubijaju ljude.

Inace, za ovaj prekrsaj sa znakom STOP, na polaganju te obore bez razmisljanja. Istog trena "zaustavite auto, zavrsili smo".
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#29 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by un1ted »

hopi wrote:e vi pretjerate, eto baš svi stajete na stop znak po ps-u, znači trebao bi stati pred stop znakom, ubaciti u prvu i sačekati par sekundi i onda krenuti. Pa ili bi ti onaj nazad svirao i izašao i jebao sve, ili bi svirao i zaobišao te.
Na ovom mjestu, SVAKI PUT.

Image
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#30 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Chmoljo »

Meni nije jasno, jel postavljac kad kaze da je "obisao krug" isao lijevo ili...? Posto je smjer obavezan desno, a malo dalje je hifa gdje se takodjer ne moze lijevo...
User avatar
video
Posts: 6758
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#31 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by video »

Ma mensecini da su ljudi u plavom i otvorili ovu temu :D samo da bi nas obavjestili za ovu precicu i sve "pogodnosti" koje sa sobom nosi (naravno iz razlicitih uglova). Inace, uvodni post ima puno rupa jer ispade da je poslije bilo niz prekrsaja a za koje pisac nije dobio kaznu :D
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#32 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Naslovnica »

dječak sa šibicama wrote:
hopi wrote:e vi pretjerate, eto baš svi stajete na stop znak po ps-u, znači trebao bi stati pred stop znakom, ubaciti u prvu i sačekati par sekundi i onda krenuti. Pa ili bi ti onaj nazad svirao i izašao i jebao sve, ili bi svirao i zaobišao te.
Znaci, vaznije je sta misli krkan izta tebe, nego postivanje saobracajnih pravila.

Zato i imamo divljake na ulicama, koji ubijaju ljude.

Inace, za ovaj prekrsaj sa znakom STOP, na polaganju te obore bez razmisljanja. Istog trena "zaustavite auto, zavrsili smo".
:thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#33 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Edin H. »

dječak sa šibicama wrote:Iz iskustva znam da se sa saobracajcima ne treba nadjebavat, glumiti neku silu, nego sa smjeskom sarmirati ih.

Jeste da zenama to ide bolje, ali eto, zenska saobracajka, trebao si joj reci da "izgleda lijepo danas" i da joj je frizura top.

Pa da te kazni jos i za seksualno zlostavljanje na radnom mjestu :oops:
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#34 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by muha_sa »

nivla wrote:prije 2 mjeseca parkiram gdje nisam trebao, nikakvu guzvu nisam napravio i nista, izlazim iz apoteke, policija kaci kaznu, zahvalim se i produzim do poste da je platim, svakako nisu oni krivi nego ja jer sam parkirao gdje ne treba, nisam se zalio da su bili nefer ili nesto, ljudi obavili svoj posao i kaznili me za prekrsaj koji sam svjesno pocinio

za stop znak kad ne stanes na polaganju odmah si pao, njima jeste bilo krivo sto si bio upravu, ali na kraju su te ipak zbog prekrsaja kaznili, da se nisi pravio pametan prosao bi bez kazne, svi bi pravnu drzavu al da njih zaobidje
:thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 16917
Joined: 31/03/2019 14:56

#35 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by vjeshalica »

Uvijek mozes kulturnim tonom razjasniti situaciju,pa i ako tvrde da stvarno ima zabrana onda si trrbao uzeti nalog za to i otici na sud
Ovako si istjerao svoje da zabrana nije ocito histeriso i okerepili te za znak kojeg ocito nisi postivao jer ste umislili ako je ovaj dio otvoren za ukljucivanje da morete ko muhe bez glave ulijetati na glavnu dzadu
Vidjecete jedan dan kad se neki strucnjaci sklepaju tu posteno
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#36 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Edin H. »

vjeshalica wrote:Uvijek mozes kulturnim tonom razjasniti situaciju,pa i ako tvrde da stvarno ima zabrana onda si trrbao uzeti nalog za to i otici na sud
I onda da ih ponizis, previse si brzo bacio karte na stol :D
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#37 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by karanana »

nije ni meni jasno kad kaze "napravio sam krug".
pustila te da odes da joj uslikas i da se vratis?
jesi skreno lijevo sa okretaljke da napravis krug?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3524
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#38 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by JavierBosnia »

karanana wrote:nije ni meni jasno kad kaze "napravio sam krug".
pustila te da odes da joj uslikas i da se vratis?
jesi skreno lijevo sa okretaljke da napravis krug?
Moguce da je pjeske se vratio, trebalo mu je 15 sekundi
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#39 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Edin H. »

JavierBosnia wrote:
karanana wrote:nije ni meni jasno kad kaze "napravio sam krug".
pustila te da odes da joj uslikas i da se vratis?
jesi skreno lijevo sa okretaljke da napravis krug?
Moguce da je pjeske se vratio, trebalo mu je 15 sekundi
Ne bi trebalo spekulisati :oops:
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#40 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by mayab »

Dobro, hajmo pomirljivo, kriv je, nije stao kako treba na STOP , ali sa druge strane i policija u ovom slučaju sere , budimo realni, ali tako je to, LIČNA SUJETA nadobudnog policajca je velika prepreka da zaista budu,,,,,,....

