Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Locked
User avatar
krivorijek
Posts: 688
Joined: 13/02/2008 11:58
Location: Iščašenja ili preloma?

#51 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by krivorijek »

Sto vas citam sve sam vise svjestan da je ideja za vecinu vas dosla prerano. Svi vi jos razmisljate po uticajem rata i stalno traziste "sidro" za svoje misli i usporedbe u odredjenim ratnim desavanjima.
Pa tako je to. Ali to nije ni bezveze, niti bez razloga, znas.

Evo ja sam mensecini skuzio da ti samo filozofiras ovdje, i da ti nije namjera provocirati, pa cu ti dobronamjerno reci jos par zadnjih rijeci: to sto ti zamisljas spada u cistu (science) fikciju i idealizam, i nema ama bas nikakve realne sanse da se ostvari u stvarnosti, barem ne u meni dogledno vrijeme. Tvoje su pretpostavke idilicno-naivne, nevine, bas kao kod kakvog djeteta. Potcjenjujes nacionalizam (ili ga cak potpuno zaobilazis), kao da se nismo nedavno uvjerili o njegovoj (malo je reci) razornoj snazi. Blagonaklono gledas na ulogu religije u drustvu, dok je ja vidim i previse cesto u saveznistvu sa nacionalizmom. Jedna od pretpostavkih je i ta, da Hrvatska nije nikakva prepreka tom nekakvom (pa jos i ravnopravnom) savezu, sto mi ponovo priziva sliku nevinog djetesceta sa lizalom u ustima. Nismo li mi svi na nekakvom putu udruzivanja u Evropi, te kakvog bi smisla onda u takvom kontekstu imalo nekakvo regionalno udruzivanje?

Nemam ni ja vremena da duze pisem, pa se s ovim rijecima pozdravljam od tebe.
Filozofiraj realnije :-)
:)
pjo
Posts: 811
Joined: 29/02/2008 09:32

#52 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo »

krivorijek wrote:
Sto vas citam sve sam vise svjestan da je ideja za vecinu vas dosla prerano. Svi vi jos razmisljate po uticajem rata i stalno traziste "sidro" za svoje misli i usporedbe u odredjenim ratnim desavanjima.
Pa tako je to. Ali to nije ni bezveze, niti bez razloga, znas.
Evo ja sam mensecini skuzio da ti samo filozofiras ovdje, i da ti nije namjera provocirati, pa cu ti dobronamjerno reci jos par zadnjih rijeci: to sto ti zamisljas spada u cistu (science) fikciju i idealizam, i nema ama bas nikakve realne sanse da se ostvari u stvarnosti, barem ne u meni dogledno vrijeme.
Vec sam napisao da mi niti nije namjera da se to desi odmah. Cak sam i sugerirao da nema smisla da radi anketu.
Tvoje su pretpostavke idilicno-naivne, nevine, bas kao kod kakvog djeteta.
Hvala.

Postoje ljudi (djeca) koji ce to znati prepoznati i cijeniti.

Potcjenjujes nacionalizam (ili ga cak potpuno zaobilazis), kao da se nismo nedavno uvjerili o njegovoj (malo je reci) razornoj snazi.
Ovdje si moguce u pravu i sam se pitam da li sam predvidio sve lose stranputice koje se mogu naci na putu.

Blagonaklono gledas na ulogu religije u drustvu,
Znam da ce mi to donijeti puno negativnih bodova ali ja blagonaklono na religiju gledam na mikronivou obitelji.

Napisao sam da bih se zalagao za odvajanje religije od drzave, pa bi bilo korektno od tebe da ispravis ovu svoju primjedbu tako da uvazi ono sto napisao prije ove tvoje ocjene.
dok je ja vidim i previse cesto u saveznistvu sa nacionalizmom. Jedna od pretpostavkih je i ta, da Hrvatska nije nikakva prepreka tom nekakvom (pa jos i ravnopravnom) savezu, sto mi ponovo priziva sliku nevinog djetesceta sa lizalom u ustima. Nismo li mi svi na nekakvom putu udruzivanja u Evropi, te kakvog bi smisla onda u takvom kontekstu imalo nekakvo regionalno udruzivanje?
Imas primjer Belgije, koja ne samo da je clanica i u centru EU nego su sve institucije locirane u njoj.

Da li je to dovelo do unutarnje kohezije u Belgiji ?

Da li je EU dovela do unutarnje monolitnosti u Ujendjineom Kraljevstvu ?

U Spanjolskoj ?

