POLICIJA KS

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

jezičar
Posts: 65
Joined: 27/03/2007 09:07

#26

Post by jezičar »

Šuti da i ti ne završiš i hapsani. To oni i hoće da se bojimo vlastite sjene.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#27

Post by valterbranisarajevo »

M nije ovo nikakva tajna, novine su pune ovih slučajeva, a o tome je svojevremeno i progovorio bivši ministar Dahić navodeći za svakog od njih broj krivičnih prijava. Ni jedan nije imao ispod 10.


Evo jedan primjer. Ona budala koja se prije nekoliko mjeseci zabila u stub kod RTV doma i tom prilikom ubio svoja dva suvozača je od strane policije imala preko 40 prekršajnih prijava. Kasnijom istragom je utvrđeno da je za sve prekršaje dobio samo opomene i nikada nije platio ni dinara, a kamoli da mu je oduzeta dozvola.. Koliko se ljudi koji čitaju ovo provuklo kod sudije za prekršaje bez makar 150 KM kazne - veoma malo.. :(
User avatar
texel
Posts: 530
Joined: 05/02/2004 00:00
Location: Šta ima u Bosni?

#28

Post by texel »

jezičar wrote:Šuti da i ti ne završiš i hapsani. To oni i hoće da se bojimo vlastite sjene.
pa jesmo vala i pogodno tlo. sva ta sranja su već postala normalna, ali istripovani smo da sve to ignorišemo, da se pravimo ludi i da okrećemo glavu!
jezičar
Posts: 65
Joined: 27/03/2007 09:07

#29

Post by jezičar »

valterbranisarajevo wrote:M nije ovo nikakva tajna, novine su pune ovih slučajeva, a o tome je svojevremeno i progovorio bivši ministar Dahić navodeći za svakog od njih broj krivičnih prijava. Ni jedan nije imao ispod 10.


Evo jedan primjer. Ona budala koja se prije nekoliko mjeseci zabila u stub kod RTV doma i tom prilikom ubio svoja dva suvozača je od strane policije imala preko 40 prekršajnih prijava. Kasnijom istragom je utvrđeno da je za sve prekršaje dobio samo opomene i nikada nije platio ni dinara, a kamoli da mu je oduzeta dozvola.. Koliko se ljudi koji čitaju ovo provuklo kod sudije za prekršaje bez makar 150 KM kazne - veoma malo.. :(
Tačno. Tom tipu (Jašarević se preziva) je rodbina onaj Jašarević iz SDA. I zato može sve. Inače kreten je radio u STEP-u, opalio šakom šefa, pa kad mu je direktor priprijetio otkazom (njemu i još dvojici fakina) Jašarević mu rek'o da nema problema ima bomba i tvoje auto, pa i kuću ćemo ti minirati i direktor se povukao. Ne znam kako se završi sve. Ako je u zatvoru više od špola godine, treb'o je dobiti otkaz, ali nema ti u nas zakone ko da sprovodi...
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#30

Post by melb26sa »

jezičar wrote:
valterbranisarajevo wrote:M nije ovo nikakva tajna, novine su pune ovih slučajeva, a o tome je svojevremeno i progovorio bivši ministar Dahić navodeći za svakog od njih broj krivičnih prijava. Ni jedan nije imao ispod 10.


Evo jedan primjer. Ona budala koja se prije nekoliko mjeseci zabila u stub kod RTV doma i tom prilikom ubio svoja dva suvozača je od strane policije imala preko 40 prekršajnih prijava. Kasnijom istragom je utvrđeno da je za sve prekršaje dobio samo opomene i nikada nije platio ni dinara, a kamoli da mu je oduzeta dozvola.. Koliko se ljudi koji čitaju ovo provuklo kod sudije za prekršaje bez makar 150 KM kazne - veoma malo.. :(
Tačno. Tom tipu (Jašarević se preziva) je rodbina onaj Jašarević iz SDA. I zato može sve. Inače kreten je radio u STEP-u, opalio šakom šefa, pa kad mu je direktor priprijetio otkazom (njemu i još dvojici fakina) Jašarević mu rek'o da nema problema ima bomba i tvoje auto, pa i kuću ćemo ti minirati i direktor se povukao. Ne znam kako se završi sve. Ako je u zatvoru više od špola godine, treb'o je dobiti otkaz, ali nema ti u nas zakone ko da sprovodi...
Zar tog Jasarevica vec nisu poslali u Zenicu? Znam da je dobio 13 godina.
jezičar
Posts: 65
Joined: 27/03/2007 09:07

#31

Post by jezičar »

melb26sa wrote:
jezičar wrote:
valterbranisarajevo wrote:M nije ovo nikakva tajna, novine su pune ovih slučajeva, a o tome je svojevremeno i progovorio bivši ministar Dahić navodeći za svakog od njih broj krivičnih prijava. Ni jedan nije imao ispod 10.


