POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
nineinchnails
Posts: 1665
Joined: 24/02/2009 12:09

#1 POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by nineinchnails »

Dana 30.06.2019 u 11:10 me saobraćajna policija Novi Grad zaustavila (žena policajac) na trolejbuskoj okretaljci Mojmilo jer sam prošao “kroz zabranu”.
Rekao sam joj da nije zabrana, da su to javili portali, i da je postavljena nova horizontalna signalizacija, na šta je policajka rekla da je ostala vertikalna signalizacija po kojoj je to i dalje zabrana, i da ona nema pojma za obavijesti na portalima gdje piše da je zabrana ukinuta

https://www.novigradsarajevo.ba/news/de ... 1561655943
Last edited by nineinchnails on 08/07/2019 09:27, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Qler »

ukinuta zabrana, ima i horizontalna i vertikalna signalizacija, mogu te samo da lijevo domu povuci sa tom kaznom.
User avatar
nivla
Posts: 4236
Joined: 12/01/2008 23:44

#3 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by nivla »

napravio si prekrsaj i dosla ti je kazna za prekrsaj koji si napravio, nisi kaznjen za prolazak kroz zabranu(koje vise nema) nego za nezaustavljanje na znaku STOP sto je kaznjivo i nek te kaznila
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#4 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by RagibUzoriti »

Jel bila ona ruzna,sa onim zubalom iskrivljenim?

Nazalost one minderpuze sto sjede u sudu ce vjerovati vise njoj nego tebi,bez obzira koliko ti bio kriv ili prav.
E zato je dashcam zakon. Pa kad pocne da kenja ili lazno optuzuje,ici do kraja. Ili suspenziju da popusi i sve portale alarmirati ali se ne predavati.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Tomahawk11 »

Tu kaznu ti je iz inata napisala. Kao, eto ok, dokazao si svoje, ali si u međuvremenu napravio prekršaj :mrgreen:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#6 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by dječak sa šibicama »

Iz iskustva znam da se sa saobracajcima ne treba nadjebavat, glumiti neku silu, nego sa smjeskom sarmirati ih.

Jeste da zenama to ide bolje, ali eto, zenska saobracajka, trebao si joj reci da "izgleda lijepo danas" i da joj je frizura top.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16919
Joined: 31/03/2019 14:56

#7 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by vjeshalica »

nivla wrote:napravio si prekrsaj i dosla ti je kazna za prekrsaj koji si napravio, nisi kaznjen za prolazak kroz zabranu(koje vise nema) nego za nezaustavljanje na znaku STOP sto je kaznjivo i nek te kaznila
:P :thumbup:
User avatar
nineinchnails
Posts: 1665
Joined: 24/02/2009 12:09

#8 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by nineinchnails »

Drugi put sam dosao do njih da im pokazem gdje grijese, a oni su stajali do znaka Stop. Sta vam je ba?
Iz ciste obijesti mi poslali kaznu. Jer, policija je uvijek u pravu.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1665
Joined: 24/02/2009 12:09

#9 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by nineinchnails »

nivla wrote:napravio si prekrsaj i dosla ti je kazna za prekrsaj koji si napravio, nisi kaznjen za prolazak kroz zabranu(koje vise nema) nego za nezaustavljanje na znaku STOP sto je kaznjivo i nek te kaznila
Nisam balavac, imam 50 godina i 25 godina vozackog iskustva i znam dobro sta sam uradio, a sta nisam uradio.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1665
Joined: 24/02/2009 12:09

#10 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by nineinchnails »

RagibUzoriti wrote:Jel bila ona ruzna,sa onim zubalom iskrivljenim?

Nazalost one minderpuze sto sjede u sudu ce vjerovati vise njoj nego tebi,bez obzira koliko ti bio kriv ili prav.
E zato je dashcam zakon. Pa kad pocne da kenja ili lazno optuzuje,ici do kraja. Ili suspenziju da popusi i sve portale alarmirati ali se ne predavati.
Nemam ja vremena za sudove i zajebancije. Imam preca posla. Lakse mi je platiti kaznu.
Ovo sam poslao i Unutrasnjoj Kontroli Mupa KS: Zaustavljaju ljude sto su usli u zabranu, a zabrane nema! Pa kakva je to policija majke ti? Smijurija
splinter
Posts: 7334
Joined: 08/10/2011 12:28

#11 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by splinter »

dječak sa šibicama wrote:Iz iskustva znam da se sa saobracajcima ne treba nadjebavat, glumiti neku silu, nego sa smjeskom sarmirati ih.

