Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#6076 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

S martom ce migranti,to je jedino sigurno.
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#6077 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Radio Sarajevo »

Matijevic_Vlado wrote:
512MB wrote:Dijasporo dje ce ti dusa :mrgreen:

Btw, jutros se tivro iz BiH, tacno me blam obuhvatio kad me sirotiLJa na granici ufati ispitivat zbog auta... haman ne upita drot morel sjest malo u njeg :zjev:
Pojeo te blam ha ribo? Jesi kul keve mi
Pohvalio se na forumu :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#6078 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Radio Sarajevo »

pustopoljina wrote: Koje ti gluposti pises, nije bolest sve sto boli.
Na granici policajci pokazali normala stranu, dosadno ljudima, kul auto i tebe blam hvata? Da je bila policajka vise bi je zanimalo kako si obucem i sta ti je u gepeku.
Prvo, ne bi ti vozao neko strasno auto za kojim se glave okrecu da znas sta je blam. Tebi je do qcenja i to je tvoje gradjansko pravo, ali ova lazna skromnost nikom ne stoji.
Drugo, ne znam sta vozis, ja maksuz stanem slikati oldtimere, a tesla mi je dozivljaj...svako ima nesto sto mu je kul i sta ko ima o blamiranju pricati?
Ti svako malo imas neki post u kojem se sam sebi divis, sebe hvalis.
Cemu to?
Meni je frajer ne ignore listi, pa ga uglavnom ne vidim, osim kad ga neko citira, ali većeg kompleksaša nisam odavno sreo po internetima. On ovdje vjerovatno pokušava sam sebe ubijediti u nešto što nije i nikad neće biti. Hajde jebiga, i to je za ljude, biti virtuelno interesantan, pa makar i sam sebi.

Ali pazi molim te, drot htio sjesti u njegovo auto jer je moćno... Doš'o lola da se pokaže u svom selu :D :D :D :D
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#6079 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Nivelacija »

Ako ovo sto je napisao nije trolanje i ako je ozbilja onda imamo veliki problem
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#6080 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by славянин »

Mene je pitao nas granicar ako ima kakvog posla i dao mi broj tel. jel se to pika :? :lol:
elk
Posts: 2806
Joined: 14/08/2006 12:03

#6081 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by elk »

ja mislim da nas lozi.ne moze neko ovakva iskompleksirana trolcina biti.al fakat? :?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#6082 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by uglavnomja »

:-)


jeste li vi ikada prelazili granicu

de ba, ljudi dragi

vecu i gluplju besmislicu je tesko na citavom forumu naci
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66215
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6083 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by _BataZiv_0809 »

Vozi frajer trolu a vi se jos gurate da udjete
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6084 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Tomahawk11 »

_BataZiv_0809 wrote:Vozi frajer trolu a vi se jos gurate da udjete
Majstore, otvori zadnja da izađem.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66215
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6085 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by _BataZiv_0809 »

Tomahawk11 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Vozi frajer trolu a vi se jos gurate da udjete
Majstore, otvori zadnja da izađem.
Ima izac :skoljka:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6086 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

славянин wrote:Mene je pitao nas granicar ako ima kakvog posla i dao mi broj tel. jel se to pika :? :lol:
mene pitao sta vozim u sl. Autu reko nista ...haj kaze imal bar olovaka i kalendara :lol:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#6087 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by славянин »

uglavnomja wrote::-)


jeste li vi ikada prelazili granicu

de ba, ljudi dragi

vecu i gluplju besmislicu je tesko na citavom forumu naci
Dobro :lol:
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#6088 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

Suština je u tome što smo svi ljubomorni jer nismo on.
Nije on kriv što je kul, što je prelijep (isto kao njegov auto), što je uspio u životu, što je pametniji, ljepši, zna više, bolji je od svakog, što samo ova generacija ljudi na planeti ima nekog takvog i što je općenito dobro biti on.
Makar u ovom virtuelnom svijetu.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#6089 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Bluemore »

Vise forumskog samopouzdanja imao je samo Zviz :-)
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#6090 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

Još malo pa će biti i veći Zviz od Zviza.

Samo da kaže, npr.

