Polaganje za certifikat Njemackog jezika pri Gete Institutu

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
NigHt_ElF
Posts: 8
Joined: 27/05/2014 14:16

#26 Re: Polaganje za certifikat Njemackog jezika pri Gete Instit

Post by NigHt_ElF »

massacre wrote:
NigHt_ElF wrote:e ljudi pozz, imam jedno pitanje pa ako neko moze da odg bio bih zahvalan :-)

koliko je zapravo "tezak" B1 nivo Njemackog, i gdje "laksi" OSD ili Goethe? Vremenski period za ucenje B1 levela (otprilike naravno) za nekoga ko poznaje osnovno iz Njemackog? :-)
Meni je trebalo za A1 oko 3 mjeseca stim sto sam isao na casove 2 puta sedmicno, mislim da odprilike period potreban za B1 je 3 mjeseci ipak sve zavisi i od tebe koliko napredujes i koliko si posvecen tome posto vec imas osnove vjerujem da nece ti biti problem. OSD ili Goethe.. neznam kako je na OSD al na Goethe su mi nekako previse nervozni...
super, hvala ti massacre :)
yoyo13
Posts: 1021
Joined: 05/05/2014 19:18

#27 Re: Polaganje za certifikat Njemackog jezika pri Gete Instit

Post by yoyo13 »

vjesticanametli wrote:
massacre wrote:Zvao sam i provjerio sve informacije vezao za to u maticnomuredu u Njemackoj iImigracionu sluzbu u Njemackoj isto su rekli da to ne istice, danas sam bio u ambasadi i vratili su me rekli da moram ponovo da polazem jer mi je A1 star vise od godinu ipo i moram ponovo da polazem, navodno sef od onih sto rade na onim salterima nece da prihvati...i odbise me izvinjavam se mozda za offtopic :?
e super kad te nasi uhvate drndaciti.....na mail sroci zalbu na njemackom njemcima u ambasadi reci sta rade bosanci na salteru. to ne istice :roll: mozes poslati na ruke i ambasadoru samo ne popustaj ....koja je to gamad
kazu da sto "Ojra" rijesi sve probleme :lol: :lol: :lol:
massacre
Posts: 32
Joined: 01/06/2013 22:38

#28 Re: Polaganje za certifikat Njemackog jezika pri Gete Instit

Post by massacre »

yoyo13 wrote:
vjesticanametli wrote:
massacre wrote:Zvao sam i provjerio sve informacije vezao za to u maticnomuredu u Njemackoj iImigracionu sluzbu u Njemackoj isto su rekli da to ne istice, danas sam bio u ambasadi i vratili su me rekli da moram ponovo da polazem jer mi je A1 star vise od godinu ipo i moram ponovo da polazem, navodno sef od onih sto rade na onim salterima nece da prihvati...i odbise me izvinjavam se mozda za offtopic :?
e super kad te nasi uhvate drndaciti.....na mail sroci zalbu na njemackom njemcima u ambasadi reci sta rade bosanci na salteru. to ne istice :roll: mozes poslati na ruke i ambasadoru samo ne popustaj ....koja je to gamad
kazu da sto "Ojra" rijesi sve probleme :lol: :lol: :lol:
To definitivno i jeste 200 km samo sto neko ima izgleda procenat od vracenih ljudi na ponovno testiranje.. znas kako kad je covjeku gusto i kad mu je to preko potrebno pomiri se sa tim .. sta se moze :-?
harunf123
Posts: 7
Joined: 08/07/2011 14:20

#29 Re: Polaganje za certifikat Njemackog jezika pri Gete Institutu

Post by harunf123 »

Ma dedemi svi u švabiju prat švabama guzove
nj0be
Posts: 107
Joined: 18/04/2009 22:20

#30 Re: Polaganje za certifikat Njemackog jezika pri Gete Institutu

Post by nj0be »

Par pitanja...
Trebam poceti uciti njemacki, iako znam neke osnove i da se sporazumijem malo, zelim krenuti ispocetka zbog sebe a najvise zbog gramatike. Na Goethe, koliko sam skontao polazu se ekstenzivno A1.1 A1.2 , sto je po meni previse razvlacenja za te neke osnove i to me na kraju izadje preko 600 KM, dok intezivno je cijeli A1 550KM + ispit se placa. Sad me zanima da li je neko imao iskustva i sta odabrati? Isplati li se intezivno ici? Sta ako se propusti par casova itd? Dalje, da li negdje ima da se A1 uci bez ovih podnivoa, npr na Osd ili neki drugi ali da je priznat? Uredu bi bilo da imaju podnivoi ali mislim da za A1 i A2 nisu potrebni.

Pored ovoga, da ne trazim dalje, ima li neko prijedlog i za engleski slicno?
DusaCrnaNegro1
Posts: 2
Joined: 01/06/2021 00:03

#31 Re: Polaganje za certifikat Njemackog jezika pri Gete Institutu

Post by DusaCrnaNegro1 »

Ima li neko da bi mi dao instrukcije iz njemačkog jezika pred polaganje ispita a1 gete
Išao sam na kurs Al sam jbg malo zaboravio,jer prošlo je vremena .
Pa ako ima neko da je već polagao i zna šta je već na ispitu od prilike pa da mi pokaze objasni!

Plaćam naravno !!!
Al smo ozbiljni molim vas koji su već polagali ili znaju kakav je ispit
Po :thumbup: :thumbup:
Post Reply