Policija

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#51 Re: Policija

Post by respo »

ja sad idem traziti zene od politicara da im valjam pa necu imati problema i ako prepisem koju fabriku drzavnu na sebe :-)
policija i vece institucije od policije mi onda nista ne mogu
greske u saobracau ukljucene u sve to
u tome i jeste greska sto ti to koristis
e tu je policija cista ali tu se slazem sa onim policajcem ne moze on doci do izrazaja zbog zene od tog drota jer je on iznad njega
User avatar
nineinchnails
Posts: 1667
Joined: 24/02/2009 12:09

#52 Re: Policija

Post by nineinchnails »

Evo, godine provedoh citajuci jedne te iste rasprave o policiji...nevjerovatno.
Odo' pit' kafu ;-)
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#53 Re: Policija

Post by zonbirile »

jah,policija sa sudstvom tvori izvršnu vlast i oruđe je zakonodavne.Hajmo jednostavnije,ni najbolja lopata ne valja ako nije u dobrim rukama.Zakonodavna vlast,prava vlsat sa ciljem ima i takvu policiju,a priče sa početka teme,te plate,te obrazovanje,te ološ,veze nema.Konačno postavlja se i pitanje forme i sardžaja,ako je cilj i sadržaj imati sigurno i obezbjeđeno okruženje,sadržaj je ispred forme(kod Tita naprimjer),sada je forma ispred sadržaja,zato i jeste tako kako je.
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#54 Re: Policija

Post by -Romeo- »

Dile wrote:
laks wrote:
Dile wrote:kako raja pretjeruju...

vozim malo jace od 7 godina... u tih 7 godina, dosta sam za volanom, i zaustave me u prosjeku jednom sedmicno, u toliko puta koliko su me policajci zaustavili, samo sam sa jednim papcinom imala problem. znaci lik je fakat bio nevidjeni papcina, kome je bilo zabredemet kako pobogu zensko vozi i to bolje bolje auto. i kojem sam izgleda trebala ili siriti noge ili dati love da me ne pegla, ali se malo zaHebao koga da pegla...

svi ostali koji su me zaustavljali su uvijek normala bili, ni sa jednim nisam imala nekih problema ili da je bio neljubazan. ako sam nest pogrijesila kazni me, i za to se slazem... i nikad mi ni jedan nije trazio cvaju za na kafu, jer me je zaustavio, nit sam ijednom dala. nije mi nikako jasno sta kukate kad vas kazni, svjesno niste vezani, pogresno parkiranje i sta ti ja znam sta, i onda vas valjda ne bi trebali kazniti... to sto neke pustaju, sta sad treba pustiti da apsolutno svi rade sta im je volja, pa hajmo uvesti anarhiju pa bog te veselio. kakav nam je narod i vlast, takva i policija.
Ne nego treba sve kažnjavati!
isto kao sto i tuzilastvo sve zadrzava u pritvoru, isto kao sto nam politicari ne kradu, isto kao sto narod ne daje mito na svakom koraku, isto kao sto i doktori rade svoj posao, isto kao sto i profesori ne traze lovu i sexualne usluge... sve isto...

kao sto rekoh vec, kakvav narod i drzava, takva i policija...
haj sad fino priznaj ko ti radi u policiji? :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55 Re: Policija

Post by Chmoljo »

zonbirile wrote:jah,policija sa sudstvom tvori izvršnu vlast i oruđe je zakonodavne.Hajmo jednostavnije,ni najbolja lopata ne valja ako nije u dobrim rukama.Zakonodavna vlast,prava vlsat sa ciljem ima i takvu policiju,a priče sa početka teme,te plate,te obrazovanje,te ološ,veze nema.Konačno postavlja se i pitanje forme i sardžaja,ako je cilj i sadržaj imati sigurno i obezbjeđeno okruženje,sadržaj je ispred forme(kod Tita naprimjer),sada je forma ispred sadržaja,zato i jeste tako kako je.
ni policija ni sudstvo nisu izvršna vlast :-)

zonbirile, jesi ikad čuo za trodiobu vlasti? :roll:
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#56 Re: Policija

Post by -Romeo- »