Jeste da zenama to ide bolje, ali eto, zenska saobracajka, trebao si joj reci da "izgleda lijepo danas" i da joj je frizura top.
Mislim da bi još gore prošao da je ovo rekao, pogotovu ako službeno lice ima šapku na glavi, ne vidi se ja frizura " top" i eto i belaja. Bilo kakava komunikacija te vrste sa službenim licima je zabranjena.
User avatar
nivla
Posts: 4236
Joined: 12/01/2008 23:44

#12 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by nivla »

prije 2 mjeseca parkiram gdje nisam trebao, nikakvu guzvu nisam napravio i nista, izlazim iz apoteke, policija kaci kaznu, zahvalim se i produzim do poste da je platim, svakako nisu oni krivi nego ja jer sam parkirao gdje ne treba, nisam se zalio da su bili nefer ili nesto, ljudi obavili svoj posao i kaznili me za prekrsaj koji sam svjesno pocinio

za stop znak kad ne stanes na polaganju odmah si pao, njima jeste bilo krivo sto si bio upravu, ali na kraju su te ipak zbog prekrsaja kaznili, da se nisi pravio pametan prosao bi bez kazne, svi bi pravnu drzavu al da njih zaobidje
Last edited by nivla on 05/07/2019 12:16, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by konektovan »

nineinchnails wrote:Dana 30.06.2019 u 11:10 me saobraćajna policija Novi Grad zaustavila (žena policajac) na trolejbuskoj okretaljci Mojmilo jer sam prošao “kroz zabranu”.
Rekao sam joj da nije zabrana, da su to javili portali, i da je postavljena nova horizontalna signalizacija, na šta je policajka rekla da je ostala vertikalna signalizacija po kojoj je to i dalje zabrana, i da ona nema pojma za obavijesti na portalima gdje piše da je zabrana ukinuta

https://www.novigradsarajevo.ba/news/de ... 1561655943

Napravio sam krug, i uslikao znakove, te se vratio da joj pokažem i dokažem da ne zajebavaju ljude i zaustavljaju ih bezveze, na šta mi je rekla da će mi poslati nalog jer se nisam zaustavio na znak Stop pri izlazu sa okretaljke.
Mislio sam da se šali, ali mi je nalog ekspresno stigao, u roku od 4 dana, juče. Jer kao, mi smo policija, mi smo vlast i možemo vas kazniti kako hoćemo.

Policija treba biti u službi građana, a ne da ih maltretira i kažnjava za nešto što nisu uradili.
Dnevno vas padne bar 10 ak na znaku Stop, jer za vas ocito ne postoji, samo pun gas i izletite pravo na njih.
Bobi
Forum administrator
Posts: 31933
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#14 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Bobi »

Ček, nisi stao na ovaj znak STOP ?
Image
User avatar
dulekrele
Posts: 3791
Joined: 10/04/2014 18:25

#15 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by dulekrele »

Bobi wrote:Ček, nisi stao na ovaj znak STOP ?
Image
tu ima policija da stoji danima i uzima lovu lopatom.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#16 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Tomahawk11 »

A vozi 25 godina...navika, nonšalantno ti praviš prekršaje, samo si ovaj put napravio dokazujući da si ispravan u nečemu drugom.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3524
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#17 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by JavierBosnia »

Pa ovdje bi po logici voznje trebalo da stanes da se uvjeris da nema niko ko te moze udariti, jos je i pjesacki tu..
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#18 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by dječak sa šibicama »

splinter wrote:
dječak sa šibicama wrote:Iz iskustva znam da se sa saobracajcima ne treba nadjebavat, glumiti neku silu, nego sa smjeskom sarmirati ih.

Jeste da zenama to ide bolje, ali eto, zenska saobracajka, trebao si joj reci da "izgleda lijepo danas" i da joj je frizura top.
Mislim da bi još gore prošao da je ovo rekao, pogotovu ako službeno lice ima šapku na glavi, ne vidi se ja frizura " top" i eto i belaja. Bilo kakava komunikacija te vrste sa službenim licima je zabranjena.
Naravno da bi, samo se salim, gdje ces policajki komentarisati frizuru.

