Policija u BIH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#76 Re: Policija u BIH

Post by Akibh »

archi_a wrote:
stafi wrote:
archi_a wrote:Teško je praviti jak policijski sistem, kada unutar zemlje postoji struktura koja se svim silama trudi da taj sistem uruši. Treba nam ukidanje entitetskih policija i formiranje jedne policijske komande koja će imati sve konce u rukama. Tada ćemo moći uperiti prstom u tačno jednu adresu ako nešto ne štima. Ovako, kako sada stvari stoje samo je preljevanje iz šupljeg u prazno, podjela nadležnosti i druge p.m.
Imaš policiju na skoro pola države koja ovu zemlju ne prihvata i manje više, radi za interese susjedne zemlje. :-)
Sada im nevalja ni direkcija za koordinaciju policijskih tijela, zašto??!?
Zato što ima obilježja države.
zašto onda ne funkcioniše u kantonu sarajevo npr, nema dodika da ruši?
A šta tačno ne funkcioniše?
:D. OMG
archi_a
Posts: 10387
Joined: 11/12/2011 18:11

#77 Re: Policija u BIH

Post by archi_a »

Ma bravo. :D Super odgovori. Vidim, poznaje se materija.
stafi
Posts: 584
Joined: 25/01/2015 16:13
Location: Ni na nebu, ni na zemlji.

#78 Re: Policija u BIH

Post by stafi »

Akibh wrote:
archi_a wrote:
stafi wrote:
zašto onda ne funkcioniše u kantonu sarajevo npr, nema dodika da ruši?
A šta tačno ne funkcioniše?
:D. OMG
haj reko možda ne živi u sarajevu, pa da ne bidnem grub.
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#79 Re: Policija u BIH

Post by Truba »

bošnjaci imaju priliku da u nekoliko kantona naprave savršenstvo od života, struktura,školstva, zdravstva i policije

realnost pokazuje da to nije tako
archi_a
Posts: 10387
Joined: 11/12/2011 18:11

#80 Re: Policija u BIH

Post by archi_a »

Da ne budem grub ja, prema vama.... Najblaže, pojma nemate. Najlakše je anonimno kakiti.
stafi
Posts: 584
Joined: 25/01/2015 16:13
Location: Ni na nebu, ni na zemlji.

#81 Re: Policija u BIH

Post by stafi »

Black swan wrote:bošnjaci imaju priliku da u nekoliko kantona naprave savršenstvo od života, struktura,školstva, zdravstva i policije

realnost pokazuje da to nije tako
al zato u "hrvatskim" kantonima cveta cveće.

ova zemlja je otišla u helać, na svim nivoima.
stafi
Posts: 584
Joined: 25/01/2015 16:13
Location: Ni na nebu, ni na zemlji.

#82 Re: Policija u BIH

Post by stafi »

archi_a wrote:Da ne budem grub ja, prema vama.... Najblaže, pojma nemate. Najlakše je anonimno kakiti.
slušaj, mi smo građani ovog kantona, i mi dajemo platu dotičnim.

mi kažemo da nismo zadovoljni, krade se sve živo, ljude ubijaju na kućnom pragu, svako malu pucnjava, kriminalci haraju. (tačka)

a ti kad odeš na besplatan burek razmisli malo o ovome.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#83 Re: Policija u BIH

Post by Drinski »

ne znam da li je tacno ovo sto pišu: da je razbijanje prestalo tek kad su se poljaci samonicijativno vratili pjevajući u hotel?
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#84 Re: Policija u BIH

Post by kox »

sumirprimus wrote:
kox wrote: U kojem to kantonu ? U KS im je mnogo veća plata.
kralju moj to ti ljudi kukaju godinama,nisu svugdje ista prava ni primanja.
Zato i pitam koji je kanton. U svakom slučaju, u KS imaju sasvim solidna primanja i to im ne može biti razlog za nerad. FUP takodje ima OK primanja.
archi_a
Posts: 10387
Joined: 11/12/2011 18:11

#85 Re: Policija u BIH

Post by archi_a »

stafi wrote:
archi_a wrote:Da ne budem grub ja, prema vama.... Najblaže, pojma nemate. Najlakše je anonimno kakiti.
slušaj, mi smo građani ovog kantona, i mi dajemo platu dotičnim.

