Policija..radar.. da li oni zaista rade svoj posao?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
Rosey

Policija..radar.. da li oni zaista rade svoj posao?

Post by Rosey » 17/09/2011 17:16

Okupirani smo policijom.. a da li zaista rade svoj posao ili ne to zapravo i ne znamo. Gdje god da krenete autom naici cete na policiju u skrivenom cosku, prate nas radarom i gledaju ko ce veci prekrsaj napraviti i koliku ce slotu novca dobiti...po meni to je cista korupcija.. jednom i zauvijek vise nestala! Moje pitanje jeste da li oni dobijaju svoju platu mimo toga sto zaustavljaju auta i kradu od neimastine ili pokusavaju da nam drzavu zaista naprave boljim tako sto uvide prekrsaje i kaznu nas na licu mjesta? Zar da pored toliko kriminala u Bosni da se sve svede oko radara i hapanje novca? :-?

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Re: Policija..radar.. da li oni zaista rade svoj posao?

Post by PipiDugaDevetka » 17/09/2011 17:32

Još više bih pooštrio i kontrolu, i veće kazne za sve prekršioce ograničenja brzine.
Bila je jedna tema o radarima policijskim u kojoj je objašnjeno da treba pogledati kako je radar naštiman. Ne sjećam se više detalja. Dakle, kada ti policajac pokaže radar koliko si prekoračila brzinu, trebaš provjeriti i to štimanje, podešavanje radara, pa onda odlučiti da li ćeš platiti kaznu na ''fejs of d plejs'' ili da ideš na sud.
Valjda će se neko drugi prisjetiti te teme, pa bolje objasniti.

Ateista

Post by Ateista » 17/09/2011 17:41

Radari sluze iskljucivo za uzimanje para, boli njih neka stvar za sigurnost saobracaja i ljudske zivote.

Uostalom, bilo je istrazivanja u evropskim zemljama kako radari nista ne smanje broj udesa, ili ih jos povecaju.

Da im je stalo do zivota i da se stvarno smanji brzina, stavili bi vise lezecih policajaca, to je najefikasnije sredstvo da se uspori saobracaj.

Dok ima budala koji ne znaju voziti, dzaba i kamere i radari, oni ce uvijek praviti sranja.
Ko zna voziti taj nece napraviti udes ni kad brzo vozi, ko ne zna voziti, taj ce ubiti nekog i kad vozi po ogranicenju.

braca

Post by braca » 17/09/2011 17:47

Neka radara, neka, samo je problem sto oni hvataju tetke i tetice za mala prekoracenja od nekoliko km/h preko ogranicenja i dok pisu nalog tom nekome, sto obicno traje haman pola sata, pored njih prozuje desetine ISTINSKIH gradsih trkaca, dzukela.

Ukoliko se nema dovoljno pokretnih radara, onda mozemo reci da radari nisu najpotrebniji u Ulici Zmaja od Bosne, gore-dolje, tu bas brzaneri i ne ugrozavaju druge, ako cemo to porediti sa uzim gradskim jezgrom (znam, znam za udese koji su se dogodili i koji se dogadjaju....), no ja smatram (to je moje misljenje, kakvo je-takvo je) da su pokretni radari NEOPHODNI od Skenderije do Vijecnice i nazad kroz Titovu do Marijin dvora. I to ne samo jedan, vec vise njih i to svaki dan i svaku noc.

Naravno, i ja imam utisak da se kod nas radari koriste ISKLJUCIVO za otimanje para, a ne za stvarno sankcionisanje STVARNIH prekrsitelja, pa su radari postavljeni NAJCESCE na magistralnim putevima gdje je ogranicenje sam Bog zna zasto naglo na 40 km/h, a ONI stoje iza zbuna i hvataju ribice koje ulete u mrezu, umjesto da hvataju istinske brzanere koji deru zestokim brzinama tamo gdje se to ne moze i ne smije ni u snu.