Chmoljo wrote:
zonbirile wrote:jah,policija sa sudstvom tvori izvršnu vlast i oruđe je zakonodavne.Hajmo jednostavnije,ni najbolja lopata ne valja ako nije u dobrim rukama.Zakonodavna vlast,prava vlsat sa ciljem ima i takvu policiju,a priče sa početka teme,te plate,te obrazovanje,te ološ,veze nema.Konačno postavlja se i pitanje forme i sardžaja,ako je cilj i sadržaj imati sigurno i obezbjeđeno okruženje,sadržaj je ispred forme(kod Tita naprimjer),sada je forma ispred sadržaja,zato i jeste tako kako je.
ni policija ni sudstvo nisu izvršna vlast :-)

zonbirile, jesi ikad čuo za trodiobu vlasti? :roll:

:lol: :lol: :lol:

a šta je onda, ako nije izvršna, ministarstvo unutrašnjih poslova?

zombi se jeste provalio, al ni ti nisi ništa bolji. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ps. jesil' ti ono negdje napisao da si pravnik? udri se hrkljuš :lol:
Last edited by -Romeo- on 13/11/2009 15:23, edited 1 time in total.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#57 Re: Policija

Post by Cholina_Lokica »

-Romeo- wrote:haj sad fino priznaj ko ti radi u policiji? :D
nidje veze... :-)
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#58 Re: Policija

Post by -Romeo- »

Dile wrote:
-Romeo- wrote:haj sad fino priznaj ko ti radi u policiji? :D
nidje veze... :-)
ma ja, znam. :zzzz:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#59 Re: Policija

Post by Chmoljo »

-Romeo- wrote:
:lol: :lol: :lol:

a šta je onda, ako nije izvršna, ministarstvo unutrašnjih poslova?

zombi se jeste provalio, al ni ti nisi ništa bolji. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ps. jesil' ti ono negdje napisao da si pravnik? udri se hrkljuš :lol:
mhm, moja greška. sjebo me zbog sudstva. :D pitaću te kad nakucaš 7 milja postova hoćeš li kad prosuti na brzinu.

a to što sam pravnik, to si pogrešno pročito, tek sam student. :zzzz: :roll: :D
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#60 Re: Policija

Post by -Romeo- »

Chmoljo wrote:
-Romeo- wrote:
:lol: :lol: :lol:

a šta je onda, ako nije izvršna, ministarstvo unutrašnjih poslova?

zombi se jeste provalio, al ni ti nisi ništa bolji. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ps. jesil' ti ono negdje napisao da si pravnik? udri se hrkljuš :lol:
mhm, moja greška. sjebo me zbog sudstva. :D pitaću te kad nakucaš 7 milja postova hoćeš li kad prosuti na brzinu.

a to što sam pravnik, to si pogrešno pročito, tek sam student. :zzzz: :roll: :D
e onda si na dobrom putu da postanes pravnik. :D :zzzz: :lol:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#61 Re: Policija

Post by Cholina_Lokica »

-Romeo- wrote:
Dile wrote:
-Romeo- wrote:haj sad fino priznaj ko ti radi u policiji? :D
nidje veze... :-)
ma ja, znam. :zzzz:
vidim kako znas...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#62 Re: Policija

Post by Chmoljo »

-Romeo- wrote:
e onda si na dobrom putu da postanes pravnik. :D :zzzz: :lol:
:-) tjeraš mak na konac?

to što postoji ministarstvo unutrašnjih poslova je nikakav argument jer postoji i ministarstvo pravde. je li i pravosuđe onda izvršna vlast? :-)

bilo bi najpoštenije reći da je policija karika između sudske i izvršne vlasti... da nije tako ne bi nam onda dovukli IPTF da depolitizuje i napravi policiju profesionalnom.

policija je, najpoštenije reći, upravni organ koji je profesionalizovan za obavljanje te dužnosti... izvršna vlast nije profesionalna :)

zadovoljan, ili je opet nešto nejasno?
Mascherano
Posts: 263
Joined: 09/07/2009 21:00

#63 Re: Policija

Post by Mascherano »