mi kažemo da nismo zadovoljni, krade se sve živo, ljude ubijaju na kućnom pragu, svako malu pucnjava, kriminalci haraju. (tačka)

a ti kad odeš na besplatan burek razmisli malo o ovome.
Šta sad, već sam uposlenik Mup-a???? :lol:
Slušaj šerlock, imaš problem zoveš policiju, oni dođu. Kad i ako budeš imao problema, tako će da bude i uvjerit ćeš se. Ne mogu ništa protiv tvog ubjeđenja da policija treba da bude "vidovita džemila" pa da zna gdje će neko sljedeći metak da ispuca ili gdje će balo da opljačka stan,pumpu ili granap. :-)
Ovaj grad ima preko pola miliona stanovnika od kojih bar 10000 ima lopovske,klošarske namjere. Minimum.
Većina njih je uhapšena i privođena barem jednom. Policija privodi, sudija određuje pritvor. Policija ne određuje zatvor. Kada ove osnovne stvari nekima budu jasne, možda ćemo moći pričati dalje.
stafi
Posts: 584
Joined: 25/01/2015 16:13
Location: Ni na nebu, ni na zemlji.

#86 Re: Policija u BIH

Post by stafi »

archi_a wrote:[
Šta sad, već sam uposlenik Mup-a???? :lol:
Slušaj šerlock, imaš problem zoveš policiju, oni dođu. Kad i ako budeš imao problema, tako će da bude i uvjerit ćeš se. Ne mogu ništa protiv tvog ubjeđenja da policija treba da bude "vidovita džemila" pa da zna gdje će neko sljedeći metak da ispuca ili gdje će balo da opljačka stan,pumpu ili granap. :-)
Ovaj grad ima preko pola miliona stanovnika od kojih bar 10000 ima lopovske,klošarske namjere. Minimum.
Većina njih je uhapšena i privođena barem jednom. Policija privodi, sudija određuje pritvor. Policija ne određuje zatvor. Kada ove osnovne stvari nekima budu jasne, možda ćemo moći pričati dalje.
u aktuelnu problematiku se razumiješ ko mara u kriv k....
archi_a
Posts: 10387
Joined: 11/12/2011 18:11

#87 Re: Policija u BIH

Post by archi_a »

:thumbup: to je to. :lol:
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#88 Re: Policija u BIH

Post by Akibh »

archi_a wrote:
stafi wrote:
archi_a wrote:Da ne budem grub ja, prema vama.... Najblaže, pojma nemate. Najlakše je anonimno kakiti.
slušaj, mi smo građani ovog kantona, i mi dajemo platu dotičnim.

mi kažemo da nismo zadovoljni, krade se sve živo, ljude ubijaju na kućnom pragu, svako malu pucnjava, kriminalci haraju. (tačka)

a ti kad odeš na besplatan burek razmisli malo o ovome.
Šta sad, već sam uposlenik Mup-a???? :lol:
Slušaj šerlock, imaš problem zoveš policiju, oni dođu. Kad i ako budeš imao problema, tako će da bude i uvjerit ćeš se. Ne mogu ništa protiv tvog ubjeđenja da policija treba da bude "vidovita džemila" pa da zna gdje će neko sljedeći metak da ispuca ili gdje će balo da opljačka stan,pumpu ili granap. :-)
Ovaj grad ima preko pola miliona stanovnika od kojih bar 10000 ima lopovske,klošarske namjere. Minimum.
Većina njih je uhapšena i privođena barem jednom. Policija privodi, sudija određuje pritvor. Policija ne određuje zatvor. Kada ove osnovne stvari nekima budu jasne, možda ćemo moći pričati dalje.
Kako te bolan nije sramota?
Uvijek bude ovako, poslije nevjerovatnih fula, jadnici dolaze i pravdaju. Pa ima li kraja tom bezobrazluku?
Zakasnili sat i po na interveniciju u Vogoscu, halo? Ko ce nadoknaditi stetu ljudima zbog javasluka i nerada?
stafi
Posts: 584
Joined: 25/01/2015 16:13
Location: Ni na nebu, ni na zemlji.