Sto se tice procedura rada sa radarom PIPI imam hrpu toga, ali mi se ne da stavljati na forum, pa ako ti imas volje i vremena, posalji mi e-mail adresu na PM, pa ti saljem dokumentaciju pa ti "sažvači" sta se moze iskoristiti....
Last edited by braca on 17/09/2011 17:49, edited 1 time in total.

beco

Post by beco » 17/09/2011 17:48

Sto se tice kamerica tu nema pomoci. Ali ako vac gospoda policajci zaustave i kazu da vas imaju da ste na radaru prekoracili brzinu, fino zamolite policajca bazdarni list radara, ako ga nema nikom nista, jer ne moze potvrditi da je ispravan. Ako ima bazdarni list snalazi se kako znas. :D

kurty
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Post by kurty » 17/09/2011 19:20

beco wrote:Sto se tice kamerica tu nema pomoci. Ali ako vac gospoda policajci zaustave i kazu da vas imaju da ste na radaru prekoracili brzinu, fino zamolite policajca bazdarni list radara, ako ga nema nikom nista, jer ne moze potvrditi da je ispravan. Ako ima bazdarni list snalazi se kako znas. :D
traziti nalog na kojem pise da taj dan, na tom i tom mjestu, u to i to vrijeme on treba da bude tu

Tercius
Location: "...bolje dva puta tri od jednom, nego ni jednom jednu dva puta..."

Post by Tercius » 18/09/2011 00:27

Nekoliko istina o radaru:
@Svaki radar mora sa sobom imati i potvrdu o izvrsenom periodicnom bazdarenju ( znaci prica nemoguce da sam isao toliko nepali)
@Svaki radar radi na principu odasiljanja laserskih zraka i prikupljanja istih ( znaci nepali ni prica nije to moja brzina )
@Svaki radar ima memoriju ( znaci zaista je glupo muntat policajca da ti oprosti)
@Uz svaku izmjerenu brzinu kretanja izdaje se prekrsajni nalog na koji se slobodno moze traziti sudsko odlucivanje.

Po meni treba ukinuti rucne radare a sve gradske saobracajnice treba pokriti staticnim radarima ili nekim drugim ekvivalnetnim mehanickim uredjajima za mjerenje brzine koji nemaju sposobnost komunikacije sa prekrsiocima, a za skidanje tablica (jal prednjih jal zadnjih ) uvesti minimalnu novcanu kaznu od 500km i zabranu upravljanja dva mjeseca, te zabraniti upravljanje mopedima, lakim motociklima i motociklima svakim radnim danom od 18,00 do 07,00 sati, a vikendom od 00,00 do 24,00 sati.

braca

Post by braca » 18/09/2011 10:07

Tercius wrote: te zabraniti upravljanje mopedima, lakim motociklima i motociklima svakim radnim danom od 18,00 do 07,00 sati, a vikendom od 00,00 do 24,00 sati.
Dje is GESTAPO, nisam te prepoznao!

E, ovo je NASA policija, sami o sebi pisu na nacin kako pisu.

Izvin'te gos'n, smijemol' disat' ?

FreeSol

Post by FreeSol » 18/09/2011 10:22

To bazdarenje mozete macku od rep objesiti, isto tako i neke stalke sto neki spominju. Nije duzan policajac nikome nista da pokazuje, jer niste ovlasteni od njega bilo sta da trazite. Bio sam s jaranom u slicnoj situaciji, i jaran poceo nabrajati policajcu upravo ovo sto su pojedinci napisali. Policajac sve fino, kulturno, saslusao, i onda poceo lagano redom objasnjavati principe rada. Eh kad je zavrsio, onda je poceo detaljno pregledati i kazne utvrdjivati, a mogli smo proci samo s nekih 100KM za prekoracenje brzine, a ovako mnooogo vise dobili. Da napomenem, jaran je potpisao da se ne slaze s utvrdjivanjem kazne, i za nekoliko dana je bio pozvan na sud. Oborili ga na sudu, jos je morao dodatne troskove placati.
Zato ako ste svjesni prekoracenja, ne pametujte, vec ispostujte ono sto vam policajac kaze. I neko spomenu da treba kazne povecati, treba ih povecati za 100%.

Tercius
Location: "...bolje dva puta tri od jednom, nego ni jednom jednu dva puta..."

Post by Tercius » 18/09/2011 18:58

braca wrote:
Tercius wrote: te zabraniti upravljanje mopedima, lakim motociklima i motociklima svakim radnim danom od 18,00 do 07,00 sati, a vikendom od 00,00 do 24,00 sati.
Dje is GESTAPO, nisam te prepoznao!

E, ovo je NASA policija, sami o sebi pisu na nacin kako pisu.