-Romeo- wrote:
Mascherano wrote:[

Moralna je obaveza svakom gradjaninu, a meni pogotovo. Ovaj forumas iznad je odmah potrcao da napise kako ja primam platu za to, ko biva policajac si i ti to trebas prijaviti, a mi ostali jok... Dok gradjani ne pocnu saradjivati sa policijom, nikad u ovoj drzavi nece biti bolje.
alo ba, dosta tih ofucanih floskula kako građani ne surađuju, zapitaš li se ikada zašto je to tako? zapitaš li se kada zašto je nizak rejting policajca u društvu, zapitaš li se zašto većina populacije smatra policajce najkorumpiranijim dijelom društva, zašto građani mahom bilježe samo negativna iskustva sa istim....????????
ko biva ti i jesi policajac, i za to si dobro plaćen, i izvoli raditi. no ja znam da je lakše prebijati se po kafanama, i ispijati na račun kuće.

Slusaj ti pametnjakovicu, kao prvo smiri hormone, jer nisi na stupskoj autopijaci gdje si mozda naucio tako da se ponasas. Dalje, ja licno imam izuzetan odnos sa normalnim i postenim gradjanima, ali sa takvim nazovi magupima - nemam. Tacno je da u policiji ima olosa i sljama, ali ni gradjani nisu puno bolji... Da sam placen dobro za posao koji obavljam - sigurno nisam, ali tebi sigurno necu polagati racune sta i kako radim.
Mascherano
Posts: 263
Joined: 09/07/2009 21:00

#64 Re: Policija

Post by Mascherano »

laks wrote:
arman1 wrote:
laks wrote:Razlog što su meni odvratni je prije svega protekcija. Postoje neki od kojih policija okreće glavu, ako ih slucajno zaustave izvinjavaju im se, a meni su u stanju držat predavanje o pojasu i lancima :x
Drugi razlog je što su vecina doškolovani seljaci... ma fuj
Imaš ti zbilja ozbiljnih problema.
Kakve sve bagre ima u uniformi jako dobro mi je poznato. Ali to su pojedinci koje treba markirati. Policija je institucija koju treba podržati, pomoći i u koju treba vjerovati.
Znaš kako nemam nikakvih problema sa policijom?
Valjo nešto ženi od jednog visoko pozicioniranog drota i miševi me više ne smiju zaustavljati. A griješim, konstantno. Nikad nisam vezan. Ne mogu nikako po gradu bit vezan.
Aj molim te ostavi mi svoje reg.oznake na PP, pa da vidis kako te niko ne smije zaustaviti!
User avatar
aerosa
Posts: 3146
Joined: 08/10/2009 08:36
Location: Tu negdje na sjeveru...

#65 Re: Policija

Post by aerosa »

Mascherano, pusti lika vidiš da frustracije frcaju iz njega... Mora ih negdje istresti,a Julija mu garant daleko...
PS mimo toga što sam znao za dogovore sa policijom u vezi derbija priznajem da sam ipak bio malo skeptičan u vezi toga na šta će to sve završiti. Ali se potvrdilo ono što sam prije pisao na jednoj drugoj temi gdje smo imali malo više polemike (mada sam tad imao drugi nik) malo popuštanja sa obe strane nikog puno ne košta a puno dobrog može donijeti . Da me nije jedan tvoj kolega sa psom oborio na zemlju u onom guranju kad je krenulo oko ulaza otprilike na sredini sjeverne tribine čak bih dao i čistu desetku za ponašanje policije (a jbg opet u neku ruku ga malo i shvatam ,pas je postao nervozan a masa ih je sve više približavala ogradi iza njihovih leđa), a što se tiče bacanja baklji na teren to si i sam mogao primjetiti da smo pokušavali što više utjecati da se to ne radi ali ipak ima nas svakakvih ,pa nekima možeš lakše metar u guzicu nego cenat u glavu utjerati.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#66 Re: Policija

