Polaganje vozačkog u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
emir_no2
Posts: 11
Joined: 11/01/2007 19:45
Location: SEHER

#51

Post by emir_no2 »

maHujdur Dzulejman najjaci instruktor u gradu 100 posto se polaze kod njega odmah,al hajd sto odmah polozis nego sto i znas da vozis :) :)
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#52

Post by ado-šampion »

Isto tako Zeleni Val u širokom ruku zaobilazite, meni je nekad najbolji jaran polagao tu i ovaj instruktor ga je ložio da je Šumaher, da vozi ekstra i slično i kad frajer dođe na polaganje komisija se smijala njegovima tumačima pravila i na kraju položio iz 5-6 puta, ja zaboravio da polaže vozački kad jednom reče da je položio. :lol:
Uglavnom, ni sad nakon 2 godine vožnje nije ni malo opušten i vozi loše.
Zato kad vidite Bosnina auta kako idu reglularno brzo kako ide i ostali promet, kao da nije riječ o auto-školi, a kod ovih drugih vidite da za volanom sjedi onaj koji veze nema, koji je isprepadan ili slično, nema tu šta da se razmišlja.
User avatar
Rania
Posts: 395
Joined: 09/10/2006 11:40
Location: Sarajevo

#53

Post by Rania »

Preporucujem instruktora Acu iz autoskole Olimp u zgradi Valtera Perica.
ne znam broj, znam 8-9 ljudi kojim je bio instruktor i svi su prezadovoljni, covijek se nikad ne dere i nema "problema sa zivcima" cak ni na "los dan".


Samo mislim da se do njega moze samo doci po preporuci.
Kacho
Posts: 4
Joined: 17/01/2007 16:47

#54

Post by Kacho »

Ma nije Ado pitanje crnog dana, ne moze on meni jarane da sere kako ne znam skrenuti preko raskrsnice ili ne znam sta a pogotovo mi ne smije pritisnuti nogu na gas, ako mu ja fino naglasim da nikad nisam vozio. Eto ti si tamo negdje napomenuo da si i prije tih casova solidno vozio. Ja sam znao teoretski gdje sta kako treba da se pritisnem i to je bilo to.
I uostalom kakav je to instruktor koji sa takvim laikom sjedi u autu i salje SMS ove ili se igra igrica na mobitelu. I jos mi kaze moje je da ti pokazem smjer a tvoje je da vozis. A sto se tice smirenosti, on ne podize ton vec ti supacki ispod glasa da ga jedva cujes kaze jesi kreten ili idi u pi*** mat*****. I ti ko debil treba da sjedis kraj njega i da to slusas. Meni je moj instruktor s kojim sam i polozio voznju milion puta pokazao neke stvari dok ih nisam prefektno odradjivao. Nemoj me krivo shvatiti, imas svoje misljenje i to je ok, al lako se i meni sad puhati kad znam dobro voziti, ali se uvijek sjetim kako sam se ja osjecao ko debil kad ti neko nece da kaze " e vidis to ne valja sad probaj ovako" vec ti psuje odmahuje rukama i slicno.
nema veze da skratim, odgovorno tvrdim da je taj JAHA jedan veliki majmun i kopleksas, i da ga treba zaobilaziti u sirokom luku, za te druge instruktore iz BOSNE nez nam mozda su fini ljudi al njemu ne bi dao kanal da kopa a ne da uci ljude voznji. :)
Last edited by Kacho on 14/04/2022 20:18, edited 1 time in total.
Kacho
Posts: 4
Joined: 17/01/2007 16:47

#55

Post by Kacho »

I jos nesto vozim dobro i sigurno, da se rijesimo nedoumica :-)
Coach_sa
Posts: 5
Joined: 19/01/2007 18:15
Contact:

#56

Post by Coach_sa »

