polemika oko Bijelog Dugmeta

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
ina_d77
Posts: 16
Joined: 31/03/2005 09:12
Location: sarajevo

#1 polemika oko Bijelog Dugmeta

Post by ina_d77 »

Šta mislite o silnim polemikama koje su se pokrenule zbog koncerta Bijelog Dugmeta u Sarajevu.???
I o članku u BIH DANIMA????

Zar se u našoj državi sve mora politizirati???
rajvosa
Posts: 738
Joined: 06/10/2002 00:00

#2 Re: polemika oko Bijelog Dugmeta

Post by rajvosa »

ina_d77 wrote:Šta mislite o silnim polemikama koje su se pokrenule zbog koncerta Bijelog Dugmeta u Sarajevu.???
I o članku u BIH DANIMA????

Zar se u našoj državi sve mora politizirati???
Koja polemika, daj clanak.
Hvala
LED
Posts: 116
Joined: 28/05/2004 10:14

#3

Post by LED »

Image

ANKETA DANA

Da li idete na koncert Bijelog dugmeta?

Rasim Kadić, LDS
"Bože sačuvaj. Ni onda kada su bili važni, nisam išao na njihove koncerte. Iako nikada nisam bio, niti ću ići, ovo njihovo prevarno okupljanje je izdaja onoga što jeste Bijelo dugme, mislili smo da je sarajevsko, a ne beogradsko-zagrebačko. U nekom smislu, na muzičko-kulturnoj sceni, Bregović i Bebek me neodoljivo podsjećaju na priču o Cvetkoviću i Mačeku, pa je i zbog toga ovo Bože sačuvaj."

Mirza Tanović, glumac
"Jedini način da odem na taj koncert jeste da me Goran Bregović lično pozove, u šta čisto sumnjam s obzirom na veličinu koju je zauzeo. A ukoliko me neko ipak vidi na koncertu, to će biti jer me Goran zamolio da dođem.
Što se tiče zarađenog novca od koncerta, mislim da ne bi smjeli zaraditi ni jednu marku, i da bi sav novac trebali pokloniti bolesnoj djeci, djeci bez roditelja, siromašnima. Oni to duguju Sarajevu, koje je njima dalo karijere. A ako se to ne dogodi, neka je svakome od njih na čast, i svi koji će ići na koncert a ne razmišljaju gdje idu pare, neka se zapitaju."

Boro Kontić, direktor Mediacentra
"Ja ne idem na koncert. Nagledao sam se Dugmeta sedamdesetih i osamdesetih i previše, kada su bili najbolji. Nisam nostalgičan i više nemam nikakvu želju da ih gledam."

Senad Hadžifejzović, novinar
"Ne idem. Čekam da se okupi Azra, i ako se okupi - okupi. A ako ne, onda više nemam šta čekati."

Lamija Tanović, predsjednica LDS-a
"Na koncert ne idem, ali idu moje kćerke. Nemam neki poseban razlog zašto ne idem. Nekad me povrijede izjave Bregovića, ali to je njemu na čast. Muzika je ipak muzika, i u redu mi je ovo njihovo ponovno okupljanje."

Gavrilo Grahovac, ministar nauke, obrazovanja, kulture i sporta FBiH
"Ne mogu da dođem do karata. Upravo sam tražio pomoć od sekretara Vlade i šefa kabineta premijera da pronađu barem stotinjak karata za potrebe Vlade. U Vladi sjedi većina ministara iz te generacije i vjerujem da bi rado išli na koncert."

Amra Zulfikarpašić, dizajnerica
"Po svoj prilici neću, iako nemam nikakvih razloga političke prirode za to. I kad bih išla, otišla bih jedino zbog Tife, jer za ove druge nisam posebno zainteresirana. Ni za njih, a ni za spektakle."
krkan
Posts: 367
Joined: 31/12/2004 04:13

#4

Post by krkan »

citat:

Mirza Tanović, glumac
"Jedini način da odem na taj koncert jeste da me Goran Bregović lično pozove, u šta čisto sumnjam s obzirom na veličinu koju je zauzeo. A ukoliko me neko ipak vidi na koncertu, to će biti jer me Goran zamolio da dođem.
Što se tiče zarađenog novca od koncerta, mislim da ne bi smjeli zaraditi ni jednu marku, i da bi sav novac trebali pokloniti bolesnoj djeci, djeci bez roditelja, siromašnima. Oni to duguju Sarajevu, koje je njima dalo karijere. A ako se to ne dogodi, neka je svakome od njih na čast, i svi koji će ići na koncert a ne razmišljaju gdje idu pare, neka se zapitaju."

sta jos reci
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#5

Post by mIRCerka »

...proklet bio izdajica svoje domovine....



evo slusam CD B.Dugmeta sto je Daily Blab obajvio, pa sam (malo je reci sokirana)....
Dva CDa koje je objavio Blab imaju , malo je reci cudne Covers...
znam ja da su to omoti starih albuma Dugmeta, ali Kosovka Djevojka i Tito????
sve je poludilo...


a ona spaaaaavaaaaaaa i smijesi seeeeeeeeeee......
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#6

Post by Fair Life »

Sve neke politicke izjave...