Post by Bakir1 »

licno iskustvo.mali grad,relacija selo grad kao i uvijek zategnuta ali ne bezveze,90 % policajaca je iz okoline grada a ne iz samog grada,sto naravno njihovim anamo onim indijancima daje za pravo da se parkiraju gdje im srce pozeli,rade gluposti a sve se to zavrsi navecer na aksamulku sa pricom o sisama i guzicama (licno se uvjerio xy puta).
zbog ovoga sam ljut malo na policiju,ali veliko ALI,dva slucaja kradje,jednom su pokrali vikendicu,a drugi put sumu oko iste vikendice,prvi put smo ih pofatali skupa,i jedno ljudsko objasnjenje policajaca mi je reklo sve,a drugi put ih je ufatila policija,i dovela na mjesto izvrsenja jer su likovi ostavili auto,motorke i ostale alatke (malo su se prepali :evil: ),policija diletantima od 20 godina nije smjela nista upravo zbog veze iz prvog dijela teksta,bilo ih je strah za njihove zivote + mala plata eto ti motivacije da nema motivacije.
uglavnom svaki dan sam na cesti sirom BiH,nikada jos nisam platio kaznu u zadnjih 12 godina,za sitne prekrsaje kakve sam pravio uvijek sam se izvukao sa upozorenjem,iskrenim i prijateljskim,nikada nisam dao "cvaju" niti mi je ikada iko trazio.
konkretne situacije ne govore o policiji u sarajevu ali o njima kao i o svoj policiji u BiH imam veoma visoko misljenje,necu da mi 15% olosa kvari dojam o svim onima koji zive od casne i postene plate radeci kao policajci.
zato od mene licno za policiju :thumbup:
Mascherano
Posts: 263
Joined: 09/07/2009 21:00

#67 Re: Policija

Post by Mascherano »

aerosa wrote:Mascherano, pusti lika vidiš da frustracije frcaju iz njega... Mora ih negdje istresti,a Julija mu garant daleko...
PS mimo toga što sam znao za dogovore sa policijom u vezi derbija priznajem da sam ipak bio malo skeptičan u vezi toga na šta će to sve završiti. Ali se potvrdilo ono što sam prije pisao na jednoj drugoj temi gdje smo imali malo više polemike (mada sam tad imao drugi nik) malo popuštanja sa obe strane nikog puno ne košta a puno dobrog može donijeti . Da me nije jedan tvoj kolega sa psom oborio na zemlju u onom guranju kad je krenulo oko ulaza otprilike na sredini sjeverne tribine čak bih dao i čistu desetku za ponašanje policije (a jbg opet u neku ruku ga malo i shvatam ,pas je postao nervozan a masa ih je sve više približavala ogradi iza njihovih leđa), a što se tiče bacanja baklji na teren to si i sam mogao primjetiti da smo pokušavali što više utjecati da se to ne radi ali ipak ima nas svakakvih ,pa nekima možeš lakše metar u guzicu nego cenat u glavu utjerati.

Ima i nas i vas svakakvih, ali je bitno da oni razumniji budu u vecini. Sto bude vise medjusobne tolerancije, manje ce biti incidenata na utakmicama. Ja nisam bio na sjeveru, nego tamo kod lokomotive (i gotovo uvijek sam tamo) i moram ovom prilikom zaista da pohvalim navijace Zelje koji su strpljivo cekali da se isprazni tribina sa navijacima Sarajeva kako bi onda oni mogli izaci. Sto vise oni budu pokazivali postovanja prema meni i mojim kolegama, to cemo mi vise izlaziti njima u susret sto se tice nekih ustupaka. To je moj stav, a i vecine mojih kolega koji su tu sa mnom u jedinici.
User avatar
aerosa
Posts: 3146
Joined: 08/10/2009 08:36
Location: Tu negdje na sjeveru...

#68 Re: Policija

Post by aerosa »

Primjetna je bila razlika u ponašanju tvojih kolega, dok je korteo prolazio ulicom prema stadionu,iz kombija koji je bio na začelju kolone i koji je pokušavao da prođe naprijed, policajac koji je "visio" na vratima za naše uslove izuzetno ljubazno je molio da se raja pomaknu da mogu proći naprijed, i vjeruj mi sve nas ostavio iznenađenim... I oni koji ga nisu čuli drugi su ih pomicali da može lakše da se prođe.
Jbg ,samo malo fali da se nešto dobro uradi, a opet i jedna glupost sve povede u pogrešnu stranu... Srećom sad je nije bilo ni na jednoj strani dovoljno da izazove bilo kakav problem...
HoDaLuD
Posts: 23
Joined: 16/06/2009 16:12