I ja sam se registrovao radi ove teme vidim da svi svasta pricaju ali jedno je sigurno kada trazite auto skolu gledajte da vas ta osoba nauci po mom nicku vjerovatno cete zakljuciti ko sam ali nisam radi reklame tu nego da vam kazem da jednostavno u ovom gradu ima stvarno dobrih instruktora i ljudi koji vole ovaj posao i rade ga sa zadovoljstvom a ne da sto prije zavrse sa kandidatom. A sto se tice tih losih oni kad tad padnu vjerujte mi."Dobar glas se daleko cuje a los jos dalje"tako ljudi kada vec dajete pare raspitajte se sta vam se nudi kakvi su uslovi nemoj te se zalijetati na pricu kao npr. "lako cemo " , "sredit cemo" i tako to. Uglavno sretno svima a ako neko ima nekakvih pitanja nek mi se slobodno obrati ako budem sta mogao pomoci potrudit cu se da pomognem. :)
emina_22
Posts: 73
Joined: 25/12/2006 12:06

#57

Post by emina_22 »

.
Last edited by emina_22 on 28/11/2008 10:32, edited 1 time in total.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#58

Post by Neelix »

maxline, celavi debil u zlatnom golfu 4, isti je po ponasanju kao ovaj sto ka Kacho opisuje, povrh svega, ostavio me na marindvoru, a zivim na ilidzi. mogo je jednom, sutradan sam trazio da ga promijene :)
habul_m
Posts: 8
Joined: 07/07/2006 19:02
Location: Sarajevo
Contact:

#59

Post by habul_m »

Neelix wrote:maxline, celavi debil u zlatnom golfu 4, isti je po ponasanju kao ovaj sto ka Kacho opisuje, povrh svega, ostavio me na marindvoru, a zivim na ilidzi. mogo je jednom, sutradan sam trazio da ga promijene :)
Koji je to instruktor čelavi kojeg nazivaš debilom u zlatnom golfu 4. Jeli to možda onaj iz Vogošće Hasib Zorlak. Čudi me da te je on ostavio na marin dvoru. Meni se to nije desilo ni jednom. Uvijek me ostavi ondje gdje mu ja kažem.
Meni je on lično dobar instruktor.
dia81
Posts: 445
Joined: 31/03/2007 20:51
Location: sarajevo

#60

Post by dia81 »

emina_22 wrote:izbjegavajte auto skolu ART i instruktora SEJU posebno djevojke
sto to?
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#61

Post by Neelix »

habul_m wrote:
Neelix wrote:maxline, celavi debil u zlatnom golfu 4, isti je po ponasanju kao ovaj sto ka Kacho opisuje, povrh svega, ostavio me na marindvoru, a zivim na ilidzi. mogo je jednom, sutradan sam trazio da ga promijene :)
Koji je to instruktor čelavi kojeg nazivaš debilom u zlatnom golfu 4. Jeli to možda onaj iz Vogošće Hasib Zorlak. Čudi me da te je on ostavio na marin dvoru. Meni se to nije desilo ni jednom. Uvijek me ostavi ondje gdje mu ja kažem.
Meni je on lično dobar instruktor.
ne sjecam se imena fakat, davno je to bilo, al jos uvijek voza istog golfa (maxline) vidjam ga po gradu. eto, meni trubio prije nego ce me ostavit kao znas ti da sam ja duzan da te ostavim pred auto skolom po zakonu :? bla bla nisam konto sto to prica, kad kod vrbanje pokupi neku curu i meni kaze eto dosta, vidimo se sutra.. :x :x sta sutra mater mu jebem :x helem, nismo se vise vidjeli :D

a da ne spominjem sto je urlao na mene i vrishtao, na carshiju me vodio a nikad prije toga nisam sjeo za volan :x i valjda ocekivao da vozim dobro :?

bjezte od njega sto dalje-to bolje
dia81
Posts: 445
Joined: 31/03/2007 20:51
Location: sarajevo

