Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2301 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by kloniran »

detroit-mercy wrote: Bolja piva u Njemackoj sto jes jes a ima i Aldi i Lidl i jos Peny pride :mrgreen: .
Imamo i mi penny plus :lol:

Doduse ne rekose jesu li ovdje kod nas spominjali plate bruto ili neto :lol:

Mene su bacili u razmisljanje da bacim sigurica posao i uplovim u nesigurne privatne vode :mrgreen:
Izgleda, mogu za 3 dana platu bez teske muke uzimati :mrgreen:
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2302 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by kloniran »

moonca wrote:
bolje u njemacku pa za upola manje raditi :oops:
Mozda i jeste bolje .... zavisi sta je kome prioritet. :wink:
Jarane ja da imam ovdje 3 milje tenkom me ne bi mogao otjerati u njemacku
3 milje plata
dvije penzija
kud ces bolje
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2303 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

kloniran wrote:
moonca wrote:
bolje u njemacku pa za upola manje raditi :oops:
Mozda i jeste bolje .... zavisi sta je kome prioritet. :wink:
Jarane ja da imam ovdje 3 milje tenkom me ne bi mogao otjerati u njemacku
3 milje plata
dvije penzija
kud ces bolje
Tacno, lijepo zvuci.

Sta je sa lijecenjem,prevozom, vodom....narod nesretan ..da ne komentarisem politiku...klima ....itd...
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2304 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by kloniran »

moonca wrote:
Tacno, lijepo zvuci.

Sta je sa lijecenjem,prevozom, vodom....narod nesretan ..da ne komentarisem politiku...klima ....itd...
Za tri milje mjesecno mogu gledati samo kako svojoj guzici da udovoljim, bas me briga za druge, ne brinu ni oni kako je meni :mrgreen:
User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#2305 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by freelancerusk »

HAVANA wrote:Ko da penis nosa po mejdanu a ne protivpozarni aparat. :-) Smrzo sam se ko ckapi,50 km da dodje i ocisti snijeg...Niko.Svi moraju negdje,u zavod,po dijete...Ok,sam ocistio.Ne molio ih ja vala.2 sata posla.Zavrseno.Ne mogu neadnika ni na slici,skapaj otac te jebo ljenguzi.
Pratim :D
Havana, imaš kahvu od mene kad budem u Sarajevu, gotivim tvoje postove :thumbup: :!:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2306 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

kloniran wrote:
moonca wrote:
Tacno, lijepo zvuci.

Sta je sa lijecenjem,prevozom, vodom....narod nesretan ..da ne komentarisem politiku...klima ....itd...
Za tri milje mjesecno mogu gledati samo kako svojoj guzici da udovoljim, bas me briga za druge, ne brinu ni oni kako je meni :mrgreen:
Mozes sjediti na novcu, bude lijepo neko vrijeme -- no .. ne drzi ta sreca dugo.... :-)
User avatar
xoklix
Posts: 2425
Joined: 16/01/2018 16:07

#2307 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by xoklix »

kloniran wrote:
moonca wrote:
bolje u njemacku pa za upola manje raditi :oops:
Mozda i jeste bolje .... zavisi sta je kome prioritet. :wink:
Jarane ja da imam ovdje 3 milje tenkom me ne bi mogao otjerati u njemacku
3 milje plata
dvije penzija
kud ces bolje
@gidra
Hoće da ide ,ima tu platu i to u fullu prijavljen ,a pakuje kofere za DE :D
User avatar
Jasko78
Posts: 97
Joined: 29/05/2009 05:05
Location: Sarajevo

#2308 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Jasko78 »

Kod mene komšija već godinama radi špediciju vani,radi u našoj firmi i ima platu 1800 evra,pet dana radi a dva je kući.
100 % provjereno ali nije mi u cilju da bilo šta reklamiram,jer i sam polažem C i CE pa gledam da krenem sa njim lagano.

Ali najlakše je kukati i kenjati kako nema posla i kako ništa nije plaćeno,a kada se i navode neki primjeri onda se navedu neke najgore moguće situacije kada je riječ o početnicima ili nižim kategorijama itd...

Tako kao i u svakom poslu,niko ne konta da se treba prvo malo osposobiti i zavrijediti položaj i da ti niko odmah neće dati platu kao nekome ko je u svom poslu profesionalac i radi ga godinama.

Ali nehljebovići bi odmah da bez bilo kakvog iskustva i znanja dobiju najveće plate u firmama i da su u rangu sa gore opisanim profesionalcima koji godinama deru.