#69 Re: Policija

Post by HoDaLuD »

Mascherano wrote:
-Romeo- wrote:
Mascherano wrote:[

Moralna je obaveza svakom gradjaninu, a meni pogotovo. Ovaj forumas iznad je odmah potrcao da napise kako ja primam platu za to, ko biva policajac si i ti to trebas prijaviti, a mi ostali jok... Dok gradjani ne pocnu saradjivati sa policijom, nikad u ovoj drzavi nece biti bolje.
alo ba, dosta tih ofucanih floskula kako građani ne surađuju, zapitaš li se ikada zašto je to tako? zapitaš li se kada zašto je nizak rejting policajca u društvu, zapitaš li se zašto većina populacije smatra policajce najkorumpiranijim dijelom društva, zašto građani mahom bilježe samo negativna iskustva sa istim....????????
ko biva ti i jesi policajac, i za to si dobro plaćen, i izvoli raditi. no ja znam da je lakše prebijati se po kafanama, i ispijati na račun kuće.

Slusaj ti pametnjakovicu, kao prvo smiri hormone, jer nisi na stupskoj autopijaci gdje si mozda naucio tako da se ponasas. Dalje, ja licno imam izuzetan odnos sa normalnim i postenim gradjanima, ali sa takvim nazovi magupima - nemam. Tacno je da u policiji ima olosa i sljama, ali ni gradjani nisu puno bolji... Da sam placen dobro za posao koji obavljam - sigurno nisam, ali tebi sigurno necu polagati racune sta i kako radim.
Dok je takvih Drotova kao sto si ti narod nikad neće sarađivati sa murijom
Mislis ako si obuko tu uniformu da si neko i da ti niko više ništa nemože da si svemoćan...
Sve dok MI plaćamo porez i od tog poreza ti platu dobijaš ti si na dužnosti, a ta plata više nego dobra (koliko radite i previšeje) ali svi ste u kreditima pa plate idu na rate
Čast izuzetcima ali u MUP-u KS JE 95% PAPAKA A 5% su GOSPODA koji radi papaka ispaštaju

Narod treba sarađivati sa Murijom to bez daljnjeg ali tek kada svi vi (vas 95% ) koji trenutno tamo radite dobijete OTKAZ i kad se prime mladi školovani kadrovi sa završenom akademijom i krim. fakultetom ali i testom (kodeksom) za ponašanje prema civilnom stanovništvu
Mascherano
Posts: 263
Joined: 09/07/2009 21:00

#70 Re: Policija

Post by Mascherano »

aerosa wrote:Primjetna je bila razlika u ponašanju tvojih kolega, dok je korteo prolazio ulicom prema stadionu,iz kombija koji je bio na začelju kolone i koji je pokušavao da prođe naprijed, policajac koji je "visio" na vratima za naše uslove izuzetno ljubazno je molio da se raja pomaknu da mogu proći naprijed, i vjeruj mi sve nas ostavio iznenađenim... I oni koji ga nisu čuli drugi su ih pomicali da može lakše da se prođe.
Jbg ,samo malo fali da se nešto dobro uradi, a opet i jedna glupost sve povede u pogrešnu stranu... Srećom sad je nije bilo ni na jednoj strani dovoljno da izazove bilo kakav problem...

Potpuno se slazem. Mislim da smo taj dan na Grbavici svi ponesto naucili. :thumbup:
Mascherano
Posts: 263
Joined: 09/07/2009 21:00

#71 Re: Policija

Post by Mascherano »

HoDaLuD wrote:
Mascherano wrote:
-Romeo- wrote:
alo ba, dosta tih ofucanih floskula kako građani ne surađuju, zapitaš li se ikada zašto je to tako? zapitaš li se kada zašto je nizak rejting policajca u društvu, zapitaš li se zašto većina populacije smatra policajce najkorumpiranijim dijelom društva, zašto građani mahom bilježe samo negativna iskustva sa istim....????????
ko biva ti i jesi policajac, i za to si dobro plaćen, i izvoli raditi. no ja znam da je lakše prebijati se po kafanama, i ispijati na račun kuće.