"juče u banci, gledam koje milione imam na računu, pa malo reko da prebacim u drugu valutu i u drugu banku, kad je šalteruša vidjela koliko nula, odma joj ispade olovka iz ruke,pozlilo jadnoj ženi. Tačno mi bilo žao žene. Toliko me ganulo da sam tražio da joj osiguranje donese šećera i vode"

ili

"nude mi posao, duplo veća plata, ali ko će ići odavde, ovdje sam glavni baja. Kad sam rekao ljudima koliko su mi nudili, svi popadali, hitnu sam zvao.Komšija u padu lupio glavom,nije dobro."

i dobiće certifikat da može s pravom zamijeniti Zviza.
kariko
Posts: 19
Joined: 21/11/2018 23:51

#6091 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by kariko »

kariko wrote:Juce sam bio na kafi sa prijateljicom koja je zavrsila fakultet, magistrirala, ucenica generacije i tako ti fazoni, znaci da ne ulazim u detalje ali jedan bas ozbiljan fakultet zavrsiti sa samim desetkama, magistrirati, pricati 4 jezika nije bas mala stvar.

Problem je taj sto je ona zavrsila sve to i vratila se u svoj grad, isla na konkurse na sve strane...nije birala posao jer joj roditelji nisu bas dobrostojeci i dobrano su osjetili to dok su je odskolovali...ali na sve strane je dobijala odbijenice, cak joj na nekim konkursima u lice govorili da je po zahtjevima prva, ali taj i taj mora biti primljen.
Cura pala u depresiju 3 mjeseca nije iz kuce izlazila...

Sinoc me na kafu zove, pokazuje mailove, meni oci stale kontam zafrkava me...znaci firma koja je gigant u njemackoj zove je na razgovor, cak kada je rekla da trenutno nema novca da dodje tamo platili joj avionsku kartu, smjestaj u hotelu 5 dana i prevoz svaki dan do firme i nazad...samo eto da obave razgovor, da se upozna s njihovim poslom i da odluci zeli li da radi za njih.

I meni sad dva dana evo ne ide u glavu, da su neki tamo ljudi iz Stutgarta spremni da joj plate to sve, a da nijedna firma nasa nije u njoj vidjela nista vrijedno da je zaposle...

Nije problem sto ljudi odlaze, ali je problem sto nasa vlast, poslodavci...kako ne vide da sami sebi istovremeno u obe noge pucaju i idalje ne odustaju od svoje politike :roll:
Info, dobila ugovor ponudili joj 84 000 eura na godinu...morala mi uslikati da joj povjerujem :lol:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6092 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Ommadawn »

Eto Bosna tolika vukojebina da se carinici čude nekoj bijesnoj makini i još bi kao da sjedne.... :-)
Ma ovakvih trolova nema ni sa dijagnozom.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6093 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

kariko wrote:
kariko wrote:Juce sam bio na kafi sa prijateljicom koja je zavrsila fakultet, magistrirala, ucenica generacije i tako ti fazoni, znaci da ne ulazim u detalje ali jedan bas ozbiljan fakultet zavrsiti sa samim desetkama, magistrirati, pricati 4 jezika nije bas mala stvar.

Problem je taj sto je ona zavrsila sve to i vratila se u svoj grad, isla na konkurse na sve strane...nije birala posao jer joj roditelji nisu bas dobrostojeci i dobrano su osjetili to dok su je odskolovali...ali na sve strane je dobijala odbijenice, cak joj na nekim konkursima u lice govorili da je po zahtjevima prva, ali taj i taj mora biti primljen.
Cura pala u depresiju 3 mjeseca nije iz kuce izlazila...

Sinoc me na kafu zove, pokazuje mailove, meni oci stale kontam zafrkava me...znaci firma koja je gigant u njemackoj zove je na razgovor, cak kada je rekla da trenutno nema novca da dodje tamo platili joj avionsku kartu, smjestaj u hotelu 5 dana i prevoz svaki dan do firme i nazad...samo eto da obave razgovor, da se upozna s njihovim poslom i da odluci zeli li da radi za njih.

I meni sad dva dana evo ne ide u glavu, da su neki tamo ljudi iz Stutgarta spremni da joj plate to sve, a da nijedna firma nasa nije u njoj vidjela nista vrijedno da je zaposle...

