POLICIJA KS

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
texel
Posts: 530
Joined: 05/02/2004 00:00
Location: Šta ima u Bosni?

#1 POLICIJA KS

Post by texel »

čitam jutros da je policija onom liku što je roko na ciglanama, prije dva dana oduzela utoku, malo ga priveli i pustili..da bi se dan kasnije desilo to što se desilo.. možemo li ikako vjerovati ovoj policiji i osjećati se sigurno?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2 Re: POLICIJA KS

Post by mIRCerka »

texel wrote:čitam jutros da je policija onom liku što je roko na ciglanama, prije dva dana oduzela utoku, malo ga priveli i pustili..da bi se dan kasnije desilo to što se desilo.. možemo li ikako vjerovati ovoj policiji i osjećati se sigurno?
covjece u 12 i 30, znaci u po bijela dana lika priveli, uzeli pistolj bla bla, i ono se desi navece...
u istim novinama....
nije do policije, vec je do zakona...
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#3

Post by debela »

policija radi ono sto joj se naredi negdje odozgo. interesantan clanak u danasnjem oslobodjenju o potezima bivseg nam predsjednistva gdje smanjuju kazne za kriminalna djela i stite olos. zato me vijesti kao sto je ova o ubistvu na ciglanama jako raduju.
User avatar
stripiii
Posts: 2216
Joined: 15/10/2006 21:44
Location: Zadnje sjediste auta

#4 Re: POLICIJA KS

Post by stripiii »

mIRCerka wrote:
covjece u 12 i 30, znaci u po bijela dana lika priveli, uzeli pistolj bla bla, i ono se desi navece...
u istim novinama....
nije do policije, vec je do zakona...
:thumbup:
Last edited by stripiii on 26/04/2007 11:16, edited 1 time in total.
User avatar
texel
Posts: 530
Joined: 05/02/2004 00:00
Location: Šta ima u Bosni?

#5

Post by texel »

ma postoji zakon,al se ne primjenjuje (bar ne za svakog).
User avatar
stripiii
Posts: 2216
Joined: 15/10/2006 21:44
Location: Zadnje sjediste auta

#6

Post by stripiii »

texel wrote:ma postoji zakon,al se ne primjenjuje (bar ne za svakog).
Tacno,postoji ali ja mislim da samo u ovoj nasoj lijepoj ima da kriminalac dobije uslov na uslov :? a da ne lezi ni dana zatvora...Fujjjjj
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#7

Post by mIRCerka »

texel wrote:ma postoji zakon,al se ne primjenjuje (bar ne za svakog).
na moje pitanje:
Mozete li molim vas doci, iza zgrade se dvojica mladjih srednjoskolaca trenutno bodu u venu na nozi


meni saopste poraznu cinjenicu da "mi im po zakonu ne mozemo nista ako se vec sad bodu, jer dok stignemo izvadice spricu iz noge i mi im NE MOZEMO NISTA, jedino ako ih uhvatimo dok to pripremaju, ili u trenutku konzumiranja...
tada ih mozemo privesti u stanicu, obraditi podatke i za 30 minuta su vani...

tako ti je i za oruzje...
User avatar
texel
Posts: 530
Joined: 05/02/2004 00:00
Location: Šta ima u Bosni?

#8

Post by texel »

ma ide mi na živce, uvijek ista priča : policija nemože ništa, mora tužilac naredit, tužilac kaže da nepostoji taj i taj zakon i da je jako zauzet sa drugim predmetima, sudija na godišnjem itd, itd, a ljudi ginu li ginu..
Hajd što se bagra međusobno roka, nego tako je mogao neko nedužan stradati, kao što se već i dešavalo.. :x :x :x
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#9

Post by Fair Life »

Image
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#10

Post by prleitihi »

mIRCerka wrote:
texel wrote:ma postoji zakon,al se ne primjenjuje (bar ne za svakog).
na moje pitanje:
Mozete li molim vas doci, iza zgrade se dvojica mladjih srednjoskolaca trenutno bodu u venu na nozi


meni saopste poraznu cinjenicu da "mi im po zakonu ne mozemo nista ako se vec sad bodu, jer dok stignemo izvadice spricu iz noge i mi im NE MOZEMO NISTA, jedino ako ih uhvatimo dok to pripremaju, ili u trenutku konzumiranja...
tada ih mozemo privesti u stanicu, obraditi podatke i za 30 minuta su vani...

tako ti je i za oruzje...
hau jes no..nađu ti geveru bez dozvole..uzmu ti podatke..i ti si za 30 minuta vani.. :lol::lol::lol:
jezičar
Posts: 65
Joined: 27/03/2007 09:07

#11

Post by jezičar »

texel wrote:ma ide mi na živce, uvijek ista priča : policija nemože ništa, mora tužilac naredit, tužilac kaže da nepostoji taj i taj zakon i da je jako zauzet sa drugim predmetima, sudija na godišnjem itd, itd, a ljudi ginu li ginu..
Hajd što se bagra međusobno roka, nego tako je mogao neko nedužan stradati, kao što se već i dešavalo.. :x :x :x
Vazda kažu da nemaju ovlasti. Jedno pitanje. Pa ko ima ovlasti, ako nema policija? Policija služi lopovima na vlasti da maltretiraju nedužne građene i štite lopove i kriminalce. Tako je vazda bilo i bi'će. Ovo nije policija, ovo je MILICIJA koju kontrolišu stranke na vlasti.
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#12

Post by prleitihi »

Image

zaiskali ste..eto vam ih!
User avatar
texel
Posts: 530
Joined: 05/02/2004 00:00
Location: Šta ima u Bosni?