Nemam ni ja vremena da duze pisem, pa se s ovim rijecima pozdravljam od tebe.
Filozofiraj realnije :-)
:)


Pozdrav i tebi. Nas "pokret" (:-)) se nalazi u takvoj fazi da oni koji nisu protiv nas, da su uz nas.
paratrooper
Posts: 713
Joined: 20/02/2008 08:05

#53 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by paratrooper »

pjo, nije nikakav oblem sto si stavio temu ali zelim te pitati slijedece:

Ako ne volis sadasnju zemlju , zasto mislis da bi volio neku kojoj bi se prikljucio ?

Da li mislis da ce u buducnosti ( ne bitno gdje ) vaznije biti gradjanin jedne zemlje ili biti pripadnik nekog naroda ?
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#54 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by Ripicipi »

Definitivno i uvijek glasno NE, NE i NE !!!
Ne znam samo kako nekome to moze pasti na pamet...
pjo
Posts: 811
Joined: 29/02/2008 09:32

#55 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo »

paratrooper wrote:pjo, nije nikakav oblem sto si stavio temu ali zelim te pitati slijedece:

Ako ne volis sadasnju zemlju , zasto mislis da bi volio neku kojoj bi se prikljucio ?
Dobro pitanje i ne mislim da bih nuzno na kraju bio zadovoljan i da bi stvar bila bolja.

"Hoce li sloboda umjeti da pjeva kao sto su suznji pjevali o njoj"
Da li mislis da ce u buducnosti ( ne bitno gdje ) vaznije biti gradjanin jedne zemlje ili biti pripadnik nekog naroda ?

Mislim da ukoliko ne bude bitnijih poremecaja u onome kako se stvari odvijaju (nekakvi masivniji ratovi) da ce ono narodno/nacionalno gubiti na znacaju iako nikad, ili bar u dogledno vrijeme nece nestati.

Sve te multinacionalne zemlje su jako ponosne i cuvaju svoje tradicionalno. Ako mislis da bi se jedan Englez odrekao svoje tradicije, znaj da grijesis. Mene su skoro htjeli tuci jer se nisam pohvalno izrazavao o kraljevstvu kao uredjenju i njihovoj kraljici. rekli su da oni mogu pricati protiv kraljice ali ja kao stranac ne i da se mene ne tice njihovo uredjenje.
pjo
Posts: 811
Joined: 29/02/2008 09:32

#56 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo »

paratrooper wrote:pjo, nije nikakav oblem sto si stavio temu

Ovo nisam vidio pa sad odgovaram. Kako mislis "ja stavio temu" ?

Nisam ja stavio temu, pogledaj malo bolje.
Tomislav MO
Posts: 1111
Joined: 14/06/2006 08:02

#57 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by Tomislav MO »

pjo wrote:
sheilak wrote:Bosna i Hercegovina i Hrvatska mogu se udruziti, ali, naravno, samo pod imenom Bosna i Hercegovina i sa Sarajevom, kao glavnim gradom. Pa, bujrum! :-D Mislim, kad je vec rijec o krajnostima!

Glavni grad bi svakako trebalo izmjestiti, da li bi to trebalo biti Sarajevo ili mozda Mostar ili nesto trece - ne znam, ali mislim da bi trebao biti negdje gdje su zastupljeni i jedni i drugi ili jednima i drugima odgovara.

Sto se tice imena to vise nije Bosna i Hercegovina pa ime nije odgovarajuce.

Mislim da bi Banja Luka bila najbolji odabir.
Tomislav MO
Posts: 1111
Joined: 14/06/2006 08:02

#58 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by Tomislav MO »

paratrooper wrote:1. Hrvatska oslobadja cjelokupnu teritoriju ali nema pravo na entitet hrvatskog naroda izvan Hrvatske (BIH).

2. Srbi dobijaju 49% BIH ( ukljucujuci Drinu i istocnu bosnu) za izgubljene teritorije u RSK

3. Bosnjaci za cjelovitu i nedjeljivu BIH , moraju prihvatiti gubitak mnogih opcina u istocnoj bosni i na drugim mjestima.

Nista nije besplatno, a u politici je dapace i sve skupo.
Točno, ali je isto tako točno da ništa nije statično.