Evo jedan primjer. Ona budala koja se prije nekoliko mjeseci zabila u stub kod RTV doma i tom prilikom ubio svoja dva suvozača je od strane policije imala preko 40 prekršajnih prijava. Kasnijom istragom je utvrđeno da je za sve prekršaje dobio samo opomene i nikada nije platio ni dinara, a kamoli da mu je oduzeta dozvola.. Koliko se ljudi koji čitaju ovo provuklo kod sudije za prekršaje bez makar 150 KM kazne - veoma malo.. :(
Tačno. Tom tipu (Jašarević se preziva) je rodbina onaj Jašarević iz SDA. I zato može sve. Inače kreten je radio u STEP-u, opalio šakom šefa, pa kad mu je direktor priprijetio otkazom (njemu i još dvojici fakina) Jašarević mu rek'o da nema problema ima bomba i tvoje auto, pa i kuću ćemo ti minirati i direktor se povukao. Ne znam kako se završi sve. Ako je u zatvoru više od špola godine, treb'o je dobiti otkaz, ali nema ti u nas zakone ko da sprovodi...

Zar tog Jasarevica vec nisu poslali u Zenicu? Znam da je dobio 13 godina.
Ja bi ga najrađe ubio k'o psa. Svijet je bolji bez jedne barabe...
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#32

Post by sulesavic »

melb26sa wrote:Zar tog Jasarevica vec nisu poslali u Zenicu? Znam da je dobio 13 godina.
jezièar wrote:Ja bi ga najraðe ubio k'o psa. Svijet je bolji bez jedne barabe...
Pazi, stani, gledaj, vidi -> a gdje su tu ljudska ptava i ostale pi*ke materine?
jezičar
Posts: 65
Joined: 27/03/2007 09:07

#33

Post by jezičar »

sulesavic wrote:
melb26sa wrote:Zar tog Jasarevica vec nisu poslali u Zenicu? Znam da je dobio 13 godina.
jezièar wrote:Ja bi ga najrađe ubio k'o psa. Svijet je bolji bez jedne barabe...
Pazi, stani, gledaj, vidi -> a gdje su tu ljudska ptava i ostale pi*ke materine?
Pazi malo, lopovi, ubice, razbojnici i ostali nisu ljudi i ne trebaju im ljudska prava. Na to se "vade" da terorišu fini svijet. Pobit' ih sve i mirna Bosna.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#34

Post by sulesavic »

jezièar wrote:
sulesavic wrote:
melb26sa wrote:Zar tog Jasarevica vec nisu poslali u Zenicu? Znam da je dobio 13 godina.
jezièar wrote:Ja bi ga najraðe ubio k'o psa. Svijet je bolji bez jedne barabe...
Pazi, stani, gledaj, vidi -> a gdje su tu ljudska ptava i ostale pi*ke materine?
Pazi malo, lopovi, ubice, razbojnici i ostali nisu ljudi i ne trebaju im ljudska prava. Na to se "vade" da terori¹u fini svijet. Pobit' ih sve i mirna Bosna.
Ma, bez brige, uz tebe sam
User avatar
texel
Posts: 530
Joined: 05/02/2004 00:00
Location: Šta ima u Bosni?

#35

Post by texel »

daj ako ima kakav normalan prijedlog za rješavanje ovog stanja u policiji i sudstvu kod nas.. normalno je da nemožeš napravit genocid nad kriminalcima..
jezičar
Posts: 65
Joined: 27/03/2007 09:07

#36

Post by jezičar »

Može, može. Pendrek, lisice, pištolj,...
User avatar
texel
Posts: 530
Joined: 05/02/2004 00:00
Location: Šta ima u Bosni?

#37

Post by texel »

jezičar wrote:Može, može. Pendrek, lisice, pištolj,...
znaš li za onu da riba od glave smrdi.. MZ ne želi da ukine ovaj naš nakaradni ustavno-pravni sistem, jer im treba jedan poligon za treniranje i eksperimentisanje.. od 1991 mi smo eksperiment za njih.. al hajd što oni to rade, nego mi im se i pustimo.. :x :x
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#38

Post by Pasiflora »

Ok, kriminalci su kriminalci, ali pazite ovo: policajka treba dezurati nocu u djelu grada u kojem zivi. Buduci da je hladno/vruce, mracno, boji se... ona fino ode u svoj stan, pojaca motorolu, navije sat i legne spavati.
Ako nema nikakve frke, ako je ne zovu, uredno ode na posao na kraju smjene, razduzi se i vrati kuci spavati.
Ovo nije rekla - kazala, SAMA MI JE ISPRICALA.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#39

Post by van Basten »

Krivica policije u svemu tome samo je jedna karika u lancu krivice, tu je i tužilaštvo, sudstvo, tvorci zakona (plural)... i naravno, dušebrižni borci za ljudska prava koji odmah dignu dreku i kad treba i kad ne treba čim policija nekoga propisno natabana
User avatar
texel
Posts: 530
Joined: 05/02/2004 00:00
Location: Šta ima u Bosni?