#13

Post by texel »

ja se lično ne osjećam sigurno i fakat je šuplja priča kad kažu iz policije da je sve pod kontrolom, da nema kriminala,itd.
ko neki dan na forumu čitam vezano za krađe auta, pa neko napisao: što će ti zaštita kad nema lopova,sve ih pohapsili (kažu u MUP-u KS).
neznam dokad ćemo trpiti te njihove šuplje priče o idealnoj sigurnosti..
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14329
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#14

Post by DaysleepeR »

Zoster - Policija

Policija ove zemlje nikad neće stići na vrijeme
Jer niko se ne drži svoje struke
Noćas uzimam pravu u svoje ruke
U svoje ruke...

Uzet ću pravdu u svoje ruke

Tu nema čestitih građana
Za zaustavljane zločina
A ima ih i previše
Ja nemam vremena za gubljenje

Uzet ću pravdu u svoje ruke

Jednoga dana kupit ću pištolj
I roknut ću te
A i sebe ću...

Rock me baby
Ma, nije važno što me rokno bejbe.

Jednoga dana...

Pjesma je živa istina
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#15

Post by valterbranisarajevo »

Naravno, ovog lika na slobodu nije pustila policija nego dežurni kantonalni tužilac..
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#16

Post by Dirty Harry »

Fair Life wrote:Image
Zvao si me?
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#17

Post by prleitihi »

da bi se o nečemu pričalo..mora se barem nešto znati o tome..barem ono elementarno..neznanje je razlog zašto su ljudi toliko kivni na policiju!
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#18

Post by obuca »

da da zosteri. ta pjesma odrazava stanje u BiH. Pravo je dobra. Bojim se samo, kad uciteljica u skoli pita ko zna neku pjesmu, moj mali ne ustane i ne pocne pjevati tu pjesmu :lol:
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#19

Post by valterbranisarajevo »

Da, a tužilac, čak i da je htio, nije ga mogao zadržati u pritvoru, zahvaljujući "demokratskom" novom krivičnom zakonu koji propisuje pritvor za djela za koja se dobiva najmanje 5 godina zatvora, što nedozvoljeno nošenje oružja kod nas na žalost nije.. :(
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#20

Post by prleitihi »

al' garant ne izađu za pola sata.. :D:D
User avatar
Dust
Posts: 191
Joined: 26/01/2005 15:55
Location: negdje na putu
Contact:

#21

Post by Dust »

Ko to ponovo vrijedja vlast! :x
[b]Sta to imate protiv Vase policije? :x [/b]
Ljudi rade samo svoj posao ( ovo se odnosi na zanimanja -diplomska- pripadnika policije koji trenutno glume policajce dok ne bude upraznjenih radnih mjesta u njihovoj struci). :x
Ja sam licno zadovoljan s obzirom da moj dezurni ''policajac'' po struci je rukovodilac kombajna (valjda poljoprivrednih) masina a njegov zamjenik dipl. pedagog smjer predskolski odgoj -diploma made in Mostar, pedagoska akademija-. :oops:
Tako da i nije nam lose kako moze biti.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#22

Post by valterbranisarajevo »

Svi policajci koji se nalaze na ulici su pored zanimanja "rukovodioc kombajna" završili policijsku akademiju na osnovu koje su stekli zvanje policajca i ne treba im ništa drugo za to.. Rukovodna mjesta su već nešto drugo..

Ovima koji pikiraju na mjesta u policiji nije interesantna ulica nego kancelarija, tako da će rukovaoci kombajna i dalje ostati tamo gdje jesu..


U Sarajevu se dugo (ne znam da li se to promijenilo) nedozvoljeno nošenje oružja tretiralo ne prema krivičnom zakonu nego prema nekom zakonu o prekršajima, pa je taj čin smatran običnim prekršajem za koji se mogla izreći samo novčana kazna.
User avatar
texel
Posts: 530
Joined: 05/02/2004 00:00
Location: Šta ima u Bosni?

#23

Post by texel »

poenta je da će uvijek neko svalit krivicu na drugog : policija na tužioca, tužilac na kanton, kanton na federaciju, federacija na BiH, BiH na visokog predstvanika, a on će opet okriviti nas same i govoriti nam kako mi sami trebamo da riješavamo probleme dok se on vozika sa BMW-om po gradu i jede sladoled... :x :x :x
User avatar
texel
Posts: 530
Joined: 05/02/2004 00:00
Location: Šta ima u Bosni?

#24

Post by texel »

još kad čujem da su zatvori puni, pa kao nemogu više nikog primit... :x :x
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#25

Post by valterbranisarajevo »

U stvari generalno u ovakvim slučajevima policija i tužilaštvo mogu krivicu svaliti na međunarodnu zajednicu koja je nametnula ovaj novi krivični zakon koji maksimalno izlazi u susret kriminalcima a bukvalno omalovažava žrtvu.

Eh sada, što se u našim sudovima ne sudi kako treba čak ni po ovom novom zakonu nego se predmeti sakrivaju u ladice dok za njih ne zastupi zastara je sasvim druga priča....

Za svakog od ovih mafijaša koji terorišu gradjane policija je spremila dovoljno krivičnih prijava da do kraja života završe u zatvoru. Međutim, većina od njih se kiseli u ladicama ili su diletantski sastavljenim optužnicama od strane tužioca oborene od strane lukavih advokata kao što je Karkin..
Post Reply