Izvin'te gos'n, smijemol' disat' ?
Jel te mozda ko sta pito,strucnjak ???

sanaman

Post by sanaman » 18/09/2011 19:02

kurty wrote:
beco wrote:Sto se tice kamerica tu nema pomoci. Ali ako vac gospoda policajci zaustave i kazu da vas imaju da ste na radaru prekoracili brzinu, fino zamolite policajca bazdarni list radara, ako ga nema nikom nista, jer ne moze potvrditi da je ispravan. Ako ima bazdarni list snalazi se kako znas. :D
traziti nalog na kojem pise da taj dan, na tom i tom mjestu, u to i to vrijeme on treba da bude tu
Sto mu treba, zakon definise prekrsaj i nadleznosti...ako ga utvrdi mora ga sankcionirati ili pisati prijavu ili je nalog stariji pa ne smije sankcionisati prekrsaj jer nije po nalogu?

Ateista

Post by Ateista » 19/09/2011 08:57

Tercius wrote:Nekoliko istina o radaru:
@Svaki radar mora sa sobom imati i potvrdu o izvrsenom periodicnom bazdarenju ( znaci prica nemoguce da sam isao toliko nepali)
@Svaki radar radi na principu odasiljanja laserskih zraka i prikupljanja istih ( znaci nepali ni prica nije to moja brzina )
@Svaki radar ima memoriju ( znaci zaista je glupo muntat policajca da ti oprosti)
@Uz svaku izmjerenu brzinu kretanja izdaje se prekrsajni nalog na koji se slobodno moze traziti sudsko odlucivanje.

Po meni treba ukinuti rucne radare a sve gradske saobracajnice treba pokriti staticnim radarima ili nekim drugim ekvivalnetnim mehanickim uredjajima za mjerenje brzine koji nemaju sposobnost komunikacije sa prekrsiocima, a za skidanje tablica (jal prednjih jal zadnjih ) uvesti minimalnu novcanu kaznu od 500km i zabranu upravljanja dva mjeseca, te zabraniti upravljanje mopedima, lakim motociklima i motociklima svakim radnim danom od 18,00 do 07,00 sati, a vikendom od 00,00 do 24,00 sati.
Malo lupas gluposti, ne znam kako to pravdaju ali ja koliko se sjecam nisam platio ni jednu kaznu za prekoracenje brzine (osim kad sam uhvacen stacionarnim koje ne mozes muntati) a imao sam ih dosta, mnoge znacajno preko ogranicenja, i uvijek sam se na pricu izvukao sa manjom kaznom ili ga "castio", zato nemoj pricati nesto sto nije tacno jer to u dosta slucajeva uspijeva.

Treba samo biti kulturan i fin sa njima, svadjanje se uglavnom ne isplati jer ti samo mogu naci jos nesto.

Black swan

Post by Black swan » 19/09/2011 08:59

možda jednostavno da ne vozite brzo a? :D

Ateista

Post by Ateista » 19/09/2011 09:00

Zanima me jedna stvar, pa ako neko zna:

Nekad je u zakonu bilo da ako nema natpisa "RADARSKA KONTROLA" da se kazna moze ponistiti na sudu, jer su obavezni da stave natpis kojeg uglavnom nema.

Zna li neko da li je to jos uvijek aktuelno, ima li negdje taj clan i moze li se na to stvarno izvuci ili ima neka zvrcka kojom te oni ukopaju?

Ateista

Post by Ateista » 19/09/2011 09:02

Black swan wrote:možda jednostavno da ne vozite brzo a? :D
Brzo je relativan pojam, ogranicenja su u 99% slucajeva pretjerana, ili su namijenjena ispodprosjecnim i smotanim vozacima koji mozak na pasu dok voze, iako je i to dzaba, ko je smotan napravice udes i ako ide 40. :-)

r_faruk

Post by r_faruk » 19/09/2011 09:07

Pa kad bi se pridrzavali ovih ogranicenja u Konjic bi stigli za sat i po.......... ovako stignes za 45 minuta. Ovi radari nicemu ne sluze, najgluplje mi je kad ga vidim kod televizije.