Sarmiranje podrazumjevam pod ne pravi se pametan, nadobudan, ako si zgrijesio zgrijesio si. Par puta su mi oprostili sitni prekrsaj, jer slegnem ramenima i kazem "da, moja greska".
User avatar
nineinchnails
Posts: 1665
Joined: 24/02/2009 12:09

#19 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by nineinchnails »

konektovan wrote:
nineinchnails wrote:Dana 30.06.2019 u 11:10 me saobraćajna policija Novi Grad zaustavila (žena policajac) na trolejbuskoj okretaljci Mojmilo jer sam prošao “kroz zabranu”.
Rekao sam joj da nije zabrana, da su to javili portali, i da je postavljena nova horizontalna signalizacija, na šta je policajka rekla da je ostala vertikalna signalizacija po kojoj je to i dalje zabrana, i da ona nema pojma za obavijesti na portalima gdje piše da je zabrana ukinuta

https://www.novigradsarajevo.ba/news/de ... 1561655943

Napravio sam krug, i uslikao znakove, te se vratio da joj pokažem i dokažem da ne zajebavaju ljude i zaustavljaju ih bezveze, na šta mi je rekla da će mi poslati nalog jer se nisam zaustavio na znak Stop pri izlazu sa okretaljke.
Mislio sam da se šali, ali mi je nalog ekspresno stigao, u roku od 4 dana, juče. Jer kao, mi smo policija, mi smo vlast i možemo vas kazniti kako hoćemo.

Policija treba biti u službi građana, a ne da ih maltretira i kažnjava za nešto što nisu uradili.
Dnevno vas padne bar 10 ak na znaku Stop, jer za vas ocito ne postoji, samo pun gas i izletite pravo na njih.
Fulio si poentu apsolutno. Stao sam ja na znak stop, vec su me zaustavili zbog ulaska u zabranu "kojeg nema". Citas li sta pise?
User avatar
nineinchnails
Posts: 1665
Joined: 24/02/2009 12:09

#20 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by nineinchnails »

JavierBosnia wrote:Pa ovdje bi po logici voznje trebalo da stanes da se uvjeris da nema niko ko te moze udariti, jos je i pjesacki tu..
I stao sam. Nego su me zaustavili zbog ulaska u zabranu.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#21 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Tomahawk11 »

nineinchnails wrote:
Fulio si poentu apsolutno. Stao sam ja na znak stop, vec su me zaustavili zbog ulaska u zabranu "kojeg nema". Citas li sta pise?
Znači, pisali ti kaznu za prekršaj koji nisi napravio?
User avatar
nineinchnails
Posts: 1665
Joined: 24/02/2009 12:09

#22 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by nineinchnails »

Tomahawk11 wrote:
nineinchnails wrote:
Fulio si poentu apsolutno. Stao sam ja na znak stop, vec su me zaustavili zbog ulaska u zabranu "kojeg nema". Citas li sta pise?
Znači, pisali ti kaznu za prekršaj koji nisi napravio?
Kolumbo. To govorim od pocetka. Niko valjda ne cita kako treba.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#23 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by Tomahawk11 »

nineinchnails wrote:
Tomahawk11 wrote:
nineinchnails wrote:
Fulio si poentu apsolutno. Stao sam ja na znak stop, vec su me zaustavili zbog ulaska u zabranu "kojeg nema". Citas li sta pise?
Znači, pisali ti kaznu za prekršaj koji nisi napravio?
Kolumbo. To govorim od pocetka. Niko valjda ne cita kako treba.
Pametnjakoviću, evo čitam ponovo tvoj post i piše:
Napravio sam krug, i uslikao znakove, te se vratio da joj pokažem i dokažem da ne zajebavaju ljude i zaustavljaju ih bezveze, na šta mi je rekla da će mi poslati nalog jer se nisam zaustavio na znak Stop pri izlazu sa okretaljke.
Dalje u nastavku posta nema nigdje da je prekršaj nije postojao, tj. da si dobio nalog za nešto što nisi uradio.
Onda smo svi zaključili da je jedva dočekala da napraviš prekršaj da ti zalijepi kaznu.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#24 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by un1ted »

Ako ti se ne ide na sud, osim informisanja forumasa, ne razumijem tvoje javljanje.
User avatar
hopi
Posts: 5594
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#25 Re: POLICIJA ZAUSTAVLJA VOZAČE JER SU PROŠLI KROZ ZABRANU KOJE NEMA, A NIJE SKRIVENA KAMERA

Post by hopi »

e vi pretjerate, eto baš svi stajete na stop znak po ps-u, znači trebao bi stati pred stop znakom, ubaciti u prvu i sačekati par sekundi i onda krenuti. Pa ili bi ti onaj nazad svirao i izašao i jebao sve, ili bi svirao i zaobišao te.
Post Reply