Točak povijesti se nastavlja okretati, i od Daytona je prošlo već 13 godina i lagano se pripremamo za drugo (ili koje je već po redu) poluvrijeme, koje će doći možda za 10, možda za 30 godina. Jedino što je konstanta povijesti je promjenjivost.
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#59 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by zgembo_sa »

Ja sam za pokret za pripajanje Srbije, Hrvatske i Crne Gore Bosni i Hercegovini, jal milom, jal silom :D
pjo
Posts: 811
Joined: 29/02/2008 09:32

#60 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo »

zgembo_sa wrote:Ja sam za pokret za pripajanje Srbije, Hrvatske i Crne Gore Bosni i Hercegovini, jal milom, jal silom :D

Ovo je vec razvodnjavanje ideje i odlazak u presiroko.

Na kraju eto ti Jugoslavije.
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#61 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by zgembo_sa »

pjo wrote:
zgembo_sa wrote:Ja sam za pokret za pripajanje Srbije, Hrvatske i Crne Gore Bosni i Hercegovini, jal milom, jal silom :D

Ovo je vec razvodnjavanje ideje i odlazak u presiroko.

Na kraju eto ti Jugoslavije.
Ma kakva juga, nista od toga, mislio sam vise nesto u stilu mi begovi, a oni kmetovi :D
zrikavac48
Posts: 596
Joined: 24/10/2007 23:32

#62 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by zrikavac48 »

Haris033 wrote:
zrikavac48 wrote:Ne pricaj gluposti ! Bosanci i Hercegovci su ponosan narod da bi pristali na takvo sto.
Mislim da je upravo ovo gore podebljano jedna velika GLUPOST!!!
Haris, ocito da nisi nikada duze boravio u Hrvatskoj. Vjerojatno iz tog razloga ne znas kako veliki broj Hrvata u Hrvatskoj dozivljava Bosance i Hercegovce (bez obzira na naconalnost i religijska ubijedjenja). Jos uvijek u glavama mnogih na rijeci Bosanac i Hercegovac imaju asocjacje neobrazovane, siromasne i primitivne osobe. Jednom rijeci "Untermensch-a"
Ako cemo pogledati na istok u Srbiju, gotovo je ista situacija. Razlika je samo u tome ako je osoba bosanski Srbin prema njemu se ne osijeca mrznja nego sazaljenje.
Sve u svemu ljubav susjeda prema Bosancima i Hercegovcima postoji samo kada za to postoje jaki razlozi( citaj interes).
Last edited by zrikavac48 on 14/03/2008 16:00, edited 1 time in total.
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#63 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by nikad_izvini »

Kakvih gluposti se čovjek načita na ovom forumu.To je nevjerovatno.@Pjo i @osa prednjače na ovoj temi.
@Pitanje za Pjo-a? Da su ti Hrvati zapalili kuću,protjerali sa rodnog ognjišta ,ubili dio familije,ZAROBILI i utamničili nakon što si ratovao u HVO-u ili HOS-u.Da li bi ovako seruckao,kao što sada seruckaš?!
Ili jednostvano maštaš,nemaš pojma o čemu pričaš,seruckaš,prelaziš preko nacionalizma,historije,zločina,glorifikuješ vjeru i njen uticaj na Balkanu,smatraš da ne valja misliti zlo,da treba oprostiti.Jel tako?
Može,nema problema.Ali da te ja istjeram iz stana,nahvatam dio ženske familije pa se sa njima zabavljam par mjeseci,zarobim nakon što si se borio u "mojoj" vojsci i na kraju ti pružim ruku pomirenja i kažem,ma hajde ne valja zlo misliti.Kako bi me gledao? Ja tebe gledam ko budalu.Iskreno.A budale su opasne,zlo čine a ne shvataju šta rade.
pjo
Posts: 811
Joined: 29/02/2008 09:32

#64 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo »

nikad_izvini wrote:Kakvih gluposti se čovjek načita na ovom forumu.To je nevjerovatno.@Pjo i @osa prednjače na ovoj temi.
@Pitanje za Pjo-a? Da su ti Hrvati zapalili kuću,protjerali sa rodnog ognjišta ,ubili dio familije,ZAROBILI i utamničili nakon što si ratovao u HVO-u ili HOS-u.Da li bi ovako seruckao,kao što sada seruckaš?!
Nisam ti ja to ucinio, a na iznosenje ideja imam svo pravo. Posto nisam sam otvorio ovu temu nego se samo prikljucio svezi toga a na tvoje spominjanje mog "seruckanja" mogu ti samo odgovoriti da ODJEBES U TROSKOCIMA !