E takvi će dobiti ku*ac i ovdje a i u DE ili bilo kojoj drugoj zemlji.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2309 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by kloniran »

HAVANA wrote:Ko da penis nosa po mejdanu a ne protivpozarni aparat. :-) Smrzo sam se ko ckapi,50 km da dodje i ocisti snijeg...Niko.Svi moraju negdje,u zavod,po dijete...Ok,sam ocistio.Ne molio ih ja vala.2 sata posla.Zavrseno.Ne mogu neadnika ni na slici,skapaj otac te jebo ljenguzi.
zasto ne postavis oglas u studentski dom u nedzarice?
garantujem ti glavom da ce ti se javiti bar 50 momaka koji jedva cekaju da zarade i da ce od tih 50 bar 30 ( ako ne i svih 50) biti normalnih i postenih insana.
tebi posao odrađen, oni dobili dzeparac a ti sevapa zaradio.
pojedini stanovnici sarajeva nece jer je to sve gospoda postalo i to im je ponizenje raditi iako nemaju sta jesti
ali ti momci koji tamo zive sigurno hoce, jer je vecini tih 50 maraka pola mjesecne stipendije
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2310 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

hm - vani- djeca /studenti bogatih- cuvaju cuke, pakuju hranu, rade u sendvic shopovima.... :-)
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#2311 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

HAVANA wrote:Ako izaberes djelatnost gdje zavisis od stranackih ljudi a nisi za tog kola i u njemu,popusio si ga.Naravno,bjezi od toga.To je ljudska pogan,posebna.
Ko ce znati tvoj put , uglavnom imam osjecaj vise palis raju ovdje.
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#2312 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

moonca wrote:hm - vani- djeca /studenti bogatih- cuvaju cuke, pakuju hranu, rade u sendvic shopovima.... :-)
Jsta sve trce za poslom ..ti bogati..
User avatar
xoklix
Posts: 2425
Joined: 16/01/2018 16:07

#2313 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by xoklix »

melac wrote:
xoklix wrote:De' ne zajebaji nas Bgt... To je možda cijena malog kamiona(7.5t - 12t ukupne nosivosti), šleper ne može biti nikako. Ispod jednog eura po kilometru niko neće upaliti kamion , a za kratke relacije i do 2 eura po kilometru.
Lijepo bi bilo da je tako.
Znasli ti koliko zarade ovi soferi sto prevoze naftu iz Ploca, Hifa i ostali?
Stvarno je tako. Te što prevoze naftu pojma nemam, razlika je kad si svaki dan kući i kad 7-8 dana spavaš u kamionu. Vjeruj te mi to nije lahko,a opet imaš ljudi koji to vole , obožavaju.
Vi ste mene pogrešno shvatili, moja konstatacija je bila da danas nema neimaštine u Europi za globalne standarde. Jbga za europske smo sirotinja, ali sad da umiremo od gladi nije baš tako.
Ja kad sam vidio kako ljudi u Nigeriji žive potpuno sam promjenio standard zadovoljstva života. Ubiti se zbog neimaštine je van svake pameti , depresija je drugs stvar i to nije samo stvar siromaštva. Mnogi ekstremno bogati ljudi pate od depresije. Više stvar stanja ljudskog duha.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2314 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

paladinka wrote:
HAVANA wrote:Ako izaberes djelatnost gdje zavisis od stranackih ljudi a nisi za tog kola i u njemu,popusio si ga.Naravno,bjezi od toga.To je ljudska pogan,posebna.
Ko ce znati tvoj put , uglavnom imam osjecaj vise palis raju ovdje.
Tisu lozim ih. :lol: Ja sam ti onaj,kako ono kazu, sad moderno ovo ...trol. :D Malo me jebe sto me zna jedno 50 ljudi sa foruma.Uzivo.I jos toliko ko sam.Tipicno forumski...Ne pisi nista pozitivno,ne navodi licne primjere,ne daji savjete...Proglasice te svakakvim.Samo treba kukat i koncentrisati se na negativne stvari.To je in.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2315 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

HAVANA wrote:
paladinka wrote:
HAVANA wrote:Ako izaberes djelatnost gdje zavisis od stranackih ljudi a nisi za tog kola i u njemu,popusio si ga.Naravno,bjezi od toga.To je ljudska pogan,posebna.
Ko ce znati tvoj put , uglavnom imam osjecaj vise palis raju ovdje.
Tisu lozim ih. :lol: Ja sam ti onaj,kako ono kazu, sad moderno ovo ...trol. :D Malo me jebe sto me zna jedno 50 ljudi sa foruma.Uzivo.I jos toliko ko sam.Tipicno forumski...Ne pisi nista pozitivno,ne navodi licne primjere,ne daji savjete...Proglasice te svakakvim.Samo treba kukat i koncentrisati se na negativne stvari.To je in.
nisi trol neg trolcina :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2316 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Provaljen sam.Odo na pijacu. :(
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66215
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2317 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by _BataZiv_0809 »