Slusaj ti pametnjakovicu, kao prvo smiri hormone, jer nisi na stupskoj autopijaci gdje si mozda naucio tako da se ponasas. Dalje, ja licno imam izuzetan odnos sa normalnim i postenim gradjanima, ali sa takvim nazovi magupima - nemam. Tacno je da u policiji ima olosa i sljama, ali ni gradjani nisu puno bolji... Da sam placen dobro za posao koji obavljam - sigurno nisam, ali tebi sigurno necu polagati racune sta i kako radim.
Dok je takvih Drotova kao sto si ti narod nikad neće sarađivati sa murijom
Mislis ako si obuko tu uniformu da si neko i da ti niko više ništa nemože da si svemoćan...
Sve dok MI plaćamo porez i od tog poreza ti platu dobijaš ti si na dužnosti, a ta plata više nego dobra (koliko radite i previšeje) ali svi ste u kreditima pa plate idu na rate
Čast izuzetcima ali u MUP-u KS JE 95% PAPAKA A 5% su GOSPODA koji radi papaka ispaštaju

Narod treba sarađivati sa Murijom to bez daljnjeg ali tek kada svi vi (vas 95% ) koji trenutno tamo radite dobijete OTKAZ i kad se prime mladi školovani kadrovi sa završenom akademijom i krim. fakultetom ali i testom (kodeksom) za ponašanje prema civilnom stanovništvu

Ja sam zavrsio i akademiju i fax, sta cemo sad? :roll:
User avatar
aerosa
Posts: 3146
Joined: 08/10/2009 08:36
Location: Tu negdje na sjeveru...

#72 Re: Policija

Post by aerosa »

Sad po njemu trebaš dobit otkaz za to :D
HoDaLuD
Posts: 23
Joined: 16/06/2009 16:12

#73 Re: Policija

Post by HoDaLuD »

Mascherano wrote: Ima i nas i vas svakakvih, ali je bitno da oni razumniji budu u vecini. Sto bude vise medjusobne tolerancije, manje ce biti incidenata na utakmicama. Ja nisam bio na sjeveru, nego tamo kod lokomotive (i gotovo uvijek sam tamo) i moram ovom prilikom zaista da pohvalim navijace Zelje koji su strpljivo cekali da se isprazni tribina sa navijacima Sarajeva kako bi onda oni mogli izaci. Sto vise oni budu pokazivali postovanja prema meni i mojim kolegama, to cemo mi vise izlaziti njima u susret sto se tice nekih ustupaka. To je moj stav, a i vecine mojih kolega koji su tu sa mnom u jedinici.
Ne mogu da vjerujem da nije tužno bilo bi smješno :? :lol: :x
O kakvom ti poštovanju pričaš ti si taj koji MORA da radi po zakonu i samo po zakonu za to si plaćen ne dolaziš na posao džaba, neću ja da razmišljam na koju si nogu ustao i kako si taj dan raspoložen pa ako te ružno pogledam...

Kad narod bude pametan pa svaki ovakav slučaj prijavljivo unutrašnjoj kontroli MUP-a i kad vam se počne redovno od plate odbijati pa suspenzije na 2-3 mjeseca pa ako ni to ne pomogne otkaz e tada ćeš se ti i te tvoje kolege opametiti i početi da razmišljate kako ste vi tu radi naroda a ne narod radi vas.

I opet ponavljam čast izuzetcima koji stvarno zaslužuju POŠTOVANJE od sviju nas
Ti Policajci su to zaslužili tako što su obukli uniformu sa kućnim odgojem i neprave razlike izmedju velikih i malih znaju sa narodom, svako ih poštuje od kriminalaca do normalnog građanina

NAŽALOST ONI SU RIJETKOST
User avatar
aerosa
Posts: 3146
Joined: 08/10/2009 08:36
Location: Tu negdje na sjeveru...

