Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#18726 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Ommadawn »

Radio Sarajevo wrote:
SaraFina wrote:

https://www.bildungssystem.at/schule-un ... nterstufe/


Preseravanje Buke i ove žene. U pravu Si!
U Austriji i Njemačkoj nema predmeta informatika ni u malim gimnazijama. Nego Werken. Tekstil/ drvo Po polugodištima i praviš kućanske predmete.

A Buka se uvijek preserava, samo pokušavaju naći negativne vijesti, a članci im u skladu s generalnom depresijom. Takav šljam od medija ćete rijetko gdje vidjeti. osim kod ovih tabloida koji se i ne pretvaraju da su bolji.
Najbolji je jedan novinar Buke kad je onomad 2010/2011 pisao kako više ni dijaspora ne troši, jer eto udarila finansijska kriza po džepu, pa u istom članku navodi nekog sa incijalima koji je ostao bez posla prije pola godine u Švedskoj, morao je prodati i auto, a došao u BL na odmor, pa sad manje troši.
Nije da nema i takvih budala ali vrlo malo. Kao prvo godinu dana primaš osiguranje iz kase za nezaposlene. Kao drugo, možeš kredit zamrznuti na godinu dana ukoliko ostaneš bez posla (ova se opcija inače plaća ali nije skupa). Kao treće koliki kloc moraš biti da dođeš u BL (ili bilo gdje) “na odmor” a nisi riješio problem budućih prihoda i morao si auto prodati?!
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#18727 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

Kontam,vecina roditelja valjda moze za 50 KM nabaviti prastari racunar u funkciji na kojoj moze da radi stara verzija officea i nauciti dijete word...?
User avatar
krofnaa*
Posts: 190
Joined: 30/04/2013 00:50

#18728 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by krofnaa* »

Joj kad kaže samo u bosni ispijaju kafe na zapadu je drugačije... nije drugačije burageru već se vi ne uklopite sa domicilnim stanovništvom već se krećete samo u bosanskom getu i za 20 godina ne steknete nijednog prijatelja koji nije došlo
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#18729 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Ommadawn »

krofnaa* wrote:Joj kad kaže samo u bosni ispijaju kafe na zapadu je drugačije... nije drugačije burageru već se vi ne uklopite sa domicilnim stanovništvom već se krećete samo u bosanskom getu i za 20 godina ne steknete nijednog prijatelja koji nije došlo
To je sve individualno po pitanju druženja i uklapanja u društvo.

Može se reći da je srazmjerno isti broj onih koje si naveo sa onima koji u Bosni po čitav dan ispijaju kafe.

Ja se družim s ljudima od kojih me ne boli glava niti njih od mene - bilo da je domicilan ili došljo.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#18730 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by stakasa »

krofnaa* wrote:Joj kad kaže samo u bosni ispijaju kafe na zapadu je drugačije... nije drugačije burageru već se vi ne uklopite sa domicilnim stanovništvom već se krećete samo u bosanskom getu i za 20 godina ne steknete nijednog prijatelja koji nije došlo
Ovo ti rodjak prico?
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#18731 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Radio Sarajevo »

Ommadawn wrote:

Najbolji je jedan novinar Buke kad je onomad 2010/2011 pisao kako više ni dijaspora ne troši, jer eto udarila finansijska kriza po džepu, pa u istom članku navodi nekog sa incijalima koji je ostao bez posla prije pola godine u Švedskoj, morao je prodati i auto, a došao u BL na odmor, pa sad manje troši.
Nije da nema i takvih budala ali vrlo malo. Kao prvo godinu dana primaš osiguranje iz kase za nezaposlene. Kao drugo, možeš kredit zamrznuti na godinu dana ukoliko ostaneš bez posla (ova se opcija inače plaća ali nije skupa). Kao treće koliki kloc moraš biti da dođeš u BL (ili bilo gdje) “na odmor” a nisi riješio problem budućih prihoda i morao si auto prodati?!
To je vjerovatno Elvir Padalović. Frajer je 20 godina novinar, a u životu nije napisao smislen članak. Svaki njegov tekst je nekoliko izjava i dramatični naslov. Izjave su uglavnom niđe veze, a sam tekst se i ne može spojiti ni sa čim vrijednim čitanja. Pored toga nije baš ni pismen. Evo jedan primjer. Užas na kub.