#89 Re: Policija u BIH

Post by stafi »

Akibh wrote:
Kako te bolan nije sramota?
Uvijek bude ovako, poslije nevjerovatnih fula, jadnici dolaze i pravdaju. Pa ima li kraja tom bezobrazluku?
Zakasnili sat i po na interveniciju u Vogoscu, halo? Ko ce nadoknaditi stetu ljudima zbog javasluka i nerada?
ovakve treba ignorisati. on se bureka neće odreći da cijela bosna izgori, i to je to.
archi_a
Posts: 10387
Joined: 11/12/2011 18:11

#90 Re: Policija u BIH

Post by archi_a »

Gdje su bolan zakasnili ? Haloooo. Krenuli delegati da razbijaju szakla i automobile. Šta je trebao policajac, da postavi glavu da ne razbiju staklo? O čemu pričaš ? Možeš li sa sigurnošću tvrditi, da nije bilo policije, da ovi ne bi zapalili pola Vogošće a ne dvije baklje ? sve vi znate....
P.s. Stafi Stafi, od.ebi ba sa burekom. Ako nemaš argumenata i fore su ti zasigurno glupe. :|
stafi
Posts: 584
Joined: 25/01/2015 16:13
Location: Ni na nebu, ni na zemlji.

#91 Re: Policija u BIH

Post by stafi »

archi_a wrote:Gdje su bolan zakasnili ? Haloooo. Krenuli delegati da razbijaju szakla i automobile. Šta je trebao policajac, da postavi glavu da ne razbiju staklo? O čemu pričaš ? Možeš li sa sigurnošću tvrditi, da nije bilo policije, da ovi ne bi zapalili pola Vogošće a ne dvije baklje ? sve vi znate....
P.s. Stafi Stafi, od.ebi ba sa burekom. Ako nemaš argumenata i fore su ti zasigurno glupe. :|
a onda janjetina. oprosti molim te, baš sam te podcjenio.
archi_a
Posts: 10387
Joined: 11/12/2011 18:11

#92 Re: Policija u BIH

Post by archi_a »

Kao što rekoh, glupe fore..... :|
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#93 Re: Policija u BIH

Post by Tomahawk11 »

archi_a wrote:Gdje su bolan zakasnili ? Haloooo. Krenuli delegati da razbijaju szakla i automobile. Šta je trebao policajac, da postavi glavu da ne razbiju staklo? O čemu pričaš ? Možeš li sa sigurnošću tvrditi, da nije bilo policije, da ovi ne bi zapalili pola Vogošće a ne dvije baklje ? sve vi znate....
P.s. Stafi Stafi, od.ebi ba sa burekom. Ako nemaš argumenata i fore su ti zasigurno glupe. :|
Nego sta nego zakasnili. Dok im gradjani nisu prijavili vecu grupu huligana, nisu se po guzici pocesali. Onda su poslali dva vozila i dva prasinara da ih isprate do hotela Sunce. Kad je poceo belaj, s tim omjerom snaga su mogli samo da gledaju.
Poslije je na broju bilo nekih 20-25 policajaca sveukupno, ali kad se uzme u obzir da su to uglavnom bili obicni policajci - nedovoljno.
Specijalci dolaze 3 sata nakon pocetka desavanja.
Ako ovo nije troma i zakasnjela reakcija, ja ne znam sta je. Nije bilo faktora iznenadjenja, a opet su polupana vozila, blokiran saobracaj, povrjedjeno je vise lica.....
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#94 Re: Policija u BIH

Post by kox »

archi_a wrote:Gdje su bolan zakasnili ? Haloooo. Krenuli delegati da razbijaju szakla i automobile. Šta je trebao policajac, da postavi glavu da ne razbiju staklo? O čemu pričaš ? Možeš li sa sigurnošću tvrditi, da nije bilo policije, da ovi ne bi zapalili pola Vogošće a ne dvije baklje ? sve vi znate....
P.s. Stafi Stafi, od.ebi ba sa burekom. Ako nemaš argumenata i fore su ti zasigurno glupe. :|
Govori ti da su specijalci došli tek nakon 2 sata i da su zakasnili da spriječe nerede. Poljaci su se sami vratili u hotel, što se policije tiče i mogli su zapaliti pola Vogošće.
Inače stvarno ne trunim protiv policije, ali ovo sinoć je baš bilo kilavo.
Last edited by kox on 14/07/2015 15:12, edited 1 time in total.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#95 Re: Policija u BIH

Post by Drinski »

Akibh wrote: Kako te bolan nije sramota?
a vidis da te zajebava.
Zakasnili sat i po na interveniciju u Vogoscu, halo? Ko ce nadoknaditi stetu ljudima zbog javasluka i nerada?
tuziti kanton, a ako se dokaze vjestacenjem po vjestaku kriminalisti da je bilo propusta u radu policije (a dokazati se mora) :D , dobices spor.
stafi
Posts: 584
Joined: 25/01/2015 16:13
Location: Ni na nebu, ni na zemlji.