#62

Post by dia81 »

i ja sam imala problema s odbacivanjem kuci i sl..odron...ej jel neko zna dokad je po starom sistemu ovo?jel 01.06?
bianconero
Posts: 126
Joined: 04/02/2007 01:59

#63

Post by bianconero »

sta si ti trazio na marindvoru ako zivis na ilidzi? zar se obuka ne radi tamo gdje se i polaganje radi, a polaganje se radi na podrucju opstine na kojoj stanujes
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#64

Post by Neelix »

bianconero wrote:sta si ti trazio na marindvoru ako zivis na ilidzi? zar se obuka ne radi tamo gdje se i polaganje radi, a polaganje se radi na podrucju opstine na kojoj stanujes
nista, auto skola je kod Bristola...ne mogu mu ja rec hocu ovdje ili tamo...

sutradan sam zamijenio instruktora i dobio novog koji me je ostavljao tamo gdje ja hocu, i koji me je ucio da vozim tamo gdje cu polagat a ne po carsiji...
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#65

Post by Panasonic »

Polaze se u opcini prebivalista? I auto-skola te treba voziti po tom podrucju?

Moj jedan poznanik je sa Ilidze polagao na Alipasnom, pa zato pitam. Na li neko kako ovo ide??
ragib
Posts: 2342
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#66

Post by ragib »

Panasonic wrote:Polaze se u opcini prebivalista? I auto-skola te treba voziti po tom podrucju?

Moj jedan poznanik je sa Ilidze polagao na Alipasnom, pa zato pitam. Na li neko kako ovo ide??
koliko mi je ovi iz starog grada i centra polazu kod mosta Suada Delberovic.
a iz ostalih opstina ne znam.
Auto skola moze da se vozi i do olova a drugo je sto te vozaju uvijek tamo gdje polazes kako bi lakse polozila.
Alica
Posts: 305
Joined: 20/03/2007 09:01
Location: Sarajevo

#67

Post by Alica »

Auto skola INTERVAL..trazi JOVU

On je veoma dobar..ne dere se, ne munta zenske, ODLICAN JE!

Ako ti treba broj njegovog moba, posalji mi upit na priv.poruku i saljem broj!

Necete se pokajati!
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#68

Post by Neelix »

Panasonic wrote:Polaze se u opcini prebivalista? I auto-skola te treba voziti po tom podrucju?

Moj jedan poznanik je sa Ilidze polagao na Alipasnom, pa zato pitam. Na li neko kako ovo ide??
ako je sa ilidze startna tacka mu je izmedju Avaza i doma penzionera. odatle te komisija obicno vozi prema alipasinu ili dobrinji. za novi grad polazna tacka je na vojnickom, za centar na vrbanji...nisam siguran za stari grad.
User avatar
arman1
Posts: 5339
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#69

Post by arman1 »

Rania wrote:Preporucujem instruktora Acu iz autoskole Olimp u zgradi Valtera Perica.
ne znam broj, znam 8-9 ljudi kojim je bio instruktor i svi su prezadovoljni, covijek se nikad ne dere i nema "problema sa zivcima" cak ni na "los dan".


Samo mislim da se do njega moze samo doci po preporuci.
ACO-Aleksandar Obrenović. Predratni instruktor. Jedan od najboljih u gradu.
Čovjek izuzetno smiren. Prije je bio u Auto školi INTERVAL.
User avatar
arman1
Posts: 5339
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#70

Post by arman1 »

Moja preporuka također i za AS Svjetlosni Znak- Novija vozila, dobri instruktori, pristupačne cijene.
Velicina
Posts: 130
Joined: 22/05/2007 12:19

#71

Post by Velicina »