Nije problem sto ljudi odlaze, ali je problem sto nasa vlast, poslodavci...kako ne vide da sami sebi istovremeno u obe noge pucaju i idalje ne odustaju od svoje politike :roll:
Info, dobila ugovor ponudili joj 84 000 eura na godinu...morala mi uslikati da joj povjerujem :lol:
svaka cast :thumbup: sretno...fina cifra
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#6094 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mousstapha »

Jos uvijek vrijedi ponuda da joj pokazem prirodne ljepote Stuttgarta :D
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11528
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#6095 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by japin_mutapi »

moj brate u tudjini pare salji ne dolazi

podrska dijaspori :thumbup:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11528
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#6096 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by japin_mutapi »

...
Last edited by japin_mutapi on 22/02/2019 14:24, edited 1 time in total.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11528
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#6097 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by japin_mutapi »

.
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#6098 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

Seyfo wrote:Usrali ste sefa i stanicu s temom. S druge strane,Detroit i njegova propast me toliko zanima da sam pregledao stotine sati materijala na yt na tu temu,doduse ljudi tamo i vole to snimati i kaciti na yt. Recimo Clarkson je testirao Ford GT tamo i prokomentarisao kako "Detroit nije umro,ali iskasljava krv i unutarnje organe te je na izdisaju". Tako da sam se ponadao da ce rasprava biti konstruktivna oko neceg sto me zanima ali sve ste usrali.
Ako te interesuje, mozemo i na tu temu. Jer je stvarno interesantno kako jedan grad sa takvom tradicijom, znanjem i bogatstvom moze da dodje gdje je dosao ali u isto vrijeme treba reci da je i bankrot grada od prije par godina bio nova stranica ili pocetak za jedan novi razvoj grada. Kao sto sam ranije napisao, ono sto je uradjeno u De u zadnjih par godina je ogroman napredak ali sta je jos sve u planovima je impresivno na svakom nivou.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#6099 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

pare salji ne dolazi

podrska dijaspori :thumbup:
:--ovo sam zbilja cula --- koja rodbina...Image
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#6100 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Fudo387 »

vjesticanametli wrote:
kariko wrote:
kariko wrote:Juce sam bio na kafi sa prijateljicom koja je zavrsila fakultet, magistrirala, ucenica generacije i tako ti fazoni, znaci da ne ulazim u detalje ali jedan bas ozbiljan fakultet zavrsiti sa samim desetkama, magistrirati, pricati 4 jezika nije bas mala stvar.

Problem je taj sto je ona zavrsila sve to i vratila se u svoj grad, isla na konkurse na sve strane...nije birala posao jer joj roditelji nisu bas dobrostojeci i dobrano su osjetili to dok su je odskolovali...ali na sve strane je dobijala odbijenice, cak joj na nekim konkursima u lice govorili da je po zahtjevima prva, ali taj i taj mora biti primljen.
Cura pala u depresiju 3 mjeseca nije iz kuce izlazila...

Sinoc me na kafu zove, pokazuje mailove, meni oci stale kontam zafrkava me...znaci firma koja je gigant u njemackoj zove je na razgovor, cak kada je rekla da trenutno nema novca da dodje tamo platili joj avionsku kartu, smjestaj u hotelu 5 dana i prevoz svaki dan do firme i nazad...samo eto da obave razgovor, da se upozna s njihovim poslom i da odluci zeli li da radi za njih.

I meni sad dva dana evo ne ide u glavu, da su neki tamo ljudi iz Stutgarta spremni da joj plate to sve, a da nijedna firma nasa nije u njoj vidjela nista vrijedno da je zaposle...

Nije problem sto ljudi odlaze, ali je problem sto nasa vlast, poslodavci...kako ne vide da sami sebi istovremeno u obe noge pucaju i idalje ne odustaju od svoje politike :roll:
Info, dobila ugovor ponudili joj 84 000 eura na godinu...morala mi uslikati da joj povjerujem :lol:
svaka cast :thumbup: sretno...fina cifra
Eto, konacno jedna prica sa happy endom.
Cestitamo djevojcici, hvala svabama.
Sretno.
Post Reply