#40

Post by texel »

hebote, ovaj što je nagrebusio na ciglanama zauzeo pola današnjeg Avaza, al ono tamo pri kraju.. onog ako policija i ne uhvati, donji je.. :-)
avenged_sevenfil
Posts: 379
Joined: 30/03/2007 18:22
Location: Alipašino polje B faza,Sarajevo

#41

Post by avenged_sevenfil »

Ma poserem se ja na nasu policiju.KAd njega za cenera ili cvaju mozes potkupiti :x :x :x
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#42

Post by ahmed&nedzad »

texel wrote:hebote, ovaj što je nagrebusio na ciglanama zauzeo pola današnjeg Avaza, al ono tamo pri kraju.. onog ako policija i ne uhvati, donji je.. :-)
''...a u čitulji, pune stranice dve, mafija i DB složno žale za njim...'' :oops:

@jezičar Jašareviću su smanjili kaznu na 8 god. 363 dana prije udesa kod RTV udario je jednog starijeg čovjeka na Dobrinji, koji je kasnije podlegao. Drotovi koji su ga priveli kod RTV imali su nalog da ga privedu za taj raniji slučaj na izdržavanje kazne od 6 mjeseci. :roll:
User avatar
wels
Posts: 2116
Joined: 22/06/2003 00:00
Location: 6/red 3/parter

#43

Post by wels »

jezičar wrote:Šuti da i ti ne završiš i hapsani. To oni i hoće da se bojimo vlastite sjene.

Zapadni model.
Deb's
Posts: 145
Joined: 04/06/2005 23:42
Location: Sarajevo

#44

Post by Deb's »

texel wrote:još kad čujem da su zatvori puni, pa kao nemogu više nikog primit... :x :x
da se uvede smrtna kazna u zakon na period od jedno 10-20 godina, bilo bi i komocije u zatvorima...
lordi
Posts: 270
Joined: 26/04/2007 16:28

#45

Post by lordi »

Samo jedno pitanje za forumase ima li ista pozitivno u policiji da se napise?
Ne samo ovakvi su onakvi su.Mora postojati i pozitivnih stvari.Ako nema ja cu navesti nekoliko.
Cekam odgovore.
lordi
Posts: 270
Joined: 26/04/2007 16:28

#46

Post by lordi »

avenged_sevenfil wrote:Ma poserem se ja na nasu policiju.KAd njega za cenera ili cvaju mozes potkupiti :x :x :x
a tebi posebno pitanje jesi li ti to dao "cenera" ili "cvaju"
User avatar
texel
Posts: 530
Joined: 05/02/2004 00:00
Location: Šta ima u Bosni?

#47

Post by texel »

Pogledajte ovo :
http://www.sarajevo-x.com/clanak/070618125

Opet ista stvar sa našim gostima iz Srbije..
Mislim, dođu upucaju nekog u BiH, vrate se u Srbiju i niko im ništa nemože.
Onda je normalno da će toga biti sve više i više, a političari i policija šute i gledaju.. :x
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#48 we

Post by Fiore »

Zakon postoji samo za sirotinju i da bi se ta ista iskoristavala.. :-x
Joško
Posts: 92
Joined: 09/06/2007 22:17
Location: Novi Grad

#49

Post by Joško »

lordi wrote:Samo jedno pitanje za forumase ima li ista pozitivno u policiji da se napise?
Ne samo ovakvi su onakvi su.Mora postojati i pozitivnih stvari.Ako nema ja cu navesti nekoliko.
Cekam odgovore.
Imaju one dobre golfove :D
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#50

Post by uvjek dobar gost »

Ja ih sve više ne poštujem jer su to zaslužili...

Gade mi se sve više jer ih smatram korumpiranim, neprofesionalnim, plašljivim....

Mada kao što neko reće sve se kao može opravdati strahom za posao ... i EU policijom...

Nama treba, fali i neophodan je dobar drveni pendrek jednak za sviju...
Post Reply