#74 Re: Policija

Post by aerosa »

HoDaLuD wrote:
Mascherano wrote: Ima i nas i vas svakakvih, ali je bitno da oni razumniji budu u vecini. Sto bude vise medjusobne tolerancije, manje ce biti incidenata na utakmicama. Ja nisam bio na sjeveru, nego tamo kod lokomotive (i gotovo uvijek sam tamo) i moram ovom prilikom zaista da pohvalim navijace Zelje koji su strpljivo cekali da se isprazni tribina sa navijacima Sarajeva kako bi onda oni mogli izaci. Sto vise oni budu pokazivali postovanja prema meni i mojim kolegama, to cemo mi vise izlaziti njima u susret sto se tice nekih ustupaka. To je moj stav, a i vecine mojih kolega koji su tu sa mnom u jedinici.
Ne mogu da vjerujem da nije tužno bilo bi smješno :? :lol: :x
O kakvom ti poštovanju pričaš ti si taj koji MORA da radi po zakonu i samo po zakonu za to si plaćen ne dolaziš na posao džaba, neću ja da razmišljam na koju si nogu ustao i kako si taj dan raspoložen pa ako te ružno pogledam...

Kad narod bude pametan pa svaki ovakav slučaj prijavljivo unutrašnjoj kontroli MUP-a i kad vam se počne redovno od plate odbijati pa suspenzije na 2-3 mjeseca pa ako ni to ne pomogne otkaz e tada ćeš se ti i te tvoje kolege opametiti i početi da razmišljate kako ste vi tu radi naroda a ne narod radi vas.

I opet ponavljam čast izuzetcima koji stvarno zaslužuju POŠTOVANJE od sviju nas
Ti Policajci su to zaslužili tako što su obukli uniformu sa kućnim odgojem i neprave razlike izmedju velikih i malih znaju sa narodom, svako ih poštuje od kriminalaca do normalnog građanina

NAŽALOST ONI SU RIJETKOST
E slušaj sad genije... Znam o čemu Mascherano govori i vjeruj mi da je što se tiče ovog potpuno u pravu, sa malo više uzajamnog poštovanja na utakmicama drastično bi se smanjio broj svih belaja i problema na istim. Dovoljno sam puta i sam bio u sred belaja koji nastane radi jednog ili dva majmuna,moram ih ovako nazvati jer ako ne poštuje i ne misli o svojim drugovima sa tribine i nije ništa drugo.
Godišnje provedem jako mnogo vremena u autu, pređem oko 50 000 km svake godine i vrlo dobro znam šta je policijski ološ ,banda koja radi za sebe u uniformi koju je dobio od države i takvih ima na svakom koraku. Ali upravo radi takvih puno više i poštujem one koji znaju normalno i ljudski postupati na svom radnom mjestu i takvi sa mnom nikad neće imati ni najmanji problem.
A to kakve ti gluposti valjaš je vrlo simptomatično, čak dotle da pomislim da si i sam konkurisao za taj posao ...
HoDaLuD
Posts: 23
Joined: 16/06/2009 16:12

#75 Re: Policija

Post by HoDaLuD »

@aerosa

Hajmo sad burek ispočetka, eto ti si neki navijač kažeš bio si u tim belajima na tekmama pa eto ko da si malo obrazovan po pitanju navijača pa bi te molio za odgovor

utakmica X-Y ispred stadiona krcato, tip (navijač) pjeva pjesmice tipa lole i motorole što jednom dotičnom uniformisanom (jedinica za pod.) smeta koji se zalijeće 20-30m obara dedu i čovjeka sa djetetom vadi palicu i udara tipa palicom po glavi i pritom viče da će mu on presuditi, koliko sam razumio..

Čitavo vrijeme dedo koji je oboren leži na asfalfu dijete plače dolazi pojačanje obaraju tipa na zemlju koljena na prsa odvode iza ćoška na "informativni" razgovor vraća se krvav odlazi u hitnu vadi papire ...

Tip nakon izvrsnog vremena podnosi tužbu protiv pripadnika MUP-a došlo do sudjenja, svi redovno pozvani svi se i pojavili

E sad nagradno pitanje za tebe burek šta misliš kako su uniformisani svedočili

Odgovor:
Niko od pripadnika MUP-a nije niša vidio i čak više tvrde da taj dan nije bilo nikakvih problema

@Mascherano pitanje za tebe ali molim te iskren odgovor da si ti bio tu prisutan i da si vidio sve ovo kako bi ti svedočio dali bi zavalio kolegu??
Iskreno odgovori...

Ps. Radnja se odvijala u ze-do kantonu
Locked