Ili jednostvano maštaš,nemaš pojma o čemu pričaš,seruckaš,prelaziš preko nacionalizma,historije,zločina,glorifikuješ vjeru i njen uticaj na Balkanu,smatraš da ne valja misliti zlo,da treba oprostiti.Jel tako?
Može,nema problema.Ali da te ja istjeram iz stana,nahvatam dio ženske familije pa se sa njima zabavljam par mjeseci,zarobim nakon što si se borio u "mojoj" vojsci i na kraju ti pružim ruku pomirenja i kažem,ma hajde ne valja zlo misliti.Kako bi me gledao? Ja tebe gledam ko budalu.Iskreno.A budale su opasne,zlo čine a ne shvataju šta rade.

S obzirom na jacinu tvojih rijeci i kako ne mogu procijeniti koliku podrsku uzivas na bosnjackoj strani, pretpostavljam kako za nju jednostavno nema dovoljno interesa pa sam vrlo blizu odustajanja.

Ostani sa svojim "uspomenama" covjece.
pjo
Posts: 811
Joined: 29/02/2008 09:32

#65 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo »

zrikavac48 wrote:
Haris033 wrote:
zrikavac48 wrote:Ne pricaj gluposti ! Bosanci i Hercegovci su ponosan narod da bi pristali na takvo sto.
Mislim da je upravo ovo gore podebljano jedna velika GLUPOST!!!
Sve u svemu ljubav susjeda prema Bosancima i Hercegovcima postoji samo kada za to postoje jaki razlozi( citaj interes).

Ja sam napisao da jedino priznajem interes kao motiv za ovu ideju i to sa jedne i druge strane.

Za sve one koji navode nekakve sentimentalne razloge tvrdim da lazu.


Interes mora postojati sa bosnjacke, ako ga nema - bujrum.... Uostalom, stanovnike Hrvatske niko nije ni pitao, kao sto neko rece...
User avatar
travnik
Posts: 1863
Joined: 05/02/2008 18:30
Location: multietničarim uzduž i poprijeko

#66 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by travnik »

Ništa od ovoga nema, ali suradnja i dobosusjedki odnosi su nam nužni i potrebni.
Ali onakao hipotetski, kada bi se to desilo, baš bi me zanimalo bi li i tada Haris i SBiH zagovarali građansku državu i "pravo jedan čovijek jedan glas". 100% siguran da ne bi.
pjo
Posts: 811
Joined: 29/02/2008 09:32

#67 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo »

travnik wrote:Ništa od ovoga nema

Jesi siguran ?
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#68 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by nikad_izvini »

pjo wrote:
nikad_izvini wrote:Kakvih gluposti se čovjek načita na ovom forumu.To je nevjerovatno.@Pjo i @osa prednjače na ovoj temi.
@Pitanje za Pjo-a? Da su ti Hrvati zapalili kuću,protjerali sa rodnog ognjišta ,ubili dio familije,ZAROBILI i utamničili nakon što si ratovao u HVO-u ili HOS-u.Da li bi ovako seruckao,kao što sada seruckaš?!
Nisam ti ja to ucinio, a na iznosenje ideja imam svo pravo. Posto nisam sam otvorio ovu temu nego se samo prikljucio svezi toga a na tvoje spominjanje mog "seruckanja" mogu ti samo odgovoriti da ODJEBES U TROSKOCIMA !

Ili jednostvano maštaš,nemaš pojma o čemu pričaš,seruckaš,prelaziš preko nacionalizma,historije,zločina,glorifikuješ vjeru i njen uticaj na Balkanu,smatraš da ne valja misliti zlo,da treba oprostiti.Jel tako?
Može,nema problema.Ali da te ja istjeram iz stana,nahvatam dio ženske familije pa se sa njima zabavljam par mjeseci,zarobim nakon što si se borio u "mojoj" vojsci i na kraju ti pružim ruku pomirenja i kažem,ma hajde ne valja zlo misliti.Kako bi me gledao? Ja tebe gledam ko budalu.Iskreno.A budale su opasne,zlo čine a ne shvataju šta rade.

S obzirom na jacinu tvojih rijeci i kako ne mogu procijeniti koliku podrsku uzivas na bosnjackoj strani, pretpostavljam kako za nju jednostavno nema dovoljno interesa pa sam vrlo blizu odustajanja.