https://www.6yka.com/novosti/radnici-od ... h91lQAmHew

Eto ostadosmo bez penzija, kaže Elvir...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#18732 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Ommadawn »

stakasa wrote:
krofnaa* wrote:Joj kad kaže samo u bosni ispijaju kafe na zapadu je drugačije... nije drugačije burageru već se vi ne uklopite sa domicilnim stanovništvom već se krećete samo u bosanskom getu i za 20 godina ne steknete nijednog prijatelja koji nije došlo
Ovo ti rodjak prico?
Samo ne znam gdje nađe bosanska geta.
Znaš li ti za koji u Švedskoj?
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#18733 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by stakasa »

Ommadawn wrote:
stakasa wrote:
krofnaa* wrote:Joj kad kaže samo u bosni ispijaju kafe na zapadu je drugačije... nije drugačije burageru već se vi ne uklopite sa domicilnim stanovništvom već se krećete samo u bosanskom getu i za 20 godina ne steknete nijednog prijatelja koji nije došlo
Ovo ti rodjak prico?
Samo ne znam gdje nađe bosanska geta.
Znaš li ti za koji u Švedskoj?
Ma suplja prica, da se kaze nesto...
Na Zapadu se ne ispijaju kafe. Nazalost, po meni. Kompletan zivot je koncipiran oko posla, oko toga se sve vrti, bukvalno prije familije, i ako si kojim slucajem u raskoraku fine su ti sanse da ce te obici depresija
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#18734 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

I imamo samo piDZamu :( i radno odjelce :lol:
Sta ste se vi sveDZani iz geta upalili odmah :lol:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#18735 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by stakasa »

vjesticanametli wrote:I imamo samo piDZamu :( i radno odjelce :lol:
Sta ste se vi sveDZani iz geta upalili odmah :lol:
Na odmore se dolazi rantanim autima...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#18736 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

stakasa wrote:
vjesticanametli wrote:I imamo samo piDZamu :( i radno odjelce :lol:
Sta ste se vi sveDZani iz geta upalili odmah :lol:
Na odmore se dolazi rantanim autima...
Bome avijJonom ne vozila ga ja :lol: al da se nema i skupo je e valahi jes :mrgreen: a u getu nece niko da radi :lol:
User avatar
512MB
Posts: 10573
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#18737 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Napraviš li selfie ispres aviona pa šeraš na fejs? :skoljka:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#18738 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

Nemam ni fejs :lol: ne zezam se :lol: inace bi pisalo DZast lendiiid
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#18739 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

Bloo wrote:Rudar Šefik Šišić uzalud je od maja 2018. godine čekao svoju rudarsku penziju. On i još 44 rudara uzalud su i molili i protestvovali.

Posljednju nadu rudar Šefik Šišić imao je nakon protesta ispred zgrade federalne vlade u Sarajevu. Obećali su uplatu doprinosa i prvu penziju u novoj godini.

Rudaru Šefiku Šišiću rečeno je potom da njegovog imena nema na spisku onih kojima će biti uvezan staž. Na spisku su oni kojima pola godine nije ništa uplaćeno. Njemu je uplaćen dio, ali nedovoljno da dobije penziju.

Za Dan rudara, 21. decembra iz zeničkog rudnika su najavili organizovanje svečanog ispraćaja ove godine penzionisanih rudara, koji su to samo na papiru, jer penzije još nisu dobili.

Na prozivci toga dana neće biti rudara Šefika Šišića. Njega su drugovi komorati ispratili danas, na vječni počinak. Supruzi i dvoje djece ostavio je oproštajno pismo.

Rudar Šefik Šišić šest je mjeseci molio da mu uplate radni staž kako bi mogao biti penzionisan.

Rudaru Šefiku Šišići nije ispunjeno obećanje da će biti na spisku.

Rudar Šefik Šišić ubio se 17 decembra 2018.

Rudar Šefik Šišić nije samoubica, on je ubijen.