Nikom se ne ide... a u prodaju pusteno dodatnih 5000 ulaznica.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#7

Post by karanana »

Hej Brega ispeglaj tu majicu, ne bi otisao da mi Cola da i ulaznicu i jos 30 maraka.

Nece da pjeva za Alijino Sarajevo a hoce za Slobin Beograd.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#8

Post by mIRCerka »

Fair Life wrote:Sve neke politicke izjave...

Nikom se ne ide... a u prodaju pusteno dodatnih 5000 ulaznica.
NE NE JA NECU ICI (a onda sasvim slucajno vidis 10 karata za koncert kako vire iz dzepa)...
:lol:
Fair, jel ti krivo sto nisi ovdje da ides i ti ? (sad ti kazes jeste i onda komentarisemo koncert, a manimo se politike :D )
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#9

Post by mIRCerka »

Gavrilo Grahovac, ministar nauke, obrazovanja, kulture i sporta FBiH
"Ne mogu da dođem do karata. Upravo sam tražio pomoć od sekretara Vlade i šefa kabineta premijera da pronađu barem stotinjak karata za potrebe Vlade. U Vladi sjedi većina ministara iz te generacije i vjerujem da bi rado išli na koncert."
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nek ide do trznice, ima tamo za 35 KM :D:D:D:D
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#10

Post by radeljas »

neka je asshole svir'o za milosvicevu srbiju u solunu kao podrska protiv bombardovanja srbije ... svako ima izbor da ide ili ne. ja nikad necu ici tamo gdje on svira, cak i da nije svir'o za milosevica, rekao je kad je razgovar'o videolinkom sa sarajevom (sa davorom i avdom sidranom) nesto kako su njegovi rodjaci bili na palama i kako smo mi pucali odozdo na njih, a oni odozgo na nas.
e pa nije tako bilo i nije sarajevo alijino. na kraju na prste se moze izbrojati koliko puta i gdje je sda pobjedila u sarajevu. ali to nije ni bitno, da je jna i karadzic osvojio sarajevo on bi sigurno svirao. fuck him
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#11

Post by Zadig »

Jel to fakat toliko tesko biti Sarajevo Celebrity??
da se ministri i sekretari u vladi pitaju oce li ici na neki koncerat ili nece
:D :D

Ja jesmo mahala majko mila
a pola ovih sto sere da nece doci na bregu, ce skociti za cecom ko da gledam
:D :D
ili vec imaju karte za bregin koncert.


I manite se vise price o Breginom moralu i njegovim glupim izjavama.
Koga boli ona stvar vise za to sve
8)

Doso coek po pare, i malo slave i boli ga djoka sta mi mislimo i sto polemisemo o njegovom moralu. Garantovano da se pita citava populacija sarajeva, niko ne bi prizno da ide na koncert, pa ko ko je onda sve te karte pokupovo silne, marsovci?
:lol:

Mislim i on je tenkre svoje vrste, isto govno ko BONO VOX (prije neki dan ga slusam kako sere nesto na BBC-ju ministrima evropske unije ili slicno, ma smijesno ba).
Umjesto da suti i svira, on udara neke izjave tu...cccc
koji je on faktor uopste da se raja toliko lozi na njegov moral (posto se o njegovoj muzici uopste ne price nigdje, dje god da zovnu nema sekunde pirce o muzici, vec samo o politici
:roll: )
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#12

Post by mIRCerka »

U stanju sam razgranici muziku od politike....
isla sam na Bregin koncert u Vistafon (patnja za ushi u onom prknu od sale) zbog trubacha, zato sto VOLIM trube...
e sad, da li ja nisam "nasa" jer volim trube, to me zivo boli peta...
na koncert cu otici ako bude normalno vrijeme jer mi je pun K Kosheva i kise i upale pluca....