#96 Re: Policija u BIH

Post by stafi »

Drinski wrote:
Akibh wrote: Kako te bolan nije sramota?
a vidis da te zajebava.
Zakasnili sat i po na interveniciju u Vogoscu, halo? Ko ce nadoknaditi stetu ljudima zbog javasluka i nerada?
tuziti kanton, a ako se dokaze vjestacenjem po vjestaku kriminalisti da je bilo propusta u radu policije (a dokazati se mora) :D , dobices spor.
po uslovom da kriminalista vještači. a pošto će najvjerovatnij difovac svašta je moguće.
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#97 Re: Policija u BIH

Post by Akibh »

archi_a wrote:Gdje su bolan zakasnili ? Haloooo. Krenuli delegati da razbijaju szakla i automobile. Šta je trebao policajac, da postavi glavu da ne razbiju staklo? O čemu pričaš ? Možeš li sa sigurnošću tvrditi, da nije bilo policije, da ovi ne bi zapalili pola Vogošće a ne dvije baklje ? sve vi znate....
P.s. Stafi Stafi, od.ebi ba sa burekom. Ako nemaš argumenata i fore su ti zasigurno glupe. :|
da, seljacke fore opet...
Poljaci su dosli poslijepodne u hotel, policija nezainteresovana. Napad na poljake poslije 20:00 kod Begove, bez prisustva i intervencije policije.
Napad na poljake oko ponoci ispred hotela, oko 20 minuta, bez intervencije policije... Izlijetanje Poljaka iz hotela i demooliranje duz glavne ceste, oko sat vremena, bez intervencije policije. U pola dva stize interventna :-D

Jel te imalo sramota?
100-ak djece vam je zapalilo najvazniju zgradu u drzavi.
Mevlid vam je pucao duze od 40 minuta u centru grada.
Sjebali ste xx utakmica (Zeljo - Hajduk, BiH - Hrvatska,...)
Dokle?
lavic
Posts: 3079
Joined: 14/04/2011 15:03

#98 Re: Policija u BIH

Post by lavic »

Pored nase policije ISIL moze imati stab u Titovoj komotno, bitno je samo da pogresno ne parkiraju auto.

Vodio sam im reakciju sinoc kod "slatkog coseta", kasne kao i uvijek, ali na svaki komentar sa strane od grdjana reaguju sa visine i u stilu znamo i vec radimo na tome.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#99 Re: Policija u BIH

Post by sunceKOtepsija »

It_is_a_Leclerc wrote: I većinom su to takvi kadrovi. Trči prvo on, pa stomak. Pa bolan, ima jedan vučjak lutalica ovdje, i izgleda ga tukli, šta li, i čim naiđe policija, u autu ili ophodnji, laje, zaustavi saobraćaj, sve dok policajci ne skinu kapu. I jel vi meni vjerujete kad vam kažem da sam na svoje oči vidio kako skidaju kapu pred psom, da se ovaj skloni sa ceste.
jarane skontali smo mrzis institucije ove zemlje, al nemoj izmisljat, :roll: :-)
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#100 Re: Policija u BIH

Post by It_is_a_Leclerc »

sunceKOtepsija wrote:
It_is_a_Leclerc wrote: I većinom su to takvi kadrovi. Trči prvo on, pa stomak. Pa bolan, ima jedan vučjak lutalica ovdje, i izgleda ga tukli, šta li, i čim naiđe policija, u autu ili ophodnji, laje, zaustavi saobraćaj, sve dok policajci ne skinu kapu. I jel vi meni vjerujete kad vam kažem da sam na svoje oči vidio kako skidaju kapu pred psom, da se ovaj skloni sa ceste.
jarane skontali smo mrzis institucije ove zemlje, al nemoj izmisljat, :roll: :-)
Koji vi ? Ti i tvoj odraz u ogledalu ?
Post Reply