(Amarildo Gutić, Žurnal)
Umjesto da udari u one koji mu ne zele dati ono sto mu pripada on udara na sebe. Tako je lakse. Kukavica.
Ne zelim da napadam mrtvog covjeka niti blatim njegov lik na oci njegove porodice, ali njegov cin je tacno pokazatelj nas kao drustva. Mi smo mali misevi, kolektivne kukavice.
Sve dok je ljudima cak i samoubistvo prihvatljivo, a puc i (oruzani i krvavi) ustanak protiv vlasti neprihvatljiv i nepojmljiv, desavace se ovo sto se desava u drzavi, biti ce nam samo jos i gore kako vrijeme prolazi (za sta smo svjedoci posljednje 2 decenije).
User avatar
Rockefeller
Posts: 7320
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#18740 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Rockefeller »

Zovi Mevlida.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#18741 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Ommadawn »

stakasa wrote: Ma suplja prica, da se kaze nesto...
Na Zapadu se ne ispijaju kafe. Nazalost, po meni. Kompletan zivot je koncipiran oko posla, oko toga se sve vrti, bukvalno prije familije, i ako si kojim slucajem u raskoraku fine su ti sanse da ce te obici depresija
Ja sam postao ovisnik o kafi jer svako malo ”kaffedags” ili ”fika” na poslu.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#18742 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Point. »

Ommadawn wrote:
stakasa wrote: Ma suplja prica, da se kaze nesto...
Na Zapadu se ne ispijaju kafe. Nazalost, po meni. Kompletan zivot je koncipiran oko posla, oko toga se sve vrti, bukvalno prije familije, i ako si kojim slucajem u koraku fine su ti sanse da ce te obici depresija
Ja sam postao ovisnik o kafi jer svako malo ”kaffedags” ili ”fika” na poslu.
I ja ih srčem jedino na poslu. 3 puta minimalno, kad dođem kući ne mogu fuke očima.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#18743 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

Ommadawn wrote:
stakasa wrote: Ma suplja prica, da se kaze nesto...
Na Zapadu se ne ispijaju kafe. Nazalost, po meni. Kompletan zivot je koncipiran oko posla, oko toga se sve vrti, bukvalno prije familije, i ako si kojim slucajem u raskoraku fine su ti sanse da ce te obici depresija
Ja sam postao ovisnik o kafi jer svako malo ”kaffedags” ili ”fika” na poslu.
e pa to ne moze biti u swe fika u bosni frka.....zar ne radite stalno :?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#18744 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Ommadawn »

Point. wrote:
Ommadawn wrote:
stakasa wrote: Ma suplja prica, da se kaze nesto...
Na Zapadu se ne ispijaju kafe. Nazalost, po meni. Kompletan zivot je koncipiran oko posla, oko toga se sve vrti, bukvalno prije familije, i ako si kojim slucajem u koraku fine su ti sanse da ce te obici depresija
Ja sam postao ovisnik o kafi jer svako malo ”kaffedags” ili ”fika” na poslu.
I ja ih srčem jedino na poslu. 3 puta minimalno, kad dođem kući ne mogu fuke očima.
Vjeruješ prika, danas nisam popio nijednu poslu, za divno čudo, a i završavam ranije. I maloprije s ženom u gradu, rekoh “Hajd’ ti dalje, ja moram zveknut jednu”, vidim nosi me na sve strane :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#18745 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

pratim
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#18746 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

muha_sa wrote:pratim
Jel uz kafu :mrgreen: .
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#18747 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

gledam na lapašu ovu emisiju

User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#18748 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by uglavnomja »

juce reklama isped neke radnje, neki restoran zdrave hrane, pise
ekoloski sladoled
kugla 95 kruna :D ilitiga 9,5 eura


inace je neekoloski 4,5 eura :oops:
kugla, jedna kugla, obicna
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#18749 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by animals »

uglavnomja wrote:juce reklama isped neke radnje, neki restoran zdrave hrane, pise
ekoloski sladoled
kugla 95 kruna :D ilitiga 9,5 eura


inace je neekoloski 4,5 eura :oops:
kugla, jedna kugla, obicna
Vjerovatno je to kugla od litre :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#18750 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

uglavnomja wrote:juce reklama isped neke radnje, neki restoran zdrave hrane, pise
ekoloski sladoled
kugla 95 kruna :D ilitiga 9,5 eura


inace je neekoloski 4,5 eura :oops:
kugla, jedna kugla, obicna
osto bi željan sladoleda :(

meni najdraži onaj iz Ikee :D kupiš kornet za 5 kruna i drito u automat :D
Post Reply