PS Ne znam ko je napisao, ali i meni se ide samo radi TIFE :D
steta sto GRBAVICA nije BD pjesma :( ali zapjevace je strumfovi...
hajd' zdravo :D
xygirl
Posts: 1339
Joined: 21/09/2004 15:30

#13

Post by xygirl »

ne Zadig.. nego pola od ovih sto ce ici na koncert bi se jos lakse prebacili na cecin koncert definitivno...ali eto to nije tema :D
doduse ima tu i nostalgicara, respect ! :D
eto, ne idem ni ja i moj razlog nema nikakve veze sa politikom (molim vas dodaj te ovo polemikama, danima ili kome vec :D:D)

a Bono je bolan humanista :D nemoj tako o njemu nam :D
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#14

Post by radeljas »

mIRCerka wrote:U stanju sam razgranici muziku od politike....
to je super ako je grupa koja nastupa isto "razgranicena" od politike. da recimo dolazi parni valjak, ja bih isao. da dolazi prljavo kazaliste ne bih.
je prljavo k. je imalo uvijek "veze" sa politikom i to tudjmanovom, isto kao sto je i brega imao veze sa politikom i to onom koja nam je nanijela toliko zla. prema tome ta njegova muzika nije "razgranicena" od politike ... niti njegov javni angazman. on je izabrao beograd kad je ovaj vec bio duboko milosevicev, da ne kazem fasisticki, ali reci cu nacionalisticki grad. i nije mu smetalo da zivi tamo, ali jeste mu smetao alija u sarajevu...
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#15

Post by Zadig »

a Bono je bolan humanista Very Happy nemoj tako o njemu nam Very Happy
:lol: :lol:
SOUL_SELLER
Posts: 59
Joined: 25/05/2005 09:35

#16

Post by SOUL_SELLER »

hajmo balije navrnite na koncert bdugmeta,nije vam dovoljan onaj snimak o ubijanju srebrenicana pa jos idete bregovicu na koncert j**o vam sve on u usta,,nece da svira u alijinom sarajevu KAKO TO DA JE BONO VOX SVIRAO U ALIJINOM SARAJEVU I JOS GA JE USPUT POSJETIO
p.s.kad se bosnjaci nisu opametili nakon 11 genocida necemo se opametiti ni nakon 111 genocida............................
PETOKOLONASKA GOVNA IDITE NA KOSEVO!!!!!!!!!!!!!1
KLALI SU NAS U RATU SAD NAS J**U I MIRU ALI JE TO SVE ZAHVALJUJUCI NAMA.............
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#17

Post by Zadig »

SOUL_SELLER wrote:hajmo balije navrnite na koncert bdugmeta,nije vam dovoljan onaj snimak o ubijanju srebrenicana pa jos idete bregovicu na koncert j**o vam sve on u usta,,nece da svira u alijinom sarajevu KAKO TO DA JE BONO VOX SVIRAO U ALIJINOM SARAJEVU I JOS GA JE USPUT POSJETIO
p.s.kad se bosnjaci nisu opametili nakon 11 genocida necemo se opametiti ni nakon 111 genocida............................
PETOKOLONASKA GOVNA IDITE NA KOSEVO!!!!!!!!!!!!!1
KLALI SU NAS U RATU SAD NAS J**U I MIRU ALI JE TO SVE ZAHVALJUJUCI NAMA.............
znaci da predpostavimo da ti neces ici
:D :D

hajd daj mi kartu majke ti posto ti ne treba'
xygirl
Posts: 1339
Joined: 21/09/2004 15:30

#18

Post by xygirl »

Zadig wrote:
SOUL_SELLER wrote:hajmo balije navrnite na koncert bdugmeta,nije vam dovoljan onaj snimak o ubijanju srebrenicana pa jos idete bregovicu na koncert j**o vam sve on u usta,,nece da svira u alijinom sarajevu KAKO TO DA JE BONO VOX SVIRAO U ALIJINOM SARAJEVU I JOS GA JE USPUT POSJETIO
p.s.kad se bosnjaci nisu opametili nakon 11 genocida necemo se opametiti ni nakon 111 genocida............................
PETOKOLONASKA GOVNA IDITE NA KOSEVO!!!!!!!!!!!!!1
KLALI SU NAS U RATU SAD NAS J**U I MIRU ALI JE TO SVE ZAHVALJUJUCI NAMA.............
znaci da predpostavimo da ti neces ici
:D :D

:shock: jooo, jest ovaj kineski tezak!

:D:D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#19

Post by mIRCerka »

radeljas wrote:
mIRCerka wrote:U stanju sam razgranici muziku od politike....
to je super ako je grupa koja nastupa isto "razgranicena" od politike. da recimo dolazi parni valjak, ja bih isao. da dolazi prljavo kazaliste ne bih.
je prljavo k. je imalo uvijek "veze" sa politikom i to tudjmanovom, isto kao sto je i brega imao veze sa politikom i to onom koja nam je nanijela toliko zla. prema tome ta njegova muzika nije "razgranicena" od politike ... niti njegov javni angazman. on je izabrao beograd kad je ovaj vec bio duboko milosevicev, da ne kazem fasisticki, ali reci cu nacionalisticki grad. i nije mu smetalo da zivi tamo, ali jeste mu smetao alija u sarajevu...
Znas sta je meni krivo? Krivo mi je sto je Corba poceo pisati pjesme O SVOM POLITICKOM UBJEDJENJu...steta...imali su dobrih albuma...do 1990.godine...od tada, pad....a tako sam htjela da uzivo cujem PRAVILA...ali ne ide..