HAVANA wrote:
paladinka wrote:
HAVANA wrote:Ako izaberes djelatnost gdje zavisis od stranackih ljudi a nisi za tog kola i u njemu,popusio si ga.Naravno,bjezi od toga.To je ljudska pogan,posebna.
Ko ce znati tvoj put , uglavnom imam osjecaj vise palis raju ovdje.
Tisu lozim ih. :lol: Ja sam ti onaj,kako ono kazu, sad moderno ovo ...trol. :D Malo me jebe sto me zna jedno 50 ljudi sa foruma.Uzivo.I jos toliko ko sam.Tipicno forumski...Ne pisi nista pozitivno,ne navodi licne primjere,ne daji savjete...Proglasice te svakakvim.Samo treba kukat i koncentrisati se na negativne stvari.To je in.
I pritom ne rusiti nikome prijatne iluzije kako je ovamo ostala samo uboga sirotinja.
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#2318 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

kloniran wrote:
moonca wrote:
bolje u njemacku pa za upola manje raditi :oops:
Mozda i jeste bolje .... zavisi sta je kome prioritet. :wink:
Jarane ja da imam ovdje 3 milje tenkom me ne bi mogao otjerati u njemacku
3 milje plata
dvije penzija
kud ces bolje
Ja sam vec u Sarajevu i imam platu vecu od 3 milje i hocu da idem odavde. Imam spreman ugovor, i termin u ambasadi za 2 sedmice, kojeg sam dobio kada sam se prijavio prije dvije sedmice. I ja sam tako mislio kao ti kada sam imao milju platu, i govorio ne bih nikada isao da mi je jedno dvije i po. Imam jos vise od toga, ali ne moze se ovdje. Jebu te sa svih strana, jebo pare ako ti nije do zivota i sve ti se u drzavi gadi.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#2319 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali jomu »

HAVANA wrote: Dobar keramicar,vodoinstalater,auto mehanicar,parketar,auto lakirer,elektricar,metalostrugar,bravar...ako za sebe radi i dobro zna posao.Ako za drugog radi,dobro radi,od 1200 do 2000 km zavisi za koga i sta...Ne znam sta je cudno,znam ih stotinu takvih samo u mom okruzenju.Naglasak na dobar i poduzetan Ovi poduzetni vec prave pare prave.I hudini je bio zanatlija,moj mehanicar,otidjite do camila metalostrugara u hrasnicu,sad je fabrika,nije radiona...pa do raznih ljudi u bransi prozori,vrata,grijanje,stolarija...Mogo bi do sutra nabrajati.Ja ga ne znam da je gladan a zna i hoce rukama ..Zlatar je racq postao.Ja sam zavrsio za zlatara. :D Sta je smijesno,razvod vode za 55 m2 450 km zavrsio za 2 dana,keramika 15km m2 ...Mehanicar dobar dnevno moze jako puno posla uraditi...a kod svakog guzva,ceka se...Cuj kako,lako,ko zna...Nema para nako...Radit,i namucit se,i nasekirat,i umorit...


:thumbup: :thumbup: :thumbup:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#2320 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali jomu »

HAVANA wrote: Zivim u svom svijetu gdje svi oko mene rade kao i ja,gdje cu drugo,sa njima sam u kontaktu.Necu namjerno da pisem jer sam se opekao pokusavajuci pomoci ljudima sa zaposlenjem.Trazi se mehanicar na stupu,startna 1400 km,radnik u vulkanizerskoj radionici na stupu,startna 1200 a ide i do 2000 ,monter centralnog grijanja na ilidzi,plata 1500,varioc u istoj firmi,1500 km,auto limar da ne govorim,placu za njima ..prijavljeni svi.Pa kome treba nek trazi.Ja vise nikad nikog poslati necu Onaj pokro alat,drugi nece kile...Nek se snalazi svako kako zna.To ti dodje ko one humanitarne akcije,sa najboljom namjerom nesto uradis,i posere ti se usta.Bizi.Ne zanima me.Idi,ostani,radi,ne radi...bas me briga.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#2321 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali jomu »

ne mogu doci danas na posao, bole me prsti od mobilnog..... otekle ruke, fulam tipke, manta mi se, jedva gledam
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2322 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

Idi na kafu
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#2323 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali jomu »

vjesticanametli wrote: Idi na kafu

ne mogu drzat fildzan, a i ne pijem je bez mobilnog, moram na bolovanje pa na more...... sunce, plaza, koke, doktor reko
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#2324 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

HAVANA wrote:Provaljen sam.Odo na pijacu. :(
Sto puta smo culi , Belgija , vratio se , pokreno bizniz i majstori skupi i nenaju vremena . Gdje je empantija za obicnog radnika ?
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2325 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Edin H. »

kloniran wrote:
moonca wrote:
Tacno, lijepo zvuci.

Sta je sa lijecenjem,prevozom, vodom....narod nesretan ..da ne komentarisem politiku...klima ....itd...
Za tri milje mjesecno mogu gledati samo kako svojoj guzici da udovoljim, bas me briga za druge, ne brinu ni oni kako je meni :mrgreen:
Bolje je pomoći sâm sebi nego moliti drugoga za pomoć :D
Post Reply