Polaganje vozačkog u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
vjeshalica
Posts: 17270
Joined: 31/03/2019 14:56

#1251 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by vjeshalica »

Ateista wrote: 03/02/2023 08:50
nuki_cika wrote: 02/02/2023 17:40 Da li mi neko može preporučiti nekog instruktora ili auto školu koja nudi obuku na autima sa automatskim mjenjačem?
Treba mi 3,4 časa da vratim rutinu vožnje pošto dugo nisam vozio, a automatik nikad nisam koristio..
Ne znam cemu instruktor ako si vec polozio, nadjes nekog ko ima iskustva, prvo malo na nekom parkingu probas pa onda na cestu, svaki iskusan vozac ce ti bolje pokazati konkretne stvari koje ti trebaju u stvarnoj voznji nego instruktor koji je navikao da uci da polozis a ne da znas voziti.
Covjek trazi par casova na AUTOMATIKU
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#1252 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Ateista »

vjeshalica wrote: 03/02/2023 09:11
Ateista wrote: 03/02/2023 08:50

Ne znam cemu instruktor ako si vec polozio, nadjes nekog ko ima iskustva, prvo malo na nekom parkingu probas pa onda na cestu, svaki iskusan vozac ce ti bolje pokazati konkretne stvari koje ti trebaju u stvarnoj voznji nego instruktor koji je navikao da uci da polozis a ne da znas voziti.
Covjek trazi par casova na AUTOMATIKU
Znam, ali ne kontam cemu, sve mu moze pokazati bilo koji iskusniji vozac, nadje nekog ko vozi automatika i to je to.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17270
Joined: 31/03/2019 14:56

#1253 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by vjeshalica »

Necemo ulaziti u te njegove razloge. Btw nek proba kontaktirati Coach, oni imaju neko auto i za obucavanje invalida, a msm da je i automatik. Nek nazove i pita.
_opstojnost_
Posts: 13
Joined: 26/03/2020 00:28

#1254 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by _opstojnost_ »

Koja je procedura ako instruktor odbija da kandidata izvede sa poligona na cestu? Imam B, više godina iskustva. Prijavim se za A - instruktor skroz odsutan, sjedi na telefonu, pustio učenje na pašu. Ajd' ok. Dogovorili se 10 časova. Odradimo šesti nakon mjesec i po vožnje sa prevelikim pauzama.

Instruktor tvrdi da se ne može izaći na cestu, da se loše vlada motorom. Vlada se loše jer se izgubio osjećaj nakon duge nevožnje, a pod vladanjem je u pitanju samo kvačilo, problem - motor se ugasio par puta i to je to. Ništa strašno, nisam davao gasa nego samo sa kvačila, jer je kvačilo tvrdo u pm, pa nemam još uvijek tačan "u bocu" osjećaj da mi ne uhvati prebrzo, da ne odletim :D

Sljedeći put će biti sedmi - osmi čas. I šta onda nam samo ostaje jedan dan tj dva časa ceste, ako i tad izađemo? A kaže dodatni čas (ne dan, nego čas), 120 KM. Znači 240KM za jedan dan? :o

Sad ne znam šta je za činiti. Mijenjati školu, ne raditi dalje časove? Završiti časove? Šta je sa uplaćenim novcem i ljekarskim? Koja je procedura? :D

Što je najgore pokušao sam biti maksimalno korektan prema instruktoru, uzmem nam svaki put kad se nađemo nešto za popiti i pojesti, fin odnos, opušten, jebiga nisam talent za motor iz prve, ali čovječe ovo izvlačenje para na silu fakat ne mogu :D I i dalje nam je komunikacija za kurac. Slabo se javlja, slabo objašnjava. Očito nam ne ide.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17270
Joined: 31/03/2019 14:56

#1255 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by vjeshalica »

_opstojnost_ wrote: 13/08/2023 00:58 Koja je procedura ako instruktor odbija da kandidata izvede sa poligona na cestu? Imam B, više godina iskustva. Prijavim se za A - instruktor skroz odsutan, sjedi na telefonu, pustio učenje na pašu. Ajd' ok. Dogovorili se 10 časova. Odradimo šesti nakon mjesec i po vožnje sa prevelikim pauzama.

Instruktor tvrdi da se ne može izaći na cestu, da se loše vlada motorom. Vlada se loše jer se izgubio osjećaj nakon duge nevožnje, a pod vladanjem je u pitanju samo kvačilo, problem - motor se ugasio par puta i to je to. Ništa strašno, nisam davao gasa nego samo sa kvačila, jer je kvačilo tvrdo u pm, pa nemam još uvijek tačan "u bocu" osjećaj da mi ne uhvati prebrzo, da ne odletim :D

Sljedeći put će biti sedmi - osmi čas. I šta onda nam samo ostaje jedan dan tj dva časa ceste, ako i tad izađemo? A kaže dodatni čas (ne dan, nego čas), 120 KM. Znači 240KM za jedan dan? :o

Sad ne znam šta je za činiti. Mijenjati školu, ne raditi dalje časove? Završiti časove? Šta je sa uplaćenim novcem i ljekarskim? Koja je procedura? :D

Što je najgore pokušao sam biti maksimalno korektan prema instruktoru, uzmem nam svaki put kad se nađemo nešto za popiti i pojesti, fin odnos, opušten, jebiga nisam talent za motor iz prve, ali čovječe ovo izvlačenje para na silu fakat ne mogu :D I i dalje nam je komunikacija za kurac. Slabo se javlja, slabo objašnjava. Očito nam ne ide.
Pa cas na kamionu nije 120 maraka a kamoli na motociklu
Trazi razliku para uplacenih, ljekarsko ti svakako vrijedi, i idi u neku drugu autoskolu
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#1256 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by alibegoa »

Imate li neku preporuku za auto školu na Ilidži?
Zahvaljujem.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17270
Joined: 31/03/2019 14:56

#1257 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by vjeshalica »

alibegoa wrote: 17/08/2023 16:13 Imate li neku preporuku za auto školu na Ilidži?
Zahvaljujem.
Kakve veze ima na kojem je mjestu kad se sva obuka vodi u Novom Gradu
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#1258 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by alibegoa »

vjeshalica wrote: 17/08/2023 16:22
alibegoa wrote: 17/08/2023 16:13 Imate li neku preporuku za auto školu na Ilidži?
Zahvaljujem.
Kakve veze ima na kojem je mjestu kad se sva obuka vodi u Novom Gradu
To mi je vec nova info.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17270
Joined: 31/03/2019 14:56

#1259 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by vjeshalica »

alibegoa wrote: 17/08/2023 16:54
vjeshalica wrote: 17/08/2023 16:22

Kakve veze ima na kojem je mjestu kad se sva obuka vodi u Novom Gradu
To mi je vec nova info.
Sve marsute su ti na Dobrinji-Vojnicko. Samo sada je druga stvar zbog tog teorijskog dijela gdje se ide vjerovatno u prostorije AŠ ali koliko ja imam saznanja,dadnu testove pa da sam ucis. Ali voznja je cijeli kanton u Novom Gradu.
menekse1992
Posts: 64
Joined: 07/04/2014 21:21

#1260 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by menekse1992 »

Kakva su iskustva sa Drive & Travel školom?
Post Reply