Image
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#41 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by tempuser »

Cesto ima licne sujete kad policajca uhvatis u ofsajdu, ali onda treba biti oprezan jer ce ti svaku sitnicu gledati.
Meni u cijeloj prici par stvari ne stima da bi sva krivica isla na policajku, osim ovog prolaska kroz "Stop", kako je uspio napraviti krug, ako je obavezno skrenuti desno? Ako je pravio krug ulijevo, cak i da se zaustavio na "Stop" morao je napraviti prekrsaj.
Mozda grijesim, ali mislim da je pokretac postavio temu iz revolta, ali da je nesto u opisu cijele situacije preskocio.
User avatar
mk ultra
Posts: 19130
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#42 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by mk ultra »

Imas ukljucnu traku na trolejbuskoj i ne smijes se odmah ukljuciti na glavnu cestu...
maxell_sarajevo
Posts: 2218
Joined: 08/02/2008 19:19

#43 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by maxell_sarajevo »

Mene je prasinar zaustavio kod vjetrenjace i rekao da sam se brzo prestrojio iz srednje u desnu.Kad sam ga pitao da mi kaze koji je to Zakon i brzina nije znao, pisao mi onda pojas da opravda nalog.Valjda je kos zalbi na njega bilo, eno ga cuva vrata stanice na pofalicima.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15401
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#44 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by problemnatravunu »

Znaci nisi bio vezan pojasom?
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#45 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by TheGodfather001 »

Ukinimo znak STOP i trokut i punu liniju jer drotovi seru i prave preveliku buku kad se ingorišu ti znakovi!!! PEticija otvorena. Možda čak i pješački izbrisati!! I također vožnja bez pojasa ne smije biti prekršaj (ako me žena ne veže, šta me policija tjera da se vežem)! Ustvari, hajmo ukinuti policiju skroz a neka znakova da ih poštuje ko želi da to radi!! :bih: :bih:
User avatar
Hajlac
Posts: 3837
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#47 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Hajlac »

hopi wrote:e vi pretjerate, eto baš svi stajete na stop znak po ps-u, znači trebao bi stati pred stop znakom, ubaciti u prvu i sačekati par sekundi i onda krenuti. Pa ili bi ti onaj nazad svirao i izašao i jebao sve, ili bi svirao i zaobišao te.
Ja bih vrlo rado takve urbane KRKANE koji NE STAJU gdje je znak STOP ili obrnuti trokut nacrtan na asfaltu IŠAMARAO svaki put kad to urade, ali samo profuraju i boli ih neka stvar sto pjesaka/biciklistu/drugo auto konstantno istraumiravaju i zamalo udare!!!
Stoka pogana samoziva!

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
User avatar
Hajlac
Posts: 3837
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#48 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Hajlac »

video wrote:Ondje nije bez razloga stavljen znak STOP i bila bi velika ludost "izletiti" tj. ukljuciti se na cestu bez stajanja.
:thumbup:
User avatar
hopi
Posts: 5593
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#49 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by hopi »

Hajlac wrote:
hopi wrote:e vi pretjerate, eto baš svi stajete na stop znak po ps-u, znači trebao bi stati pred stop znakom, ubaciti u prvu i sačekati par sekundi i onda krenuti. Pa ili bi ti onaj nazad svirao i izašao i jebao sve, ili bi svirao i zaobišao te.
Ja bih vrlo rado takve urbane KRKANE koji NE STAJU gdje je znak STOP ili obrnuti trokut nacrtan na asfaltu IŠAMARAO svaki put kad to urade, ali samo profuraju i boli ih neka stvar sto pjesaka/biciklistu/drugo auto konstantno istraumiravaju i zamalo udare!!!
Stoka pogana samoziva!

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
šta pričaš ti
jesam li ja rekao da se ne treba zaustaviti ako ima auta, i da treba oduzeti prednost autu/pješaku?
Kažem da nema baš potrebe da se školski staje na stop znak zbog čega je dotični i kažnjen, nego da je u nekim situacijama dovoljno usporiti, vidiš nema nikoga i nastaviš.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16917
Joined: 31/03/2019 14:56

#50 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by vjeshalica »

Jel uopce znate sta znaci STOP,izgleda neki pojma nemaju...svaki dan na ovako sitnicama se dokaze kako zadrti pametnjakovici se prospu u nekim stvarima
Post Reply