Kacho wrote:Ma nije Ado pitanje crnog dana, nemoze on meni jarane da sere kako neznam skrenuti preko raskrsnice ili neznam sta a pogotovo mi nesmije pritisnuti nogu na gas, ako mu ja fino naglasim da nikad nisam vozio. Eto ti si tamo negdje napomenuo da si i prije tih casova solidno vozio. Ja sam znao teoretski gdje sta kako treba da se pritisnem i to je bilo to.
I uostalom kakav je to instruktor koji sa takvim laikom sjedi u autu i salje SMS ove ili se igra igrica na mobitelu. I jos mi kaze moje je da ti pokazem smjer a tvoje je da vozis. A sto se tice smirenosti, on ne podize ton vec ti supacki ispod glasa da ga jedva cujes kaze jesi kreten ili idi u pi*** mat*****. I ti ko debil treba da sjedis kraj njega i da to slusas. Meni je moj instruktor s kojim sam i polozio voznju milion puta pokazao neke stvari dok ih nisam prefektno odradjivao. Nemoj me krivo shvatiti, imas svoje misljenje i to je ok, al lako se i meni sad puhati kad znam dobro voziti, ali se uvjek sjetim kako sam se ja osjecao ko debil kad ti neko nece da kaze " e vidis to nevalja sad probaj ovako" vec ti psuje odmahuje rukama i slicno.
nema veze da skratim, odgovorno tvrdim da je taj JAHA jedan veliki majmun i kopleksas, i da ga treba zaobilaziti u sirokom luku, za te druge instruktore iz BOSNE neznam mozda su fini ljudi al njemu nebi dao kanal da kopa a ne da uci ljude voznji. :)
Sa malim zakasjnjenjem ali moram odgovoriti na ovu poruku. Citam sa zgrazanjem da neko koristi psovke u takvoj situaciju kada moras sjediti sa tom budalom na 1.metar rastojanja.
Za sve koji podrzavaju ovakve lose manere i obrazlazavaju to sa crnim danom ili zivcima mora napomenuti da takvim ljudima koje oni iz nekog razloga brane nije mjesto u civilizovanom drustvu, niti imaju razloga braniti-oni sami zasticuju svoj ego sa nacinima koji odgovaraju njihovoj inteligenciji, posto ne znaju kako se prica i radi normalno onda moraju da koriste ilustracije koje pomazu njima, ne ostalima.

Ova starija generacija je bice nekriticno gledala ove kaubojske filmove?:D

Katchi hvala je podjelio to iskustvo, fakat treba ljudima da skontaju da se moraju da klone neprofesionalnih ljudi bilo gdje da ih sretnu. To je (profesionalnost) fakat na kraju krajeva sve pitanje opsteg morala.
User avatar
Lara-sa
Posts: 153
Joined: 19/10/2006 17:14
Location: Sarajevo

#72

Post by Lara-sa »

Neko je vec gore spomenuo...Auto skola ZANSA, Dobrinja i instruktor Samir.
Nikad mu se nije desilo da povisi glas na mene, dolazio je po mene gdje mi odgovara i ostavljao me gdje ja hocu. Golf 2, stara krntija na kojoj covjek mora nauciti voziti. Lik je stvarno super, ja bih ga svakom preporucila...
Posebno mi se svidjalo, s obzirom da ja nisam znala ni koliko pedala ima ispod volana da dalje ni ne pricamo, sto je on sve to polako sa mnom prosao. Vozili smo se po gradu tek kad sam ja rekla da mogu, a prije toga-poligon.
Nisam imala problema s polaganjem vozackog nakon njegove obuke. Super lik!
ifbbpro
Posts: 490
Joined: 19/05/2006 00:13

#73

Post by ifbbpro »

Toplo preporucujem (licno iskustvo):
Auto skola Alaplana, instruktor Semir!!

Legenda od covjeka!!
Raja, nauci te, tacan k´o sat, ne dere se na tebe.
black_noke
Posts: 596
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#74

Post by black_noke »

evo da ne otvaram novu temu, jel neko zna moze li se jos uvijek polagati po starom zakonu?? :-)
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#75

Post by black »

novi zakon stupa na snagu 1.11.
Post Reply