Ostani sa svojim "uspomenama" covjece.
Lijepo sam te pitao,nisi mi odgovorio.Čim tako kakiš,ili nisi bio ovdje ili si bio u kakvoj zaštićenoj zoni pa rata nisi osjetio.Jer da jesi,ne bi tako kakio,kao što kakiš i lupao gluposti.
Pročitao sam sve tvoje postove vezane na ovu temu i napisao sam šta mislim o njima i ARGUMENTOVAO svoje tvrdnje.
Da bi o nečemu pričao,moraš se staviti u položaj "Bošnjaka" ,"Hrvata" ,"Srba" i Bosanaca,shvatiti šta to njima znači,na koji način tumače dešavanja pa tek ozbiljno argumentovati i voditi raspravu.
Pošto to nisi učinio,pokazao si se nezrelim ,vrlo smiješnim,neukim,te nema potrebe bilo šta ti dokazivati.Rekoh ti,budale su opasne,misle i čine zlo a nisu toga svjesne.

PS "uspomene"?! Fino sam te pitao šta bi ti uradio i kako bi nekoga gledao da te zarobi,protjera,siluje,zabije nož u leđa i na kraju pruži ruku i kaže"ma nema veze,uspomene treba zaboraviti".
Ostaj mi s mozgom,ako si u stanju to da učiniš.
pjo
Posts: 811
Joined: 29/02/2008 09:32

#69 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo »

nikad_izvini wrote:
pjo wrote:
nikad_izvini wrote:Kakvih gluposti se čovjek načita na ovom forumu.To je nevjerovatno.@Pjo i @osa prednjače na ovoj temi.
@Pitanje za Pjo-a? Da su ti Hrvati zapalili kuću,protjerali sa rodnog ognjišta ,ubili dio familije,ZAROBILI i utamničili nakon što si ratovao u HVO-u ili HOS-u.Da li bi ovako seruckao,kao što sada seruckaš?!
Nisam ti ja to ucinio, a na iznosenje ideja imam svo pravo. Posto nisam sam otvorio ovu temu nego se samo prikljucio svezi toga a na tvoje spominjanje mog "seruckanja" mogu ti samo odgovoriti da ODJEBES U TROSKOCIMA !

Ili jednostvano maštaš,nemaš pojma o čemu pričaš,seruckaš,prelaziš preko nacionalizma,historije,zločina,glorifikuješ vjeru i njen uticaj na Balkanu,smatraš da ne valja misliti zlo,da treba oprostiti.Jel tako?
Može,nema problema.Ali da te ja istjeram iz stana,nahvatam dio ženske familije pa se sa njima zabavljam par mjeseci,zarobim nakon što si se borio u "mojoj" vojsci i na kraju ti pružim ruku pomirenja i kažem,ma hajde ne valja zlo misliti.Kako bi me gledao? Ja tebe gledam ko budalu.Iskreno.A budale su opasne,zlo čine a ne shvataju šta rade.

S obzirom na jacinu tvojih rijeci i kako ne mogu procijeniti koliku podrsku uzivas na bosnjackoj strani, pretpostavljam kako za nju jednostavno nema dovoljno interesa pa sam vrlo blizu odustajanja.

Ostani sa svojim "uspomenama" covjece.
Lijepo sam te pitao,nisi mi odgovorio.Čim tako kakiš,ili nisi bio ovdje ili si bio u kakvoj zaštićenoj zoni pa rata nisi osjetio.Jer da jesi,ne bi tako kakio,kao što kakiš i lupao gluposti.
Pročitao sam sve tvoje postove vezane na ovu temu i napisao sam šta mislim o njima i ARGUMENTOVAO svoje tvrdnje.
Da bi o nečemu pričao,moraš se staviti u položaj "Bošnjaka" ,"Hrvata" ,"Srba" i Bosanaca,shvatiti šta to njima znači,na koji način tumače dešavanja pa tek ozbiljno argumentovati i voditi raspravu.
Pošto to nisi učinio,pokazao si se nezrelim ,vrlo smiješnim,neukim,te nema potrebe bilo šta ti dokazivati.Rekoh ti,budale su opasne,misle i čine zlo a nisu toga svjesne.

PS "uspomene"?! Fino sam te pitao šta bi ti uradio i kako bi nekoga gledao da te zarobi,protjera,siluje,zabije nož u leđa i na kraju pruži ruku i kaže"ma nema veze,uspomene treba zaboraviti".
Ostaj mi s mozgom,ako si u stanju to da učiniš.


Nema tu nikakvog pitanja. Zna se zasto su Bosnjaci isli u HVO a zna se i kad i zasto su izlazili.