Jeff Bingham

Post by Jeff Bingham » 19/09/2011 09:28

r_faruk wrote:Pa kad bi se pridrzavali ovih ogranicenja u Konjic bi stigli za sat i po.......... ovako stignes za 45 minuta. Ovi radari nicemu ne sluze, najgluplje mi je kad ga vidim kod televizije.
...stignes, do jednom kad ne stignes :roll:

int21

Post by int21 » 19/09/2011 09:40

Interesantno, tema korupcija u radarskim kontrolama, a narod prica kako zaobici zakon, kako zajebati policiju i drzavu...

I jos kazu nema tu drzave.....

Putuj Evropo, nemoj vise cekati na nas......

P.S. Jos su svi inzenjeri saobracaja i svi projektuju puteve pa mogu komentarisati ogranicenja i propise......

Ateista

Post by Ateista » 19/09/2011 09:42

Jeff Bingham wrote:
r_faruk wrote:Pa kad bi se pridrzavali ovih ogranicenja u Konjic bi stigli za sat i po.......... ovako stignes za 45 minuta. Ovi radari nicemu ne sluze, najgluplje mi je kad ga vidim kod televizije.
Kad ce ljudi shvatiti da brzina sama po sebi nije opasna, opasna je samo u rukamma onoga ko je ne zna kontrolisati.

Ne mozes tako generalizovati, ako ima ljudi koji voze brzo a ne znaju i naprave sranje, to ne znaci da su svi takvi.

Jeff Bingham

Post by Jeff Bingham » 19/09/2011 09:43

Ateista wrote:
Jeff Bingham wrote:
Kad ce ljudi shvatiti da brzina sama po sebi nije opasna, opasna je samo u rukamma onoga ko je ne zna kontrolisati.

Ne mozes tako generalizovati, ako ima ljudi koji voze brzo a ne znaju i naprave sranje, to ne znaci da su svi takvi.
a ti si jedan od lokalnih Schumachera koji je zna kontrolisati i kojem nema sanse da se nista lose desi, jel? :-)

Ateista

Post by Ateista » 19/09/2011 09:44

int21 wrote:Interesantno, tema korupcija u radarskim kontrolama, a narod prica kako zaobici zakon, kako zajebati policiju i drzavu...

P.S. Jos su svi inzenjeri saobracaja i svi projektuju puteve pa mogu komentarisati ogranicenja i propise......
Naravno, drzava krade od nas na sve moguce nacine, da bi covjek prezivio mora i on varati drzavu.

int21

Post by int21 » 19/09/2011 09:44

Ateista wrote:

Ali kako ce policajac znati ko je dobar vozac a ko nije, osim da saceka da se dogodi sranje......zato i jeste ogranicenje i propis......i kraj price.

Ateista

Post by Ateista » 19/09/2011 09:45

Jeff Bingham wrote:
Ateista wrote:
Jeff Bingham wrote: ...stignes, do jednom kad ne stignes :roll:

a ti si jedan od lokalnih Schumachera koji je zna kontrolisati i kojem nema sanse da se nista lose desi, jel? :-)
Nemoj me vrijedjati i porediti sa Schumacherom, da si rekao Senna pa hajde... :-) :-)

Upravo tako, ja vozim brzo kada i gdje se to moze, i imam potpunu kontrolu, to je dokazalo i moje dugogodisnje iskustvo takve voznje.

int21

Post by int21 » 19/09/2011 09:46

Ateista wrote:
int21 wrote:Interesantno, tema korupcija u radarskim kontrolama, a narod prica kako zaobici zakon, kako zajebati policiju i drzavu...

Naravno, drzava krade od nas na sve moguce nacine, da bi covjek prezivio mora i on varati drzavu.
Kad je u pitanju saobracaj ne, jer time ne ugrozavas samo svoj zivot. Ti ces se izvuci iz sranja zato sto si dobar vozac, onaj do tebe nece, spuca u mene i moja porodica izgine zato sto ti nisi postivao pravila. Kapiras?

Nemam nista protiv tebe, ali imam svasta protiv onog ko ugrozava mene i moju porodicu.

Jeff Bingham

Post by Jeff Bingham » 19/09/2011 09:47

Ateista wrote:
Nemoj me vrijedjati i porediti sa Schumacherom, da si rekao Senna pa hajde... :-) :-)

Upravo tako, ja vozim brzo kada i gdje se to moze, i imam potpunu kontrolu, to je dokazalo i moje dugogodisnje iskustvo takve voznje.
do jednom, moj Ateista....do jednom :roll:

Post Reply