SOUL SELLER, ako imas karata, posalji....
ili uzmi tabletu za smirenje...
dost mi je politike u fudbalu, ne dam i muziku jos...
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#20

Post by Zadig »

odo ja na rucak, ako soul koju kartu ispusti,
sacuvajte mi jednu da je uramim.
brega mi je osobito drag
:D

ma brego je meni bog
:lol: :lol:
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#21

Post by metal_rules_cura »

Ko ide na koncert ici ce bez obzira na ovo sve,nema razloga da se petljam u ovo i ne zanima me.Ovo su strasno glupe teme! :-? :? :shock:
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#22

Post by car-x »

politicki (ko fol nezavisni) magazini, posebno ovi nasi, u nedostatku bilo kakvih pametnijih prica surfaju forumima i prepisuju prepiske raje.. sad kad nam vlada zatisje na sucks-u, nemaju sta da prodaju, pa su stavili naslov "nisam htio da sviram u alijinom sarajevu"..

mislim, kurton zesci.. treba biti pravo ubleha pa povjerovati u tu pricu.. a dani ce se prodati u sto miliona primjeraka, kosevo ce biti puno i opet izjeo vuk magarca..

licemjerje na sve strane..

da sam mogo dobit 2-3 dana slobodno, definitivno bi iso na koncert.. sam bi sebe operiso od politike i otiso da uzivam u pjesmama koje sam oduvijek volio i volim..

pa zamislite samo sta bi ljudi sa "hajducke cesme" dali da mogu jos jednom osjetiti taj hype..


odgovorno tvrdim da smo mi najlicemjerniji narod na svijetu.. i kusturica nam je svima mrzak i odvratan, a vjerovatno je 70% bosanaca gledalo sve njegove filmove (osim ona 2-3 stvarno losa).. a svi mu jebu majku..

i neleta karajlica redom svi blate, pa se opet smijem kladit da nas vise od pola forumasa na ovoj temi, ima barem jedan cd ili barem 10 mp-trica (i kucina) od "starog" zabranjenog pusenja.. a mozda i "zeni nam se vukota", "ljubav udari cesto", "zoka ja sam trudna" ..

zato, ko je u situaciji da ide na koncert i ide mu se, neka ide.. ko nije, jbg, bice bolje drugi put.. manite se moralnih opravdavanja i jebavanja matera onim drugim koji idu.. sve mi je to pravo fuj..
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#23

Post by BISCANIN2 »

Jebem mu staru shizoreničarsku ,djubre prodano , treba otići pa ga pretući ,i popišat .
Prije bi otišao na koncet čorbe ili neleta nego na njega jer makar znam da gledam srbske fasiste .
N e razumijem ko može još njega da gleda ,starog prdonju .
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#24

Post by car-x »

BISCANIN2 wrote:Jebem mu staru shizoreničarsku ,djubre prodano , treba otići pa ga pretući ,i popišat .
Prije bi otišao na koncet čorbe ili neleta nego na njega jer makar znam da gledam srbske fasiste .
N e razumijem ko može još njega da gleda ,starog prdonju .

jbg, biscanin, ja ovdje nigdje ne vidim razlog zasto ga ne bi otiso gledat, a zasto bi otiso gledat npr. colu, dzibonija, oliver dragojevica, i sve ostale koji su svaki u svoje vrijeme imali poneku kurtonsku izjavu..
Zreli
Posts: 352
Joined: 20/10/2003 00:00

#25

Post by Zreli »

Frankfurter Allgemeine Zeitung,
Frankfurt, Freitag, den 10.06.2005

"Necu ici. Mislim, da je gosp. Bregovic sarlatan, koji se igrom slucaja nasao na gubitnickoj strani i sada nastoji da stvari koliko toliko preokrene u svoju korist. Svirao je Frankfurtskim baustelcima 2002, mogao je i Alijinom Sarajevu, sta god da on pod tim izrazom podrazumjeva. Mislim da je njegov politcki angazman minoran, tako da se njegovo salatastvo utoliko povecava. Cak i na zadnjem koncertu u Zetri 1986, nisam imao razloga da idem na koncert te sund-grupe, na kojima se navelikko igralo kozaracko kolo. Brega smrdi. Nek ostavi pare sirocadi, koju su njegovi rodjaci pobili u Srebrenici. Zao mi je sto nisam mogao dati bolju vijest. "


Sakib Sakibovic,
Prof. Dr. Dr. multi
Post Reply