Isli su jer ABiH u to doba ili nije postojala ili im nije mogla doturiti oruzje pa ih je Alija pozvao da idu u HVO ("jer HVO ima oruzja" citat Alija I.) a izlazili su zadrzavsi oruzje iz razloga osnivanja ABiH na njihovom terenu.

Ja shvacam da je postupak HVO bio grub no moras to sagledati malo introspektivno, da to oni nisu ucinili ostali bi sporedni igraci ili bilo sto milom sto silom pretpoljeni u novosnovanu ABiH.


Na kraju krajeva, to je rat, ako cemo vec o dugovima, Bosnjaci su se pravili Englezi kad su gorila hrvatska sela ("to nije nas rat" citat Alija I.) pa ne vidim razlog zasto bi samo ti (ili vi) kukali jedni na druge.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#70 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by popajic »

Ovo je neka bolest,zaraza! Jedan Haris ucestvovao u podjeli BiH u Daytonu,ovaj drugi Haris bi da je i dalje prekraja i dijeli.
Sablon jednostavan- puna nam kapa RS-a,trebamo ih ostaviti da se sami pate,ili da se pripoje majcici,a mi odosmo u bratski zagrljaj Hrvatskoj.
Sto se ne bi Hrvatska nama pripojila?
Nekad mi se cini da se droga besplatno dijeli ! Toliko smo high i puni ideja.
pjo
Posts: 811
Joined: 29/02/2008 09:32

#71 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo »

popajic wrote:Ovo je neka bolest,zaraza! Jedan Haris ucestvovao u podjeli BiH u Daytonu,ovaj drugi Haris bi da je i dalje prekraja i dijeli.
Sablon jednostavan- puna nam kapa RS-a,trebamo ih ostaviti da se sami pate,ili da se pripoje majcici

A sta ces ti napraviti ?

Pisat prosvjedno pismo ? Najostrije osuditi dogadjaje ?

Udarit po RS ?

Good luck !
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#72 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by popajic »

pjo wrote:
popajic wrote:Ovo je neka bolest,zaraza! Jedan Haris ucestvovao u podjeli BiH u Daytonu,ovaj drugi Haris bi da je i dalje prekraja i dijeli.
Sablon jednostavan- puna nam kapa RS-a,trebamo ih ostaviti da se sami pate,ili da se pripoje majcici

A sta ces ti napraviti ?

Pisat prosvjedno pismo ? Najostrije osuditi dogadjaje ?

Udarit po RS ?

Good luck !
Prvo cu sacekati da se neki od vas spuste na zemlju -tesko mi se dovikivati kad ste u oblacima.
Drugo: ne znam na koje dogadjaje mislis,ima ih vise.
Trece:RS jeste nakazna tvorevina,ali je dio BH.Ne udaram na svoju drzavu,niti bih da je dijelim,a ni da je guram u vanbracne vode sa Hrvatskom.
Good luck to you too!
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11027
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#73 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by Prpa.ba »

Ljudi moji, bezveze se svadjate. Bosna ce ostati ovakva kakva jeste- tj. nikakva narednih 50-60 godina, dok ne odrastu ove nove generacije. One ce se brzo dogovoriti oko podjele, ili oko necega desetog.
User avatar
travnik
Posts: 1863
Joined: 05/02/2008 18:30
Location: multietničarim uzduž i poprijeko

#74 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by travnik »

pjo wrote:
travnik wrote:Ništa od ovoga nema

Jesi siguran ?
Poprilično sam siguran. Većina Bošnjaka je protiv, a čisto sumnjam da bi u Hrvatskoj podržali ovu ideju. Uostalom dovoljno je da pročitaš pojedine komentare na računa Hrvata, hrvatskog jezika i itd., a takvih ima na tisuće na ovom forumu i sve će ti biti jasno.
pjo
Posts: 811
Joined: 29/02/2008 09:32

#75 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo »

travnik wrote:
pjo wrote:
travnik wrote:Ništa od ovoga nema

Jesi siguran ?
Poprilično sam siguran. Većina Bošnjaka je protiv, a čisto sumnjam da bi u Hrvatskoj podržali ovu ideju. Uostalom dovoljno je da pročitaš pojedine komentare na računa Hrvata, hrvatskog jezika i itd., a takvih ima na tisuće na ovom forumu i sve će ti biti jasno.
OK, prihvacam tvoju pricu. To ne znaci da ne trebam odrzavat dobre odnose sa ono malo ljudi koji tu ideju podrzavaju sa bosnjacke strane.

Uostalom nasi zivoti su prekratki za tako sjajnu ideju :)
Locked